Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) buherka válasza V8David (#198) üzenetére


buherka
addikt

Azt az integrált IGP-t felejtsd el játékra, de minél hamarabb. :U
Mondjuk a CS az elmegy vele, de a mai és kicsit régebbi játékok, van hogy el sem indulnak vele. Ha meg el is indul, már a játék menüje is szaggat...nemhogy a játék.
Szóval csak dedikált VGA- külön Vrammal, ha minden kötél szakad és notin akarsz játszani ;) ...amit én nem javaslok senkinek :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#202) SityiSXT válasza nb_store (#191) üzenetére


SityiSXT
őstag

2008 áprilisa óta használom, relatíve sokat írtam vele és még mindig megy (kopp-kopp-kopp). Kb. két hete írtam vele két DVD-t, előtte pár nappal még 3-at, noname lemezeket és kiválóan olvashatóak. Előtte szeptemberben volt egy komplett reinstall, megette az írott, a gyári és a másolásvédett lemezeket - nincs okom panaszra.
Ami kimaradt a gyártói felsorolásomból, az az akksi: Simplo gyártmány, de a cellákat a Samsung készítette. Majd ha lesz pénzem, kicserélem a cellákat, mert úgy olcsóbb, de az még odébb van és nem olyan fontos, hogy sokat menjen a gép akkuról.

Összefoglalva az elhangzottakat, kinek ajánlható a gamer laptop? Szerintem olyannak, aki sokat mászkál, egy gépen akarja tudni az adatait, játszani is szeretne helytől függetlenül (de konnektor közelében), hajlandó több pénzt kiadni ugyanazért a teljesítményért (az asztali gépekhez viszonyítva), és vállalja a driverekkel való esetleges molyolást (gondolok itt az Ati driverekre, illetve a nem támogatott OS-ekhez történő drivervadászatra). Kifelejtettem valamit?

(#203) V8David válasza buherka (#201) üzenetére


V8David
tag

Nem, eddigi hozzászólásaim alapján a témában szerintem látszik, hogy nem vagyok valami nagy játékos az üzleti kategóriát használom és szintén azt vallom, hogy noti játékra... :)
Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy mik a vélemények róla, mert olyan laposom még nem volt.

spyduck: Az ilyenekre gondoltam. Illetve még annyit, tudok, hogy hardveresen támogatja a HD-videókat, de ezekszerint akkor semmi egyéb extrát nem nyújt.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#204) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

www.notebookcheck.net

Ezen az oldalon egyébként megtudhatja, aki kiváncsi rá, hogy melyik notebook VGA mit tud. Asszem itt az összes eddig megjelent Notebook videokari fent van.

(#205) nb_store válasza spyduck (#195) üzenetére


nb_store
csendes tag

Elnézést, nem vagyok egy nagy fórumozó, nem direkt nem válaszoltam. Ide is csak véletlenül tévedtem és csak azért írtam be először, mert a cikk bár értelmesen indult, de picit rossz irányba ment (szerintem). A privát üzeneteket hol találom???

Gamer laptopot nem igazán tudok neked, illetve bárki másnak sem ajánlani, mert engem eddig ez a kérdés nem foglalkoztatott és nincsenek tapasztalataim benne. Véleményem szerint notebook-on játszani mindenképpen csak erős kompromisszumok árán lehet. Először is külső monitor nélkül, a notebook sajátját használva mindenképpen gyengébb a vizuális élmény, hiszen egy asztali monitor jóval jobb paraméterekkel rendelkezik. Másodszor a megfizethető notebook VGA-k esetén mindenképpen erősen butítani kell a grafikát, hogy az FPS szám még élvezhető legyen, vagy pedig minimum 2 éves játékokkal kell játszani.

Én magam már idő hiányában nem vagyok egy gamer tipus, sajnos. Régen nagyon az voltam, a kezdetekben így szerettem bele a számítástechnikába is (ha a Civilisation név valakinek még mond valamit). Éppen ezért nem foglalkoztat a kérdés.

De ha mégis olyan notit keresnék, aminek a 3D megjelenítési képességei az átlagosnál jobbak, akkor magamnak egy kifutó félben lévő, technológiailag talán már nem a legfrissebb, de minimum középkategóriás VGA-val ellátott, premium kategóriás üzleti notebook-ot vennék valamelyik nagyobb gyártótól. Előtte persze informálódnék, hogy mik az adott termékről a tapasztalatok, vélemények és igyekeznék a létező legkisebb, de nekem még megfelelő konfigban megszerezni, a pénztárca kímélés végett. (Értem ez alatt azt, hogy nem feltétlenül kell a legbrutálabb proci bele, mivel prémium gépről beszélünk a leggyengébb kiadott konfiguráció is általában bőven elég lehet, illetve ha szükségem van nagyobb felbontású kijelzőre, akkor mélyebben a zsebbe kell nyúlni). Csak a fix, vagy drágán változtatható paraméterek érdekelnének, egyáltalán nem lenne szempont, hogy mennyi a RAM, vagy mekkora a HDD, illetve mit tud az ODD. Viszont a későbbi jó bővíthetőség és könnyen szerelhetőség szempont lenne, de ezekkel általában nincs gond egy felső kategóriás üzleti gépnél. Így egy nagyon jó alaphoz jutnék racionális áron (direkt nem olcsót írtam), amit később igény szerint még fejlesztgetnék.

Tehát összefoglalva, mivel a notebook-on való játék úgy is kompromisszumokat igényel, ezért én egy fél vagy akár egy éves premium üzleti notit szereznék be erre a célra, dedikált, minimum középszintű VGA-val és a lehető legolcsóbb, de számomra még megfelelő verzióban. Így azt a pénzt, amit elkölthettem volna egy picit modernebb, de nem feltétlenül erősebb specifikációjú, még kiforratlan és teszteletlen, később nehezen bővíthető consumer termékre, azt elköltöttem inkább egy olyanra, aminek előtte utánaolvashattam, ami igény szerint könnyen bővíthető és szerelhető, aminek a minőségével is egyetértek és ahol jobb eséllyel pályázok, hogy a termékben később is örömömet lelem. Persze egy ilyet beszerezni nem 100e Forint, még akkor sem, ha termék már tényleg kifutó és az utolső darabok egyikét hozzuk el jelentős árengedménnyel. Viszont 200 és 300e között általában megoldható és igaz, hogy így nem a legújabb design tulajdonosai leszünk, de én kkor is ezt tartom a "jó befektetésnek", akár játékra lesz, akár grafikai munkákra, akár tervezésre...

(#206) blueMerle válasza nb_store (#171) üzenetére


blueMerle
veterán

Az ok pedig nem az Euro, vagy a GDP, hanem pusztán annyi, hogy a tietek egy nagyobb piac, mert a HP egybe méri a cseh piaccal.

Tudom hogy a HP Magyarországon sokáig nem volt jelen teljes termékpalettával. Ennek a mikéntjére, a pontos okára lennék kiváncsi ha tudod a hátterét. :K A magyar piac hatalmas, nem fér a fejembe a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#207) buherka válasza nb_store (#205) üzenetére


buherka
addikt

A privát üzeneteket hol találom???

A privát üzeneteid a képen bejelölt helyen tudod megnézni.
Klikk a képre
[link]
Kis piros zárójelben fel van tüntetve, hogy mennyi az olvasatlan üzenet. Alapesetben a privát üzenetekről e-mail értesítést is kapsz. Ezeket az üzeneteket csak te és a másik fél olvashatja. Üzenetet törölhetsz ill. felhasználót le is tilthatod.

Még talán annyi, hogy privát üzenetet a topikokban nem hozunk nyilvánosságra!
Ezért akár kitiltás is jár...

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#208) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Még egy - remélhetőleg tanulságos - sztori eszembe jutott:
A minap egy ügyfél beesett hozzánk és arra panaszkodott, hogy nem találja elég gyorsnak a laptopja VGA-ját. Egy 17" Packard Bell gépezet volt benne (ha jól emlékszem) Mobility Radeon HD4650-nel. Mint kiderült, azon a kártyán 512 MB DDR2 memória volt, és ez fogta vissza a teljesítményét.

Amúgy a kompromisszummal kicsit vitatkoznék. Nagyon attól függ, ki mit tekint annak. Egy gamer laptop általában elég jó kijelzővel rendelkezik ahhoz, hogy játékra is alkalmas legyen. Az én avítt HD2600XT-m a legtöbb játékot viszi 1280x800 - 1360x768 felbontásokban, 0-2xAA 4xAF szűrőkkel High beállításokon stabil 30-40 fps-sel. Annyival nem rondább így a grafika, mint minden kimaxolva extrém felbontásokon... Van természetesen pár kivétel, pl. GTA4, Ghostbusters, ArmA2, DiRT2, ahol kicsit lejjebb kell adni az igényeket, de nem vészes. Sőt, egyes régebbi / kevésbe VGA-igényes játékokat (pl. CS:S, CS1.6, HL2, Max Payne, Monkey Island SE, CivIV, Dawn of War 1, ...) akár fullHD felbontásban is tudok játszani high detailen, 0xAA (ilyen felbontáshoz már minek), 4xAF.

(#209) Flame_ válasza nb_store (#172) üzenetére


Flame_
tag

Egy lehet, hogy merőben szubjektív válasz-adag. Felhasználói oldalról, de rendszergazda/it support ambíciókkal :))

Használhatónak tartjátok bármelyiket?
Valamire biztos. Ez kicsit általános kérdés. Én személy szerint nem tudnék rendesen használni egyet sem arra, amire nekem kell a számítógép.

Tényleg szükség van rájuk?
Az eladott számítógépek jó részére meggyőződésem szerint valójában nincs szükség, csak ugye fogyasztói társadalom. Persze itt nem a munkára használt gépekből indulok ki, hanem a fogyasztói/"egyszeri júzer" gépekből.

Szerintetek tudják az emberek mi a különbség egy notebook-hoz képest?
"Az emberek" sokszor még a laptop és a notebook közti "különbséget" sem tudják :DD Ugyanis gyakran megkérdezik. Sztem a legtöbben arról sem tudnak, hogy ez egy külön fogalom.

Megfelelően vannak árazva (a tudásokhoz képest)?
Egyáltalán nem, súlyosan túlárazták őket a teljesítményükhöz képest például. Az egyéb kérdésekben nem tudok mit mondani. Valahogy nekem mind olcsó consumer gépnek tűnik szolgáltatások/felépítés/kényelem/gari terén. Tévednék?

Van egyáltalán ebben a formában jövőjük?
Biztosan, mivel ott a marketing. Meg hogy ma a számítógép egy státusszimbólum, amit már csak azért is megvesznek, mert "már a szomszéd kölykének is van". Meg mert egyetemre megy a gyerek, stb. Sztem alapvető tévedés egy fair és tudatos viszonyból kiindulni, ahol a fogyasztók elemzik a piacot meg a piaci kínálatot, és az alapján hoznak egy döntést. Egy cég IT osztálya lehet így működik, de az egész piac... nos tömören: lóf4szt. A legtöbben arcozni veszik, meg maguk se tudják miért. Mert minden második reklámban ott van. Meg mert hozzászoktak/hozzászoktatták őket. Az már egy szofisztikált és kisebbségi vélemény, ami egy ilyen cikkben (meg a hozzászólások között) megfogalmazódik az egész piachoz, annak a "tudatossági szintjéhez" képest. Vagy nem?

(#210) Napfénysüti válasza nb_store (#205) üzenetére

Körülbelül amiket írtál azok alapján vettem a gépemet fél évesen elég korrekt áron. :)

Més que un club!

(#211) rekid


rekid
addikt

Nem tudom ti hogy vagytok vele de engem nagyon zavar az új consumer gépek kijelzője pontosabban a 768as felbontás többek közt ezert sem vennék. (tudom van kivetél + régebbi szériák) De normális kijelzője általában a business kategóriáknak (workstation) van illetve "gamer" laptopoknak. Nekem a 6910p-vel is egyetlen bajom a 14es kijelzőn a 800 felbontás volt ami hosszútávon gondot okozott tekintve hogy sokat fórumozok (sőt néha programozasra is vetemedek, de csak ha nagyon kell :) ) és hülyet kaptam a folyamatos scrolltol.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#212) Napfénysüti válasza rekid (#211) üzenetére

Egyetértek, 768 sor pl egy 15,6-os vagy mekkora kijelzőn vicc kategória. Nekem 14,1-en az 1440*900 tökéletes pedig eleinte féltem hogy rövidlátó létemre ez már túl nagy lesz. Nos nem lett igazam. Sőt: ha barátnőm R61-éhez ülök szinte zavar a sok nagy ikon és stb a kisebb felbontás miatt(15,4 - 1280*800). Na most az ennél még kevesebb sor meg... ;]

Més que un club!

(#213) qwertly válasza rekid (#211) üzenetére


qwertly
addikt

Igaz,most nézegetek egy új notit és szinte csak 16×9 kijelzőket látok :O.Itt látni nagy ívben tojnak ara,hogy mit is akar a felhasználó a notijával mert nem állandóan azon akar hd filmet nézni hanem valószínűleg többet netteznek rajta.Arra meg jobb a 16×10 kijelző,de egyáltalán miért hagyták abba a régi kocka kijelzők gyártását?

(#214) Speeedfire válasza qwertly (#213) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

pont a filmek miatt

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#215) nb_store válasza blueMerle (#206) üzenetére


nb_store
csendes tag

A magyar piac hatalmas és borzalmasan árérzékeny, amire rátesznek a multik és a hiperek egy jó nagy lapáttal a hirdetéseikkel. Nálunk mindent csak az árával akarnak eladni. A magyar emberek többsége akkor vesz meg valamit tömegesen, ha úgy érzi, vagy inkább ha elhitették vele, hogy a vásárlással jól jár (most akciós, kettőt fizet 3-at kap, 999,-re végződő, optikai árak és lélektani határok) és nem akkor veszi meg, ha szüksége van rá.

A magyar HP amióta ismerem őket, komolyan szenved a negyedévente előírt eladási számok hozatalával. Ezt nem tudom biztosan, hangsúlyozom, hogy csak gondolom, hogy hiába "nagy" a magyar piac, mivel nem voltak meg a gazdasági elvárások a hazai leányvállalattol, így azok hiába könyörögtek évek óta, nem kapták meg a consumer forgalmazás lehetőségét. Egy új terméket bevezetni mindig költség ( support and warranty létrehozása ) és rizikó, még akkor is, ha azzal a gyártó a világ más részein piacvezető.

A HP még mindig nincs jelen a teljes consumer termékpalettával nálunk, de nálatok sem. Menj fel a német HP oldalra és nézd meg náluk, mert ott kapható minden. A magyar piacon óriási túlkínálat van mobil számítógépekből, ezért döntött úgy egy csomó világmárka, hogy meg se próbálja nálunk (pl: Samsung, vagy Panasonic). A SONY is sokáig vívódott, mire el merte kezdeni, pedig az ő termékei az Apple-höz hasonlóan nem annyira konkurenciái a többieknek. És a rengeteg hivatalosan forgalmazott termék túlkínálata mellett, a mi kis piacunk tele van ügyeskedőkkel és sajnos "kamionról leesett" termékekkel is.

(#216) nb_store válasza qwertly (#213) üzenetére


nb_store
csendes tag

Jó kérdés. Rendben van az, hogy a consumernek mindig meg kell újulnia, divatosnak kell lennie és a használhatóság nem a legfontosabb szempont, ezért most mindegyik 16:9-es panelt kap és bevezetjük a jobban csengő, nagyobb marketing erejű "HD" felbontást. De az a szörnyű, hogy ha megfigyelitek a mostanában megjelenő üzleti gépeket, azok is mind 16:9-esek ! ! !

Nekem a 4:3-as arányú kijelzők azért nem hiányoznak annyira, mert így ideálisabb arányúak és alakúak lettek a gépek, ráadásul a 16:10-es, széles kijelzővel szerencsére nem kevesebb (mert ez is megeshetett volna), hanem több lett a munkaterület, hiszen 1024x768 XGA helyett kaptunk WXGA 1280x800-at, ami szerintem helyes irány volt. A mai programoknak szerencsére már szinte mindegy a felbontás, mert dinamikusak és lekezelik bármelyiket. Viszont a 16:9 nekem visszalépés és legfőképpen értelmetlen.

(#217) nb_store válasza Flame_ (#209) üzenetére


nb_store
csendes tag

Tökéletesen egyetértek az általad megfogalmazotakkal. :R

(#218) Napfénysüti válasza nb_store (#216) üzenetére

Na ne!!! :Y
Ez komoly hogy az üzleti gépek is 16:9 arány irányába mennek?? :W
Nehogy már oda is beerőltessék ezt a szart. :(((

Més que un club!

(#219) nb_store válasza Napfénysüti (#218) üzenetére


nb_store
csendes tag

Nézd meg például a HP-COMPAQ 6535b, 6735b középkategóriás notik utódjának szánt Probook 6445b és 6545b notebook-okat. A koncepció szerencsére változatlan, a premiumnál olcsóbb, de még üzleti kialakítás, viszont 14.1" 16:10 helyett 14.0" 16:9 és 15.4" 16:10 helyett 15.6" 16:9 sajnos. Ne legyen igazam, de szerintem ez vár a hamarosan megjelenő új Elitebook-okra is (8440p, 8440w, 8540p, 8540w és 8740w). Talán 12"-ban megmarad a 16:10, mert itt nincs még 16:9 alternatíva.

(#220) Napfénysüti válasza nb_store (#219) üzenetére

Ajjaj ez nem jó tendencia. Remélem azért kedvenc Thinkpadjeim nem esnek az áldozatául. Bár mire még a T400-at lecserélem sok víz lefolyik a Dunán. :) Csak térjenek észhez a tervezők.
Nálunk a cégnél rohadt sok TP van és sokkal jobban használhatóak munkára a 16:10-es arányú gépek mint a 16:9-esek. Komoly ügyfeleket meg csak nem akar veszíteni egy notebook gyártó sem.

Més que un club!

(#221) adm válasza nb_store (#219) üzenetére


adm
őstag

eddig reménykedtem, de a 8540w-t nagyítóval megnézve látszik a numerikus rész...

létezik, hogy a 8740w ettől eltérően 16:10-es? a precision m6500 még az...

16core - 32thread - 64gb

(#222) Speeedfire válasza adm (#221) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ehh! meglestem azt az oldalt ami adataidnál van
kész! kapartam a falat :C
meg azt a mkkp oldal
hát öcsém ilyeneket kitalálni :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#223) adm válasza Speeedfire (#222) üzenetére


adm
őstag

én is csak rajongó vagyok. ;) de szépen összefoglalták a hivatalos program anomáliáit.

16core - 32thread - 64gb

(#224) rudi válasza nb_store (#215) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól tudom, a HP konzumer gépei (Pavilionok stb.) csak 1-2 éve vannak hivatalos forgalmazásban Magyarországon. A meredek, nehezen teljesíthető limiteket visszajelzésekből én is alá tudom támasztani, továbbá nem vagyok benne biztos, hogy a magyar piac nagynak mondható a régió többi piacához és a HP nemzetközi léptékéhez viszonyítva. Szerintem pont emiatt mozdultak rá csak most a hazai konzumer szegmensre (mostanra jött össze értelmes kereslet), korábban csak a vállalati és állami szférára hajtottak, ahol nincs olyan lehetetlen árverseny.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#225) rudi válasza Napfénysüti (#220) üzenetére


rudi
nagyúr

Lenovo sajtótájékoztatón azt mondták, hogy egyelőre még marad a 16:10, de lesz színes, fényes ThikPad is :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#226) rudi válasza nb_store (#219) üzenetére


rudi
nagyúr

12" körül ott a 11,6"-os modellek 1366x768-cal, és a Wind U200-ban láttam már 12,1"-os 1366x768-ast is. Szerencsére még elég kevés van belőlük. Ja és ott a VAIO Z-k 13,1"-os 1600x900-asa, ami kicsit nagyobb méretben, de képben elég korrekt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#227) Napfénysüti válasza rudi (#225) üzenetére

Végülis már belenyugodtam az új "érdekes" TP-kbe, amíg lesznek a hagyományos klasszikusok addig nem zavar. :)
Csak utóbbiak el ne tűnjenek mert akkor mit vehetnék? :DDD

Més que un club!

(#228) nb_store válasza rudi (#224) üzenetére


nb_store
csendes tag

A magyar piac nem lenne kicsi, ha az emberek pénztárcája nagyobb lenne és elnézést, ha most valakit megbántok, de kevesebb ember ügyeskedne és sokkal több dolgozna, lehetőleg hivatalosan.

A számukra (HP) rendelkezésre álló kínálattal másra nem is hajthattak, mivel ugye csak üzleti számítógépeket árulhattak azelőtt. Nehéz volt (talán lehetetlen) versenyezniük a hiperek olcsó Amilo, Aspire, néha Satellite, illetve egyébb "consumer" ajánlataival. A business-el viszont akkor is kereskedhettek, ha totál veszteségesek voltak, mivel kis hazánk mégiscsak Európa része és a HP meg világcég, rengeteg eladott világ-garanciás üzleti termékkel és sok sok üzleti felhasználóval, aki utazik is, akár ide és esetleg szüksége van szervízre, alkatrészre, vagy esetleg egy új termékre. A honlapjukon is hülyén nézne ki, ha nem lennénk rajta. Tehát mondjuk úgy, hogy ez inkább becsületbeli ügy, mint gazdasági döntés volt idáig. Egyszerűen nem tehették meg, hogy itt nincsenek jelen. Az eladásaink pedig csak statisztikai kerekítésre jók maximum.

Viszont a lokális garanciával ellátott "consumer" termék család az más tészta, az pusztán "tiszta üzlet". Nem kötelező árulni mindenhol, ráadásul legjobb tudomásom szerint a HP úgy kb. 4 évvel ezelőtt félig "outsourcing"-olta is, nem annyira, mint az IBM a Lenovo-t, de már nem 100%-ban döntéshozó, ellentétben a business szegmenssel. Szóval ha van piaca, megéri beleölni a bevezetésbe egy csomó pénzt, kiépíteni a szervizhálózatot (jelen esetben fejleszteni) létrehozni a támogatás oldalt is, akkor megjelennek vele. Ez az idő a magyarok hosszas könyörgése után valamiért 2008 nyarán jött el, egy évvel a szlovák és cseh bevezetés után és egy rendkívül kicsi palettával kezdődött, amit azóta finoman bővítgetnek, de még baromi messze járnak a teljes választéktól. Például az asztali gépeket (pavilion a6000, slimline s3000 és elite m9000) és monitorokat be se hozták, pedig eladhatóak, mert szerintem szépek.

(#229) nb_store válasza rudi (#226) üzenetére


nb_store
csendes tag

A 13.1" HD+ felbontás tényleg nagyon korrekt. A gond csak az árával lesz, meg azzal, hogy itthon nem lehet majd kapni, mert a SONY is csak a teljes választék 5%-át meri árulni. Pedig nagyon komolyan belekezdtek, mert tavaly amikor megjelentek az első "magyar" modellek, akkor az FW széria árától hanyatt vágtam magam. Baromi jó áron volt. Ha jól emlékszem, akkor bruttó 220e körül adtak egy Core2-es, Radeon 3650-es és Blu-ray ODD-s gépet Vista Home Premium-al és persze a SONY-hoz illő módon egy tonna egyéb alkalmazással. Ráadásul az FW széria consumer létére fémházas is.

(#230) spyduck válasza nb_store (#229) üzenetére


spyduck
nagyúr

Még az Apple laptopok-ról érdeklődnék, konkrétan a MacBook Air-ről. Nagy álmom.... Van itthon szervize, van róla tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#231) nb_store válasza spyduck (#230) üzenetére


nb_store
csendes tag

Nem tudok sok infóval szolgálni a Macbook-okról. Nem a profilom, csak arra emlékszem egyetlen negatívumként, hogy amikor először intel procisak lettek, akkor nem volt megfelelő, alul tervezték a hűtést és embertelen forrók voltak, iszonyatosan melegedtek a Macbook-ok. Ha jól tudom, ez a probléma azóta maximálisan megszűnt.

Ha jól tudom, teljesen korrekt szervize van itthon, mint ahogyan a forgalmazása is rendben van végfelhasználói részről. A nagyobb gond a kereskedői oldal, ugyanis az Apple nagyon pici (nem tudom, hogy leírhatom-e, ezért inkább nem írom) árrést engedélyez az összes termékére, így senki se nagyon vállal raktárra, mindenki csak rendelésre hozza. Viszont cserébe az árait is tovább kitartja és nincs konkurenciája. Úgy van vele, hogy ha Apple-t akarsz venni, akkor úgy is megveszed és csak tőle veheted, ha meg nem, akkor úgy se veszed meg, bármennyiért adja...

Szerintem ha hazai forgalmazásut veszel belőle, nem lehet gondod, csak ki tudd fizetni.

(#232) spyduck válasza nb_store (#231) üzenetére


spyduck
nagyúr

Rendelném külföldről, az itthoni árak horribilisek. Ha így teszek a garancia élhet itthon?

(#233) nb_store válasza spyduck (#232) üzenetére


nb_store
csendes tag

Látod ezt nem tudom. Valaki megválaszolhatná, aki közel van a tűzhöz.
Sőt ha lehet, minden termékre vonatkozóan. Úgy értem érdekes kérdés, hogy az Apple mennyire harcol a szürke import ellen és mennyire vonja meg a garanciális jogokat egy nem itt, vagy akár nem is EU-ban vett iPhone-ra, MacBook-ra, stb. ???

(#234) spyduck válasza nb_store (#233) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt majd kiderítem az biztos, IPhone-t és MacBook Air-t is az angol e-bay-ról az itthoni árakhoz képest fél áron lehet rendelni, használtan meg még olcsóbb.

(#235) golyani válasza sanzi89 (#24) üzenetére


golyani
addikt

nekem is lenni pavilion. elhoztam, előtelepített vista állt volna fel, fekete halál,
vinyó behalt. cserélték szó nélkül. habár ez sztem a wd javára írható vmilyen gyártási hiba lehet. :F . ezen kívül vmi aprócska illesztési bibi van a mostani gépen, de nézegettem anno áruházakba és más gépeknél is jelen volt a bibi. aztán egy idő(2-3 hónap) után eltűnt a kiállított gépeknél. ez van. én azért szeretem a pavilionom. :)

[ Szerkesztve ]

(#236) rekid válasza nb_store (#219) üzenetére


rekid
addikt

ÖÖÖ nem kukacoskodásból kérdem csak az uj elitebook szériaszám felsorolásod meglepett. 14 colosbol lesz "w"-is? (8440w) és 17eseből eltűnik a "p"?
14 colnál eltudom képzelni hogy az erősebb grafikus kártyásra rásütik a "w"-t tekintve hogy eddig is két verzióból lehetett választani csak ugye mindkettő "P" volt. lásd 6910p-nél az Intel x3100es illetve az Ati x2300. Node hogy 17esből nem lesz "gyengébb konfig" hmm..
Üdv!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#237) nb_store válasza rekid (#236) üzenetére


nb_store
csendes tag

17"-ból már most sincs "p". Csak 8730w létezik, az olcsóbb "p" kihalt a 8710p -vel.
A 8440-es sorozattal a HP szerintem csak javítja az eddigi elnevezés beli hibát, mivel a 6910p és a 6930p számozása félreérthető volt, gyengébbnek tűnt, mint a többi premium gépé, mert azok "8"-al kezdődtek. A "w" végződést mindig a "mobil workstation"-ok kapják, tehát azok a gépek amiknek a VGA-ja szertifikált (ATi FireGL, nvidia Quadro). A 8440 valószínűleg 14.0" 16:9-es gép lesz dedikált VGA nélkül és dedikált VGA-val is (ahogyan eddig is), de most már a konkurenciához hasonlóan lesz "workstation" változat is. A számozásról meg még annyit, hogy a 6930p, azaz a "HP corporate 14"-os zászlóshajója" számozása és történelme nagyon messzire nyúlik vissza, még COMPAQ-os időkbe és mindig "6"-al indult, valószínűleg ezért ragaszkodtak ehez ennyire. Ezzel nem is lett volna gond, csak nem kellett volna a többi középkategóriás (olcsóbb és gyengébb) terméket is "6"-al kezdődően számozni...

(#238) rekid válasza nb_store (#237) üzenetére


rekid
addikt

Hmm érdekes. Kicsit elgondolkodtató ugye a 6910-es szériánál az X2300as ati sem volt egy "erőmű" kétségtelen erősebb mint a x3100. Na most ha megkapja az uj szériában a workstation "titulust" az erősebb VGA-s verzió akkor ott az ember feltételezné hogy combosabb VGA kerül bele annak meg hely kell (ugye hűtés stb..). Na meghát ugye ahova combos VGA kell oda általában nagyobb kijelző is kb minimum 15". Úgy hogy eddig érthető lenne a -régi elnevezés- csak "professional" jelző mert az X2300 sem egy workstation. A lényeg az hogy kiváncsi leszek milyen vga-t kap az új 8440w. És hogy van e értelme a bika vga-nak 14"-on.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#239) Torry válasza spyduck (#234) üzenetére


Torry
addikt

Kicsit off, de az összes iPod-ra világgarancia van, akárhol veszed, viszont iPhone-ra nincsen ilyesmi.

(#240) nb_store válasza rekid (#238) üzenetére


nb_store
csendes tag

Nem. Félreérted az elnevezést. A szertifikált video nem azt jelenti, hogy űber bivaj erős. Annak idején a GeForce 8400M alacsony szériás GPU-ból is csináltak szertifikált VGA-t Quadro NVS akárhány néven. A "workstation" elnevezés sem az erőre utal, bár azért általában erősek természetesen.
Ezek a GPU-k tervezésre lettek optimalizálva (általában OpenGL) és a gyártó garantálja, hogy bizonyos méreg drága tervező szoftverek alatt ezek hozzák a megfelelő teljesítmény és minőséget. A szoftver gyártók meg természetesen előírják kötelezően a speciális szoftvereikhez ezeket a GPU-kat, sőt sokszor el sem indulnak azok nélkül. Itt most nem egyszerűbb DTP, CAD/CAM, vagy egyébb programokról beszélünk, amike elég lenne bármilyen dedikált RAM-os kártya, hanem olyan sokmilliós speciális szofterekről, amiket például az autóiparban is használnak tervezésre. Az ilyen Quadro és FireGL kártyák sima DirectX játékok alatt nem lesznek jobbak, mint az alap GPU, amiből ki lettek fejlesztve. Tehát a "w" végű vépek nem neked készülnek, ha csak nem dolgozol ilyen helyen, ilyen szoftverekkel.

A 8440-es pedig valószínűleg (ahogyan te is írtad) nem fog erős VGA-t kapni, mert akkor túlzottan melegedne és az akkus üzemidőnek se tenne jót, már pedig ez a legmobilabb premium gép, ha a 12"-osakat nem számítjuk. Ennek a sorozatnak muszáj jól hordozhatónak maradnia, különben senki se fogja megvenni és csak a nagyobb és nehezebb 8540 sorozat fog fogyni. Ezért szerintem lesz dedikált VGA nélküli verzió, alap dedikált VGA-s (valami kis Radeon, pl HD 5430, ha lesz ilyen) és lesz középkategóriás FireGL, vagy Quadro VGA-s 8440w verzió.

(#241) rekid válasza nb_store (#240) üzenetére


rekid
addikt

Hmm. érdekes.
Workstation kifejezést kimondottan a nagyobb teljesítményű "bivajerős" gépekre használják a szakirodalomban. (persze most nem akarok ezen lovagolni) vszinu ez tévesztett meg :)
ok hogy ezeket a kártyákat felvértezik minden olyan jó mókával ami lehetővé teszi hogy a spec. progik futtatását is optimálisan támogassa nyilván ez üzletpolitikai kérdés. És itt jön egy észrevétel, sokan vesznek ezért -mármint a nagyobb VGA teljesítmény miatt- ilyen gépeket játékra :) -csak hogy a topicnál maradjunk :) És ha belegondol az ember nem is rossz döntés lehet jobb mint egy "gamer" laptop. jobban szerelhető jobb support és hasonlo VGA teljesítmény. Árban pedig nagyjából ugyan ott vannak.

6910/30-as és utódjaik szvsz életképesek lesznek mindig. Nem a VGA teljesítmény az elsődleges szempont abban a kategóriában hanem a mobilitás és akkuteljesítmény azokat pedig elég jól teljesíti. VGA max a különböző szabványos kimenetek támogatásában lehet fontos.
üdv!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#242) zeg válasza nb_store (#172) üzenetére


zeg
senior tag

Netbook:
Barátnőm egy szörnyű betegség miatt átmenetileg elvesztette az írási képességét, de folytatja egyetemi tanulmányait, ezért olyan gépet szerettünk volna melyet egész nap tud magával cipelni, új, masszív, az egésznapos pötyögéshez jó billzettel és fém csuklótámasszal szerelt, nem tükrös a kijelzője és 5 órát kibír 1 töltéssel. (Egy 3.5 kilós dög celeron P4-es amiloja volt 0 akksival.) Így esett a választás az Asus s101-re, szerintünk a netbookok legszebbikére. Csak netezik és egyszerre max 1-2 weboldal van megnyitva, írja a feladatokat és torrentel húzza le a divx filmeket :) . Kábé 4 hónapja van meg az apróság, és eddig csak egy valamire panaszkodott: kicsi a merevlemez(160GB) és torrentezés közben nem tud eleget visszaosztani :DDD
Neki nagyon bevált a netbuk, részletre vette néhány %-os THM-mel, és nem telik el úgy hét hogy ne mondaná mennyire kedveli a kis masinát:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#243) nb_store válasza rekid (#241) üzenetére


nb_store
csendes tag

Nem kötekedni akarok, de a "workstation" szabad fordításban "munkaállomást" jelent.
Nem feltétlenül kell minden munkához erős konfiguráció, viszont minden munkagépnél elvárás a magas minőség és megbízhatóság. Hiszen a gyártás/tervezés megállása a legnagyobb veszteség...

(#244) Speeedfire válasza nb_store (#243) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

én pont a hurcolás miatt vettem 6910p-t
ha nem cipelném napi szinten a suliba akkor elég lett volna egy asztali pavilion is
így viszont fontos volt a fémház és az akku
mondjuk eddig nem teszteltem mit bír a ház, de nem is szeretném :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#245) spyduck válasza Speeedfire (#244) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az előző gazdája is biztos vigyázott rá, nem kell azt tesztelgetni ;]

(#246) rekid válasza nb_store (#243) üzenetére


rekid
addikt

persze természetesen. :) értjük egymást. Kíváncsiságból megnéztem a munkaállomás "fogalmat" . Link

"Historically, workstations had offered higher performance than personal computers, especially with respect to CPU and graphics, memory capacity and multitasking cability."

Most mar csak azt kell kideríteni hogy a laptopgyártók mit értenek a fogalom alatt :D Bár az elkészült eszközök magukért beszelnek :)
Üdv!
:R

szerk.: Egy ilyenre becserélném a 8530at és konzultálnék Vágási Ferivel egy új mikroszoftkilencvenöt beszerzésének érdekében. :DDD

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#247) tildy válasza hackeeeee (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk azert mert esetleg nem csak otthon mereszted a ahtso fertalyad, hanem esetleg szuleidhez, vagy anyosekhoz is mesz kethetente, es este esetleg szeretnel jatszani???

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#248) spyduck válasza tildy (#247) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez sztem olyan dolog, h aki nem próbálta nem fogja megérteni. Nekem eleinte PC-m volt, vettem egy notit és azóta csak azokkal foglalkozom. Sokkal nagyobb élmény, h nem vagyok helyhez kötve.

(#249) Speeedfire válasza spyduck (#245) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

te is tudod ki volt az előző gazdája? :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#250) Speeedfire válasza rekid (#246) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Vágási WIN 95 monológ

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#251) SityiSXT válasza tildy (#247) üzenetére


SityiSXT
őstag

Pláne ha az emlegetett rokonok 3000 km-re vannak a lakhelyedtől és nem csupán egy hétvégére ugrasz haza... :D

(#252) Flame_ válasza nb_store (#217) üzenetére


Flame_
tag

Ó, a fenébe... pedig örültem volna egy kis vitának netbúk irányban. Mindegy, így is eleget tanultam a hozzászólásaidból ebben a témában, köszönöm :R

(#253) VGR


VGR
tag

Csináltam pár gameplay videót a Fujitsu 3560-al:

[DiRT 2]
[Assasin's Creed]
[NFS Shift]
[Modern Warfare 2]

http://droidground.blogspot.com/

(#254) spyduck válasza VGR (#253) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az FPS-t hiányolom róluk.....

Azt viszont leszűrtem, h ez a VGA elég brutális ;]

[ Szerkesztve ]

(#255) VGR válasza spyduck (#254) üzenetére


VGR
tag

Jah, minden új gémet visz full grafon szinte.

http://droidground.blogspot.com/

(#256) spyduck válasza VGR (#255) üzenetére


spyduck
nagyúr

GPU és CPU milyen meleg játék közben?

(#257) VGR válasza spyduck (#256) üzenetére


VGR
tag

50-60°

http://droidground.blogspot.com/

(#258) spyduck válasza VGR (#257) üzenetére


spyduck
nagyúr

konkrétan ez melyiknek az értéke?
CPU és GPU alap és terhelt állapotára lettem volna kíváncsi!

(#259) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Mondjuk inkább úgy, hogy relatíve részletes grafikával jól megy a képernyő natív felbontásán szinte minden.

Nekem CPU ( gyári 2,53 Ghz-en ) és VGA ( húzva 675/1500/950-re ) is picivel 60 fok fölött van játék esetén. 62-63 mindkettő. 20 foknál kicsit melegebb szobában. Terheletlenül mindkettő 45-50 között mászkál, bár a proci órajelét én nem vetetem vissza, mivel mindig hálózatról megy ( VGA visszaveszi, azt láttam ).

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#260) P2000WRC


P2000WRC
tag

"...laptopot venni játékra a legnagyobb marhaság..."
Ha ezt 2 éve hallom, rábolintok.
De mivel a munkám miatt szükségem volt a gépem mobilitására, beruháztam egy notira. Egyáltalán nem bántam meg, sőt odáig fajult a dolog, hogy az asztali gépem elé már nem is ültem, így hát túl is tettem rajta. A legújabb játékok ugyan nem mennek a notin, de amilyen a mostani felhozatal, nem is bánom. Sose voltam egy fps vadász, nem aggódtam soha semmilyen játéknál, hogy hogyan lehetne néhány fps-t nyerni még rajta.
A nyáron is a legrosszabb időben mentünk nyaralni, és milyen jól jött, hogy az egész napi szálláson való ücsörgés helyett volt mivel lefoglalnom magam. Bárhova cipelhetem, kicsi a helyigénye, és kényelmi szempontból sem utolsó. Soha egy fillért nem pazarlok többet asztali gépre, annyival nem jobb...
Amúgy jelenleg a sokat kritizált HP Pavilion-om van, de semmi rosszat nem tudok róla mondani. Nem úgy a fujitsu-król, ami ezt a notimat megelőzte. Garanciába nem voltak hajlandóak javítani (nevetséges indokkal), csak 80k+Áfáért, azt a notit, ami újonnan volt akkor 90k. :F
Ugyanígy járt egyik ismerősöm is, akinek ugyanarra a tipusra már 95k+Áfa javitási költséget mondtak gariba, azzal az indokkal, hogy a tulajdonosa 2 dl (kimérték???) vizet öntött a gépbe. :F
Szóval no more fujitsu... :DDD

(#261) Venemo


Venemo
tag

Sziasztok!

Nem elsősorban "játékra" szeretnék notebook-ot venni, de mégis ideillik, amit kérdezni szeretnék.
Kb. másfél éve, hogy szükségem volt egy laptopra, és kiválasztottam az akkor elég jó ár/érték arányú Toshiba A200-1N7-et, azzal a felkiáltással, hogy "úgysem akarok játszani vele!" Aztán eltelt egy kis idő, és mégiscsak kerültek rá játékok, persze nem a legújabbak közül. (A követelmény akkor az volt, hogy a Visual Studio gördülékenyen fusson rajta, aminek bőven meg is felel.)

(Asztali gépről szó sem lehetett, mert minden héten hurcoltam haza és vissza a koleszba, aztán mostanában a melóhelyre és haza minden nap. Újabban kicsit tartósabban itthonmaradok, úgyhogy vettem mellé egy Samsung full HD-s monitort is. Ezen persze meg sem próbálkoznék játékkal...)

A géppel azóta is meg vagyok elégedve, de a benne levő Intel videokártya kritikán aluli most már, még ha nem is a legintenzívebb játékokról van szó, úgyhogy úgy döntöttem, elkezdek nézegelődni valami másfelé. A jobb grafikus kártyákkal szerelt Toshibák elég drágák, úgyhogy végülis kilyukadtam a cikkben is szereplő Amilo Pi 3560 és a Compaq Presario CQ61-es gépeknél. Ez utóbbit már 130-ért (néhol olcsóbban is) meg lehet venni, míg az Amilo 160 ezernél kezdődik (nem tudom, ez a hirdetés mennyire megbízható), viszont abban vagy kétszer olyan jó videokártya van (a notebookcheck-en levő benchmarkok szerint).
Arról viszont nem tudok, hogy melyik a jobb, megbízhatóbb.

Ha nektek kellene választanotok, melyiket vennétek?

[ Szerkesztve ]

(#262) Cyberpunk válasza Venemo (#261) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én az Amilo-t ajánlom az a GT240M sokkal jobb VGA mint az a másik :K
Én is veszek egyet :DD ennyiért szinte ajándék mondjuk én a drágábbat veszem T6600-as procival. Remélem nem cseszek rá a lényeg hogy a cod-ok fussanak rajta minél több fps-el akkor legalább lanozni jó lesz nem kell a komplett asztali gépem cipelgetni ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#263) P2000WRC válasza Venemo (#261) üzenetére


P2000WRC
tag

Én az Amilo-t legkevésbbé sem ajánlanám. :(
Lehet, hogy jó VGA van benne, de az általam feljebb említett szerviz hozzáállása miatt nem javaslom. Persze ez csak magánvélemény, és lehet hogy pont az én ismertségi körömön belül történt mind a 3 amilo-s meghibásodás, mert mi olyan vadállatok vagyunk, hogy tönkretesszük, ledobjuk, meg vizet öntünk bele. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#264) spyduck válasza P2000WRC (#263) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pont, h a szervize miatt ajánlott. Én az anyaghasználata miatt nem vennék ilyen gépet!

(#265) VGR válasza spyduck (#264) üzenetére


VGR
tag

pedig rendkivül minőségi anyagokból van a 3560....össze hasonlítottuk havom dell-jével és szinte még az a szarabb,pedig az 200 felett volt. A régi amilok tényleg igénytelenek voltak, pont egyik nap néztem haveromét amit kb másfél éve vett (fujitsu siemens) tényleg gyötrelem, plusz annál a tipusnál a wifi-t nem lehet egyszerűen sehogy működésre bírni,stb egyéb gondok.... talán innen a sok előítélet. Annyit tudok mondani hogy az enyém 1 hónap elég masszív nyúzás után, legújabb játékok maxon, full hd filmek, konvertálások stb, semmi gond, soha nem volt egy fagyás semmi...

http://droidground.blogspot.com/

(#266) spyduck válasza VGR (#265) üzenetére


spyduck
nagyúr

Legyen úgy :K
Nekem bejön ez a PI3560 csak ha egyszer veszel egy aluminium vázas notit nem fog más kelleni :DDD

szerk: Amúgy a gép ha netezel nem melegszik? Tuchpad mellett melegszik? A gép alja forró vagy langyos?

[ Szerkesztve ]

(#267) rekid válasza spyduck (#266) üzenetére


rekid
addikt

Hehe ezzel enis igy lettem. :) E51 nokia volt az elso utana jöttek az erősített vázas notik. :) És tobbet nem fogok mast venni. No persze ha megtehetem :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#268) VGR válasza spyduck (#266) üzenetére


VGR
tag

Nem melegszik egyáltalán netezés közbe....
Mellesleg a toucdhpadtól balra melegebb a gép mint a jobb oldal eléggé, de gondolom azért mert ott van a hdd

http://droidground.blogspot.com/

(#269) Venemo


Venemo
tag

Hali!

Végülis a Fujitsu mellett döntöttem én is, és nem bántam meg. :)
Ha érdekel valakit, ezen a linken elolvashaja az első gondolataimat róla. :)

(#270) Termi92


Termi92
tag

Ez a cikk nagyon jó lett szerintem. És elolvastam a hsz.-ek nagy részét. Játékra noti szerintem nem hülyeség. Úgy értem, régi játékra (pl Diablo 2, Starcraft), de aki olyan laptop-ot szeretne amin GTA IV-ezik, vagy éppen Crysis-al játszik, annak biztos meg van rá az oka (vagy a tudatlanság, vagy a mértéktelen kockaság). Én pl. úgy vagyok, hogy van egy asztali gépem, de sajnos ezen folyton az öcsém lóg. Másik gépet nem akarok venni, mert 1. eszi az áramot két gép 2. Nincsen helyem még egy gépnek (és ahhoz kéne vennem új hangszórót, monitort, bill-t, egeret,)3. jövőre elkerülök itthonról koleszba, és nem szeretném az egész gépemet cipelni, ezért volna jó egy kis laptop. Én laptop-ot szeretnék venni, de nem ilyenre, hogy GTA IV (még az asztali gépemen se megy el), hanem olyanra mint Diablo 2. Tudtok olyan laptop-ot mondani akkor 150 körül, aminek van itthoni szervize? ÉN az Asus K50AB valamelyik típusát (a legkisebbet) szeretném megvenni, de ahogy végigolvastam a hsz.-eket egyszerűen nem tudtam eldönteni, hogy akkor most szaba-e Asus-t venni, vagy nem.

(#271) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Az első száz hozzászólást sikeresen elolvastam, eddig bírtam cérnával. Telítődtem, miután harmincadjára is elolvashattam, hogy notebookot bűn játékra venni, és mindenki egy barom, aki ezt teszi és eleve minimum 250 ezerért lehet csak normális játékos laptopot venni, de persze az is baromság, hiszen ennyi pénzből ugyan milyen király asztali gépet lehet venni....

Leírnám a saját helyzetemet. Egy egyszerű egyetemista vagyok, hetente ingázok otthonról a koleszba. Az asztali gépem nyilván nem fogom hurcolászni házastól, monitorostól minden héten, de nem is az a célom, hogy a kedves szobatársaknak vegyek egy közös használatú asztali számítógépet. Persze magamat sem szeretném megfosztani az internetezés és a számítógépes játékok örömétől. Nincs más megoldás, kell egy laptop...

Sokat kutakodtam a neten megfelelő gépet keresve és bizony ez a cikk is igen nagy hasznomra volt, hiszen a kedves cikkíró ráébresztett, hogy nem csak "kétszázötvené" van játékos laptop, hanem akár 150 ezer alatt is lehet egész jókat kapni.

Éppen ezért vettem meg 160 ezerért a Fujitsu Pi 3650-es gépét és csodák csodájára semmi gond nincs vele és a mai játékok is (ha nem is maxon), de nagyon szépen elfutnak rajta. Örülök, hogy megvettem a gépet, tökéletesen alkalmas arra, amire használni szeretném. Úgy érzem, a jelenlegi helyzetemből kihoztam a legjobbat.

Most már csak erőt kell gyűjteni a többi hozzászólás elolvasásához.

Köszi a cikket!

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#272) bmakszim válasza KubanitoS (#271) üzenetére


bmakszim
senior tag

Teljes mértékben egyetértek veled! Hasonló cipőben járok, mint te! Én a toshiba L505-111 mellett döntöttem, ne bántam meg! Főleg, hogy otthon az alábbi konfigom volt, amit aztán a húgom megörökölt: Athlon 64 3500+, 1GB RAM, 8600GTS 256MB Szal így az otthoni és az egyetemi játék problémáim is megoldóttak egyszerre!

(#273) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó írás, sokat segíthet majd a döntésben! :R

(#274) KlezOne


KlezOne
tag

Én (magamból kiíndulva) használtan is nézelődnék gamer laptop után.
Az én xps-em már nem mai darab, költöttem is már rá, de nagyon szeretem ( mérete és súlya ellenére is).
És én még mindig hamarabb rabólintok egy ilyen gépre mint egy újra, szakszerű karbantartással és használattal nincs vele gond, vannak régebbi jó gamer gépek amik szerintem jobbak játékra.

Ez csak saját véleményem arról, hogy régebbi komolyabb gamer gép szerintem jobban megéri.

látom közbe jó régi cikket sikerült megtalálnom :W

[ Szerkesztve ]

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.