Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3000) pushalias válasza btudos (#2771) üzenetére


pushalias
addikt

& (#2770) Oppenheimer

Valóban nem a kiosztással lesz a gond, viszont az impedanciával, a füles érzékenységével, a végfok névleges kimenő teljesítményével és még egy rakat egyéb dologgal nagyon is. Hogy csak a legegyszerűbbet nézzem, egy 32 ohmos kimenetre csak 32 ohm körüli impedanciájú fülest szabadna dugni. Mert azon túl, hogy a hangzás eséllyel nem fog stimmelni, ritka esetben egy komolyabb mértékben kisebb impedanciájú akár tönkre is teheti a végfokot. De még ha az impedanciaillesztés megvan, akkor is ugyanaz a végfok különböző fülesekkel nagyon másként tud szólni. Egyszer csináltunk olyat hogy ugyanarra a telefonra rádugtunk asszem legalább négyféle fülest, és minddel másként szólt. Le merem fogadni, hogy mára sem a telefonok, sem a fülesek karakterisztikája nem lineáris, ami igen durva hatású lehet a hangzás szempontjából. Meg aztán az ízlés is meredeken változott, én a steril, lineáris hangzást szeretem, míg a legtöbben a túltolt magasakat és mélyeket.

Persze a telefon gyártók egyáltalán nem szeretik feltüntetni a végfok kimenő impedanciáját, és fülesből is találkoztam olyannal, amelyiken nem volt feltüntetve. Van, hogy alapos utánajárást igényel már az impedanciaillesztés is. És akkor még hol van a hangzás ellenőrzése, mikor eleve sok helyen ki sem próbálhatod a fülest, vidd el vakon. Persze igazuk van, a legtöbb felhasználónak olyan mindegy, jó nekik a bödön is, hiszen az igazán mélyeket és magasakat alig, vagy egyáltalán nem hallják. Volt a kezemben olyan füles, úgy szólt, mint egy Szokol rádió, és láthatóan mégis vették.

Honor 9 / HP 8470P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.