Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#758) zed juron


zed juron
aktív tag

Nos most jövök én is és megmondom a frankót. Legalábbis remélem hogy némi okosságot tudok én is hozzátenni, és nem csak a trollok számát növelem.

N8 user vagyok sok tekintetben ebből ítélem meg a 808-at is, ez azért fontos info, 808 tulajok értelemszerűen kijavíthatják a pontatlanságaimat.

Szóval, hogyismondjam számomra a telefon tesztelője is azok közé tartozik aki már elvesztette az objektív arányérzékét (bocs, nem személyeskedésnek szánom Bog) amióta megjelent az Android hype. De ezzel együtt sajnos jópár dologban azért igaza van. Illetve véleményem szerint Bog fényképezni vagy nem akart vagy nem tud.

Miben nincs igaza és hol vesztette el sokakkal együtt az arányérzékét a teszter? Erre további kérdésekkel válaszolnék. Melyek azok az elemek, amelyek valóban megnövelik mind a valós mind a használati értékét egy ilyen mobilrendszernek? Ebből mennyivel rendelkezik a 808 és mennyivel nem? Mit tekintünk súlyozott értéknek és mit nem? Minek van gyakorlati értéke és minek csak kevéssé?

Ezek analóg kérdések mint egy gépkocsi esetén ahol a váltómű, váz, motor, futómű és tsai az értékek, nem pedig az hogy egy autó tud –e mp3-at lejátszani avagy sem (mobilnál persze ez elég alap :) ).

Telefonnál ezeknél a komoly értékekben igencsak rendes helyen áll bármely okostelefonnal szemben a 808.

Nagyjából felsorolnám a fontosabb értékeket.

Először is a kamera/videokamera. A legjobb és egyik legfontosabb értéke egy mobil eszköznek. Valahol mindenki használja ezt. Vagy használná ha jó lenne a minősége, minimum mint az N8 vagy Iphone 4 vagy Galaxy SII-é. Mert ezzel kiváltasz egy hétköznapi tárgyat, a fényképezőt és/vagy videokamera.
És melyik a legjobb fényképező a világon? Az, amelyik nálad van. Nekem van DSLR-m (Nikon D3200 18-105mm, 24 megapixel és tsai), illetve egy Panasonic FZ is, de ezek nincsenek mindig nálam. Tehát a 808 kiváló, és nem kérdés hogy első helyezett bármivel összehasonlítva.

Következő a GPS. Ingyen megkapja az ember, méghozzá világtérképpel és igen gyakran illetve pontosan frissített. Nekem van Sygic (Androidon is), volt Garmin, van Igo (kétféle is), de eddig ez a legpontosabb. Ugyanakkor kinézetre nem túl látványos, mert nem színes és tsai. De a legjobban használható. ÉS offline illetve online is. Kiváló.

Kijelző felbontás. Ebben nagyon rosszul a legutolsók között teljesít a 808. No comment, gyenge.

Kijelző további minősége, mint láthatóság, kontrasztos élénk színek, karcmentesítés és tsai: ebben első helyen van a 808. Kiváló.

Üzemidő: első helyeken teljesít az okostelefonok között, tehát kiváló.

Összeszerelés: első osztályú akár kínai akár nem.

Zenelejátszó funkció: jó vagy kiváló ízlés és alkalmazás szerint.

Diktafon: egy újabb mobil eszközt teljes értéken felül kivált, azaz a klf. applikációkkal a hanganyag modifikálható variálható mittudomén amit tud általában egy okostelefon egy diktafon funkcióin túl.

Webböngésző: közepes szintű, sajnos az Android böngészőihöz képest ez csak maximum közepes. De ez már normális használati funkciót jelent, nem rontja a telefon értékét.

Közösségi alkalmazások: én használom őket és már a harmincas éveim javát is megettem. Az integrált csakis arra jó hogy ne generáljon nagy adatforgalmat az ember. Én nem használom, de van aki pl. chatre elvárta tőlem hogy feltegyem a hackelt N8-ra.
Az alapböngésző sajnos nem konfigurálható N8-on úgy hogy normál webes megjelenéssel fusson Facebookon, a mobil meg elég ergya. Ha lehet, akkor az máris egy kategóriával emeli. Az Operának meg a normáls webes megjelenése ugyan elég gyors, de valamiért a hírekből nem lehet lentebb görgetni egy bizonyos mennyiség után, mert nem tölt be többet (ez valszeg Opera issue, mert Andriodos Operán is ugyanez a probléma áll fent). Ebben a 808 sem lesz jobb. Viszont arra hogy a legfrissebb dolgokat megnézze az ember, hogy kommentáljon, hogy lájkoljon, a szép és jó minőségű akkor lőtt fényképét feltöltse stb. arra TÖKÉLETESEN ALKALMAS mert én napi szinten a lassú N8-at tudom erre használni.
Tehát közepes.

Email kliens: jó.

Naptár: jó

Office alkalmazások: nagyon jó, amit csakis a kijelző felbontása ront le, ahogy írták a kritikusabb postolók.

Wireless és egyéb hálózati megoldások: mint bármely csúcs okostelefonnál.

Mainstream alkalmazások – azaz amelyek valóban használati értékkel rendelkeznek mint pl. callmanager, diktafon etc. - : jó vagy nagyon jó, ez inkább alkalmazásfüggő.

Telefon személyre szabhatósága: jó, szerintem a kiváló túlzás.

Hasznos alkalmazással való ellátottság: nagyon jó.

A telefon gyorsasága: jó vagy kiváló – alkalmazásfüggő. A legfőbb alkalmazásoknál kiváló.

A telefon összesített használhatósága: jó/nagyon jó. Nagyon jó annak akinek a kameramobil kell, jó annak akinek általános mobil kell. Engem pl. néha idegesít a Droid kuszasága szemben a Symbian állandóságával. A megszokás is nagy úr, de ez szubjektum.

A telefon külső és belső dizájnja (ez is az emberek 90%-nak fontos!): jó.

Súlya és mérete használhatóság tekintetében: közepes.

Ár/érték: közepes. De ne feledjük ez bevezető ár. Ha 120.000 illeve 100.000 Ft. alá megy felugrik a nagyon jó vagy kiváló kategóriába.

Nem tudom feltűnt –e valakinek hogy nálam olyan kategória nincs hogy operációs rendszer. Mivel az operációs rendszertől senki nem lesz se boldog se boldogtalan önmagában. Sőt, ha itt tartunk és szőrszálhasogatni szeretnénk ugyebár a Symbian NATÍV operációs rendszer, míg az Andriod (legalábbis 2.3-ig követtem) Lynux környezetben futtatott operációs rendszer. Olyan mintha emulált lenne, azaz Maces OSX-en futtatnál Windows XP-t. Ami annyit jelent, hogy elviekben a legtöbb esetben (90%+) a natív operációs rendszer azonos hardveren GYORSABB és STABILABB lesz.

Mi a Symbian legnagyobb hibája? Az hogy már kint kellene lennie a legújabbnak. Tehát az hogy nem fejlesztik valamiféle furcsa K+F illetve üzletpolitika miatt. A kritika hogy elavult, az jogos.

Nekem van itthon egy Sony-Ericsson Xperia X10i (nem mini!), amin Gingerbread fut és böngészőtől eltekintve mindennel elégedetlen vagyok. Másrészről Operán betöltve az X10i-n illetve N8-al az index.hu-t vag hasonló képes weboldalt az az érzésem hogy nemhogy lassabban, de gyorsabban kezeli az alacsonyabb órajellel rendelkező N8.

Van egy barátomnak Galaxy SII, ami nem mondom, jó vas, de böngészésen kívül semmiben nem nyújtana pluszt az N8-hoz képest. Talán még az 1080p videofelvétel ami még plusz lenne. És innen folytatva mi a nyavalyának vegyek SIII-at? Semmi okom nincs rá. Igaz, 170.000 ft-ért 808-at sem vennék. Viszont egyértelmű pluszt számomra a 808 adhat az összes okostelefon közül, főleg mert én tényleg millió fényképet csinálok, amely független attól hogy fényképező vagy telefon van-e nálam.

Ha nem lenne 808, akkor fogalmam sincs mit vennék az N8 után. Ha most elveszne az N8 leginkább még egy N8-at vennék. Egy kolléganőm elvesztette a trendi pink N8-át. Ajánlásomra (mert úgy gondoltam hogy trendisége miatt facebook függő) vett egy SE Arc S-t, ami ugye nagyon nőies szép darab. Elég gyors és tsai. De három hónap után eladta a kolléganőm, nem bírta megszokni, idegesítette az Android, nem tetszett a fényképezője sem, ezért újból vett egy pink N8-at…

Ha lesz rá időm és kedvem (illetve normális tárhelyem) töltök fel N8-as képeket, csak a mihez tartás végett. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.