Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Superhun válasza Gomez (#5900) üzenetére


Superhun
addikt

Szerintem nincs fölös :(

(#5902) #56573440 válasza Gomez (#5900) üzenetére


#56573440
törölt tag

cc-vel se lenne akkora gond. főleg ha egy sorba teszed le mondjuk ironchestben. betolod az elsőbe az összeset, fölé a teknős, felveszi az elsőből aztán egyet lép, egyet betesz a ládába. és így tovább. sor végén szépen fordul kettőt és hazamegy.

(#5903) #56573440 válasza Gomez (#5900) üzenetére


#56573440
törölt tag

egyébként akkor itt egy megoldás. csinálsz egy darab regulatort pl ami 25 össével rendezi a palántákat és ezt az első chestbe teszed, ez azért kell mert a kód amit írtam gyorsban se azt nem nézi hány darab van, se a teknős invertoriját nem lépteti, tehát mindenképp 25 palánta kell legyen a chestben, ha több akkor megtelik a teknős és fölöslegesen tárolja a cuccot mert nem dobja le, ha kevesebb akkor az első párba kiszórja amire nem marad arra nem tesz. ha üres akkor fut egy kört fölösbe, de mivel a mozgás a tekkitben még nem igényel üzemanyagot ezért nem para...

minden további chest amibe ki akarod tolni egymás után sorakozik egyvonalban
a gyűjtő chest fölé teszel egy turtle-t, és mehet bele a kód
while true do
turtle.suckDown()
for i=1,25 do
turtle.forward()
turtle.dropDown(1)
end
turtle.turnRight()
turtle.turnRight()
for i=1,25 do
turtle.forward()
end
turtle.turnRight()
turtle.turnRight()
end

ennyi ez felszedi maga alól a 25 öt és egyesével kiszórja a ládákba. totál fapad a cucc de most nincs időm többre, lehetne még monitorozni az invertory-t és ha kevesebb mint 25 akkor várni majd újra próbálni a suckDown parancsot. ha van 25 csemetéd akkor viszont ez működhet, jah és érdemes nem az útjába állni mert akkor megfordul és eltolódik az egész akkor a földre szór mindent :)
egyébként így végtelen ciklusban megy, megállítani ctrl+t hosszú nyomásával lehet

[ Szerkesztve ]

(#5904) Gomez válasza #56573440 (#5903) üzenetére


Gomez
aktív tag

Jaj, köszönöm szépen, de azért ennyire ne merüljünk el a dologban, csak gondoltam hátha van valami egyszerű megoldás. Még mass fabricatort sem építettem eddig soha, a turtle még nagyon távoli jövő.

Más, csak kíváncsiságból: van valamilyen spéci BUD blokk, vagy pedig valamelyik vanilla BUD-ot kell megépíteni?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#5905) #56573440 válasza Gomez (#5904) üzenetére


#56573440
törölt tag

milyen blokk? bud kapcsolókat találtam yt-n de igazából nem nagyon értem mi az mondjuk nem néztem végig:) mit kéne ez csináljon?

látom már. nem nincs. az egy glitch-re épít tehát nincs. van mod ami hasonló csak ott lézereket tudsz használni, láthatatlan, vagy erőtereket, ami szintén lehet az, de ilyen blokk nincs

massfab és teknős?:D a teknőshöz nem kell kb semmi alapanyag, új világban 3 perc után már gyártható :D

[ Szerkesztve ]

(#5906) föccer válasza Gomez (#5900) üzenetére


föccer
nagyúr

Én azt írtam, hogy retriciverekkel old meg. Minden jelre annyit adagolsz, amennyit szeretnél. De a Shorting machine is tudhatja, csak ott annyi impulzus kell, amennyi helyre küldeni akarsz az itemekből.

üdv, föccer

Mod: valaki nem tud egy jó computer craftos tutorialt? Amiket találtam azok kb használhatatlanok voltak :( 10 gépet kellene különböző ütemben ellátni impulzusokkal bundle kábelen keresztül, megfejelve azzal, hogy bizonyos gépek csak bizonyos számú inpulzust kaphat. RP-vel is meg leehtne oldani, behuzalozott logikával, de nem akarok annyi timert meg countert lepakolni.

Köszi :R

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5907) netpeti98 válasza föccer (#5906) üzenetére


netpeti98
addikt

Computercrat tutoriálra ezt találtam, igaz inkább az alapokkal kezdik:[link]

Üdv netpeti98

(#5908) föccer válasza netpeti98 (#5907) üzenetére


föccer
nagyúr

Elsőre jónak néz ki, köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5909) Cucuska2 válasza föccer (#5906) üzenetére


Cucuska2
őstag

retriciverekkel - ez most itt mi?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5910) föccer válasza Cucuska2 (#5909) üzenetére


föccer
nagyúr

Retriever természetesen :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5911) #56573440 válasza föccer (#5906) üzenetére


#56573440
törölt tag

én ezt nézegettem 7 részes vagy 8, de elég szépen belevág a lecsóba ;) az első részt szerintem simán hagyhatod, aztán jönnek változók és társaik, jó anyag

(#5912) Superhun válasza #56573440 (#5911) üzenetére


Superhun
addikt

Ki hitte volna, hogy a programozást játszva is meg lehet tanulni. ;]

(#5913) #56573440 válasza Superhun (#5912) üzenetére


#56573440
törölt tag

fősulis programozás és digitális technika jegyzeteket úgy bsztam a könyvespolc mélyére ahogy megvolt a vizsga mint azt írni szokták a krónikákban, a "ha mégegyszer előveszem lőjjetek fejbe" felkiáltással... aztán jött az rp2 meg a cc és szépen elővettem... szerintem simán lehetne szemléltető ábra az mc ilyen téren :DDD komoly lenne egy dt vagy program vizsga mc környezetben :D

(#5914) föccer válasza #56573440 (#5913) üzenetére


föccer
nagyúr

Épül az elektronika. :) A lényege már megvan. Már csak a counterek beállításait kell kiszámolni, illetve egy auto shutdown rendszer beépíteni, de ez már gyerekjáték lesz :)

Köszönet MC-nek, hogy lelket öntött belém este és nekiültem átnézni a logikai kapukat. :)

Ha minden igaz, akkor 12 színt használtam eddig fel. Még maradt 4. :))

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5915) #56573440 válasza föccer (#5914) üzenetére


#56573440
törölt tag

olcsó, gyors, stabilan azt teszi amit akarsz. szerintem iszonyat kényelmes. :K

(#5916) Gomez válasza föccer (#5914) üzenetére


Gomez
aktív tag

Meg persze ne felejtsd el kifáklyázni ;]

Más:

A rotary macerátor és az induction furnace gond nélkül tölthető/üríthető RP2-vel?
Ha folyamatos üzemet nézünk, fajlagosan kevesebbet fogyasztanak, mintha csinálnék csillió db sima macerátort/elektromos kemencét, vagy millió db sima macerátort/elektromos kemencét csillió db OC upgrade-val?

Megint más:

Az Endermanok pakolásszák a modok által hozzáadott blokkokat is?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#5917) escape válasza Gomez (#5916) üzenetére


escape
aktív tag

Nemrég alakítottam át a saját gépparkomat rp2-esre, és tökéletesen végzi a dolgát. Felülről töltöd, oldalról üríted. Folyamatosan pörög a maci és az extractor (mindkettőből az advanced verzió) 2-2 OC upgraddel, esténként 2 misi eut eszik, eben benne van a 100%-os indukciós sütő is. Ha gondolod ugorj át hozzánk, és lesd meg.

Az enderes kérdésre nem tudom a választ, de még nem láttam basalt bricket a kezükben uh gondolom nem nyúlnak hozzá.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5918) Superhun válasza Gomez (#5916) üzenetére


Superhun
addikt

Ha az advanced gépeket 100%-on hajtod, akkor sokkal kevesebb áramot fogyasztanak, mint ha a sima verziókat hoznád fel overclockerekkel erre a sebességre vagy többet raknál le belőlük. Az előállításukban is jobban megéri neked, pl. legalább 10 Electric Furnace pótol egy 100%-on hajtott Induction Furnace-t, amik egyértelműen sokkal drágábbak lennének összesen.

(#5919) föccer válasza #56573440 (#5915) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, csak baromira nagy helyet foglal.

Gomez: kit érdekel manapság az energia felhasználás. Egy gép maradjon 512 alatt, más nem számít :) Én 9-10 OC-vel hajtom a fontosabb gépeket. A többit a HV sorra bízom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5920) #56573440 válasza Gomez (#5916) üzenetére


#56573440
törölt tag

nemrég linkeltem a negyedkészse kecóm képeit, abban egy sor macerator van bekötve balra, jobbon meg a sütők, tökéletes rp2-vel, sorting machine osztja le a cuccokat, mindennek van dedikált feldolgozás, csak mert alapon:) fentről tölt, oldalról meg kiszed. érdemes gyorsra tenni a filterét, (én minimumon hajtom a timert :D) hogy pl a sütőnél mindkét slotot ki tudja használni esetenként, ha lassú a filter, akkor beragad a jobb oldali invertoryban a kész rúd, így a helyére se tudsz betenni semmit.

föccer: a villany nem gáz de a hely az?:D tegyél be még egy quarry-t 64-ben melléd és kész:D vagy tanulj meg luául:)

[ Szerkesztve ]

(#5921) föccer válasza #56573440 (#5920) üzenetére


föccer
nagyúr

Már van 3 HV-re elegendő vasam meg uu-m. Ha ezeket összerakom, akkor 3652 eu/t energia előállítására lesz kapacitásom. A gépeket meg szeretem minél kisebre, kompaktabra építeni, szóval igen. Az energia nem gond, a nagy méret igen :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5922) #56573440 válasza föccer (#5921) üzenetére


#56573440
törölt tag

építsd a falra, vagy a gép alá fejjel lefele :DDD

(#5923) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
PH szerverrel mi lett? offline :(

(#5924) Superhun válasza zenwalk (#5923) üzenetére


Superhun
addikt

MasterDeeJay-nek küldj egy üzit ez ügyben.

(#5925) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!
A self mod nem kompatibilis a buildcrafttal, néhol ugyanazok az item id-k. Hogyan tudom ezt megszüntetni, vagy van e másik self mod, ami kompatibilis ezzel?
Thx, joni

Üdv. Johnny

(#5926) #56573440 válasza jonnyjoker01 (#5925) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem. egy fajta van. első körben a self modot vedd ki a mod mappából. indíts egy mc-t, és nei beállításoknál keresgélj (nem leszek csüt estig mc közelben úgyhogy pontosan nem tudom hol...) hogy mutassa az üres id-ket is. akkor a jobb oldali részen ha görgetsz, látni fogod melyik id szabad. felírod vagy megjegyzed ahogy tetszik az üreset. beteszed a self modot, és a .minecraft/config mappában megkeresed a file-ját a selfnek, ha ott nincs akkor valszeg a tömörített állományban kell túrni egy config után, amiben be van állítva az id. ott átütöd az összeset olyanra ami eddig üres volt. indítod az mc-t és örülsz :) a kézi megoldásnak ez hatalmas szívása, de ha tudod hol keresd és mit, akkor gyorsan megvan

(#5927) jonnyjoker01 válasza #56573440 (#5926) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nagyon szépen köszönöm. Holnap meg is csinálom. Meg valószűleg akkor a jammy's furniture modot is megjavítom :)

Üdv. Johnny

(#5928) bobooo


bobooo
addikt

Sziasztok,

Kezdő Tekkites vagyok (MC-ben már jó ideje tolom bár ott se mondanám magam Pro-nak), arra lennék kíváncsi, hogy Nektek melyik a kedvenc Tekkites "épületetek", amit megépítettetek? Inkább a szerkezet megépítését és maga a szerkezet felépítését szeretném megnézni. :R

(#5929) brd válasza zenwalk (#5923) üzenetére


brd
nagyúr

Volt(/van) némi hálózati probléma, aminek az elhárítása folyamatban, de most használhatod.

The only real valuable thing is intuition.

(#5930) föccer válasza bobooo (#5928) üzenetére


föccer
nagyúr

Bármelyik automata gép. Kezdve az egyszerű gyémánt gyártól, az automata HV array gyárig. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5931) escape válasza bobooo (#5928) üzenetére


escape
aktív tag

Hát, én antinak sokkal lógok pl a vasgyárért. Nem tartanék ott, ahol, ha ő nincs. Az én házaim kb ez alapján szoktak felépülni, logikus és kompakt elrendezésű, bár már át lett alakítva rp2-essé, indulásnak jók a BC csövek is. Ajánlom figyelmedbe ezt a sorozatot, jól elmagyarázzák a dolgokat.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5932) #56573440 válasza bobooo (#5928) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem a frame-ek a kedvenceim ha választani lehet :K ilyen gépeket tákolok belőlük, meg liftet ha kell, ajtót, stb. a legnagyobb slágerek sajnos nincsenek tekkitben...

(#5933) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

A blackscreen-t hogyan lehet megszüntetni?

Üdv. Johnny

(#5934) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#5933) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Mármint ha letöltök egy modot 1.3.2-re és nem jön be a mojang felirat, helyette fekete képernyő. Mod amio ezt csinálja: Armor stand.

Üdv. Johnny

(#5935) Gomez válasza jonnyjoker01 (#5934) üzenetére


Gomez
aktív tag

Meta-inf mappát törölted a minecraft.jar-ból?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#5936) jonnyjoker01 válasza Gomez (#5935) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Aha. Mindig törlöm. Mármint csak egyszer kellett. :)

Üdv. Johnny

(#5937) escape


escape
aktív tag

Mi lett a tekkites szeróval? Nem elérhető :(

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5938) föccer válasza escape (#5937) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajna valalami teleszemteli a memóriát. Valami tekkites bug lehet. Amikor megtelik, akkor előbb-utóbb lehal. Le kell állítani, majd elindítani. A sima restart nem is segít rajta. Sajna most nem tudok belépni adminra, mert melóban vagyok, majd csak este. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5939) escape válasza föccer (#5938) üzenetére


escape
aktív tag

Köszi a tájékoztatást. Talán kibírom estig. :DDD

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5940) Superhun válasza escape (#5937) üzenetére


Superhun
addikt

Már este lehalt, nem sokkal azután, hogy föccer elment aludni.

(#5941) Superhun


Superhun
addikt

(#5942) #56573440 válasza jonnyjoker01 (#5934) üzenetére


#56573440
törölt tag

vagy a forge verzió nem jó, vagy a mod nem egészen kompatibilis valamivel és összeakad. ilyenkor egy külön installban érdemes próbálni hogy egyedül elindul e ugyanazzal a forge-al. ha nem akkor forge verziók keresése melyik a jó...

ha megy egyedül akkor sanszos hogy másik moddal akad össze az elején. ilyenkor 3 lehetőség van. átnevezed a file-ját úgy hogy a val kezdődjön, tehát hamarabb kerül a betöltési listára. ha így is para, akkor valamivel középre teszed, ha úgy se akkor megint átnevez hogy utsó legyen.

ha ezek nem oldják meg de egyedül megy akkor passz. olyat még nem láttam :DDD

(#5943) Gomez


Gomez
aktív tag

Szegény ember mass fabricator-a:

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#5944) Cucuska2 válasza Gomez (#5943) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én Transposerrel szoktam felszedni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5945) #56573440 válasza Gomez (#5943) üzenetére


#56573440
törölt tag

látom megy a regulatorozás. mennyit javult a helyzet? a scrap vizont továbbra is darabokban ahogy látom, úgyhogy gondolom nem sokat

(#5946) Gomez válasza #56573440 (#5945) üzenetére


Gomez
aktív tag

Baromi sokat javult a helyzet, de lehet, hogy csak a szerverváltás miatt. A recyclerek kipakolását is átalakítom majd BC-re, csak előbb szereznem kell némi redstone-t a 32 filterhez.

Viszont közben megszerettem az RP-t, ez a sorting machine-os/csőfestős téma nagyon leegyszerűsíti a dolgokat.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#5947) #56573440 válasza Gomez (#5946) üzenetére


#56573440
törölt tag

:) mindenkinek ezt szajkózom, az rp2 jó éééértem ?:D van egy csomó apró trükk benne (ahogy írtam pl filtert is lehet másképp használni mint az általában szokták, de pl festeni egy csomó más blokk is tud, nem csak a sorting, bár azok jellemzően 1 színre) és pont ezért kreatív. nomeg ugye a csövezést szépen el lehet rejteni coverekkel, nem úgy mint a bc vagy ic cuccokét ;]

nem akarom azt mondani hogy én megmondtam, de megmondtam hogy csináld azzal a fafarm tápolását ;)

(#5948) Gomez válasza #56573440 (#5947) üzenetére


Gomez
aktív tag

Persze, azzal fogom, de sorting machine nélkül.

Egyelőre egy dolgot hiányolok az RP-ből, de lehet, hogy csak nem tudok róla, hogy lenne ilyen: olyasmi item gyűjtő gép nincs véletlenül, mint az obsidian pipék? Tehát hogy nem csak érintésre szedi föl a blokkokat, hanem jó távolról is beszívja őket, a tér minden irányából? A vízzel transposerhez folyatós megoldást nem tudom alkalmazni sajnos.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#5949) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!
Hogyan tudom installálni a javát suligépen? Nincs admin jogosultságom, a java pedig nincs fent a gépeken. Minecraftoznék én még órán is. :) Magammal vittem a java-t pendrive-on, de a minecraft launchert nem lehet tásítani, merthogy exe. Remélem érthető voltam.
:R , Joni

Üdv. Johnny

(#5950) föccer válasza jonnyjoker01 (#5949) üzenetére


föccer
nagyúr

Mennyétanulnibüdökölök. Ne mindig a játékon járjon az eszed ;]

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.