Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Aldo Novares válasza tvse1995 (#6699) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Köszi , ez csak később fog jól jönni festéshez :D Az Emerald-ot mire tudom használni ? Mert arról nem találtam wikin semmit :S

(#6702) föccer válasza Aldo Novares (#6701) üzenetére


föccer
nagyúr

Eszközöket tudsz belőle csinálni. Majdnem mindent visz, gyorsabban használódik, mint a gyémánt és lehet a falusiakkal boltolni vele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6703) tvse1995 válasza föccer (#6702) üzenetére


tvse1995
senior tag

Vanillában ha jòl tudom eszközöket nem lehet belőle csinàlni.
Csak kereskedésre meg a beacon piramisához jó.

(#6704) föccer válasza tvse1995 (#6703) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet, akkor rosszul emlékeztem, köszi a kiigazítást. Közben elindult a tekkites szerver.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6705) PeL


PeL
addikt

El sem tudom képzelni mennyire idegesítő lehetett hogy egy 27. részét taposó Hardcore videósorozat így érjen véget :(

http://youtu.be/HTx8hrZEIj8?t=5m32s

(#6706) Superhun válasza PeL (#6705) üzenetére


Superhun
addikt

Nem láttam az előzményeket, de mért nincs vmi normális páncél a tagon?

Edit:
Egyébként itt már látszott a "probléma".

[ Szerkesztve ]

(#6707) Hajdi


Hajdi
senior tag

Ez mi ez srácok? Már gyémánt csákányt is készítettem, de nem bírok vele...

"The Man Who Sold the World"

(#6708) Nyiscsák válasza Hajdi (#6707) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Bedrock: a világ alja. Nem lehet kiütni semmivel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6709) PeL válasza Superhun (#6706) üzenetére


PeL
addikt

Igen, figyelmetlen volt. Mondjuk ha HC módban ekkorát robban a creeper akkor meg se próbálom inkább :D Engem elég sokszor el szokott kapni sunyi módon :D

(#6710) Hajdi válasza Nyiscsák (#6708) üzenetére


Hajdi
senior tag

Köszönöm! :R

"The Man Who Sold the World"

(#6711) Superhun válasza Hajdi (#6710) üzenetére


Superhun
addikt

Csak kreatív módban tudod kiütni, de vigyázz, mert beesel a semmibe :DDD

(#6712) Geryson válasza Superhun (#6706) üzenetére


Geryson
addikt

Tényleg ott kukucskál...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6713) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

sziasztok ,

abba a gondba lennék , hogy térképet csináltam , de csak EMPTY MAP lett , és elég kicsi , és nem is úgy mozgok rajta mint ahogy kéne , valaki megmondaná mit rontottam el ? :U tutorial szerint csináltam pedig

[ Szerkesztve ]

(#6714) Superhun válasza Aldo Novares (#6713) üzenetére


Superhun
addikt

Én nem látok semmilyen problémát rajta...

(#6715) netpeti98


netpeti98
addikt

Ma megnéztem a Direwolf modpacknál hogy ott mi a helyzet a villogás ügyében. Na főmenü nem villogott, de a játék mikor beléptem folyamatosan. Arra már rájöttem hogy mind a 3 verzió (vanilla, tekkit, dw pack) csak akkor villog a képernyő ha nagy ablakos módban játszom, ha kis ablakos akkor nem villog. És teljesen mindegy neki hogy most Advenced OpenGL on vagy off.

Üdv netpeti98

(#6716) föccer


föccer
nagyúr

A tekkites szerveren viszont váltani kellene. Fel kellene tenni egy másik modpackot, de legalább egy üres mapot. A jelenlegin már eléggé unalmas játszani, lévén kb minden értelmes dolgot elértünk. 500+ HV mellett gyakorlatilag végtelen erőforrással vagyunk, mindemellett a vas már nem bírja tartani a gépekkel a lépést :(

szerintem legyen másik modpack, akár a FTB, akár más.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6717) netpeti98 válasza föccer (#6716) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem megnézhetnénk a Direwolf modpacket van benne új RP, BC, IC viszont ami még nincs benne az az AutoCraft MK II, de de elméletileg December 27 után az a mod is jön és külön fel lehet rakni.
A Nether ores pedig kiváltható a Mystic-el ha sikerül egy jó Dense Ores világot összerakni.

Szerk.: ha valakinek van még ötlete a villogásra szóljon.
Szerk2.: Melyik Java-s fájlt kell hozzáadni az NV Control Panelhez ha variálni akarok a Java grafikus beállításaival?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6718) Superhun válasza netpeti98 (#6717) üzenetére


Superhun
addikt

Nemtom, én nem szorgalmaznám a Mystcraftot, de a többi technikai szemléletű modot szívesen kipróbálnám. Még várjuk meg a többi tekkit játékos véleményét a dologról. Azt hozzáteszem, hogy még ha sikerül megoldani a block ID konfliktusokat, akkor sem tudok mindent átmásolni az esetleges új FTB mapra, mert sok mod hiányzik még belőle, amik lehet nem is lesznek már benne...

(#6719) föccer válasza Superhun (#6718) üzenetére


föccer
nagyúr

Induljunk 0-ról.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6720) Superhun válasza netpeti98 (#6717) üzenetére


Superhun
addikt

A 2. kérdésedre: tekkithez java.exe, vanillához javaw.exe. Az összefűzött optimalizálást kapcsold ki a vezérlőpultban.

(#6721) netpeti98 válasza Superhun (#6720) üzenetére


netpeti98
addikt

kilőttem azt is meg minden AA és AF-t a Java-ra vonatkozólag (ezt tanácsolták valakinek az MC fórumon akinek ilyen problémája volt) és nem jött be.
Viszont próbálkozásaim közben volt egy szép kis kék halálom is. :(

Üdv netpeti98

(#6722) föccer válasza netpeti98 (#6721) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem játssz kikapcsolt monitorral. Úgy tuti nem fog villogni ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6723) escape


escape
aktív tag

Az asszony ki fog borulni, ha eltüntetjük a malacfarmját :D

Nekem nyolc mi lesz. Mehet az új map is.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#6724) #56573440 válasza netpeti98 (#6717) üzenetére


#56573440
törölt tag

myscraft dense ore világot csak nagyon ésszel lehetne, és akkor is instabil lesz. annak meg sajnos nem sok értelme van :(

(#6725) föccer


föccer
nagyúr

Ma esti raktár készítés:

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6726) wmati válasza föccer (#6725) üzenetére


wmati
addikt

Ez micsoda ?

(#6727) Cucuska2 válasza wmati (#6726) üzenetére


Cucuska2
őstag

Raktár, gyémánt chestekkel.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6728) wmati válasza Cucuska2 (#6727) üzenetére


wmati
addikt

:Y :R

(#6729) kmisi99


kmisi99
addikt

Ez a FTB modpack ez mi lenne. Most találtam rá ez talán valami tekkit utánzat?

Közben kicsit utána néztem ahogy látom ez már frissebb és elvileg jobb mint a tekkit. Nektek van róla tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

(#6730) Cucuska2 válasza kmisi99 (#6729) üzenetére


Cucuska2
őstag

Sokkal jobb modok vannak benne mint a tekkitben.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6731) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

ez mitől van ? csináltam egy térképet , de alig mutat valamit , most eltévedtem , és még a térképen sem vagyok rajt o.O

(#6732) föccer válasza Aldo Novares (#6731) üzenetére


föccer
nagyúr

A térkép a map csak egy kis részét mutatja. Nem követi a mozgásodat. Ha másik térképet csinálsz, az másik részt fog mutatni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6733) Superhun válasza Aldo Novares (#6731) üzenetére


Superhun
addikt

Ha megnyomod az F3-at, látod a koordinátáidat. Próbálj a (0,0) x és z koordinátákhoz mozogni, így esélyes, hogy hazatalász vagy ismerős helyre jutsz.

(#6734) netpeti98 válasza Aldo Novares (#6731) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha csináltál ágyat és feküdtél is benne mióta letetted, vagy az alap spawntól tudod merre van a házad akkor csinálj iránytűt.

Üdv netpeti98

(#6735) Aldo Novares válasza föccer (#6732) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

és ha csinálok 9 térképet és összerakom őket úgy kiadná teljes mapot ?

(#6736) vtomi2 válasza Aldo Novares (#6735) üzenetére


vtomi2
őstag

A teljeset sohase fogja :DDD

(#6737) föccer válasza Aldo Novares (#6735) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, csak nagyobbat. A világnak gyakorlatilag nincs vége, amíg mész, addig rendereli a játék. Inkább csinálj egy iránytűt, az mindig a spawnhoz vagy az ágyadhoz vezető irányt mutatja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6738) Gomez válasza Superhun (#6718) üzenetére


Gomez
aktív tag

Halihó,

A házam nagy része vanila blokkokból épült (ott csak nincsen ID probléma).

Van viszont azon kívül nagyobb mennyiségű blokk, pl. red alloy wire, üvegszálas kábel, deployer, block breaker, pneumatik pipe, stb. (plusz itemként a deployerekben lévő facsemeték, lézerek) amiknek az elvesztése nagyon érzékenyen érintene.

Esetleg pályaszerkesztőben meg lehet azt csinálni, hogy adott kijelölésen belül az XXXXXXX ID-jű blokkok mindegyikét YYYYYY ID-jűekre cserélje? Mert akkor nem kellene az ID-ket átírogatni, hanem a pályaszerkesztőben lehetne csereberélni.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#6739) föccer


föccer
nagyúr

Pár perce nagyon durván el kezdett szarakodni a tekkites szerver. Nem töltöte a chunkokat, nem lehetett belépni, állandóan ledobott. Ha nehezen beléptünk, zuhantunk kifele a világból.

Leállítottam a szervert, de most meg nem akarja elindítani. Ezek szerint a probléma most a szerverrel van, jól sejtem?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6740) LW válasza föccer (#6739) üzenetére


LW
őstag

Szerintem valamelyik plugin ész nélkül dolgozik. Mennyire izzad a proci szerver oldalon?

(#6741) Aldo Novares válasza föccer (#6737) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

o-ó , igazából ha eddig eltévedtem megölettem magam , de most elég sok cucc van nálam ezért nem szeretnék erre az útra jutni

(#6742) föccer válasza LW (#6740) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon. Mondhatni folyamatosan 100% a terheltség és néhány másodpercenként kapjuk a cant keep up bejegyzést. Viszont közben sikerült elindulnia. A szokásos szerver összeomlás volt. Helyenként mentette a chunkot, helyenként talán a reggeli/hajnali állapot állítódott helyre.

Szerencsére a ma este kipakolt 100 HV megmaradt, viszont a vasgyáras chunkok visszaálltak a korábbi állapotra, ahol még megvolt a 100 HV-ra való vas. Szóval most kaptunk egy kis + vasat, :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6743) Aldo Novares válasza föccer (#6742) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

köszi a segitséket , volt nálam redstone és vas , megtudtam csinálni az iránytűt , amivel könnyedén hazajutottam , de találtam egy homokfalut amibe bármennyire is visszaszeretnék menni , biztos hogy nem fogok :D

(#6744) LW


LW
őstag

Elsősorban MasterDeeJayhez volna egy kérdésem, de ha valaki csípőből tudja, akkor megköszönöm a választ.
Az PH szerver térképe egy dynmap. Kérdés az, hogy milyen beállításokkal lehet hasonló jó minőségű 3D nézetet összehozni?

Default perspektívák ugye a 2D felülről, 3D és a föld alatti.

(#6745) Serricon válasza LW (#6744) üzenetére


Serricon
senior tag

Ha megnézted volna a config fájlt, amiben be kell állítani ezeket a dolgokat, ez a legelső dolog, oda is van írva melyik hogy néz ki.
deftemplatesuffix: hires

(#6746) LW válasza Serricon (#6745) üzenetére


LW
őstag

"ez a legelső dolog"
Igen és pont ezért ugrottam át. Aztóta megvolt a facepalm. Kösz.

(#6747) föccer


föccer
nagyúr

Megbeszéltem Antival is a dolgokat. Ő is benne van, hogy váltsunk a mostani Tekkites mapról. Ő FTB-re adja a voksát, de mystic nélkül.

Ha ez minden játékosnak megfelel, akkor vasárnap este lementem a mapot és megpróbálunk felvarázsolni egy FTB-t, hátha összejön :)

Aki kéri annak elküldöm a jelenlegi térkép utolsó verzióját. Kb 180 Mb lesz, ha minden igaz.

üdv, föcccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6748) netpeti98 válasza föccer (#6747) üzenetére


netpeti98
addikt

FTB alatt az eredeti 1.4.3-as FTB értjük vagy a jóval frissebb és RedPoweres Direwolf modpackot amit ugyanúgy az FTB Launcherből lehet indítani?

(#6749) föccer válasza netpeti98 (#6748) üzenetére


föccer
nagyúr

Természetesen az új RP-s változatot. :)

üdv, föcce

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6750) Superhun válasza föccer (#6747) üzenetére


Superhun
addikt

Tömörítve 123,7MB :P

Amit lehet, megpróbálhatok átvinni. A vanilla blokokkal nincs gáz, a modos blokokkal viszont szenvedni kell. Az FTB-ben nem létező modokkal nem tudok mit kezdeni, azokról a blokkokról le kell mondanunk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.