Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Cucuska2 válasza CPT.Pirk (#5800) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nemcsak hogy volt, hanem ha feltennél mondjuk egy alpha 1.2-t, akkor simán menne.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5802) Zotya21 válasza CPT.Pirk (#5797) üzenetére


Zotya21
senior tag

a legnagyobb gond hogy laptop XD
meg a memória meg a vga meg a proci :)

azért ment régebben jobban amiért a régi játékok jobban mennek
magyarul fejlesztették ezzel együtt nőtt a gépigény is :)

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#5803) escape válasza Zotya21 (#5802) üzenetére


escape
aktív tag

Mióta megvettem a minecraftot, laptopról nyomom. 3 évig egy acer volt, most lett nemrég lecserélve, és nem tudom úgy húzni a grafikát, hogy ne fusson szépen a jelenlegin. Tény, hogy nem egy gyenge gép, de attól, hogy laptop, még lehet jó.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5804) Zotya21 válasza escape (#5803) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát én is ha fél milióért vennék akkor már rámondanám hogy jó de addig nem :D

persze van ami nem olyan gyenge de én mnidig is laptop ellenes voltam xD

https://500px.com/slayer_art

(#5805) CPT.Pirk válasza Zotya21 (#5802) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na azért ne túlozzunk. :N Egyébként munkavállalás és költözés előtt állok, sanszos h. nem cipelem magammal az egész számítógépet, hanem egy ideig a laptopomat használnám.

Amúgy meg mire kevés a 2G ram? Az MC ram használata egyik oprendszer alatt sem ment 1G fölé, ezt megnéztem. Maga a Linuxom meg foglal 289Mb ramot mindössze, szóval nem értem a problémát. ;]

Egyébként attól, hogy fejlesztenek valamit, nem törvényszerű, hogy nő a gépigény. Amúgy valami történt, mert mindegyik procimag dolgozik, még asztaliban is, pedig ott 4 van. Itt a laposon amúgy egyik mag se akadt le 100%-nál, szóval azt is kíhúzhatjuk a listáról, marad a VGA mint gyenge láncszem.

szerk: méghozzá ez miatt:
The GMA 950 shares the same architectural weakness as the GMA 900: no hardware geometry processing. Neither basic hardware transform and lighting,[4] nor more advanced vertex shaders are handled in the GMA hardware, these are only accessible via Software Rendering

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5806) Cucuska2 válasza Zotya21 (#5802) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az analógiád nem nyert.
Sokkal komplexebb lett a játék, nem csupán a gépigénye nőtt. Valamint a Java.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5807) escape válasza Zotya21 (#5804) üzenetére


escape
aktív tag

190 volt, kevesebb mint fele az általad említett összegnek. Sok, de nem megfizethetetlen kategória. 8 GB ram, i5-ös proci, hibrid crossfire vga. Attól, hogy laptop, lehet jó, mint már írtam is feljebb.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5808) brd válasza Zotya21 (#5802) üzenetére


brd
nagyúr

Ne beszélj már butaságot. Egy mai (max. pár éves), normális laptopban egyedül a VGA (és talán a nyomi' hűtés, vagy esetenként a HDD) gyengesége lehet az ok, hogy nem alkalmas valamilyen program futtatására.

The only real valuable thing is intuition.

(#5809) föccer válasza Cucuska2 (#5794) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, a timerből simán RSsel nekinyomom a jelet. Próbáltam levelerrel is, akkor is elhalt a jel. Kipróbálom ezt a sort, amit írtál, hátha...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5810) #56573440 válasza föccer (#5809) üzenetére


#56573440
törölt tag

ott lesz a gond... nem erre nem gondoltam hogy nem a "klasszikus" bekötést használod hozzá :DDD gondolom a vanilla rs "tulajdonságai" miatt van korlátozva a jel, ami mondjuk ebben a formában szinte érthető is. rp2-es cuccokat használva nem lesz velük gond egy szál se

[ Szerkesztve ]

(#5811) föccer válasza #56573440 (#5810) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem ez volt a klasszikus bekötés :B :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5812) föccer válasza föccer (#5809) üzenetére


föccer
nagyúr

Kipróbáltam. A jacked cablehez nem is csatlakozott a red alloy wire. A sima RS csatlakozott, viszont így is megakad a jel :(

Egyéb ötlet?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5813) Cucuska2 válasza föccer (#5812) üzenetére


Cucuska2
őstag

Red alloy wire legyen a jacketed alatt, 'egy blokkon belül'.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5814) föccer válasza Cucuska2 (#5813) üzenetére


föccer
nagyúr

Aaaarhh, hogy egymásba kell rakni. Jelentem működik :)

:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5815) #56573440


#56573440
törölt tag

de nagyon utálom amikor 1 óra építés után jövök csak rá, hogy az rp2-es gépek nem tudnak kihúzni kész terméket a sima crafting table-ből... most lehet felmókolni az mk2-eseket vagy bontani...

[ Szerkesztve ]

(#5816) föccer


föccer
nagyúr

A Tekkites mincraft szerót ma este lehet, hogy leállítjuk és átköltöztetjük egy másik hostra. Ha sikerül az új előfizetés, akkor elkezdjük átköltöztetni a világot, amely remélhetőleg zökkenő mentes lesz. Ha igen, akkor már csak abban kell bízni, hogy az új szerver ne laggoljon annyit, mint a jelenlegi. :)

Szóval ne legyen senki meglepődve, ha leállítjuk a szervert. Csak elkezdjük az átköltözést.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5817) Cucuska2 válasza föccer (#5816) üzenetére


Cucuska2
őstag

Végre, már erre várok mióta. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5818) föccer válasza föccer (#5816) üzenetére


föccer
nagyúr

Leállítottam, most kezdem a mentést/feltöltést. Lehet betart egy jó ideig, mert elég gyengus a feltöltésem :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5819) föccer válasza föccer (#5818) üzenetére


föccer
nagyúr

Újra kellett húzni a mentést, mert "csak" /stop-pal állítottam le le a szervert, ami újraindulást okozott, leállás helyett és Surmi belépett mentés közben. Ezért hibás lett a map. Már megy az új feltöltés. A Whitelist megmaradt a régi. Az új címért privátozzatok nekem, vagy athos79-nek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5820) escape válasza föccer (#5819) üzenetére


escape
aktív tag

Elnézést :B

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5821) föccer válasza escape (#5820) üzenetére


föccer
nagyúr

Semmi baj, én voltam a balfék. Naivan azt gondoltam, hogy a stop parancs leállítja és nem újraindítja a szervert.

A lényeg, hogy helyre tudtuk hozni és minden oké.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5822) Superhun válasza föccer (#5821) üzenetére


Superhun
addikt

A stop parancs bizony leállítja és nem indítja újra :D. Szerintem a host automatikusan újraindítja, ha nem fut.

(#5823) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Na figyeljetek... az véletlen, hogy forge-val nem müxik a too many items?
Ha igen/nem hogyan tudom megoldani, hogy müxödjön?
Thx :R

Üdv. Johnny

(#5824) #56573440 válasza jonnyjoker01 (#5823) üzenetére


#56573440
törölt tag

a tmi jar mod még mindig, teljesen független a forge-tól. mi a gond, mit csináltál, mik a verziók , mc forge és tmi téren is fontos ez az infó :)

alapból ugye forge megy a jarba előre, és utána a tmi. ha így nem megy akkor rossz verziót akarsz feltenni, nincs kiszedve a meta-inf, tmi után teszed be az optifine-t (amit hol megesz hol nem, leginkább amennyire én láttam nem) vagy valami más a gubanc, az infóval vagy hogy mit jelent hogy nem megy sokat segítesz :D

[ Szerkesztve ]

(#5825) netpeti98 válasza jonnyjoker01 (#5823) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha meg sehogy se sikerül működésre bírni a TMI-t akkor ki lehet helyette próbálni a "Not Enough Items (NEI)" modot.

Üdv netpeti98

(#5826) #56573440 válasza netpeti98 (#5825) üzenetére


#56573440
törölt tag

szerintem egyébként jobb választás is a nei. tmi-t mondjuk rég nem néztem, de a nei recept módja, a kereshetőség stb mind iszonyat hasznos. :K

(#5827) escape


escape
aktív tag

Hali!

Tekkites szerveren végre elkészült a saját napelem gyártósor. Átlátható, de fapados. Nem nagy szám, föccer már hagyományt csinált ebből, eddig mindkét tekkties szerón megépítette.

Nekem ez az első.

Egyelőre még csak Solar Panelt gyárt, később ha lesz időm meg kedvem megcsinálom hozzá a három transzformátor gyártósort, meg egy negyediket, ami egybepakolja őket HV-Array-é.

Biztosan lehetne kompaktabb, de ennyire futotta. :B

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5828) föccer válasza escape (#5827) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó lett ez grat érte. :K Most azon gondolkodom, hogy átköltöztetem a rendszert a vasgyár mellé. Letettem a full automata fa termelésről. Annak a helyére kényelmesen elfér az egész feldolgozó üzem, kezdve az uu-felhasználásától a kész solar panelekig.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5829) #56573440 válasza escape (#5827) üzenetére


#56573440
törölt tag

jó lett :K

én tegnap kissé ideges lettem mert elég sok színes kábelt kellett legyártani (kézzel színezni a gyapjút...) úgyhogy gyorsban összetákoltam egy célgépet :DDD

(#5830) Cucuska2 válasza #56573440 (#5829) üzenetére


Cucuska2
őstag

LOL! :Y :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5831) Superhun válasza #56573440 (#5829) üzenetére


Superhun
addikt

Mintha még hiányozna egy-két szín :P

(#5832) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
olyat találtunk ki haverokkal saját szerveren hogy nem új pályát generálunk hanem elmegyünk marhamessze és akkor kezdődhet az móka...
igen ám de kb 40 perc repülés után akkora óceán fölött vagyok hogy nincs vége...
létezik, tudok valamit tenni ellene? :DDD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#5833) #56573440 válasza Superhun (#5831) üzenetére


#56573440
törölt tag

tudom, egyébként is ezek kellettek volna azért maradt ennyi, nomeg ugye ennyi dye van, és nem volt se kedvem se glowstone-om hogy a többi színre transzformáljak birkát :DDD

(#5834) Superhun válasza klambi (#5832) üzenetére


Superhun
addikt

Repülj még egy kicsit, valamikor csak vége lesz :D Egyébként nem túl jó ötlet ilyen messzire elmenni, mert rengeteg chunkot ki kell generálnia a szervernek, ami egy idő után sokat foglal a lemezen. Egyszerűbb lett volna, ha netherben csináltok egy kaput jó messze attól, ahol eredetileg kijöttetek és az új kapu majd kidob titeket fent olyan pár tízezer méterre a spawntól :D

(#5835) Gomez válasza #56573440 (#5829) üzenetére


Gomez
aktív tag

Ez zseniális. :R
A deployerekben gondolom shear-ek vannak. Kopnak?
A birka gyapjának növekedését lehet valahogyan érzékelni? Vagy periodikusan kap a berendezés redstone jeleket?
Kb. milyen gyorsan termeli a gyapjút?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#5836) Superhun válasza Gomez (#5835) üzenetére


Superhun
addikt

Nagyon random időközönként legelik a füvet, tehát értelmesebb és sokkal egyszerűbb egy timert rákötni a rendszerre. Én a deployer-be shear-t tennék, mert a vas infinite. Persze hogy kopnak, ez nem kérdés.

(#5837) Cucuska2 válasza Superhun (#5836) üzenetére


Cucuska2
őstag

A katar nem kopik.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5838) Superhun válasza Cucuska2 (#5837) üzenetére


Superhun
addikt

EE-vel ne foglalkozzunk már :N

(#5839) #56573440 válasza Gomez (#5835) üzenetére


#56573440
törölt tag

kopnak, de igazából lassan, 238 nyírás után kell csak cserélni, átlag kettővel se kevés az, annyi gyapjút meg nálam kitart sokáig mivel ugye csak kábelekhez használom, oda meg sok nem kell.

időzítőhöz van kötve és annyi. ha van gyapjú van ha nincs akkor nincs, utóbbi esetben nem kopik az eszköz ugye.

a sebessége az sok dolog függvénye, de alapvetően olyan 2.5 perc kell egy ciklushoz. ugye megeszi a füvet maga alatt, attól lesz gyapjú. a fű kinövéséhez 9-es fényerő kell legalább, tehát nálam pl este leáll a téma de megoldható hogy mehessen tovább. függ a biomtól is amennyire tudom a fű növése. aztán a szerencsétlen ha éppen enni akar akkor eszik, de volt amelyik egy percig is nézelődött...

a sebesség nálam annyira nem nagy gond, elindítottam tettem vettem és már megvolt egy stack legalább mindegyikből. ha építkezéshez kell, akkor érdemes a méretekkel játszani:)

(#5840) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Snapshot 12w41a.
Új blokk (üllő, amin meg lehet javítani az enchantolt cuccokat, és egyúttal át is lehet őket nevezni (még nem néztem meg, de lehet, hogy ez a harmadik blokk, amire hat a gravitáció)), pár bugfix.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#5841) föccer válasza X3B6O0X (#5840) üzenetére


föccer
nagyúr

No, akkor lehet üllő röptető versenyt rendezni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5842) jonnyjoker01 válasza #56573440 (#5824) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Mostmár a NEI-t használom, de azért kösz. És bocs a kevés infóért.
:R
Jó ez az új blokk az új snapshotban. :) Bizonyára hasznos lesz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#5843) netpeti98 válasza X3B6O0X (#5840) üzenetére


netpeti98
addikt

Level-up sound now only plays every 5 levels

Ez kellett, idegesítő is volt amikor találtál, egy nagyobb szén/redstone kupacot vagy egy nagyobb mob hordát és a normál csilingelés mellett, ez még nagyobb hangerőn ordított. :D

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#5844) X3B6O0X válasza X3B6O0X (#5840) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Megnéztem, tényleg hat a gravitáció. Ráadásul elég szépen sebez, ha 8 blokkot zuhan az üllő, mielőtt a fejünkre esik, 4,5 életerő-pontot vesz le (nem tudom, milyen képlet alapján számítja ki a sebzési értéket a játék, de az biztos, hogy minél nagyobbat esik, annál nagyobbat üt). Viszont nagy fun a TNT-ágyúból lődözni a bocikra az üllőket. :))

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#5845) Cucuska2 válasza X3B6O0X (#5844) üzenetére


Cucuska2
őstag

Pont most akartam írni, hogy UGYE hat rá a gravitáció. :(

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5846) #56573440


#56573440
törölt tag

jöhetne már az ftb modpack friss változata szerverrel... papíron kész a quantum ruha gyár :DDD

(#5847) föccer


föccer
nagyúr

Bármi ötlet nagyobb mennyiségű ender pearlhez hozzájutáshoz? Kellene legalább 70-80 db... :-/

Lehet belekóstolok a computercraftba, és a wirless cuccokhoz kellenének.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5848) Superhun válasza föccer (#5847) üzenetére


Superhun
addikt

Elmész az endbe. :C

(#5849) föccer válasza Superhun (#5848) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, erre én is gondoltam, csak 1: még nincsenek meg az erődök, 2: nincs elég gyöngyön az ender eyes craftolásához. :)

Mondjuk 12-t még valahogy csak össze tudok kalapálni. De még akkor is meg kellene találni az erődöket... :-/

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5850) Superhun válasza föccer (#5849) üzenetére


Superhun
addikt

Amit én szoktam: este futok 2-3 kört a ház körül, 3-4 endermant szoktam találni, amikből kb 2 ender pearlt kapok. 6 este alatt megvan 12.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.