Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) #56573440 válasza Cucuska2 (#5599) üzenetére


#56573440
törölt tag

10 perc alatt megvan. az ssp videói között ott van minden ami kell az első részben. mivel már nem kell varázsolni modloader sp meg mp meg ilyenekkel, elég csak egy forge a .jar-ba és kész is vagy, utána egy mappába ahogy letöltöd dobálod be a modokat és tölti be jobb esetben, max az id-ket kell néha berhelni, de egy neivel seperc megvan. persze szervert összehentelni alá az más téma, de az se atomfizika ;)

(#5602) Cucuska2 válasza #56573440 (#5601) üzenetére


Cucuska2
őstag

Elég rég volt hogy utoljára ezzel foglalkoztam. Majd 5 hónap. Akkor még sok mindenre kellett ügyelni. Emlékszem, hogy az EE2 és az IC2 együttműködjön kézzel pötyögtem át az EE2-ben az összes id-t. :) Meg a szokásos modloadersp-mp-forge-audiomod opcionálisan, aztán a BC transport pluginja nem működik, másik modloadersp-mp-forge hármas, egy nap pöcsölés, aztán talál egy fórumot az ember ahol aszondják hogy betás modloadermp kell, mert a a legutóbbi stabillal nem megy. De akkor már a telepítés sorrendje is beleszólt, újra kell mindent kezdeni. Elindítom, nem fut jól, hát persze, optifine kimaradt, de azt már nem lehet a végén feltelepíteni, ütközik vele a Forge, a modloadermp után kell, így kezdhetek mindent elölről.
Tehát ez most lényegesen egyszerűbb? :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5603) #56573440 válasza Cucuska2 (#5602) üzenetére


#56573440
törölt tag

:K 1.2.5 alá egyelőre, 1.3.2-re még egy pár mod pl rp2 nincs portolva így én nem hajtom. most csak forge kell, de azon túl mondjuk figyelni kell az id-re is persze azt magától nem oldja meg, meg érdemes körbenézni hogy melyik verziót szeretik a modok forgeből. de minimál szívással megoldható. config file-t tudok küldeni pl a sajátomból...

[ Szerkesztve ]

(#5604) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Miért lehet az, hogy az automata crafting table-ből és a blue alloy fornaceből nem szedik ki a filterek a cuccokat? :F

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5605) #56573440 válasza föccer (#5604) üzenetére


#56573440
törölt tag

sose működött az autocrafting vagy az elektromos alloy a filter vagy retriver felállás sajnos. pedig sokkal kompaktabb lenne sok gépem... a sima alloy megy, az elektromos nálam sem. és teljesen mindegy honnan vagy mivel szedem. sajnos oda marad a bc :(

(#5606) Gomez válasza #56573440 (#5605) üzenetére


Gomez
aktív tag

Mindenki csak "bánccsa" azt a szegény BC-t, pedig a legtöbb esetben jó az.

On:

1. A Wooden transport pipét meg lehet hajtani energy linkkel?

2. Ha overclockkolom a recyclereket, akkor attól még ugyanúgy csak 32 EU-s csomagokat fogadnak el (ergó jó nekik a rézkábel), csak minden feldolgozási ciklushoz több ilyen csomag kell majd nekik, igaz?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#5607) Superhun válasza Gomez (#5606) üzenetére


Superhun
addikt

1. Sajnos nem. Csak motrokkal lehet meghajtani őket.
2. Igen. Csak bírja az áramforrásod :D Ha nagy számú overclockert teszel bele, akkor érdemes már MFE -> LV trafó -> Recycler konfigban gondolkoznod.

(#5608) #56573440 válasza Superhun (#5607) üzenetére


#56573440
törölt tag

plusz a gépbe egy energy storage update vagy upgrade vagy mi :B ha sok az oc elég hamar felzabálja a belső tárolót. bár eddig egyszer futottam bele, és ott nem 2 oc modul volt ;]

nem szidom én a bc-t csak egy filter jelentősen olcsóbb, kompaktabb, jobban paraméterezhető mint a bc csövezése (jójó ott is van a fa csőből advanced verzió amivel lehet szűrni mit engedjen ki...). én azt szeretem ha kompakt a cucc, és néha jól jönne. bár személy szerint ált logistic cuccokkal használom csak a bc-t ott tényleg jó :K

[ Szerkesztve ]

(#5609) föccer válasza #56573440 (#5605) üzenetére


föccer
nagyúr

:(

Pedig az alloy kemence a szűk keresztmetszt az abba való betöltésnél nagyon kellene a pneumatik tube inteligenciája.

Minden eswetre köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5610) #56573440 válasza föccer (#5609) üzenetére


#56573440
törölt tag

mit szeretnél egyébként csináltatni ha nem titok? hátha van ötletem rá ami működhet ;) jöhet privibe is ha szupertitkos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5611) Superhun válasza #56573440 (#5610) üzenetére


Superhun
addikt

Szupertitkos ám. :DDD

(#5612) #56573440 válasza Superhun (#5611) üzenetére


#56573440
törölt tag

mert bc-vel is szépen meg lehet egyébként oldani hogy ne legyen overflow, gate-ek megfelelő használatával szépen monitorozható ha van invertory hely, és hogy van e kimenő cucc, onnantól meg rp2-vel pillanatok alatt bármit lehet szabályozni. persze letisztult meg kompakt ritkán lesz de no

(#5613) föccer válasza #56573440 (#5610) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem mondom meg, mert irígy leszel ;p

Egyébként meg az lesz a megoldás, hogy csinálok egy beadagoló rendszert és ott fogom szabályozni egy timerrel az egész rendszer futási teljesítményét.Jó kis cucc lesz, csak legyen kész :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5614) #56573440 válasza föccer (#5613) üzenetére


#56573440
törölt tag

az is megoldás. akkora király cuccot kétlem hogy csinálsz amire irigykednék :N a lentebb linkel eloraamos robothadseregre talán, de másra nem hiszem ;]

ha irigynek kell lennem akkor egy turtle építi a frame quarry-t építő frame quarry-t... ugye nem? ez az én tervem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5615) föccer válasza #56573440 (#5614) üzenetére


föccer
nagyúr

Infinity iron.... :)

Még mindig nem érdekel?

Na jó, ez csak vicc volt. :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5616) #56573440 válasza föccer (#5615) üzenetére


#56573440
törölt tag

köszi egyelőre nyersanyaggal elég jól állok, gyémánt ládákban tárolom tömbösítve amit lehet a többit forestry-n átküldve createlve :DDD quarry-t nem futtatok már régóta, fel nem tudom használni amim van. a vas generálás csak azért hozott volna lázba, mert ilyen méretekkel hogy csinálod meg úgy, hogy nincsen hozzá se ee se a bc megfelelő kiegészítője se :DDD

(#5617) Superhun válasza #56573440 (#5616) üzenetére


Superhun
addikt

Nem a semmiből csinál vasat, ez EE nélkül nem lehetséges :N

(#5618) #56573440 válasza Superhun (#5617) üzenetére


#56573440
törölt tag

hátul tápolhatja lávával is amit nem látok, és van bc kiegészítő, amivel megoldható a vas sőt gyémánt gyártás is belőle ;) aps a bc addon neve

[ Szerkesztve ]

(#5619) föccer válasza #56573440 (#5618) üzenetére


föccer
nagyúr

Alapvetően a tin+cooper->bronz->minecart->iron vonalra készül ez a gép, de lehet utána nézek ennek a lávás cuccnak :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5620) Superhun válasza #56573440 (#5618) üzenetére


Superhun
addikt

Benne van ez Tekkitben? :Y

(#5621) #56573440 válasza Superhun (#5620) üzenetére


#56573440
törölt tag

nincs ;) az aps nagyon komoly cucc, nem is értem mért nem került bele egybként

(#5622) Superhun válasza #56573440 (#5621) üzenetére


Superhun
addikt

Kezdem egyre inkább érteni mért játszol te single-ben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5623) #56573440 válasza Superhun (#5622) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem szívok bugokkal, ha találok egy olyan modot amiben látok fantáziát feldobom, stb. jó egy tekkit telepítésnél azért bonyolultabb, de van pár mod ami nélkül én is tudok játszani csak nem szeretek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5624) #56573440


#56573440
törölt tag

.

auto crafting + logistic pipe :DDD az egyik szobája

[ Szerkesztve ]

(#5625) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
Játszani szeretnék egy haverommal, de egy nagyon idegesítő dolog van jelen a szerverén. Azt veszem észre, hogy CSAK NEKEM egy 10-20 másodpeccel késik az egész, tehát amit ő csinál az nekem ennyi idő mulva jelenik meg. Ezt onnan tudom mert közbe szoktunk SKYPE-on beszélni és mindig ilyen nagy a csúszás. Mitől lehet ez vajon? Minecraft 1.2.5(azért mert neki is 1.2.5-je van)

Azt még hozzáteszem hogy amit én csinálok az neki egyből megjelenik.. Segítsetek légyszíves

(#5626) #56573440 válasza 98bja (#5625) üzenetére


#56573440
törölt tag

vagy a net vagy a gépe miatt lagol. nem lehet hogy kevés a feltöltési sebessége?

(#5627) wmati


wmati
addikt

Linux alá hol találok Minecfaftot ami el is indul?

(#5628) 98bja válasza #56573440 (#5626) üzenetére


98bja
senior tag

De cod 4ezni gond nélkül tudunk.. A gépe tuti nem azzal a négymagos procival 4 giga rammal és 2gb-os videókártyával :)

(#5629) Cucuska2 válasza wmati (#5627) üzenetére


Cucuska2
őstag

A hivatalos weboldalon.
Vagy, bármilyen hihetetlen, de akár a Google(tm)-be is beírhatod! :Y

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5630) wmati válasza Cucuska2 (#5629) üzenetére


wmati
addikt

:W

(#5631) #56573440


#56573440
törölt tag

mai esti fejtörőnk rovatunkban a következő felállás: 1 deployer, 2 filter, a hozzá tartozó chestekkel. a kérdés: miért kell a deployert rs torch-al hajtani, miért nem sima redstone, vagy bármilyen wire meg egy timer? a nyeremény az agyérgörcsöm amire rájöttem ;]

(#5632) Superhun válasza 98bja (#5625) üzenetére


Superhun
addikt

Neki azért nem szaggat, mert az ő gépén fut a kliens is meg a szerver. Te meg online csatlakozol hozzá, ami sokkal lassabb, tehát laggolsz. Azt lehet tudni, hogy milyen nete van?

(#5633) 98bja válasza Superhun (#5632) üzenetére


98bja
senior tag

Az viszont eléggé rossz neki, pontosan nemtudom hogy milyen.

(#5634) Superhun válasza 98bja (#5633) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor a probléma megoldva: nem elég a nete. Esetleg próbáljátok meg úgy, hogy nálad lesz a szeró.

(#5635) 98bja válasza Superhun (#5634) üzenetére


98bja
senior tag

De nem neki késik hanem nekem.

Azért köszi majd megpróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#5636) #56573440 válasza 98bja (#5635) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért késik neked, mert a szerver feltöltési sebessége gyatra

(#5637) h3lios


h3lios
addikt

Építgetek 1 tornyot survivalban (single-ben) és most már érdemesnek találtam dedikálni az elkészült képeket. Remélem elnyeri tetszéseteket.

Kivilágítva:

A bejárat is változott:

Ládáim és a nyugvó helyem (máglya alatt):

A másik kettő szárny:

És itt voltam egy darabig meglőve, ugyanis fogalmam sem volt, hogy hogyan használhatnám ki az üresen álló helyet.
Egyszer csak beugrott egy gondolat, íme:
1. Emelet

2. Emelet

3. Emelet

4. Emelet

A torony felső része egy henger, amit valahogy ki kellett töltenem.
Ez ugyan csak részben sikerült:

És mivel a tornyomon kívül is volt egy kis szabad hely úgy gondoltam, hogy miért ne termeszthetnék itt is ?
Végül arra az elhatározásra jutottam, hogy ha már lúd legyen kövér:

Szóval alakulgat a dolog, de most már az ötlethiány a legfőbb gond.
Ezért kérlek titeket, hogy kommenteljetek, osszátok meg a véleményeiteket és a kritikákkal se kíméljetek.

Ui.: Ha beletanulok nekiállok felvértezni a cuccot mechanizmusokon alapuló finomságokkal. :B

B-tag: H3lios#2825

(#5638) Superhun válasza #56573440 (#5631) üzenetére


Superhun
addikt

Ha folyamatosan kap redstone jelet, akkor infinite jobb klikkeli a vödröket nem?

(#5639) #56573440 válasza Superhun (#5638) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem ;] igazából a deployer csak redstone státuszváltásra klikkel, tehát folyamat jelnél nem csinál semmit. a képen a timerből egy vezeték van a blokkon ha megnézed, az egy pillanatra "kiengedi" tehát kikapcsolja a fáklyát amikor aktívvá válik. pulzál igazából csak az időzítőhöz képest inverz

sajnos nem vödröt töltök hanem ic2 cell-t. tonnányi tin van raktáron, és van pár recept amihez víz kell vödörrel vagy cell-el, és mivel utóbbi stackelhető... a baj csak az, hogy amíg a deployer vígan fut egy sima rs jellel a hátán vödörrel, addig cell-t nem tölt ugyanúgy... valamiért akkor csak fáklyával meghajtva hajlandó működni, így tákoltam alá egy fáklya "villogtatót". így már tölti ezt is ;)

csak ilyen apró finomság, de esetenként jó tudni, mert én a hajam téptem a végén pl :DDD

btw készül egy irdatlan kompakt hw solar gyár, 99% ban megvan, nagyon kis aranyos lesz , majd kiteszem (használni úgyse tudjátok majd :B )

[ Szerkesztve ]

(#5640) föccer


föccer
nagyúr

Sikerült (majdnem) véglegesre kikupálnom a vas gyárat. Ha lesz hozzá erőm, akkor csinálok valami automata adagolót, meg befedem valamivel, hogy nézzen is ki valahogy :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5641) Cucuska2 válasza föccer (#5640) üzenetére


Cucuska2
őstag

A creeper elvitte-e már? ;]
Amúgy szép. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5642) föccer válasza Cucuska2 (#5641) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne is mond ;o

Az éjjel még kitaláltam rá egy kis módosítást még. Most, hogy bele került a gyémánt láda, így nem kell kézzel adagolni a rotaryba a cuccokat, hanem elég lesz egy ládába bepakolni a cuccokat. Érdekesség, hogy a 1 tin-hez 4 cooper kell és nem 3.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5643) #56573440


#56573440
törölt tag

mv solar egyelőre de hw-hoz se kell sokkal több, este majd betömörítem hogy szebb legyen, meg enderchest kerül a baloldali kilépő helyére

[ Szerkesztve ]

(#5644) #56573440 válasza #56573440 (#5643) üzenetére


#56573440
törölt tag

mértem hozzá szintidőt, ha összegyűlt a nyersanyag 1 sima solarhoz akkor indul a folyamat teljesen nyersből, tehát nincs elődolgozva semmi, (azóta azért megnőtt a képen látható gép sajnos...) így 1 solar összeállítása 6-7 másodperc onnantól hogy elindul, addig hogy chestbe kerül... szépen végig is zabálta magát a tizen pár gyémántládám tartalmán seperc alatt :B

(#5645) Zotya21


Zotya21
senior tag

szasztok :)

meg tudná valaki mondani hogy mivan akkor
ha a minecraft accountomat tegnap valamiért migráltam igy mojang accom lett és igy a minecraftba emillel meg jelszóval kell belépnem

de

a jelszavamat nemfogadta el mondom biztos hülye vagyok elfelejtettem aztán próbálgattam a szokásos jelszavaimat aztánmnodom jó kérek ujat

erre amikor azzal beléptem volna már kiirta hogy tul sok sikertelen belépésem van XD

szóval már nem enged be jó jelszóval se

az lenne a kérdésem hogy ez majd elmulik vagy egy az acc kuka ?:D

a legjobb hogy a létező accomra tegnap vettem meg a minecraftot XD
használtam is majdnem de a szerverem pont rosszvolt tegnap XD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#5646) Zotya21


Zotya21
senior tag

de azt nekérdezzétek miért nyomtam a migrate re :D

magamse tudom XD

valahogy ezt meglehet oldani ? :-/

jah amugy meg a mojang oldalon még skintse lehet cserélni XD

szóval vicc az egész

gondolom a migrate-t meg nemlehet visszavonni sehogy ugye ? :-/

https://500px.com/slayer_art

(#5647) stark4


stark4
tag

Hali

Tegnap láttam egy nagyon jó modot amiben volt atomerőmű amit hűteni kell meg asszem valamit tenni is kell bele hogy termeljen áramot akkor van benn fúró meg napelem amivel akumlátorokat lehet feltölteni meg ilyen cső vagy mi amiben a blockok tudnak megnni s szét tudja válogatni stb... tudom ez így elég kusza de ha valaki meg tudja mondani hogy ez melyik modban van azt megköszönném.

(#5648) #56573440 válasza stark4 (#5647) üzenetére


#56573440
törölt tag

industrialcraft

lap alján kibonthatod a kategóriákat és láthatod mik vannak, gépek, páncélok, stb. az egyik alap mod ami "kötelező" :)

a csöves rész az nem egyértelmű. buildcraft az egyik a másik (ha sárga csövek voltak végig) akkor redpower 2

ezek különálló modok, kézzel kell összerakni, vagy (fáj a szívem leírni de legyen) tekkit a modpack. abban van sok okosság készre szerelve egyszerűen, szívásmentes telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#5649) stark4 válasza #56573440 (#5648) üzenetére


stark4
tag

és mivel én utoljár 1éve minecraftozotam eltudnád mondani hogy hogyan kell felrakni ezt a modot vagy hogy mi kell hozzá?

(#5650) #56573440 válasza stark4 (#5649) üzenetére


#56573440
törölt tag

melyikre gondolsz?

ha különálló modokat akarsz összeválogatni az nem 5 perc. elég hosszú, ha tényleg érdekel levezethetem, angol tudás természetesen jelentős előny...

a tekkithez semmi nem kell. tekkit oldalára felmész letöltöd a klienst, telepíted aztán megy. persze csak legál accal tudod utóbbit használni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.