Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Create. válasza dudikpal (#950) üzenetére


Create.
addikt

Ha van munkahelyed, akkor igazolnia kell a cégednek, hogy nem vettek még bizonyos mértékű támogatást igénybe (200000euro asszem). Az még nem volt írva, de ahogy néztem logikusan én úgy gondolom, hogy mindegyiknek csak egy párja van (pl frontend-fullstack), nem lehet majd felvenni mondjuk az üzemeltetőre a fullstacket. De ez a része még fél év, szerintem ennyire ne menjünk előre, előbb legyen meg az alap.😀

[ Szerkesztve ]

(#952) dudikpal válasza Create. (#951) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"szerintem ennyire ne menjünk előre, előbb legyen meg az alap" - értelek, de ha irányított a gráf, akkor a célhoz kell alapot választanom :U
Még vmikor ez egész elején láttam vhol a képzés-párokat, de a zistennek nem találom.

(#953) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Hogy a FB csoportban mennyi agyhalott van... Istenem.
Csak fröcsög, hogy őt kizárták pedig sikeresen levizsgázott, de az már nem esik le a bolondnak, hogy valójában nem is jelentkezett a nive.hu-n, mert csak a határidő után lógott be valaki másnak a nexius-os linkjével.
A legszebb, hogy még a csoportot indítónak sem esik le, hogy mi a hiba.

Csoportot amúgy azért nézem, mert néha akad érdemi infó, de most szinte floodolva van sírással.

(#954) Create. válasza dudikpal (#952) üzenetére


Create.
addikt

Mire adnád be?

[link] megtaláltam neked ;) bár itt nincs párosítás, de azért van ami szerintem egyértelmű, hogy mihez kapcsolódik szorosan.

[ Szerkesztve ]

(#955) krizmo_ válasza Derrewyn (#953) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ezt inkább oda írd, ha ott van gondod, itt nem kellene lemenni arra a szintre!

(#956) krizmo_ válasza Create. (#948) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ez alapján: "...ha korábban részt vettél a felsőoktatásban és lejárt hiteltartozású diákhitellel - Diákhitel1, Diákitel2 - vagy élő Nyelvtanulási Diákhitel szerződéssel rendelkezel, akkor sajnos nem vagy jogosult ennek a hitelterméknek a felvételére." arra következtetek, hogy aki már korábban felvette és törlesztette már, az nem veheti fel :F
Majd meg kell nézni részletesen a szerződést...

(#957) Create. válasza krizmo_ (#956) üzenetére


Create.
addikt

Sose vettem még fel, de én úgy tudom, hogy többször is felveheted ezt az 1.2mft-t is, csak előbb vissza kell törleszteni, tehát párhuzamosan nem futhat egymás mellett több.

(#958) krizmo_ válasza Create. (#957) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem rád gondoltam. :N Nekem is úgy lenne logikus, ahogy leírtad, csak összezavar ez a megfogalmazás.

(#959) Derrewyn válasza krizmo_ (#958) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A kulcsszó a "lejárt hiteltartozású diákhitel", ha már törlesztetted, akkor nincs hiteltartozásod.

(#960) krizmo_ válasza Derrewyn (#959) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Bocsi, de ez nem kulcsszó. :B :DDD
Amúgy, igen így van, ezért nem is értem, hogy miért nem lehet felvenni ismét DH-t, ha már törlesztette valaki.

(#961) Derrewyn válasza krizmo_ (#960) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Honnan idéztél pontosan? Nem találok ilyen kitételt a Struktúraváltó Diákhitel Plusz esetében.

Megvan, csak másik oldalon fogalmaznak így. Miért nem lehet egy helyen leírni/ugyanúgy fogalmazni mindenhol...

[ Szerkesztve ]

(#962) krizmo_ válasza Derrewyn (#961) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ne már...: [link] :(((

(#963) Derrewyn válasza krizmo_ (#962) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ez alapján fel lehet venni, ha volt korábbi Diákhiteled, és azt kifizetted. Amit én linkeltem, ott jobban ki van fejtve, ha lenyitod.
Ráadásul a Diákhitel 1 és 2 esetében a fennálló szerződést nem is említi kizáró oknak, így szerintem akár lehet is ilyen élő szerződésed, ha fizeted rendesen havonta.

(#964) dudikpal válasza Create. (#954) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Jó kérdés. A specializált jó, ha bejutsz vmi nagy céghez, de ha nem, akkor meg a freelance miatt a másik a jobb...
Még van 16 órám eldönteni, bár sztem akkor sem leszek okosabb. Azt meg már elengedtem, h személyesen kell felcsattogni bpre 1 kibeb*sz*tt aláírásért 2020-ban. Nejem cégénél kipostázzák a szerződést, majd visszajön aláírva, és nem 2,5milliós szerződésekről beszélek.

(#965) krizmo_ válasza Derrewyn (#963) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Kicsit ellentmondásos, mert az alapján, amit én linkeltem nem lehet igényelni, ha már korábban igényélted, viszont egy másik helyen meg igen... Mindegy, majd úgyis a szerződéskötésnél kiderül, ha valaki odakerül...

(#966) Create.


Create.
addikt

Történtek változások a honlapon, nézze meg akinek van kedve. Illetve egy nappal eltolták a leadást. (Aminek nem örülök annyira, én már kezdeném a sulit, ha lehet).

Most már államilag elismert papírt fog kapni, aki végez. (Nem mintha nem lenne mind1), meg tisztázva vannak a követelmények. Így hirtelen átfutva.

[ Szerkesztve ]

(#967) krizmo_ válasza Create. (#966) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Érdekes, hogy mindig azután történnek az ilyen változások, miután a Facebook csoportokban megindul a hőbörgés... :U

[ Szerkesztve ]

(#968) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon figyelik a facebook csoportot. ;]

Thanos was right.

(#969) Create. válasza krizmo_ (#967) üzenetére


Create.
addikt

Szerintem szimplán csak sok email érkezett.

(#970) krizmo_ válasza Create. (#969) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Az sem kizárt, de sokszor volt már szó erről a csoportban, hogy figyelik, mert sok módosítás történt az ott elhangzottak miatt, amit azért e-mailben nem kérdeznek meg, pl. a vizsgával kapcsolatos csalási módok stb...

(#971) Create. válasza krizmo_ (#970) üzenetére


Create.
addikt

Az vicces😀 nekem eszembe se jutna csalni, csak magamat csapnám be. Gondolom az ilyenek szeretnék a vizsga utáni elhelyeztetést is.

így nézegetve az fb-t szerintem sokaknak bele fog törni a bicskája ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#972) Create.


Create.
addikt

Végigolvasva a vizsgakövetelményt, hát elég durva lesz a számonkérés. De nem is baj szerintem, így a jó.

(#973) krizmo_ válasza Create. (#972) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Már vártam mikor jön az a rész, hogy whiteboardon kell megírni a kódot. :DDD Nem lesz egyszerű az biztos. :N

Szerk.:
Pont most jött az e-mail a módosításokról... ez a folyamatos újratervezés már kezd bosszantó lenni... :U

[ Szerkesztve ]

(#974) Create. válasza krizmo_ (#973) üzenetére


Create.
addikt

Dehogy kell lapon. Lapon csak egy teszt lesz. 180perc alatt egy tesztesetekkel ellátott projektet kell írni. Szerintem elég korrekt.

(#975) Spec válasza Create. (#969) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem kezdenek aggódni, hogy nem lesz meg az 1000 fő sem, és megy lecsóba az egész :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#976) Narxis válasza Spec (#975) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó lenne, talán a szervezők tanulnának belőle.

Thanos was right.

(#977) Create. válasza Spec (#975) üzenetére


Create.
addikt

Én ennek csak örülök, ha kevesen vannak. Sajnos nem lett jó a kompetencia tesztem, így 75%-al várom, hogy bejutok-e vagy sem. De ez van, ha munkahelyen csinálod és közben több fele kell figyelni, illetve a végén valami hiba miatt 0%-ot írt, így 10perc alatt újra nyomtam a tesztet, az angol kérdésekig el se jutottam már, pedig előtte mind jó volt. Ha nem jutok be se gáz, csak azért jó lenne tudni, hogy hogy szervezzem a napjaimat, illetve rendelni kellene egy webkamerát is akkor.

[ Szerkesztve ]

(#978) krizmo_ válasza Create. (#974) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Persze, hogy nem, nem is papírlapra gondoltam, és csak humorizàlni próbáltam. Ezek szerint nem sikerült. :B

(#979) krizmo_ válasza Create. (#972) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A Facebook csoportban próbálod lebeszélni az embereket a képzésről? ;] Aki eddig bizonytalan volt, az meg se próbálja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#980) Dark Archon válasza Create. (#977) üzenetére


Dark Archon
addikt

A súlyozott eredményem 79,6% lett 92%-os vizsgával, és 61%-os kompetenciateszttel. Én kaptam mailt, hogy állítsam fel a sorrendet a sulikkal, szerintem már kaptál volna te is. Esetleg írj nekik, hogy mi van, mivel a kitolt határidő szerint holnapig kell véglegesíteni a sorrendet.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#981) krizmo_ válasza Dark Archon (#980) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ezt az e-mailt mindenki megkapta, ahogy ő is. :K
Ez még nem jelenti azt, hogy részt vehetsz a képzésen. :N

(#982) róland


róland
veterán

Én mentettem a preferenciáimat. (A szerződést meg úgyse ma kell aláírni. Ráadásul nekem még a munkahelyem is közbeszólhat.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#983) Create. válasza krizmo_ (#979) üzenetére


Create.
addikt

Dehogy próbálom, de ebben a csoportban nincs annyi hülye, mint a másikban, én ezt segítésnek szántam, mert biztos sokan vannak, akik el se tudják képzelni, hogy mi várható. Azért is írtam, hogy akinek a javascript ment, az vágjon bele nyugodtan, akinek meg nehéz volt a html, css, bootstrap az inkább ne. Jó szándék vezérel, nem arra hajtok, hogy minél többen visszamondják. Nem így jött le szerinted?

írtam egy ilyen emailt, kíváncsi leszek a válaszra, majd megosztom azt is.

[ Szerkesztve ]

(#984) Create. válasza Create. (#983) üzenetére


Create.
addikt

Egyébként arról lehet tudni, hogy meg kell legyen az 1000ember és csak úgy indulhat dl? Mert én úgy gondolom, hogy nem kell, az a maximum keret, tehát 100fővel is el kellene indítaniuk. Én úgy tudom, hogy csak az kitétel még, hogy 75%-nak sikeresen el kell végeznie a programot. Tévedek?

(#985) Derrewyn válasza Create. (#983) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Igen, ez nagyon jó kérdés, ötletem sincs, hogy fogják kezelni ez a problémát.
Gáz lenne, ha arra 50 fős kurzusra, amit elsőnek jelöltem, nem kerülök be, ellenben 20-an visszamondják, és újabb körös emberek alacsonyabb pontszámmal bejutnak.

(#986) krizmo_ válasza Create. (#983) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szerintem, most még jobban ráparáznak majd a dolgokra, és még több hülyeséggel fogják felkeresni a supportot... Elvileg, akik eddig becsülettel megtanulták, amit kellett mostanra már átfogó képet kellett kapniuk arról, hogy miről is szól a programozói világ, de sokan csak néznek ki a fejükből és azt sem tudják milyen világon vannak, és hogy jutottak el idáig... :U
Elhiszem, hogy jószándékkal írtad, csak kicsit keményen fogalmaztál.

#984 Create.
Arról nem volt szó, hogy minimum mennyi embernek kell összegyűlni, gondolom a nagy létszám miatt ezt nem is vették számításba, de van egy olyan érzésem, hogy az 1000 főnek meg kell lennie... Mivel felmerült ez a kérdés, ezért valószínűleg hamarosan erre is választ fogunk kapni...

(#987) Create. válasza krizmo_ (#986) üzenetére


Create.
addikt

Hát ezt máshogy nem tudtam megfogalmazni. A döntés is kemény, amit meg kell hozni szerintem.

azt majd írd már meg, hogy elindul-e ha nincs meg az 1000fő.

[ Szerkesztve ]

(#988) Derrewyn válasza krizmo_ (#986) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A Ginop 6.2.8 pályázati kiírásban az szerepel (19. oldal), hogy minimum 1000 fő támogatott, és minimum 750 fő képesítést szerző résztvevő kell legyen.

(#989) krizmo_ válasza Derrewyn (#988) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ez nem jelenti azt, hogy nem indul a képzés 1000 fő alatt. :N Linkelj pontos hivatkozást arra vonatkozóan, hogy ezt így nyilatkozták.

(#990) krizmo_ válasza Create. (#987) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ha lesz erről infóm természetesen megosztom, de nem tartom valószínűnek, hogy ne indulna el a képzés, max. a támogatás fog csökkeni, ha kevesebb fővel indul el az oktatás.

(#991) Derrewyn válasza krizmo_ (#989) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nem írtam olyat, hogy nem indul, mert erről nem ír semmit a pályázati kiírás sem. :N
Annyit ír a pályázati kiírás, hogy ha ezek az indikátorok nem valósunak meg, akkor arányosan csökken a támogatás és a kedvezményezett ezt köteles visszafizetni.

Én ebből azt szűröm le, hogy kisebb létszám esetén is indulnak a képzések, viszont a képzőhelyeknek vissza kell fizetni a fel nem töltött helyekre kapott pénzt.

(#992) Dark Archon válasza krizmo_ (#981) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tudom, hogy nem jelenti, hogy részt vehetek, de naívan azt gondoltam, csak egy adott % felettiek kapták csak meg.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#993) Create. válasza Dark Archon (#992) üzenetére


Create.
addikt

Ez így is van. Azok kapták meg, akik vizsgán 66% felett teljesítettek. A kompetencia teszt 0%-al is sikeresnek minősült.

(#994) Sinu


Sinu
senior tag

Elküldtem a munkaltatonak a mellékletet, nem értik mit kellene rajta alairniuk, kitolteni. Szuper.

No Future

(#995) Dark Archon válasza Create. (#993) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, akkor nem volt túl magasan a léc, így akkor ez még mindig 8 ezer ember, ha csak a 60-65%-osokat szórták ki.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#996) Create. válasza Dark Archon (#995) üzenetére


Create.
addikt

Így van, de ezt írták is hogy kb 8ezer ember.

(#997) Create. válasza Sinu (#994) üzenetére


Create.
addikt

Adják oda a könyvelőnek. Ha ők se tudják kideríteni, akkor ki kell őket rúgni.

(#998) Sinu válasza Create. (#997) üzenetére


Sinu
senior tag

Hát nem tudom, elolvastam ezt a mellékletet, teljesen érthetetlen számomra, hogy kinek, hol, mit kell kitolteni és alairni. Csak hát fogy az idő, este ráfekszem a témára

No Future

(#999) Create.


Create.
addikt

Ezek nem teljesen normálisak. :)) Ez azt jelenti, hogy csak egyre kellett volna beadnom. (Vagy legalábbis max 2-re)

[ Szerkesztve ]

(#1000) Aryes


Aryes
nagyúr

A facebook csoportot nem olvasom (nem is akarom elkezdeni): volt olyan, aki nem kapott visszajelző emailt, panaszt tett és pótolták? Csak azon agyalok, hogy mégis hülyeség kihagyni ezt a lehetőséget, főleg, ha kevesen fognak jelentkezni... :W
Vagy már lekéstem mindenről?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.