Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Create. válasza krizmo_ (#843) üzenetére


Create.
addikt

Amúgy még annyit az egyetemhez, hogy pl két szakot végezhetsz egyszerre állami támogatásban, sőt, ha okj-d se volt, akkor azt is csinálhatod egyetem mellett állami támogatással. Mindenesetre kíváncsian várom a válaszukat. Holnap kiderül úgyis, majd leírom mit válaszoltak, bár lehet nem érint itt senki mást ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#852) Derrewyn válasza Create. (#849) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Még nem kértem "munkáltatói hozzájárulást" (sic!), és igazából nem is tudom miért kellene. Meg úgy egyáltalán miért érintené a munkáltatómat, hogy EU-s támogatásból tanulok?
A GreenFox GYIK-on kívül még nem is lett említve, hogy szükséges lenne bármi ilyesmi. Nagyon olyan érzés ez az egész, mintha az újabb feltételeket csak úgy találnák ki.

(#853) Create. válasza Derrewyn (#852) üzenetére


Create.
addikt

Mert lehet nem pályázhat a cég utánad uniós forrásra. Más ötletem nincs, hogy miért kellhetne.

(#854) Meridian válasza Dr Cook (#779) üzenetére


Meridian
senior tag

én 46 leszek... 95/87%-os eredménnyel... én is kíváncsi leszek erre. Elviekben kor szerint nem válogathatnak, mivel az diszkrimináció. Viszont volt állásinterjúm (Semilab Zrt), ahol konkrétan feltették a kérdést nekem: hogyan tudnék beilleszkedni a 26 éves fiatal mérnökök közé? Nem értettem és meg is lepődtem a kérdés hallattán... sosem volt problémám ebből, akkor sem, amikor nekem fiatalként kellett a 40-es 50-es közé beilleszkedni, később sem amikor 40-esként a 20-onévesek közé... de ezt a HR-esek nem értik. Ahogyan azt sem, hogy 150 feletti az IQ-m....

(#855) Create. válasza Meridian (#854) üzenetére


Create.
addikt

Szerintem itt a programban nem is. Viszont nem akarlak lelombozni, de 46 évesen pályakezdő programozóként (direkt nem juniort írtam, mert az szerintem legalább 1év szakmai tapasztalat után lesz valaki) nem lesz egyszerű dolgod munkát találni. De ne legyen igazam. Nem tudom eddig mit dolgoztál, de ha a z eddigi szakmádban sok éves tapasztalattal ezt kapod, akkor itt még hatványozottabban fogod pályakezdőként. De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#856) Narxis válasza Meridian (#854) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez Magyarországon sajnos nagyon elterjedt, papíron nincs diszkrimináció de 40 felett ne akarj pályát váltani, 50 felett meg ásd el magad. Nem tudom mi okozza ezt a mentalitást.

Thanos was right.

(#857) Aryes válasza Meridian (#854) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nocsak, Te is M vagy? :)

(#858) stopperos válasza Create. (#847) üzenetére


stopperos
senior tag

A képzési idő változik szaktól függően. BSc+MSc (6+4 félév vagy 7+4 félév) vagy osztatlan orvosoknál a 12 félév. Erre jön rá a plusz 2 félév. Annyi trükk van még, hogy azonos szintű képzést csak egyszer támogat az állam (nem lehet egymás után pl két BSc-d, ha már az egyiken végeztél).
Az utóbbi években ez annyiban módosult (azért is tettem idézőjelbe), hogy csak akkor lesz "államilag támogatott", ha a rendelkezésre álló féléveid alatt teljesíted és utána 20 éven belül a képzési időd kétszeresét magyarországon dolgozod le.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#859) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Megjött az email viszont az nagyon bosszant hogy két képzőhelynél (Green Fox, Training 360) még mindig nincs, még elméleti síkon sem pontosítva hogy melyik képzés milyen idősávban lesz.

Azzal a hátsómat kitörölhetem hogy GF-nél pl 32 óra kontaktóra van, ha nem tudom hogy MIKOR lenne elosztva heti szinten :D

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#860) Narxis válasza Corleone33 (#859) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jól gondolom, hogy a rangsor véglegesítése még nem jár semmiféle kötelezettséggel? Túl korán van még, hogy elolvassam a támogatási szerződést...

Thanos was right.

(#861) Derrewyn válasza Narxis (#860) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Igen, ez az általánosan elfogadott értelmezés.
A FB csoportban van, aki saját bevallása szerint csak kíváncsiságból jelölte be a helyeket, mert tudni szeretné bekerülne-e, de szerződést biztosan nem írja alá.

(#862) BSOD


BSOD
senior tag

Engem közben megszívatott a melóhelyem. Beírtak egy támogatott kamu"képzésre"a megkérdezésem nélkül.

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#863) Narxis válasza BSOD (#862) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

#861 kösz

Thanos was right.

(#864) róland


róland
veterán

Én is megkaptam az e-mail, hogy újabb lehetőség előtt állok a tanulásban. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#865) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Én ma éjjel 3-kor kaptam meg, hogy jelentkezhetek :) Mégse hülye gyereket neveltél, anya :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#866) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Amúgy mennyire gáz, hogy egész számok 1 tizedessel való szorzatának összegét 3 tizedes pontosságig írják ki.
Mintha bármi más is lehetne a végén 2 nullán kívül. :DDD

Persze ez csak szőrszálhasogatás, de azért sokat elárul azokról, akik lefejlesztették a nive.hu-t.

[ Szerkesztve ]

(#867) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Nekem is éjjel jött, és a spam mappába :D

Hiába na okostelefonok korában lehet a levelezőrendszer is volt olyan intelligens, hogy kb belőtte, mennyit is ér ez az egész :D

(#868) Csöndi


Csöndi
újonc

Nem tudom hogyan érezzek ezzel kapcsolatban. 73,2%-al bent vagyok, de azt olvasom, hogy kb heti 40 óra a képzés és már okt. 26. már kezdés.

December elején le kell adnom a szakdogám és 2 hét múlva kezdek egy teljesen unrelated munkahelyen heti 40-ben. A próbaidő alatt toljam az orruk alá a papírt aláírásokért, hogy hát tanulnék okos dolgokat, hogy legyen majd jobb munkahelyem de egyértelműen nem nálatok mert más cég vagytok teljesen?

Arról nem beszélve, hogy időben beoszthatatlannak látszik.
Az is kicsit fáj, hogy csak a java van tolva orrba szájba, de az üzemeltetés rész jobban érdekel tbh.

(#869) Narxis válasza Csöndi (#868) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem a többség üzemeltetésre jelentkezik. java-tól meg sokan félnek.

Thanos was right.

(#870) Sinu válasza Csöndi (#868) üzenetére


Sinu
senior tag

Szerintem ez így sok, de igazából Te tudod a határaidat.
Én most megyek be a munkahelyre felmondani, meló és kisgyerek mellett nem tudnám megcsinalni a kurzust.

[ Szerkesztve ]

No Future

(#871) TheNewDawn válasza Sinu (#870) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem riaszt el a 2,5 millió ? Tekintve főleg azt, hogy kompetenciában pl hibás kérdések is voltak.... Meg ugye vizsgán sok minden történhet, áramszünet, vagy csodás netszolgáltató miatt megszakad a dolog, stb...
És ha jól értelmezem, hiába csinálja valaki végig, és tart be mindent, ha nem sikerül levizsgáznia, akár 1% al is elmarad a követelményektől, akkor MINDENT behajtanak rajta...

(#872) Create. válasza TheNewDawn (#871) üzenetére


Create.
addikt

A vizsga személyesen lesz egy kirendelt független vizsga központban. Miért ne tudná elvégezni? Aki kételkedik, hogy nem tudja megcsinálni, az szerintem hozzá se kezdjen, úgy nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#873) krizmo_ válasza Create. (#872) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

És lesznek pótvizsgák is, mondjuk azt már nem finanszírozzák, de nem csak egyszer lehet próbálkozni.

(#874) Create. válasza krizmo_ (#873) üzenetére


Create.
addikt

Mondjuk azt írhatná a honlap, hogy hanyadik vagy a rangsorban, ha mindenki elfogadná.

(#875) Dark Archon válasza Narxis (#869) üzenetére


Dark Archon
addikt

Jelentkezzetek csak oda, legalább lesz helyem frontend fejlesztésen :) Ha kezdésig nem lesz munkám, simán vállalom, ha felvesznek valahova, akkor erősen el kell gondolkozzak én is.

aron89: ezért felmondani, mikor még nem is biztos a hely :F Ennyire sz@r a munkahely? Én azért 2x is meggondolnám, mert nem könnyű elhelyezkedni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#876) Create. válasza Narxis (#869) üzenetére


Create.
addikt

Én frontend, java, tesztelő. Ilyen sorrendben adtam be. Kíváncsi leszek.

(#877) krizmo_ válasza Create. (#874) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Bizony, mindenki kapott levelet, és még nem tudni, hogy ki mehet tovább. :(

(#878) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Anno elkezdtem, de a nyári programok mellett nem volt időm befejezni időre. Belépni már nem lehet, de valahol elérhetőek a videok, ha meg szeretném nézni?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#879) TheNewDawn válasza Create. (#872) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Örülök neki , hogy te mindent amit eddig életedben kisgyerekkorodtól kezdve sok ezer dolgot elterveztél, az 100% ban úgy is lett és sikerült.
Valszeg az első ember vagy a világtörténelem folyamán, ami azért nem semmi, akárhogyan is nézzük .

(#880) Narxis válasza Dark Archon (#875) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én is kérdezni akartam ezt aron89-től de már így is eleget negatívkodtam itt. Nem vagyok annyira biztos ebben a képzésben, hogy bemennék most miatta felmondani a munkahelyemre. Nekem ez kicsit olyan mint Huszonegyezésnél 19-re lapot húzni... de ő tudja.

Mondjuk nekem amúgy is mindegy, engem nem fognak behívni.

Thanos was right.

(#881) Create. válasza TheNewDawn (#879) üzenetére


Create.
addikt

Ez a te dolgod eldönteni, hogy képes vagy-e elvégezni vagy sem. Ha rajtad álló ok miatt nem tudod elvégezni (pl hónapokon át tartó betegség), akkor él a vis-major, tehát olyankor nem kell visszafizetni. Az anyagi helyzeteddel, képességeiddel tisztában kell lenned. Ha nem vagy, ne is jelentkezz. Ennyi.

a személyeskedést meg hagyd abba, ez nem facebook csoport.

[ Szerkesztve ]

(#882) TheNewDawn válasza Create. (#881) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Akinek nem inge... Semmi személyeskedés nem volt benne.
Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy bizony lehetnek olyanok is, sőt, néha még veled is megeshet, hogy legjobb igyekezeted ellenére sem úgy sikerül valami, ahogy gondoltad, hiába voltál magabiztos.

És akinek nincs 2.5 millája annak hazárdírozás belevágni, még akkor is, és azoknak is akik egyébként full biztosak magukban, és tényleg 90% eséllyel elvégzik az egészet. Én azokról nem is beszéltem, akik nem, náluk nyilván teljesen evidens a dolog.

(#883) Create. válasza TheNewDawn (#882) üzenetére


Create.
addikt

Konkrétan személyesen nekem írtad. Tanulásban, amit el akartam végezni, azt el is végeztem. Az itteni szakmákhoz elsősorban kitartás kell, egy érettségivel rendelkező embernek, aki inkább reál beállítottságú, annak ez nem okozhat gondot. Persze ez nem jelenti azt, hogy egy munka elnyeréséhez elég lesz, de a levizsgázáshoz biztosan elég.

Ha érdekli a szakma és szereti is csinálni akkor nem lesz gond. Akkor lesz gond, ha csak a magasabb fizetés miatt kezd bele valaki, mert az szinte biztos bukta. Ha nem a vizsgán, akkor majd az elhelyezkedésnél. És pályakezdőként még a magas fizetés sem lesz meg, az majd csak 1-2 év múlva, ha tényleg szereted és fejleszted magad folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#884) Derrewyn válasza TheNewDawn (#882) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Az élet maga egy hazárdjáték, neked kell eldöntened, hogy milyen kockázatot vállalsz. Ha mindig csak biztosra mész, akkor mindig csak kicsit nyersz.
Ráadásul azt is vedd figyelembe, hogy a képzőknek is érdekében áll, hogy sikeresen elvégezd a tanfolyamot.

Aki sikerrel elvégezte a 8 hetes alapozót, annak megfelelő időráfordítás mellett nem okozhat gondot egyik tanfolyam sem.

[ Szerkesztve ]

(#885) TheNewDawn válasza Derrewyn (#884) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Legyen így, de nálam azért ez nem olyan egyértelmű, hogy mit is lépjek, biztosan át fogom rágni még 100X hétfőig.

Annak ellenére, hogy én is munkanélküli vagyok, ráadásul közgazdászként , tapasztalattal és 40 évesen. 4 évig dolgoztam ugyanazon a helyen, ráadásul jó fizuért, és szerintem kölcsönös elégedettség mellett, mégis... Azt hittem májusban, hogy pikk-pakk menni fog a dolog, és pár hét múlva már lesz meló mint kontroller, aztán 3 hét alatt kb 15 pályázatot beadtam és 4 helyre be is hívtak, és mégsem.... Ez után kezdtem ezt május végén csinálni, és tetszett.

Olyannyira, hogy ezután próbáltam önnálóan is képezni magam, és visszavettem álláskeresésből, vizsgán pedig reménykedtem egy 90% ba, mégis csak 74 lett, szerencsére kompetenciára összeszedtem magam, ott majdnem meglett a 90, de ugye mire megyek ezzel már :(

Tényleg csak azon csodálkoztam Create. kapcsán hogy van aki ezért felmondani is képes, nekem azért az meredek lenne. Mindenesetre sok sikert egyébként mindenkinek, a 79.6% súlyozottammal egyébként sem hiszem, hogy sok esélyem lenne :)

Summa summarum: senki ellen nem szólt a hozzászólásom, tényleg, sokkal inkább annak konstatálása volt, hogy én is magabiztos voltam az évet tekintve sok mindenben, és eddig előtte be is jöttek úgy nagyjából a dolgok sok más téren is, de ebben az évben kb. semmi, pedig nem változott a hozzáállásom és az önbizalmam . ( ill mostanra sajnos igen, kb 10 év óta először a béka segge alatt van sajnos :D)

[ Szerkesztve ]

(#886) Create. válasza TheNewDawn (#885) üzenetére


Create.
addikt

Felmondani én is úgy mondanék fel, ha olyan rossz munkát kell csinálnom, amit bármikor találok, vagy ha megfelelő mennyiségű anyagi tartalékom van.

(#887) Okean válasza Derrewyn (#884) üzenetére


Okean
tag

Igen, 18 évesen, mindenféle vesztenivaló nélkül még hazárdjáték, később azért már inkább a kalkulált kockázatok világa.

[ Szerkesztve ]

(#888) Sinu válasza Dark Archon (#875) üzenetére


Sinu
senior tag

Igen, ennyire szar. Az elmúlt hónapokban már annyira stresszes vagyok, hogy kezd az egészségem rovására menni. Mindenképpen felmondok. Ha összejön az állami * akkor ott folytatom, ha nem, akkor meg befizetek egy tanfolyamra. Annyi tartalékom nincs, hogy az egyetemista feleségemet és a 2 éves fiamat eltartsam fél évig, de egy 3-4 hónapra elegendő, anyukám és bátyám pedih tudnak támogatni anyagilag, nagyon örülnek , hogy bele merek vágni ebbe az egészbe.
Úgy gondolom mindent összevetve, hogy egészen jó helyzetben vagyok.

* Segítsetek, most ez az email amit kaptunk akkor még nem jelenti a tuti továbbjutást? Most választunk képzést és iskolát, aztán valamikor jön még egy mail, hogy mehet vagy sem?

[ Szerkesztve ]

No Future

(#889) krizmo_ válasza Sinu (#888) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

"Segítsetek, most ez az email amit kaptunk akkor még nem jelenti a tuti továbbjutást?"
Nem. :(

(#890) Aryes


Aryes
nagyúr

Gratulálok annak, aki kapott levelet :C

(#891) krizmo_ válasza Aryes (#890) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Elvileg mindenki kapott.

(#892) Derrewyn válasza Sinu (#888) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ezt mindenki megkapta, akinek meglett a 66% a záróvizsgán, és legalább elindította a kompetenciatesztet (utóbbit még befejezni sem kellett).
Szóval úgy kb. 8000 ember ugyanezt az e-mailt kapta, akik ez alapján bejelölhetik, hogy mit szeretnének, ennek október 13. a határideje.

A további menetrend, ami szerintem történni fog:
Október 13-án, vagy utána pár napon belül majd jön értesítés azoknak, akik ténylegesen be is kerülhetnek első körben. Velük fogják feltölteni a helyeket pontszám alapján csökkenő sorrendben. Ők kapnak egy levelet, hogy hová mehetnek és egy újabb határidőt, meddig kell szerződniük.
Akik nem vállalják, azok helyett újabb embereket hívnak be, és így tovább egészen addig, míg nincs meg az 1000 ember.
Ha arányaiban sokan nem írnak alá, akkor elég sokáig elhúzódhat ez, erre nem tudom milyen megoldást találtak ki.

[ Szerkesztve ]

(#893) Aryes válasza krizmo_ (#891) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én nem kaptam. Nincs a reklám/spam mappában sem.
De amúgy sem kezdtem volna bele. :N
Örülök, ha nektek sikerül. :K Majd írjátok meg a tapasztalatokat, kíváncsi vagyok, mi lesz a vége!

(#894) Derrewyn válasza Aryes (#893) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Kellett volna kapjál levelet.
Még azok is kaptak egy másfajta választ, akik nem mehetnek tovább, mert külföldön laknak.

(#895) Aryes válasza Derrewyn (#894) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát én olyan renitens vagyok, hogy nem a nive oldalon regisztráltam annak idején, hanem a nexius-on közvetlenül. A kompetenciateszt előtt küldtek is adategyeztető emailt emiatt, de most úgy látszik elfelejtettek. Ha folytatni akarnám, akkor utánamennék, de így nem érdekel.

(#896) Submarine


Submarine
senior tag

De ha valaki annyira fej mint ti, elvégez bárhol bármilyen kurzust. Programozó lesz, azzal meg pár hónap alatt simán megkeresi az árát. A fizetési felszólitás is csak 2x jön. Utána kifizeti.
De akkor itt miről folyik a szó?

(#897) krizmo_ válasza Submarine (#896) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Azért ez nem teljesen így van, nem biztos, hogy mindenki el tud helyezkedni a képzés után. Nem csupán a programozási ügyesség számít, hanem az is, hogy ki milyen ember, mert ha nem tud csapatban dolgozni, akkor elég nehéz egy projektet kivitelezni vele...
Az sem biztos, hogy aki elkezd egy ilyen képzést, az be is tudja fejezni, lehet közben kiderül mégsem megy ez neki annyira...

Szerk.:
Valamint azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy egy ilyen képzés hónapokig, 1 évig is elhúzódhat, és mindeközben meg is kell élni valamiből, tehát nem csak a tanfolyamra kell összeszedni a pénzt, hanem magára a megélhetésre is a képzés ideje alatt, mert nem mindenki van olyan szerencsés helyzetben, hogy rugalmas a munkahelye, vagy mamahotelben él...

[ Szerkesztve ]

(#898) Spec


Spec
őstag

Hát srácok... Megkaptam a "behívót", de asszem én itt szálltam ki a dologból. Amikor az alapozó kurzusra jelentkeztem, akkor azért még szó se volt róla, hogy ilyen szintű kötöttséget fog jelenteni a folytatás.
Megnéztem a támogatási szerződést, elolvastam a képzők programjait (már akinél volt részletesebb tematika), és arra jutottam, hogy munka mellett ezt épeszű ember nem vállalja be. De még munka nélkül is felér egy főállású elfoglaltsággal, úgyhogy család, gyerek, magánélet mellett is necces már ezt végig tolni szerintem.
Napi 3-4 óra mentor vezérelt kurzus, +2-4 óra szabad foglalkozás, csoport munka, stb. Ez simán 6-8 óra napi foglalkozást jelent 17 héten keresztül, folyamatosan. Mi van? :F
A frontend, backend kurzusok rendszerint reggel kezdődnek, és kora délutánig futnak, egyedül talán a rendszer üzemeltető van délután, de az is csak részben. De kinek van kedve 8 óra ledolgozása után még 6-8 órát szopni, kimerülten, fáradtan?
Mellette projekt feladatok készítése, csoport projektekben részvétel, részvizsgákra, záróvizsgára felkészülés. Most ez komoly? Egy BSC, MSC képzésnek nincs ilyen komoly követelmény szintje. Tavaly csináltam meg egy másoddiplomás képzést egyetemen, az ehhez képest sétatempó volt.
A párom, aki egyébként informatikus mérnök, most csinált meg egy fizetős JAVA programozó képzést, ott heti két alkalommal volt 2-2 órás foglalkozás, és még az is megterhelő volt, a saját munkával, házifeladatokkal együtt.
Én balga azt hittem, hogy ha valaki megcsinálja az alapozó kurzust sikeresen, akkor nagyjából ugyanebben a struktúrában lehet majd tovább folytatni, és szépen haladni előre a képzésekkel. Erre jönnek ezzel a kiképzőtábor szisztémával?
Én ezennel átadom a lehetőséget a bátrabbaknak, de ez nem fehér embernek való szerintem. :(


"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#899) Create. válasza Spec (#898) üzenetére


Create.
addikt

Bár tudom, hogy ez senkit se vigasztal, de pl nekem pont így jó. 9évig voltam egy cégnél, október 1-el megszűnt az állásom. Végkielégítés+álláskeresési járadék+félretett pénz, 1évig kihúzom visszavett költéssel. Nincs hitelem, saját lakásom van (nem kell albérletet fizetni), egyedül élek, se kutyám, se macskám, 30-40ezer közti rezsi télen, nyáron még kevesebb. Tudom én a kis %-ba esek bele, ha nem kerülök be egyik képzésbe se, vagy ha a levelező egyetem miatt nem végezhetem, akkor is itthon tanulnék idén már tutira végig. Enélkül a program nélkül is erre készültem év eleje óta.

[ Szerkesztve ]

(#900) Spec válasza Create. (#899) üzenetére


Spec
őstag

Igen, de szerintem ezzel valóban te a kisebb hányadhoz tartozol. Ez a képzés a meghirdetett tematika alapján nagyjából egy 25-35 év közötti, munkanélküli, család, és gyerek nélküli, egyedül álló, leginkább budapesti, vagy agglomerációban lakó, agglegénynek van kitalálva, akinek van legalább 1/2-1 év stabil megélhetésre félretett pénze, és még ezen felül 2,5 milliója vésztartalékban :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.