Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) róland


róland
veterán

Indul a 3. kör. ;)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1752) Narxis válasza róland (#1751) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jól látom, hogy teljesen ugyanaz a tananyag csak kivették a home office részt? :D

Thanos was right.

(#1753) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok,
Olyan kérdésem lenne újratervezéssel kapcsolatban, hogy sikertelen vizsga esetén tényleg vissza kell fizetni majdnem 3 millió forintot vagy hogy van ez? Köszönöm.

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#1754) krizmo_ válasza mályva (#1753) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,
Korábban így volt, feltételezem ez most sem változott: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1755) timelord1987 válasza krizmo_ (#1754) üzenetére


timelord1987
őstag

Ha a 4 hetes tanfolyam vizsgája nem sikerülne ezt is vissza kell fizetni?
Körülbelül hány órás a mostani? Csak holnap tudom elkezdeni.

(#1756) krizmo_ válasza timelord1987 (#1755) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem írtál alá semmit, így nem is kötelezhetnének visszafizetésre. :N Ez csak belépő a képzésre.
Nem tudom hány órás volt, erre már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#1757) timelord1987 válasza krizmo_ (#1756) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#1758) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Akik az előző képzést végigcsinálták, mennyi idő és energiát kellett belefeccölni? Vagyis mennyire tömör?

2 munkahely + 2 gyerek mellett esélyes végigcsinálni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1759) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

visszatalálós up

Nem minden vándorút céltalan...

(#1760) mályva


mályva
aktív tag

Most komolyan visszakérhetik a pénzt szerintetek?
Nagyon nagyon vegyes ezzel kapcsolatban a vélemény. Azt mondják a gyakorlatban nem volt ilyen..a cikkek teljesen mást írnak. :W :W :W :W :W

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#1761) krizmo_ válasza mályva (#1760) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Persze. Akik menet közben buknak ki/lépnek ki, azok részarányosan fizetik vissza, megvan adva, hogy mennyibe kerül egy óra, és annyit kell kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#1762) Derrewyn válasza V.Stryker (#1758) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Heti minimum 20, de inkább 30-40 óra tanulásra, gyakorlásra számíts, attól függően, hogy mennyire idegen a választott irány.
Maga a videós anyag és konzultációról készült felvétel napi 3-4 óra, ezen felül van némi írott anyag és feladatok.

(#1763) mályva válasza krizmo_ (#1761) üzenetére


mályva
aktív tag

Teljesen mást mondanak facebookon is, hogy a gyakorlatban nem volt ilyen, és ha részt veszel mindenen, akkor sem lehetséges ez, hiába buksz, illetve ha ott vagy jelenlétileg. Szóval azt mondják bukás esetén nincs ilyen, ha mindent megteszel érte, de akkor nem értem miért mondják? :(

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#1764) krizmo_ válasza mályva (#1763) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Láttam FB-on olyan hozzászólót, aki ott okoskodott, de nem is vett részt a képzésen, sose láttam, de nagyon "tudta" a dolgokat. :DDD

A szerződésben benne van, hogy mi lesz, el kell olvasni mielőtt aláírod.
De ha valaki már eleve úgy áll neki, hogy nem sikerül, akkor inkább el se kezdje...

(#1765) mályva válasza krizmo_ (#1764) üzenetére


mályva
aktív tag

#1503Corleone33krizmo_#1500ÚjVálasz2021-05-14 16:36:51
Corleone33
aktív tag
egy pici pontosítást ha megengedsz:
visszafizetned CSAK akkor kell ha tőled felróhato okokat találnak amiért nem sikerült átmenned (hiányzásaid meghaladtak bizonyos százalékot, nem adtad be házikat, önként döntöttél úgy hogy idő előtt kilépsz, stb).
HA minden tőled elvárhatót megtettél a siker érdekében (részt vettél vizsgán és pótvizsgán ésatöbbi) és ennek ellenére se sikerül,akkor nem kell.
Itt a visszafizetés sose azon múlt hogy átmentél-e vagy sem a vizsgán/ állami vizsgán, hanem azon hogy te mint tanuló beletettél-e a maximumot, csak ez a része kicsit elveszett anno az információs zűrzavarban/ félhírekben amik terjengtek mindenhol
Nem ok nélkül adtak ki pontosítást a visszafizetési klauzust illetően, elejét véve a sok felháborodott embernek. Nem célom az államot védeni, de ebben a helyzetben ahol a sikeres tanulókon múlnak a támogatási pénzek, egyik félnek se érdeke kiszúrni a lelkiismeretes diákokkal.
[ Szerkesztve ]

És akkor ez mi lenne? :R

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#1766) krizmo_ válasza mályva (#1765) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Vágj bele, és ha nem sikerül majd meséld el, hogy vissza kellett-e fizetned. ;)

(#1767) mályva


mályva
aktív tag

A munkáltatóval kapcsolatban esetleg lehet kérdésem?
Mármint hogy előnyben van e valamilyen szinten aki dolgozik, vagy aki nem dolgozik?
Mert sokat volt szó a munka témáról a képzés alatt.

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#1768) Corleone33 válasza krizmo_ (#1766) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ez már átt lett beszélve milliószor: nem kell visszafizetned ha mindent megteszel de ennek ellenére nem sikerül.

Minden tiszteletem a tiéd, de ilyen állításoknál legalább pontosan fogalmazzunk :R

Amúgy zárójelben tenném hozzá: 1.0-nál több újratervezéses csoportban is benne voltam meg utánaolvastam, eddig egy árva lélekről se hallottam akinek bármit vissza kellett volna fizetnie.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1769) Corleone33 válasza mályva (#1765) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ez a része nem változott a dolgoknak, nem céljuk kiszórniuk azokat akik becsületesen mindent beletesznek. Azokat mondjuk annál inkább akik potyautasként ugranak fel erre / nem gondolják komolyan a képzést és utólag önként ugranak ki.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1770) krizmo_ válasza Corleone33 (#1768) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Mielőtt rámförmedsz, hogy hazdudok, olvasd el figyelmesen mit írtam. :U
Ezt írtam: Akik menet közben buknak ki/lépnek ki, azok részarányosan fizetik vissza, megvan adva, hogy mennyibe kerül egy óra, és annyit kell kifizetni.

Tudok olyanról, aki kiszállt és vissza kellett fizetnie. De persze, amiről te nem tudsz, az nem is létezik.

[ Szerkesztve ]

(#1771) Corleone33 válasza krizmo_ (#1770) üzenetére


Corleone33
aktív tag

félreolvastam, mea culpa :R

Mindenesetre az odaszólogatásaidat nyugodtan tartsd meg magadnak :)

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1772) pazola válasza V.Stryker (#1758) üzenetére


pazola
tag

Ha ujratervezo vagy, es kb. a nullarol kezdesz, akkor tok eselytelen igy (T360, elso kor, rendszeruzemelteto).

Persze ha akarsz is tudni valamit, mert el lehet alibizni, es talan at is mesz, hiszen ahogy irtak, mindenkinek ez a celja.

Ez persze az elsore vonatkozik, hogy most a harmadiknal mennyivel masabb, azt nem tudom...

K&H online számlanyitás akár 2x40 ezer forint jóváírással PLUSZ 10 ezer forint ajánlásért: https://www.kh.hu/ajanlas-regisztracio2024?offerLinkId=f96bb945-ca05-4e4b-9df1-1453f53b7830

(#1773) mepet


mepet
addikt

Az Újratervezés Program 3.0 első vizsgája konkrétan el sem indult. Ma 14:00-tól 15:30-ig lett volna a vizsga. 14:05-kor már 502-es hibát (bad gateway) dobott, majd 15:20-tól azt írta, hogy "brillium We're currently down for scheduled maintenance".

A sok-sok-százmillióból nem tellett a skálázásra a training360-nak. Messziről kerüljétek el ezt a céget...

Mondjuk én voltam a hülye, mit vártam egy állami programtól?

(#1774) dzsi23 válasza mepet (#1773) üzenetére


dzsi23
addikt

Nap mint nap állami (illetve állami pénzből megvalósuló) oldalakat kell használnom a munkám során, tudom, hogy a fejlesztés mindig visszalépést, illetve felesleges bonyolítást jelent, csak hogy legyen valami látszata az eu-s pénzek benyelésének. De azért reméltem, hogy kisebb-nagyobb fennakadásokkal le tudok ma vizsgázni, ha már kivettem ezért a sz.rért egy szabadságot. :F

(#1775) mepet válasza dzsi23 (#1774) üzenetére


mepet
addikt

Jött tőlük egy email:
A záróvizsgát bonyolító Brillium rendszer, Hivataltól független hibája miatt a mai záróvizsga egy későbbi alkalommal kerül megtartásra.
További információkról a későbbiekben adunk tájékoztatást.

Na ezek után erre kíváncsi leszek...

(#1776) szuszinho válasza mepet (#1773) üzenetére


szuszinho
őstag

Ne csak ezt a céget, a PM még rosszabb, kb. a legalja...

(#1777) 3.Aragorn válasza mepet (#1775) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én azóta is várom tőlük a konkrét időpontot, vagy azt az infót, hogy a holnapi pótvizsgán próbálkozzak-e, vagy az automatikusan pótvizsgának számít...

szuszinho: PM? Az melyik? Jó lenne egy lista a kerülendő továbbképző cégekről Mo-on :D

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1778) dzsi23 válasza 3.Aragorn (#1777) üzenetére


dzsi23
addikt

Ne próbálkozz holnap, mert nem lesz holnap vizsga. :N

(#1779) 3.Aragorn válasza dzsi23 (#1778) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem. Megkérdezhetem, hogy honnan tudod?
Ja közben találtam infót: [link]

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1780) mepet válasza 3.Aragorn (#1777) üzenetére


mepet
addikt

Nem vagy egyedül, azért ma ma már illett volna kiköhögniük valamit.

A köv körös férőhelyek kiosztása és a lehetséges sulik fent vannak a honlapon: [link]

(#1781) mepet válasza 3.Aragorn (#1779) üzenetére


mepet
addikt

Hohohó, köszi!

(#1782) 3.Aragorn válasza mepet (#1780) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Összesen 240 hely mindenre együttvéve? :Y Az azért elég karcsú. A 10 ezer férőhelyhez képest. Ok, h nem biztos, hogy jelentkeztek annyian, de akkor is...
Ha éppen pl automata tesztelő akarsz lenni, akkor ez 60 hely a 10 ezer jelentkezőből. Kb a NASA-nál vannak hasonló felvételi arányok. :U

Ill a kérdésem arra irányult, hogy a listán szereplő sulikról van-e valamelyikkel jó/rossz tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1783) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

módosított vizsgaidőpontok

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1784) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Ma is off a server?

Nem minden vándorút céltalan...

(#1785) gkrisz78


gkrisz78
tag

20 percig jó volt, most 502, 503, 504 hiba, véletlenszerű sorrendben.

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#1786) 3.Aragorn válasza gkrisz78 (#1785) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Úgy érted, téged már megkezdett teszttel is kidobott? Én be se tudtam lépni...

Nem minden vándorút céltalan...

(#1787) gkrisz78 válasza 3.Aragorn (#1786) üzenetére


gkrisz78
tag

Igen, teszt közben dobott ki, egyik kérdésről a másikra váltásnál.
(Amúgy is írtó lassú volt, mert kérdés között jó pár mp gondolkodott.)

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#1788) elekresz


elekresz
tag

6. kérdés: Mit jelent a 502 Bad Gateway/503 Service Unavailable/504 Gateway Timeout hibakód? :) (szerintem a helyes válasz: pót, pót, pót, pótvizsgaidőpontot egy újabb leállásra)

[ Szerkesztve ]

(#1789) mepet


mepet
addikt

Kész, vége. Az új vizsgaidőpontban 21 perc után omlott össze a rendszer nullára. Előtte "csak" fél percet töltött kérdésenként. 502 és 504 hibák felváltva. ~20 kérdésig jutottam.

(#1790) 3.Aragorn válasza elekresz (#1788) üzenetére


3.Aragorn
addikt

:DDD
Amúgy sokat elmond egy IT oktatóközpontról, ha egy online vizsgát nem tudnak normálisan összerakni...
1. esetben még belefuthat ilyenbe az ember, de ez már nem az első eset, sőt, az elmondások alapján az előző években is ez volt. Tehát egy ismert probléma ez nekik.
Ha szűk a szerver keresztmetszet, egész egyszerűen több turnusba kell szervezni a vizsgáztatást, mondjuk max 1000 fő/alkalom.
De úgy látom, nincs meg bennük a szándék/törekvés, hogy javítsanak a rendszeren. De remélem, legalább az EU pénzeket le tudták hívni a projektre idén is. :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#1791) ztm2000 válasza elekresz (#1788) üzenetére


ztm2000
csendes tag

Szerintem valaki már annyira előrejutott a tananyagban, hogy túlterheléses támadást indított a szerver ellen. :DD
Engem az első kérdés után dobott ki. Homokórázott vagy 1.5 percet. Ha ez a vizsgán is így lesz és 2 kérdés között is 1-1.5 perc homokóra, hát érdekes 90 perc lesz az. Csípőből nyomni kell a választ, nagyon gondolkodni nem lesz idő...
(Már ha egyszer sikerül felkészíteni az EU-s pénzen megvett i386-os gépeket.)

Jövő héten újra megpróbáljuk! Hátha...

(#1792) 3.Aragorn válasza ztm2000 (#1791) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet, hogy azzal is rotálják a népet. 3. héten már tényleg csak az fog próbálkozni, aki nagyon akarja, a nagyja már most lemorzsolódott/elengedte ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1793) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Jézusom, ez nagyon gáz. :U Van arra valamilyen hivatalos statisztika, hogy egy-egy ilyen vizsga alkalmával hányan próbálnak egyszerre hozzáférni a rendszerhez?

(#1794) 3.Aragorn válasza cinemazealot (#1793) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nincs, de legfeljebb 10 000 lehet, mert annyi volt a férőhely a képzésre.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1795) elekresz


elekresz
tag

FYI:
"Kedves Résztvevők!

Sajnálatos módon minden előkészület ellenére a folyamatban lévő vizsga technikai problémáját nem sikerült elhárítani.
Kollégáink 18 óráig megpróbálják helyreállítani a rendszert és újraindítani a vizsgát 18-tól 21 óráig.
Ha nem sikerül helyreállítani a rendszert, új vizsgaidőpontot fogunk közölni.

Kérjük figyeld a honlap híreit!"

(#1796) gkrisz78


gkrisz78
tag

link

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#1797) czuzia


czuzia
csendes tag

2 kérdésre tudtam válaszolni és le is állt az oldal :N

(#1798) 3.Aragorn válasza czuzia (#1797) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Mik voltak a kérdések? :DDD

Nekem továbbra is 502-es hiba

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1799) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Ennyike.

"korábban nem tapasztalt hiba lépett fel" Hát persze B+... korábban nem tapasztalt. Gondolom surprised pikachu face-el ültek ott, hogy ilyet ők még nem láttak... :N

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1800) czuzia válasza 3.Aragorn (#1798) üzenetére


czuzia
csendes tag

Minek a roviditese a DLL es az, hogy mi nem funkcioja a kernelnek :D

(#1801) mepet válasza 3.Aragorn (#1799) üzenetére


mepet
addikt

Gyalázat...

(#1802) Corleone33 válasza mepet (#1801) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ezt anno is mondtam de még mindig csak ismételni tudom magam: ez az Újratervezés program sokkal simábban menne ha Állambácsi nem ékelődne közbe mint zavaró közbenső elem hanem hagynák a sulikat megszervezni ezt.

1.0-nál is minden egyes alkalommal, kivétel nélkül a bonyolítások /káosz az állami részről volt jelen

Ettől független teljes mértékben igazad van: vicc ami ekörül megy és hogy nem hogy nem javult a vizsgáztatási rendszer hanem csak fokozatosan egyre szarabbá válik.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1803) Manduia


Manduia
csendes tag

Kedves Résztvevők!

Elnézést a kellemetlenségért!

Bár a záróvizsgát megelőzően a vizsgát bonyolító cégek folyamatosan monitorozták, illetve tesztelték a záróvizsga rendszert, annak felületén technológiai hiba lépett fel. A záróvizsga és a pótvizsga előreláthatóan a június 20-i héten kerül megtartásra egy másik vizsgarendszeren, melynek feltöltése és tesztelése miatt türelmeteket kérjük. Ebből kifolyólag a kompetenciamérés időpontjait is módosítjuk.
Az Újratervezés Program kurzus tananyagának elérhetőségét meghosszabbítjuk a vizsgák időpontjáig.

További információkról a későbbiekben adunk tájékoztatást.

(#1805) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Már a Telex is megírta :D

Nem minden vándorút céltalan...

(#1806) mepet válasza 3.Aragorn (#1805) üzenetére


mepet
addikt

Kiderült a cikkbôl egy fontos infó: 1300 vizsgázó van.

(#1807) 3.Aragorn válasza mepet (#1806) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem. Az derült ki a cikkből, hogy a Telex-el ennyit közöltek. Simán lehet hogy csúsztatnak.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1808) mepet válasza 3.Aragorn (#1807) üzenetére


mepet
addikt

Mire gondolsz, miért tennék?

(#1809) 3.Aragorn válasza mepet (#1808) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Mint írták, a technikai probléma valamivel több mint 1300 résztvevőt érintett"
Ha kevesebb embert "érint" a probléma, akkor a baj sem akkora amit ugyebár nem is ők okoztak, szóval nem kell itt aggódni... De az hogy hány embert érint és hányan próbáltak vizsgázni, az 2 külön dolog is lehet, mert lehet, hogy csak azt "érinti" aki pl az ügyfélszolgálaton emailben jelezte, vagy bármi egyéb nyakatekert agymenés. Nem áll érdekükben pontos számot közölni, miért is tennék?

Nem minden vándorút céltalan...

(#1810) mepet válasza 3.Aragorn (#1809) üzenetére


mepet
addikt

Végülis, ha 9000 embert érintett, az is valamivel több, mint 1300. :D
Én hihetônek tartom az 1300-at.

Én egyébként 1000 vizsgázót tippeltem korábban, mert kevesebb, mint 10e jelentkezô volt, mondjuk 8e, a fele csak jelentkezett, be sem lépett soha, a többi fele rájött, hogy mégsem érdekli az egész, annak a fele kiesett lustaságból. Persze ezt abszolut hasraütésre kalkuláltam.

(#1811) 3.Aragorn válasza mepet (#1810) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet, hogy igazad van, sőt, remélem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1813) ztm2000 válasza Manduia (#1812) üzenetére


ztm2000
csendes tag

A mai vizsga viszont flottul lement. Én 16:30 körül kezdtem, megakadás nélkül csináltam végig. Nem volt homokóra, a "Követlező" gomb megnyomása után jött is egyből a kérdés.
Jót tett a szolgáltató váltás.

(#1814) Manduia válasza ztm2000 (#1813) üzenetére


Manduia
csendes tag

A tegnapi is zökkenőmentesen ment.
Viszont a kompetenciamérőről még nem adtak semmilyen tájékoztatást, gondolom nem voltak benne biztosak, hogy sikerül megtartani a vizsgákat.

(#1815) 3.Aragorn válasza ztm2000 (#1813) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Viszont az előző kérdésekre nem lehetett visszamenni és ezzel nehezebb lett a vizsga egy fokkal, mint azt eredetileg tervezték.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1816) Manduia válasza 3.Aragorn (#1815) üzenetére


Manduia
csendes tag

Igen, ezt én is hiányoltam. Valószínűleg +1 jó válaszom lett volna, ha megmaradt volna ez a lehetőség.

(#1817) Manduia


Manduia
csendes tag

Lezárult az Újratervezés Program 3.0 ingyenes alapozó informatikai képzése

A többi részét inkább nem kommentelem, de ha még mindig tart az eredmények összesítése, a program pedig október 31-én zárul, akkor nem tudom, hogy lesz ebből bármi is.

(#1818) 3.Aragorn válasza Manduia (#1817) üzenetére


3.Aragorn
addikt

ma jött email az eredményekről

Nem minden vándorút céltalan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.