Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Derrewyn válasza Dark Archon (#749) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Gondolod érdekli a lebonyolítás menete az ITM-es fejeseket? Tesznek rá magasról. Csak villognak kicsit a vakuk fényében, azt pedig észre sem veszik, hogy még Kamcsatkában is látszik mennyire nincs fogalmuk az egészről.

E-mailt még a 3k fős FB csoportban sem kapott senki, legalábbis senki sem vállalta még fel. :DDD

(#752) pazola válasza Derrewyn (#751) üzenetére


pazola
tag

De hat nem is kellett kapni.

Nem is volt meg mirol.

K&H online számlanyitás akár 2x40 ezer forint jóváírással PLUSZ 10 ezer forint ajánlásért: https://www.kh.hu/ajanlas-regisztracio2024?offerLinkId=f96bb945-ca05-4e4b-9df1-1453f53b7830

(#753) dudikpal válasza Derrewyn (#751) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Még... :)

[ Szerkesztve ]

(#754) icyshadow


icyshadow
csendes tag

(#755) Dark Archon válasza icyshadow (#754) üzenetére


Dark Archon
addikt

Cool, köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#756) Corleone33 válasza icyshadow (#754) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Nagyon okosak még mindig nem lettünk

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#757) Sinu válasza Corleone33 (#756) üzenetére


Sinu
senior tag

Hát sajnos nem, pedig nagyon örülnék neki, ha tudnék tervezni. Legalább annyit ha tudnánk, hogy bejutottunk vagy sem. Én pl tervezek felmondani a munkahelyen, már be is lengettem, de így nagyon nehéz szervezni a dolgokat. Kicsit már el is bizonytalanodtam, ha ez ennyire nyogvenyelosen megy, lehet egyszerűbb lenne fizetosre menni.

No Future

(#758) dudikpal válasza Sinu (#757) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Az nem lesz olcsó!

[ Szerkesztve ]

(#759) Aryes


Aryes
nagyúr

Ma jött velem szembe ez a facebook hirdetés:
4 hetes ingyenes online kurzus
https://www.shawacademy.com
Hátha valaki hasznát veszi.
A technology-n belül van web developer, web designer, gyerekeknek meg scratch, ha jól láttam.

Én még nem regisztráltam rá, de elég vegyes véleményeket találtam róla, azért ezt is megosztom:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#760) krizmo_ válasza Aryes (#759) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Még mielőtt bárki regisztrálna, azt vegye figyelembe, hogy a tanulmányi szerződés kitérhet a folyamatban lévő tanulmányokra, ha ilyesmibe belekezd lehet azzal automatikusan kizáratja magát az újratervezés programból...

[ Szerkesztve ]

(#761) Aryes válasza krizmo_ (#760) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem azt csak a magyar, állami támogatású tanulmányok befolyásolhatják, de jogos, jobb óvatosnak lenni.

(#762) Dark Archon válasza krizmo_ (#760) üzenetére


Dark Archon
addikt

Beszabna, ha egy ilyennel vagy egy Udemy kurzussal kizárnának, közük nincs hozzá.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#763) Submarine válasza Dark Archon (#762) üzenetére


Submarine
senior tag

De a nagyrészének még a vérében van a félelem. Pl. ha a rendőrt látunk is összeszorul a seggünk. Ez az elmúlt évtizedek(századok) hozadéka és eltart még egy ideig amíg kipusztultunk. Bár a sys lényege nem változott, csak a neve más. Ki tudja mivel fognak még "beoltani"?
Úgyhogy a fiatalokat sem irígylem. Már a rúdtánc is sport. High way to hell. ♬♩ Tudodki meg gitározik közben.

(#764) belisa


belisa
csendes tag

Ezt láttátok? [link]

(#765) Create. válasza belisa (#764) üzenetére


Create.
addikt

A szerződés jobb, 2.5milla a frontend, ha nem sikerül, akkor téged terhel a díja (mondjuk ez teljesen jogos). Bár egy 4hónapos képzésért röhejesen drága.

(#766) mephi666 válasza belisa (#764) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak belenéztem hirtelen egybe: mind a 4 képzésnél ezt írják... a feltételeket nem találtam így konkrétan: nem lépheted túl a megengedett hiányzást és minimum megfelelőre kell teljesítened a vizsgát, akkor ingyenes? (azért ez nem kis összeg 128 órányi tanfolyamra)

"A Felek rögzítik, hogy a Képzés teljes díja: 2.560.000 Forint (azaz kettőmillió-ötszázhatvanezer forint). A Képzés díját a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSzFH) téríti meg a Hallgató helyett a PROGmasters részére a Pályázatban megjelölt feltételek teljesülése esetén, a Hallgató és az NSzFH közötti a jelen szerződést megelőzően kötött támogatási szerződésnek megfelelően. A támogatás mértéke: 2.560.000 Forint (azaz kettőmillió-ötszázhatvanezer forint)"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#767) stopperos válasza mephi666 (#766) üzenetére


stopperos
senior tag

Ennyi pénzért kb 5 félévet teljesítek programtervező vagy mérnökinformatikus BSc-n. Azt hiszem én most léptem ki a programból.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#768) mephi666 válasza stopperos (#767) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, én meg inkább nem mondok semmit: arra jó ez is, hogy lehet dobálózni könnyen irgalmatlan számokkal, hogy mennyit fordítanak ebben a vírushelyzetben is képzésre és felzárkóztatásra (aztán mindenki helyreteszi magában, hogy milyen pénz hová kerül...) ...más, de 15 éve a gamfon valami 100-150ezer/félév volt a költségtérítés... (ekkora összegekről jogon meg orvosi szakokon sem hallottam az országban... természetesen félévre értve, nem 2 hónapra)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#769) Aryes válasza Create. (#765) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ebben benne vannak az alkotmányos költségek is... :U
Asszem én is átadtam a helyem. Mármint ha kapnék...
Ehhez tényleg munkanélkülinek kell lenni. Jelenleg elég sok a szabadidőm a munkám mellett, ezért vágtam volna bele, de ha időközben megváltozik a helyzet, és nem tudom folytatni, nincs rá 2 és fél milkám... :(

(#770) Create. válasza Aryes (#769) üzenetére


Create.
addikt

Én elintéztem, hogy végkielégítéssel menjek el a cégtől. Szóval nekem ez nem lesz gond.

(#771) Derrewyn válasza belisa (#764) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Na, közben leszedték. Azonban ebben sehol sem szerepelt, hogy a hallgatónak bármilyen visszafizetési kötelezettsége lenne. Az egyébként is a nivés szerződésben jelenhet meg.

Most meg újra jó a link, ki érti ezt :U

[ Szerkesztve ]

(#772) krizmo_ válasza Derrewyn (#771) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A tanulmányi szerződésben szerepel a visszafizetési kötelezettség.

#761 aryes
Inkább az EU-s támogatások...

[ Szerkesztve ]

(#773) Derrewyn válasza krizmo_ (#772) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Akkor valószínűleg én olvastam át felületesen, mert nem találtam meg benne.

Na megvan miért volt elérhetetlen az oldal rövid ideig, leszedték a linkeket a képzési szerződésekre, és a kezdés időpontja is 2020. őszre változott. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#774) krizmo_ válasza Derrewyn (#773) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ismét elérhetőek a szerződések és a tematikák, de már megváltozott kicsit...

(#775) Sinu


Sinu
senior tag

GreenFox általános info
Plusz lehet jelentkezni egy online infoestre, szerintem érdekes lehet.

No Future

(#776) Dr Cook


Dr Cook
csendes tag

Úgy tűnik, a helyesírás sehol nem alapkövetelmény...

Valaki kapott már bármilyen értesítést? 96% / 87%, de még semmi...

Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

(#777) Create. válasza Sinu (#775) üzenetére


Create.
addikt

Itt már írják a munkáltatói igazolást is, ha nem munkanélküli valaki. Feltételezem ezt kb egy munkáltató se fogja megadni a dolgozónak.

(#778) Corleone33 válasza Dr Cook (#776) üzenetére


Corleone33
aktív tag

még semmi

83/91%

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#779) Dr Cook válasza Corleone33 (#778) üzenetére


Dr Cook
csendes tag

Igen, de én 47 éves vagyok, és - bár itt is többen cáfolták - van egy olyan érzésem, hogy nem fogok kapni értesítést. Meglátjuk, de sokat már nem remélek.

Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

(#780) Create. válasza Dr Cook (#779) üzenetére


Create.
addikt

Az szemétség lenne, ha annyit sem írnának, hogy nem kerül valaki kiválasztásra. Egyébként max korhatár nem volt csak minimum, ami 18+.

(#781) Create.


Create.
addikt


ti kaptatok már emailt?

(#782) Create.


Create.
addikt


mondjuk ezek szerint az én 83/63-al is kell kapjak, mert mindkettőnél sikeres kurzust írt.

(#783) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Ezer ember a hard limit létszám ha jól értesültem.

Aki bejut az bejut, többi meg..az így járt

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#784) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Letölthető a képzési jegyzék ( docx :DDD ).

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#785) Create. válasza Corleone33 (#783) üzenetére


Create.
addikt

Ez nem így van. Ha nem akar menni az, aki bejutott, akkor a következő kapja meg az esélyt. Gyanítom sokan lesznek ilyenek is, mert ezt munka mellett nem lehet csinálni.

(#786) krizmo_ válasza Create. (#785) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Sokakat az is elriasztott, hogy vissza kell fizetni a milliókat sikertelen vizsga esetén.

(#787) Create. válasza krizmo_ (#786) üzenetére


Create.
addikt

Így van, kétszer át kell ezt gondolnia mindenkinek, ráadásul majdnem félév összességében a képzés, azt elég necces finanszírozni. Erre jön még 2-3hónap specializáció, ha minden igaz és ezután kell munkát keresni, amit megint ki tudja mennyi idő lesz. Diákhitelt meg én személy szerint nem vennék fel.

továbbá arra is kíváncsi lennék, hogy hányan akarnak tesztelőnek vagy rendszerfejlesztőnek menni. Mert szerintem nem sokan.

jah és tuti sokan csaltak is, ahogy csak tudtak. Nem egy csoportról lehetett hallani.

[ Szerkesztve ]

(#788) Corleone33 válasza Create. (#785) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ettől független max ezer embert fognak felvenni, független attól hogy hányan lépnek vissza.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#789) Create. válasza Corleone33 (#788) üzenetére


Create.
addikt

Ez igaz, csak azt akartam írni, hogy nem feltétlen az első 1000 ember kaphat lehetőséget, lehet az utolsókra is sor kerülhet. Rosszul fogalmaztam, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#790) Corleone33 válasza Create. (#789) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Igaz, a megfogalmazásom picit szar volt :R

Semmi gáz amúgy

Személy szerint tesztelői vagy üzemeltetésrn agyalok, de a kontaktórák miatt Prog kiesett, a CodeCool meg lényegében azt közli eddig hogy "válassz minket, válassz képzést és idősávot aztán ha szerencséd van indítunk abban a sávban kêpzést de az is lehet hogy nem"

Így meg kész rulett őket választani ha megvan az esélye hogy pont az adott időpontban nem kerülsz be vagy eleve nem indítjak a képzést a számodra megfelelő idősávban.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#791) Create.


Create.
addikt

Viszont legalább már tudunk egy időpontot, hogy 9-ig kell kapni emailt. Már ez is valami.

(#792) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyerekek hagyjátok a fenébe ezt, még talán tart az akció udemy-n, vegyetek kurzusokat. 24 euroért bezsákoltam egy java-s és python-os teljes kurzust kezdőknek. Utóbbival kezdem aztán meglátjuk.

Thanos was right.

(#793) pazola válasza Narxis (#792) üzenetére


pazola
tag

Belinkeled?

Hatha nem lesz szukseg ra :D

K&H online számlanyitás akár 2x40 ezer forint jóváírással PLUSZ 10 ezer forint ajánlásért: https://www.kh.hu/ajanlas-regisztracio2024?offerLinkId=f96bb945-ca05-4e4b-9df1-1453f53b7830

(#794) Aryes válasza Create. (#787) üzenetére


Aryes
nagyúr

jah és tuti sokan csaltak is, ahogy csak tudtak. Nem egy csoportról lehetett hallani.

És mit gondolsz, hogy fog végződni?
1. megtudja, hogy nem babra megy a játék, felméri a helyzetet: csalással nem tudja végigcsinálni: nem kezd bele.
2. belekezd, kibukik: megszívta, fizethet a csalásért
3. belekezd, sikerül neki: mindenki nyert

(#795) Narxis válasza pazola (#793) üzenetére


Narxis
nagyúr

Belinkeltem volna de le volt halva az oldal, biztos volt egy utolsó vásárlási roham az akció vége előtt. Most mobilról írok de holnap belinkelhetem ha kell.

Thanos was right.

(#796) Corleone33 válasza Create. (#787) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Imho szerintem legtöbb ember csak dühös mert nem olyan pontszámot kapott amit szeretett volna.

Ez a "csalás" hajtépés ugyanolyan cicaharc mint amikor egyesek azon mentek egymas nyakának hogy a console használata csalásnak számít-e.

Zárójelben jegyzem meg, nem tartom sokkal tisztességtelebbnek a puskázást semmint amikor sokan képzett IT-sként jelentkeztek a programba.

Ezzel nem rád célzok hanem azokra, akik nagyon azzal vannak elfoglalva hogy kikiálthassanak bűnbakot ha nem jutnak be.

Azoknak üzenem: magadért tanulsz, nem másoknak ;)

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#797) Narxis válasza Corleone33 (#796) üzenetére


Narxis
nagyúr

wow azt hittem, hogy csak túlzol aztán belenéztem a facebook csoportba és tényleg tele van panaszkodó emberekkel. Mondjuk én erről beszéltem, ugye minden fontos információ az utolsó pillanatban derült ki, így sokan beleélték magukat.

Thanos was right.

(#798) Dark Archon válasza Narxis (#792) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én ezt csinálom. 12-20€-kért lehet venni leckéket, és állandóan akciós amúgy.

Most a Firebase-en gondolkozom, csak még mindig nem tudom, ez az, ami kimaradt az "állami" képzésből? Vagyis a helyi gépen futtatott JSON adatbázis helyett ez tényleg az, amivel normálisan dolgozni lehet? Konkrétan arra gondolok, hogy más leckékből már van egy működőre megírt webshopom, de az csak front-end. Azt akarnám átírni, hogy az adatbázisból vegye a termékeket.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#799) Corleone33 válasza Narxis (#797) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Maga a szervezés egy hatalmas kulimász, az tény.

Csak lassanként egy kabarévá torkollik ahogy felnőtt emberek eljáttszák a hattyú halálát a képzés körül.

Illetve szeretném azt hinni, hogy senki se gondolta holtkomolyan hogy majd több tízezer embernek osztogatnak ingyen bootcampes képzést mint a cukrot (főleg hogy kapacitás sincs rá)

A bevezetés mindenkinek jutott, a többiért már teperni kell.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#800) Narxis válasza Corleone33 (#799) üzenetére


Narxis
nagyúr

A kompetencia teszt óta nem követem az eseményeket de ha jól látom az egyik nagy probléma, hogy van ahol személyes jelenlét kell valamilyen formában? Plusz tényleg nem végezhető munka mellett.

Én már korábban is írtam, hogy kb. max 2 ezer embert tudok elképzelni támogatott formában, szóval az, hogy magas a léc nekem nem meglepő. A drámázás meg nem érdekel. Korábban nézegettem a fizetős tanfolyamokat, ezeket a 6 hónaposokat és ott napi 8 óra elfoglaltságot írtak fél éven keresztül, annyira nem meglepő, hogy akkor annak mintájára ez se lesz sokkal másabb de talán nem élik bele magukat az emberek ha mindez legkésőbb júniusban kiderült volna. Nem tudom mi lehetett a cél, talán minél több embert becsalni a képzésre? Passz, mind1 ez van.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.