Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

"A képzés végére a résztvevők a Windows operációs rendszer használatára vonatkozó elméleti és gyakorlati ismereteket sajátítanak el, megismerik a különféle fejlesztési módszertani elemeket, a tervezést, az implementálást, a tesztelést."

Tehát 8 hét alatt napi 2-6 órában alatt eljutnak az: "ez itt a fájlkezelő, ha másolni akarsz akkor innen ide húzod" szintről a webes fejlesztésig, GIT használatig és hálózati ismereteket is kapnak.

Good luck with that. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) bostone


bostone
addikt

Hasonló "tanfolyam" elvégzése után, tudott valaki a megszerzett ismeretekkel elhelyezkedni?

Kétezres évek elején rendkívül népszerűek voltak az informatikai képzések, iszonyat összegekért.
A fodrászok mégsem váltak rendszergazdává.

(#3) woros válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


woros
őstag

Nagyon sok ember dolgozik számítógéppel, de sajnos nagyon buták hozzá.. értem ez alatt pl. ha nincs kint egy ikon azt se tudják hol keressék pl. az office ikonokat. Ez tapasztalat! Sajnos...
Ha ezeknek az embereknek csak a fele elkezdi, netán valami csoda folytán el is végzi ezt a "komoly" tanfolyamot.. már előrébb vagyunk. :U :)

(#4) MageRG válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


MageRG
addikt

Talán arra jó, hogy majd tudják milyen tanfolyamokat kell keresni a neten és milyen könyveket kell majd elolvasni.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#5) Gargouille


Gargouille
őstag

Szerintem itt nem is az a cél, hogy szakembereket képezzenek hanem, hogy az informatikai analfabetizmust felszámolják, vagy legalább tegyenek lépéseket ebben az irányban.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#6) floatr válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


floatr
veterán

Szólok a kollégának, aki egyemista juniorokat képez fél éven keresztül heti 20 órában, hogy ne bénázzon... :)

(#7) Corleone33


Corleone33
aktív tag

anyám átküldte nekem ezt mivel hvg-ben említették, kicsit megmosolyogtam mondjuk amikor ilyet írnak hogy " Elvileg a programozás alapjait is megtanítják." :C

Amikor ők maguk se biztosak benne... erősen ilyen ECDL szagú "nesze semmi fogd meg jók" érzete van, amire jól el lehet majd b@szni közpénzt de cserébe semmit se ad

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#8) Corleone33 válasza bostone (#2) üzenetére


Corleone33
aktív tag

én anno a csodamódszernek reklámozott greenfox academy-ről is meglehetősen horror sztorikat olvastam

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#9) Narxis


Narxis
nagyúr

Végre, hacker programozó lehetek. :)

Thanos was right.

(#10) dabadab válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


dabadab
titán

Egészen pontosan ezt ígérik:
A Windows operációs rendszer használatára vonatkozó elméleti és gyakorlati ismeretek sajátítasz el

Tisztában leszel a hálózati alapfogalmakkal, nem fogsz zavarba jönni, ha hálózati eszközökről és protokollokról lesz szó

Megismered a különféle fejlesztési módszertani elemeket, mint a tervezés, implementálás, tesztelés, az élesbe állítás, és ismerni fogod a fejlesztésben résztvevő személyek feladatait és felelősségi köreit

Ismerni fogod a Git verziókövető rendszert, amivel többek között előkészülsz a közös csoportmunkára

Elsajátítod a HTML, CSS, Javascript alapjait, amelyekkel a későbbiekben könnyedén készíthetsz weboldalakat

Hát, legalább van ambíció :)

DRM is theft

(#11) Corleone33 válasza dabadab (#10) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Eegen, csak sajnos az ambíció még önmában nagyon kevés

És milyen érdekes hogy ebben programozásról egy szó se esik

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#12) krizmo_ válasza Corleone33 (#11) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

"A kurzus egy záróvizsgával zárul, amelynek sikeres teljesítése az egyik feltétele annak, hogy a résztvevők 100%-os állami támogatással tanulhassanak tovább a programban elérhető IT-képzések egyikén."
Ez alapozásnak jó, a későbbiekben meg eldöntheted, hogy szeretnél-e tovább tanulni a témában.

(#13) dabadab válasza Corleone33 (#11) üzenetére


dabadab
titán

És milyen érdekes hogy ebben programozásról egy szó se esik

Javascript van benne, és bár a git és a fejlesztési módszertan nem konkrétan programozás, de annak az előkészítése.

DRM is theft

(#14) Tetsuo válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez a tanfolyam egy bevezetés, ismertetés. A következő, újabb tanfolyamok fognak az adott irányokba menni.

(#15) CPT.Pirk válasza Tetsuo (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ennyire kevés óraszámmal nem is lehet más. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) Yodafon válasza Gargouille (#5) üzenetére


Yodafon
senior tag

Itt a cél a mértéktelen közpénz lopás. Semmi több. Nem gondolod hogy bárki elhiszi ezekről a """tanfolyamokról""" hogy érnek valamit? Hogy használni fogják az ott megszerzett tudást? :((

I'm gangsta!

(#17) janeszgol válasza Yodafon (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Szintem sem. En legalabbis nehezen latom azt, hogy pincer vagy szakacs neki all CSS-t irni. :)

(#18) BSOD


BSOD
senior tag

Én feliratkoztam. Bruttó 36éve foglalkozok számítógépekkel, de semmilyen papírom nincs. Hiába vannak most rendszergazdai feladataim is, máshol nem tudnék papír hiányában elhelyezkedni. Nem erre alapozom a jövőmet, de akár még jól is elsülhet.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#19) Hi!King


Hi!King
őstag

Igazából amit leírnak róla, arra szerintem túl rövid a tanfolyam. Na meg kérdés, mennyire lesz színvonalas, nem csak pénzlenyuloda lesz, mint eddig minden olyan tanfolyam, amit az állam támogatott (ECDL, OKJ, FSZ stb., stb.).

(#20) krizmo_ válasza Hi!King (#19) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Igazából, ez csak egy ugródeszka egy későbbi komolyabb tanfolyamhoz, amire ez az alapozó bejuttat. Arra szerintem tökéletes, hogy segítsen elindulni azoknak, akik szeretnének pl. programozást tanulni, nagyjából bemutatja a rendszert. Valahol el kell indulni, nem lesz senkiből egyből pl. java programozó, úgy hogy még a gépet sem tudja önállóan bekapcsolni.

(#21) INGJOKE válasza BSOD (#18) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is feliratoztam, bár van pár középfokú informatikai végzettségem, de kíváncsi vagyok és hátha a végén majd lehet másfele is menni és ha később lesz idő egy diplomára akkor ha nem is számít ott, akkor is ezt is megcsináltam már... :D

(#22) dajkopali


dajkopali
addikt

a tegnapi közlemény szerint kiemelkedően sikeres a kezdeményezés, rövid idő alatt több mint 15 ezren jelentkeztek - ha a várható lemorzsolódásokat is beleszámoljuk, meg azt is, hogy viszonylag kevesen fognak továbblépni egy következő lépcsőfokra, akkor is úgy tűnik, hogy ez bejött

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) floatr válasza dajkopali (#22) üzenetére


floatr
veterán

Ezek szerint itt a "siker" azt jelenti, hogy sokan jelentkeznek...? :)

(#24) CPT.Pirk válasza dajkopali (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kíváncsi vagyok, hogy milyen háttér alkuk eredménye lett a kiemelten Windowsra oktatás. Ilyen rövid idejű képzés alatt ez mondjuk érthető, de pl. a GIT-es környezetben dolgozás az úgy nem annyira Windowsnál szokásos dolog, eleve nem is MS platfromon fejlesztették ki. Persze SmartGIT meg hasonló GIT gui-k vannak minden oprendszerre, de azt hiszem érted mire gondolok...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) dajkopali válasza floatr (#23) üzenetére


dajkopali
addikt

miért, te hogy kezdenéd el? :)
ez gyakorlatilag egy nap eredménye: hogy mi lesz ebből később, majd elválik

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#26) Hi!King válasza krizmo_ (#20) üzenetére


Hi!King
őstag

Remélhetőleg így lesz. A tematika sokkal tetszetősebb, mint a szokásos tanulják meg a Word és az Excel menüpontjait tanfolyamoké. Csak még belépő szinten is keveslem az óraszámot ezekre, amiket felsorolnak.

(#27) dabadab válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


dabadab
titán

Kíváncsi vagyok, hogy milyen háttér alkuk eredménye lett a kiemelten Windowsra oktatás.

Nem hiszem, hogy lett volna bármilyen háttéralku, egyszerűen az tűnt a legpraktikusabbnak. Én is azt céloznám a helyükben.

pl. a GIT-es környezetben dolgozás az úgy nem annyira Windowsnál szokásos dolog

De, olyannyira, hogy a világ állítólag legnagyobb Git repója a MS-nél van, abban van többek között a Windows forráskódja is.
Meg amúgy is mindenki gitet használ, Windowson is, a Visual Studioban is az a default (és egyedüli gyárilag installált) versioning plugin.

eleve nem is MS platfromon fejlesztették ki.

Igen, így is meg lehet fogalmazni azt, hogy személyesen Linus Torvalds írta a gitet - nyilván nem Windowson :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) floatr válasza dajkopali (#25) üzenetére


floatr
veterán

Sikernek én azt mondanám, ha az eredmény is mérhető valamilyen formában. Ez így maximum üzletileg sikeres. Gyanítom, hogy leginkább laikusok megeszik a marketing rizsát.

(#29) Corleone33


Corleone33
aktív tag

arra azért kíváncsi lennék hogy a 100 százalékos államilag támogatott képzések legalább ugyanúgy online fognak történni vagy berángatnak emiatt embereket fizikailag tanterembe?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#30) enginev3.0 válasza woros (#3) üzenetére


enginev3.0
félisten

Úgy látom te is szoktál segíteni másoknak
Én már kezdek leszokni róla :(((

Kedvencem mikor zseninek meg hasonlónak hívnak :O :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) Narxis válasza Corleone33 (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itt már diákhitelről beszélnek [link]

Beszélt továbbá a kormányzati intézkedésekről. Elhangzott, hogy a nemrég indult nyolc hetes online informatikai képzésekre már 37 ezer ember regisztrált. Fontos, hogy a képzési időszak, az órák az egyéni igényekben megfelelően oszthatók be az órák. Mint mondta, ez a képzés előfeltétele a 2020 augusztusában induló "struktúraváltó felnőttképzésnek", amelyhez a jelentkezők 1,2 millió forintos szabad felhasználású kamatmentes,hitelt - Diákhitel Pluszt - vehetnek fel. A kormány 1100 képzést kínál azoknak, akik új szakmát tanulnának - közölte.

:(

Thanos was right.

(#32) krizmo_ válasza Narxis (#31) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

És mi ezzel a gond?
A Diákhitel Plusz szabad felhasználású hitel, tehát nem feltétlenül kell képzésre költeni.

(#33) Narxis válasza krizmo_ (#32) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mi másra kellene költeni? Vagy a képzést kell majd fizetni és/vagy az már nem távoktatásban lesz hanem mondjuk Budapesten és akkor ott kell a képzés ideje alatt lakni. El nem tudom képzelni, hogy mi másra adnak diákhitelt főleg egy olyan kormánynál ahol szóba sejöhetett az álláskeresési járadék megemelése 6 hónapra hanem inkább a közmunka férőhelyeit bővítik.

Thanos was right.

(#34) krizmo_ válasza Narxis (#33) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Csak arra próbáltam meg rávilágítani, hogy nem feltétlen azért van lehetőség felvenni a DH-t, mert fizetni kell a képzésért... Úgy tűnt erre céloztál...

(#35) Narxis válasza krizmo_ (#34) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pedig gyanús, hogy a többségnek így vagy úgy de fizetni kell. Lehet lesz kb. 5% akinek nem vizsgaredmény alapján. Majd kiderül.

Thanos was right.

(#36) mexel


mexel
veterán

Az adatok amiket megadnak a jelentkezők, azokkal mit kezdenek? Egyáltalán ad valamilyen papírt ez a képzés, vagy csak pár videó tananyagot lehet megnézni?

(#37) krizmo_ válasza mexel (#36) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ez egy alapozó, ami arra jó, hogy a későbbi komolyabb képzésekre belépőt nyerj.

"Az adatok amiket megadnak a jelentkezők, azokkal mit kezdenek? "
Az adatkezelési tájékoztatóban minden le van írva.

(#38) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kíváncsi vagyok, mi lenne az a képzéssorozat, ami az itteni fórumozóknak is megfelel, és nem a savat kapja a hozzászólások 90%-ában.
Vsz minden hasonló egy lépés a jó irányba, és a célközönség nem ti /mi vagyunk.
Eleve a számítógép és internethasználati kultúra az országban szinte ki sem mutatható, ezen csak javítani lehet.
Illetve inkább erre legyen elfosva a közpénz, mint Soros poszterekre.

(#39) mexel válasza krizmo_ (#37) üzenetére


mexel
veterán

Azt olvastam, nyilván arra gondoltam hogy másra is jó lehet ennyi jelentkező adata.
( pl később mgekérdik miét jelentkeztem erre ha már van ilyen irányú végzettségem)
Viszont kérdés hogy a későbbi képzések mik lesznek, amikre ennek az elvégzése a feltétele hogy 100%-os állami támogatást lehessen rá kapni.
Idézet az oldalról:
"A kurzus egy záróvizsgával zárul, amelynek sikeres teljesítése az egyik feltétele annak, hogy a résztvevők 100%-os állami támogatással tanulhassanak tovább a programban elérhető IT-képzések egyikén."

Talán ez miatt lehet érdemes jelentkezni. Van már IT végzettségem, igaz nem magas szintű és sok-sok évvel ezelőtti, és már gondolkodtam valami új tanulásán. Nyilván nem ez a tanfolyam lenne az, de talán ez belépő lehet hogy egy normálisabbat megcsináljak támogatással. ( miért ne ha lehetséges esetleg?)

[ Szerkesztve ]

(#40) krizmo_ válasza mexel (#39) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Sokan szeretnének manapság programozók lenni, leginkább azért, mert jól lehet keresni vele.
Szerintem, ez a képzés jó arra, hogy felvázolja miről is szól ez a szakma. Valahol el kell kezdeni azoknak is, akik semmit sem tudnak.
Kíváncsi vagyok miként oldják meg ezt a képzést, milyen felületen fog futni az egész stb...

(#41) mexel válasza krizmo_ (#40) üzenetére


mexel
veterán

Én is kíváncsi vagyok, lehet gyyorsan regizek rá, mi bajom lehet?
Egyébként nem igazán hiszek az ilyen gyorstalpaló programozó és szakemberképzésben, főleg laikusokból. ( nagy pénzért sem)
Ehhez idő, kitartás és főleg ilyen irányú szemlélet kell.

(#42) krizmo_ válasza mexel (#41) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Akkor siess, mert délig lehet jelentkezni! :K
Egy próbát megér, szerintem.

(#43) mexel válasza krizmo_ (#42) üzenetére


mexel
veterán

Rányomtam, igaz nem szoktam szívesen megadni adatokat ilyesmihez, de itt muszáj. Nem hiszem hogy van vesztenivaló ezzel. Sajnos nyáron nem lesz időm rá, de szerintem ez a vizsgának írt valami nem okozhat gondot :)

(#44) Hi!King válasza FoxiestFox (#38) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem az államilag nem támogatott és állami papírt sem adó bootcamp tanfolyamok például szimpatikusak. Csak nyilván túltolva azok is elértéktelenednek.

Viszont a múltat nézve had legyek már alapból szkeptikus, amikor az állam próbálkozik hasonlóval. Aztán persze lehet, hogy pozitívan csalódok.

[ Szerkesztve ]

(#45) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Megérkezett az e-mail, miszerint 2020. május 25-én 10 órától lehet beiratkozni a kurzusra.

(#46) mexel válasza krizmo_ (#45) üzenetére


mexel
veterán

Nekem is megjött, és kéri hogy regisztráljak, csak éppen nem találok regisztrációs részt, csak bejelentkezést. ( lehet hogy így szűrik az abszolút alkalmatlanokat, vagy éppen az oldalukat is egy ilyen kurzuson részt vevő tag készítette? :DDD )

Szerk: sőt most hogy a reklámblokkolót kilőttem, az oldaluk sem nagyon jön be :)

[ Szerkesztve ]

(#47) krizmo_ válasza mexel (#46) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Én már regisztráltam is. :)

(#48) Narxis válasza krizmo_ (#47) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor indulhat a tanulás. :)

HTTP Error 503. The service is unavailable. :D

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#49) krizmo_ válasza Narxis (#48) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Olyan ez, mint a tárgyfelvétel. :DDD Be akartam lépni és már percek óta csak teker.

Egyébként, nem hiszem, hogy sok újat fogok tanulni, de azért izgatottan várom. :)

Szerk.:
Service Unavailable :DDD :N Várható volt.

[ Szerkesztve ]

(#50) mexel válasza Narxis (#48) üzenetére


mexel
veterán

Első lecke :D
A regisztrációt azóta sem találom, igaz az oldal sem nagyon működik.

Mondjuk ma 10 órától lehet beiratkozni, nyilván sok a tudásra szomjazó unatkozó IT jelölt :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.