Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) TheNewDawn válasza krizmo_ (#1250) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Tudom, csak ezt akkor még nem lehetett tudni.....Mindegy már, csak tényleg kíváncsi leszek , mi lesz a vége, és mennyi lesz a minumum :P

(#1252) Aryes válasza TheNewDawn (#1251) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem az a gyanúm, hogy ha így folytatódik, a végén talán még én is kapok majd emailt, hogy meglegyen az 1000 ember. :DDD

(#1253) sutszi válasza Jablocskov (#1247) üzenetére


sutszi
veterán

Igazából arról vitatkozunk, hogy kapsz egy ingyenes lehetőséget amiért cserébe elvárják, hogy ha már elkezded, akkor befejezed... és ha mégsem teljesíted akkor cserébe vissza kell fizetni amit rád költöttek... Húha...ez aztán tényleg nagyon inkorrekt. :U

Munkahelyen tanulmányi szerződést láttál már? :U

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1254) Dark Archon válasza TheNewDawn (#1249) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, ez az... húzzák a fa***ra az egészet. Ha visszamondod a felajánlott képzést 80%-kal, nem ajánlják fel az első helyre beírtat, ha visszamondják.

krizmo_: így utólag belegondolva, így kellett volna csinálni, ja. Majd legközelebb.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1255) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Állitólag akik ma voltak aláírni frontendnél és codecoolnál mesélték, hogy egyik helyen még csak a 250 hely fele van megtöltve, másikon meg 162/250. És FB csopiba egyre másra irják az emberek hogy sorra kapják az üziket, hogy bár korábban visszamondták, mégis irják alá mert nem kell visszafizetni sikertelen vizsga esetén :D
Egyre érdekesebb ez az egész, a végén már majd a 50% ot elérteket is lasszóval fogják fogni, hiszen ha nincs meg a 250 ember mindenhol, akkor ugrik az EU támogatás :)

(#1256) krizmo_ válasza TheNewDawn (#1255) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Kevesebbet kellene adni az ilyen jellegű pletykákra, mert félrevezetőek... :U
A Facebook csoportba nem mindig az igazat írják, csak szeretik kavarni a trutyit...
Az EU-s támogatásnak nem volt minimum létszám megkötése, csak maximum, de erről is volt már szó korábban...
Ma voltam aláírni, elég sokan voltak, sokat is kellett várni...

(#1257) Create. válasza krizmo_ (#1256) üzenetére


Create.
addikt

De valami csak nem stimmel, ha eltolták a kezdést megint.

(#1258) krizmo_ válasza Create. (#1257) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Sok minden nem stimmel... Mondjuk én azt nem értem, hogy miért azok "kiabálnak" a legjobban, akik részt sem vesznek a képzésen :F Nekik nem mindegy, hogy mi lesz :F
Nem sikerült bejutniuk, és nem tudnak túllendülni a fájdalmukon...

(#1259) Create. válasza krizmo_ (#1258) üzenetére


Create.
addikt

Nem tudom, ez mindig így szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1260) Aryes válasza TheNewDawn (#1255) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#1261) zenszunni válasza Derrewyn (#1202) üzenetére


zenszunni
csendes tag

+1
Engem is a munkáltatói papír "intézett el". :(
Több napig ültek rajta tanakodva.. HR, ügyvéd, aztán számvitel passzolta le a dolgot.. "nem jogosult" a cég, nem töltik ki.
Aki ezt a nyilatkozatot fogalmazta. :W

Pedig nagy köszönet annak, aki itt azt írta korábban, hogy egy biztos helyre a nekünk tetszőt adjuk be. Bejött.. volna.. :U

(#1262) Derrewyn válasza zenszunni (#1261) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nekem végül sikerült aláíratnom, de ehhez az is kellett hogy az NSZFH-val is beszéljenek. Kihangosítva én is hallottam a hívást, és őszintén szólva a nő (talán L.M.) eléggé lerázós stílusban puffogtatott általánosságokat, amiből nem a hozzáértést éreztem, hanem hogy betanult dumát mond. "Az EU kéri", "az EU-nak kell", stb., de érdemi magyarázat nem volt semmire.
Inkább a jóindulaton múlt, hogy megkaptam a papírt mintsem azon, hogy sikerült eloszlatnia a kétségeket.

@krizmo
De a támogatás csökken, ha nincs meg a 75% a mutatóknál, és ez a teljes 7 milliárdra vonatkozik, aminek egy részét már elköltötték.

[ Szerkesztve ]

(#1263) róland


róland
veterán

Ma én is aláírtam T360 Frontend képzésre. Én aránylag simán megkaptam a munkáltatói nyilatkozatot, ami lehet, hogy az esetemben nem is kell.

Ki hová és mire írt alá?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1264) Meridian válasza TheNewDawn (#1255) üzenetére


Meridian
senior tag

"hiszen ha nincs meg a 250 ember mindenhol, akkor ugrik az EU támogatás "

nem, nem ugrik. Nem volt ilyen kikötés. A pénzt felhasználhatják másra is, de nyilván nem ezek a képzők kapnák akkor ezt meg. Szóval a képzők most kepesztenek azért hogy minél többen aláírjanak náluk, mert minden egyes szerződés nekik 2.5milla + plusz amiről mi nem tudunk.

(#1265) Meridian válasza zenszunni (#1261) üzenetére


Meridian
senior tag

én simán felmondtam, azonnali hatállyal. Indokolt esetben ezt is lehet amúgy. De nekem ez könnyű volt, éppen a próbaidőm vége volt, szóval nekem még csak meg sem kellet volna indokolnom. De én nem így tettem, szépen megfogalmaztam, hogy senkibe ne legyen rossz érzés, és így bár meglepetés volt ez számukra (muszáj volt titkolnom - amit alig bírtam megtenni -, mert fogalmam nem volt mi lesz ebből, és inkább nem akartam két ló közé esni, ugye), és sajnálták hogy elmegyek (mert így most pótolni kell engem - és nem egyszerű ez olykor, meg a belső folyamatok is nagyon nehézkesek, 2 hónap mire minden jogosultságot meg tudsz szerezni, meg megtanulod mit kell csinálni), ugyanakkor az összes vezető őszintén gratulált a döntésemhez. Sőt, a HR-es ismerte már a CC-t, kérdezte, és milyen véleményem alakult ki a cégről, visszajönnék -e majd ez után? :) szóval barátságban váltunk el, és sztem ez a legjobb ilyen helyzetben.

(#1266) TheNewDawn válasza Meridian (#1264) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Amúgy jól tippeltem, ma már olyan ember is kapott levelet hogy felvették, aki 69% ot ért el :)

(#1267) Aryes válasza TheNewDawn (#1266) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vagyis eddig úgy néz ki, hogy az járt a legjobban, aki
1. kevés helyet jelölt meg
2. kevesebb százalékkal végzett az összesített teszten

(#1268) krizmo_ válasza Aryes (#1267) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Persze, hiszen a Facebook csoportban mindig igazat írnak. :N
Az a cél, hogy minél hülyébbekkel töltsék fel a helyeket, mert nem az az érdekük, hogy a jó hírnevüket tovàbbvigyék. Lassan már olyan szintre jutunk, hogy én szégyelljem magam, hogy felvettek, mert biztos ostoba vagyok. :U

A hasznos infók jöhetnek, de már kértem, hogy ne süllyedjen le a topik a Facebook csoportok szintjére, ha ott van valami, akkor ott lehet reagálni a pletykákra... Hihetetlen mennyi összespekulàlt baromság van... :U

(#1269) Aryes válasza krizmo_ (#1268) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lassan már olyan szintre jutunk, hogy én szégyelljem magam, hogy felvettek, mert biztos ostoba vagyok. :U

Még csak hasonlót sem írt senki. :N
A kritika egyébként is a szervezőkre vonatkozott.

A Facebook csoportban írottak valóságtartalmát nem ismerem, de feltételeztem, hogy ide nagyjából szűrt, ellenőrzött információk kerülnek át.

(#1270) krizmo_ válasza Aryes (#1269) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szerinted, az alacsonyabb százalékkal teljesítők és a kevés helyet megjelölők jártak a legjobban, szerintem pedig a magas százalékot elérők és az egy helyet megjelölők jártak a legjobban, mert így nem kellett visszamondania, hiszen arra jutott be, amire szeretett volna.
Mint korábban írtam, én tudtam mit szeretnék tanulni, így nem adtam annak lehetőségét, hogy másra vegyenek fel, mert már akkor is lehetett sejteni, hogy fog menni ha több helyet jelöl meg valaki.

(#1271) Aryes válasza krizmo_ (#1270) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Szerinted, az alacsonyabb százalékkal teljesítők és a kevés helyet megjelölők jártak a legjobban"

Nem. Szerintem az alacsonyabb százalékkal teljesítők vagy a kevés helyet megjelölők jártak a legjobban.
Nem is értem, hogy ebbe miért akadtál bele, hiszen a másodikba tartozol. :F
Rosszul azok jártak, akik jó százalékot értek el és boldog-boldogtalant bejelöltek, hogy biztosan bekerüljenek.
Lapozzunk...

[ Szerkesztve ]

(#1272) TheNewDawn válasza krizmo_ (#1268) üzenetére


TheNewDawn
addikt

" Egyszerűsítettük a regisztrációs folyamatot, hogy még gyorsabban jelentkezhess a struktúraváltó képzések utolsó szabad helyeire! Elég lesz csupán egy emailt küldened a hello@codecool.com email címre szombat délelőtt 10 óra után, és máris regisztráljuk részvételi szándékod. Az adataid így csak abban az esetben kell megadnod, ha már biztosan sikerült bejutnod a kurzusra.Kérjük, olvasd el alaposan az új folyamatot, és jelentkezz, ha a következő nettó négy hónapod egy izgalmas új szakma elsajátításával töltenéd a Codecoolnál!Mit kell tenned, ha csatlakoznál kurzusunkhoz?Maradt még néhány szabad helyünk az október 26-án induló képzéseinkre. A fennmaradó helyeket a beérkező regisztrációk sorrendjében töltjük fel, ezért ha be szeretnél jutni, érdemes gyorsan reagálni. A sorrend megállapításánál csak a szombat 10 óra után érkező leveleket vesszük figyelembe."

Nem 1 és nem 2 ilyen poszt született, de mellesleg ezúttal ismerőöms is kapott ilyen levelet, ha nem hinnéd el :)
Edit: lol, ebben a pillanatban jött nekem is....

[ Szerkesztve ]

(#1273) Aryes válasza TheNewDawn (#1272) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem poénból én is küldök nekik egy levelet.

(#1274) pkr74 válasza krizmo_ (#1270) üzenetére


pkr74
csendes tag

Én csak a Java-t jelöltem, képzők közül meg a T360-at elsőnek, Progmasters-t másodiknak, oszt' jónapot. Fel is vettek az első körben az T360-hoz 85%-kal.

(#1275) krizmo_ válasza róland (#1263) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ez egy jó szál, tetszik. :C

PROGmasters - Java backend

[ Szerkesztve ]

(#1276) Jablocskov válasza sutszi (#1253) üzenetére


Jablocskov
tag

Úgy látom te direkt nem akarod érteni, hogy mit írtam. Úgyhogy részemről hagyjuk.

(#1277) Corleone33 válasza TheNewDawn (#1272) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Nagyon kíváncsi leszek hogy ebből hogy lesz holnapi kezdés mindenesetre

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1278) krizmo_ válasza Corleone33 (#1277) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A Progmastersnél szerdán kezdünk.

(#1279) lenoma


lenoma
aktív tag

Mindenhol szerdán kezdődik, ha minden igaz 2 hét online videonézéssel kezdődik az oktatás gondolom mentor nélkül. Legalább is a greenfox videóban ezt mondták és hogy mindenhol egységes a tananyag.

(#1280) TheNewDawn válasza Corleone33 (#1277) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem tudom, remélem sehogy, mert én végül beadtam a derekam és aláírok, de csak kedd délelőtt, szóval jó lenne ha csak szerdán kezdődne :)

(#1281) Create. válasza lenoma (#1279) üzenetére


Create.
addikt

Még mindig nem egységes a tananyag. Az csak a greenfoxál van úgy.

[ Szerkesztve ]

(#1282) Derrewyn válasza lenoma (#1279) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Progmasters még nem írt semmi konkrétumot, azon kívül, hogy jövő szerdán indul. A hét elejére ígértek újabb levelet a részletekről.
A szerda délutáni beiratkozáson Filep Szabolcs (Progmasters vezető) is hétfői kezdést mondott, szóval gyorsan változhatnak a dolgok még.

Annyit mondott még, munka mellett meg kössem fel a gatyámat, és az első napon mindenképp legyek online.

[ Szerkesztve ]

(#1283) róland


róland
veterán

Training 360-nál is szerdán kezdődik a tanfolyam.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1284) krizmo_ válasza Derrewyn (#1282) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Amikor én voltam aláírni, akkor nekem már szerdai kezdést mondtak.

(#1285) kiskeni


kiskeni
aktív tag

No, ahogy elnézem nem kellett október 29.-ig várni a véglegesítésre, ez már elég véglegesnek tűnik. Máskülönben nem indítaná szinte mindenki jövő hét szerdán már a képzéseket. Hát, akkor még egyszer sok sikert azoknak, akik elkezdik a tanfolyamot! Én majd jövőre újra megpróbálom (ha lesz ilyen).
Szerk.: tapasztalatokat aki tud az írjon majd, kíváncsi vagyok milyen is lesz ez az egész.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#1286) Create. válasza kiskeni (#1285) üzenetére


Create.
addikt

Ó, még addig simán arrébb rakhatják, eredetileg hétfőn indult volna. Október 31-ig kell véglegesíteniük a létszámot én úgy emlékszem.

(#1287) kiskeni válasza Create. (#1286) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Vagy 31, nekem valamiért 29 ugrott be. Nekem nem tűnik úgy, hogy odébb fogják ezt még tenni, szerintem már kb. megvan a végleges létszám. Aztán lehet ordas nagyot tévedek.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#1288) zenszunni


zenszunni
csendes tag

Azok után, hogy vannak még aláírások, próbálkoztam információt kicsikarni a "szervezőktől", hátha valamivel tudok fordulni a cégünkhöz és aztán megragadni a 0,1% esélyt a PROGmastersnél is:

"Amennyiben a foglalkoztató cég nem élt támogatással, akkor a dokumentumot ennek megfelelően kell kitölteni.

Sajnos, ügyfélszolgálatunk nem tud segítséget nyújtani a dokumentum kitöltésében.
Tekintve, hogy az 1b nyilatkozat egy újonnan bevezetett dokumentum, így kitöltési útmutatóval nem rendelkezik. Azonban, az 1a mellékletben található útmutató segítséget nyújt a kitöltésben.
Kitölteni és beadni csak az 1b nyilatkozatot szükséges, amely nem jelent negatívumot a munkáltatóra nézve."

Na, ezen válaszok után elengedtem a dolgot.
Már értem, hogy miért épül kis hazánkban eu-támogatott kilátó-buszmegálló.. a többi igen drága beruházásra nem is merek gondolni... :U

(#1289) krizmo_ válasza zenszunni (#1288) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem értem hogy nem tudnak kitölteni egy nyomtatványt... :F :U Csak be kell írni, amit kérnek, ennyi... Nem a PROGmasters feladata, hogy kitöltse neked...

(#1290) zenszunni válasza krizmo_ (#1289) üzenetére


zenszunni
csendes tag

Sajnos nem feltétlen a nyomtatvány kitöltéséről van szó.
Az egész fogalmazása olyan, mintha a cég pályázna, és akarna küldeni a képzésre.
Nyilván egy nagyobb cégben, amennyiben nem tudják kinek kellene a felelősséget felvállalni, akkor tolják egymásra, és a végén nem csinálnak semmit.
Nem is őket lehet hibáztatni ezért, hiszen aki kéri, nem tud egy olyan értelmes útmutatóval, vagy biztos garanciával szolgálni, ami megnyugtató lenne a részükre.

Az egyszerűbb helyeken kitöltik, iktatják, elrakják 10 évre...

(#1291) Derrewyn válasza krizmo_ (#1289) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A hogyan nem gond, az egyértelmű. A miért és a következmények az, amit az NSZFH nem képes/akar megválaszolni. Felelős cégeknél pedig nem ír senki alá olyat, ami ennyire ködös a cégre nézve.
Ha elolvasod, akkor burkoltan még az is benne van, hogy az erre a képzésre fordított összeg is beleszámít a cég keretébe, ami elég nonszensz.

(#1292) róland


róland
veterán

T360-nál 2020. október 28-án 9:30-kor online megnyitó. (Ma reggel jött tőlük e-mail, s abban hozzáférés digitális tananyagokhoz is.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1293) krizmo_ válasza róland (#1292) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A PROGmastersnél az első konzultációs alkalom 2020. október 28-án, szerdán délután 13-tól 16 óráig tart.
Ma küldték e-mailben a telepítendő cuccokkal együtt. A tananyagokhoz még nem kaptam hozzáférést, azt majd később küldik, azt írták holnap majd bemutatják mit hogyan.

(#1294) róland


róland
veterán

T360 Frontend képzésben van soft skill fejlesztés is. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1295) krizmo_ válasza róland (#1294) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Elvileg mindenhol lesz.

(#1296) Spec


Spec
őstag

A téma terítéken a sajtóban:
https://hvg.hu/kkv/20201028_informatikuskepzes_nszfh_programozas

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1297) dudikpal válasza Spec (#1296) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem értem, hogy ha diktatúra van, és nincs sajtószabadság, akkor ez a cikk hogy jelenhetett meg?!?
1épként meg maga a cikk tök jó, mert állít vmit(1 hazugságot), aztán megcáfolja. Természetesen csak azért, hogy ne lehessen álhírterjesztéssel vádolni, merthogy saját magát megcáfolja, érted :)
A hávégét meg sajtónak nevezni, hááát...

(#1298) Create. válasza dudikpal (#1297) üzenetére


Create.
addikt

És ebben mi a nem igaz?

(#1299) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Már mindenkinek elindult a képzés, hogy tetszik, mi a véleményetek?

Szerintem, az oktató srácok nagyon rendesek és jófejek. :K Valamint a soft skillsek is aranyosak. Kicsit sok volt az infó így elsőre, de majd alakul ez a későbbiekben. (PROGmasters/backend)

[ Szerkesztve ]

(#1300) Create. válasza krizmo_ (#1299) üzenetére


Create.
addikt

Tudnál nyilatkozni, hogy szerinted nálatok megvan-e a létszám?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.