Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) mephi666 válasza Corleone33 (#199) üzenetére


mephi666
nagyúr

mármint úgy random, hogy fix 10 kérdés, ami random sorrendben jön, valamint az egyes kérdésekre a válaszok sorrendje is mindig random (párszor újrakezdi az ember, ha belehibázik és pillanatokon belül megcsinálható mind 100%-ra)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#202) krizmo_ válasza mephi666 (#201) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Illetve van, ahol csak 9 kérdés van, pl.: Sprint 1.

(#203) Corleone33 válasza krizmo_ (#200) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Jaaa úgy

Akkor rosszul olvastam, bocsi :R

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#204) mexel


mexel
veterán

A vizsgakérdések érdekesek lennének, mindenkinek ugyanaz lesz? Mert nem egyszerre kell megcsinálni ha jól látom, van átfedés időben pár nap.

(#205) Corleone33 válasza mexel (#204) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ezt sajnos senki se tudná neked így hirtelen megmondani, max belsősök

Logika azt diktálná hogy véletlenszerűek legyenek a kérdések valamilyen szinten, de nem lepődnék meg ha ugyanazok lennének

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#206) mephi666 válasza Corleone33 (#205) üzenetére


mephi666
nagyúr

mivel "csak" oklevelet ad, semmi végzettséget, nem hinném hogy nagyon durvára vennék... mivel távolról végezhető, lehet "puskázni", de ennek ellenére meg lehetne csinálni irgalmatlanul sz*patósra :D

...cégnél most tartottunk oktatásokat, idén rendkívüli módon zoom-on keresztül, majd lezárásképp raktunk össze egy 22 kérdésből álló tesztsort, amit classmarker-en kellett kitölteni majdnem 100 felhasználónak... én kezeltem az egészet: nem az volt a lényege, hogy szétszívassuk őket, hanem hogy felmérjük, milyen témakörökből vannak hiányosságok... direkt úgy raktuk össze, hogy a kiadott 50oldalas oktatási kézikönyv alapján simán meg lehessen 100%ra csinálni, de így is lettek olyan kérdések, ahol 40% körül volt a jó választ adók aránya... összességében meg 70-75% lett a végeredmény (akadt telephely, ahol a legrosszabb eredmény is 80% körül volt, a többiek meg 100%-ot produkáltak, mert megbeszélték, mi volt a jó :) ...megtehették volna ezt többen is, de nem tették... ők viszont ügyesek voltak)

csak azt akartam kihozni ebből, hogy 22 fix kérdés volt, sorrendjük statikus, jó válaszok sorrendje meg kérdésenként random... és bő 1 hete volt mindenkinek kitölteni (ami a jobbaknak 10percbe se került) ...úgy is be lehetett volna állítani, hogy x napon egy 3órás időintervallumban érhető el a teszt, random a kérdések+jó válaszok sorrendje és nem közli a rendszer, hogy mi volt a jó: így full vakon, aztán majd a lezárás után kapja mindenki a kiértékelést :) ...így durva lett volna... ha itt akarnák, tehetnének bele a záróvizsgára is ilyen csavart

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#207) Corleone33 válasza mephi666 (#206) üzenetére


Corleone33
aktív tag

amúgy kétlem hogy nagyon szigorúra vennék a formát, márcsak amiatt is mert ígyis úgyis következőnek a képzést kínáló felvételi folyamatán kell keresztülmenni, ahol szerintem a legnagyobb számban fognak "kiszórni" embereket.

off: senkinek se legyen illuziója afelől, hogy ez a projekt is eu-s/pályázati pénzek elköltése miatt született elsősorban :D

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#208) Narxis válasza Corleone33 (#207) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Ez a beetetés, utána pénzért lesznek videós tanfolyamok a'la udemy/coursera stb. Néhány ember majd kap rá kedvezményt ha pl. munkanélküli vagy valamilyen más szempont alapján.

Thanos was right.

(#209) krizmo_ válasza Narxis (#208) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Miért beetetés :F Egy csomó tananyagot kapsz meg így is ingyen. Ha a jövőben adnak bármi kedvezményt, már akkor is jól jár az, aki tudja milyen úton szeretne továbbmenni, és hozzájárulnak egy kis kedvezménnyel.

(#210) Narxis válasza krizmo_ (#209) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez a tananyag ahhoz kevés, hogy te bármilyen szinten informatikusnak nevezhesd magad viszont azt aláírom, hogy arra jó, hogy az ember eldöntse akar-e komolyabban foglalkozni ezzel vagy sem, mondjuk az is kérdéses, hogy ez rész/modul a jövőben ingyenes marad-e.

Thanos was right.

(#211) Corleone33 válasza Narxis (#210) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Meglepődnék ha ingyenes maradna *lekopogom* főleg mert nagy eséllyel erre a 2 és fél hónapnyi(?) időre szerződtetett le a kormány a Nexuis Learninggel/ ennyi időre lett államilag kifizetve a tanfolyam költsége.

Azt ne felejtsük el hogy egy üzleti vàllalkozásról beszélünk,akiknek nincs nagyon profit abban, hogy in perpetuum ingyen elérhetővé hagynának egy olyan tanfolyamot amiért normál esetben súlyos százezreket kérnek el.

A kellemetlen meglepetések elkerülése végett szerintem mindenki úgy számoljon, hogy a záróvizsga/ "tanfolyam elvégzési határidő" után nem lesznek elérhetőek a tananyagok.

Ami viszont furdalja az oldalamat: ha neadjisten a további képzést nyújtó intézmény a GreenFox Academy (bár legjobb tudomásom szerint ilyen téren semmi semett még megerősítve), akkor egy "államilag támogatott képzés" keretein belül is ugyanúgy jelen lenne az elhelyezési garancia mint a sztenderd fizetős képzéseiken belül?

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#212) mexel


mexel
veterán

Nem azt írták, hogy aki ezt elvégzi az a későbbi tanfolyamokat ingyen végezheti?

(#213) krizmo_ válasza mexel (#212) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Így van ezt írták, és a Training360 is ezt állítja, akiknek köszönhető ez az egész tanfolyam:
"A kurzus egy vizsgával zárul, ennek sikeres teljesítése után állami támogatással tanulhatsz tovább a programban részt vevő IT képzések egyikén."

[ Szerkesztve ]

(#214) seredy


seredy
tag

sziasztok, nektek mennyi idő múlva küldtek emailben megerősítést a regisztrációról? Tegnap este 8 fele regisztráltam a neixus oldalán, de semmi email nem jött, nem tudok belépni... Lehet egyáltalán még regisztrálni, vagy én értettem félre valamit? :D A neten mindenhol május 22-t írtak jelentkezési határidőnek, de végülis még most is lehetne jelentkezni?

(#215) krizmo_ válasza seredy (#214) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Elvileg már lezárult a jelentkezési határidő, de ennek ellenére tudok olyanról, akinek sikerült regisztrálni. Esetleg írj a supportnak, ők majd biztos tudnak neked segíteni.

(#218) seredy válasza krizmo_ (#215) üzenetére


seredy
tag

köszönöm, sikerült, megpróbáltam még egyszer a regisztrációt, jött is az email, pörgetem is az anyagot :D. mindenesetre érdekes, hogy a határidő lezárultával is lehet tolni.

(#219) mexel


mexel
veterán

Úgy látom, ha egy videót nem nézek végig vagy beletekerek, akkor azt nem számolja el mint haladást, de az időt azt végig levonja :(

(#220) Narxis válasza Corleone33 (#211) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem nem lesz ez ilyen komoly, hogy még állást is adnak mellé. Nézd meg a Training360-nak mennyi képzése van, szvsz azokból lesz majd egy csokor összeválogatva és abból te választhatsz egyet amit ingyen végezhetsz. Utána mehetsz amerre látsz. Azokon a félhónapos programozó képzéseken azért be kell járni reggeltől estig és csapat munka is van. Milliós tételek/fő, el nem tudom képzelni, hogy azt adják ingyen.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#221) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Némi felkészülési segítség Javascripthez online kvíz/tesztek formájában

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Keresek majd CSS hez is anyagot, de kezdetnek szerintem ez is sokat tud segíteni némi tudásfrissítéshez/ gyakorláshoz

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#222) mexel


mexel
veterán

Vizsga halasztás kérésre vajon nincs lehetőség/esély? Egyszerűen nem lesz időm nyáron erre pedig nagyon érdekel pár dolog amibe belenéztem és a vizsgát is szeretném letenni, de nem lesz rá időm úgy néz ki :(

(#223) krizmo_ válasza mexel (#222) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem valószínű, augusztus 15-ig lehet levizsgázni. :( Aztán indulnak elvileg az erre épülő képzések, legalábbis ezt ígérték, aztán majd kiderül mi lesz.

(#224) sebixxx


sebixxx
tag

Sziasztok!
Igaz nem pont ebbe a temaba vag, de gondoltam megosztom veletek ezt a kis iranymutatast...
En Irorszagban elek es a virus miatt eleg sok kurzust ingyenesse tettek, bele is kezdtem egybe megpedig a Comptia A+ lett a kiszemelt, mar majd 3 honapja csinalom es meg vissza van 2 honap... Semmi elozo tapasztalatom nem volt szamtech temaban es ez a Comtia A+ egy nagyon jo belepo szint IT teruleten kb. minden temabol van 1 kicsit amint a kepen lathatjatok.. ha sikerul letennem akkor megyek a Network+ra az is hasznos sok teruleten..
Aki nem tudja hova tovabb vagy mivel milyen teruleteken lehet ervenyesulni annak szerinten hasznos lehet ez a kis "terkep".
Sok sikert mindenkinek ehhez a vizsgahoz, nekem is drukkoljatok vagy ezen vagy a jovo heten megprobalom letenni a vizsgam elso felet.. :)

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#225) radi8tor válasza sebixxx (#224) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ingyenes még ez? :)

⭐ Stella

(#226) sebixxx válasza radi8tor (#225) üzenetére


sebixxx
tag

Marmint ez a Comptia A+ amit en csinalok? Nem tudom, hogy meg lehet-e jelentkezni, de ez egyebkent Irorszagban van.. :)

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#227) radi8tor válasza sebixxx (#226) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen! Ez személyesen elérhető tanfolyam? Mert ha nem, akkor kb mindegy hol van. :D

⭐ Stella

(#228) sebixxx válasza radi8tor (#227) üzenetére


sebixxx
tag

Arra gondolsz, hogy szemelyesen kell bemenni? Mert ha arra akkor nem, online kurzus, vannak videok, anyagot is megkaptuk a vizsga jelenleg itthonrol vegezheto majd, mert meg nincsenek nyitva a vizsga kozpontok... Irorszagon kivul nem tudom, hogy lenne-e lehetoseg csinalni mert a jelentkezesnel megkellett adni adatokat stb. szoval ellenorzik gondolom a dolgot.. :/

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#229) radi8tor válasza sebixxx (#228) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha értem. Akkor kell keresni valami ír kontaktot. :DDD

⭐ Stella

(#230) Narxis válasza sebixxx (#224) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez elég komoly. Na ilyen kéne nekem is. Van írországi ismerős akinek a címét használhatom ha ezen múlik...vagy felejtős?

Thanos was right.

(#231) sebixxx válasza Narxis (#230) üzenetére


sebixxx
tag

Nem tudom mennyire ellenorzik le, de pl a vizsgan kamera bekapcsolva kell lennie meg igazolvanyt is meg kell mutatni, racsatlakoznak a gepedre is sztem vagy mi ugyh IP cim alapjan lehet latnak, hogy nem onnan vagy, na meg a sikeres vizsga utan nemtudom, hogy szemelyesen kell-e atvenni a papirt vagy azt is postazzak bar szerintem inkabb az utobbi.. Amugy, jah eleg komoly es jopar mas kurzus is volt elerheto IT-n belul is meg sok egyeb szakman belul online.. Otthon is segithetett volna igy az allam az embereknek legalabb ilyen ingyenes kurzusokkal, ha mar penzel nem tamogattak azokat akik nem tudtak menni dolgozni vagy elvesztettek a munkajukat.. :((

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#232) Narxis válasza sebixxx (#231) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, akkor ez inkább felejtős. :(

Thanos was right.

(#233) sebixxx válasza Narxis (#232) üzenetére


sebixxx
tag

Sajnos ki van ez talalva gondolom, hogy ne lehessen varialni.. :/

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#234) Narxis válasza sebixxx (#233) üzenetére


Narxis
nagyúr

De ha valaki fizet érte akkor is írországinak kell lennie?

Thanos was right.

(#235) sebixxx válasza Narxis (#234) üzenetére


sebixxx
tag

Ugy szerintem barhonnan lehet, de ugy meg mi ertelme van pont innen csinalni es nem M.O-rol? Gondolom otthon is vannak fizetos kurzusok.. :)

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#236) Narxis válasza sebixxx (#235) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én nem tudok róla. :F

Thanos was right.

(#237) sebixxx válasza Narxis (#236) üzenetére


sebixxx
tag

Hmm mondjuk az durva... Online tanfolyamra gondolsz egyebkent? Most kerestem ra es valoban nem igen latok en se tanfolyamot pl erre a Comptia A+ra.. Egyet talaltam bar nemtudom mit akarnak azzal mert eleg durva... 180.000Ft 40 tanora 5 egymast koveto munkanapon napi 8oraval... Kivancsi lennek ki tudja annyi ido alatt elsajatitani foleg olyan valaki aki elotte semmit nem foglalkozott a temaval... En mar 2,5 honapja csinalom napi 5-6-7 orakat csak ezzel foglalkozom es most ertem el a felehez.. 2 reszbol all a vizsga es az elso felet a napokban fogom sztem megprobalni.. Lehet en vagyok akkor buta, de aki ezt 5 nap alatt megcsinalja a nullarol az valamit nagyon tud... kb. az az 5 nap arra eleg, hogy atolvasd az egesz anyagot, de sztem meg arra se eleg mert nekem csak 1 het volt, hogy az elso felet atolvassam az egesz anyagnak es akkor meg a videokba bele se neztem es semmit nem jegyzeteltem.. Nem beszelve arrol, hogy meg csak nem is magyarul adjak az anyagot amit most talaltam magyar oldalon hanem angolul... Core1 es Core2 van mindegyik 5-6 temakorre osztva, csak 1 temakorbe van kb 3 oras video... :D Eleg nagy lehuzas mondhatom... :DD

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#238) mexel


mexel
veterán

Viszatérve a topik témájához: A Nexus Learning-nél a supportot a főoldalon lévő emailcímen lehet csak elérni? ( support@nexiuslearning.com )
Ők foglalkoznak ezzel a tanfolyammal is?

(#239) krizmo_ válasza mexel (#238) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Igen, ezen az e-mail címen tudod elérni őket, és pár napon belül reagálnak is. :K

(#240) Narxis válasza sebixxx (#237) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem akarok tovább offolni de szerintem sincs videós tanulás informtikában és igen olyat szeretnék. Vannak fél éves intenzív programozó képzések meg ilyen 5 napos mini tanfolyamok szerintem mindegyik irreális áron és be kell járni rá, nagy valószínűséggel Budapesten.

Talán ez amit most ingyenes adnak később kinőheti magát ha foglalkoznak vele valami teljesebb értékű kurzusokká de ez még nem biztos. Szóval jah, kénytelenek vagyunk külföldi oldalakra, rendszerekre hagyatkozni. :(

Thanos was right.

(#241) mexel


mexel
veterán

A videók végignézése feltétel vajon a vizsgához? ha csak belenézek hogy letöltsem, nem mutatja megnézettnek. ( az időt számolja)

(#242) krizmo_ válasza mexel (#241) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem kötelező megnézni a videókat, anélkül is lehet vizsgázni.

(#243) Aryes válasza krizmo_ (#242) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem meg de.

(#244) krizmo_ válasza Aryes (#243) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ezt a tájékoztatást adták:
"Az Újratervezés Program elnevezésű kurzusban található tananyagok, illetve a gyakorlást szolgáló tesztek elvégzése nem kötelező.
Ebből adódóan, ebben a kurzusban nincs „kötelező” megjelölést kapott tananyagrész.
A kurzus eredményét, illetve sikerességét a Záróvizsga fogja meghatározni. " ;)

(#245) Aryes válasza krizmo_ (#244) üzenetére


Aryes
nagyúr

A gyakorló tesztekhez valóban az van odaírva, hogy nem kötelező végignézni, ide viszont egyértelműen más van írva. Úgy tűnik megint nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal. :U

(#246) mexel


mexel
veterán

Ezért is kérdeztem, mert nem egyértelmű. Most inkább hagyom végigfutni, igaz nem lesz így elég időm és nézni sem tudom, de ha csak letöltöm és kelleni fog végignyomni lehet nincs rá idő. Mondjuk az fura hogy időre megy mert éppen az a lényege egy videónak ha nem értek valamit, visszanézhessem bármikor.
A vizsga menjen időre, rendben van, de a tananyag az fura így. Kérdés hányszor lehet mindent megnézni hogy az idő elég legyen. ( Vagy mi van ha mindent elhasználom és a vizsgára megmarad, stb stb. Olyan átgondolatlannak tűnik )

(#247) krizmo_ válasza Aryes (#245) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Írtam nekik e-mailt, mert az előrehaladásnál 0% van, és szerettem volna látni hogy is állok, erre volt ez a válasz a supporttól. Megnyitják majd a vizsgát, és lehet menni próbálkozni, nem számít, hogy eddig végignézted-e a videókat, vagy megcsináltad-e a teszteket.

(#248) mexel válasza krizmo_ (#247) üzenetére


mexel
veterán

Ez viszont jó hír. A levelet azért mentsd el légyszíves, ha valakinek szüksége lesz rá legyen mire hivatkozni :D

(#249) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

(#250) vgyuri


vgyuri
őstag

Az összes oktató videó 28 óra 39 perc 17 másodperc, szerintem nem kell annyira tartani a 120 órás limittől, minden anyagot 4x meg lehet nézni és még marad idő a vizsgára is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.