Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Create. válasza Aryes (#650) üzenetére


Create.
addikt

1 a másik meg 8.

[ Szerkesztve ]

(#652) Narxis válasza Derrewyn (#647) üzenetére


Narxis
nagyúr

Matematika szakdolgozat, az szép. :D Már az angol feladatokon látszott, hogy itt a cél igazából nem is a szűrés hanem a meglévő emberek elhelyezése egy skálán, hogy kiket érdemes államilag támogatni. Simán lehet, hogy fizetve mindenki részt vehet majd a további képzéseken, de a teljes állami támogatást a legjobb X számú ember kapja. Nincs ezzel baj, de ezt tudták májusban is, érthetetlen, hogy miért kellett titkolni.

Thanos was right.

(#653) Aryes válasza Create. (#651) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az nem lehet. Miért?

(#654) Create. válasza Narxis (#652) üzenetére


Create.
addikt

Az a durva, hogy mivel az első szar volt, mert 0%-ot írt, így megpróbáltam megint, de ugye összesen 14percem maradt már és az angol kérdésekig el se jutottam. Na kérdem én, ez hogy mérte fel az angol tudást? Pedig az első tesztben mindre jót válaszoltam angolból, pedig nyelvvizsgàm sincs.

[ Szerkesztve ]

(#655) Create. válasza Aryes (#653) üzenetére


Create.
addikt

Pedig de, nekem ezeket elfogadta, emlékszem rá. A mérlegesre emlékszem, hogy ilyen típusfeladat van és 1 a válasz rá, hogy pontosan miért már nem tudom. A másikat tippeltem de az volt.

[ Szerkesztve ]

(#656) icyshadow válasza Aryes (#650) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Szerintem 2 mérés és 5 kérdés. Hogy lett neked 4?

(#657) Aryes válasza Create. (#655) üzenetére


Aryes
nagyúr

De miért?!
1 mérésből nem lehet, de 2ből viszont igen, erre most jöttem rá. 1 mérésből hogy???
Viszont 4 kérdésből holtbiztos kitalálom, milyen számra gondoltál, nem kell 8. :N

(#658) Aryes válasza icyshadow (#656) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azért, mert az 5. kérdés már a rákérdezés lenne, az pedig nem kérdés, hanem a válaszadás. Ezen filóztam, hogy 5-öt írjak, vagy 4-et, de mondom biztos ez is átverős kérdés... :W

(#659) icyshadow válasza Aryes (#658) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Ehh. Akkor tudtad a választ csak hülyeséget írtál. :)

Szerk:
De egyébként nem tudom, hogy ezeket elfogadta-e, mert az elején nem néztem a számlálót sajnos.. De válaszaim szerintem helyesek.

[ Szerkesztve ]

(#660) Create. válasza icyshadow (#656) üzenetére


Create.
addikt

Nekem ami nagy kérdés volt az az, hogy a boltba bemegy egy fazon vesz 6dollárért cuccot, nem tudsz visszaadni így felváltatod a 10dollárosát. Kiderül, hogy a 10dolláros hamis volt, így akinél felváltattad odaadtál 10dollárt. Mekkora a kár? Szerintem 20dollárnak kellene lenni, de ilyen válasz nem volt. Azért 20, mert ugye 10-et adtál a másik boltosnak, 6dollárt elment a vásárolt cuccra, 4dollár meg a visszajáró volt. 10 volt a helyes amúgy, de ez max akkor lehet igaz, ha feltételezzük, hogy a hamis 10dollárost beváltják neked igazira. Tehát ez a kérdés abszolút nem volt jól megfogalmazva.

[ Szerkesztve ]

(#661) Aryes válasza icyshadow (#659) üzenetére


Aryes
nagyúr

De szerintem akkor is 4 a helyes válasz... Bár most utánaszámoltam, és elbizonytalanodtam: majdnem mindig elég a 4, de van, amikor kell egy 5. kérdés. Francba. :DDD

Sajnálom, hogy nem a mai napot választottam, tegnap elég zűrös napom volt és vacakul voltam a hidegfront miatt, ma biztos jobb lett volna az eredmény. :(((

(#662) Aryes válasza Create. (#660) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez engem is átvert, mert én meg 16-ot írtam, de logikus, hogy 10, mert ha a szomszéd boltost kiveszed a képből, rögtön világos lesz. Annyi történt közben, hogy a hamis pénz egy ideig a szomszéd boltosnál volt. Ha nála marad, őt éri a 10$ kár.

(#663) icyshadow válasza Create. (#660) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Ilyen nekem nem volt, de olvastam, hogy írtak ilyen feladatot. Szerintem itt annyit kell csinálni, hogy vezeted a mérleget a boltosnál. Először kapsz +0 dollárt.(hamis pénz). Aztán +10 dollár a szomszéd boltostól. Aztán -10 (6+4) a vásárló miatt. Aztán -10 a szomszéd miatt. Az összesen -10.

(#664) Create. válasza Aryes (#662) üzenetére


Create.
addikt

De nem marad nála, mert a feladat világosan leírta, hogy kicserélted vele a pénzt, hogy őt ne érje kár a jószomszédi viszony miatt.

amúgy a mérlegesre, az volt, hogy minimum mennyi mérés kell, hogy megmondd. A minimum meg 1. Ha logikus, ha nem, de 1x minimum kell mérj. Ez volt a becsapás. Nekem két másik ilyen volt, egy cukros meg egy valami más és mindkettőnél jó volt az 1.

(#665) Create. válasza icyshadow (#663) üzenetére


Create.
addikt

De ez a való életben -20 akkor is, ha nem fogják a hamisadat majd becserélni. Értem a levezetésed, de ez az életben nem így működik.

(#666) icyshadow válasza Create. (#665) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Nem értem mire gondolsz. Mit kellene becserélni? Nem is írtam jóvá a hamis pénzt. (0-val számoltam.)

Egyébként a mérlegest lehet, hogy benéztem akkor. Nem olvastam valami figyelmesen sajnos. :U

[ Szerkesztve ]

(#667) Aryes válasza Create. (#665) üzenetére


Aryes
nagyúr

Fogd fel így: bemegy egy ember a boltba. Ellop egy 6$-os valamit és 4$ készpénzt. Eközben a boltos átmegy a szomszéd boltoshoz, kér 10$-t, majd később visszaviszi neki. Így már világos? :DDD

(#668) Create. válasza icyshadow (#666) üzenetére


Create.
addikt

A károd neked -20. Mert egyszer odaadtad a terméket és a visszát. Meg a szomszédnak is adtál 10-et. Nálad meg ott maradt a hamis, amivel semmire se mész.

(#669) icyshadow válasza Aryes (#661) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Egyébként ilyen kérdést nem tudom minek raknak kompetencia tesztbe. Ugyanis, ha programozásra fognak tanítani, akkor bináris keresés is lesz, onnantól meg ez a feladat triviális.

(#668)Create.:
De a szomszédodtól is kaptál 10-et előtte.

[ Szerkesztve ]

(#670) Create. válasza icyshadow (#669) üzenetére


Create.
addikt

Tényleg basszus. Leesett😀

(#671) TheNewDawn válasza Dr Cook (#600) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Grat, nekem is kereken ennyi, 40 perc alatt. Lehet, hogy 2.ra még sikeresebben meg tudtam volna oldani, de inkább nem kockáztattam, főleg hogy szerintem 2 hibás kérdés is volt, ahol 100% hogy a jó válaszra nem kaptam pontot. Mindegy, nem panaszkodom.

Sajnos a sima tesztem csak 74% lett, azt picit elkapkodtam, ennek most örülök. Meglátjuk mire lesz elég, de nekem tetszett összegészében az egész, 40 éves vagyok és soha nem szagoltam hozzá a programozáshoz, szóval ahhoz képest szerintem nem kell szégyenkeznem.

(#672) róland válasza Aryes (#638) üzenetére


róland
veterán

83% jónak számít?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#673) Aryes válasza róland (#672) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nézőpont kérdése. :) Az enyémnél jobb. :K

(#674) Narxis válasza Create. (#654) üzenetére


Narxis
nagyúr

Látszott a szándék a válaszok alapján, ennyi csak. Mondjuk volt egy egyszerűbb középszintű szöveg de direkt olyan válaszok voltak, hogy nüansznyi volt a különbség némelyik között. Volt olyan, hogy 2-ről tudtam, hogy tuti nem de a másik 2 közül tényleg könnyen lehetett a rosszat megjelölni. Na ennek tudatában készült ez az egész kompetencia mérés. Nem véletlen nincs a végén megfelelt, nem felelt meg jelzés mint az első vizsgánál. Mindenki megfelelt de ingyen ebédet majd csak a legjobbak kapnak.

Thanos was right.

(#675) Create. válasza Narxis (#674) üzenetére


Create.
addikt

Nekem mind1, hogy kapok vagy sem 3hónapig itthon leszek és csak ezzel kell foglalkoznom. Ha bejutok, akkor annyival lesz jobb, hogy ellenőrzött keretek közt tanulok, ha nem, akkor meg ott a udemy-s. Egyébként én az angulart meg a typscriptet fogom tanulni, a kurzusokat meg is vettem udemyn, 26euro volt a kettő. A html/css/bootstrap meg egész jól megy már szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#676) Narxis válasza Create. (#675) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én értem, csak így már a cél is világos. Tudjátok mit akartak a szervezők? A lehető legtöbb embert beengedni vagy bevonzani a FIZETŐS informatikai képzésekre és ehhez a mézesmadzag az állami támogatás. Ezért nem az elején volt kompetencia teszt. Ebbe így belegondolva már nem is vagyok mérges de ritka aljas egy dolog ez.

Thanos was right.

(#677) Aryes válasza Narxis (#676) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megint csak azt tudom erre mondani, hogy az egyetem ugyanez. Ha okos vagy és tanulsz, kapsz ösztöndíjat. Ha hülye vagy, tanulhatsz - pénzért.

(#678) róland válasza Dr Cook (#600) üzenetére


róland
veterán

Én is közel 46 évesen csináltam végig a tanfolyamot és a 2 tesztet. ;) (Bár en ilyen jó eredményekkel, mint a tied. nekem 85 és 83 %-osak lettek.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#679) Create. válasza Aryes (#677) üzenetére


Create.
addikt

Ez nem igaz. Levelezőn egy forintot se kapok, pedig volt 4-es súlyozott átlagom is.

(#680) Aryes válasza Create. (#679) üzenetére


Aryes
nagyúr

És tandíjat mennyit fizetsz?

(#681) Narxis válasza Aryes (#677) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez mellébeszélés, köze nincs ahhoz amit írtam mert nem az ösztöndíj létét vagy szintjét támadtam ami egy egyetemnél egyébként világosan le van írva(itt meg arról még mindig semmit se tudni) hanem a szervezésre ez az egyértelmű nyilván nem 100%-os de leglogikusabb magyarázat. Gyakorlatilag felfuttatják a Nemzeti Codecamp-et. Elég mesteri terv ez így csak elég nagy szemétség is azokkal szemben akik azt hitték majd itt tényleg ilyen nagy lelkű lesz az állam. Remélem legalább a többi piaci szereplő árait lenyomja, legalább annyi haszna lesz.

Thanos was right.

(#682) ksmk21


ksmk21
friss újonc

Üdv mindenkinek!
Lehet hülyének néztek, de én csak azért regisztráltam, hogy megtudjam miért nem helyes az amit megjelöltem.

A kérdés így szólt: X-nek és Y-nak összesen 51 eurója van, X-nek van 50 akkor mennyi van Y-nak?
Én rávágtam, hogy 1 de nem vette be, második körben az 50 centet fogadta el helyes válasznak.
Köszi a választ előre is!

(#683) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Szerintetek kb. mikorra lesz eredmény és fog kiderülni hogy ki fog támogatást kapni a képzéshez és mennyit ? És akik nem, azok is fognak kapni értesítést? Látva a ti eredményeiteket én már a 74 és a 87% os siralmas eredményemmel nemigen reménykedem.

(#684) Aryes válasza ksmk21 (#682) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! Szerintem a kérdés úgy szólt: X-nek 50-nel több van, mint Y-nak. És erre a helyes válasz az 50cent. Azért gondolom, mert a tegnapi tesztben is volt hasonló kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#685) Aryes válasza Narxis (#681) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ne haragudj, nem szeretek személyeskedni, de nálad úgy tűnik valóban probléma van a szövegértéssel...
Idézet a topikhoz tartozó cikkből (kelt május 12!)

Az államtitkár elmondása szerint a 8 hetes informatikai alapozó ingyenes képzést többek között azoknak ajánlják, akik a vírusjárvány miatt munka nélkül maradtak, idejük szabadult fel, vagy fontolgatják az informatikai pályára lépést.

Mi az ingyenes? A 8 hetes alapozó képzés. Ingyenes volt végül? Igen. Mindenki részt vehetett benne, aki szeretett volna? Igen.

György László jelezte: a kurzus záróvizsgával zárul, amelynek sikeres teljesítése egyben lehetőség ad arra, hogy 100 százalékos állami támogatással lehessen tovább tanulni majd a programban elérhető IT-képzések egyikén.

Mit állított György László? A záróvizsga garantálja az ingyenes továbbtanulást? Nem. Lehetőséget ad rá.

Tényleg, mondd már meg, hol ígértek olyat, hogy garantáltan ingyen tanulhatsz, ha sikerül az első vizsgád? :W

[ Szerkesztve ]

(#686) Neurotoxin válasza Aryes (#685) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem értem, hogy az miért baj, ha valaki sikeresen teljesítette a kurzust, úgy értelmezte, hogy ezután lehetőséget kap, hogy tovább tanulhasson egy támogatott képzésen. ~60.000 jelentkezőből 8.771-en teljesítették, az amúgy még a nagy átlagnak így is nehéz "vizsgatesztet". Miért lett volna az ördögtőlvaló, hogy ezen embereket az állam beiskolázza egy szintén "újrahosznosított" Training360 kurzus keretein belül, hiszen a tananyagok már rég készen állnak? Szerintem ez igenis a kommunikáció szinte teljes hiánya miatt tudható be. Biztos voltam benne viszont, hogy az alapozó képzéssel nem lehet majd munkátvállalni, de legalább tényleg hívhatnák a kapott papírt oklevélnek, mert azthittem, hogy elsüllyedek szégyenemben, mikor megláttam a "Részvételi igazolás"-t a fejlécben. Ettől függetlenül sokat tanultam, örülök, hogy résztvehettem benne.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#687) cinemazealot válasza Neurotoxin (#686) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Miért lett volna az ördögtőlvaló, hogy ezen embereket az állam beiskolázza..."
Mert egyébként jól láthatóan nem érdeke? :)

(#688) Corleone33 válasza TheNewDawn (#683) üzenetére


Corleone33
aktív tag

passz én 83/ 91 százalékkal se vagyok biztos hogy bekerülök és nem azt mondják hogy bocsika de 90 százaléktól a minimum mindkettőnél

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#689) Aryes válasza Neurotoxin (#686) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem értem, hogy az miért baj, ha valaki sikeresen teljesítette a kurzust, úgy értelmezte, hogy ezután lehetőséget kap, hogy tovább tanulhasson egy támogatott képzésen.

Nem értem, hol írtam olyat, hogy ez baj. :F Szó szerint erről van szó: lehetőséget kap.

A baj az, hogy sokan nem képesek értelmezni a kiírást és többet láttak bele, mint ami bele volt írva.

[ Szerkesztve ]

(#690) Aryes válasza Corleone33 (#688) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az eddigi kommunikáció alapján én úgy sejtem, hogy a záróvizsga százaléka nem igazán számít a folytatásban, ott az volt a lényeg, hogy megugord a szintet. Inkább a kompetenciateszt fog dönteni, az meg nálad 90% feletti, ha jól értelmezem.

(#691) krizmo_ válasza Aryes (#689) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ne ragadj le a topikhoz tartozó cikknél, mert azóta már sok minden változott, itt van például az általad csak részben idézett szöveg teljes verziója:
" György László jelezte: a kurzus záróvizsgával zárul, amelynek sikeres teljesítése egyben lehetőség ad arra, hogy 100 százalékos állami támogatással lehessen tovább tanulni majd a programban elérhető IT-képzések egyikén. A 8 hetes alapozó képzésre épülő struktúraváltó oktatások várhatóan augusztusban indulnak - jelezte az ITM államtitkára. "

Láthatod, hogy semmi sem úgy van, ahogy az eléjén ki lett találva. Akkor még szó nem volt kompetencia tesztről, sőt elvileg már tanulni kellene a leírtak alapján. Linkeltem be hivatalos forrásból származó kinyilatkoztatásokat, amik frissek, azokat is érdemes elolvasni.

Akkor és még most sem igazán tudták/tudják a szervezők sem, hogy mi hogy legyen, csak sodródnak az árral, ez tisztán látszik. Felesleges találgatni, meg szavakat kiemelve elemezni, hogy mire gondolhatott a költő...

(#692) Dark Archon válasza Create. (#664) üzenetére


Dark Archon
addikt

A mérlegesekre komolyan 1 volt a jó válasz a "minimum" miatt? Ez tényleg nettó ge***ség.
Minimum 1-ből viszont nem fogod megmondani, melyik könnyebb a 8-ból.

Még az ilyen apály-dagályos hajós-létrásra azt mondom, hogy jó (először beettem), de ez már...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#693) Aryes válasza krizmo_ (#691) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ne ragadj le a topikhoz tartozó cikknél, mert azóta már sok minden változott

Dehát az egész polémia éppen akörül folyik, hogy folyamatosan változtatják a feltételeket, miközben én meg azt próbálom elmagyarázni, hogy valójában egyik változtatás sem megy szembe azokkal az alap információkkal, amiket a kezdet kezdetén lehetett tudni erről az egészről. Kivéve azt, hogy már augusztus végétől zajlani kellene az "alapozó képzésre épülő struktúraváltó oktatások"-nak.
Valószínű én vagyok a legnaívabb ember ebben a topikban. :)

(#694) Aryes válasza Dark Archon (#692) üzenetére


Aryes
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy 2 volt a jó válasz. Bár korábban abban voltam biztos, hogy a 3, szóval... :DDD

(#695) sopruk válasza Aryes (#694) üzenetére


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Én regisztráltam anno, de időhiány miatt nem kezdtem el a tanfolyamot, viszont szoktam olvasgatni a topicot...
És kíváncsi lettem, hogyan lehet két mérésből megoldani ezt a mérleges feladatot :D
Mert én is 3-ra tippelnék...

(#696) krizmo_ válasza Aryes (#693) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

"Kivéve azt, hogy már augusztus végétől zajlani kellene az "alapozó képzésre épülő struktúraváltó oktatások"-nak."

Végül is csak az nem teljesült, amiről az egész szól.

Egyébként, te tervezed, hogy részt fog venni a továbbiakban a képzésen?

(#697) Narxis válasza Aryes (#685) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hűha, srác, te tényleg nem érted, hogy miről van szó. Itt már rég nem az ingyenesség a téma hanem, hogy már májusban tudták, hogy az egész célja, hogy beetessenek néhány embert a fizetős állami informatikai kurzusokra. Lehetett volna ezt tisztán közölni de nem tették, teljesen feleslegesen vesztegetve az emberek idejét és energiáját. Mivel a 8 hetes alapozó kurzussal kitörölheted a segged így evidens, hogy a lényeg az utána következő képzések voltak ahol illett volna már májusban közölni olyan dolgokat, hogy kompetencia teszt lesz, angol nyelv középszintű ismerete ajánlott/elvárt és munka mellett nehezen végezhető. Ja és ezeket nem szóban kell közölni hanem írásban, regisztrációkor nyomatékosan felhívva rá a figyelmet!

Befejezhetnéd ezt a szervilis védekezést mert marhára nincs igazad hiába kötöd az ebet a karóhoz, fogalmad sincs, hogy mekkora átverés volt ez az egész program. Néhány ember majd talán tanulhat ingyen, nem sajnálom tőlük, sok sikert kívánok nekik.

Thanos was right.

(#698) Aryes válasza Narxis (#697) üzenetére


Aryes
nagyúr

Befejezhetnéd ezt a szervilis védekezést

Nem rovom fel, mert valóban úgy tűnik, mintha politikai vagy egyéb meggyőződésből védeném ezt az ügyet, de ha ismernél, tudnád, hogy mennyire nem vagyok szervilis, és ha az lennék is, nem ebben az irányban. :N

már májusban tudták, hogy az egész célja, hogy beetessenek néhány embert a fizetős állami informatikai kurzusokra

Pontosan az ilyen elvakult, rosszindulatú hangokat próbáltam ellensúlyozni, mert a szervezetlenség, a kapkodás és a nevetséges összevisszaság mögött a jó szándékot látom a kezdetektől. Befejezem. :(

(#699) krizmo_ válasza Aryes (#698) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Erre azért még válaszolhatnál, bár az is egy válasz, hogy nem válaszoltál:
"Egyébként, te tervezed, hogy részt fog venni a továbbiakban a képzésen?"

(#700) Aryes válasza krizmo_ (#696) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tényleg én vagyok a helikopter :F

Nem igazán gondoltam át, hogy mihez kezdek azzal, ha végül bekerülök a programba. Eredetileg a 8 hetes tananyagból egyetlen részre voltam kíváncsi, a hálózatokkal foglalkozó részre, ami végülis bejött, a többi tananyagot pedig a gyerekem számára akartam letölt végigcsinálni, mert az általános iskolai informatika oktatás 4 évig másról sem szólt, mint 2 évig gyakorolták, hogy kell egérrel kattintani, aztán 2 évig paint-ben tanultak rajzolni. :W
Nem számítottam rá, hogy bekerülök az ingyenes létszámba, valójában most sem számítok rá, és különösen arra nem számítok, hogy ezek a képzések a lakóhelyemhez közel kerülnek megrendezésre, így az esélytelenek nyugalmával várom a fejleményeket. Így azt sem értem, hogy Ti miért veszitek ezt ennyire véresen komolyan, késhegyig menő viták, vádaskodások... Én már megkaptam a tanfolyamtól azt, amire számítottam, minden más csak hab a tortán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.