Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) radi8tor válasza vgyuri (#250) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézze végig négyszer az akinek két anyja van. :DDD

⭐ Stella

(#252) Corleone33 válasza krizmo_ (#249) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Szóval ha jól értettem abból amit olvastam, ennél a kêpzésnél is lenne egy előkészítő?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#253) krizmo_ válasza Corleone33 (#252) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ez az előkészítő.

(#254) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Jól értem, hogy ha sikeres a záróvizsgád az még nem jelent majd automatikus bejutást a képzést vállalóhoz, hanem ott még ilyen-olyan elbeszélgetős, tesztírós felvételi rosta is van?

(#255) krizmo_ válasza scorpy02 (#254) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ezt miből gondolod :F

(#256) scorpy02 válasza krizmo_ (#255) üzenetére


scorpy02
aktív tag

progmasters, green fox academy, training360.

Ezekeket az oldalakat nézegettem és mindháromnál van egy bizonyos felvételi folyamat a jelentkezést követően.

Valamint ez miatt is zavaros a dolog számomra: [link]

"A kurzus egy záróvizsgával zárul, amelynek sikeres teljesítése az egyik feltétele annak, hogy a résztvevők állami támogatással tanulhassanak tovább a programban elérhető IT-képzések egyikén. A továbbtanulás feltételei, indulásának időpontja, illetve a támogatandó felnőttképzések listája még nem tisztázott. "

Mi a többi feltétel, ha nem csak a záróvizsga teljesítése?

(#257) speter33 válasza scorpy02 (#256) üzenetére


speter33
aktív tag

Pl. az Angol?

[ Szerkesztve ]

(#258) krizmo_ válasza scorpy02 (#256) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ez egy teljesen új dolog, még nincsenek részletek, és nincs letisztázva sok minden. Még azt sem lehet tudni ki nyeri el a pályázatot és bonyolítja le a további képzést.
Azt gondolom, hogy kár még ezen aggódni, előbb tegyük le ezt a vizsgát sikeresen, jó eredménnyel, aztán majd aggódhatunk az elkövetkezendők miatt. :)

(#259) Narxis válasza krizmo_ (#258) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem ami biztos az az, hogy hatalmas túljelentkezés lesz, főleg az üzemeltetőire. Most vagyunk kb. 67 ezren ha jól emlékszem? Csak a fele tegye le a vizsgát...de igaz, egyszerre 1 problémával foglalkozzunk.

Thanos was right.

(#260) Corleone33 válasza krizmo_ (#258) üzenetére


Corleone33
aktív tag

-tárgytalan, másik fórumtárs hasonlót kérdezett amire válaszoltam itt-

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#261) Corleone33 válasza scorpy02 (#256) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Én úgy tudom hogy a képzést tartó intézmény felvételi eljárásán is át kell menni

Pontosabban az eddigieken kívül ezt az egyet merem biztosra mondani.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#262) Corleone33 válasza Narxis (#259) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Egen, aminek megvan az a veszélye hogy a második körben nem biztos hogy elég lesz csak jól teljesíteni, semmint nagyon teperni hogy bekerülj :(

Ami egyrészt érthető (hiszen korlátozott létszám) csak másrészt meg nem tölt el nyugalommal, annak tudatában hogy jómagam még messze vagyok a profi szinttől :DDD

Másrészt meg meglehetősen..... aránytalan lenne, annak tudatában hogy a mostani képzés tényleg csak az alapokat fekteti le.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#263) krizmo_ válasza Corleone33 (#260) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ezek nem teljesen szakmai elbeszélgetések/tesztek, ilyenek most is vannak, ha elmész hozzájuk képzésre, mondhatni csak egy beszélgetés, hogy kiszűrjék nem vagy full sötét...

(#264) Corleone33 válasza krizmo_ (#263) üzenetére


Corleone33
aktív tag

igazából a greenfox academy hoz hasonló szintű felvételi tesztektől tartok egy picit mert azokon szoktam eléggé rendesen elvérezni (lásd logikai /matekos teszt és társai).

Szeretem a programozást (vagy legalábbis vért pisálok hogy értsem és jól menjen az anyag), csak néha megkérdőjelezem hogy rá tud-e állni az agyam arra a fajta gondolkodásra

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#265) krizmo_ válasza Corleone33 (#262) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A legjobbra törekedj, amit ki tudsz hozni magadból, azt hozd ki, és ha ez nem elég a továbbiakban, akkor el kell engedni... Most ezt a szintet kell megugrani, később meg majd a következőt... lépésekben kell haladni. ;)

(#266) Corleone33 válasza krizmo_ (#265) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Igazad van és köszi a tippet :)

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#267) Narxis válasza krizmo_ (#263) üzenetére


Narxis
nagyúr

A pályázati anyagban ugye azt írták, hogy 1000 emberből 750-nek sikeres vizsgát kell tennie majd azokon a képzéseken. Tehát igenis fel kell mérjék, hogy nem hogy full sötét vagy-e hanem, hogy tudod-e teljesíteni azt a szintet, maximum akkor fognak lazítani ha már az 1000 ember összeszedése is nehéz lesz de szerintem ettől nem kell tartani. Igazából a kérdés az, hogy mennyire veszik komolyan ezt az egészet, ha csak a pénz elköltése a cél akkor tényleg nem nagyon kell aggódni mert tényleg azt fogják nézni, hogy van-e 2 kezed és 10 ujjad de ha komolyan veszik akkor szűrni kell az embereket. Majd meglátjuk.

Thanos was right.

(#268) mexel


mexel
veterán

Szerintem ebből a jelenlegiből, amiről a topik szól, igen nagy része a jelentkezőknek nem fogja elvégezni.

Belenézve az anyagba, ez nem az amit sokan vártak. Kb úgy volt előadva az elején, hogy ez bárkinek szól, és annyit lehetett sejeni hogy majd belevisz kicsit a win világába, alapokat elmondanak, hogy a laikusoknak legyen rálátásuk mi is az a számítógép, talán kis irodai csomag ismertetés stb.
Ennek ellenére teljesen másról szól, egy laikus ezt a Győrfi Pálos és win-es rész után szerintem feladja ha nincs semmi előképzettsége. ( ezekből sok van amit nem is tanultam, anno nem volt az anyagban nekünk)
Elég sok minden lesz aminek valóban neki kell üljek és átrágjam magam rajta.
Jelentkezéskor azt hittem valami vicces móka lesz, amit simán lenyomok a vizsgán úgy hogy bele se nézek. De nem :)

(#269) Narxis válasza mexel (#268) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondjuk bedobták a gyeplőt a lovak közé ezekkel a vállalati webfejlesztés alapjai videókkal, az biztos. Amúgy az poén, hogy HTML-t tanultuk középiskolában és a színek megadása módszernél van a régi meg a modern, nem kicsit éreztem magam öregnek, hogy én csak a régiről tudtam. :D :( Tényleg igaz az informatikára, hogy szinten kell tartani a tudást különben lemaradsz.

Thanos was right.

(#270) mexel válasza Narxis (#269) üzenetére


mexel
veterán

Én is nagyon régen tanultam, és sok olyan van ebben mi rémlikhogy megvolt valamikor, de mivel nem használtam munka szinten így ki is esett sokminden. De aki soha nem tanult ilyesmit és nem szakmaközeli csak laikus, azoknak ez nem való így szerintem. Sok más alap kell ahhoz hogy ez menjen. ( alapból ez nem nehéz annak aki csinált hasonlókat)

(#271) mexel


mexel
veterán

Vajon a vizsga kérdései hasonlóak lesznek mint a témák összefoglaló ellenőrző tesztjei?

(#272) mexel


mexel
veterán

Tettem fel egy kérdést a supportnak, de valószínűleg nem élő emberek ülnek a gép másik végén mert olyan sablon válasz jött amit nem élő ember ír :( Pedig a kérdés kicsit olyan volt.
Vizsgahalasztással kapcsolatban kérdeztem, de csak azt írták le ami a honlapon van, semmi megjegyzés hozzá hogy nincs lehetőség stb :(

(#273) Corleone33 válasza mexel (#271) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Egy emailben kapott válasz szerint amit anno vki megkérdezett az ÜFSZ-től, a kérdések azokra az anyagokra fognak szorítkozni amit vettünk.(szerintem minimum lázadás törne ki ha teljesen más anyagot kérnének számon, mint amit leadtak)

Ez persze nem garancia arra, hogy nem lesznek becsapós/ trükkös kérdések mivel sajnos egyikünk se lát be a vizsga kérdéseket írók fejébe :D

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#274) radi8tor válasza mexel (#272) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem merte azt írni hogy nincs halasztás, inkább halandzsázott és belinkelte az oldalt. :D
Ez nem fősuli és társai, hogy lehessen halasztani. Ez egy egyszeri lehetőség.

⭐ Stella

(#275) mexel válasza radi8tor (#274) üzenetére


mexel
veterán

Igen, nyilván. Csak annyi személyeset hozzá lehetett volna tenni, hogy nincs lehetőség a halasztásr sajnos ( ezt ugyanis nem írták, csak azt hogy mikor van a vizsga)

(#276) Corleone33 válasza mexel (#275) üzenetére


Corleone33
aktív tag

sajnos a tanfolyammal kapcsolatos tájékoztatás meglehetősen kaotikus :(

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#277) radi8tor válasza Corleone33 (#276) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyanítom elég sok kérdést kell megválaszolni - ez a legnépszerűbb tanfolyam most.

⭐ Stella

(#278) Corleone33 válasza radi8tor (#277) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Hát igen

Mondjuk arra nagyon kíváncsi leszek, hogy a (mennyi is volt pontosan? 60 ezer valamennyi jelentkező?) résztvevőkből hányan fogják ténylegesen elvégezni a záróvizsgát.

A második kört nem is említem, mivel abból amit olvastam indexes cikkből, a jelentkezők száma is nagy eséllyel befolyásolni fogja, hogy mennyire lesznek szigorúak vagy megengedőek az alapozó képzést végző intézmény felvételi követelményei (magyarán mennyire lesznek kénytelenek azt a bizonyos lécet megemelni)

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#279) Narxis válasza Corleone33 (#278) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát gyerekek, lassan közeledek a sprint videók végéhez de bajban lennék ha egy komolyabb honlapot kellene készítenem. A videók elején, végén ennek a Kristóf gyereknek sokkal jobban megy. :D Ez van sajnos, sejtettem én, hogy nem lehet mindenkiből programozó, még egy egyszerűbb se. :(

Szerk: upsz, ez nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#280) Submarine válasza Narxis (#279) üzenetére


Submarine
senior tag

Én is inkább leader developer lennék rögvest, az valahogy könnyebbnek tűnik:
- Na, mit gondolsz mikor leszel készen?
;]
Nekem konkrétan kellene még fél év ahhoz, hogy meg is tanuljam ezeket, és zsigerből menjen (speciel melózok is közben).
Ez van, de legalább arra jó volt, hogy az ember megláthatja mi fán terem a bányászélet.

(#281) Corleone33 válasza Narxis (#279) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Semmi baj, előfordul ^^

Amúgy ne csüggedj el ha elsőre még picit magaslabdának tűnik az anyag, ez a képzés tényleg arra jó hogy lerakja az alapokat:)

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#282) mephi666 válasza Corleone33 (#281) üzenetére


mephi666
nagyúr

java-val kéne feküdni-kelni vagy fél évig, hogy meglegyen az ember alaprutinja :K tuti valami puskát csinálok magamnak, mert pl cégnél 1-2 lekérdezőt össze szoktam rakni progress-ben, de ezt is olyan ritkán használom, hogy inkább gyűjtöm magamnak az infót egy dokumentumba, amihez bármikor hozzá tudok nyúlni és tudok belőle "legózni" :D nagyon kíváncsi leszek erre a záróvizsgára... az elméleti anyag elég masszív ahhoz, hogy 1 végighallgatásra simán menjen az összes becsapós kérdést... az meg, hogy párhuzamosan végigviszem a gyakorlati részt, nem sok rutint ad önmagában...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#283) Corleone33 válasza mephi666 (#282) üzenetére


Corleone33
aktív tag

az itt is be van készítve bőven

meg végülis sokszor az ember a puskák tanulmányozásával is memorizál sokmindent

elméleti kérdések lesznek csak, ha ez adhat bármifajta megnyugatást

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#284) mephi666 válasza Corleone33 (#283) üzenetére


mephi666
nagyúr

ami még kérdés: ha lesz egy ilyen abcd feleletválasztós kérdéssor, ahol minden kérdés után mutatja a helyes választ (vagy a legvégén végig lehet lépkedni rajtuk), vizsgaismétlésnél meg újra ugyanezt adja, simán meg lehet úgy csinálni, hogy elsőre ctrl+c / ctrl+v, majd ismétlésnél a doksiból 100% pillanatok alatt :D

mi szerintem felváltva csináljuk asszonnyal: próbálok egy vizsgát, jegyezzük a kérdéseket, majd ő próbál egyet, hogy ugyanazt kapja-e :)

ui: mindenki végigsprintelt már az anyagon? felületesen elég sok témakört érintettek... nem érzem haszontalannak, viszont ennyi tudással (aminek nagyját el is felejtettem, mert nem használom folyamatosan) még nem fogok elmenni webfejleszteni :D ha egymaga akar fejleszteni az ember, rohadtul érteni kell minden bemutatott területhez (végén a backendhez kapcsolódó függvényeket úgy nyomatta a fickó, hogy 1-1en szerintem fél órát kellene meditálnom, hogy teljesen megértsem+rögzítsem a fejemben a működését)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#285) krizmo_ válasza mephi666 (#284) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ennek a képzésnek nem is az a célja, hogy elmenj dolgozni a megszerzett tudással, hanem az, hogy tovább tudj tanulni abba az irányba, ami megtetszett a tanfolyam alatt.

(#287) BSOD


BSOD
senior tag

Sprint 10-re bekerült az anyagba a 'RTFM' ! :DDD

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#288) lenoma


lenoma
aktív tag

Most nem találom, hogy vizsga augusztus 4-től. Ha jól értem szabadon választott időben néhány hetes intervallumban kell majd augusztusban vizsgázni?
Megadott választható válaszos elméleti kérdések lesznek?
Lehet többszőr próbálkozni?

(#289) BSOD


BSOD
senior tag

Átrágtam magam az anyagon, de nem érzem úgy, hogy bármilyen érdemi tudás birtokában lennék. Mindenképp gyakorolnom kellene, de nem tudom hogyan. Annak nem sok értelmét látom, hogy még egyszer végignézzem... Feladat kellene ( kellett volna a kurzusban is, akár házi feladat is) amivel rögzülne valami. :U

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#290) Narxis válasza BSOD (#289) üzenetére


Narxis
nagyúr

Üdv a klubban. :)

#288 valaki itt azt írta korábban, hogy egyszer lehet újrapróbálni.

Thanos was right.

(#291) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyan fogják ellenőrizni hogy Manci néni ül a feladatokon és nem a 18 éves programozó unokája?

⭐ Stella

(#292) Narxis válasza radi8tor (#291) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem sehogy, de nincs is értelme mert ezzel a "végzettséggel" semmire se mész aztán 2. körben úgy se fognak felvenni amikor már személyes beszélgetés is lesz elvileg mert gondolom ott azért csak kiderül, hogy ki mennyit értett meg az egészből.

Thanos was right.

(#293) mexel


mexel
veterán

Csak kétszer lehet nekifutni a vizsgának? Ez nem túl jó hír

(#294) mephi666 válasza mexel (#293) üzenetére


mephi666
nagyúr

elég lenne az bőven, ha úgy működne, mint az eddigi tesztek: ha látod és kijegyzeteled a kérdéseket+jó válaszokat, 2. nekifutásra 100% leszel :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#295) krizmo_ válasza mexel (#293) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A kettő teljesen jó. :K Ennek is örülni kell.

(#296) krizmo_ válasza Narxis (#292) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Közel sem biztos, hogy lesz személyes beszélgetés, lehet online formában fogják a későbbiekben is megoldani, legalábbis az is a lehetőségek között lesz.

radi8tor #291
Mindenki magának tanul, itt nem az a cél, hogy meglegyen a papír, hanem az, hogy tudást szerezz, és esetlegesen majd ebben dolgozz.

(#297) krizmo_ válasza BSOD (#289) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szoktak adni feladatokat, pl. az időjárás widget is ilyen, meg amiket a Kristóf kap, azokat is meg lehet csinálni.

(#298) krizmo_ válasza lenoma (#288) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

- Kétszer lehet próbálkozni.
- Eredményszerzési határidő: 2020.08.15. Ami annyit tesz, hogy eddig meg kell csinálnod, mert utána lezárják.
- Feleletválasztós kérdések lesznek, olyasmi lesz, mint a mostani tesztek a tananyagok végén.

(#299) Narxis válasza krizmo_ (#296) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja hát az, hogy most személyesen vagy skype-on lesz a felvételi beszélgetés végülis mindegy, lényeg, hogy azért nagy eséllyel szűrni fogják az embereket már csak abból a szempontból is, hogy kinek legyen ingyenes az oktatás. Ezért nem éri meg komolyabb csalásokban gondolkodni, a kijelölt iskoláknak is az lesz az érdeke, hogy olyanokat vegyenek fel akik el is akarják és el is tudják végezni a tanfolyamot. Józan paraszti ész alapján ezt gondolná az ember de biztos majd csak akkor lesz ha megtörtént a felvétel.

Thanos was right.

(#300) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Történt némi módosítás:
Eredményszerzési határidő: 2020.08.28.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.