Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) szemcso1


szemcso1
csendes tag

Sziasztok !
78% -al sikeresen elvégeztem a tanfolyamot, vártam az értesítést a kompetencia teszt időpontjáról, de a mai napig semmilyen értesítést nem kaptam.
Járt még valaki így ? Vagy én már le vagyok sz***a, mert 59 éves vagyok ?
Egy csomó időt és energiát áldoztam rá feleslegesen ?
Egyáltalán valahol rá lehet kérdezni, hogy én miért nem kaptam emailt ?

(#702) Derrewyn válasza Narxis (#697) üzenetére


Derrewyn
senior tag

"hogy beetessenek néhány ember a fizetős állami informatikai kurzusokra"

Ez egyelőre masszív konteo.
Honnét veszed, hogy lesz fizetős kurzus? :U


@szemcso1
Sajnálom, de erről szerintem lecsúsztál már. Még a múlt héten kellett volna nekik írni ezzel kapcsolatban.
Nekem egyébként Google azt hiszem a frissítések közé dobta be a meghívót, könnyen lehet nálad is valami hasonló helyen lapul.

[ Szerkesztve ]

(#703) Aryes válasza krizmo_ (#699) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lassan írok. :)

(#704) Aryes válasza Derrewyn (#702) üzenetére


Aryes
nagyúr

Végre egy értelmes ember... :R

(#705) Aryes válasza szemcso1 (#701) üzenetére


Aryes
nagyúr

A spam mappában nézted már a leveleket? Adategyeztető emailt sem kaptál? Nincs tele a postafiókod?

(#706) Narxis válasza Aryes (#698) üzenetére


Narxis
nagyúr

"a jó szándékot látom a kezdetektől"

Te hol éltél az elmúlt 30 vagy akárhány évben? Így tényleg nem lehet vitatkozni ha valaki mindenáron a jót akarja látni összeszorított fogakkal. Meg akkor ez már világnézeti kérdés ami felé én se akarok elmenni mert teljesen felesleges. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az állam beteszi a lábát egy olyan területre amit eddig a training360, progmasters és többi cég uralt, ehhez jó marketing volt ez a tanfolyam és nekem ne mondja senki, hogy nekik fogalmuk sem lehetett mi lesz a 8 hetes alapozó kurzus után mert ez a hihetetlen kategória. Én nem akarok vitatkozni a világnézeteddel de hirtelen olyan szépen összeállt a kép, hogy miért is kellett a kompetencia tesztet a legvégére tenni, hogy nincs rá más magyarázat. Még regisztrációkor feltűnt, hogy a honlapon a kurzus választásnál 0 Ft-ot ír még poénkodtam is itt vele, hogy majd jönnek a fizetős kurzusok és basszus lehet tényleg. Befejezem. (Vagy igyekszem, többet már nem tudom minek írjak...) :(

(#702) Derrewyn
Soha nem írtam, hogy 100% de egyelőre nekem úgy tűnik lesz.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#707) krizmo_ válasza Aryes (#700) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Tudom, hogy a gyermekeidnek szántad eredetileg, beszélgettünk is erről, akkor mondtam is, hogy szerintem ez nem ilyen korú gyermekeknek való, és nem hiszem, hogy érteni fognak ebből bármit is. :(

Én egyáltalán nem veszem véresen komolyan, nem értem ez miből jön le :F Egy lehetőségként tekintek erre, ezt írtam korábban is, persze szeretnék továbbmenni, de ha nem tudom beilleszteni a mindennapjaimba, akkor el kell engednem... Valamint, ugye nem csak rajtam múlik, mert nem biztos hogy kiválasztanak...

(#708) krizmo_ válasza szemcso1 (#701) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

A korodnak semmi köze ehhez az egészhez.
Írj a supportnak, bár nem hiszem, hogy sikerrel jársz, de egy próbát megér: support@nexiuslearning.com

(#709) szemcso1 válasza Aryes (#705) üzenetére


szemcso1
csendes tag

A spam mappában sincs a levelem, adategyeztető emailt sem kaptam, postafiókom sincs tele. De nagy valószínűség szerint , ha valakinek nem küldenek értesítést az nem is érkezik meg. Ennyit erről a "tanfolyamról" .

(#710) szemcso1 válasza Derrewyn (#702) üzenetére


szemcso1
csendes tag

Nem igazán értem, milyen frissítések közé ?

(#711) Derrewyn válasza szemcso1 (#710) üzenetére


Derrewyn
senior tag

(#712) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Az, hogy lesznek fizetős képzések is egyáltalán nem biztos. Ahogyan fogalmaznak, az nem erre ad következtetést. Hiszen lehetőséget ad a 100% állami támogatott tanfolyamon való részvételen, de ez nem jelenti azt, hogy mindenképp indul fizetős változat is. Sőt, kicsi be is ba**na, ha EU-s pénzekből az EU szeme láttára ilyen pofátlan módon indítanának fizetős változatot is. Mivel konkrétan ki sem jelentették, hogy lesz fizetős tanfolyam is, ezért én úgy gondolom, hogy nem lesz, ez a teszt pedig egy végső morzsolda volt, hogy minél több embert kiszórhassanak.

De ha lesz is fizetős verzió (amit kétlek), valami nagyon kedvezményes árút tudok elképzelni.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#713) cinemazealot válasza Narxis (#697) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...a 8 hetes alapozó kurzussal kitörölheted a segged..."
Nagyon nem értünk egyet. :N Szerintem nagyon sok ember volt, akinek még ez a tanfolyam is képes volt újat és hasznosat mutatni. Ami nyilván sok mindenre nem elég, de nagyon sok mindenre igen. Pl. hogy eldöntse, akarná-e ezt egyáltalán a továbbiakban vagy sem.

Sajnos naivitás azt gondolni, hogy állambácsi majd ingyen továbbképezi azt a réteget, amit az elmúlt években szabályosan kivéreztetett. Olyan nagylelkű és segítőkész lenne? Nos, nem. Bőven bizonyították az elmúlt évtized(ek)ben ennek az ellenkezőjét. Hogy mára már a kérdését sem vagyok hajlandó elhinni, nemhogy azt, amit állít. Illő dolog mégis megkérdezni a most csalódottaktól, hogy "Te hol éltél az elmúlt 30 vagy akárhány évben?"? Nem. Inkább örülök, hogy legalább ennyit megkaphattak és kérdezem őket az ezzel kapcsolatos tapasztalatukról, azzal ugyanis még lehet kezdeni valamit. Ha állami támogatással nem is, közösségi összefogással esetleg. ;)

(#714) szemcso1 válasza Derrewyn (#711) üzenetére


szemcso1
csendes tag

Nekem kabelnetes email címem van, ott nincs ilyen, azért is nem értettem , hogy mit jelent az, hogy a "frissítések közé dobta "
De a spamek között sincs, tehát nem küldték el.

(#715) TheNewDawn válasza cinemazealot (#713) üzenetére


TheNewDawn
addikt

+1 jó értelmiségi létemre ott szidom a kormányt agyba főbe ahol tudom ( hozzáteszem nem csak a mostanit hanem kb mindegyiket csak a mostani kb rátesz egy lapáttal mert még 3X annyi municiót adnak mint az előzőek ) de ahol kivételesen normális lépéseket tesznek ott nem fogom a jót is szidni, márpedig ilyen területek is vannak nem 1 és nem 2.

Úgyhogy nekem ez a tanfolyam hasznos volt és megérte, már így is, és kb minden új volt onnan kezdve, ahogy jöttek a Visual Studios dolgok.
Ahogy pl a magyar foci is rászolgál kb minden szidásra, de attól még mikor 1000 ből 1X produkálnak valamit ( Fradi csoportkör) akkor nem fogom szidni őket, hanem megemelem a kalapom.

(#716) Create. válasza kiskeni (#712) üzenetére


Create.
addikt

Ez egy rendkívüli támogatás. Ha holnap azt mondják, hogy útfelújításra kell a pénz, akkor felhasználhatják arra is.

ezt csak az eu szeme láttára írom. Nem kell elszámolni az eu felé.

[ Szerkesztve ]

(#717) Create. válasza TheNewDawn (#715) üzenetére


Create.
addikt

Azt értem, hogy neked hasznos volt stb. De gondolj bele, hogy az elején kommunikáltak valamit, most már nem az van. Lehet valaki augusztus elején elvesztette a munkahelyét és úgy volt vele, hogy nem dolgozik, hanem ráfekszik és inkább tanul. Na most már szeptember közepe van és még mindig semmi lövésed sincs róla, hogy mikor indul, bejutsz-e akár mondjuk egy 80%-os átlaggal, stb. Így nézve nem tűnik fairnek, és igenis be voltak etetve, mert kezdetben nem erről volt szó.

(#718) szemcso1 válasza krizmo_ (#708) üzenetére


szemcso1
csendes tag

Hát nem tudom, akkor meg miért nem küldtek értesítést?
Na mindegy, azért írtam a supportra.

(#719) róland válasza Narxis (#697) üzenetére


róland
veterán

Idézetek az ujratervezes.nive.hu honlapon található információkból:

"A kurzus egy záróvizsgával zárul, amelynek sikeres teljesítése az egyik feltétele annak, hogy a résztvevők 100%-os állami támogatással tanulhassanak tovább a programban elérhető IT-képzések egyikén."

"Továbbléphetsz különböző részterület programozói (mint amilyen a frontend vagy backend fejlesztő), alkalmazás üzemeltetői vagy szoftvertesztelői képzés irányokba, ahol alap- vagy maximum középszintű informatikai, programozói előképzettségre van szükség. Pár hónapos, intenzív és sokszor kihívást jelentő képzéssel így olyan tudás kerülhet a kezedbe, amellyel jó eséllyel pályázhatsz majd meg belépő szintű állásokat vállalatoknál."

S ezek az infók már májusban ott voltak a honlapon. Én épp emiatt kezdtem bele a tanulásba.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#720) Lortech válasza Aryes (#685) üzenetére


Lortech
addikt

György László jelezte: a kurzus záróvizsgával zárul, amelynek sikeres teljesítése egyben lehetőség ad arra, hogy 100 százalékos állami támogatással lehessen tovább tanulni majd a programban elérhető IT-képzések egyikén.
Mit állított György László? A záróvizsga garantálja az ingyenes továbbtanulást? Nem. Lehetőséget ad rá.
Tényleg, mondd már meg, hol ígértek olyat, hogy garantáltan ingyen tanulhatsz, ha sikerül az első vizsgád? :W

Bocs, nem vagyok érintett, csak benéztem.
A fenti kijelentés egészen konkrétan azt jelenti, hogy a záróvizsga sikeres teljesítése esetén a 100%-os állami támogatású továbbtanulás lehetőségét garantálják, semmi esetlegesség nincs a fenti mondatban. Ha teljesíted az xyz-t -> akkor kapsz lehetőséget.
A lehetőséggel vagy él a hallgató, vagy nem, nyilván ez rajta áll, de itt a lehetőség szóban az esetlegesség ill. a mérlegelés nem az oktató, szervező oldalán merül fel, hanem kizárólag a hallgató oldalán.

Thank you to god for making me an atheist

(#721) Aryes válasza krizmo_ (#707) üzenetére


Aryes
nagyúr

nem hiszem, hogy érteni fognak ebből bármit

Tévedés, a Windows alapok például máris előnybe hozták a számtech órán. ;)

Én egyáltalán nem veszem véresen komolyan, nem értem ez miből jön le

Nem konkrétan Rád értettem. :R

(#722) krizmo_ válasza szemcso1 (#718) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Sokaknak volt ezzel gondjuk, a határidők nem voltak titokban tartva, miért nem írtál nekik időben, hogy nem kaptad meg az e-mailt?

(#723) Aryes válasza Lortech (#720) üzenetére


Aryes
nagyúr

"garantálják"

Ez a szó hiányzik a mondatból, akár hogy csűröd-csavarod. :U

(#724) Lortech válasza Aryes (#723) üzenetére


Lortech
addikt

Nem csűröm, ezt jelenti a mondat magyar nyelven. Azért hiányzik, mert nem szükséges odaírni, mert a lehetőség megadása enélkül sem érthető feltételesként, hiszen nem feltételes módban íródott, csupán a lehetőség szó jelentésének megfelelően annak elfogadása a feltételes. Másképp mondva nem a lehetőség felkínálása a lehetőség, hanem az ingyenes továbbtanulás.
Akkor jelentené azt, amire te gondolsz, ha a mondatban ad helyett adhat lenne, de nem az van.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#725) Aryes válasza Lortech (#724) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erre csak egy viccel tudok válaszolni:

Egy házaspár már 20 órája autózik. Mivel mindketten holtfáradtak, elhatározzák, alszanak pár órát, aztán folytatják az utazást. Bemennek az első hotelbe, kérnek egy szobát, majd négy óra letelte után mennek a recepcióhoz fizetni. A számla 350 dollárról szól, amit a férj kicsit soknak talál. Hívatja az igazgatót, és reklamál:
- Miért ilyen drága a szoba, hiszen csak négy órát töltöttünk itt?
- Tudja, ez a legolcsóbb szobánk. Szállodánk rendelkezik egy nagy úszómedencével, konferenciaközponttal, szaunával, így a szobák ára is ennek megfelelő.
- De mi nem vettünk igénybe semmilyen szolgáltatást!
- Az lehet, de a lehetőségük megvolt!
A férfi még vitatkozik egy ideig, majd feladja, kiállít egy csekket. Az igazgató megnézi, majd felháborodva mondja:
- De ez a csekk csak 100 dollárról szól!
- Igen, 250 dollárt levontam azért, mert lefeküdhetett a feleségemmel .
- De én nem feküdtem le a feleségével!
- Az lehet, de a lehetősége megvolt rá...

(#726) icyshadow válasza sopruk (#695) üzenetére


icyshadow
csendes tag

2 méréses magyarázat:

Adott volt 8 valami, amiből 1 könnyebb, mint a többi. Valamint van egy kétkarú mérleged.

- A 8 elemet szétosztod 3 csoportba, például 3-2-2.
- Ezután leméred a két kettes csoportot.
- Ha az egyik csoport könnyebb, akkor abban a csoportban van a kérdéses elem. Ha egyforma, akkor a 3.-ban.
- Legrosszabb esetben marad a 3-as csoport.
- Ismét kiválasztasz két elemet és ugyanazzal a logikával megvan a megoldás.

(#727) icyshadow válasza icyshadow (#726) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Ok, nyilván nem tudok 8-ig számolni (3-3-2), de a logika ugyanúgy működik.:D

(#728) Derrewyn válasza icyshadow (#727) üzenetére


Derrewyn
senior tag

;]

Szerintem ott van a kutya elásva, hogy a kérdésben az volt, hogy "minimum hány mérés". Innentől kezdve az is lehetséges, hogy 1-1 db-ot felraksz a mérlegre, és kis szerencsével pont a könnyebb elem valamelyik. :DDD
Amit Te leírsz, az egy minden esetben biztos módszer, de nem a minimum.

(#729) icyshadow válasza Derrewyn (#728) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Igen, ezt már túltárgyaltuk korábban.(#666) Most csak a kérdésre válaszoltam.(#695)

(#730) sopruk válasza icyshadow (#726) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nehezen, de végül leesett :DDD
Köszi a választ! Most már nyugodtan tudok majd aludni... :)

(#731) szemcso1 válasza krizmo_ (#722) üzenetére


szemcso1
csendes tag

Nem tudom, hogy milyen határidőkről beszélsz (amelyek nem voltak titokban tartva), én annyit tudtam meg, azt is véletlenül olvastam az egyik hírportálon vasárnap (13.-án), hogy ezen a héten lesz a kompetencia teszt.
Minden nap figyeltem az email-eket, a kurzus honlapját, de semmi értesítés nem jött.
Egyébként írtam nekik 12h körül, de még eddig válaszra sem méltattak.

(#732) Aryes válasza szemcso1 (#731) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem érnek rá, számolják az EU-s pénzt. ;]

(#733) icyshadow válasza szemcso1 (#731) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Minden - az Újratervezés program által küldött - emailben szerepel a portáljuk oldala.

Sőt a regisztrációt követő levélben linkelték a híroldalukat is:
"Az ügyfélszolgálat elérhetőségét a Program híroldalán találod (https://ujratervezes.nive.hu/hirek)."

(#734) Dark Archon válasza Aryes (#700) üzenetére


Dark Archon
addikt

Csak a magam nevében tudom írni, hogy azért veszem ennyire komolyan, mert nincs állásom 22 év után, viszonylag speciális területen, és ez egy komoly mentőöv lenne.

Nyilván fel lehet fogni úgy is, hogy kaptál egy kis ízelítőt a témából, illetve egy ingyenes kurzust, csak ez már a sokadik szemenszedett hazugság volt a kormánytól.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#735) Aryes válasza Dark Archon (#734) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez esetben együttérzésem. :(

(#736) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Vajon lesz ebből tényleges visszajelzés pár héten belül vagy szépen majd max annak a néhány embernek, akiket kiválasztottak? ( ha egyáltalán).

(#737) krizmo_ válasza TheNewDawn (#736) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem sokára kikerül minden az oldalra.

(#738) róland válasza krizmo_ (#737) üzenetére


róland
veterán

Mennyi az a nem sokára? ;)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#739) krizmo_ válasza róland (#738) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ezt küldik az érdeklődőknek, én is csak ennyit tudok:
"A záróvizsgák és a kompetenciatesztek lebonyolítását követően elkezdődött a tanulók kiválasztási folyamata az állami támogatású strukturaváltó informatikai képzésekre. Ennek során a tanulókat a záróvizsgán és a kompetenciateszten elért eredményeik alapján rangsoroljuk. A sorrend meghatározásában a záróvizsga 60%-os, míg a kompetenciamérés eredménye 40%-os súlyozással bír. Ez a súlyozott átlag határozza meg az elsődleges sorrendet. A képzési szerződés hamarosan közzétételre kerül, amely tartalmazza az alapszintű informatikai képzéseken való részvétel feltételeit. A kritériumok áttekintését követően a rangsor alapján arra jogosult tanulóknak dönteniük kell, hogy tudják-e vállani a további képzés feltételeit, illetve megfelelnek-e az abban foglalt megkötéseknek.
Amennyiben az arra jogosult tanuló úgy dönt, hogy nem vállalja a képzési szerződésben foglaltakat, akkor kikerül a rangsorból, és a sorrendben következő személy kap lehetőséget a szerződés elfogadására. A képzési szerződéssel és a program következő szakaszával kapcsolatos információk hamarosan felkerülnek a https://ujratervezes.nive.hu/ oldalra."

(#740) Create. válasza krizmo_ (#739) üzenetére


Create.
addikt

Ez mondjuk így korrekt teljesen szerintem.

(#741) pazola válasza krizmo_ (#739) üzenetére


pazola
tag

Sajtómeghívó (a nyilvános csoportból)

[link]

K&H online számlanyitás akár 2x40 ezer forint jóváírással PLUSZ 10 ezer forint ajánlásért: https://www.kh.hu/ajanlas-regisztracio2024?offerLinkId=f96bb945-ca05-4e4b-9df1-1453f53b7830

(#743) Dark Archon válasza krizmo_ (#742) üzenetére


Dark Archon
addikt

Akkor ennyi? Aki eddig nem kapott visszajelzést, az bukta?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#744) speter33 válasza Dark Archon (#743) üzenetére


speter33
aktív tag

:DDD

(#745) róland válasza Dark Archon (#743) üzenetére


róland
veterán

Rosszul értelmezed.

A ZÁRÓVIZSGA sikeres teljesítéséről kaptál-e visszajelzést? Ha NEM, akkor se csüggedj.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#746) Create.


Create.
addikt

Kapott valaki visszajelzést itt?

(#747) mephi666 válasza speter33 (#744) üzenetére


mephi666
nagyúr

"nem az eredmény a fontos, hanem az őszinte részvétem" :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#748) BSOD válasza Create. (#746) üzenetére


BSOD
senior tag

:N

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#749) Dark Archon válasza róland (#745) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hogyne kaptam volna, hiszen akkor a kompetenciatesztet sem végezhettem volna el. Áh, hülyék ezek, mint a s---

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#750) Create. válasza Dark Archon (#749) üzenetére


Create.
addikt

Jah, csak nem volt egyértelmű. Azt hittem azután is küldtek már emailt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.