Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) nuke7


nuke7
veterán

Azt mondjuk nem tudom, hogy aki pótvizsgázik, annak visszafizetnek valamennyi pénzt?
Mert ugye a pótvizsgás képesítő papír nem ér annyit, mint az első alkalmas és ez nem volt benne a szerződésben... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#1452) Aryes válasza nuke7 (#1451) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hogy mi? :Y

(#1453) nuke7 válasza Aryes (#1452) üzenetére


nuke7
veterán

Hát most úgy néz ki, hogy akinek nem sikerült elsőre a képesítő vizsga az nem mehet ráépülő képzésre, ez effektíve degradálja azt a papírt amit a pótvizsgával kapsz, hiszen az nem jogosít a ráépülő képzésen való részvételre...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1454) krizmo_ válasza nuke7 (#1453) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

De csak azért nem, mert a legjobbak mehetnek tovább, a legjobb 20, legalábbis nálunk. Ennyi hátránya van mindössze...

(#1455) Aryes válasza krizmo_ (#1454) üzenetére


Aryes
nagyúr

Te benne vagy? :)

(#1456) krizmo_ válasza Aryes (#1455) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Még nem volt rangsorolàs, de úgy hiszem, igen.

(#1457) Corleone33 válasza nuke7 (#1453) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Egy ingyenes képzésen te hogy képzelted el a pénzvisszafizetést? :D

amúgy meg szerintem itt az az irányadó amit anno te is aláìrtál tanulmányi szerződést.

Nem tudom nálatok mi hangzott el de nálunk mentor többször is hangsúlyozta hogy lehetőleg menjünk át államin, mert a pótvizsga sokkal sokkal odébb lesz (és ez többi szakon is szájba lett rágva mindenkinek a codecoolos Discordon).

Ezek után ha nem sikerült , erre csak tényleg azt lehet mondani hogy sajnos így jártál. Sem a suli sem az IKK nem tartozik neked kompenzációs kötelezettséggel.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1458) Aryes válasza krizmo_ (#1456) üzenetére


Aryes
nagyúr

:C

(#1459) nuke7 válasza Corleone33 (#1457) üzenetére


nuke7
veterán

nem ingyenes a képzés, csak nem neked kell fizetni...

a tanulmányi szerződésben szó sem esik arról, hogy a pótvizsga kevesebbet érne mint az első alkalom.

(nekem csak a záróvizsga sikerült jól, top 10% )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1460) Create. válasza nuke7 (#1459) üzenetére


Create.
addikt

Mivel az állam fizeti, akkor is az lenne a jogosult és nem te. És nem ér kevesebbet, de mivel nem kerülsz így be a meghatározott létszámba, akik tovább mehetnek, a továbbképzést bukod el. Az alap papír ugyanannyit ér.

[ Szerkesztve ]

(#1461) nuke7 válasza Create. (#1460) üzenetére


nuke7
veterán

nem érhet ugyanannyit, mert az első vizsga esetén az alap papír jogosít a ráépülő képzésre, második vizsga esetén meg nem -> tehát egy ráépülő képzéssel kevesebbet ér, ami nem volt benne a képzési szerződésben.

Ezért a szerződéses kötelezettség szerint pótvizsga után kellene összeállítani a rangsort, hogy ki mehet a ráépülő képzésre -> akkor valóban nem lenne különbség. De ha nem így történik, akkor bizony van különbség és eltérnek a szerződéses feltételektől.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1462) Create. válasza nuke7 (#1461) üzenetére


Create.
addikt

Hát fura értelmezésed van. Szerintem jogos, hogy nem a pótvizsgázók után válogatnak be. Ennyi erővel az első vizsgázók is mehetnének javítani a jegyen / %-on. Különben hátrányba kerülhetnek a pótvizsgázókkal szemben, akiknek így lett x hetük / hónapjuk készülni a vizsgára. Ez így teljesen korrekt és jó, ahogy most van szerintem, bár én nem veszek részt, mint kívülálló mondom. És ahogy elnézem nem is baj, hogy visszaléptem, azért már eltelt fél év és még ki tudja, hogy hol a vége. Kíváncsian várom, hogy akik sikerrel vették az akadályokat, mennyire tudnak majd elhelyezkedni könnyen. Illetve a végső vélemények is érdekelnének, mondjuk az még hónapokban mérhető (gondolom). Mert gondolom, aki elvégzi annak se a papír a lényeg, hanem hogy jó munkahelye legyen (akár fizetésben jó, akár légkörileg, akár szakmailag vagy mindegyik).

[ Szerkesztve ]

(#1463) Derrewyn válasza nuke7 (#1461) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Akkor a pótvizsgázók két vagy három lehetőséget kapnának arra, hogy jó eredményt érjenek el. Vagy akkor azok is pótvizsgázzanak kétszer, akiknek elsőre sikerült, mert így egyenlőek az esélyek? :U

(#1464) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Már a kezdetektől tudtuk, hogy a legjobbak kapnak csak esélyt a gyártóspecifikus képzésekre. És bármilyen fájdalmas is kimondani, de akik megbuktak az első vizsgán, azok nem a legjobbak, és számukra ez a lehetőség elúszott. :(

[ Szerkesztve ]

(#1465) nuke7 válasza Derrewyn (#1463) üzenetére


nuke7
veterán

egy pótvizsga elvileg ingyenes, igen, aki akarja miért ne csinálhatná meg mégegyszer, ha adott a lehetőség? Egyetemen is mehetsz nyugodtan mégegyszer vizsgázni.

#1464 krizmo_ : bocs, de én a saját képzésünkön benne voltam a top 10%-ban, szóval a magad nevében beszélj légyszíves.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1466) Create. válasza nuke7 (#1465) üzenetére


Create.
addikt

Ami annyit jelent, hogy amit bemagoltattak, azt meg tudtad csinálni, hisz arra készítettek fel. Viszont az államin már nem ugyanolyan feladatok voltak (legalábbis gondolom), így ott már nem tudtál úgy teljesíteni, ami annyit jelent, hogy érteni nem feltétlen érted azt, amit tanultál.

(#1467) nuke7 válasza Create. (#1466) üzenetére


nuke7
veterán

de, ugyanazok a feladatok voltak, csak az volt a baj, hogy reggel volt.
(gyakorlatilag egy az egyben ugyanazok a feladatok voltak, kis módosításokkal)

amúgy látszik, hogy nem voltál a képzésen, programozást nem lehet magolni :DDD
vagy tudsz algoritmust tervezni, vagy nem... vagy tisztában vagy a framework működésével, vagy nem. Nem igazán van magolható cucc, senki nem jegyzi meg a rengeteg féle syntax-ot fejből :N (legalábbis én még nem találkoztam olyan fejlesztővel)

(az első fele a képesítőnek ott is 96% lett... ;) )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1468) krizmo_ válasza nuke7 (#1465) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Senki nevében nem beszéltem a tényeket írtam le.

Nem értem mi a gondod, ha jól sikerült akkor örülj neki, és menj tovább, ilyen egyszerű. Ez nem az egyetem, ha az IT szektorban elmész letenni egy vizsgát pl. egy Java OCP-t, akkor fizetsz és mész vizsgázni egyszer, nem számtalanszor, egy lehetőséged van...

(#1469) nuke7 válasza krizmo_ (#1468) üzenetére


nuke7
veterán

. a képesítőn sajnos nem tudtam normálisan részt venni .

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1470) krizmo_ válasza nuke7 (#1469) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Jaj, sajnálom, azt hittem jól sikerült! :(

(#1471) Create. válasza nuke7 (#1467) üzenetére


Create.
addikt

Na jó, de ilyet nem mondhatsz majd a munkáltatónak se, hogy reggel volt. Nem bántásból írom / írtam amit, de ebben a többieknek van igaza szerintem is, hogy volt egy élethelyzet, aminek akkor nem tudtál megfelelni és ennek következménye lett. Akár ön hibából, akár kívülálló okok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1472) nuke7 válasza Create. (#1471) üzenetére


nuke7
veterán

hogy ne mondhatnék?!
minden meetingem, hívásom, stand-up-om, feladatom, stb. stb. mind délután van.

Dolgoztál te már intellektuális munkakörben..? :F
Az van, hogy nem a top20% mehet tovább így, hanem azok, akik korán kelnek reggel.
Ez baromira nem szakmai szempont szerintem.

Lehet amúgy aszerint válogatni, hogy ki kel korán, nincs ezzel baj, csak akkor ne mondjuk azt, hogy szakmai szempontokhoz van kötve, hogy ki mehet tovább a ráépülő képzésre.

Ha szerinted az a jó programozó, aki korán kel, válassz légyszíves eszerint kivetelezőt a webes szolgáltatásokhoz amiket használsz, és meglátjuk, hogy milyen eredménye lesz....

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1473) Create. válasza nuke7 (#1472) üzenetére


Create.
addikt

Jelenleg is abban dolgozok, az ügyfeleket nem érdekli, hogy miért nem jó, csak az, hogy határidőre nem lett kész. És a munkáltatók is ügyfelekkel dolgoznak, sokszor feszített a munkatempó. De arra nem hivatkozhatok, hogy reggel volt, vagy akár többfelé is be kellett dolgozni egy napon.

(#1474) nuke7 válasza Create. (#1473) üzenetére


nuke7
veterán

és szerinted nem lehet napi 8 órát dolgozni 11 és 20 óra között..? :F
vagy nem értem, hogy miért ne lenne határidőre kész valami, csak azért, mert nem korán reggeltől számítva dolgozol rajta 8 órát.

(mondjuk azt ne vegyük ide, hogy nagy kognitív munkát igénylő dolgot napi 3-4 órában képes végezni az ember...)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1475) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Offba tettem az utóbbi hozzászólásokat, mert kezdünk kicsit elkanyarodni a témától és már a személyeskedés határát is súroljátok... Nyugalom! :)

(#1476) Create. válasza nuke7 (#1474) üzenetére


Create.
addikt

Mondjuk azért, mert pl nálunk 9:15kor kezdődik a nap és vannak olyan fontos ügyfelek, akik ha azt mondják 08:00kor (emailben, mert ők akkor kezdenek, nem 9:15kor) hogy 12:00-ra legyen kész, akkor annak kész kell lennie, ha nem akarod elveszíteni. Ha egyszerre 5embernek kell dolgoznia rajta akkor is az lesz a prior.

De kívánom, hogy találj olyan helyet, ahol a te igényeidnek megfelelően dolgoznak.

De igaza van Krizmo_ nak, ez már itt off nagyon, én befejeztem, mert láthatóan teljesen más a szemléletünk ebben a témában. És tényleg nem bántó szándékkal írtam, amit írtam, nekem ilyen tapasztalatom van, ami nem jelenti azt, hogy ne lehetne másként is.

[ Szerkesztve ]

(#1477) nuke7 válasza Create. (#1476) üzenetére


nuke7
veterán

tökéletesen megértem, hogy dolgozol ilyen ügyfelekkel.
de ha nem egyedül dolgozol, akkor miért neked kellene ezzel az ügyféllel foglalkozni, ha te nem a reggeli órákban futó projekteken pörögsz..? :F

tényleg az a helyzet (arról nem is beszélve, hogy ha más kontinens-re dolgozol, akkor pláne teljesen irreleváns, hogy ahol épp vagy, abban az időzónában mikor kelsz fel), hogy mióta az információs társadalomban élünk, és nem kőműves vagy, akinek kell a természetes fény a munkához, azóta nagyon kevés kivételtől eltekintve, tökmindegy, hogy mikor kezdesz szinte.

de a lényeg, hogy nem így fogod megkapni, hogy kik szakmailag a legjobbak szerintem.

persze lehet, hogy van valami kutatás, ami kimondja, hogy akik korán kellnek jobb fejlesztők, de én még nem hallottam erről, és egy ilyen dolog miatt elvágni a top képességű embereket szerintem kötsögség.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1478) Create. válasza nuke7 (#1477) üzenetére


Create.
addikt

A nagy multikat nem tudom, hogy ott hogy van ez, de juniorként szerintem örülni kell, ha bármilyen állást kap az ember, mert kb 1-2év munkában szerzett tapasztalat után nyílik meg az ajtó. Addig meg szopóroller van kb minden szempontból. Az online munka meg nem kedvez a junioroknak, ez 100%, mert nekik a legfontosabb, hogy legyen kitől kérdezni és bár online is elérhetsz bárkit, azért könnyebb úgy, ha a céges mentorod ott van melletted.

A jó fejlesztő napszaktól függetlenül megcsinálja azt amit kérnek tőle. Nincs olyan, hogy reggel jó vagy este jó.

[ Szerkesztve ]

(#1479) nuke7 válasza Create. (#1478) üzenetére


nuke7
veterán

ez egy érdekes hozzáállás. Nem csodálkozom, hogy sosem dolgoztam még multinál ezek után az elmúlt évtizedben... :D

Így még sose néztem erre dologra, minden munkám a win-win-re törekedett és partneri hozzáállásra. Valamire szüksége volt az ügyfélnek amit a munkaerő szolgáltatott, ezért mindkét félnek érdeke volt a kompromisszum, és hogy mindketten jól járjanak.

online meló: szerintem fényévekkel praktikusabb mint személyesen. Ha kérdésem van, már a kérdéssel együtt küldöm a kódot / osztom a képernyőt, nem kell szóban elmondani, hogy miről van szó, azonnal látszik és a seniornak egy ujját se kell mozdítania, akkor nézi meg az üzenetet amikor akarja, nem fogod sose zavarni.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1480) Create. válasza nuke7 (#1479) üzenetére


Create.
addikt

Nekem azt mondták a jelenlegi helyemen, ha valamire nem találok 10-15percen belül megoldást vagy ami megoldhatja a gondot, akkor kérdezzek, mert annak nincs értelme, hogy felette ül az ember.

Így fejlődik a keresési készséged is, illetve jobban átlátja egy senior, hogy mit nem értesz. Na de tényleg befejeztem az offot, bár úgy gondolom, hogy azért nem teljesen haszontalan dolgokat írtam.

[ Szerkesztve ]

(#1481) Aryes válasza nuke7 (#1474) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én amíg aktívan programoztam, este 8 előtt le sem tudtam ülni programozni. Az összes kódom cca. 90%-a szerintem este 8 és hajnali 3 között keletkezett. :DDD És ez nem egyedi eset, tudomásom szerint a programozók elég nagy hányada éjszaka dolgozik.
Ettől függetlenül mivel tudtad, hogy mikor lesz a vizsga, lehetett volna rá készülni, mondjuk úgy, hogy két-három nappal előtte lefexel este 8kor és felkelsz hajnali 5kor, hogy átállítsd az agyad.

[ Szerkesztve ]

(#1482) nuke7 válasza Aryes (#1481) üzenetére


nuke7
veterán

ha nem 5 nappal előtte tudjuk meg a pontos időpontot, akkor végülis lehet, hogy könnyebb lett volna - de amúgy a másik három szaknak délután volt.... :C
(de amúgy próbálkoztam, több mint 7 órát aludtam, de egyszerűen nem működött az agyam, egy sort néztem el, meg asszem elaludtam kicsit közben...)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1483) Derrewyn válasza nuke7 (#1482) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nem tudom te melyik képzőnél voltál, de mi április 1-én, 3 héttel a vizsga előtt megkaptuk már a pontos dátumot. Nehezen tudom elképzelni, hogy más suliknál ez ne így lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#1484) Aryes válasza nuke7 (#1482) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem lehet, hogy inkább beb*sztál előző nap, csak most nem mered bevallani? :DDD

(#1485) sutszi válasza Aryes (#1481) üzenetére


sutszi
veterán

Kevesebb film. Több valóság. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1486) Aryes válasza sutszi (#1485) üzenetére


Aryes
nagyúr

?

(#1487) nuke7 válasza Aryes (#1486) üzenetére


nuke7
veterán

ez én se értettem, az én fejlesztő ismerőseim is délutáni munkavégzésben hisznek :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#1488) Corleone33 válasza nuke7 (#1487) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Te abban hiszel amit akarsz, csak nem biztos hogy ez a főnöködet/ megrendelőt is érdekli ha emiatt csúszik a meló.

Ezzel csak arra célzok hogy, nem bántásból, de nagyon sok falba fogsz ütközni így ha azt várod hogy majd mások alkalmazkodnak hozzád mindig,mert ez nem így megy :N Tudod, pénz beszél

Namármost ha freelancerként saját szakálladra dolgozol,ott már más a történet.

Az időpontot tekintve meg az IKK/ Állam részére irányítsd a panaszodat, nem a sulik döntése volt az időpont tudtommal.

Amúgymeg no offence, de ha nem mentél át képesítőn,az szerintem nem mások hibája

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1489) sutszi válasza Aryes (#1486) üzenetére


sutszi
veterán

És ez nem egyedi eset, tudomásom szerint a programozók elég nagy hányada éjszaka dolgozik.

Rosszul tudod.

#1487 nuke7 : Nem mindegy miről beszélünk... Ha valakinek délelőtt intézni való van azért átteszi délutánra a melót és nincs a feladatának függősége mások felé az egy nálunk is bevett dolog. DE a standard az nem az éjszakai munkavégzés.

Szerintem mindketten az edge-case alapján általánosítotok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1490) Aryes válasza sutszi (#1489) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért éjszaka dolgozik a programozó?

Miért szeretnek a fejlesztők éjjel kódolni?

Ez csak magyar nyelven két cikk a témában, amit 1 perc guglizás után találtam, de nyilván én tudom rosszul. :U

Köztudott, hogy bizonyos agytevékenységeknek kedvez az éjszakai időszak.

[ Szerkesztve ]

(#1491) sutszi válasza Aryes (#1490) üzenetére


sutszi
veterán

Egyre gyakrabban kell megküzdenem az ilyen tévképzetek terjedésével.

Az első amit linkeltél az nem cikk. Az egy blogbejegyzés. 1 darab ember személyes véleménye.

A második meg egy szubjektív marketinganyag 322. átiratának fordítása... amiből aztán marketing anyag lett. :DDD

Én meg a saját munkahelyem illetve a partnercégek kb több száz fős létszáma alapján mondom, hogy a való életben a fejlesztők munkája 99%-ban normál nappali körülmények között zajlik...
Eseti jelleggel a délutáni vagy éjszakai előfordulhat...de nagyon ritka.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1492) Aryes válasza sutszi (#1491) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most már nagyon érdekelne, hogy hol/mit dolgozol, hogy a világ összes programozóját ismered, és minden témában ilyen megkérdőjelezhetetlen magabiztossággal tudsz nyilatkozni. :K

(#1493) Derrewyn válasza Aryes (#1492) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Köztudott, hogy az emberek éjszaka alszanak. Vannak kivételek, de a többség nem bagoly. Miért gondolod azt, hogy a fejlesztők egy külön fajhoz tartoznának? :U
Amúgy a legtöbb cégnél van meghatározott munkaidő, vagy legalább törzsidő, és nem meglepő módon pl. az utóbbi 10-15 óra közé szokott esni. A fejlesztés nem egyéni, hanem csapatmunka, ezért is van rá szükség, hogy ne olyankor dolgozz, amikor más nem.

(#1494) Lortech válasza Aryes (#1492) üzenetére


Lortech
addikt

Van az átlag, a nagy többséget alkotó szoftverfejlesztő, aki alkalmazottként dolgozik egy cégnél 8 órában. Legtöbbjük alapvetően elviseli, esetleg szereti a munkáját évek után is, de a szoftverfejlesztés a munkaidejére korlátozódik, azon túl nem foglalkozik vele pluszban, mert pont elég napi 8 órában ezt csinálnia.
A szoftverfejlesztők többsége csapatban dolgozik, folyamatosan szorosan együttműködve a többi csapattaggal és társszervezettel, ez eleve meghatározza, hogy mikor fog/tud dolgozni. Multiknál gyakori, hogy más időzónában lévő kollégákkal vagy ügyféllel is kell együtt dolgozni, ezt minden értelmes cég igyekszik minimalizálni, mert ebből van rengeteg surlódás, fluktuáció, éppen azért, mert a többség nem akarja vagy tudja tolerálni a normál nappali munkavégzésen túli munkát.

És van egy kisebbség, akinek a munkáján túl a hobbija is a programozás, és szabadidejének egy részét is ezzel tölti, hobbi projekteket csinál, open source contributor, freelancer vagy kisebb megbízásokat vállal a normál munkáján túl, esetleg Sztahanov érdemrendre gyúr és a normál 8 órás munkaidejét ingyen megtolja éjszaka túlórával.
100-as nagyságrendű fejlesztővel dolgoztam már együtt valamilyen formában, de egy kezemen meg tudom számolni azokat, akik éjjel kódoltak. Nem egyszer-kétszer, hanem hogy ez volt a sztenderd náluk. A 90+% a 9-17-es programozó.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#1495) Aryes válasza Lortech (#1494) üzenetére


Aryes
nagyúr

Idézet az első link mögött lévő oldalról:

"Kérdezz meg egy szabadúszót, hogy mikor aktív. Az esetek nagy százalékában fogod azt a választ kapni, hogy éjjel, főleg este 10 és hajnal 2 között kelnek."

Egy szóval sem mondtam, hogy céges alkalmazottakról lenne szó. Én programozót írtam. :U

Szabadúszó programozó voltam, nem dolgoztam cégnél. A nappali munkám mellett csináltam. Szinte kizárólag éjszaka tudtam programozni, de nemcsak azért, mert nappal nem volt rá időm. Akkor hagytam abba, amikor gyerekeim születtek és nem tudtam többet megoldani az éjszakázást.

Tudom, hogy 90% nappal dolgozik, 9-17-ig, de nem feltétlenül azért, mert akkor jó neki. Vagy megszokás, vagy sikerül nappal is olyan körülményeket teremteni, mint ha éjszaka lenne.
Voltam egyetemista is. Tudom, hogy nagyon sokan éjszaka szeretnek tanulni, mert akkor könnyebben koncentrál az agy. Nem (csak) programozókról beszélek.

(#1496) Create. válasza Aryes (#1495) üzenetére


Create.
addikt

A freelancer nappal általában az ügyfeleket kajtatja, egyéb ügyeket intéz, nekik nem is 8 órából áll egy munkanap általában.

Egyébként ezek a cikkek baromságok, mint az hogy 30ezer junior programozóra van szükség az országban. Pár ezret még csak csak felszívna, de túlnyomó részt medior+ / seniorra lenne szükség, sokszor seniorra junior fizetéssel...
Nem azt mondom, hogy ne lenne olyan, aki este dolgozna, de sokkal többen dolgoznak nappal, mint este. Sok cégnél már a bill leütéseket is számoltatják homeofficaba, annyira rugalmasak. Pedig minden cikkben azt hozzák le, hogy a programozóknak milyen király az élet. Talán az Andersen mesékben úgy is van, de a valóság nem az.

[ Szerkesztve ]

(#1497) nuke7 válasza Aryes (#1495) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem nem fogják megérteni a különbséget az akuális meg az optimális között... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#1498) Corleone33 válasza nuke7 (#1497) üzenetére


Corleone33
aktív tag

a szerénység egy jó erény ;)

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1499) nuke7


nuke7
veterán

amúgy azt tudja valaki, hogy mi értelme van a pótvizsgának ezek után..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#1500) krizmo_ válasza nuke7 (#1499) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Teljesítened kell a képzést, ha nem akarod visszafizetni a beléd fektetett pénzt, ez a szerződésben is benne van... Szóval, ha nincs felesleges ~ 2.5 milliód, akkor érdemes próbálkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.