Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Create. válasza Aryes (#599) üzenetére


Create.
addikt

Majd ha fejlesztel rájössz, hogy mennyi ilyen fog kelleni (megsúgom, ha nem kifejezetten statisztikai feladatokat látsz el, akkor semmi). Mint írtam is én saját pénzből finanszíroztam és nem elég egy álláshoz. Az, hogy én magamat fejlesztem saját pénzből és időmből, úgy, hogy ilyen területen sose dolgoztam nem egyenlő szerintem azzal, hogy valaki évek óta ebben dolgozik. Én karrierváltás miatt fejlesztem magam és az újratervezés program is emiatt kell. Mert ebben szeretnék dolgozni már jövőre. Mindenkinek ott a lehetőség, hogy fizessen sulit, járjon munka mellett levelezőre, mint ahogy én is tettem eddig.

[ Szerkesztve ]

(#602) krizmo_ válasza Dr Cook (#600) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szerintem, nem számít a korod, az eredményeid pedig nagyon jók lettek, gratulálok! :)

(#603) Dark Archon válasza Create. (#594) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem hibás, tényleg ugyanaz.
1/2/3 = 1/3/2

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#604) Aryes válasza Create. (#601) üzenetére


Aryes
nagyúr

Majd ha fejlesztel rájössz, hogy mennyi ilyen fog kelleni (megsúgom, ha nem kifejezetten statisztikai feladatokat látsz el, akkor semmi).

Honnan tudod ezt, ha - állításod szerint - nincs sok éves fejlesztői tapasztalatod? :U ;]

(#605) Create. válasza Dr Cook (#600) üzenetére


Create.
addikt

Azt nem, viszont juniorként 50évesen szerintem nehéz lesz elkezdeni dolgozni. De ez csak az én véleményem. Mindenesetre grat az eddig elértekhez és hajrá a továbbiakban is. Kitartás kérdése egyébként.

(#606) Create. válasza Aryes (#604) üzenetére


Create.
addikt

Fél évig tanultam webfejlesztést, egyszer nem volt ilyen jellegű tudásra szükség. Egyetemen se a 2év alatt, egyedül a statisztikánál voltak ilyenek, de ott is mondta a tanár, hogy ilyet minek tanítani, 1%-ot ha érinteni fog majd éles munkában. Én innen veszem. Te honnan veszed az ellenkezőjét?

[ Szerkesztve ]

(#607) Aryes válasza Dr Cook (#600) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én csak pár éve hagytam el a 40-et, de irigylem az eredményeidet, gratulálok! :C
Nehezen hiszem, hogy a korunk alapján diszkriminálnának, az 50-es korosztály sok szempontból a legveszélyeztetettebb, tehát hatalmas öntökönrúgás lenne pont ezt a korosztályt kizárni...

(#608) Aryes válasza Create. (#606) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja, ha a tanár ezt mondta, akkor biztos úgy van.
Én onnan, hogy van kb. másfél évtizednyi programozói tapasztalatom...

(#609) Create. válasza Aryes (#608) üzenetére


Create.
addikt

Akkor gratulálok! Biztos sikeres vagy a területeden, ha erre a programra van szükséged. Milyen nyelveken programozol?

[ Szerkesztve ]

(#610) Slotyo válasza Dr Cook (#600) üzenetére


Slotyo
csendes tag

Gratulálok! :C
Én 40 vagyok. Anno programozónak tanultam, de nem
volt kitartásom hozzá. Hülye voltam, és inkább elmentem egy multihoz, ahelyett, hogy egy IT karriert építsek. Ne add fel! ;)

(#611) Aryes válasza Create. (#609) üzenetére


Aryes
nagyúr

Zenész vagyok. alt="" title="" Asszem ezzel meg is magyaráztam, hogy miért van erre szükségem. :U

Egyébként PHP, js, C, C++, ha nagyon muszáj, akkor kicsit java és python. Autodidakta módon tanultam, és sokszor nagyon érzem az iskolai képzés hiányát. Meg a papír hiányát.

[ Szerkesztve ]

(#612) Create. válasza Create. (#609) üzenetére


Create.
addikt

Illetve mutatnál pár munkádat, amihez szükséges volt ilyen jellegű tudás? Komolyan érdekel, illetve biztos másnak is segítene megérteni, hogy miért is szükséges.

most amúgy nem tudom eldönteni, hogy trollkodsz vagy sem. De mivel minden nekem célom az, hogy frontend webfejlesztő legyek, így tényleg érdekel, hogy mihez kell, én nem tagadom, hogy igazad lenne.

én az oklevélnél html, css, jquery, bootstrap, mysgl, php.
egyetemen: c és java volt eddig.
nekünk egyiknél se jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#613) Create. válasza Aryes (#611) üzenetére


Create.
addikt

Én logisztikai cégnél vagyok (hamarosan ugye csak voltam). Idén már nem akarok dolgozni, minden időmet/megtakarított pénzem tanulásra fordítom.

[ Szerkesztve ]

(#614) Aryes válasza Create. (#612) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem trollkodom. :N
Voltál már olyan helyzetben, hogy tárgyaltál ügyféllel, vagy kézbe kaptál egy írott dokumentációt? Na most ez egy szöveges példa, amit először is számokba kell önteni, másodszor algoritmizálni kell. Lehet, hogy nem érezted, mert neked ez nem okoz gondot, de nagyon sok embernek már az első problémát okoz (ezeket hívják funkcionális analfabétáknak).
Sokszor kell igazságtáblázatokat is írni, de volt már dolgod reguláris kifejezésekkel? Na, ha valamihez, ahhoz kell a logika... :U De adatbázisok közti kapcsolatok, lekérdezések optimalizációja is tud nagyon bonyolult lenni (volt már olyan adatbázis lekérdezésem, hogy 3 sorba kellett tördelni, hogy kiférjen a képernyőre)...

De hogy konkrétabbat írjak: nagyon sokszor előfordul, hogy kell pl. egy if kifejezést írni olyan adatokból, mint pl a Józsi azt állítja, Sanyi hazudik stb. kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#615) Create. válasza Aryes (#614) üzenetére


Create.
addikt

Ilyen volt (ügyféltől kapottal nem), a regex valóban húzós (de az is php-ban jött elő nálam legalábbis), munkatapasztalatom nincs, viszont én nem láttam erős párhuzamot aközött a kettő között. Viszont én frontendet szeretnék mindenképpen. Ez inkább már backendes szerintem és ott se a kezdő szint. De lehet tévedek. Frontend részen eddig csak alap matematikai műveletekre volt szükségem, mint összeadás, kivonás, szorzás, osztás és % számítás.

[ Szerkesztve ]

(#616) Create. válasza Create. (#615) üzenetére


Create.
addikt

If-re persze van, de így nem vontam párhuzamot ezzel. Ez nekem viszonylag természetes, hogy egy eldöntendő dolgot meg tudok vizsgálni.

(#617) shadow21 válasza Create. (#615) üzenetére


shadow21
újonc

Mai világba a frontend rest api-n beszélget a backend-el mind a kettő oldalon kell validálni a bevitt adatot. Frontend-en is kell szűréseket végezni stb......


szerk.: felhasználó által bevitt adatba sose bízunk még akkor se ha szűk réteg használja...

[ Szerkesztve ]

(#618) Dr Cook


Dr Cook
csendes tag

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat! :R

Meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok, a remény hal meg utoljára.

Egyébként éppen most néztem; a Kompetencia teszt is elindítható a böngésző előzményeiből. :C

Nem vagyok programozó, tapasztalatom viszont van pár évnyi.

Java, Javascript, VB, VB.NET, PHP, ASP, html, css, LUA, Perl, AS2/AS3, Lingo és a fene tudja még mikkel foglalkoztam az idők során. Szerettem volna hivatalos papírt is arról, amit majd megtanulok, ezért iratkoztam be.

Azt, hogy milyen irányban induljak, ha továbbjutok, még nem tudom. Meglátjuk.

A holnap tesztet íróknak sok szerencsét, figyelmet és eredményességet kívánok! :K

Tessék a kérdéseket alaposan megrágni és értelmezni, egyik-másik igen bonyolultnak tűnik, miközben faék egyszerűségű. Lesz egy-két ilyen.

[ Szerkesztve ]

Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

(#619) kiskeni válasza Dr Cook (#618) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Részemről is sok szerencsét a holnap íróknak!

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#620) dheadz válasza Create. (#574) üzenetére


dheadz
csendes tag

Siettem (ezért végeztem 46 perc alatt..), így ezt én is csak később láttam, miután letöltöttem. A leírás szerint is kuka az eredmény ilyenkor:

" Fontos, hogy a tanuló megfelelően zárja be a kompetenciatesztet a teszt jobb felső sarkában lévő Kikapcsolás gombra kattintva, amikor végzett. Akkor mentette a rendszer sikeresen a teszt eredményét, ha a kártyán és a kompetenciateszt saját oldalán is megjelent az eredmény."

Az meg már mennyire felhasználóbarát megoldás, hogy miután kijelezte az eredményt/befejezte a tesztet a rendszer, nem rögtön menti el ? :Y
Ezek után még azon sem lepődtem volna meg, ha az utolsó feladat is egy logikai feladvány lett volna, és aki nem oldja meg sikeresen, annak semmissé teszi az eddigi eredményét (bár lehet, hogy így is az volt :D )
Úgy érzem, én meg most engedtem el az egészet..de a jövőben még a szervező céget is messze elkerülöm.

(#621) Narxis válasza dheadz (#620) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez előző vizsgánál nem helyreállították kérésre az ilyeneket? Mondjuk tegnap valaki írt nekik, hogy szeretné megnézni a válaszokat amiket adott és azt írták neki vissza, hogy a rendszer nem menti a válaszokat. wtf?

Thanos was right.

(#622) Create. válasza dheadz (#620) üzenetére


Create.
addikt

Az a baj, hogy ez szánalmas, ez a nexiuslearning egy rakat kakahalom. A kommunikáció szintúgy. Az állami oktatás sajnos ilyen szintű máshol is, vagy rosszabb. Én azért bízok benne, hogy a 83 + 63 % elég lesz, ha nem, akkor udemy azt csókolom.

(#623) dheadz válasza Narxis (#621) üzenetére


dheadz
csendes tag

Gondolom, ezek után nem meglepő ez sem.
Szerencsére az előző vizsga meglepően zökkenőmentesen lezajlott nálam, már csak utólag láttam, mennyi különféle probléma merült fel.
Írtam a support-nak, de ha tényleg nem menti a rendszer sehol...nem csináltam képernyőmentést a végéről.

(#624) Create. válasza Narxis (#621) üzenetére


Create.
addikt

Igen, nekem is azt írták az elsőnél... pedig olyan hiba volt, hogy két válasz is ugyanaz volt írva, csak az egyik nem azt küldte a szerver felé. Naná, hogy nem jó ment el, 2% ott is bukó volt, de azt még benyeltem, mondom nem rossz az a 83% se, de így meg már lehet kellett volna.

(#625) Aryes válasza dheadz (#620) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát az alaposság is egyfajta kompetencia... A programozó, aki nem menti el a munkáját, nem túl hasznos tagja a teamnek. :U

(#626) Create. válasza Aryes (#625) üzenetére


Create.
addikt

1, van auto mentés
2, normálisan léptem ki, mégse mentett.

ráadásul akinek a felénél elment a net vagy netán áramszünet, vagy bármi, az akkor elbukta kb az egészet, mert elölről kell kezdenie, persze már nincs 90perced rá. Szerinted ez korrekt?

nem tudom miért véded ennyire őket, de ez nagyon durván az ő saruk. Komolytalan az egész szervezés és a technikai megvalósításuk is.

[ Szerkesztve ]

(#627) Dark Archon válasza dheadz (#620) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én úgy léptem ki, mégsem mentette. Vagyis csak félig: az oldalon látszik a jó eredmény, a PDF-ben viszont az előző van.

92% + 61% vajon mire elég? :)

Create.: szerintem az sem korrekt, hogy nem lehet passzolni egy kérdést, majd később visszatérni rá, mint egy papíros tesztnél. Elég fontos lenne időmenedzsment szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#628) Aryes válasza Create. (#626) üzenetére


Aryes
nagyúr

nem tudom miért véded ennyire őket

Én mindig megnézem a vitás kérdéseket a másik fél nézőpontjából is, és ha azt tapasztalom, hogy nagyon egyoldalú szidás (vagy dicséret?) megy egy irányba, automatikusan elkezdem az ördög ügyvédjét játszani. Ez nem trollkodás - bár lehet néha annak tűnik - mert nem az a célom, hogy felszítsam az indulatokat, de egy vitában elengedhetetlen a "hallgattassék meg a másik fél is" hozzáállás.
Ez esetben viszont egyszerűen máshogy látjuk a dolgokat. Én mindig hajlamos vagyok mindenkiről a legjobbat feltételezni, itt is azt néztem, hogy ha nem a közpénz elsíbolására ment ki az egész, akkor mi lehetett a cél és elérte-e ezt a célt. Lehetett volna-e jobban csinálni, és ha igen, ez miért nem sikerült.
A kompetenciateszt végülis szerintem elég reális képet adott vissza rólam: a Mensa-teszt szerű része (ami a vizuális intelligenciát méri) könnyen ment, a szöveges részben (verbális intelligencia) viszont akadtak nehézségeim.

Dark Archon: szerintem az sem korrekt, hogy nem lehet passzolni egy kérdést, majd később visszatérni rá, mint egy papíros tesztnél

Igen, ezt pedig valóban egyszerű lett volna megvalósítani. Gyanítom, hogy ez is egy csalás elleni lépés lehet a részükről, ha nem egyszerű nemtörődömség.

[ Szerkesztve ]

(#629) Narxis válasza Create. (#626) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet, hogy ő Kristóf és csak védi a munkáját. :))

Thanos was right.

(#630) Aryes válasza Narxis (#629) üzenetére


Aryes
nagyúr

:K :DDD

(#631) Create. válasza Aryes (#628) üzenetére


Create.
addikt

Nem magával a tesztekkel volt baj, még az anyag is jó volt. De a kommunikáció és a technikai háttér borzalom. Szóval lehetne ez egy nagyon pozitív dolog is, csak amiket írtam eléggé beárnyalják, hisz az elért %-tól fog függni és nem biztos, hogy az meg csak rajtad múlt.

[ Szerkesztve ]

(#632) krizmo_ válasza Narxis (#629) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Biztos, hogy nem ő Kristóf. ;) :N Írta is korábban, hogy már elmúlt 40.

(#633) mephi666


mephi666
nagyúr

hehe, ma csütörtök van? tegnap volt egy olyan érzésem egész nap, hogy valamit elfelejtek... most eszembe jutott... azt hittem, hogy ma van szerda... nem vagyok kompetens :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#634) Narxis válasza mephi666 (#633) üzenetére


Narxis
nagyúr

Még így is kompetensebb vagy mint a tanfolyam szervezői. ;]

Thanos was right.

(#635) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Hát, ez ennyi volt számomra. Keresek valami munkát.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#636) Narxis válasza kiskeni (#635) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én is inkább elmegyek takarítónak egy programozó céghez, közelebb már úgyse fogok kerülni a programozáshoz. Aztán ki tudja, lehet egyszer majd lesz olyan, hogy a táblára fel lesz írva egy kód amire a cégnél senki nem tudja a megoldást, napokig agyalnak rajta, aztán egyszer csak este én megoldom és akkor másnap megkérdezi a főnök, hogy na ezt ki oldotta meg? Mindenki a vállát vonogatja miközben én a háttérben sokatmondóan fütyörészve ürítem a kukát és gyanússá válok a főnök szemében és tádá. Így kezdődik a programozási karrierem.

Thanos was right.

(#637) Create. válasza Narxis (#636) üzenetére


Create.
addikt

Rengetegen szerintem hagyják, nekem 2 ismerősöm a kompetencia tesztet el se kezdte. Én nem adnám fel a reményt még. Nekem is elég rosszul sikerült, bár én ha nem kerülök be akkor is nyomom tovább a tanulást.

[ Szerkesztve ]

(#638) Aryes


Aryes
nagyúr

Most már írjon végre valaki, akinek jól sikerült a teszt... :(

krizmo_?

(#639) kiskeni válasza Create. (#637) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Attól függ igazából. Ha valamilyen csoda folytán támogatnak, akkor értelemszerűen elkezdem, de mint írtam egyszer feljebb, reálisan látom magamat és neem, erre (a kompetencia teszt miatt) nem jár a "100% államilag támogatott belépőjegy". Esetleg még annyit tudok elképzelni, hogy talán valamivel kedvezőbb áron elkezdhetem, akkor talán-talán elgondolkozok rajta, de eddig eléggé offosnak tűnik ez. A majdnem biztosról mindössze 1 óra leforgása alatt szinte a lehetetlen státuszba kerültem, dicső na :DDD

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#640) Narxis válasza Aryes (#638) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ott van feljebb a korelnök.

Thanos was right.

(#641) lajtorjanos


lajtorjanos
újonc

Ez kb a vicc kategória volt...
Nem tartom magam zseninek, de szerintem ezek kimondottan szivatós kérdések voltak.
Egy Raven teszt sokkal barátibb lett volna ennél; mint ahogy ti is fentebb irtátok, hogy ki van a hócipőtök ezekkel a kérdésekkel.

Nekem 69% lett; de őszintén még ha tovább is kerülök egyik lehetőseg se izgat ezek közül.
Java - kössz nem; python jó nekem. max R-t tanulok még adatbányászathoz
Frontend - sok apro macerás munka, nem kihivó csak szivás heti 40 orába imho
Tesztelő - ehhez nem kell olyan sok tanulást elvégezni...
Üzemeltető - jelenleg is sysadmin és fejlesző vagyok...

Azért kiváncsi vagyok, hogy a végén mit hoznak ki belőle; lehet 100 ember kap 2 éves OKJ tanfolyamot ezek közül amit ő maga választ... AZT CSÁ!(?)

(#642) Create. válasza lajtorjanos (#641) üzenetére


Create.
addikt

1 év a max. 7milliárd a keret, de abból azt hiszem alapból 4-et tananyag fejlesztésre költenek, tehát 3 marad a tanulókra.

[ Szerkesztve ]

(#643) Aryes válasza Narxis (#640) üzenetére


Aryes
nagyúr

Dr Cook? Jó, de ő egy. Senki másnak nem sikerült?

(#644) Derrewyn válasza Aryes (#643) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Most fejeztem be, 87% lett. Párat tudom, hogy benéztem.
Nem hiszem, hogy bármelyik kérdés hibás lett volna. Más kérdés, hogy pár helyen nem volt egyértelmű volt a feladat, de ez sajátossága az ilyen teszteknek.

(#645) Slotyo válasza Aryes (#638) üzenetére


Slotyo
csendes tag

Mit értünk jó alatt? A 81% jó? És ha ez sem elég a 92%-os webfejlesztés teszt után,
akkor szevasz. :U Én inkább nem számítok semmi jóra, aztán max meglepetés ér.
Egyre inkább azt hiszem én is, hogy az önfejlesztés többet ér, mint ez a "lehetőség".

(#646) Aryes válasza Derrewyn (#644) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem ma eleve más kérdések voltak, és lehet, hogy a tegnapi sok panasz után jobban átnézték őket.

(#647) Derrewyn válasza Aryes (#646) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ezeket nem saját kútfőből szedték, hanem pl. matematika szakos szakdolgozatból volt az egyik tegnapi is.
Persze nem kizárt, hogy akadt benne hiba, de szerintem nagyobb az esélye annak, hogy az emberek nem viselik jól, ha hibáznak vagy valamit nem tudnak.

(#648) Aryes válasza Slotyo (#645) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az enyém pont ugyanez lett, 92% és 81% :Y
Szerintem is kevés lehet, ha a többség 100%-kal teljesítette a vizsgát, de valahogy ez nem tűnik valószínűnek.

(#649) Create. válasza Aryes (#648) üzenetére


Create.
addikt

Alapból akiket én mondtam be se engedte a rendszer, pedig regisztráltak. Többször próbálkoztak elindítani, aztán hagyták a francba.

én se gondolnám, hogy sokaknak sikerült ez akár annyira jól, mint nektek. De majd kiderül. Sokan már szerintem ott hagyták a francba, amikor elolvasták, hogy ez munka mellett nem fog menni kb.

olyankor amúgy mi lesz vajon, amikor mondjuk jól sikerült, demégse akar tovább tanulni?

[ Szerkesztve ]

(#650) Aryes válasza Derrewyn (#647) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez túlmutat az önérzeten. Például volt egy kérdés, ahol 8 doboz vagy mi között van egy, ami könnyebb a többinél, és kétkarú mérleggel hány mérésből lehet megmondani, hogy melyik a könnyebb. Itt mi volt a helyes megfejtés? Én 3at írtam és nem fogadta el.
Egy másik kérdésnél 1-31 közti számot kell megtippelni, olyan kérdést kell feltenni, amire igen vagy nem a válasz, hány kérdésből lehet kitalálni a helyes választ? Én 4-et írtam és nem fogadta el. Szerintem mindkét kérdésre ez volt a helyes válasz, de melyiket fogadta el a rendszer és miért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.