Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Corleone33 válasza Narxis (#800) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Igen, eddigi infók szerint 4 ből 3 sulinál fixen lesznek virtuális kontaktórák amin jelen kell lenni.

Training 360 esetében meg passz.. ott csak annyit tudunk hogy rengeteg tananyagot tesznek elérhetővé ha ott folytatod.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#802) Aryes válasza Corleone33 (#801) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én meg abban reménykedtem, hogy igazi oktatás lesz, igazi tantermekben. Végignéztem a gyerekeim virtuális oktatását, hát semmi értelme nem volt. Ehhez képest a kontaktórák nagy száma inkább pozitív.

(#803) Corleone33 válasza Aryes (#802) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Járványidôszakban esélytelen face to face órákat tartani, az még kivitelezhetetlenebb lenne legtöbb résztvevőnek

Egyszerűen nem olyan időket élünk amikor ez biztonságosan kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#804) krizmo_ válasza Aryes (#802) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Akkor bejártál volna vidékről :F

(#805) Create. válasza Corleone33 (#796) üzenetére


Create.
addikt

Persze magával tol ki, aki csal, mert az valószínűleg nem fog tovább menni, ha már ezt se értette, úgy, hogy esetlegesen vissza kell fizetnie. Én se értem el olyan pontszámot, mint amit szerettem volna, a vizsgára nem is készültem, csak 2hónappal előtte végignéztem a videókat, meg a teszteket megcsináltam (szabin voltam, kb 5nap alatt lepörgettem). A kompetencia teszten meg volt technikai probléma, minek következtében újra kellett kezdenem és másodjára az angol kérdésekig el se jutottam, mert ugye lejárt az idő.

Csalódott leszek, ha nem jutok be?
Én szeretném majd csinálni, ha lehet. Ha nem, akkor is tanulok csak mást. Szerencsére van időm is, udemyn is van egy rakat képzés amit már rég megvettem, csak idő nem volt rá eddig. Nem leszek elveszve. Mindenesetre ez a program nekem elsősorban azért kellene, mert ellenőrzött körülmények közt zajlik és lenne visszajelzés.

De egyébként én nem tépem a hajam, csak megjegyeztem, hogy lehet emiatt is visszamondhatják a képzést, a munka miatt is, stb. Tehát simán lehet esélye nekem is, meg nálam rosszabbul végzettnek is.

krizmo: én pl felköltöztem volna pestre keresztanyámhoz, ha úgy van arra a fél évre. De ez az online oktatás jobb lenne nekem is.

ja még annyit, hogy van frontendben angular is, ami nekem különösen szimpatikus lenne.

[ Szerkesztve ]

(#806) Aryes válasza krizmo_ (#804) üzenetére


Aryes
nagyúr

Fú, ez de pesti gondolkodás. ;]
Kinek mi a vidék. :P Azért annak, hogy Debrecenben, meg a többi megyeszékhelyen tantermi képzést indítsanak egy országos állami képzés keretében, nem gondolnám, hogy annyira kicsi az esélye. Képzeld, van nálunk mozi is. ;]

(#807) Derrewyn válasza Narxis (#800) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A cél a 7 milliárd Ft EU-s támogatás eltapsolása volt, illetve, hogy ebből egy bizonyos képzőhely kapja a legtöbbet.
1000 fő képzése kb. 1 évig fejenként 10 misiből? Igencsak nyereséges üzlet.

(#808) Narxis válasza Derrewyn (#807) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem semmi, talán futja oktatóra is mert látom a Training360 tegnap még feltette az álláshirdetést profession-re. :D

Thanos was right.

(#809) Create. válasza Derrewyn (#807) üzenetére


Create.
addikt

“Csak” 3milliárd a keret az oktatásra. A többi fejlesztésre, a felvételire meg ilyenekre ment el. De kétség kívül így is pofátlan, hisz ha nem államin vagy nem kerül 2.5millióba az oktatás.

emailt kapott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#810) krizmo_ válasza Aryes (#806) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Csak úgy tudom, hogy a progsulik helyileg Budapesten vannak és oktatnak, ezért kérdeztem, hogy miért reménykedtél ebben.

#805 Create.
Az online oktatás nekem is jobban tetszik, örülök, hogy így lesz megoldva. :K

[ Szerkesztve ]

(#811) Aryes válasza krizmo_ (#810) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát Debrecenben van pl Logiscool, amiről tudok, de az újratervezésben résztvevő 4 suli közül az egyik konkrétan miskolci székhelyű. De nem hiszem, hogy megoldhatatlan feladat lenne 50 ember számára szerezni egy termet ebben az apró városban, és leküldeni egy oktatót. :N
Arról nem is beszélve, hogy ott az egyetem, kiépített infrastruktúrával, oktatókkal. Nem az én dolgom kitalálni, de nem akkora ez az ország, hogy ez gondot tudna okozni, főleg nem ennyi pénzből.

[ Szerkesztve ]

(#812) krizmo_ válasza Aryes (#811) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Értelek, de itt most csak azok a progsulik számítanak, ahol jelenleg ebben a programban tanulni is lehet...
Vannak vidék specifikus ingyenes E-learning képzések is, amin Pest megyei lakosok nem vehetnek részt PL.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#813) Derrewyn válasza Create. (#809) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nagyjából mindegy mire ment el, a végeredmény akkor is az, hogy max. 1000 fő-t oktatnak.
Azért 4 milliárdból nem jutott elég egy olyan rendszerre, ami az általuk vizsgára kijelölt időpontban és létszámmal ne omoljon össze?
Szerintem egy alaposabb vizsgálatot nem állna ki, hogy mire ment el az a 4 Mrd, és a 640 óra * 4000 Ft sem piaci alapú tandíj.

De itt inkább meg is állok, mert ez a fejtegetés túl messzire menne és feszegetné a fórum kereteit.

(#814) Create.


Create.
addikt

Érdeklődtem, hogy várjam-e az emailt. Sokat nem tudtam meg, de azért van benne fontos információ.

(#815) Create. válasza Create. (#814) üzenetére


Create.
addikt

Illetve még egy infó, akinek sikerült a vizsga és elindította a kompetencia tesztet az fog kapni emailt.

(#816) kiskeni válasza Create. (#805) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Én csak azt nem értettem, hogyan hasalhattam el ennyire a kompetencia teszten... Mert a vizsgám még tök vállalható volt 82%-al úgy gondolom, erre meg hozok valami 50% körülit (46 ha jól rémlik) kompetencián... Pedig egyáltalán nem vagyok ostoba (mert ez kb. annyit árul el rólam), a vizsgára készülésnél is csoport nélkül, csalás nélkül, mindenféle hókuszpókusz nélkül, magamnak tanulva értem el azt az eredményt és élveztem is, értettem is. De ez a második kör... Nagyon lehangolt. Hogy így én tutira esélytelen vagyok, az garantált, még ha vissza is mondják páran, akkor sem fogok tudni bekerülni ilyen eredménnyel.

Már keresek is melót egyébként, megpróbálok ezúttal a szakmámban elhelyezkedni. Ezt pedig lesz*rom nagy ívben, majd később fizetek érte és megoldom úgy, csak hát nem akartam kockázatot vállalni, mert nem tudom eleve mennyire hatékonyak ezek a fajta képzések. El fogok tudni vajon helyezkedni ezekkel, fogok tudni előrébb jutni, többet tanulni, magasabb pozíciókat elérni több fizetésért? Vagy ez csak a "betanított munka" kategória informatika verzióban és ilyesmikről ne is álmodjak? Mi van, ha az a több százezer forint (vagy épp millió) a kukában landol? Akkorát nem akarok hibázni.

Szerk.: félreértés ne essék, szerény kis szösszenetemmel nem szidni akarok bárkit is, ez csak egy magammal szembeni éretlenkedés, önkritika ha úgy tetszik. Én örülök, hogy megadatott egy ilyen lehetőség, még ha szerény kis országunkhoz méltó módon zavarosan is zajlott le ez idáig a folyamat, egyszerűen csak csalódtam magamban. Most már csak a remény maradt, hátha netán bejutok, ha pedig így lesz, gondolkodás nélkül bele vágok minden erőmmel.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#817) krizmo_ válasza kiskeni (#816) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Sokan végeztek azoknál, akik indítanak képzéseket. Tudok cégekről, akik innen válogatják ki a juniorokat, ők senior/medior fejlesztő mellett rázódnak bele a munkába.
Folyamatosan tanulni kell így tudsz fejlődni, az nem megy, hogy ezt elvégzed és ennyi, ebben a szakmában mindig van mit tanulni, ha szeretnél feljebb lépni...

(#818) kiskeni válasza krizmo_ (#817) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Ha előrébb szeretnék jutni, akkor nyilván nem "csak elvégzem a képzést és bejutok" a cél... Ne kezdjük ezt a kukacoskodást itt is, ha kérhetem.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#819) Create. válasza kiskeni (#818) üzenetére


Create.
addikt

Azért mindenképpen töltsd ki, hogy hova mennél, hátha bejutsz valahova, sose lehet tudni.

Az előzőre meg, önmagában ez a 4hónapos képzés valószínűleg nem elég (ezt az egyik iskola írja is), a +2hónapos specializációval szerintem már jobb esély lesz. De az biztos, hogy becsülettel végig kell nyomni napi 8-10órában.

[ Szerkesztve ]

(#820) Submarine válasza krizmo_ (#817) üzenetére


Submarine
senior tag

Ez alól egy kivétel van az univerzumban: a tollfelvásárló.
Vol egyszer egy főmérnököm, az erre azt mondta volna (mint mindenre):
És feltaláltuk a melegvizet.

(#821) Dark Archon válasza kiskeni (#816) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hasonló eredményt értem én is el. De én tudom, hogy nem vagyok ostoba, egyszerűen ennyire szar, szemét kérdések voltak, és nem számoltak részeredményt.

A StudiCore hasonló, de nem szándékos kibaszásból írt tesztjén 92%-ot értem el.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#822) Derrewyn válasza Dark Archon (#821) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A kompetenciateszt nem azt vizsgálta, hogy mennyire vagy okos, hanem azt, hogy mennyire tudsz "out of the box" gondolkodni.
Erre pedig teljesen alkalmas volt, nem egy kérdésnél még számolgatni is felesleges volt, mint pl. a minimum hány mérésből találod meg az x tárgy közül az egy könnyebbet. Lehet ez kibaszós kérdésnek tűnt, de valós helyzetet másol. Leprogramozol valamit, ami a legtöbb esetben jól működik, ugyanakkor egy tesztelőnek az a feladata, hogy megtalálja azokat változókat, amikor nem.

Igen, keményebb volt mint más tesztek, amik azért részben amiatt könnyebbek, mert mégiscsak egy fizetős helyre szeretnének bevonzani. Azt is be kell látni, hogy egy keményebb teszt alkalmasabb arra, hogy jobban differenciálja a jelentkezőket, mint az, ha 90-95% között írna szinte mindenki.

(#823) Create.


Create.
addikt

Egyébként ki, mire szeretne menni? Én első helyre front-end, másodikra java backendet fogok megadni. Vagy a progmasters vagy a training360, mert ezeknél van angular.

(#824) Corleone33 válasza Create. (#823) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Első helyen tesztelőire, másodikra üzemeltetésre (a másik kettő hidegen hagy)

Bár nálam a kontaktórákon fog sokminden múlni hogy be tudom e vállalni.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#825) Aryes válasza Derrewyn (#822) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt nagyon jól megfogalmaztad! :R

(#826) róland válasza Create. (#823) üzenetére


róland
veterán

Front-end, Java backend sorrend, s ahol a legkevesebb kontakt óra kell a teljesítéshez.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#827) zsboya válasza Derrewyn (#822) üzenetére


zsboya
csendes tag

Elvileg ugyanazt az államilag előírt tananyagot kellene midegyiküknek leadni, csak a tanítási módszereikben és az időbeosztásukban lehet némi eltérés.

(#828) Create. válasza zsboya (#827) üzenetére


Create.
addikt

Nem ugyanaz lesz teljesen, pl a greenfox ki se írta (vagy én nem találtam) a tematikát, a codecool vuejs-t, a training360 és progmasters meg angulart fog tanítani.

[ Szerkesztve ]

(#829) zsboya válasza Create. (#823) üzenetére


zsboya
csendes tag

Elvileg ugyanazt az államilag előírt tananyagot kellene midegyiküknek leadni, csak a tanítási módszereikben és az időbeosztásukban lehetne némi eltérés

(#830) Create. válasza zsboya (#829) üzenetére


Create.
addikt

Van a tananyagban eltérés, nem tudom minek duplikáltad ugyanazt a hsz-t.

(#831) krizmo_ válasza zsboya (#829) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

:N Azt adják le, amit korábban is. A saját tananyagával oktat mindegyik iskola.

Szerk.:
Ne írd be többször ugyanazt, mert törlésre kerül!

[ Szerkesztve ]

(#832) zsboya válasza krizmo_ (#831) üzenetére


zsboya
csendes tag

Hát pedig itt nem ezt írják!

Fontos tudnod, hogy a tananyag központilag meghatározott, viszont azt megígérjük, hogy oktatási módszertanunk 100%-ban green foxos lesz!

https://www.greenfoxacademy.com/allamilag-tamogatott-informatikai-kepzesek

(#833) Create. válasza zsboya (#832) üzenetére


Create.
addikt

Az, hogy központilag meghatározott az nem egyenlő azzal, hogy ugyanaz a tananyag. Például iskolánként lehet más adatbázis, más framework, stb. Az viszont be van határolva, hogy kell legyen benne adatbázis is, meg framework is.

[ Szerkesztve ]

(#834) krizmo_ válasza Create. (#833) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Így van. :K

(#835) Create.


Create.
addikt

Egy kis info egyébként, a progmastersel beszéltem és beiratkozáshoz el kell menni pestre személyesen.Tehát még ennek is hamarabb kell megtörténnie mint október 19. Ez azért furcsa, mert 1hét lesz nagyon maximum arra, hogy kitöltsd hova szeretnél menni és hogy bekerülsz-e, de azon se lepődnék meg, ha annyi időt se adnának. Szóval érdemes nagyon figyelni és egyből leadni, hogy ki hova szeretne menni. Én holnap reggel már írni is fogok nekik, hogy nem kaptam emailt, mert nem világos a 9-ig, hogy az 9 0:00 vagy 9 24:00.

[ Szerkesztve ]

(#837) Create. válasza krizmo_ (#836) üzenetére


Create.
addikt

Igen, olvastam, csak ténylegesen megkérdeztem. A fő kérdésem az volt egyébként feléjük, hogy levelező mellett lehet-e csinálni, amire az volt a válaszuk, hogy nem tudnak arról, hogy kizáró ok lenne.

(#838) krizmo_ válasza Create. (#837) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Államilag támogatott képzésen vagy?
(Tudom, hogy már írtál erről, de most nem rémlik mit. :B )

[ Szerkesztve ]

(#839) Create. válasza krizmo_ (#838) üzenetére


Create.
addikt

Ez a félévem államilag finanszírozott, mert átvettek.

[ Szerkesztve ]

(#840) krizmo_ válasza Create. (#839) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Valahol olvastam, de most nem találom, hogy kizáró ok lehet, ha van folyamatban államilag támogatott képzésed, szerintem erről inkább az NSZFH tud neked pontosabbat mondani... de lehet már ezen is módosítottak (így legyen).

Egyébként, a Green Foxnál október 26-án indul a képzés... pedig eddig itt is 19 volt, ha jól emlékszem.

(#841) Create. válasza krizmo_ (#840) üzenetére


Create.
addikt

Igen, a progmasters szerződésben van ilyen, hogy állami vagy uniós forrásból. Viszont szerintem az egyetem az más tészta, mert 12félév alanyi jogon jár mindenkinek ingyenesen.

(#842) Narxis válasza Create. (#841) üzenetére


Narxis
nagyúr

mert 12félév alanyi jogon jár mindenkinek ingyenesen

:Y biztos? :D

Thanos was right.

(#843) krizmo_ válasza Create. (#841) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Amit, ha nem végzel el, akkor ki kell fizetni, szóval csak sikeres teljesítés esetén ingyenes (államilag támogatott).

(#844) Create. válasza krizmo_ (#843) üzenetére


Create.
addikt

Nyílván el kell végezni, egyébként 2félév alatt ki is tudnak csapni.

(#845) Create. válasza Narxis (#842) üzenetére


Create.
addikt

Igen, ha van érettségid és eléred a ponthatárt. Mondjuk lehet csak 8 félév, most így konkrétan már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#846) stopperos válasza Create. (#841) üzenetére


stopperos
senior tag

képzési idő + 2 félév, ha teljesíted a féléves kreditet és a féléves átlagot. Emígy átraknak fizetősre "államilag támogatottról".

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#847) Create. válasza stopperos (#846) üzenetére


Create.
addikt

Az azért nem jó, mert akkor a msc-t már nem csinálhatnád államin, szóval ettől biztos több van.

(#848) Narxis válasza Create. (#845) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem meg nem, semmi nem jár alanyi jogon felsőoktatásban. Alanyi jogon járt eddig 1 db OKJ képzés ami bármennyi éves lehetett illetve bizonyos feltételekkel egy 2. OKJ de most azt átvariálták. A felsőoktatás teljesen más tészta és az újratervezés facebook csoportban én is erről olvastam, hogy nem lehet más állami képzésed folyamatban. Én a helyedben megkérdeznék egy illetékest.

Thanos was right.

(#849) Create. válasza Narxis (#848) üzenetére


Create.
addikt

Pedig érettségit bárki tehet, így ha a ponthatárt eléred akkor mehetsz államira. Ha az első évben kicsapnak, akkor is jelentkezhetsz államira megint, csak 2félévvel kevesebbel gazdálkodhatsz. Szóval szerintem alanyi jogon jár, mert ha nem jelentkeztél sose, még mindig van lehetőséged. Az, hogy ha felvettek teljesíteni kell, az szerintem teljesen jogos elvárás.

Egyébként rákérdeztem, biztos, ami biztos.

Egyébként van itt olyan, aki dolgozik és kért már munkáltatói igazolást, hogy részt vehessen a programban?

[ Szerkesztve ]

(#850) zsboya válasza krizmo_ (#840) üzenetére


zsboya
csendes tag

Vmi olyat írtak korábban, hogy okt. 19-én kiküldik a házi feladatokat és hogy nov. elején (vagy október végén ?) indul csak maga a képzés. De már a házis részt törölték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.