Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) proci985 válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt ismerik jobban, gondolom nem akarnak hetekig alapozni.

winre evek ota van stabil github desktop app amibe beintegraltak egy fullos command linet is ha az ember ott erzi jobban magat. gyakorlatban szvsz nulla kulonbseg van *nix es win alol jelenleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52) Narxis válasza mexel (#50) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én már elkezdtem az első leckét. Bevezetés a Home Office világába Gundel-Takács Gáborral. :DDD

Thanos was right.

(#53) mexel válasza Narxis (#52) üzenetére


mexel
veterán

Klassz :D De vajon hol lehet a regisztráció gomb? Operán és Vivaldin nem találom. Csak nem kell majd explorert használnom hozzá? :F

[ Szerkesztve ]

(#54) krizmo_ válasza mexel (#53) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Az "érdekel" gombra kell kattintani.

(#55) mexel válasza krizmo_ (#54) üzenetére


mexel
veterán

ááá. érdekes. Ha a bejelentkezésre kattintok ugyanaz az ablak ugrik fel, csak éppen a Regisztráció hiányzik. Pedig már végignyomkodtam mindent. Na kiestem az első lépcsőben, nem nekem való ez :DDD

(#56) Narxis válasza mexel (#53) üzenetére


Narxis
nagyúr

Chrome-ban csináltam reklámblokkolót kikapcsolva. Ott kéne legyen egy Bejelentkezés gomb a most halvány kurzus rész felett, ha arra klikkelsz akkor bedob egy új oldalra ahol bejelentkezhetsz vagy regisztrálhatsz.

Neeeeee, nem adhatod fel. Extra kreditért akkor is bejuttatunk. :D

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#57) krizmo_ válasza Narxis (#56) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Rosszul van írva a nevem. :Y Pedig jól adtam meg, hát vannak kihívások rendesen. :DDD
Próbáltam módosítani, és ki is írja, hogy sikerült, de még mindig rossz. :(((
Sikerült megoldanom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58) mexel válasza Narxis (#56) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem a reklámblokkoló miatt nem láttam, most már meglett, pedig az elején mindenhol néztem. Vagy mégsem :D

(#59) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Regisztrálni ugyan tudtam, de a kurzusaim rész üres.

(#60) mexel válasza FoxiestFox (#59) üzenetére


mexel
veterán

Mert már mindent tudsz :D vagy ezt is meg kell keresni, mint egy kincskereső játékban.
Azt hiszem ezzel el lesz a 15000 jelentkező egy darabig, feltételezem azok a laikusok aki azért jelentkeztek hogy megtanuljanak bármit is akár a pc kezeléséről más itt feladják :)

(#61) mexel


mexel
veterán

Egyébként az a 120 perc mit jelent? Azaz hogy annyi tanulási időt ír. Meg van hogy melyik kurzus hány perc és annyit választhatok? Vagy az összes kurzus ami található azt meg lehet ( kell?) csinálni?

(#62) Narxis válasza mexel (#61) üzenetére


Narxis
nagyúr

120 óra lesz az, gondolom ez az összes videós anyagot takarja. Mindet végig kell nézni aztán enged vizsgázni.

Amúgy ne legyen igazam de ez gyanúsan úgy néz ki mint a Coursera, ez a bevezető ingyenes aztán jönnek a fizetős modulok.

Thanos was right.

(#63) Corleone33


Corleone33
aktív tag

megkaptam a regisztrációs emailt a kurzushoz, minden király, de amikor megerősíteném a regisztrációmat..... "hibás adatok vagy érvénytelen regisztráció"

Még nem rendelkezem tanulói fiókkal azon a platformon és háromféle böngészőből próbálkoztam a regisztrációval de mindegyiknél ugyanaz a hibaüzenet. Ez most így he? :F Mindent többször leellenőriztem, a jelszót is, szóval totál nem értem hogy mit csinálok rosszul

Írtam az üfsz-nek, ez így már nagyon nem szerencsés kezdet :D

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#64) Corleone33 válasza krizmo_ (#47) üzenetére


Corleone33
aktív tag

mázlis, engemet a rendszer beregisztrálni se enged, a jóég se tudja mi miatt

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#65) krizmo_ válasza FoxiestFox (#59) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Még mindig üres?

(#66) FoxiestFox válasza krizmo_ (#65) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem, még tegnap helyrerakta a support.

(#67) krizmo_ válasza FoxiestFox (#66) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Írtál nekik? Nálam még mindig nincs semmi. :(

(#69) FoxiestFox válasza krizmo_ (#67) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Írtam, gyorsan helyretették.

(#70) Soma01


Soma01
veterán

Nektek megjelenik valami a belépés után?
Nekem ennyi van csak kiírva, hogy "Nincs megjeleníthető tartalom."

(#72) krizmo_ válasza Soma01 (#70) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Kell írni a supportnak. Pont előtted írtam, hogy nekem is ezzel van gondom.

(#75) pacal-x válasza Narxis (#62) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Viccen kívül végig kell szenvedni az agyhalál részeket is ?? :Y

(#76) Narxis válasza pacal-x (#75) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem igen.

#77 Nem látok ilyet, minden téma után van egy teszt, ennyi. Egyedül a sorrend van rád bízva tehát belekezdhetsz bármibe, mintha annyit láttam volna regisztrálásnál tegnap, hogy a programozás részeket javasolják abban a sorrendben amiben látod.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#77) krizmo_ válasza pacal-x (#75) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Korábban azt írták, hogy lesz ilyen szintugró teszt, ha az alapok nagyon mennek valakinek.
Nem tudom, hogy van-e ilyen, mert jelen pillanatban nekem még nem elérhetőek a leckék.

#69 FoxiestFox
Köszi, közben már én is írtam nekik, de még semmi, talán holnapra minden a helyén lesz.

(#78) mikung válasza FoxiestFox (#38) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha már így megkérdezted ... sztem nem sokan fanyalognának ha mindenkinek adtak volna mondjuk egy 1 éves fullos tagságit a LA/DOA oldalra. Na jó ... legyünk reálisak ... egy mondjuk 10 képzéses passt is bevett volna mindenki gyomra. Aki amilyen szinten van, ami érdeki, azt tolja.

Ez azért nem akkora buli hogy - ahogy itt olvasom - végig kell nézni MINDENKÉPPEN ...

- Otthoni munkavégzés : Agyrohasztás, uselss töltelék
- Windows alapok : Kezdésnek jó, de fodrász Juditkának lehet hogy kicsit koncentrált
- Hálózati alapismeretek : Ez eddig a legkorrektebb, kb. az a szint amit - ha kicsit figyel - kőműves pistabá' is megért hogy mi miért, hogyan
- Informatikai tudatosság : Nagyon fárasztó már a két arc is aki előadja, meg ahogy előadja meg amit előad ... kb. józan paraszti ész mittomén' hány videón leadva (skippeltem, teszt 100%)
A vállalati webfejlesztés alapjai - A fejlesztői környezet kialakítása : Töltsd le a fél netet w10 alatt ...

Ha kötelező végignézni a videókat ... mi van ha elfogy a licenszelt idő ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#79) rumkola válasza krizmo_ (#72) üzenetére


rumkola
veterán

nem kell írni a supportnak, csak újra be kell lépni ott ahol regisztráltál

(#80) krizmo_ válasza rumkola (#79) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

....ennyire nem vagyok kezdő azért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#81) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Otthoni munkavégzés blokkon próbálom átrágni magam de már nagyon várom hogy eljussak a microsoft teams-ig mert az agyam zsong ettől a sok rizsától

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#82) Corleone33


Corleone33
aktív tag

tudásellenőrző teszteken amúgy mennyi a hibaszázalék? újra lehet kezdeni ha elsőre nem sikerül?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#83) BSOD


BSOD
senior tag

'gundeltakács simán abszolválható 2* sebességen :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#84) BSOD


BSOD
senior tag

Nyugtassatok meg, hogy nem csak bullshit-bingo lesz végig!

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#85) Corleone33 válasza BSOD (#84) üzenetére


Corleone33
aktív tag

én is ebben reménykedem :C

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#86) powernap


powernap
tag

itt másnál is 0% ot mutat? hiába nézem a videókat meg csinálom a teszteket :D

(#87) krizmo_ válasza powernap (#86) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nekem ilyen, szóval jobban jártál :DDD :

(#88) powernap válasza krizmo_ (#87) üzenetére


powernap
tag

az elején pár percig nekem is ez volt miután regeltem, aztán vhogy helyrejött :D

(#89) krizmo_ válasza powernap (#88) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Értem, tehát ha rendbe teszik, akkor az vár majd ami nálad van. :DDD
Zseniális! :C
Amúgy, tegnap írtam nekik, azóta igyekeznek megoldani a gondom.

(#90) MekkMaxli


MekkMaxli
friss újonc

Akkor egy kis magán vélemény fejlesztői/üzemeltetői/amatőr szemmel:
Az oldal:
Valahol olvastam, hogy milyen szép letisztult. Nem, ez nem letisztult, ez igénytelen. A kettő között óriási a különbség, előbbi ugyanis az egyszerűsége mellett tükrözi a belefektetett munkát is. Látszik, hogy foglalkoztak vele, hogy szerettek volna valami hasznosat valami jót alkotni és ezért tökéletesre csiszolták. Itt erről szó sincs, a legősibb formában, stílus és minden nélkül készült, szürke és unalmas (és tele van hibákkal).
A tananyag végül is nem lenne rossz, de nincs semmi tematika vagy terv, össze vissza ugrál az amatőr és a haladó szint között (a témakörökről már nem is beszélve), még agy adott videóban is, nemhogy a topicban. Persze lehetne ezt csinálni úgy is, hogy az jó legyen, de ahhoz is kell a tematika, a terv.
(picit off: Engem kifejezetten idegesít, hogy a videókat az elejétől a végig meg kell nézni, különben nem kapsz rá pipát, így aztán azt is meg kell nézned, amit tudsz, és ezzel elveszed az időt, hogy azt megtanulhasd amit nem tudsz. Ez azért is fontos, mert a megtekintési idők (és a "tanulási") is limitálva vannak időben.)

(#91) Soma01 válasza krizmo_ (#87) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem már jó!
Rossz a leírás amit email-ben küldtek. Mindjárt beteszem ide, hogy hogyan kell csinálni és akkor menni fog neked is. Nekem az ügyfélszolgálat küldött választ, ami elég szűkszavú volt, de sikerült beiratkoznom.
Amúgy az ügyfélszolgálat, nem jó választ adott, de rájöttem a megoldásra az alapján.

[ Szerkesztve ]

(#92) Soma01 válasza krizmo_ (#87) üzenetére


Soma01
veterán

Van egy ilyen email-ed:

"Kedves XY!
Üdvözlünk az Újratervezés Programban! A kurzusra 2020. május 25-én 10 órától lehetséges beiratkozni, előtte nem érdemes próbálkoznod. Ahhoz, hogy hozzáférj az ingyenes online kurzushoz, a következő lépéseket kell tenned:

1. Ha megnyílt a kurzus (2020. május 25. 10 óra), nyisd meg az oktatófelületet a következő linken: *ITT EGY LINK VAN*

2. Kattints az „ÉRDEKEL" gombra.

3. Az oldal a bejelentkezési felületre fog navigálni, ahol a „Regisztráció" gomb megnyomásával tudsz regisztrálni. (Ha már rendelkezel a kurzusra való jelentkezéskor megadott e-mail címhez tartozó tanulói fiókkal, a 3-as és 4-es lépést ugord át.)

4.Kövesd az oldal utasításait, majd erősítsd meg az e-mail címedet

5. Jelentkezz be a tanulói fiókodba.

6. A kurzus oldalán részletesen olvasd el az adatkezelési nyilatkozatot és a képzési feltételeket, majd fogadd el őket az „Elfogadom az adatkezelési nyilatkozatot és a képzési feltételeket" mező kipipálásával.

7. Kattints a „BEIRATKOZOM" gombra.

Ha problémába ütköznél..."


Na, mi a 6-os pontnál járunk, ott akadtunk el (az 5-ös pont már megvan). Tehát legyél bejelentkezve. Itt azt az "apróságot" hagyták ki a leírásból, hogy ÚJRA kattints az email-ben kapott *LINKRE* aztán jön majd be újra a kurzus oldala, ahol már be lehet pipálni, hogy elfogadod a feltételeket és akkor már tudsz kattintani a „BEIRATKOZOM" gombra. Ennyi.

(#93) krizmo_ válasza Soma01 (#92) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Én ezeket már végigcsináltam, ennek ellenére van ez a gond. :K

(#94) Soma01 válasza krizmo_ (#93) üzenetére


Soma01
veterán

Én is végig csináltam, mégsem volt jó elsőre. Aztán jöttem rá, hogy a regisztráció után, újra ra kell kattintani az emailben lévő linkre, akkor amikor már be vagy jelentkezve.
Nekem ez után ment csak.

(#95) krizmo_ válasza Soma01 (#94) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Minden a helyére került a support segítségével. :R

(#96) mexel


mexel
veterán

A videókat le lehet tölteni valahogy hogy offline is tudjam nézni?

(#97) Narxis válasza mexel (#96) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kérdezd meg ügyfélszolgálatot, szerintem nem de addig meg ne próbáld mert technikailag van rá lehetőség de nehogy aztán kizárjanak emiatt.

Thanos was right.

(#98) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Mi a határidő elvégezni ezt a cuccot amúgy?

(#99) mexel válasza Narxis (#97) üzenetére


mexel
veterán

Igaz.

(#100) Corleone33 válasza FoxiestFox (#98) üzenetére


Corleone33
aktív tag

A kurzust? Ha jól rémlik olyan aug 12-ig, viszont AFAIK nem kötelező összes videót megnézni ha sikerül modulvégi tudásellenőrző teszteket megcsinálni.

Abból amit hallottam, záróvizsga egyelőre mindenki számára elérhetetlen, független attól hogy összes tudásellenőrző teszt kész van-e

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.