Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) siskad válasza SkyLine3000 (#39100) üzenetére


siskad
őstag

Greenify?

Xiaomi 13

(#39102) SkyLine3000 válasza siskad (#39101) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Még nem próbáltam. Tud ilyet, h induláskor biz appok ne induljanak?

(#39103) siskad válasza SkyLine3000 (#39102) üzenetére


siskad
őstag

Hibernálni tudja a kiválasztott appokat pl. ha kikapcsold a kijelzőt.

Xiaomi 13

(#39104) SkyLine3000 válasza siskad (#39103) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ja, vmi ilyet olvastam. De nekem kifejezett boot manager kellene. Mert van app, ami fönt van, mert időnként szükségem van rá, mint Posta, Aliexpress, Digitv. De ezeket ha felteszem, mindig indítja bekapcsoláskor, ha kell, ha nem, fölöslegesen. És macera minden indítás után menüből kilövöldözni őket.

[ Szerkesztve ]

(#39105) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

(#39106) G48


G48
senior tag

Kdz CSE flash után újra indul random a telefon. Valakinek volt hasonló?

(#39107) gixxergabi válasza G48 (#39106) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Próbálj meg egy gyári visszaállítást, vagy hard resetet, ha nem javul próbáld újra tenni KDZ-t.
De az is lehet hogy téged is utolért az "akksi probléma", és akkor csak az új akksi segít...

(#39108) G48 válasza gixxergabi (#39107) üzenetére


G48
senior tag

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#39109) DJ. Ru$y válasza G48 (#39106) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

CSE flash elvitte a battery statot, amit eddig a telefonod szoftveresen "kikerült" egy haldokló aksit újraindítás nélkül, és most nincs az aksiról semmi információja úgymond, így elkezdett újraindulni. Ha a gabi által javasolt factory reset vagy ismételt CSE flash nem hoz megoldást, akkor esetleg egy másik gyári KDZ fájlból telepítést próbálnék meg, ha ez sem oké, akkor bizonyos az aksi probléma szinte 99%-ra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39110) G48 válasza DJ. Ru$y (#39109) üzenetére


G48
senior tag

Köszi, valószínű akku. Magamtól nem gondoltam volna. :C
Tavaly februári gyártású akku. Ennyit bírhat?

[ Szerkesztve ]

(#39111) DJ. Ru$y válasza G48 (#39110) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Használati és töltési szokástól függ a dolog, sajnos.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39112) G48 válasza DJ. Ru$y (#39111) üzenetére


G48
senior tag

Nem akku probléma.
Egy új akkuval is csinálja, az alábbit:
Ha vissza állítok egy biztonsági mentést, előbb bootloop, majd ebből magától kilép. És elindul a rendszer -pl. RR MM. Ha elindul pedig random lefagy, majd újraindul de ekkor már nem indul el. Akku kivesz, Dalvik, cache törlés. Ekkor elindul.
Ez mi a f*n* lehet? :F

(#39113) **CooL**


**CooL**
csendes tag

Sziasztok!

Múltkor írtam ide a topicba, azzal a problémával kapcsolatosan, hogy a G3-as készülékem, alacsony/alacsonyabb töltöttségi szinten kiszámíthatatlanul újraindult rendszeresen. Többen azt írták rá, hogy haldoklik az akkum, így vettem is egy újat kb. 1,5 hónapja, nem is volt gond vele, viszont az utóbbi időben ezzel is újra előjött ez a gond.. Mi lehet a probléma? Csak szimplán kifogtam egy rosszat? :F

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39114) gixxergabi válasza **CooL** (#39113) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Hogy töltöd a telefont?
Tudom hogy páran 20-80% (vagy más értékek) között használják folyamatosan, hogy kíméljék az akksit.
De néha teljesen fel kell tölteni, hogy törlődjön a battery stats, és néha le is kell meríteni, hogy kikapcsoljon.
Ezzel nem az akksit kalibrálod, hanem a rendszer tanulja meg "mettől-meddig tart" az akksi, (hogy nagyjából pontos legyen a százalék kijelzés) így nem fordulhat elő hogy egyszer csak kikapcsol pl 15%-nál...

(#39115) **CooL** válasza gixxergabi (#39114) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Ha tehetem akkor mindig 100%-ig töltöm, töltőre pedig általában 20/50% alatt dugom fel.

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39116) gixxergabi válasza **CooL** (#39115) üzenetére


gixxergabi
senior tag

(#39117) **CooL** válasza gixxergabi (#39116) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Köszi majd megpróbálom, de igazából annyira nem zavaró mivel nem fordul elő gyakran, viszont van egy nagyobb problémám.. Nem tudok egyszerűen másik KDZ-t feltenni a telefonra az LG Flashtool 2014-el mert nem igazán akar működni.. Próbálkoztam már mindennel. Feltettem másik lg drivert, kioffoltam a netet a nyelv választás után, újra "telepítettem" magát a programot, még azt is megcsináltam amit az alkalmazás a képen leír, de mindig ez fogad... :(

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39118) gixxergabi válasza **CooL** (#39117) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Gondolom gyári kábel, alaplapi usb 2-es porton...
itt írtam nekem mi volt a megoldás

(#39119) **CooL** válasza gixxergabi (#39118) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Igen jól gondolod, már láttam ezt a hozzászólásodat amit elküldtél az imént és megcsináltam mindent, de úgy sem működött/működik. :(

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39120) korpicschess válasza korpicschess (#38190) üzenetére


korpicschess
veterán

Na, jó sok idő után újra nekiálltam ROMolni.
A megoldás a problémára az volt, hogy hiányzott 2 unmount parancs a Fulmics 6.6-os ROMban levő update scriptből. :)
Így már minden jó, illetve egy dologgal van problémám, hogy a Qualcomm assertive displayt nem tudok kikapcsolni, mert leáll tőle a Fulmics tweak. Tapasztalt más valaki hasonlót?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#39121) gixxergabi válasza **CooL** (#39119) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Akkor marad a próbálgatás, másik kábel, másik gép.
Lgup-al sem megy?

(#39122) **CooL** válasza gixxergabi (#39121) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Az lgup-al még nem probaltam.. En csak a flashtool-t probaltam meg kijavitani.. Meg az lguphoz nem is ertekxd

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39123) gixxergabi válasza **CooL** (#39122) üzenetére


gixxergabi
senior tag

(#39124) korpicschess válasza korpicschess (#39120) üzenetére


korpicschess
veterán

Még nem teljes sajnos a boldogság, mert nincs root jogom a telefonon, és elveszett a művelettel a TWRP.
Valami ötlet, hogy ne kelljen hozzá kdz-vel downgrade-elni, és mindent újra csinálni?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#39125) **CooL** válasza gixxergabi (#39123) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Másik géppel, másik kábellel sem működött, az lgup-al most fogom kiprobalni.

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39126) **CooL** válasza gixxergabi (#39123) üzenetére


**CooL**
csendes tag

lgup-al megcsinálta a folyamatot, viszont nem akar bekapcsolni: Fekete alapon az LG logóig jutott el.. Ilyenkor mi a teendő? :F

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39127) rmartin94 válasza **CooL** (#39126) üzenetére


rmartin94
aktív tag

CSE Flash-el telepítetted vagy simával? A simánál előfordulhat ilyen, telepítsd újra mégegyszer CSE-vel.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#39128) gixxergabi válasza **CooL** (#39126) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Bootloop? Rendben végig futott a folyamat? Refurbisheden volt? Próbáltad akksi ki-be?
Download mód van még?
Akkor Flashtoollal kell tovább próbálkozni...

[ Szerkesztve ]

(#39129) **CooL** válasza gixxergabi (#39128) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Igen, rendben futott, már nincs download módban, végigment 100%-ig a folyamat, újraindult és azóta az LG logóig jutott. Nem akartam addig semmit csinálni vele, amíg nem ír valaki visszajelzést..

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39130) DJ. Ru$y válasza **CooL** (#39129) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az a kérdés, hogy be tudsz-e lépni most download módba.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39131) **CooL**


**CooL**
csendes tag

Kivettem az akksit, visszaraktam ugyanaz a jelenség. Megpróbáltam egy másik kdz-t rátenni REFURBISH-el lgup-n keresztül, download módba be tudok/tudott lépni de nem ment a folyamat, csak gépen..(Flashtool nálam nem működik)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39132) gixxergabi válasza **CooL** (#39131) üzenetére


gixxergabi
senior tag

De lgup-hoz bekapcsolva kell csatlakoztatni úgy ismeri fel, akkor hogy próbáltál másik kdz-t ha csak lg logóig jut?
Próbáld újra flashtool-al, ahhoz kell a download módban csatlakoztatni, hátha most már elindul azzal is...

(#39133) **CooL** válasza gixxergabi (#39132) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Megpróbáltam mert az lgup észlelte a telefont még úgy kikapcsolt állapotban is, de nem jött össze.. Nagy nehezen most elindult flashtoollal is de ugyanaz történt.. Végigment hiba nélkül a folyamat download módban, aztán újraindult és megint csak az lg logóig jut..

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39134) gixxergabi válasza **CooL** (#39133) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Na várj csak most vissza olvastam, volt neked ez az újra indulgatás... (ez lehetett az előjel, mi akksira tippeltünk)
Attól tartok hogy most ez a "klasszikus G4 bottlop" ami sajnos nem szoftveres probléma lesz és lehet csak a proci reflow fog segíteni... Először talán érdemes a papír/ műanyag lapos módszereket kipróbálni, youtube tele van ilyen videókkal. Bár ne legyen igazam

(#39135) **CooL** válasza gixxergabi (#39134) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Megnéztem rengeteg lg g4 bootloop fixes videót, és akármelyik módszert próbáltam ki ugyanaz a helyzet.. Olyan papír/műanyag lapos módszereket nem is találtam. A proci reflow amúgy mit takar? Meg mit lehet még csinálni vele?

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39136) DJ. Ru$y válasza **CooL** (#39135) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel a papíros dolog G3-ra vonatkozik, itt egy "összefoglalás" róla.

A reflow pedig reball inkább, az alaplapra a processzor apró óngolyók segítségével kapcsolódik, ezt szokták visszaszedni, újragolyózni, nem kis művelet. Hasonló, mint a BGA reball, ha rákeres YT-on találsz videókat más eszközök javításáról.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39137) **CooL**


**CooL**
csendes tag

Hála Istennek vagy inkább a hard resetnek, megoldódott a probléma. Erre az egyre pont nem gondoltam volna a mai napon tapasztaltak után, hogy az fog segíteni, de tévedtem.. A segítséget nagyon szépen köszönöm mindenkitől, ha lesz még valamilyen problémám visszatérek! :R ;)

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#39138) gixxergabi válasza **CooL** (#39137) üzenetére


gixxergabi
senior tag

What? :Y
Kdz után nem jön be csak hard resettel... na még egy anomália (ilyen ez a modern technika)
De jó hír, hogy nem a legrosszabb forgatókönyv jött be, gondolom falra festettük az ;] -öt és megijedt a telód...

(#39139) yeppy83


yeppy83
csendes tag

Hali! egy kérdés. Szeretnék apámnak venni szülinapjára egy másik telót, most asszem k10 vagy k8-at használ és panaszkodik, hogy hamar lemerül neki és picit lassú...
Kérdés a köv. G4 vagy Gflex2 ? kb ugyan az az ár, a g4 picivel drágább...
az egyik sd808 a másik 810 az egyik 3 giga ram a másik 2, az egyik Qhd a másik Fhd...
Legszívesebben g3 vennék neki, de az már sztem nem lenne az igazi, néha én is szenvedek a lassúsággal..
meg hát android 7 nincs erre... ezekre viszont asszem van...
Valaki ötlet ?

(#39140) DJ. Ru$y válasza yeppy83 (#39139) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egyrészt nem G3-ról kérdezel, másrészt erre a kérdésre ez a topik való: "Melyik okostelefont vegyem?" kérlek fáradj át oda.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39141) yeppy83 válasza DJ. Ru$y (#39140) üzenetére


yeppy83
csendes tag

Bocsi.. Lusta voltam megkeresni a másik topikot, azért gondoltam ,hogy megkérdezem itt mint g3 tulaj :)

[ Szerkesztve ]

(#39142) kszthly válasza yeppy83 (#39139) üzenetére


kszthly
senior tag

Van a G3-ra 7-es droid, és kicsit sem lassú.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#39143) yeppy83 válasza kszthly (#39142) üzenetére


yeppy83
csendes tag

Az a baj, hogy ennyire belenyúlni nem tudok, kdz-vel bármikor tudok mókolgatni vele, de rootolni és főzött romokat felrakni nem merek... Az igazat megvallva van egy nexus7-em amit andorid 6-ról 5-re akartam visszarakni és sikerült virágalátétet csinálni belőle :( drága volt, szerettem, és csak jót akartam magamnak.. hát ez lett... a telómmal nem merem megcsinálni.... Sajna :( Pedig jó lenne

[ Szerkesztve ]

(#39144) kszthly válasza yeppy83 (#39143) üzenetére


kszthly
senior tag

Ha már van egy recovery, utána egy főzött rom sokkal biztonságosabb mint a kdz.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#39145) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Eltörött az érintőképernyő, amit szeretnék kicserélni. A kérdésem az lenne, hol tudok beszerezni a kijelző és a készülékház közé ragasztót? Pontosan nem tudom mi a neve ennek a szivacsos ragasztónak.

(#39146) Mentolka válasza yeppy83 (#39143) üzenetére


Mentolka
senior tag

Én még szerintem, egyszer nem "KDZ-ztem", viszont a főzött ROM felrakása biztos hogy egyszerűbb annál.
A root jog érvényesítése meg ("rootolás") szinte semmibe nem fáj (főleg, hogy a legtöbb ROM már eleve tartalmazza...)

(#39147) atosan válasza SkyLine3000 (#39102) üzenetére


atosan
addikt

Sdmaid tud olyat, hogy kikapcsolható melyik app ne induljon bootoláskor, ha erre gondolsz. Igaz nekem a pro van meg, ingyenes nem emlékszem tudja e.

Maine coon

(#39148) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Új KDZ-k!!!
Az alábbi linken kijött egy csomó D855 10 verziószámú kdz de 2017 februári kiadás C, L, H betűjellel.
Mégsem v30 jön v20 után? vagy mi ez?
Mindenesetre elkezdem valamelyik európait leszedni, olasz, switz, norvég, és délután jelentem mi ez.
Ha valaki nem előz be, és szintén kíváncsi :DDD

(#39149) DJ. Ru$y válasza gixxergabi (#39148) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

V30 már volt eddig is :) Az a date pedig szerintem csak a feltöltés ideje. Lehet valaki keresett régebbi ROM-okat és most feldobálták őket utólag.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39150) atosan válasza gixxergabi (#39148) üzenetére


atosan
addikt

Hm, érdekes. 🤔

Maine coon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.