Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) siskad válasza Shummo (#38950) üzenetére


siskad
őstag

Ugyanez a gondom nekem is.

Xiaomi 13

(#38952) G48 válasza Zsoltwader45 (#38947) üzenetére


G48
senior tag

Én feltettem egy, még rootolható kdz-t.

(#38953) G48 válasza papirzsepi93 (#38946) üzenetére


G48
senior tag

Ez sztem a rossz régiós kdz miatt írja.

(#38954) Draken


Draken
őstag

sziasztok
adott egy voda függő g3. Megjelent 30n, de hiába nyomok rá a frissítésre, újraindul és újra felajánlja. Mintha valami miatt nem tudná telepíteni. Mi a teendő?

(#38955) DJ. Ru$y válasza Draken (#38954) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Dugd gépre és LG PCSuite segítségével frissítsd.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#38956) Szkipi válasza Shummo (#38941) üzenetére


Szkipi
tag

Szia.
Tesóm G3án ugyan ez a hibajelenség, hol látja a simet hol nem van hogy egy napig is jó aztán gondol egyet és "nincs sim". Ez a melegítés megoldaná a problémát, meddig melegítetted a chipeket és pontosan melyiket?

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#38957) Zsoltwader45 válasza G48 (#38952) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Szia. Melyiket tetted fel?

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#38958) Shummo válasza Szkipi (#38956) üzenetére


Shummo
aktív tag

A sim foglalat túl oldalán lévő 2 kicsi chipet melegítettem ami a bejegyzésemben lévő képen a zöld meg az a lazac színű.

Használtam hozzá forrasztás segítő pasztát. Hőpisztollyal kb 15 cmről 60 mp-ig melegítettem, összesen a chipeket, de nem tartottam egyiken se rajta, nehogy túl sok hőt kapjon, hanem mozgattam folyamatosan. A lap többi részét alufóliával becsavarva, biztos ami biztos. (Talán a paszta pont el is sült)

Hőpisztoly egyes fokozaton volt, így elvileg kb 300 -340 fok környékén melegít, ezért is 15 cmről fújtam(és eszkábáltam egy szűkítőt a pisztolyra, mert túl nagy felületet fújt). A neten úgy láttam hogy 200 fokkal tolják a chipeket.

Remélem mindent leírtam.

UI: Azóta a simet még egyszer se távolította el, pedig jó párszor felforrósítottam. A 2g-3g-4g váltással viszont még bajok vannak. Lehet hogy a lazac szinű : WTR1625L chip a hőtől rosszabb lett, de az is lehet, hogy még kellene neki adni egy kört. Szerintem még megpróbálkozok vele egyszer hátha.

Nem tudjátok, ha wifi mellett LTEn vagyok a hálózaton, tehát maga a mobilnet nem aktív, akkor az úgy többet fogyaszt mint ha 3g lenne a teló? (mintha ugy olvastam volna, hogy maga az LTE energiatakarékosab, csak ugye az adatmennyiségre tekintettel lesz nagy energiaigényű)

[ Szerkesztve ]

(#38959) Szkipi válasza Shummo (#38958) üzenetére


Szkipi
tag

Értem, és a forrasztó pasztát hogy használtad, csak bekented vele a chip környékét?

Szerintem az LTE jobban meríti az aksit, legalább is én úgy vettem észre. 2G bírja a legjobban üzemidőben és csak ha kell akkor kapcsolom át 4G-re.

[ Szerkesztve ]

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#38960) Shummo válasza Szkipi (#38959) üzenetére


Shummo
aktív tag

Rákentem kicsit a szélére a chipnek. Aztán adtam egy kis hőt neki hogy elolvadjon, akkor kicsit megmozgattam még a lapot, döntögettem, hogy menjen lehetőleg a chip alá is. és aztán mehet a menet.

2 szer előtte próbáltam hajszárítóval, de az kevés volt. Viszont inkább kevesebbel kezd, nehogy túltold.

[ Szerkesztve ]

(#38961) Szkipi válasza Shummo (#38960) üzenetére


Szkipi
tag

Ok, köszi. :R
Megpróbálom, sokat nem veszíthetek mert a teló így is vakvágányon van a fiókba :)

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#38962) Shummo válasza Szkipi (#38961) üzenetére


Shummo
aktív tag

Sok sikert. Majd tájékoztass kérlek az eredményről. :)

(#38963) Szkipi válasza Shummo (#38962) üzenetére


Szkipi
tag

Nos megvolt a művelet, tapasztalat majd huzamosabb használat után de eddig ~1,5 órája rendben van. Nem ingadozik a hálózat és el se dobta a simet. Próbáltam azt is amit írtál Antutu-t lefuttattam még néztem FHD videót is rajta had melegedjen (Aida64 szerint 65-70fok), nem akarom elkiabálni de eddig stabil :) :R

[ Szerkesztve ]

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#38964) Shummo válasza Szkipi (#38963) üzenetére


Shummo
aktív tag

Úgy legyen :) És mi a helyzet neked a 2g/3g/4g váltással? megy normálisan?

(#38965) Szkipi válasza Shummo (#38964) üzenetére


Szkipi
tag

Eddig az is rendben van, rendesen kapcsol a hálózatok között.

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#38966) Shummo válasza Szkipi (#38965) üzenetére


Shummo
aktív tag

nekem sikerült teljesen megolni... :/

Mostmár be se kapcsol...

(#38967) G48 válasza Zsoltwader45 (#38957) üzenetére


G48
senior tag

Szia. Sztem ezt.
D85530C_00_0211.kdz
Vszínű itt volt: http://lg-firmwares.com/lg-d855-firmwares/

(#38968) dredjudge84 válasza Aryon87 (#38932) üzenetére


dredjudge84
őstag

Na 4nap alatt megfordult a vaci uti szervizbol a telóm ami 3 helyen volt megrepedve.

Előlap es toltokabel csere lett. Ugye hogy megjavitottak? A titok az volt hogy futárral küldtem es a levélben amiben leirtam a hibat nyomatékosan kertem hogy ne kuldjek at a tmxbe.

(#38970) Aryon87 válasza dredjudge84 (#38968) üzenetére


Aryon87
félisten

Az komoly. Megprobalom en is akkor, kikotessel hogy ne a TMX-hez keruljon, multkor pont ez volt a baj, hogy nem jeleztem.

Mas: kernek javaslatokat olyan ROM-al kapcsolatban, ami gyors, stabil, es az uzemido is jo. Egy ismerosomnek kellene hetvegen helyreraznom a G3-jat. (Na meg a mienket is, mert a Fulmics kezd belassulni)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#38971) kszthly válasza Aryon87 (#38970) üzenetére


kszthly
senior tag

Én már jó ideje AICP-t használok. Napi frissítés, hibátlan, gyors...
Bár amióta 720p-s kijelzőt használok minden ROM gyors.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#38972) fahrii válasza Aryon87 (#38924) üzenetére


fahrii
őstag

Nekem a jack volt repedve, cserélték a keretet.

(#38973) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Amúgy most nekem azt írták a papírra, hogy előlap csere, akkor ezek szerint nem kijelzővel együtt cserélték?

(#38974) DJ. Ru$y válasza dredjudge84 (#38973) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De valószínűleg azzal együtt cserélték, csak nem azt írták rá. Ha jól emlékszem azt mondtad volt rajta üveg/fólia, ha most rajta van, akkor nem cseréltek kijelzőt, mert a cseréhez nem kell levenni, de szerintem kompletten cserélték.

Amire még gondolni tudok, hogy mivel a keret nem fődarab, ha keret cserét írnak rá, akkor nem hosszabbodik meg a garancia a kijelzőre, mert az már fő darab.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#38975) Aryon87 válasza fahrii (#38972) üzenetére


Aryon87
félisten

Erdekes.. Keret felso reszenel a mikrofon ellentetes oldalan van repedve. TMX szerint nem megfelelo hasznalatbol ered a repedes... Tokban van a telo, leejtes nyom se latszik, nyilvan nem amiatt repedt el. Tudjuk a TMX szuper munkajat, valoszinuleg amiatt se csinaltak meg.

Alaplapi halalozas mennyire gyakori, vagy legalabbis mikor bukkantak fel az elso esetek?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#38976) DJ. Ru$y válasza Aryon87 (#38975) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ne legyen igazam, de az LG látni fogja a rendszerében szerintem IMEI alapján a TMX szakvéleményét, és erre hivatkozva, ha nem is viszed be a TMX-től kapott papírt simán visszadobhatják ők is, hogy volt egy negatív szakvélemény így már nekik foglalkozniuk sem kell vele.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#38977) Aryon87 válasza DJ. Ru$y (#38976) üzenetére


Aryon87
félisten

:(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#38978) Szkipi válasza Shummo (#38966) üzenetére


Szkipi
tag

Rásütöttél megint és akkor halt meg?
24 órája megy eddig hibátlanul (régebben ennyit nem ment, általában pár óra és eldobta a simet), Eger-Budapest oda-vissza távon is szépen tartotta a hálózatot és váltott magától 2g-3g-4g között.

[ Szerkesztve ]

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#38979) Shummo válasza Szkipi (#38978) üzenetére


Shummo
aktív tag

Igen. Egyből be se indult. Utána megmelegítettem párszor a többi chipet, akkor be be indult, de kék képernyő vagy újraindulgatott, aztán egyszer csak megadta végleg magát.

Szóval ha jó ha nem jó, én nem ajánlom hogy többször hozzá legyen nyúlva. 1szer bírja még, többször nem.

(#38980) gixxergabi válasza Shummo (#38979) üzenetére


gixxergabi
senior tag

na most próbálnám meg bedobni a sütőbe :DDD

(#38981) dredjudge84 válasza DJ. Ru$y (#38974) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nincs rajta az uvegfolia. Egy gyari sima folia van rajta. Akkor ezek szerint vagy tudnak elolapot cserelni kijelzo nelkul vagy nem ertem. Mindegy a lenyeg hogy jo.

(#38982) G48 válasza Aryon87 (#38970) üzenetére


G48
senior tag

Nekem a YaD féle MM RR jött be!

(#38983) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok,

Idoszukeben teszem fel a kerdest, regota most ugyanezen okbol gyari ROMot hasznalok, Fulmics nem frissult egy jo ideje, lett azota esetleg mas ajanlott, vagy azt huzzam fel, ha ROMolni szeretnek?

Mindenkeppen kene tobblepcsos hangero, a kisebb jpg tomorites se hatrany, valamint uzemido is javulhatna.

Na mev az is szinten kerdes, hogy milyen kernelt.

Koszi elore is!
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38984) gixxergabi válasza korpicschess (#38983) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én különösebb üzemidő javulást egyikkel sem tudtam elérni, ebben talán a v21 a best (sztem)
Van kamera mod kisebb jpg tömörítéshez, (tényleg, fel is rakom :DDD ) hangerőre meg talán xposed-hez lehet vmi...

(#38985) korpicschess válasza gixxergabi (#38984) üzenetére


korpicschess
veterán

Az általam leírt dolgokat tudja a Fulmics, csak nem tudom azóta jött-e jobb opció. Xceed kernel volt asszem amit előszeretettel használtam.
Csak legutóbb mikor ROMolni akartam, akkor valami fájlrendszer hiba miatt nem ment fel, vagy összeomlott a system ui, nem tudom miért, nem sikerült akkor rájönnöm. Lehet ma megpróbálom ismét.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38986) gthomma válasza korpicschess (#38985) üzenetére


gthomma
senior tag

Sziasztok !

Nekem most Fulmics 6.7 -van rajta, olyat kezdett el csinálni, hogy van térerő de csak vészhívást enged.
20 -as kártya van benne, a telefon független, tettem bele 30-as kártyát, azzal lehet telefonálni, a 20 -al nem.
A térerő ugyan úgy mozog mint amikor még lehetett vele hívni.
Voltam telenor üzletben, ott áttette a csaj a kártyámat egy másik telóba, azzal is lehetett telefonálni.

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#38987) Brett001 válasza gthomma (#38986) üzenetére


Brett001
aktív tag

Nekem is volt ilyen a Fulmics-al, (vodás vagyok), de nekem egy ki-be kapcsolás megoldotta a problémát. Az okát én sem tudom, egyszerűen nem értek el, aki hívott annak a "a hívott szám nem kapcsolható" üzenet jött. Pedig nekem is fullon volt a térerő jelző. :F

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#38988) Szkipi válasza Shummo (#38979) üzenetére


Szkipi
tag

Hát sajnálom hogy igy jártál, ha gondolod a jófogáson hirdettek egy g3ast betört kijelzővel 15ért, az alaplap még jó benne.
Én minden esetre hálás vagyok neked az ötletért mert azóta is tökéletesen működik :R

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#38989) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Sziasztok. Korábban sosem volt mobilnetem, viszont most előfizetnék egy csomagra amiben havi 200 MB-van. Bennem ez a 200 MB felvet pár kérdést, úgyanis amikor felcsatlakozok wifi-re folyton egy tucat frissítést szed le a jelenlegi mobilom (LG G3), de ha most lesz mobil netem akkor ez a 200 MB teljesen értelmetlenül fog elfogyni pillanatok alatt... :(
#1Esetleg van beállítás arra, hogy a rendszer / program frissítésekhez csak WIFI-t használjon a mobilom? Sajnos én nem találtam ilyet.
#2 Illetve ha be van kapcsolva a mobilnet és a wifi is, akkor a wifi-t fogja mindenképp használni a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#38990) korpicschess válasza Blood Mage (#38989) üzenetére


korpicschess
veterán

Google Playben állítható a beállításokban, hogy csak wifin frissítsen. Egyébként meg alkalmazásonként állítható, pl letiltható az adatforgalom a háttérben.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38991) Blood Mage válasza korpicschess (#38990) üzenetére


Blood Mage
senior tag

:R

(#38993) gthomma


gthomma
senior tag

Visszatettem egy magyar V20 -as romot a flashtollal, végigment hibátlanul de most csupa nulla az IMEI.

A dobozon megvan a IMEI ahogy olvastam a QPST 2.7.437-vel vissza tudom tenni. De akármit csinálok nem látja a telefont, drájverek fent vannak, kiválasztom a portot amin a LGE modem van, csatlakozik majd kiírja :no phone.
Mit lehet tenni ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#38994) KoryHu válasza Szkipi (#38959) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Ha valaki sokat telefonál, szerintem az LTE azért rossz, mert akkor állandóan váltogat a telefon a hálózatok közt. Mivel LTE-n nincs hívás.
Ráadásul néha ha olyan helyen vagy mocsok lassú is a váltás, akár 4-5 mpet is szórakozik, főleg ha 2G - re kell mennie egyből.

Ha ehhez hozzajon, hogy hívott fél is 4G-n van, mire az is visszakotorászik, simán van hogy 10-15 mp egy kapcsolás.

Hiába, megyünk időben az analóg NMT felé :) 450 MHz-en volt ilyen lassú.

Telenornál mindkét készülék ha 3G-n van, és (Nokia), kapcsolás 3-4 mp.

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#38995) gthomma


gthomma
senior tag

Ez van most az enyémmel is. Azt szeretném megcsinálni ami a videón van, letöltöttem a drájverket, a szükséges programokat, de amikor kiválasztom a COM porton, kiírja no phone

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#38996) macii97 válasza gthomma (#38995) üzenetére


macii97
senior tag

Esetleg eszközkezelőben kéne a portot átállítani, vagy alaplapi USB portot használni.

(#38997) Zolio3 válasza gthomma (#38995) üzenetére


Zolio3
senior tag

Az új romon be lett kapcsolva az USB hibakeresés a fejlesztői beállításokban?

(#38998) gthomma válasza Zolio3 (#38997) üzenetére


gthomma
senior tag

Igen.
2 fajta gépen is ez van asztali, (W10x64) és laptop (W7x86), lehet hogy nem működik ezzel a rommal? Most tettem rá a fulmicsot megint, azon is 0 az IMEI.
Gyári V20-at nem tudok rátenni, amikor elkezdené beleírni a romot villan egyet a kijelző, de marad 0% -on.
TWRP -ből tegyek rá egy főzött V20 alapú romot, hátha azzal ?
Azt nem értem hogy ha látja hogy ott a porton a készülék miért nem csatlakozik ?

A port állítást a W7-es laptopon próbáljam ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#38999) rmartin94 válasza gthomma (#38998) üzenetére


rmartin94
aktív tag

A Win7-es laptopon szerintem nagyobb az esélye, hogy végre rendesen látni fogja a telefont a QPST. Ha úgy sem, akkor netről kell letöltened más drivert, Samsung GT-I9506-tal én is megszenvedtem, mire rendesen felismerte a QPST. Az IMEI elszállásnak meg nem kellene ROM függőnek lennnie, mivel az NVRAM-ot maga a ROM normál esetben nem formázza le. NVRAM/EFS-t talán a TWRP-ből lehet véletlenül leformázni, de ezt lehet rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#39000) gthomma válasza rmartin94 (#38999) üzenetére


gthomma
senior tag

Fulmics volt rajta.
Ezt szerettem volna rátenni, flashtoollal :
Nothern Europe D85520F.kdz

84% -nál rebootolt, azóta nincs IMEI.
Másik LG driver kellhet? Az android verzió mindegy ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.