Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) gixxergabi válasza macii97 (#38643) üzenetére


gixxergabi
senior tag

és hogy szól a rádió? Infra jól működik? stb. :DDD
Tény hogy most nálam is ez "lehetne" alternatíva, de jó darabig nem tervezek cserét.

Viszont ha egyszer cserélek, itt fogom megkérdezni a véleményeket G3 tulajoktól. Hisz ti is azon agyalhattok mi lehet a méltó utód sztem azóta sincs ilyen készülék amibe mindent beleraktak, ami kiakaszt, hogy csúcs készülékekben nincs rádió :U

(#38652) DJ. Ru$y válasza gixxergabi (#38651) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha megkérhetlek téged is és mindenki mást is, ne itt. Hanem itt kérdezzetek ilyeneket. Egyik G3 tulajnak sincs megtiltva, hogy abban a topikban válaszoljon, sőt lehet jár oda bőven régebbi G3 tulaj is.

Köszi!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#38653) matyi012345 válasza KoryHu (#38650) üzenetére


matyi012345
őstag

Van itthon 2 akksi és 3 töltő, akkor sakkozok kicsit. Telón ellenőriztem a menüben a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#38654) gixxergabi válasza DJ. Ru$y (#38652) üzenetére


gixxergabi
senior tag

másfél éve olvasom a topicot, mikor még csak gondolkoztam G3-on, tudom hogy ez a háklid :DDD
de megigérem hogy még egy másfél évig biztos nem teszem fel ezt a kérdést :DDD

(#38655) DJ. Ru$y válasza gixxergabi (#38654) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem az én háklim, ha egy témára van specifikus topik az nem véletlen van. A fórumot pedig a topikok választják szét, ahogy beárazást sem lehet kérni a szakmai topikban, úgy az összehasonlításokat, vásárlási tanácsokat is a saját topikjába tegyük meg.

Ha már itt tartunk az egyik GSM behozta a V20-at 200 alatt, ha kicsit olcsóbb lenne már lehet lecsaptam volna rá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#38656) matyi012345 válasza matyi012345 (#38653) üzenetére


matyi012345
őstag

Most egy másik töltőn nem csinálja. Amúgy a fórumon én vagyok a 8. ezzel a problémával, plusz valaki jelezte, hogy ismerősének is ez volt. A zseblámpa app kiírja az állapotsávba, hogy feltöltődött vagy töltődik-e éppen és kifigyeltem, hogy amikor merül egy picit akkor újra nekiesik a töltő és azonnal feltölti. 1 perc múlva megint merül, megint beletölt, megint csipog. De most jónak tűnik és ez így valóban töltő probléma lehet. Valószínűleg háklisabb a töltőre.

(#38657) Raul227


Raul227
aktív tag

Egy telót mutat, egy felkiáltójel van egy 3 szögbe. Ez mit jelent? Jelenleg jó. Az akksi jól bírja. Lehet ez softwares probléma? Sokszor meg tudtam javítani pár percre úgy hogy lezártam a képernyőt hátsó gombbal, majd két koppintás, ha kéken jelzett a led tudtam hogy érzékel. De néha nem jött be a képernyő néha meg bejött. Van amikor 5 másodpercre, van amikor 1 percre. Most jó, Hála a Jó Istennek.

(#38658) KoryHu válasza matyi012345 (#38653) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Ok.
Telefonon ellenőrizve nem lesz frissítés.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#38659) Raul227


Raul227
aktív tag

[youtube]ez lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#38660) siskad


siskad
őstag

Észrevettem, hogy az összefoglalóban található Autorec Marshmallow apk link nem működik, nekem le volt töltve, úgyhogy feltettem Dropboxra: [link]

Xiaomi 13

(#38661) Raul227 válasza Raul227 (#38659) üzenetére


Raul227
aktív tag

valakinek volt ilyen baja,és hogyan javította meg? :(

(#38662) Raul227 válasza Raul227 (#38661) üzenetére


Raul227
aktív tag

megcsináltam ezt aki feltette a videót azt irta,egy hónapig müködött neki így a teló. lentebb irták hogy túlmelegedés miatt is lehetett ez. nos van aki ért itt ezekhez?mi ebben a logika.odatettem egy papírkártya szerü paírt ahova a videón mutatta 4 helyre.elöször kicsit erösen tettem,dupla rétegben, sok volt mert alig fogott wifit :) aztán kivettem egy rétegre,azóta tökéletes. mi ebben a logika?valóban overheating? másfél év után jelentkezik csak?

(#38663) TakacsJani


TakacsJani
újonc

Sziasztok!
Most írok elsőnek, ne tépjétek le a fejem kérlek! :))

G3 - Android 6.0
Szoftver: V30c-216-30

Szeretném azt is leszögezni, hogy nem rootoltam még, legalábbis 5-6 éve biztos nem :D

Tegnap, megálmodtam, hogy tennék az én kicsikémre egy új romot.
Elkezdtem utánanézelődni, találtam is videókat.
A kingroot-al próbálkoztam, több kevesebb sikerrel. Inkább kevesebb :))
Root failed szöveggel, elküldött kb 100x a kingroot a p.csába... Keresgéltem hogyan lehet ezt megcsinálni, hát ez sem jött be.

A szakzsargon még nem fekszik, 1 napja vetettem bele magam ebbe a témába, ezért kérlek titeket ne klingonul :D
Próbáltam olvasgatni itt a topicban, de a megoldást nem találtam meg.

[link]
Kingroot 4.5.6

:W :W :W :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#38664) atosan válasza TakacsJani (#38663) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Összefoglaló/android 6.0 alatt megtalálod a leírást. 30c alatt kéne működnie.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#38665) siskad válasza TakacsJani (#38663) üzenetére


siskad
őstag

Nekem Kingroot 4.5.0-val tökéletesen működik V30c-n. [link]

Xiaomi 13

(#38666) Mentolka válasza TakacsJani (#38663) üzenetére


Mentolka
senior tag

Szerintem, először döntsd el , hogy mit szeretnél, aztán olvasd el az Összefoglalót!

ROM=/=ROOT

(#38667) TakacsJani


TakacsJani
újonc

Köszi a gyors választ!
Nekiugrok akkor.

ROOT sok. 0 :))

(#38668) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Azért ez nem teljesen így van, mert, ha az a V30C-s szoftver újabb, mint a többi (régiónként eltér a jelölés ugyebár) C verziók, akkor ugyanúgy nem fogja a Kingroot rootolni, mint az újabb de már előrébb lévő régiójelölésű ROM-okat.

Megoldás: KDZ-vel felrakni egy V30A-t mondjuk vagy V20-as ROM-ot, azt rootolni, TWRP-t telepíteni és utána szabad a pakolgatás .zip-ből már akármi fel lehet erőszakolni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#38669) TakacsJani válasza DJ. Ru$y (#38668) üzenetére


TakacsJani
újonc

Köszi.

Per-pill a Firmware-t próbálom ráerőszakolni. Az LG Flash tool az előbb már hibaüzenetezett... :W De próbálkozok még :)) :)) :))

(#38670) DJ. Ru$y válasza TakacsJani (#38669) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megkérlek, hogy egy fajta emojiból egyet illesz be egymásután, elég zavaró, és a szabályzat is tiltja a "sormintát".

Köszönöm!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#38671) TakacsJani válasza DJ. Ru$y (#38670) üzenetére


TakacsJani
újonc

Rendben!

Most ezt próbálom feltenni: D85530C_00_0211
Utána megpróbálom a kingrootal ki rootolni. Remélem összejön most már, mert a programomat is lefújtam mára :DD

(#38672) TakacsJani


TakacsJani
újonc

Ezt a linket dobja be minden firmware letöltés:

[link]

De nekem nem jön be semmi itt.
Honnal töltsem le akkor?

(#38673) gixxergabi válasza TakacsJani (#38672) üzenetére


gixxergabi
senior tag

(#38674) TakacsJani válasza gixxergabi (#38673) üzenetére


TakacsJani
újonc

Köszi, teszek egy próbát! :)

(#38675) Raul227 válasza Raul227 (#38662) üzenetére


Raul227
aktív tag

Jó pár százezrek nézik meg ezt a videót, szerintem ez is lg g3 típushiba lesz.

(#38676) TakacsJani


TakacsJani
újonc

Bevált a V30J.

Köszi szépen! :DD

(#38677) gixxergabi válasza TakacsJani (#38676) üzenetére


gixxergabi
senior tag

(#38676) TakacsJani Szívesen.

(#38675) Raul227

Nem gondolnám típushibának. Ha jól sejtem valamelyik forrasztás engedhetett el, az alaplapot különböző pontokon feszegetik papírdarabokkal, hogy érintkezzen, de ez csak ideiglenes lesz. (lehet overheating, vagy hideg-meleg és elengedett) Helyedben keresnék profi szervizt ahol pl. usb portot is tudnak forrasztani (itt volt róla szó). Ők nagyító alatt profi szerszámokkal biztos tudnak vele kezdeni vmit. de nem a haver a hőlégfúvóval :DDD
Keress rá van e szerviz téma a fórumban ;)

(#38678) fahrii


fahrii
őstag

Most adtam le harmadjára gariztatni az utóbbi 1 évben a telefonom.
Eddig kijelzőcsere volt 2x, illetve legutóbbi alkalommal kb kicseréltek benne mindent.
Hátha harmadjára sikerül egy olyan kijelzőt / keretet kapnom ami nem válik szét 1 hónap után :DDD
Ez a telefon egy igazi mérnöki csoda...

(#38679) gixxergabi válasza fahrii (#38678) üzenetére


gixxergabi
senior tag

óóóó a mázlista
kaptál egy szinte új telót, és az alkatrészekre is hosszabbodik a garid...
nekem bezzeg nem volt ilyen szerencsém :W
se a kijelzőm nem sárgult, pedig a thermal pad vezeti rá a proci hőjét, se nem repedt a ház.
bár a kijelzőm mintha egy hajszálnyit az elején el akart volna válni, de én hülye visszanyomkodtam jó erősen és egy átlátszó szilikon tokot is kapott (az bezzeg besárgult) ami úgy rácuppan és a kijelzőnél is ráhajlik, hogy még az is a helyén tartja...
:DDD

(#38680) fahrii válasza gixxergabi (#38679) üzenetére


fahrii
őstag

Hátha a 3. alkalommal ők is megunják és levásárolhatom az összeget :D
De abból a szempotból valóban szerencse, hogy 1 éve amikor vettem használtan szarér hugyér eléggé ütött kopott volt a szokásos jack repedéssel egyetemben, aztán a gariztatásoknak hála lett egy vadi új G3-mam.

[ Szerkesztve ]

(#38681) gixxergabi válasza fahrii (#38680) üzenetére


gixxergabi
senior tag

3dik alkalomnál kérhetsz csere utalványt? :U
majd kapsz egy G4-et ami bootlopos lesz :DDD
de ne aggódj azt is cserélik (hatalmas respect LG szerviznek :R )

(#38682) patkányevő


patkányevő
csendes tag

Sziasztok!
Ma délután meg akartam nyitni a számológépet, aztán egyik pillanatról a másikra bekékült a kijelző. Ezután nyomva tartottam a kikapcs gombot, kikapcsolt. Azóta se kép, se hang. Se töltést nem vesz fel, semmi. Úgy olvastam a neten, hogy alaplap hiba. Garancia pár hónapja járt le. Mit tudok tenni, javítható-e, mennyibe fáj a szerviz, vagy pedig kuka?
Egyébként tökéletes állapotban volt, nem mókoltam, nem játszottam vele, nem forrósítottam, semmi. Úgy néz ki, mintha új lenne. Remélem menthető, és nem kell fillérekért elpasszolnom alkatrészként. Köszi a választ előre is!

(#38683) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok. Egy LG G2-es boldog tulajdonosa vagyok 3 éve lassan, és G3-ra szeretném lecserélni. Viszont mindenhol azt írják, hogy túl nagy a kijelző, és ezáltal nagyon hamar merül, mert a proci is zabálja, 3000-es aksi van csak benne, a G2-ben is ennyi van, gyengébb proci kisebb kijelzővel stb. Így érhető is. Szóval, hogy ha vennék egy ilyet, nem bánnám e meg, mert nagyon tetszik a telefon amúgy, és hogy meddíg bírja átlagos használtattal tulajdonképpen. Mert a G2 1 napig simán elment ha nyúztam. Várom tisztelettel válaszotokat.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#38684) DonLaca@ válasza Feri1977 (#38683) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Szerintem G2-ről nem érdemes G3-ra váltani. Döcögősebb, lassabb, gyorsabban merül. A kijelzőre sem mondanám hogy megéri pénzt áldozni. A fényképező az ami határozottan jobb mint az elődé.
G4 inkább. G széria legjobb készüléke :K .

(#38685) KoryHu válasza Feri1977 (#38683) üzenetére


KoryHu
aktív tag

G2-t nem érdemes G3-ra cserélni, max akkor, ha a kamera nagyon fontos.
Kb 10-15%kal gyengébb az akksi teljesítmény átlagban. Átlagosan erős használattal 1 nap, és kész. Most hogy a G2 ez után még 30%,az mindegy, azt is tölteni kell a következő napra.
Lehet a G4 a legjobb, de a G3 a legszebb :)

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#38686) Feri1977


Feri1977
senior tag

Értelek titeket, és nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Egy ember most árulja épp amúgy jofogáson, azt mondja cserélt benne akkumulátort 2 napja, és most 1 napig elmegy neki simán erős használattal, kérdés higyjek e neki..bár inkább nektek hiszek..meg hát a g4 ja..

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#38687) fahrii válasza Feri1977 (#38686) üzenetére


fahrii
őstag

Biztos hogy nem vennék már g3at, akkor már a 4es.

(#38688) KoryHu válasza Feri1977 (#38686) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Persze, 1 napot elmegy erős használattal is,többet csak ha keveset nyomkodod. Átlagosan 4-4,5 óra képernyő idő kihozható.

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#38689) Tibor7878


Tibor7878
tag

Nálam a g3 (3giga ramos) ugyan azon a szinten van a 6.0 óta mint a g4. Hibátlanok. Annyi a szépséghiba a sztoriban, hogy a g4 alaplapos lett ~5 hónap alatt. Én ez miatt pl biztos nem fogok ajánlani senkinek g4-et, hiszen a g3 már bőő két éve gyapálva van és nimcs gond vele. Olcsobb is, jobb is fogni mert kisebb nekem összegésszében a g3 a jobb. A g4 gari után el lett adva, rám mégegyszer ne rohadjon..

[ Szerkesztve ]

(#38690) fahrii válasza Tibor7878 (#38689) üzenetére


fahrii
őstag

Nem tudom nekem csak közvetlen gyári visszaállítás utan tűrhető a működési sebesség, egyébként néha olyan laggok vannak hogy marom magam. Most egy 4 eves Samsung ativ s-t használok es megkonnyebules ezen a téren.

Nem fikázni akarok csak a hibátlan félrevezető...

(#38691) Raul227 válasza gixxergabi (#38677) üzenetére


Raul227
aktív tag

Több százan írtak oda hogy ez a bajuk. Érdekes ilyen baj nincs az asszony s4ével. Akkor nem is érdemes mókolni? Gondolok itt arra hogy már késő valami overheating ellenes progit rátenni, vagy valami kernel auditorral leszabályozni, vagy még menthető? Ha igen, hogy?

(#38692) SkyLine3000 válasza Feri1977 (#38683) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem 1 nap alatt sosem merül le. Estére mindig marad legalább 25-30%, pedig meló alatt egész nap azon böngetek, stb. Ha kímélem, a 2 nap is megvan. Az tény, h elég lenne neki a fhd, de ez van. Nekem stock LP van rajta és teljesen meg vagyok vele elégedve. Ez az első telóm, aminél nem éreztem már pár hónap után, h cserélnem kéne. Most lesz 1 éves, de még biztos megtartom egy jódarabig. G4-et szántam volna utódnak, de ez a sok bootloop-os szarság elbizonytalanított. De mindegy, mert marad még sokáig a G3.
Előtte én is gondolkodtam a G2-őn, de a bővítés és az akksi csere hiánya miatt nem lett belőle semmi.

(#38693) Tibor7878 válasza fahrii (#38690) üzenetére


Tibor7878
tag

Elhiszem, hogy van akinek akadozik. Én felraktam a 6.0-át utána ráraktam a fulmics 4.2 romot és azóta így áll. Nincs semmi lag, ki is vágnám mert én sem szerettem még anno 4.4 alatt, majdnem el is adtam.

[ Szerkesztve ]

(#38694) matyi012345 válasza Feri1977 (#38686) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem is kb 4 óra a kijelzőidő a gyárival. Van hozzá egy 7200-asom, azzal 8-9 körül kihozható és nem egetverő összeg, bár vastagabb vele értelemszerűen.

(#38695) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Vettem egy lg g3-at, 5-ös android van rajta, amikor rámegyek a frissítésre, nem ajánlja fel 6-os verzióra. Ez miért lehet? Bocsi, de nem nagyon fágom.

(#38696) DJ. Ru$y válasza #34322688 (#38695) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azért, mert csak kábellel lehet gépen keresztül frissíteni LG PCSuite segítségével.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#38697) #34322688 válasza DJ. Ru$y (#38696) üzenetére


#34322688
törölt tag

Letöltöm ezt a szoftvert LG PCSuite pcre, csatlakoztatom a telefont a géphez usbn-keresztül, és automatikusan letölti a frissítést?

(#38698) Repsol600 válasza patkányevő (#38682) üzenetére


Repsol600
addikt

Alaplap csere... :(
Max ha bontottan tudsz szerezni, de nincs rá garancia, hogy nem döglik meg 1 hét múlva. Szervízben biztos drága hozzá.
Hőfokokat nem nézted mennyi volt?

(#38699) gixxergabi válasza patkányevő (#38682) üzenetére


gixxergabi
senior tag

(#38682) patkányevő

Bármily hihetetlen, de ebben a fórumban 180C fokos sütőbe dobálják be 10 percre az alaplapot és megjavul :Y
Vagy valamelyik memória modult hőlégfúvózta valaki 3 percig...
Végső elkeseredésben garancia hiányában :U
Olvasd át az egészet és ha úgy döntesz, a signal kábelt mindenképp szedd le, meg amit lelehet oda ne égesd :DDD

(#38700) tulni


tulni
csendes tag

Hali mindenkinek,

2015.májusában vettem G3-am tér-erő.com honlaptól (mivel akkoriban mondták, hogy ők megbízhatóak, EU-s készüléket kapok, 2év garival). Nem is volt problémám egészen mostanáig, de a kijelző, az akksi töltő illetve az akksi is kezdi megadni magát. Na megörültem, hogy 2 éven belül vagyok (ugyanis elvileg 2 év garival vettem), erre semmi elérhetőség nincs róluk neten.
LG-t felhívtam, azt mondták mivel független, 1 év garit állnak ők max, a 2. évet a boltnak kell intéznie.
Ilyenkor mi a teendő? Vett más is elvileg tőlük? El is könyvelhetem hogy rá....tam? :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.