Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39352) papirzsepi93


papirzsepi93
tag

Szerintetek mi mondhatta fel a szolgálatot benne? :D

[link]

Egyébként már lecserélésre került, mivel garancia rég nincs rá és nem nagyon éri meg költeni rá.

(#39353) DJ. Ru$y válasza papirzsepi93 (#39352) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem ugyanaz, mint ami itt már sokaknak, elszállt egy érintkező golyó vagy több a rendszer chip alatt. Erre használják a youtubeon mutatott kitámasztós módszert, de végleges megoldásnak a reball tűnik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39354) amoledus válasza DJ. Ru$y (#39353) üzenetére


amoledus
aktív tag

Legrosszabb mikor már a forrpad is fel van szakadva, volt pár olyanhoz "szerencsém" azt nem is nagyon lehet javítani , ha pl a sarkában van akkor még egy vékony dróttal mikroszkóp alatt megforrasztom az áthidalást, de belül egy sorral már kb lehetetlen ,és a legidegesítőbb hogy egy 0,1mm réz csík miatt kuka az alaplap.

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#39355) anorche1 válasza amoledus (#39354) üzenetére


anorche1
őstag

Ezeket a forrasztás szakadások el lehet valahogy kerülni, megelőzni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#39356) papirzsepi93 válasza DJ. Ru$y (#39353) üzenetére


papirzsepi93
tag

Mostanában nem nagyon látogattam a topikot, így elnézést a tudatlanságomért.
Viszont akkor gondolom ez nem egy olcsó dolog kijavítani...
Egyébként akkor ha jól tippelem ez a golyóleválás okozhatta azt is, hogy a wifi modul egyik napról a másikra felmondta a szolgálatot.

(#39357) amoledus válasza anorche1 (#39355) üzenetére


amoledus
aktív tag

Nem igazán , több oldalról jöhet a probléma pl. gyártási hiba ,melegedés,és manapság a vékonyság mánia +újrahasznosított alumínium ház 0merevítés miatt hajlanak a telefonok (iphone 6,sony z123 stb...) A forrasztások merevek és repednek egy kis feszüléstől ,aztán a térerő wifi bluetooth hibától a nem kapcsol be csak a logóig állapotig minden van .

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#39358) dergander


dergander
addikt

Tud valaki egy működőképes és normális letöltési linket a V30N ROMhoz. Az LG weboldala egyszerűen halott... :U

(#39359) gixxergabi válasza dergander (#39358) üzenetére


gixxergabi
senior tag

https://lg-firmwares.com/download-file/?fileId=2774

(#39360) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A kamera hangot ki lehet vhogy kapcsolni a gyári appnál? Előző telókon mindnél meg tudtam oldani. Itt csak úgy, ha előtte némítom a telót. Így meg sokszor úgy marad és nem veszem észre, ha hívnak. Hiába törlöm a kamera hangokat, semmi. Erre még az e-robotot használtam. G3on az sem működik...

(#39361) DJ. Ru$y válasza SkyLine3000 (#39360) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Root, Xposed, Tweakbox

Ha minden igaz, abban letiltható.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39362) SkyLine3000 válasza DJ. Ru$y (#39361) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Root van. Köszi! Megpróbálom.

(#39363) SkyLine3000 válasza DJ. Ru$y (#39361) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem müködik a g3 tweakboxal sem. Nem igaz, h nem lehet valahogy elnémítani azt a qrva kamerát! Akármit csinálok, kattog. Csak ha lenémítom előtte a telót, utána meg vissza. Legalább az erobot működne. De nem. G3on az sem műxik. F6on hibátlan volt. Ott ha kitöröltem a kamerahangokat, megoldódott. Itt hiába törlőm azokat is. A hang marad. :W

(#39364) Casillero válasza SkyLine3000 (#39363) üzenetére


Casillero
tag

Megoldás lehet a Shush alkalmazás. Min. 15 perc után visszaállítja a hangerőt.

(#39365) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, telefon vétel előtt állok és eddig nagyon szemeztem a G3-assal, de most kicsit megrémültem ahogy vissza olvastam pár hsz-t itt, szabad venni kéz alatt ilyen készüléket, vagy inkább nézzek másik típus után?
Ha esetleg ajánlott a készülék, mire érdemes figyelni vásárláskor?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#39366) DJ. Ru$y válasza snake1977 (#39365) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mai világban idősnek számít a készülék, ha LG, akkor G4 szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39367) SkyLine3000 válasza DJ. Ru$y (#39366) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ja. Csak ott meg bootloop veszély van. :) Ott meg az a tipikus G4 hiba...

(#39368) wertigo1984 válasza SkyLine3000 (#39367) üzenetére


wertigo1984
őstag

Bocs a tudatlansagomert de mi az a bootloop?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#39369) snake1977 válasza DJ. Ru$y (#39366) üzenetére


snake1977
őstag

Találtam egy egyéves gyári függetlent remek áron, (30K) tudom hogy nem mai csirke, én csak attól félek hogy esetleg vannak komoly széria hibák mint a G2-nél a kijelző foltosodás és hasonlók.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#39370) Fulár válasza wertigo1984 (#39368) üzenetére


Fulár
senior tag

Amikor a készülék Bootolás közben elakad vagy folyamatosan újra indul és ismételgeti a Bootolási ciklust,vagy csak nem történik semmi.Ez lehet szoftver hiba de inkább akkor csinálják a telók ha meghal bennünk az alaplap.(Aminek a cseréje annyira drága,hogy nem is minden esetben éri meg költeni rá)Az Lg G4-es telóknak elvileg egy viszonylag gyakori széria hibája,hogy elpusztul bennün az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#39371) wertigo1984 válasza Fulár (#39370) üzenetére


wertigo1984
őstag

:R Koszi

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#39372) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#39367) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha 2016.03 utani gyartas, akkor mar nincs bootloop. Persze az esely megvan ra, de a topikjaban mar nem ez a fo temakor.

Drukkoljatok, G3 megy szervizbe ma :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39373) DJ. Ru$y válasza snake1977 (#39369) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Téma összefoglalóban szerepel a nagyja.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39374) snake1977 válasza DJ. Ru$y (#39373) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm átnézem akkor alaposan, tegnap csak átfutottam későre járt már. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#39375) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#39372) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ja. én is úgy hallottam, h a 2016ban gyártottak már nem halnak meg ettől. Csak az ember amikor sok ilyet hall, akkor nehezen ad ki 70-90ezret egy telóért használtban, ha meg vesz és jön a végzet és alaplapcsere... Ezen az áron meg már újat vehetett volna.

(#39376) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#39375) üzenetére


Aryon87
félisten

Ez igaz. Viszont a .ai napig megallja a helyet, ahogy a G3 is, de akarhogy nezzuk, mar igencsak eloregedett. Legalabbis a mienk igencsak, meet most mar a szoftveres mokolas se segit rajta, annyira belassul..
3 belyen van repedve a keret, a kijelzonel is mintha latnek egy holtjatekot, vagyis valoszinu ismet fel fog valni az uveglap. Forrosodik es lassu is, pedig ha 4 vagy 5 app van rajta. :(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39377) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#39376) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az én G3-am 13 hónapos múlt. Egyedül lent, a mikrofonnál repedt meg a keret. Máshol még nem. Stcok Lp-vel jól elvagyok. Nem mondhatnám, h idővel lassul. Ugyanolyan, mint mindig. Melegedést sem veszek észre különösebben. Pedig van használva. Mivel szolgáltatós, majd karácsony körül beadom a repedés miatt. Mondjuk engem nem zavar. Tokban nem is látszik.

(#39364) Casillero: Ezt tudja a gyári "Ne zavarjon" funkció is. Be lehet állítani több fokozatban, hogy mikor kapcsolja vissza a hangot. Az erobot azért volt jó, mert nem kellett külön nyomkodni ezért a telót. Ha indítottam a kamerát, némított, ha kiléptem belőle, visszaállt. Már felvettem a fejlesztővel a kapcsolatot ezügyben (hogy nem műxik G3-on).

[ Szerkesztve ]

(#39378) david335


david335
tag

LineageOs-on működik a circle tok app-jai?

(#39379) dajkapeter válasza Aryon87 (#39376) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Az enyém lassan 2 éves és egy tavaly áprilisi főpanelcserén kívül nem volt szervízben. Nekem nem melegedik, nem lassul. Igaz, rengeteg appnak a tavalyi, tavaly előtti verzióji vannak csak fenn. 1-2 alkalmazás van mely friss. És full gyári a romom root nélkül.

Kivétel lennék? :))

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#39380) atosan válasza dajkapeter (#39379) üzenetére


atosan
addikt

Szerintem igen, legalább is azon kevesek között vagy :D

Maine coon

(#39381) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Enyém másfél éves, se repedés, semmi más, hibátlan...
Csak hogy javítsam a statisztikát :DDD

(#39382) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok
Gyári rom, azonnali kékhalál (nem mutat logót se, semmit)
Egy próbát megérne megfújni légfúvóval (míg a képeket lementjük)? Vagy ez nem a tipikis IC levállás miatti kékhalál.
Recovery természetesen nem jön be.
Köszi

szerk:
plusz infó, hogy akksival be se kapcsol (akku, vagy akku+ kábel), de akkut kivéve kábelre dugva azonnal jön a kékhalál)

[ Szerkesztve ]

(#39383) amoledus válasza D@reeo (#39382) üzenetére


amoledus
aktív tag

Semmiképpen ne állj neki hőlégfúvóval ! Mikor hőlégfúvózott telefont kapok , az esetek nagy részében nem javítható , deformálódhat az alaplap a chip megpurcanhat végleg , túloldalt az ellenállások lepotyognak stb. :N

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#39384) papirzsepi93 válasza Aryon87 (#39376) üzenetére


papirzsepi93
tag

Pontosan ugyanez a bajom nekem is a G3-ommal. Nagyon eljárt felette az idő, néha használhatatlan sebességre lassult be, igaz csak egy kis ideig. De az, hogy napi 2x kell tölteni és nem bírja a friss appokat, illetve túlmelegszik az egy kicsit sok.
Szóval tényleg elöregedett, főleg a 2 GB-os verzió, mert az max 2 appot tud egyszerre magában tartani újratöltés nélkül.

(#39385) Aryon87 válasza papirzsepi93 (#39384) üzenetére


Aryon87
félisten

Kivancsi vagyok, mit fognak csinalni a teloval (amugy ja, a 2gb-os valtozat..). Elmontam a problemakat, a srac rogzitette is. Kihangsulyoztam, hogy nehogy a TMX-hez menjen a telo, mert fostalicska szerviz, az LG 1000x jobb munkat vegez. Mosoly volt a reakcio. Utana meg kontorfalazas nelkul bedobtam a csereutalvanyt mint opcio, nem mondott ellent, mondta lehetseges kerni, de nem is volt meggyozo szamomra, igy nem is varok csodat.
Sebaj, nyaron igyisugyis raveszem paromat, hogy cserelje le a G3-at valamire.
Most egy Xiaomi Mi5 van helyettesnek, fenyevekkel elobb van...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39386) fahrii válasza papirzsepi93 (#39384) üzenetére


fahrii
őstag

Érdekes dolog ez amúgy.
Nekem is már az agyamra ment, azt hittem néha kidobom az ablakon olyan laggok voltak (a napi 3 töltésről nem is beszélve), volt hard reset is az is csak ideig óráig oldotta meg a dolgot..
Most legutóbb viszont amikor megjárta a szervízt (3. alkalommal) cseréltek benne aksit és a rendszert is újra húzták, azóta szinte akadásom sem volt (pedig rendesen be van lakva), ha így marad szerintem még kihúzok vele 1-2 évet legalább.

(#39387) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A napi 2-3 töltés feltételezi a szar akksit. Nekem 13 hónapos a telóm, de ha aznap este rádugom töltőre, nem azért van, mert lemerül, hanem azért, h a köv napot ne 30-50%al kezdjem...
Nekem 35 app van fent és teljesen jó a rendszer.

(#39388) papirzsepi93 válasza SkyLine3000 (#39387) üzenetére


papirzsepi93
tag

Akkor te valószínűleg a kevés kiválasztott közé tartozol, akik hiperaksit kaptak. :D
Két évet kihúzott nálam és majdnem megjárta az ablakon való kidobást. :D
Az meg hogy szar az akksi elképzelhető, de nem egy éves használat után kellene tönkremennie, mert volt olyan, hogy már egy éves korában nem bírt ki egy napot ha úgy akartam használni ahogyan akartam és amire tervezték.

(#39389) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

hogyan tudom lementeni az összes adatot a telefonról, ha bekapcsolásnál bejön a kezdőképernyő azán minden kék(halál)
a gép nem ismeri fel :(
adb toolkittel van valami jó írás?
esetleg más opció?

Szépnapot!

(#39390) SkyLine3000 válasza papirzsepi93 (#39388) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem hiperakksi, csak jó. Pedig van használva. Szerintem ez a normális, h naponta 1x, vagy 1,5 naponta töltöm és nem 2x 3x egy nap. Ez a durva. Hülyét is kapnék, ha ilyen gyorsan merülne. Persze használatfüggő. Az én felhasználói szokásaimmal sosem merül le estére. Ha jobban nyaggatom, akkor is legalább 20% körül marad, de a 40 körüli az átlag. Pedig sokat böngetek rajta, emailezek ha kell, telefonálok, stb. Ami jobban meríti, az a waze+mobilnet. Az hamar le tud csípni 20%. Nálam nincs fb, messenger és egyéb akksigyilkos szarság.

(#39391) Aryon87


Aryon87
félisten

2 nap alatt javitottak a telot.
Keretcsere, uj akksi es sw csere szerepel a munkalapon.
1 honap es lejar a gari, remelem a telo kitart meg egy darabig..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39392) atosan válasza Aryon87 (#39391) üzenetére


atosan
addikt

Ez jó hír. Akkor a Telemax szarakodott ezek szerint.

Maine coon

(#39393) Aryon87 válasza atosan (#39392) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen. Az LG javitotta. 2. akkut kapja a telo, holott a merulessel nem volt problema.
Sebaj,egalabb annak elettartalmaval nem lesz gond a kesobbiekben. Azert vicc, hogy a G3 tulelt 2 uj generaciot ittbon :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39394) Aryon87


Aryon87
félisten

Tyihaj, de megkopott a tudásom a teló mókolását illetően..

1: Melyik a jelenleg legjobb, legstabilabb, legpörgősebb szoft rá? Akár gyári, akár custom.
V30c-t rakott fel a szerviz. Customnak pedig a TekCafe 5.4-et töltöttem le, a gépen pedig a Fulmics 6.7 van, de az sztem nem annyira jó, mint a 6.3 vagy 6.5(?) volt.

2: feltettem a 30F verziót.
Root-al elakadok, semmivel sem tudom már, régebb pedig sikerült..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39395) Aryon87 válasza Aryon87 (#39394) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerk: Root sikerült, de a KingRoot 3.0-val..

KingoRoot kifingik :W

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39396) Tibor7878 válasza Aryon87 (#39394) üzenetére


Tibor7878
tag

Szia! Nem gondolnám, hogy megalkuszol egy ilyen "elavult" rommal, de mivel stabilat keresel és feltételezem hosszútávra, mert nem akarod a g3-at 3 havonta romolni leírom. :) Megjelenése óta fent van a fulmics 4.2 és azóta hibátlanul működik. Gyors, stabil. Pedig csúcson van járatva a teló, azt hiszem maximálisan ki van használva. 79 alkalmazás/játék van rajta, 1x nem adott olyan jelet még ,hogy újra kellene rakni. Csak megy és megy, nem is volt még ilyen telefonom/szoftverem úgy gondolom. (Xceed kernel van rajta, hogy elfelejthessem a fakó szineit, de a gyárival is jöl ment) Akku idő nem pedáns de elfogadható, 3,5-4 óráktól jobb eredmények nem jönnek, 3 akkut használok, ebből kettőt ki is tolok nap végére. Ez az egy oka van, hogy nem cseréltem le a telefont és még birni is fogom vele egy darabig. Ez előtt én is kb 1-1,5 évente dobáltam a telefonokat de itt leragadtam. Elsők küzül való 3/32, gyári minden, kivéve egy akkut ami tönkrement meg hát el van repedve alul felül de ennyi. Az első telóm lesz, amit nem fogok eladni új vásárlásakor. Azért is mert nem fog sokat érni már.. :)

[ Szerkesztve ]

(#39397) Aryon87 válasza Tibor7878 (#39396) üzenetére


Aryon87
félisten

Eloszor az a Fulmics volt, aztan frissitertem az azt kovetore. A legultolso pl mar nem volt annyira jo, tul hamar befaradt.
Az elotte levo volt jo, de Atosan ajanlotta a Tekcafe 5.4 rom-ot. Root, rwrp megvolt, feltettem a romot, es szepen bootloopot kapott a telo. :W es nem ertem a miertjet..
Most gyari V30F van fent (tmobilos)..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39398) Terence12 válasza Aryon87 (#39397) üzenetére


Terence12
tag

Hali,

én ezt a módszert használom:
https://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/root-twrp-marshmallow-d855-30b-t3286268

majd ezután. leszedem a v21c modemet, ezt felflashelem. illetve a recoveryt frissítem valamelyik 3-as verzióra és már mehet is a buli :).

én cm 13-at használok most, csak a cache-t módosítottam f2fs-re. üzemidőben és sebességben nekem elég. a los 14.1 nagyon az akksiba harap, uh maradtam a cm13-nál, abból is az xda-s reepje123 2017.02.05-i update-jénél.

https://reepje123.net/type/LineageOS13

ha kell segítség írj. Bootloop esetén érdemes a cache-t újraformázni és figyelni, hogy az ext4 legyen, mert nem minden rom eszi meg az f2fs-t. sőt system esetén egyik sem, ez főleg a gapps telepítésnél bukik ki.

mr bump legyen a memóriakártyán a biztonság kedvéért :)

ja és minden új rom előtt factory reset a recovery-ben kifejezetten ajánlott.

sok sikert :R

[ Szerkesztve ]

(#39399) Terence12 válasza Terence12 (#39398) üzenetére


Terence12
tag

sajnos lejárt a szerkesztés időm:
a modem az 21c a d855-höz :) ezt elírtam!

(#39400) Aryon87 válasza Terence12 (#39398) üzenetére


Aryon87
félisten

Szuz rendszerre tettem a romot, mert elotte cse fkash-el ment fel a 30f, a root csak azon volt hajlando sikeresse valni.
Kehet ott rontottam el, hogy a rom telepites utan csinaltam egy wipe-t is...

Kosz az infot, egy nem vilagos hogy a kernel az mire is valo?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.