Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) pakesz válasza Giovan! (#895) üzenetére


pakesz
aktív tag

en azt hittem hogyha felhivom a figyelmedet hogy olvassal el egy azaz egy mondatot akkor mint vitapartnertol elvarhatom hogy elolvassa es fel is fogja...

"Excess profits: Excess or positive profits are profit more than the normal expected return on investment. A PC company can make excess profits in the short term but excess profits attract competitors, which can enter the market freely and decrease prices, eventually reducing excess profits to zero.[17] A monopoly can preserve excess profits because barriers to entry prevent competitors from entering the market."

ennel szajbaragosabban kellene elmagyarazni? de akkor megint ki fognak tiltani, mert a csokkent ertelmi kepesseget a masiknak sokszor fel fogom emlegetni...

(#902) Giovan! válasza -Skylake- (#899) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem , a fejlesztők nem "hajlandóak" a bevételük 30%-át az AppStore jelenlétért adni hanem a fejlesztőknek le kell mondani 30%-ról az AppStore jelenlétért. Van különbség.

De hajlandóak. Ha nem lennének hajlandóak, nem fejlesztenének iOS-re. Erre ugyanis nincsenek kényszerítve.

Ezért nem jó a maszkos példád. Az Apple nem vásárolta fel hirtelen a piacot, hogy ne legyen konkurencia, és nem hirtelen ugrott meg a sáp sem, 30% volt mindig is. Tisztában volt ezzel a fejlesztő is, mikor elkezdett appot fejleszteni a rendszerre. Tudta, mégsem az alternatíva mellett döntött, hanem az iOS mellett. Amellett, hogy a bevétele 30%-át el fogja venni az Apple. Szóval hagyjuk ezt. Nincs kényszerítés továbbra sem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#903) Giovan! válasza pakesz (#901) üzenetére


Giovan!
addikt

Te meg olvasd el az én hozzászólásomat akkor, ennyit én is elvárnék. Tudom mi az excess profit, és tudom mi a monopólium. De szerintem itt erről nincs szó, mivel az iOS-nek van konkurenciája.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#904) Ezekiell válasza Giovan! (#902) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sztem alapvető különbség, hogy te hogy határozod meg a kényszerítést, meg mondjuk én. Szerinted az a kényszerítés, ha kb fegyvert tartanak a fejükhöz. Ez valóban nem történt meg, ebben az értelemben nincs kényszerítés. Szerintem meg a(z általad oly nagyra tartott) piac kényszeríti a fejlesztőket iOS fejlesztésre: ha nem teszik, lehúzhatják a rolót, mert ekkora piacto feladni szó szerint üzleti öngyilkosság. És itt nyilván nem a csak iOSre fejlesztő kiscégekről van szó (bár azért részben róluk is).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#905) Coyot válasza -Skylake- (#863) üzenetére


Coyot
őstag

A végtelenszer kisebb rendszert nem tudom értelmezni :D
Szóval végeredményben a sáp mértéke a gond, ez továbbra is magával fogja rántani az összes említett hasonló megoldást, emennyiben precedens értékű lesz. Én úgy vélem nem szabadna nyitni az almának - nekem pl csökkenne az értéke, mivel pont a zártság és megbízhatósága miatt választom, nomeg meg mert nincs tele szeméttel az appstore. És ebben benne van az is, hogy azért költ a nép itt, mert rendben van tartva a kínálat.

Várjuk meg a bíróságok mit mondanak.

Tényleg érdekel, hogy Epic hónapok óta tárgyal-e vagy próbált-e az Apple-el tárgyalni a sáp értékéről vagy egyből bedobták a tuti megszivatva minden usert és partnerüket is, van erről bármi infó?

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#906) aprokaroka87 válasza Coyot (#905) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kérdés hogy egyáltalán van-e arra mód hogy egy esetleges szerződés megkötés után az érintett fél, újratárgyalást kezdeményezzen.

(#907) Giovan! válasza Ezekiell (#904) üzenetére


Giovan!
addikt

Na jó, engem szidj ahogy akarsz de a piacot így ne vedd a szádra... :DDD

Mondtam már, az Apple legalább annyira rá van szorulva a fejlesztőkre, mint fordítva. Ha ők lehúzzák a rolót, azzal ő is bukik. Ezért kellene kiprovokálniuk, hogy ennek az Apple is tudatára ébredjen. Ez a megoldás (amit fentebb kifejtettem), nem a piac korlátozása.
De persze tudom, elvi szinten működik, a gyakorlatban nem, meg a részvényesek, stb. A lényeg, hogy szar a sorsunk mert elveszi a 30%-ot az Apple, de annyira nem szar, hogy tegyünk is ellene. Oldja meg az állam...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#908) Coyot válasza aprokaroka87 (#906) üzenetére


Coyot
őstag

Ugye az Amazonnak is sikerült, és ha jól rémlik van még pár cég akik kialkudtak egy egyedi összeget. Ezért is kérdezem, mert nagyon vissszás ez a hozzáállás, hiába unalmas hogy az emberek nem elégedettek az Epic-el így én ezen nem csodálkoznék amennyibe tényleg szétszivatnak mindenkit maguk körül csak mert kell pénz. Afelől egy másodperc kétségem sincs, hogy a lóvé a motiváló tényező ebben a sztoriban, a userek érdeke harmadlagos - és ez nem egy pozitív dolog.

Má' nem

(#909) Marvinyo válasza pakesz (#857) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Persze, hogy ultimátum. Írtam is: fenyegetés. Csak mert a Tencentet találom a rosszabb félnek, nem jelenti automatikusan, hogy a almáék ne lennének rohadtak már a kezdetektől.

A :)) -nél egyértelműbben nem tudtam kifejezni, hogy ne vedd véresen komolyan az utolsó mondatot.

(#910) aprokaroka87 válasza Coyot (#908) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az ellégé cink lenne, ha kiderülne hogy bizonyos cégek előnyt élveznek pl " reklamálás " szempontjából is.

Másfelől kérdés hogy egy egyedi ajánlatt felkinálása mennyire kötelező jellegű.

Mert az milyen dolog, hogy X cégnek van joga egyedi megállapodást kötni, Y-nak meg fel sem kinálják az opciót.

Ezt hivják kivételezésnek.

(#911) vhw válasza -Skylake- (#899) üzenetére


vhw
addikt

Béke időben 5 Ft-ért megy el a maszk.
Jelenleg nem az van.

Miért lett drágább?
Mert a gyártónak is plusz költsége keletkezett a megváltozott körülmények miatt.
A normál kapacitásától többet "kell" gyártania.
Túlóra, nyersanyag beszerzési problémák, a dolgozóit járvány veszély ellenére is dolgoztatja - ennek a feltételeit biztosítani kell. A megnövekedett keresletre tekintettel esetleg új befektetéseket kellett tenni: gép, épület, munkaerő, szolgáltatások...

És ja, ezen felül "van az a pénz"-faktor.
Mikor a harmadik szomszéd bejárója elől már nem lapátolod el a havat egy tálca süteményért, viszont, ha kicsit többet kínál...
Most hirtelen nem csak az utcában lett fontos, hogy "el legyen takarítva a hó".

Nem vettek el senkitől semmit, a világon nincs elfekvőben olyan gyártókapacitás senkinél, amivel egyik napról a másikra 10ezres igény helyett 100milliósat ki lehet elégíteni - ugyanolyan áron - de tegnapra.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#912) Busterftw válasza Ezekiell (#891) üzenetére


Busterftw
veterán

Kerdezze meg az Epic es a birosag, de ne egyet hanem mindenkit.

De en is ugyanerre kerestem a valaszt, mert azt hallom folyamatosan toletek, hogy az iOS usereknek milyen rossz. (szerintetek)

Kertem mar erre egy statisztikat, meg azt is irtam, hogy eleg a 65%-os reszvetel az is elfogadom, nem kell mindenkit megkerdezni.

Mert jelenleg az tortenik, hogy 10 forumozobol 5 szerint az osszes iOS usernek rossz es az osszes fejlesztonek rossz es ennyi.
Arra viszont nem sikerul valaszolni tenyszeruen, hogy miert nott az iOS userek/fejlesztok szama, appok szama ekkorara az evek alatt, ha kezdetektol fogva az milyen rossz volt mindenkinek.

Ha gazdasagilag nem eri meg nekik, miert csinaljak?

(#913) Dr. Akula válasza Giovan! (#835) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hogy lehet úgy kiragadni mondatokat, hogy el se olvasod? Te csukott szemmel szoktad? De úgy hogy találod meg hol van a mondat végi írásjel? Vagy ha túlszaladsz rajta az se baj, mehet mellé pár ajándék szó is? :D Ez már csak terelés, nehogy el kelljen ismerni hogy még te se tudod megindokolni az álláspontodat. :) Lentebb volt egy cikk hogy kirúgtak egy Apple alkalmazottat mert a munkaidőn túl segített valakinek, és nem az Apple protokoll szerint járt el. Nekem gyanús hogy az iStyleból toljátok, és vezetői utasítás védeni a védhetetlent. :)

(#914) Busterftw válasza -Skylake- (#888) üzenetére


Busterftw
veterán

Miert nem mentek nekik amikor az iOS elindult?
Eleve miert csatlakoztak ha annyira rossz?

(#915) Ezekiell válasza Giovan! (#907) üzenetére


Ezekiell
veterán

Izé, éppen most tesznek ellene :) És még mindig nem az állam oldja meg, ezt már sokadjára írod, de te is tudod, hogy nem igaz. Nem új törvényekről/szabályozásról van itt szó jelen esetben (ami az "állam oldja meg"), hanem az eddigiek szerinti felülvizsgálatáról az Apple gyakorlatnak bíróság szerint.

Majd ha a kongresszus kezd törvényeket hozni, és mondjuk feldarabolni az Applet/Facebookot/Googlet, akkor lehet verni a "szabadpiac, állam ne avatkozzon bele" tamtamdobot (teszem hozzá, akkor még relatív jogosan is), addig ne :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#916) Dr. Akula válasza Busterftw (#914) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mi miért nem 1526-ban indítottunk szabadságharcot az osztrákok ellen, miért vártunk vele 1848-ig?

(#917) Busterftw válasza aprokaroka87 (#889) üzenetére


Busterftw
veterán

Es az Apple userek ugye az a bagazs, akiknek nincs mibol.
Mert ugye a 600-1000 dollaros Iphone es a 100 dollaros kiegeszitok ugye az a kategoria, akinek gond a 3 dollar.

Az 1000 dollaros monitor allvannyal is a Xiaomi allt elo, mert nekik van olyan felhasznaloi es vasarloi koruk, akik azt majd megveszik.

"Ha valamit megkapsz 100 dollár-ért valahol, máshol 70 dollár-ért kapod meg ugyanazt, marad 30 dollár a " zsebedben"."
Mondod ezt az Apple usernek, aki egy designosabb, de hardverileg elmaradott telo, laptopot vesz inkabb es kifizeti az extrat.

(#918) vhw válasza Dr. Akula (#916) üzenetére


vhw
addikt

Mindenki, kivétel nélkül önként ült bele az osztrákok ököszisztémájába minden feltétel teljes ismeretében és elfogadásával?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#919) Busterftw válasza Dr. Akula (#916) üzenetére


Busterftw
veterán

12 eve indult az iOS.
Azota 30%.

Mi az osszefugges? Az Epic elobb vart mig milliardos lesz az Apple Store-bol, hogy legyen penze ugyvedre?

vhw
Plusz ez.

[ Szerkesztve ]

(#920) Ezekiell válasza Busterftw (#912) üzenetére


Ezekiell
veterán

Le se szarom az iOS usereket (már elnézést - nyilván érdekelnek, de itt most nem ők a lényeg nekem), én csak és kizárólag a developerek/kiadók szemszögéből mondom, amit mondok - tekintve, hogy én is az vagyok.

Az évek alatt elég sok minden változott ám: nem volt Apple payment processor pl a kezdetekben (meg inapp purchase se), csak a sima 30%os fee az appok árából. Ez se kevés, de ez még vállalható volt a (kezdetekben hypeolt, növekvő, majd) nagy/jól fizető userbase miatt. Úgy áraztad be az appodat, hogy így is megérje.

De utána változtak a business modellek, a developerek már nem úgy számoltak bevételt, hogy eladott app szorozva app ára = bevétel, hanem inapp purchase, subscription, stb, és nagyon fontos: multiplatformok lettek a cégek/szolgáltatások.
És hirtelelen itt van a probléma: 5 dollár mondjuk egy előfizu neten. Ebből 2 dollár infrastruktúra, 2 dollár fizuk és hasonlók, és 1 dollár tiszta haszon mondjuk. 5 dollár Androidon, ugyanezen arányban. 5 dollár iOSen is (hisz nem adhatod drágábban), és abból máris lejön 30% - mert nincs lehetőséged más paymentet használni, mint az Apple sajátját. Hoppá, bukta van. (nyilván nem mindenhol lesz bukta a vége, hanem csak nullszalldó/nagyonkicsi profit, de a lényeg átjön remélem)

Szóval a kezdetekben nagyon más volt az ökoszisztéma/business modell mindenhol, és csak pár éve ért el oda, ahol most vagyunk. És most látjuk az első kiadót, aki megmarkolta a tökét, és azt mondta, hogy "állj, ez így már nem jó, ezt nem lehet".

Arról majd a bíróság dönt, hogy lehet-e vagy sem - de remélem, így érthető, miért nem jó érv az, hogy "ez mindig is ilyen volt". Nem volt.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#921) Busterftw válasza Ezekiell (#920) üzenetére


Busterftw
veterán

Gondolom az appod elso verzioja sem olyan volt, mint a 10.

(#922) Giovan! válasza Dr. Akula (#913) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha megszűnik a zárt rendszer mint opció, azzal kevesebb lesz a piac. Ezt kb. mióta a topikban vagyok magyarázom, de te azért rákérdezel, hogy hogyan lehetne kevesebb a piac azzal, ha rákényszerítik az Apple-t a zártság feloldására.
Hogy nekem miért lesz kevesebb lehetőségem, az is erre vezethető vissza. Ha nyílt rendszert akarnék, droidot használnék, de nem akarok, ezért iOS-t használok. Elmagyaráztam ezt neked legalább féltucat hozzászólásban, de azért csak rákérdeztél még egyszer, hogy "hogy értem".
Azt megint elmondtam, hogy ha megbontják a rendszer zártságát, az nem azt jelenti, hogy az Epicnek lehet boltja, hanem azt, hogy mindenkinek lehet. És akkor bizony a user rá lesz kényszerítve, hogy külső forrásból rakjon fel appot, mert a nagyok saját áruházba fognak átmenni az App Store helyett.
Persze mondhatnánk, hogy hánem, nincs kényszerítés mert mehet a user a konkurenciához. Csakhogy nincs konkurencia, ami zárt redszert adna. Az iOS volt a zárt rendszer a piacon. Kapisgálod már, hogy miben korlátozódik a verseny, és hogy miért fogja azt jelenti az Epic győzelme, hogy nem használhatok majd olyan rendszert, amilyet akarok?

Ja és szerintem az érvelésem nem abból áll, hogy hajráapplemutasdmegnekik, próbálom logikusan levezetni, hogy miért gondolom azt, amit. Persze ez nem jelenti azt, hogy abszolút objektív lennék, de nem hiszem, hogy ez bárkiről is elmondható lenne a topikban.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#923) Ezekiell válasza Busterftw (#921) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyilván nem, de ettől még nem változik a tény, hogy az érvelés, miszerint "mindig is ilyen volt", az nem igaz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#924) azbest válasza -Skylake- (#878) üzenetére


azbest
félisten

köszönöm, hogy rögtön igazoltad is, hogy képtelen vagy alkalmazottként felfogni ezt és nem érted a vállalkozások működését.

Egyáltalán nem nullszaldó egy vállalkozás célja. Senki sem azért vállalkozik, hogy legyen hol lébecolni az unatkozó embereknek. A 30%-ból kell kitermelni több ezer ember bérköltségét, az infrastruktúrát, az irodákat. A számtalan adót. Mert divatos azzal dobálózni, hogy az apple nem fizet adót, de ez csak a társasági adóra vonatkozik, amit úgy is hívhatnék, hogy profitadó. A 137 ezer alkalmazottja után csillagászati adót fizet. Az épületei után, és még számtalan jogcímen fizet egy ekkora vállalkozás adót. A 30%-ból alapból lejön adó és csak utána a többi.

És igen, a végén kell maradjon profit is. Mert a befektetők azért tették bele a pénzüket, hogy gyarapodjon. Az azonnali profit kárára előre meg kell finanszírozni a fejlesztéseket is.

(#885) Giovan!
a nyílt forrás kapcsán ráadásul egyáltalán nem kell, hogy ingyen adják a terméket. Lassan ott tartunk, hogy ha valaki ragaszkodik hozzá, már össze tudja vásárolni egy mobiltelefon alkatrészeit, össze tudja rakni, még aosp androidot is fordíthat rá. De valamiért mégis a többség inkább készen szeretné ezt megkapni, úgy hogy nem neki kell dolgozni vele. Inkább fizetnek az emberek a kész megoldásért, mert többet ér a szabadidejük. Csak van aki azt hiszi, mindenki fillérszabó és bármekkora erőfeszítéssel is meg akar spórolni két fillért.

[ Szerkesztve ]

(#925) Ezekiell válasza Giovan! (#922) üzenetére


Ezekiell
veterán

És akkor bizony a user rá lesz kényszerítve, hogy külső forrásból rakjon fel appot, mert a nagyok saját áruházba fognak átmenni az App Store helyett.

Vagy az Apple lesz rákényszerítve, hogy olyan feltételeket teremtsen, amik versenyképessé teszik az ő áruházát :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#926) Busterftw válasza Ezekiell (#923) üzenetére


Busterftw
veterán

A 30% a digitalis ertekesitesekre vonatkozik.
A IAP ebbe beletartozik, fuggetlenul hogy kesobb kerult bele.

[ Szerkesztve ]

(#927) Ezekiell válasza Busterftw (#926) üzenetére


Ezekiell
veterán

De figy: eleinte nem volt IAP, és úgy volt, hogy nem is lesz. Ezt mondom, hogy nem ugyanaz most a rendszer, mint volt eredetileg, nem ugyanazok az üzleti modellek, mint voltak, nem ugyanazok a lehetőségek, mint voltak, stb... Ezt jobban tényleg nem tudom már elmagyarázni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#928) Giovan! válasza Ezekiell (#915) üzenetére


Giovan!
addikt

Az Epic tesz ellene, nem a fejlesztők közössége, nagy külöbség.
Az én javaslatom úgy oldotta volna meg a problémát, hogy nem próbálta volna ellehetetleníteni a zárt rendszer koncepcióját a mobilpiacon, ami sokak számára (de számomra mindenképpen) elég fontos lenne. A per eredménye mellesleg korántsem biztos (már ha lesz egyáltalán per, és nem egyeznek meg addig, elárulva a "szent ügyet"), a "sztrájké" viszont az lett volna.
Na mindegy, lehet csak szeretem a magukért kiálló közösségeket (és nem akarok egy újabb precedenst az állami beavatkozásra), és tényleg lehetetlen lett volna kivitelezni. Azért az Epicnek továbbra sem adok igazat (abban hogy törvénytelen lenne amit az Apple csinál), és szerintem a bírók sem fognak. De ez már persze az én szubjektív véleményem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#929) vhw válasza Ezekiell (#925) üzenetére


vhw
addikt

Biztosítja a hardvert, hozzá a zárt os-t, aztán az online app store-t, és még adja olcsóbban az appot, mint a 3rd party a saját store-jában?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#930) pakesz válasza Ezekiell (#920) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "Szóval a kezdetekben nagyon más volt az ökoszisztéma/business modell mindenhol, és csak pár éve ért el oda, ahol most vagyunk. És most látjuk az első kiadót, aki megmarkolta a tökét, és azt mondta, hogy "állj, ez így már nem jó, ezt nem lehet"."

az a valaki a Steamet mar bedaralta, es erovel atverte hogy 12 % legyen az addigi oparagi sztendernek tekintett 30%
es az Apple pont ezert van befosva es dobott be egy all-in -t

jo jo tudom hogy ios egy okoszisztema es de akkor a konzolon miert lehet 30%, de a konzolokon altalaban mindig bukik a kiado a vason, ami az ajfonokrol nem mondhato el, de erre vannak a szakertok es az ugyvedek hogy a birosagon ezt elmagyarazzak :)

(#931) Ezekiell válasza vhw (#929) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ki kérte hogy adja olcsóbban? :F

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#932) -Skylake- válasza azbest (#924) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A 137 ezer alkalmazottja után csillagászati adót fizet. Az épületei után, és még számtalan jogcímen fizet egy ekkora vállalkozás adót. A 30%-ból alapból lejön adó és csak utána a többi."

Jah , mindjárt sírok , szegénykéknek így alig maradt 200 milliárd USD cash egy laza 1900 milliárdos piaci kapitalizáció mellett. Az nem is olyan sok, teljes Magyarország teljes éves költségvetése majdnem 30 évre. Abból azért nyökögve ugyan de csak kijön a bérköltség nem ? lol...

Azért az funky amikor azzal akarsz meggyőzni valakit egy 30%-os büntetőadóról , hogy ki kell fizetni szegény alkalmazottakat és teszed ezt úgy , hogy egy gyors gugli keresés az "apple market cap"-re konkrétan TRILION feliratú chart-ra rajzolja ki neked a cégértéket. Óriási. :R

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#933) Ezekiell válasza -Skylake- (#932) üzenetére


Ezekiell
veterán

Meg mintha a 30%ból lenne fizetve minden - persze, a hardver az ingyé van ugye a usereknek ;)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#934) -Skylake- válasza Ezekiell (#933) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ezért írtam délelőtt , hogy hagyjuk már ezeket a hülyeségeket. A hardware , a kiegészítői , a tartozékai mind mind a piac legmagasabb sávjában vannak , gyakorlatilag az Apple jelenleg minden konzumer tech vállalatnál drágábban áraz , mindent.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#935) Ezekiell válasza -Skylake- (#934) üzenetére


Ezekiell
veterán

Maga az ár önmagában irreleváns, a haszonkulcs a lényeg - de értem, amit mondasz, és persze, a haszonkulcs is magas.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#936) Busterftw válasza Ezekiell (#927) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem az appok eladasa utan ker 30%-ot, hanem minden digitalis ertekesites utan.
Ebbe beletartozik az IAP is, ahogy az app eladas is.

Ennel jobban mar nem tudom elmagyarazni.
Amugy uzleti modellek, fentebb linkeltem az elofizetesre iranyulo uj arazast.
Egy ev utan 85% marad a fejlesztonel. Ezt miert nem hozod fel, mint pozitivumot?

(#937) azbest válasza -Skylake- (#932) üzenetére


azbest
félisten

Csúnya dolog az irígység.

(#938) pakesz válasza Busterftw (#912) üzenetére


pakesz
aktív tag

"Kertem mar erre egy statisztikat, meg azt is irtam, hogy eleg a 65%-os reszvetel az is elfogadom, nem kell mindenkit megkerdezni."

https://cdn2.unrealengine.com/epic-v-apple-8-17-20-768927327.pdf
46 oldalon van egy csomo szifon juzer akik odamentek az Epichez panaszkodni
en nem gondolnam hogy az Epic szivbajos lenne ilyen fajta statiszikakat megjeleniteni, mig az Apple meg titkolozik

(#939) Busterftw válasza pakesz (#930) üzenetére


Busterftw
veterán

"az a valaki a Steamet mar bedaralta, es erovel atverte hogy 12 % legyen az addigi oparagi sztendernek tekintett 30%"

Ujabb marhasag, fact check nelkul.

"Normally, Valve takes around 30 percent of all game sales on Steam, with some exceptions for games from smaller developers in its Steam Direct program. That will remain the case for the first $10 million in sales a game maker or publisher earns. For all sales between $10 million and $50 million, the split goes to 25 percent. And for every sale after the initial $50 million, Steam will take just a 20 percent cut. "

Szoval hol latsz te itt 12%-ot, mint iparagi "sztendert"?

(#940) Giovan! válasza Ezekiell (#925) üzenetére


Giovan!
addikt

Hogyan adhatná olcsóbban az appot az App Store-ban, mint a fejlesztő a saját store-jában? Tényleg érdekelne.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#941) Ezekiell válasza Busterftw (#936) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igazán nagyszerű pozitívum, amikor bármi más rendszeren meg kezdetektől fogva marad 95%+ a fejlesztőnél :D Hasra ne essek a jóságos Apple előtt, hogy az első évben akarja csak csontra fejni az appokat - de mondjuk lehet ennek valami köze ahhoz is, hogy mennyi appnak van a 2. évben is még releváns számú előfizetője... Tippelhetsz egyet.

Mindegy, nem fogsz velem egyetérteni sose, mert te az Apple érdekei szerint érvelsz (valamilyen okból kifolyólag...), én meg a fejlesztők/consumerek érdekei szerint.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#942) Giovan! válasza pakesz (#938) üzenetére


Giovan!
addikt

Légyszives ne nevettesd már ki magad. 12 hozzászólás kitakart névvel, ez szerinted komolyan vehető válasz a kolléga kérésére?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#943) Busterftw válasza pakesz (#938) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez a "csomo user" mennyi a piacon, nem kertem mindenkit, eleg a 65%.
"Csomot" en is tudok talalni, akik az Apple-t tamogatjak.

Inkabb erre valaszoljal, mert atsiklottal felette, meg mindig nyomod a 15%-ot.
#853

[ Szerkesztve ]

(#944) Giovan! válasza Ezekiell (#941) üzenetére


Giovan!
addikt

Szerintem ne csússzunk megint bele ebbe, hogy ki érvel a fogyasztók mellett... :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#945) Ezekiell válasza Giovan! (#940) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja hogy a végén CSAK a pénz számít, az Apple által nyomott "security, testing, virus protection meg mitököm" bullshit nem? Érdekes.... :)

Nem kell olcsóbban adnia, adhatja ugyanannyiért. Szabad piaci verseny van az esetben, hajrá, lehet versenyezni.

(#942) Giovan! a redacted csak neked redacted, a bíróságnak nem, ez egy jogi irat, gondolom nem mész odáig, hogy kamu lenne, ugye?

(#944) Giovan! ez véleményes, de persze, ne menjünk bele, más odlalról közelítjük meg, ez tény. De a developerek mellett nem az Apple érvel, ebben ugye megegyezhetünk. ;)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#946) pakesz válasza pakesz (#938) üzenetére


pakesz
aktív tag

na tovabbolvastam, es a PlayerUnknown’s Battlegrounds is kukazva lesz?
wow ez igen...
es olvasom hogy TOBB accountja volt az EPICnek a kedves rohadtalma meg az Unreal Engine -t is KUKAZTA csak mert ok a mindenhato hatalom es mert megtehetik?
es az almahivoknek ez total rendben van :Y

(#947) pakesz válasza Busterftw (#943) üzenetére


pakesz
aktív tag

As of today, the Unreal Engine toolkit has been installed on almost half
a million Mac computers and is used by millions of developers overall to develop their games and
other software. Third-party developers have used the Unreal Engine to create some of the top
apps currently on the App Store. For example, the popular game PlayerUnknown’s Battlegrounds
(“PUBG”) alone is installed on hundreds of millions of mobile devices.

nem nehez bemasolni a PDFbol amit kuldtem neked :) amit te atolvastal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#948) Giovan! válasza Ezekiell (#945) üzenetére


Giovan!
addikt

De miért adná a nagy fejlesztő, aki megengedheti magának a saját store-t, az App Storeban az appját, mikor a saját storejában nem kell az Apple 30%-át megfizetnie?

Senki sem mondta, hogy a saját store_ja ugyanolyan biztonságos lesz mint az Apple-é, sőt, pont ez a probléma, hogy nem lesz olyan.

Szerk: De 12 hozzászólás felmérni az iPhone userek közösségének véleményét akkor is nevetségesen kevés. Ezt azért csak elismered te is.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#949) pakesz válasza Giovan! (#942) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "12 hozzászólás kitakart névvel, ez szerinted komolyan vehető válasz a kolléga kérésére?"

nem vagyok hulye hogy elhiggyem hogy csak ezek vannak...
lesz ennel kb 100szor tobb olyan hozzaszolas is hogy ok, akkor a nappali PCmbe milyen VGA kartyat vegyek hogy fusson ez fullHD-n
illetve olyan is hogy hogyan lehet atvinni PS4re az acc -ot

2 het es elindul a kovetkezo season... ott majd kiderul minden... en orulnek ha az Apple kozolne statisztikat, de szerinem boven eleg lesz ha az Epic kozli a szamokat

(#950) Ezekiell válasza Giovan! (#948) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyrészt nem tudod, hogy mennyire lenne biztonságos, ne feltételezz ilyesmit. Másrészt ez esetben akkor az Apple kénytelen lenne versenyezni árképzésben/sarcban. Szörnyű lenne valóban...

És 12 hozzászólás nyilván semmilyen relevanciával nem jár a teljes iOS userbase-re, ebben nincs vita. :) De tuti van több is (ebben sincs vita gondolom), másrészt ez bőven elég a bíróságnak, mint bizonyíték, hogy hátrányosan érinti az Epicet a ban, és csak ez a lényege ennek az exhibitnek.

Az iOS baseről meg értelmetlen spekulálni, ebben egyetértek, nem homogén csoport, ott is ugyanúgy sok vélemény van, mint itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.