Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Busterftw válasza Dr. Akula (#586) üzenetére


Busterftw
veterán

Ki rinyal?
Egyelore az Epic a felperes es o inditotta a mentsuk meg a Fortnite playereket az Appletol akciot es nem forditva, az Apple meg sem nyikkant.
De ha elolvasnad a kerelmet, akkor latnad, hogy az Epic rinyal.
Az Epictol nem kell nekik a 30%, ezert repultek a storebol, minden valasz nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#602) #52931072 válasza Noukoum (#596) üzenetére


#52931072
törölt tag

Akkor még egyszer, azok tiltanák ki akik a legtöbben használják és akik a fő célközönsége az eppülnek? Szerintem inkább azt sérelmezik, hogy a csórók is vehetnek szifont, így már nem annyira exkluzív.
Kétlem, hogy a fortnite tényező lenne a teló vásárláskor.

(#603) Dr. Akula válasza Giovan! (#591) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az is rinyálás. Kétségbeesetten kapkodnak a 30%-os luxusprofitjuk után, ami állítólag nem számít nekik, de azért mégis igen nagyon.

(#600) catlaca: Azért egy nép mégis csak nagyobb piac mint a diktátor haveri köre.

(#601) Busterftw: Szinte biztos vagyok benne hogy a vezérigazgató meg se kérdezte hogy miért vették le a legnagyobb eladást produkáló terméket a kínálatból, valószínúleg csak a startupokról tárgyaltak a vezetői értekezleten. :D

(#604) Noukoum válasza Giovan! (#597) üzenetére


Noukoum
veterán

Attól még hogy Kína nem lépte meg attól még bárki meglépheti.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#605) Giovan! válasza Dr. Akula (#603) üzenetére


Giovan!
addikt

Tehát ha kitiltják az Epicet mert szerződést szegett, az rinyálás. Érdekes megközelítés.

Luxusprofit... Ez mit jelent amúgy? Honnantól számít luxusnak a profit? Ki dönti ezt el? Elnzézésedet kérem, de sajnos nem vagyok otthon a közgazdász szakzsargonban, szóval örülnék ha el tudnád ezt magyarázni nekem :)

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#606) Giovan! válasza Noukoum (#604) üzenetére


Giovan!
addikt

Mi lenne az indok? Mi lenne az elérni kívánt cél?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#607) Raymond válasza Dr. Akula (#603) üzenetére


Raymond
félisten

"Kétségbeesetten kapkodnak a 30%-os luxusprofitjuk után"

Nem ugy nez ki hogy kapkodnak utanna. Az Epic megszegte a szerzodesben foglaltakat es azonnal kitiltottak, ergo 0 (nulla) beveteluk van most az app-bol. A ketsegbeesett kapkodas mashogy nez ki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#608) bunfi válasza Giovan! (#606) üzenetére


bunfi
őstag

Tényleg csak találgatok, de pl. érdekeltség megszűnése?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#609) Giovan! válasza bunfi (#608) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen, ezért írtam, hogy Kína esetén még lenne is indok. De te azt írtad az Amerikai kontinensen kívűl mindenhonnan kitilatnák. Erre lettem volna kíváncsi, hogy mi lenne ennek az oka. De ha csak mint megállapítást kell kezelni azt az eredeti hozzászólásodat, akkor egyet értek, azt valóban megéreznék :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#610) Busterftw válasza Dr. Akula (#603) üzenetére


Busterftw
veterán

En meg szinte biztos vagyok benne, hogy amilyen gyorsan kiraktak a Fortnite-ot, a vezerigazgato nem is tudott rola.

De gondolom nem erdekelte, mert miutan lehoztak a hiroldalak, hogy a Fortnite-ot kiraktak az Epic meg perelt, 2.5%-al nott a reszvenyarfolyam.

(#611) bunfi válasza Giovan! (#609) üzenetére


bunfi
őstag

Egyforma az avatarunk Noukoum-mal... izé... :U
(#612) Giovan! Semmi probléma, csak gondoltam szólok :)

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#612) Giovan! válasza bunfi (#611) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezt benéztem, bocsesz :B

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#613) Dr. Akula válasza Busterftw (#610) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sőt, a mai napig nem merik neki elmondani, photoshoppolják neki a híreket. :D

(#614) exedoc


exedoc
senior tag

Szerintem egyébként az egész erőfitogtatás. Gondolja magába az Epic úgyis belemennek bármibe, mert hatalmas bevételforrás a fosnight. Kíváncsi leszek mi lesz a vége.

(#615) Noukoum válasza Giovan! (#606) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk az hogy usa tilt kínai céget, erre reagálva az eu pedig tilt amerikai céget. Cél az hogy ne usáé legyen a haszon. Ezek földi dolgok.
De lehetne mondani még ezer kreált indokot.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#616) #54625216 válasza exedoc (#614) üzenetére


#54625216
törölt tag

Semmi nem lesz belőle.
Ez egy mezei PR fogás az Epictől, hogy hú ő itt a kicsi, ámde jóképű Dávid, aki nekiment a két Góliátnak. Ha nyer, vagy legalább előnyös dealt tud kiharcolni, akkor lehet éljenezni az Epicet és köpködni az Apple-re és a Google-re, ha veszít, akkor lehet sajnálni az Epicet és köpködni az Apple-re és a Google-re.
Mindkettő növeli a kattintásszámot, így a média napirenden fogja tartani a sztorit és valójában erre megy ki az egész.

(#617) Ezekiell válasza Noukoum (#615) üzenetére


Ezekiell
veterán

És az az EUnak miért is lenne jó...? Figyelembe véve az USA válaszát, meg a polgárok véleményét (akiktől ha elveszik az iPhonejukat, nem valószínű hogy ugyanarra szavaznak legközelebb).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#618) Noukoum válasza Ezekiell (#617) üzenetére


Noukoum
veterán

Rövidtávon gazdaságilag katasztrófa lenne, hosszútávon előny. Nyilván lenne következménye a dolognak, valós háborúról nem is beszélve. (hiszen nem lenne letudva egy apple tiltással)
De itt nem arról van szó hogy az eu tiltaná az applet (az unió amúgy is usa pincsikutyája mint mondtam) hanem az, hogy ha tiltanák amerikán kívül az applet na az fája nekik. Egy kis epic balhé nem árt nekik. még akkor sem ha 1 millió user droidot vesz ios helyett a fortnite miatt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#619) Ezekiell válasza Noukoum (#618) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért ennyire ne írd ezt a történetet le előre, ha a bíróság véletlen az Epic javára dönt, az nagyon fog fájni az Applenek. Majd meglátjuk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#620) pakesz válasza Dr. Akula (#603) üzenetére


pakesz
aktív tag

elore vartak es figyeltek a fortnite mobilos alkalmazast hogy mikor fogjak meglepni a sajat fizetesi rendszert

(#621) Noukoum válasza Ezekiell (#619) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha akkora gond lenne, megoldanák asztal alatt hidd el.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#622) exedoc válasza #54625216 (#616) üzenetére


exedoc
senior tag

Ezt a sztorit sokféleképpen tovább lehet gondolni. Mindenesetre nagyon nyomul előre az Epic. (Vagy a Tencent)

(#623) pakesz válasza Busterftw (#601) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "De ha elolvasnad a kerelmet, akkor latnad, hogy az Epic rinyal."

az hogy egy peranyag az rinyalas lenne az szamomra ujdonsag :W

azert repultek a storebol mert ha nekik engednek akkor mas is alajuk pakol, ezert nekik ez egy kotelezo lepes volt

de ahhoz kepest amit te almodozol, hogy nagyon relaxaltak voltak az epplnel ahhoz kepest szinte azonnal levettek a Fortniteot a storebol...

(#624) pakesz válasza Giovan! (#605) üzenetére


pakesz
aktív tag

monopoliumot ismered?
a luxusprofitot azzal szoktak egyutt emlegetni, tudod a felhasznalo nem tud elmenekulni ezert KELL neki plusz penzt kiadni
most az EPIC szepen komotosan felallitotta a csapdat elore lejatszotta a kulonbozo szenariokat es majd kiderul hogy mi sul ki belole

pont egy eve volt hogy bepereltek a rothadtalmat a monopolium miatt, szoval azon a szalon en nem varnek gyors eredmenyeket, viszont a kedves appl fan -ek talan megutik azt a szintet ahol az appl is becsicskul :)

(#625) #54625216 válasza Ezekiell (#619) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha a bíróság nagyon az Epic felé hajlana, akkor peren kívül megegyeznének. A perek 99%-át azért indítják a cégek egymás ellen, hogy előnyös peren kívüli egyezséget tudjanak kialkudni.
Az USA-ban ráadásul bárki bármiért perelhet és mivel a perköltséget nem a vesztes fél fizeti, a felperes már akkor nyer, ha az ügyet befogadja a bíróság, mivel a magas perköltségek miatt az alperesnek akkor is megéri a peren kívüli egyezség, ha amúgy megnyerhetné a pert.
(Lásd még: abszurd szabadalom trollkodás.)
Most ugyan az Epic előadja, hogy ő nem azért a 30%-ért perel, hanem a közjóért, de borítékolható, hogy ha kap pár százalék kedvezményt, akkor hirtelen minden okés lesz a jutalék rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#626) Busterftw válasza pakesz (#623) üzenetére


Busterftw
veterán

Irrelevans, hogy szamodra hogy hangzik, ott van, olvasd el a 62 oldalt aztan vonj le kovetkeztetest. Ekezik az Applet oldalakon at, mikozben az Epic nem var el semmit ettol az ugytol, ok csak jot akarnak mindenkinek. Hatpersze.

Azert repultek a store-bol, mert meg akartak kerulni az Apple-t. Ez szabalyzat szeges, szoval repultek. Nem az elso eset, ha kiveszik, akkor mehetnek vissza.
Ez mar 1000 fejlesztovel el lett jatszva. Az Apple ugyanugy szemrebbenes nelkul kipakolta eddig a megannyi csori indiai fejleszto appjat ahogy kipakoljak a Fortnite-ot is.

"de ahhoz kepest amit te almodozol, hogy nagyon relaxaltak voltak az epplnel ahhoz kepest szinte azonnal levettek a Fortniteot a storebol..."
Pontosan. A peranyagban vilagosan leirjak, hogy az Epic targyalni akart veluk errol, az Apple azt se mondta nekik habakuk. Ennyire relaxaltak voltak.

"a luxusprofitot azzal szoktak egyutt emlegetni, tudod a felhasznalo nem tud elmenekulni ezert KELL neki plusz penzt kiadni"
Aha, a "luxusprofit" epp ugyanannyi mint a Google-nel, aztan a bevetel meg a duplaja.
Az iOS userek tobbsegevel semmi bajuk az Apple Store-al, ahogy nincs bajuk a dragabb iMaccel, az ezer dollaros monitor alvannyal.
Ha menekulni akarnak, akkor valtanak Androidra.

[ Szerkesztve ]

(#627) #54625216 válasza pakesz (#624) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mesélj, a mobilpiacon kinek van monopóliuma?

[ Szerkesztve ]

(#628) Giovan! válasza pakesz (#624) üzenetére


Giovan!
addikt

Monopólium? Nem tud elmenekülni a felhasználó? Ugyanarról a mobilpiacról beszélünk?

A luxusprofitot illető egyetlen kérdésemre sem kaptam választ tőled.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#629) aprokaroka87 válasza Giovan! (#628) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl a Samsung tud gyártani iOS-el telefont?

Szerinted ha nem érné meg az Apple-nek akkor foglalkozna ilyen app Store dolgokkal?

(#630) joey04


joey04
titán

[link]

Az Apple augusztus 28-án törölni fogja az összes fejlesztői Epic Games felhasználót
A fejlesztői eszközöktől is el fogják vágni őket

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#631) aprokaroka87 válasza joey04 (#630) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Fejlesztői epic felhasználó?

(#632) Ezekiell válasza aprokaroka87 (#631) üzenetére


Ezekiell
veterán

Development user account, csak balfaszok a forditasban.

Na akkor ennyit az app host meg provisioning installokrol. Mondtam h nem hülyék az Applenel :) Viszont ez elég drasztikus lépés.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#633) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#632) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak egyértelműen jelezte az apple hogy k*sti van, mi vagyunk az istencsászárok.

Ezzel pedig burkoltan üzennek a többieknek is, hogy itt biza csak Nekünk van igazunk :)

Persze a bírósági per még áll, mondjuk én szívem szerint mindkettőt megbírságolnám egy elég summás összegre.
Plusz mindkét részről megállapodást.
Ha meg nem akarnak megállapodni, újabb birság, vagy akár tiltás.

(#634) CharlieDrop válasza joey04 (#406) üzenetére


CharlieDrop
veterán

stimt, pont a fortnite-tal jártam így. Apple ökoszisztémában FT-ba kellett fizetni az fix volt, pc-n meg EUR-ban, az meg éppen elszállt, hát ennyi....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#635) Norb79 válasza aprokaroka87 (#629) üzenetére


Norb79
őstag

A mercedes se tud bmw-t gyártani, akkor a bmw is monopolizál?! :F
/szerk: igen, daimler.

[ Szerkesztve ]

(#636) bunfi válasza Ezekiell (#632) üzenetére


bunfi
őstag

Tőlük ez abszolút nem, a szabadalmi témakörben hosszú évek óta ezt csinálják.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#637) Giovan! válasza aprokaroka87 (#629) üzenetére


Giovan!
addikt

Miért is kéne az Apple-nek iOS licenszet adnia a Samsungnak, vagy bármelyik másik gyártónak? Szerintem nincs olyan törvény, ami előírná hogy nem fejleszthet az Apple kizárólag a saját vasára szoftvert, ha akar.

Mondtam én hogy nem éri meg? Bizonyára óriási profitot generál az App Store. De a “luxusprofit” mint fogalom továbbra is értelmezhetetlen számomra, lásd a fenti kérdéseimet ezzel kapcsolatban.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#638) aprokaroka87 válasza Giovan! (#637) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Senki nem mondta hogy adjon :)

[ Szerkesztve ]

(#639) CharlieDrop válasza aprokaroka87 (#629) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem, de telefont tud. Saját rendszerrel.

Ezért írtam korábban: Ha az EPIC beállna egy kicsi oprendszer mögé (mondjuk Sailfish, vagy ilyesmi), akkor övé lehetne a pálya...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#640) Ezekiell válasza bunfi (#636) üzenetére


Ezekiell
veterán

De azért nem Epic méretű cégekkel :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#641) aprokaroka87 válasza CharlieDrop (#639) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem manapság egy 3. mobil os-nek már esélye nem lenne megvetni a lábát, ha meg esetleg mégis sikerülne is, akkor ha az az említett két szereplő kárára menne, ők is megtennének mindent hogy a 3rd fél ne tudjon érvényesülni.

Az Apple amúgy is szereti a peres " játékokat ".

Csak hogy vélhetően ezt tudja a Google és az Apple is.

(#642) pakesz válasza #54625216 (#627) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "Mesélj, a mobilpiacon kinek van monopóliuma?"

a cikk ami ala kommenteltel ez van beirva: "Ennél sokkal komolyabb lépés, hogy be is perelték a népszerű mobil platformok tulajdonosait, méghozzá az alkalmazáson belüli fizetésekre vonatkozó monopólium vádjával."

de mintha lenne egy sok okos (nalad mindenkeppen okosabb) ugyved altal jegyzett kereset, amiben ezzel kezdodik a peranyag: "RELEVANT FACTS
I. Apple Monopolizes the iOS App Distribution Market. "

(#643) pakesz válasza Giovan! (#628) üzenetére


pakesz
aktív tag

a monopoliummal kapcsolatban lasd egggyel fentebbi hozzaszolasomat

>> "A luxusprofitot illető egyetlen kérdésemre sem kaptam választ tőled."
annyira de annyira ertelmes gyermeknek tuntel, azt hittem hogy tenyleg nem tudod mi az a luxusprofit es gondoltam hogy iranymutatassal szolgalhatok
de segitek szajbaragosan...
tehat van egy olyan oldal hogy wiki, azt a guglival lehet megtalalni, es pici angol tudas nem art, es akkor tessek:
https://en.wikipedia.org/wiki/Monopoly
"Excess profits: Excess or positive profits are profit more than the normal expected return on investment. A PC company can make excess profits in the short term but excess profits attract competitors, which can enter the market freely and decrease prices, eventually reducing excess profits to zero.[17] A monopoly can preserve excess profits because barriers to entry prevent competitors from entering the market."

ha az "Excess profit" kifejezesre rakeresel akkor talalsz mas elegge onmagukat leiro kifejezeseket is, a luxusprofit az nalunk lett felpolitizalva, talan nem a legjobb kifejezes

szoval a rohadtalma plusz profitra tett szert amit a monopoliuma altal kapott meg...

(#644) bunfi válasza Ezekiell (#640) üzenetére


bunfi
őstag

Még nagyobbakkal: Qualcomm, 4G LTE, Samsung vagy Caltech. Az a baj, hogy az Apple a legnagyobb troll és a legtöbbet trollkodott is a szabadalmi ügyek tekintetében. Alapvetően a rendszer nem lett felkészítve a számítógépes-IT-s szabadalmakra, meg mondjuk valószínüleg sok a hülye a hivatalban: Boy takes swing at US patents

De az tény Apple sem szeret fizetni dolgokért, még ha a már sokat emlegetett törvényi keretek erre kényszerítenék. És persze ez a vérükben is van...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#645) pakesz válasza joey04 (#630) üzenetére


pakesz
aktív tag

ezzel csak az a gond, hogy az EPIC tulajdonolja az unreal engine -t, aminek a karbantartasatol is el lesz vagva, azaz lesz egy csomo program ami az Apple Store szerint nem szabadna ott tartani mert nem megfeleloen van karbantartva
szoval az Apple par tucat masik jatekot likvidalt ezzel a lepessel, vagy ha bent hagyja azokat a jatekokat, akkor csak megint bebizonyitja hogy az a 30% azert van hogy luxiprofitra tegyen szert es semmi masra

(#646) #52931072 válasza pakesz (#642) üzenetére


#52931072
törölt tag

Na bumm. Az epic meg monopolizálja a fortnite-ot. A játékhoz csak az epic cuccait lehet megvenni. Meg azt is sérelmezik, hogy az apple csak a saját logójával gyártja a cuccait.
Azután beperelik azokat is, akik nem játszanak fortnite-ot, elmaradt haszon, veszteséget okoznak az epicnek.

(#647) Ezekiell válasza bunfi (#644) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem ugyanarról beszélünk: én a developer account törléséről beszélek (hogy az drasztikus lépés), te meg szabadalmi perekről.

A szabadalmi rendszer meg egy elavult őskövület, azonnali átfogó reformra szorul, ebben nincs vita.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#648) bunfi válasza Ezekiell (#647) üzenetére


bunfi
őstag

Akkor én nem értettem meg, amit írtál :R

Amúgy ez példa statuálás, mint a jó öreg diktatúrákban, kussolj és örülj, hogy élsz. Nagyon jó kilátások...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#649) Giovan! válasza pakesz (#642) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem kell iOS-re fejleszteni, és akkor nem tudja "monopolizálni" a csúnyagonosz Apple a szegény kis fejlesztők (mint az Epic is) bevételei után keletkező hasznot. Senki sem kényszerít senkit, hogy iOS-re fejlesszen, mehet máshová is az appjával mindenki.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#650) Giovan! válasza pakesz (#643) üzenetére


Giovan!
addikt

A többlet és a luxus az én szótáramban nem szinonímák...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.