Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Busterftw válasza Samott (#1500) üzenetére


Busterftw
veterán

Vigyek. Mindenkinek joga van perelni. Ha mar van 2 peruk mit szamit a harmadik.
Amig licenceled valakinek a szoftvered, azt csinalsz vele amit akarsz.

De ha rakeresel 10 hasonlo kaliberu T&C-re, garantalom, hogy ugyanugy benne lesz.
Ezert mondom, hogy nem ertem miert csodalkozik barki, ekkora cegeknel a legal team nem hulye, hogy olyan dolgokat rakjanak a szerzodesbe ami nem legalis, vagy legalabb kiskapu.

"Azert mindet ne lehessen mar megcsinalni."
En nekem ez a kategoria az, hogy mas megmondhatja en mit hogyan csinalok a sajat szoftveremmel. Na nekem ez abszurd.

[ Szerkesztve ]

(#1502) Samott válasza Busterftw (#1501) üzenetére


Samott
addikt

"En nekem ez a kategoria az, hogy mas megmondhatja en mit hogyan csinalok a sajat szoftveremmel. Na nekem ez abszurd."

Ha sok szaz millio felhasznalod van, akkor biza elobb-utobb megmondjak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1503) Raymond válasza Samott (#1502) üzenetére


Raymond
félisten

Unreal Engine Marketplace Distribution Agreement

6c - Termination

Epic may terminate this agreement upon 30 days prior written notice to you for any or no reason. In addition, Epic may at any time terminate this Agreement immediately upon written notice to you if: i. You breach any representation, warranty, or other term of this Agreement and such breach remains uncured for fifteen (15) days following notice of such breach from Epic;
ii. You liquidate, dissolve, or discontinue your business for any reason;
iii. You enter into bankruptcy, voluntarily or involuntarily;
iv. Epic is required to do so by law; or
v. Epic decides to no longer provide the Marketplace.

Oh, nooo.... :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1504) Giovan! válasza Samott (#1502) üzenetére


Giovan!
addikt

Csak azt ne felejtsük el, hogy az Apple nem egy dzsintől kapta azt a sok százmillió usert, hanem mindegyiket meg kellett győznie, hogy az ő termékeit válassza, piaci versenyben, konkurenciával szemben. Ha ezek a fogyasztók nem tudtak volna zöld ágra vergődni az Apple magatartása fölött, akkor most nem iPhone userek lennének. Ezért nem értem meg, hogy mi köze van a sok százmillió usernek ahhoz, hogy mit tehetsz meg a szoftvereddel. Amíg van alternatíva, amit ugyanolyan könnyen be lehet szerezni és ugyanazokat a funkciókat tudja ellátni, addig nem értem mit számít, hogy hányan vannak azok, akik a konkurenciával szemben mégis az iOS mellett döntenek.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1505) Samott válasza Raymond (#1503) üzenetére


Samott
addikt

Es? Itt se helyes ez az erveles. Tok mindegy melyik ceg el vissza a helyzetevel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1506) Samott válasza Giovan! (#1504) üzenetére


Samott
addikt

Ez tokmindegy, ha nagyra nosz akkor az allam elobb-utobb beleszol abba mit tehetsz meg azokkal akik a szolgaltatasodat hasznaljak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1507) Raymond válasza Samott (#1505) üzenetére


Raymond
félisten

Ez teljesen normalis USA-ban, sot kulon torveny van (Civil Rights Act of 1964) hogy legalabb a kozossegi/kozerdeku(?) helyeken ne lehessen az embereket diskriminalni fajuk, borszinuk, nemuk, vallasi vagy nemzeti hovatartozasuk alapjan. Egyebkent a "right to refuse service" az alltalanosan ervenyes, tehat siman nem mehetsz be mert van rajtad sapka, nincs rajtad sapka, piros a cipod vagy egyszeruen csak ugy mert olyan kedve van a tulajnak. Es ez ott ahol meg nincs is semmilyen szerzodes, tehat papir nelkul. Ha ez raadasul a szerzodesben is benne van es mindket fel elfogadta akkor vegkepp semmi ertelme birosagra rohangalni miatta.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1508) Giovan! válasza Samott (#1506) üzenetére


Giovan!
addikt

Aha, ha elég nagyra nősz. Ha mondjuk az iOS a Windows dominanciájával rendelkezne a mobil piacon, akkor egyet is értenék a regulázással, hiszen értelmes alternatíva az átlag fogyasztó számára nem nagyon van, így a választás lehetősége is csak elméletben létezik. De a mobilpiacon jelenleg nem ez a helyzet, a droid mindenre képes amire az iOS (sőt, valójában még többre is bizonyos szempontból), így a két rendszer közti választás abszolút egyéni preferencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1509) pakesz válasza Busterftw (#1499) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "nem kell hogy helyes legyen, nem kell hogy neked tetszen, vagy Rep. Johsonnak."

a masiknak akartam volna irni de most hogy a Kotozkodo II bejelentkezett, igy neked megy

a Johnson nevu fazon az a szemelyi edzoje az Apple CEOnak azert tudta leizzasztani

[ Szerkesztve ]

(#1510) Samott válasza Giovan! (#1508) üzenetére


Samott
addikt

Az epic mindket ceget perli.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1511) dabadab válasza Giovan! (#1508) üzenetére


dabadab
titán

Ha mondjuk az iOS a Windows dominanciájával rendelkezne a mobil piacon, akkor egyet is értenék a regulázással

Akkor egyetérthetsz. Az USA-ban az Apple Appstore-é a piac kb. háromnegyede.

DRM is theft

(#1512) Raymond válasza pakesz (#1509) üzenetére


Raymond
félisten

"a Johnson nevu fazon az a szemelyi edzoje az Apple CEOnak azert tudta leizzasztani"

Ezzel mit is akarsz pontosan mondani?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1513) Giovan! válasza dabadab (#1511) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha jól tudom az iOS részesedése az USA-ban sem több ötvenegykét százaléknál. Hogy ezek a userek hajlamosabbak a pénztárcájukba nyúlni, mint a droidos társaik, az már nem hiszem hogy érdekelne bármilyen bíróságot is. Sőt, épp azt bizonyítja, hogy valamiben csak jobb az Apple víziója a fejlesztők számára is.

Amúgy a hozzászólásom maradéka fölött szépen átsiklottál, dehát így könnyebb volt megaszondani gondolom :)

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1514) Coyot válasza dabadab (#1511) üzenetére


Coyot
őstag

Az ideit nem tudjuk egyelőre. Tavaly 49% körül volt, idén a google első találata szerint 57%, de ilyen számot nem is láttam máshol.

Viszont egy ilyen van itt:

Má' nem

(#1515) dabadab válasza Giovan! (#1513) üzenetére


dabadab
titán

Ha jól tudom az iOS részesedése az USA-ban sem több ötvenegykét százaléknál

Nem tudok arról, hogy az Epicnek bármi dolga lenne a mobil OS-ek piacával.
Őket a mobil appok piaca érdekli.

Amúgy a hozzászólásom maradéka fölött szépen átsiklottál, dehát így könnyebb volt megaszondani gondolom :)

Mivel teljesen érdektelen volt, olyasmiről szólt, amit csak te rángattál ide valami félreértés okán.

(#1514) Coyot: neked is: ez teljesen érdektelen, nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1516) Coyot válasza dabadab (#1515) üzenetére


Coyot
őstag

Ezesetben világosíts fel, miről is van szó?

Má' nem

(#1517) dabadab válasza Coyot (#1516) üzenetére


dabadab
titán

Akkor újra leírom, direkt kiemelve, beboldozva, miegyéb:

mobil appok piaca

DRM is theft

(#1518) Ezekiell válasza Giovan! (#1513) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha valami egy többszereplős piac felét kontrollálja, ott már bőven jogos az állami szabályozás.

De jelen esetben szó sincs egyelőre állami szabályozásról.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1519) Busterftw válasza pakesz (#1509) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami relevans mert?

(#1520) Giovan! válasza dabadab (#1517) üzenetére


Giovan!
addikt

Mondom, az senkit sem érdekel, hogy az iOS userek hajlamosabbak fizetni az appokért, mint a droidos társaik. A mobilpiac fele futtat iOS-t az USA-ban, ennyi a lényeges.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1521) Busterftw válasza dabadab (#1517) üzenetére


Busterftw
veterán

Amibol lehet kovetkeztetni az appok piacara. Ha az iOS market share US-ben 58%, akkor az Apple Store is 58% kb. A maradek Android, amin meg a Play Store van, feltetelezhetoen ekkora %-ban. (44%)

Messze van az a 3/4.

[ Szerkesztve ]

(#1522) dabadab válasza Busterftw (#1521) üzenetére


dabadab
titán

Amibol lehet kovetkeztetni az appok piacara

Amennyiben teljesen fals eredményeket akarsz, akkor igen, egyébként nem nagyon.

DRM is theft

(#1523) dabadab válasza Giovan! (#1520) üzenetére


dabadab
titán

Mondom, az senkit sem érdekel, hogy az iOS userek hajlamosabbak fizetni az appokért, mint a droidos társaik. A mobilpiac fele futtat iOS-t az USA-ban, ennyi a lényeges.

Á, értem.
Akkor ezek szerint az asztali gépeken a meghatározó online bolt a Microsoft Store, mivel nekik 90+% piaci részesedésük van, míg mondjuk a Valve-nek meg gyakorlatilag nulla, tehát a Steam egyáltalán nem jelentős piaci szereplő.
A világ legnagyobb autogumigyártója meg a WV, mert ők adják el a legtöbb autót.

DRM is theft

(#1524) Giovan! válasza dabadab (#1522) üzenetére


Giovan!
addikt

Akkor írom máshogy: a profit kétharmada az App Storeban keletkezik, de ez nem jelenti azt, hogy az appok piaca az Apple dominanciája alatt lenne. Androidon is jórészt ugyanazok az appok érhetőek el, ha ezért ott nem hajlandóak annyit fizetni a userek, az mégis miért lenne az Apple hibája?

A vas-eladásokból keletkező profit kétharmada is az Apple-nél csapódik le, mégsem mondja senki hogy az iOS uralná a mobilpiacot. Egyszerűen bizonyos okonál fogva a felhasználóik hajlandóbbak fizetni, mint a konkurencia felhasználói, ezért büntetni őket eléggé kontraproduktív lenne szerintem.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1525) Samott


Samott
addikt

Megismetlem: az epic mindket ceget perli. Ertelmetlen a szazalekszamitasotok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1526) #54625216 válasza Ezekiell (#1518) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az állam bármit szabályozhat piaci részesedéstől függetlenül, annak max. politikai kockázata van.

Ugyanakkor se törvény, se precedens ítélet nincs, hogy egy többszereplős piacon a piacvezetőt a többi szereplőtől eltérően kezeljék csak azért, mert piacvezető.
Eleve milyen alapon?
Ha holnap a droid erőre kap az USA-ban és az iOS részesedése 49%-ra csökken, akkor automatikusan ejtik a vádakat?

(#1527) Giovan! válasza Ezekiell (#1518) üzenetére


Giovan!
addikt

Lásd a fenti hozzászólásomat: [link]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1528) dabadab válasza #54625216 (#1526) üzenetére


dabadab
titán

Ugyanakkor se törvény, se precedens ítélet nincs, hogy egy többszereplős piacon a piacvezetőt a többi szereplőtől eltérően kezeljék csak azért, mert piacvezető.

Wut?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1529) #54625216 válasza dabadab (#1528) üzenetére


#54625216
törölt tag

Tőled idézek:

"Az USA-ban az Apple Appstore-é a piac kb. háromnegyede."

Ez lenne szerinted a jogalap.

Majd belinkelsz egy EU törvényt, miközben az EU-ban az iOS piaci részesedése 26%.

Egyébként még az EU-ban sem érhet valakit hátrányos következmény azért, hogy piacvezetőként hajszálpontosan ugyanazt csinálja, mint a versenytársai.

[ Szerkesztve ]

(#1530) Ezekiell válasza #54625216 (#1526) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ugyanakkor se törvény, se precedens ítélet nincs, hogy egy többszereplős piacon a piacvezetőt a többi szereplőtől eltérően kezeljék csak azért, mert piacvezető

Mivan? Ezt azért gondold már át kicsit jobban lécci. Hogy a picsába ne lenne precends? Már cska az EUn belül is van, és akkor nem is említettük a rengeteg államilag meghiúsított felvásárlási/merge kísérletet piacvezetőknél. lolmár, tényleg

Amúgy egy 2 trillió dollár market capes céget igenis illik szabályozni, már csak a gazdasági súlya miatt is. Különben szépen lassan eljutunk a Cyberpunk világába.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1531) dabadab válasza #54625216 (#1529) üzenetére


dabadab
titán

Igazából semmit sem akartam belinkelni, mert teljesen nyilvánvaló marhaságot írtál, hiszen gyakorlatilag azt állítottad, hogy nem létezik piacfelügyelet, de pont az az EU-s wiki cikk olyan szépen összeszedett (táblázatokkal, mindennel), hogy gondoltam mégis odarakom. Egyébként nyilván a világon kb. mindenhol hasonlóan működő szabályzás van, azt gondoltam, hogy ez is kb. egyértelmű.

az EU-ban az iOS piaci részesedése 26%.

[link] :U

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1532) Giovan! válasza dabadab (#1528) üzenetére


Giovan!
addikt

Fogalmi zavarban vagy. A piacvezető nem lesz automatikusan dominant position-ben. Ahhoz az kell, hogy olyan helyzetben legyen a piacon a cég, hogy úgy szabhassa az árakat és a szabályokat ahogy akarja (hiszen nincs versenytársa), a usernek pedig ne legyen választása, a dominant position-ben lévő cég termékeinek ne legyen valódi alternatívája.

Ha minden piacvezető automatikusan más, szigorúbb szabályozás alá esne, mint a vetélytársaik, csak mert sikeres, akkor senki sem akarna sikeres lenni, és hipp-hopp, oda is a kapitalizmus lényege.

De ez amúgy is EU-s törvény, az EU-ban pedig messze nem a felét uralja a mobilpiacnak az Apple.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1533) Raymond válasza dabadab (#1531) üzenetére


Raymond
félisten

Mondjuk most mar lassan en is kivancsi vagyok honnan szeded a piaci reszesedes szamokat es a vastagon kiemelt "mobil appok piaca" mit is jelent pontosan. Annyit latok hogy a nem a leszallitott egysegek es nem az oprendszer reszesedese amire gondolsz, csak egyelore azt nem hogy mire pontosan es honnan a szamok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1534) dabadab válasza Giovan! (#1532) üzenetére


dabadab
titán

Fogalmi zavarban vagy. A piacvezető nem lesz automatikusan dominant position-ben

Senki nem is mondott ilyet.

Ahhoz az kell, hogy olyan helyzetben legyen a piacon a cég, hogy úgy szabhassa az árakat és a szabályokat ahogy akarja (hiszen nincs versenytársa)

Ez nem igaz, lehet versenytárs mellett is domináns a piaci pozíciója, pont ezért linkeltem azt a wikis cikket, mert ott van benne a domináns piaci pozíció megítélésenek módja meg a kritériumai.

De ez amúgy is EU-s törvény

Ilyen szempontból nincs lényeges különbség az USA meg az EU között.

DRM is theft

(#1535) #54625216 válasza dabadab (#1531) üzenetére


#54625216
törölt tag

A piacfelügyelet a versenyszabályok betartását ellenőrzi, ami tök független a piaci részesedéstől.
A dominancia és a piacvezetés fogalmak közti különbséget meg szerintem tanulmányozd egy kicsit.

(#1536) Giovan! válasza dabadab (#1534) üzenetére


Giovan!
addikt

A kolléga piacvezetőhöz kapcsolódó külön jogi szabályozásra kérdezett rá, erre te belinkeltél neki egy törvényt, ami a domináns pozícióra vonatkozik, és nem a piacvezetőre.
De ja, senki nem mondott ilyet :U

A kettő egyáltalán nem ugyanaz. Piacvezetőnek piacvezető az Apple az USA-ban (már ha tényleg 52 százalékon van), de a domináns pozíció ebből nem következik automatikusan, lásd a fenti hozzászólásomat.

A wikipédia szócikkből (ebben jobban összefoglalják):

Article [102] relates to a position of economic strength enjoyed by an undertaking which enables it to prevent effective competition being maintained on the relevant market by affording it the power to behave to an appreciable extent independently of its competitors, customers and ultimately of its consumers’[2] The Commission’s Guidance suggests that market shares is only a ‘useful first indication’ in the process of assessing market power.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1537) dabadab válasza #54625216 (#1535) üzenetére


dabadab
titán

Tök jó, hogy hirtelen ekkora szakértő lettél :DDD

DRM is theft

(#1538) Busterftw válasza dabadab (#1522) üzenetére


Busterftw
veterán

Teljesen nem, mert minden iOS-on van Apple Store, mas nem nincs.
Tehat ha a mobilpiac 58%-a iOS, akkor 58% koruli az Apple Store is.

Androidnal mar komplikaltabb, mert ott tobb gyarto lehet nem a Google Playt hasznalja, de akkor is ez a nagy atlag.

Szoval nem teljesen fals, viszont 100% hogy nem 3/4.

(#1539) Busterftw válasza Samott (#1525) üzenetére


Busterftw
veterán

Annyira nem, mert a per az allitolagos monopoliumot akarja elismertetni es az azzal valo visszaelest.
Ha eleve nincs monopolium akkor meg bukta. Bar ha lenne az is bukta, mert maga a monopolium nem torvenytelen, csak az azzal valo visszaeles.

(#1540) Ezekiell válasza Giovan! (#1536) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért ne tegyünk már úgy hirtelen, mintha az Applenek nem lenne piacbefolyásoló/piactorzító ereje minimum az USA piacán... Szóval értem én, hogy védeni kell az Applet meg a kapitalizmust meg a szabad piacot, de na. Vakok közben ne legyünk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1541) dabadab válasza Busterftw (#1538) üzenetére


dabadab
titán

Aha, értem.
Szóval a globális mobilpiacon van kb. 75% Android meg 25% IOS ([link]), tehát 29,3 milliárd dollár az pont háromszor annyi, mint 54,2 milliárd [link]

DRM is theft

(#1542) #54625216 válasza Ezekiell (#1540) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Azért ne tegyünk már úgy hirtelen, mintha az Applenek nem lenne piacbefolyásoló/piactorzító ereje minimum az USA piacán..."

Senki sem tesz úgy. A kérdés az, hogy erre hivatkozásul törvényi erővel meg lehet-e változtatni egy a kereskedelemben teljesen szokványos gyakorlatot.

(#1543) #54625216 válasza dabadab (#1541) üzenetére


#54625216
törölt tag

Szerintem ne erőltesd ezt, mert az alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában.
A piaci részesedés azt jelenti, hogy 100 userből hányan használják a Te termékedet.
Ha 100-ból 25-en használják, akkor a piac 25%-a a tied.
Ha ezen a 25%-on többet kaszálsz, mint a többiek a fennmaradó 75%-on, annak semmi köze a piaci részesedéshez.

(#1544) Giovan! válasza Ezekiell (#1540) üzenetére


Giovan!
addikt

Olvasd el mire reagáltam. Nem mondtam, hogy ne befolyásolná/torzítaná az Apple a piacot, egy fogalom félreértésére mutattam rá.

Az teljesen logikus, hogy az Apple formálja a piacot (minden piaci szereplő ezt teszi valamilyen szinten, de nyílván egy 50% fölötti részesedéssel több lehetősége van az embernek), a kérdés az, hogy törvény adta lehetőségeiken túllépve teszik-e ezt.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1545) Busterftw válasza dabadab (#1541) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem kuldtem el, mert kozben kpbendeguz ugyanazt leirta amit en akartam.

Ez azert erdekes, mert a trend epp azt mutatja, hogy az Apple store koltekezes lassul, mig a Google Playnel ez jobban novekedik.

[ Szerkesztve ]

(#1546) Ezekiell válasza #54625216 (#1542) üzenetére


Ezekiell
veterán

Törvényi erővel? Persze hogy meg, azt hoznak törvénynek, amit akarnak - és előbb-utóbb szabályozni is fogják ezeket a gigacégeket. Egészen egyszerűen nincs más lehetőség, túl nagy hatalmuk van.

Jogalkalmazás sztem az, amire te gondolsz/ami itt releváns, azaz hogy a bíróság a jelenlegi törvények alapján tud-e az Apple ellen dönteni. Ez erősen kétesélyes szakértők szerint, sztem max abban nyer az Epic, hogy az UE accountját nem törlik, de a másik pert bukja (amint mint developer, sajnálok, de megértek ha így lesz).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1547) Giovan! válasza Ezekiell (#1546) üzenetére


Giovan!
addikt

Az ugyanakkor kérdéses, hogy a piac szabadságának még komolyabb korlátozása jó irány lenne-e. Szerintem az adózáson keresztül kellene megközelíteni a kérdést. De persze azt meg kerülik a fiúk amennyire lehet, szóval ehhez le kell vadászni a különböző kiskapukat.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1548) Ezekiell válasza Giovan! (#1547) üzenetére


Ezekiell
veterán

ehhez le kell vadászni a különböző kiskapukat

Teljesen totálisan lehetetlen. De ezt értsd szó szerint: amíg vannak a Földön olyan országok, amik szeretnének adóparadicsomok lenni (és ilyenek mindig lesznek), addig az Apple/Google/Facebook/falusi józsika IT cége oda lesznek bejelentve, és ott fognak adót (nem)fizetni. És akkor az egyes országok saját adótörvényeiről nem is beszéltünk, amikben mind annyi kiskapu van, hogy csak a hülye nem botlik bele egybe.
Szóval lehetetlen, na.

a piac szabadságának még komolyabb korlátozása
Hát, nem mintha olyan nagyon korlátozva lenne szegény szabad piac. Vagy szerinted...?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1549) azbest válasza Giovan! (#1547) üzenetére


azbest
félisten

Leginkább a profitadó (társasági adó) az, amit el tudnak kerülni. A sales tax és áfa eléggé fix, a jövedelmet terhelő mindenféle adók is eléggé fixek az alkalmazottak után. Plusz a központjaik üzemeltetése, felépítése is nagy pénzszórás, amiből adók formájában az állam is részesül, ahol telephelyt nyitnak. Fogalmam sincs hányféle egyéb adót kell fizetni még és hogy összességében mennyi adó és járulék bevétele egy-egy államnak a nagyok után, de biztosan nem azért csábítják profitadó kedvezményekkel például az írek őket, csak mert ki akarnak tolni más országokkal, hanem mert más formában rengeteg pénzt hoz az államnak az ottlétük. :U

[ Szerkesztve ]

(#1550) Giovan! válasza Ezekiell (#1548) üzenetére


Giovan!
addikt

Lásd a corporate welfare fogalmát, ami az amerikai adófizetőknek kb. 100 milliárdjába kerül évente. Adókedvezmények, kedvezményes állami hitelek, az állami megrendelések esetén különböző monopóliumok, stb. Na az ilyen neoliberális kiváltságokat meg lehetne ritkítani.
És de, szerintem lehetne szabályozni azt is valahogy, hogy ott adózza a különböző társasági adókat mindenki, ahol a profitját megkeresi.
Ez csak és kizárólag a megfelelő szabályozás kérdése, ne csináljunk már úgy mintha nem lehetne adót szedni ezektől a cégektől.

Hát, nem mintha olyan nagyon korlátozva lenne szegény szabad piac. Vagy szerinted...?

Egyelőre nincs, és ez így is van jól. A jelenlegi törvények szerintem kellően szigorúak ha arról van szó, mit lehet csinálni a piacon és mit nem. A profit után szedjenek adót (hiszen ezt meg kell tennie Józsinak is a kis IT cége után, akkor logikus, hogy pl. egy Amazontól is elvárjuk ezt), de ne akadályozzák a profitszerzést mindenféle mondvacsinált indokokkal.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.