Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#353) Busterftw válasza bunfi (#344) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Epic viszont tuti a monopóliumot fogja a bíróságon dobálni.

(#354) Busterftw válasza Dr. Akula (#348) üzenetére


Busterftw
veterán

"Senki nem akarja használni."

Erről érdekelne valami kimutatás, mert ha senki nem akarná használni, akkor nem lennének olyan statisztikák hogy az emberek egyre többet költenek appokra és IAP-re.

Nem a fizetendő 30%-ról beszélek, hanem azokról a vásárlásokról amit az emberek önként költenek a storeban.
Ugye azzal egyetértesz, hogy erre nincsenek rákényszerítve az emberek?
Mégis költenek, maguktól.

Tehát érdekelne, hogy szerinted (de statisztika jobb lenne) az IOS userek hány százaléka akarna bármilyen más store-t használni, mert nem elégedettek az Apple Store-al.

Ja és, közvetlenül a ios legal dokumentumból amit setupkor elfogadsz. Még aztis írja, hogy ha nem fogadod el, akkor nincs gond, tessék visszavinni a készüléket a boltba refundra.
1. General
(a) The software (including Boot ROM code, embedded software and third party software),
documentation, interfaces, content, fonts and any data that came with your Device (“Original Apple
Software”), as may be updated or replaced by feature enhancements, software updates or system
restore software provided by Apple (“Apple Software Updates”), whether in read only memory, on any
other media or in any other form (the Original Apple Software and Apple Software Updates are
collectively referred to as the “Apple Software”) are licensed, not sold, to you by Apple Inc. (“Apple”) for
use only under the terms of this License. Apple and its licensors retain ownership of the Apple Software
itself and reserve all rights not expressly granted to you. "

Tehát az IOS és annak minden része nem a te tulajdonod.

[ Szerkesztve ]

(#355) joey04 válasza bunfi (#334) üzenetére


joey04
titán

1.: hogy jön ez ide? kit érdekel?
2.: igaz, sokkal jobb lenne, ha döglődő, veszélyes teleppel fullon pörögne :D
3.: sajnos a kis k*rvák vinnyogása miatt már kikapcsolható a funkció, plusz van állapotfigyelés, ami elég nagy baj, mert ilyenek születnek miatta: [link]

Megnéztem az akkumulátor állapotát és az is lement 100%-ról 99%-ra, ami nagyon szíven talált :( . Januárban vettem a készüléket és nagyon vigyáztam az akksira, játékokat is pl. csak az Androidos cégen játszok, ezzel csak beszélni, keveset böngészni, meg fotózni, zenét hallgatni, social Media-ni szoktam, tölteni mindig a gyári kábellel, és sosem hagyom 20% alá menni, és általában nem töltöm fullra. Ezért csodálkoztam hogy 6.5 hónap alatt már 1%-ot romlott az akku.

Összefoglalva a válasz a kérdésedre: nem.

btw én az összes vinnyogós bandát haza kéne zavarni a fenébe, teljesen mindegy melyik cég ellen mennek. Ezek a nevetséges perek és döntések akkortájt kezdődtek, akkor a MS-t böngészőválasztásos baromságra kötelezték. Vicc. Azóta kapja a büntetéseket nevetséges okok folytán az apple is, a google is, meg az ms is. Az összes ilyen vinnyogós user általi pert, epic féle élősködők általi pert le kéne söpörni az asztalról egyenesen a kukába.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#356) joey04 válasza Dr. Akula (#348) üzenetére


joey04
titán

ezen komment alapján nem csak a véleményeddel van baj, de nem is érted magát a problémát, helyzetet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#357) aprokaroka87 válasza Dr. Akula (#348) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A legviccesebb az egészben hogy még azt is megkockáztatom hogy az Apple-nek kutya kötelessége lenne be engedni másik Store-t, és amikor rányom a kedves a vásárló a vásárlás lehetőségére akkor mutassa hogy a másik app store-ban mennyi az adott ár, illetve hogy hol mit kap a pénzért.

De persze ugyanez harmadik fél áruház esetén is.

Mert a jelenlegi dolgok a vásárlót is kényszeritik valamelyest.

Persze Google esetén is ilyen kellene hogy legyen.

(#358) -Skylake- válasza BusinessGuy (#313) üzenetére


-Skylake-
addikt

Valami egészen fantasztikus facepalm egyben olvasni a nevedet és a kommentedet. Az kimondottan aranyos , hogy : "Hogy megértse az is aki nem képes kicsit is belegondolni mert mocskos apple szegény epic:" miközben pont Te vagy az , akinek köze nincs a valósághoz.

Imádom ezt a fórumot, rég láttam olyan topikot ahol ilyen brutális mértékben koncetrálódik a faszság , mint itt. Az ide kommentelők 90% már konkrétan azon elhasalt, hogy felfogja a problémát amiről amúgy szó van.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#359) Giovan! válasza Busterftw (#354) üzenetére


Giovan!
addikt

Már írtam ezt (ti. hogy nem lesz a useré az iOS a vásárlást követően) neki, de szerinte ilyen nem létezik, és ehhez nincs joga az Applenek, még akkor sem ha a user elfogadja ezt a feltételt (amit kétségkívül megtesz, hiszen másképp nem tudná megvenni a telefont).

Kíváncsi lennék mi a kolléga véleménye a streaming szolgáltatásokról. Ott is kifizeted az összeget, mégse lesz a tied a film/zene/játék. Ugyanez van az iOS-el is, csak itt egyszer fizetsz.

De ott van a Huawei-től megvont licenszek kérdése is. Ők is fizettek már azokért, mégsem lett az övék pl. a GMS használati joga, mert a szerződés szerint joga volt elállni a másik félnek a további üzleteléstől. De nyílván ilyen jog sem létezik.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#360) bunfi válasza joey04 (#355) üzenetére


bunfi
őstag

Ha nem érdekel, akkor miért írsz nekem válaszként egy szép hosszú, ámbár arrogáns és lekezelő kommentet? De azért nekem sem sok eszem van, hogy válaszolok olyannak, aki olyan vitriollal ír cáfolatot egy szarkasztikus kérdésre, hogy borítékolható, ebből nem lesz érvek ütköztetése. Szóval, nagyon örülnék, ha meg tudnám neked világítani, hogy a nevetséges perek közül nagyon sok valós problémára, valós piaci visszásságra világított rá, függetlenül a macska-vs-mikrohullámú perek meglététől, de...

(#359) Giovan!
Természetesen nem, de számomra fura, hogy egy kvázi számítógép, ha egy csokoládészelet formájába van préselve, akkor hirtelen elveszti azon funkcióját az emberek fejében, hogy szabadon lehessen rajta szoftvert futtatni...

(#353) Busterftw
Ki tudja, lehet. De ameddig nem írom bele a kommentembe, addig ne kérdj rajtam számon olyat, amit nem írtam.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#361) Norb79 válasza Dr. Akula (#312) üzenetére


Norb79
őstag

Inkább olyan ez, mintha bemennék a tescoba az otthon termelt gyümölcseimmel, felállítanék egy kisasztalt és elkezdeném árulni, aztán amikor kidobnak akkor fel lennék háborodva, meg szabadságjogok meg minden. :)
Vagy a szemét médiamarkt is ilyen maffia, szerintem ők is leveszik a sápot a samsung tv-kről, amiket eladnak, és azonnal beszüntetnék a samsung tv árusítást, ha a médiamarkt sarkában lenne egy ballonkabátos samsungos alkalmazott, aki pult alól adná a samsung tv-t, nála kell fizetni és lehet vinni olcsóbban.

(#362) Ezekiell válasza Norb79 (#361) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyátalán nem olyan, de ha ilyen hasonlatokat hozol, akkor felesleges is magyarázni, az alapjait se érted a problémának.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#363) Norb79 válasza Dr. Akula (#303) üzenetére


Norb79
őstag

Szerintem nem akarnak saját store-t. Androidon eddig is tudták storetól függetlenül teríteni a fortniteot, mégis bementek a storeba leadni a 30%-ot, mert nem ugyanannyi playerhez jutottak el a külön kis világukkal, szóval kell nekik mindkét store, csak nem 30% leadóért. Ahogy korábban is írtam, az epic a sok fortnite júzerrel már tényező, és ezt a júzerbázist használják most fel az alkudozásban, hogy a 30% ne legyen 30%, hanem jóval kevesebb, szóval hogy ki zsarol kit az nekem nem ennyire feketefehér.
Ez különösen azért fontos, mert a 30%-ot csak akkor kell leadni, ha az appban veszed a vbuckot. Ha az appban nem lehet, de lehet egy külön honlapon és az megjelenik utána az accountodon, amivel költhetsz a játékban, akár az ios appban, akkor nincs 30% leadó. Csak ugye sokkal többen vásárolnak, ha az appban tudnak rányomni, de ezt is írtam korábban.

(#364) Norb79 válasza Ezekiell (#362) üzenetére


Norb79
őstag

A store egy piac, amit az apple marketingelt be, ő építette fel, és most szedi a bérleti díjat a helyekért. Annyi különbséggel, hogy ez virtuális. Ahogy nem kell a piacon se eladni a házi gyümölcsöt, ha sokkalod a stand pénzt, úgy az apple storeban sem kell, hanem pl megoldhatod úgy is, mint ahogy legutóbb a #363-ban írom. Csak ugye úgy kisebb a forgalom, szóval az apple biztosítsa a nagy forgalmat, de ne kérjen már belőle részesedést.

[ Szerkesztve ]

(#365) Ezekiell válasza Norb79 (#363) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szerintem nem akarnak saját store-t.
Benne van a periratban, hogy akarnak. Könyörgöm.... :W

(#364) Norb79
Nem érted.. Lássuk akkor a rossz példádat kicsit javítva: Egyetlen piac van, sehol máshol nem vehetsz gyümölcsöt, csak ezen a piacon, és a piac tulajdonosa csak azokat az árusokat engedi be, akiket ő akar. Akiket nem enged be, ők nem tudják eladni piacon a terméküket, a vásárlók pedig sehol nem vehetnek gyümölcsöt, csak a piacon.
Tehát azok az árusok, akiket nem enged be a piac tulaja, kiszorulnak és éhenhalnak.

Érted már kicsit?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#366) Giovan! válasza Ezekiell (#365) üzenetére


Giovan!
addikt

A te példád sem jó. Nem egy piac van.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#367) Giovan! válasza bunfi (#360) üzenetére


Giovan!
addikt

Szerintem van helye a piacon a zárt rendszernek is, ahogy van helye a nyíltnak is. Mindenki maga dönti el, hogy az ő igényeinek mi felel meg jobban.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#368) aprokaroka87 válasza Giovan! (#366) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Apple esetében van másik app store?

(#369) Giovan! válasza aprokaroka87 (#368) üzenetére


Giovan!
addikt

Én úgy értelmeztem a kolléga példáját, hogy a piac az iOS-t jelenti, ezért írtam, hogy nem kell az árusnak éhen halnia, mert átmegy a másik piacra (android) és árul ott.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#370) aprokaroka87 válasza Giovan! (#369) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kivéve ha a Google nem kezdi el megpiszkálni a dolgokat, mint ahogy a Oneplus esetében is tette.

Meg még ki tudja milyen dolgok történnek ilyenkor a háttérben.

Pl nem kap Google Play licenszt az a gyártó amelyik megállapodik egy másik app store-al.

Szerintem az Epic azt is szeretné elérni hogy nekik ne közvetlen a gyártókkal keljen megállapodni.

(#371) Ezekiell válasza Giovan! (#366) üzenetére


Ezekiell
veterán

iOSen? De. (Értem, hogy nem csak iOS van, és eleve szar példából indultam ki, szarból meg nem lehet várat építeni :) )

Piac = appstore ebben a "példában", nem iOS. Az iOS az ország, szóval ha gyümölcsöt akarsz árulni, és nem enged be a piac (és ugye az országban CSAK a piacon vehetsz/árulhatsz gyümölcsöt), akkor költözhetsz másik országba.

Még mindig szar a példa, de nem az én példám, csak javítottam rajta :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#372) #54625216


#54625216
törölt tag

Nem értem ezt az egész bozótharcos mentalitást.

1. Ha soknak érzik a 30%-ot, akkor ki lehet vonulni a mobil piacról.
Ha meg a 30% levonással együtt is megéri mobilra fejleszteni, akkor nem sok a 30%.
Ez nem igazságosság kérdése, hanem üzlet.
Mindenre rá lehet mondani, hogy sok. Pl. mire egy áru eljut a végfelhasználóhoz a gyárból, összesen 60% rakódik az árra. Az nem sok?
Persze lehet szocializmust is csinálni és akkor majd az állam jól megmondja, hogy mi mennyibe kerülhet, az is milyen jól sült el ugyebár.
Az Apple és a Google akkor fog engedni a jutalékból, ha az visszaveti a platform forgalmát. Amíg lesz elég fejlesztő, akinek megéri a 30%-al együtt is hozzáférni több milliárd userhez, addig marad a 30%, akármekkora médiahisztit is gerjesszen köré az Epic (értsd: Kínai Kommunista Párt). Mondom ezt egyébként úgy, hogy nagy rajongója vagyok az Epicnek, használom az Unreal Engine-t és örülök az ingyenes Epic Store-os játékoknak.

2. Elég világos, hogy az appstore-ok miért tiltják az alkalmazáson belüli vásárlást: ha engednék, akkor mi akadályozná meg a kiadókat, hogy feltöltsenek valami fityf..sz ingyenes lejátszó programot, hogy azon keresztül terjesszék a tartalmat? Ez józan ésszel belátható önvédelmi mechanizmus.

(#373) Busterftw válasza Ezekiell (#365) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt a példát egy másik cikk (angol) alatt már fejtegették, csak ott plazát írtak, miszerint az ios piaca egy pláza(mall), ahol többen akarnak árulni.
De a valóság az, hogy (jelenleg) nem illegális az Applenak plázát tulajdonolni és azt bérletbe adni, ahogy az sem illegális ha az egyetlen plázát birtokolja.

Ha szerinted a 12 év alatt ezt az Apple és az US legál szervezete nem nézte át tüzetesen már 20x, főleg egy ekkora cég esetében, az elég meredek számomra elhinni.

Most az Epic ezt megkérdőjelezi, de elmondom a bíróság és az ebben döntők ugyanúgy elfogadták az Apple T&C-t, mert hótziher hogy IPhonejuk van.

360 bunfi:
:R

(#374) Giovan! válasza Ezekiell (#371) üzenetére


Giovan!
addikt

Sehogy se jó a példa, mert ebbe az országban önkéntesen, szabad akaratából telepedett be mindenki, ráadásul pont ilyen könnyen mehettek volna szabad országba is (hiszen a boltban egy androidos készüléket is pont ugyanilyen könnyű venni, mint egy iPhone-t).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#375) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

:C Nem figyelitek mi megy a világban ez már Kína és Amerika kereskedelmi harca.

Nem kell itt beleszőni semmi hülyeséget hogy a fehér lovag jóért küzd a gonosz vámszedőkkel szembe mert fizetni úgyis a vásárló fog.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#376) aprokaroka87 válasza #54625216 (#372) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A gond még mindig azzal van hogy a vásárlóra is ráterheli a 30%-ot az Apple és a Google.

Tehát ha egy fejlesztő alapesetben 1000ft-ért adja az appját, Ha app áruházon keresztül csinálja, ugyan az lehet 1300ft.

1000ft ugyanúgy a fejlesztőé lesz, viszont 300 az adott app store tulajdonosához kerül.

Azaz a vásárló minden egyes vásárláskor tulajdonképpen pluszt pénzt fizet, ami több ezer forint esetén már viszonylag jelentős tétel, és lehet hogy a vásárló már meggondolja hogy ad-e pl 1300ft-ot azért amiért mondjuk 1000ft-ot kér el valaki.

Pláne ha ugyanazt kapod mindkét esetben.

De igazságosan eljárni mindkét félnek nehéz valójában.

[ Szerkesztve ]

(#377) edward2 válasza exedoc (#295) üzenetére


edward2
addikt

Másfél évet aktívan fortniteoztam. Az, hogy a grafika milyen nem fogja meghatározni a játékmenetet. Ha tetszik ha nem a fortnite egy egyedülálló lövöldözős játék, mert lehet benne építeni. Valakinek ez tetszik valakinek nem. Akkor a valorant is dedós mert kb egy mobilos játék grafikai szintjén van.

(#296) jorgoszka
Tényleg sértődjünk már meg, hogy ingyen kapunk játékokat. Ha a feltevésed igaz is lenne, hogy mind gagyi akkor is min sértődök meg? Egy online libraryban állnak a játékok sehonnan semmilyen helyet nem vesznek el az életemből.

Te vagy az eredeti #226-os kommentem megtestesítője.

(#378) Norb79 válasza Ezekiell (#371) üzenetére


Norb79
őstag

Nem egy piac van. Egy westend van. És lehet hisztizni, hogy drága a westend bérleti díj, és te úgy akarsz árulni, hogy aki a westendbe bemegy az meg tudja venni tőled a cuccot (tehát a westendben árulsz), de a westend bérleti díját ne kelljen kifizetni, de ez nem lehetséges. Azt a piacot ők hozták létre, az övék, ahogy a westendet is félépítette vki, ezért szedi a bérleti díjat.
És az sem megoldás, hogy színes krétával körberajzolod magad a westend közepén, hogy akkor az szerinted nem a westend és nem kell bérleti díjat fizetned.
Ha túl sokat szed, akkor nem megy oda senki, de pl pont az ios esetén lehet tudni, hogy ők olyan piacot hoztak létre ahol sokkal többet fizet kevesebb ember egy másik piachoz (android) hasonlítva, vagyis ez egy jobb piac, mert a 70% az sokkal több pénz, mintha mondjuk az android playstoreban kapnál 80 vagy 90%-ot.

(#379) Norb79 válasza Busterftw (#373) üzenetére


Norb79
őstag

Na, látom akkor máshol is felmerült a pláza párhuzam. :)

(#380) Noukoum válasza Norb79 (#378) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem a legjobb példa. De ha már pláza, ez valahogy így nézne ki: Csak a westend létezik az országban, csak onnan lehet vásárolni nincs másik piac (az ios felhasználók számára). És nem engedik meg xy cégnek hogy ott eladja a termékeit. Magyarul nem lesz kenyér a westendbe, mert a westend így döntött. A nép meg kenyér nélkül marad.

Persze annak aki androidot használ annak van lehetősége más piacokról vásárolni. Az ios user meg dögöljön meg, akkor sem kap kenyeret!
Nyilván mindenki válthat androidra, de nem ez a lényeg. Ti itt a verseny ellen próbáltok érvelni, nem hiszem hogy mindenhol ezt csinálnátok..

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#381) Giovan! válasza Noukoum (#380) üzenetére


Giovan!
addikt

A felhasználó mehet másik plázába, ahol kapni kenyeret. Ha mégis a westendbe megy, akkor belépéskor elfogadja, hogy itt csak az van, amit a tulaj jóváhagy. Ha a tulaj nem tud megegyezni a pékkel, akkor nem lesz kenyér, de a vásárlónak nincs joga panaszkodni, mert jóváhagyta a feltételeket azzal, hogy belépett. Mehet máshová, ha nem tetszik neki, senki sem tartja vissza.
Minek kellene megmenteni őt valamitől, ami magának választott? Felnőtt emberekről beszélünk, hadd tudja már mindenki hogy hol akar vásárolni...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#382) #54625216 válasza aprokaroka87 (#376) üzenetére


#54625216
törölt tag

Tök mindegy, hogy a fejlesztő által meghatározott árra terheli-e rá a 30%-ot az appstore vagy utólag vonja le, a vásárló a termékért nem plusz pénzt fizet, hanem a termék végfelhasználói árát, ami mindig magasabb, mint a "termelői" ár.
Az 100%-ban a fejlesztőn múlik, hogy a nagyobb potenciális piac érdekében hajlandó-e lemondani a haszna egy részéről és az appstore-okban 30%-al alacsonyabb árat határoz meg, vagy ragaszkodik az eredeti összeghez és kevésbé versenyképes árral dolgozik.

(#383) bunfi válasza Giovan! (#381) üzenetére


bunfi
őstag

Azért ebbe beleolvásnék, ha már ki tudja hányadszorra ütközünk az elmélet és a gyakorlat közötti különbségek problémakörébe.

(#382) kpbendeguz
Nem a hasznáról mond le, hanem az árbevételéről. A kettő között óriási a különbség!

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#384) vhw


vhw
addikt

"...amivel végeredményben a játékosok egy része jár rosszul, hiszen bukják a Fortnite-ot."

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#385) #54625216 válasza Noukoum (#380) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nyilván mindenki válthat androidra, de nem ez a lényeg."

De igen, pont ez a lényeg. Az appstore jutaléka a teljes iOS platform népszerűségét is befolyásolja, ha valakinek a Fortnite-on belüli vbuck vásárlás dealbreaker, az Androidra fog váltani, az Apple meg eldöntheti, hogy emiatt megéri-e megváltoztatni az appstore szabályokat vagy sem.

"Ti itt a verseny ellen próbáltok érvelni"

Tévedés. A vita arról folyik, hogy a versenyzőknek jogukban áll-e beleugatni a verseny szabályokba, ha azok adott esetben hátrányosan érintik őket.

(#386) #54625216 válasza bunfi (#383) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nem a hasznáról mond le, hanem az árbevételéről. A kettő között óriási a különbség!"

Jogos, de a lényegen nem változtat: a fejlesztőn múlik, hogy mennyi a terméke végfelhasználói ára, mert az appstore jutalékát a regisztráció során tudomásul vette, mint konstanst.

(#387) Giovan! válasza Noukoum (#380) üzenetére


Giovan!
addikt

A verseny ellen? Nem, én a racionalitás mellett érvelek. A cégeknek is vannak jogaik, amiket ha megsért az állam (pl. azzal hogy ok nélkül beleavatkozik a működésükbe), azzal a piac szabadságát sérti meg. Hagyni kell a fogyasztókat, hogy ők döntsenek, nem kell helyettük gondolkodni. Sokadjára írom le, nem csak iPhone van a piacon, van verseny, és kell is. Ezért is jó, hogy van android, és hogy olyan, amilyen, mert így aki nem ért egyet az Apple üzletpolitikájával, az nincs rákényszerítve, hogy ennek ellenére az ő termékeit használja.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#388) Busterftw válasza Noukoum (#380) üzenetére


Busterftw
veterán

Teljesen mindegy, mert ha maradunk peldanal es csak a Westend letezik (ami nem igaz) a jelenlegi torvenyeknek megfeleloen nem illegalis csak az Apple-nak birtokolni a Westendet es ott arulni.

A masik, hogy az IOS okoszisztemat az Iphone userek valasztottak.
Folyamatosan no az Iphone store-ban koltott love mennyisege. Ha az IOS userek ennyire boldogtalanok lennenek, akkor ok csinalnanak forradalmat, de minimum Androidra valtanak.

(#389) exedoc válasza #52931072 (#302) üzenetére


exedoc
senior tag

UT99, Q3 (OSP-vel), UT2K3, UT2K4-el rengeteg lan party-n voltam 2000-2005-ig. UT3-at már neten toltam. QuakeLive-ot is szerettem. QC és az új UT is lázba hozott, előbbit toltam, de már nem tetszett annyira, UT nagyon jó lett VOLNA. :/

Fortnite-ról nem változott a véleményem, kipróbáltam, erőltettem, mert ismerős hogy uuuu az mekkora állat, hát nekem továbbra is egy óvodás szar. A durva benne, hogy nem csattog el bármin. A legviccesebb, hogy az kapja meg legelőször az Unreal 5 motort, bár nem értem minek...

(#390) aprokaroka87 válasza Busterftw (#388) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel nekik nincs más lehetőségük így ha örülnek neki ha nem, nincs más választásuk platformon belül :)

+ Mivel nincsenek is tájékoztatva így a valóságban lehet nem is tudják hogy a pénz 30%-a nem is fejlesztőnek megy valójában.

Mert szerintem ezzel sincs minden user tisztában.

Ezért is írtam korábban hogy pl ezt a 30%-ot fel kellene tüntetni vásárláskor.

(#391) bunfi válasza Giovan! (#387) üzenetére


bunfi
őstag

A cégeknek vannak kötelességeik is, amiknek ha nem tesznek eleget, akkor azért felelniük kell. Kivéve, ha vagy akkora, hogy bármit megtehetsz és csak azzal, hogy kevesebb adót csalsz, már szentté is avathatod magad, hogy mekkora segítség vagy az amerikai gazdaságnak, az amerikai embereknek a nehéz időkben.

Sokadszor írom le, így kicsit nyersebben fogom megfogalmazni: az ELMÉLETI kijelentéseid a GYAKORLATBAN nem állják meg a helyüket. A racinalitásról beszélsz, miközben csak azért, hogy megvédd az egyik felet, elvárod, hogy a másik fél eldobja az amerikai piac 40+%-át (ráadásul a nagyobb fizetési hajlandósággal rendelkező "felét") és arra hivatkozol, hogy elfogadták a feltételeket/szabályokat, amikor aláírták a szerződést.

Az Apple elfogadta, amikor megalapították, hogy megfelel az ameriai törvényeknek, mindnek. Ehhez képest 250 milliárd dollárnyi készpénzt parkoltat külföldi offshore számlákon (vicces tény: hazánk teljes GDP-je tavaly majdnem elérte a 161 milliárd dollárt, ami egyéni csúcs).

Szóval légy oly kedves és fentiek tudatában rendezd már össze, hogy ki mekkora g€ci ebben a történetben és ha valamit elvársz az egyik féltől, akkor ne lepődj meg, ha valaki a másikon is számonkéri ugyanazt!

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#392) Raymond


Raymond
félisten

OK, meg egyszer - mik ezek a szerencsetlen "kinek mihez van joga a sajat platformjan" ervek? Teljesen lenyegtelen, meg az Epic se vitatkozik errol. Egyetlen dolog bantja a csoruket - az osszeg amit fizetni kell. Ennyi. Jo lenne nekik a sok tiz/szaz millios felhasznalobazis akik az Apple Store es a Google Play alltal erhetok el de nem akarjak az arat megfizetni. Ugyanugy ahogy a Steam eseteben se akartak. Ugyanarrol van szo most is. Vagy ahogy a konzoloknal is meg kell fizetni nekik amit a platform tulajdonosa ker.

Es az hogy egy konglomeratus (raadasul a Tencent) 1984-es reklamokat csinal hogy ok a szegeny aldozat es hogy gyertek gyerekek harcoljunk a kizsakmanyolo rendszer ellen az tenyleg sirvarohogos. Vagy ha valaki az ilyen esetekben maskepp reagal akkor inkabb "hanyni kell tole". Attol meg vegkepp hogy van eleg birka aki meg ki is all a dolgok mellett igy ebben a formaban*. Mert ez nem eppen egy bonyolult dolog amihez sok eves tapasztalat es tanulas kell hogy atlassa az ember, eleg egyszeru a keplet. De persze az Epic ugy gondolta a sok marha aki kepes barmilyen hitvitara (lasd console vars, AMD vs Intel, stb.) benyeli a csalit. Be is nyeltek. Nem igazan meglepo, de azert mindig picit elszomorito hogy ez van.

* nem arrol van szo hogy a 30% sok vagy keves hanem arrol hogy valaki osznantabol beall harcosnak valamelyik felhez egy nagycegek kozti penzugyi vitaban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#393) Busterftw válasza aprokaroka87 (#390) üzenetére


Busterftw
veterán

12 eve megy az Appstore.

Az usernek hotziher, hogy mi tortenik a hatterben. Amikor kenyeret veszel se kezdesz szamolgatni es sajnalkozni, hogy a gabona arusnak 5ft ment, a peknek 20, a boltnak meg 100, a marketingre X.
200 ft a kenyer a boltban es csokolom.

(#394) BusinessGuy válasza Raymond (#392) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Teljesen felesleges. Én megpróbáltam egy érthető egyszerű szállodás példával elmagyarázni ahol te vagy a tulaj az epic pedig a szobabérlő aki saját maga akarja szabni a szabályokat és az árakat. Nem fogták fel így se sokan, mert mocskos eppül mocskos gógül.
Monopóliummal meg egyéb marhaságokkal dobálóznak miközben pont az Epic a nagy hős az aki pénzért megvásárolt multiplatformok exkluzivitásával akar minden játékost a saját házába csábítani szépen építgetve a monopóliumát nulla versenyt teremtve a pc piacon. :)

Pedig a helyzet továbbra is egyszerű. Ha az én házamba jössz az én szabályaimat tartsd tiszteletben. Ha nem tetszik,keress másik házat vagy építs magadnak. Ennyi az egész történet. Milyen érdekes máig nemigen rinyált senki, csak most az epic. Már megint az epic....
Egyébiránt nem,véletlenül sem tartom szentnek egyik multit sem. De az amit az Epic képvisel azzal az undorító képmutató álszentséggel na az a legalja, és remélem ebbe kíméletlenül beletörik a foguk.

De lényegtelen. Ahol nincs víz ott nem lehet hullámokat gerjeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#395) bunfi válasza BusinessGuy (#394) üzenetére


bunfi
őstag

Senki nem rinyál csak az Epic. Értem, mi lenne, ha azt mondanám, hogy tévedsz?
https://www.cnbc.com/2020/06/22/apple-wwdc-app-store-controversy.html

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#396) exedoc válasza BusinessGuy (#394) üzenetére


exedoc
senior tag

+1
Imádom a motorjukat, de viszont ezzel is egyet kell értenem. Nagyon agresszív terjeszkedésbe kezdtek.

(#397) Giovan! válasza bunfi (#391) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem akarlak megsérteni, de ez a vita szempontjából lényegtelen, gyakorlatilag csak terelés. A vita ugyanis arról szól, hogy be kell-e avatkoznia az államnak az Apple működésébe, ténylegesen korlátozza-e a verseny szabadságát az amit az Apple csinál, vagyis hogy sérti-e a felhasználók jogait az Apple.
Én sem hoztam fel az Epic vagy a tencent ügyeit, mert a vita szempontjából nem relevánsak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#398) aprokaroka87 válasza Busterftw (#393) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha több helyen is árulnak kenyeret, akkor te választod meg hogy veszed meg, ott ahol olcsóbb, vagy pl ott ahol drágább de többet is kapsz érte.

Itt viszont nem kapsz többet a pénzedért.

A 30% dolgot meg szerintem jogilag sem ártana tisztázni.

Kb ez olyan mint ha vennél egy kiló kenyeret az egyik boltban, ami ott 400ft, másikban ugyan az a kenyér meg 430ft, a +30ft-ot pl azért fizeted mert abban a boltban vetted meg, ám erről vásárlás előtt nem tájékoztatnak.

Volt itt olyan pékség ahol lakom, ami azért 20 forintot kért, ha te adott kenyeret fel szeretted volna szeletelni, ez ki is volt írva, te választásod volt, tulajdonképpen ár emelés történt, de nem alkalmazták alapból.
Ha úgy csinálták volna hogy az után közlik a vásárlóval hogy magának 20ft-al drágább lesz a kenyér, mert szelve kérte, akkor az már jogilag bukta szerintem.

(#399) bunfi válasza Giovan! (#397) üzenetére


bunfi
őstag

Én nem nevezném terelésnek azt, hogy próbálom veled megértetni a kommentjeidre írt válaszaimban, hogy az a feltételezés, miszerint a felhasználó logikusan, a legnagyobb körültekintéssel és a jogainak teljes tudatában dönt a valóságban nem állja meg a helyét. Az nem választási szabadság, hogy vagy átadom az árbevételem 30%-át, vagy nem érem el a vásárlókat. Attól, hogy megírunk egy szerződést, formailag helyesen, még nem azt jelenti, hogy az nem lehet versenykorlátozó, ne adj Isten törvénytelen.

Azzal ütötted fel ezt a témát, hogy az Epic szerződésszegést követt el és emiatt mások szívnak, de az terelés, hogy rávilágítok arra, hogy az Apple és a Google vagy bármelyik másik techóriás szerződésszegései, törvényszegései miatt sokkal többen szívnak.

Be kell-e avatkoznia az államnak az Apple működésébe? Már réges régen be kellett volna, mert dollármilliárdszám csalja az adót, ami ha jól tudom bűncslekmény.

Sérti-e a felhasználók jogait az Apple? Ebben a kérdésben nincs egyértelmű válaszom, csak véleményem, amit már leírtam: számomra fura, hogy egy kvázi számítógép, ha egy csokoládészelet formájába van préselve, akkor hirtelen elveszti azon funkcióját az emberek fejében, hogy szabadon lehessen rajta szoftvert futtatni...

Nyugodtan felhozhatod az Epic vagy a Tencent ügyeit, mert a másik két szereplőnek is vastagon van mit takargatnia, ha Kína kerül szóba.

Remélem ezzel tisztáztam az álláspontomat az ügyben, egyébként mielőtt azért kapnék kritikát, hogy a Google-t szóba sem hozom, az ő érintettségükről is megosztottam pár linket alant, remélem el is fogják az ott írtakat olvasni a kedves fórumtársak...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#400) Giovan! válasza aprokaroka87 (#398) üzenetére


Giovan!
addikt

Ugyanaz a termék egész más árakon megy most is a különböző boltokban, és nem rakják ki az árcímkére sehol sem, hogy itt azért drágább, mert a bolt is jól akar járni.

Az Apple előre közöl mindent, ott vannak a felhasználási feltételek, el lehet őket olvasni. Nem utólag szól az Apple, hogy neked 20 forinttal drágább lesz a kenyér.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.