Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Hopkins95 válasza Busterftw (#97) üzenetére


Hopkins95
addikt

De pont ez az, hogy iOSen nem tudsz saját Storet csinálni, mert az Apple nem engedi. Androidon más tészta, ott vannak alternatív áruházak mint a Huawei Mobile Store vagy a Galaxy App Store ill. oldalakról mint az apkpure, aptoide, stb. manuálisan is felrakhatsz bármiféle appot.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#102) Noukoum válasza Hopkins95 (#101) üzenetére


Noukoum
veterán

Jó de ha a birka bezárja magát a ketrecbe, akkor mit csináljon az ember.. És valószínűleg egy cseppet sem bánja hogy ott van. Fortnite-hoz meg majd vesz egy másik telefont.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#103) duracell89 válasza -Skylake- (#98) üzenetére


duracell89
senior tag

Abszolút nem gondolom azt, amit leirtál... Személyeskedés meg minek kell? Ez nem egy iskolaudvar, hanem egy szakmai fórum. “Ennyire nem megy az értő olvasás itt senkinek vagy mi van ?”.
Elolvastad mire válaszoltam? Pusztán megválaszoltam azt a korábbi idióta kijelentést, hogy “az Apple meg a Google a semmiért von le 30%-ot”. Annyit tettem, hogy megindokoltam miért nem “semmi” a szolgáltatásuk. Semmilyen módon nem mondom, hogy az epic elvárná, hogy ingyen legyen, ahogy azt sem mondtam, hogy az epic azon “sír” hogy miért nincs ingyen. SŐT néhány kommenttel korábban pont azt írtam, hogy teljesen jogos az Apple és Google díjkövetelése az epic szerint is, maximum annyi róható fel, hogy a 30% kicsit magas.

Ironikus, hogy az értő olvasást kérdőjelezed meg, miközben a kommentjeim tartalma (és kontextusba helyezése) sem jött át, ám ezt támadó hangnemmel helyettesited. Nincs értelme egy ilyen témán rugózni ennyit.

(#104) Busterftw válasza Hopkins95 (#101) üzenetére


Busterftw
veterán

Valoban, az Apple-nek kicsit mas a fekvese, de a Google-t ugyanugy tamadjak.

Az viszont ugyanugy igaz, hogy az Apple hadd csinaljon mar a sajat IP-vel azt amit akar.

(#105) Hopkins95 válasza Busterftw (#104) üzenetére


Hopkins95
addikt

Szerintem meg ne, az Alma ne mondja már meg nekem, hogy milyen appot telepíthetek az eszközre és milyet nem. Bár ahogy Noukoum is utalt rá, az Apple felhasználók többségét ez nem érdekli, mert egyébként sem látnak túl az App Storeon. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#106) Giovan! válasza Hopkins95 (#105) üzenetére


Giovan!
addikt

Pedig mióta létezik az iPhone, ez így működik. Akit ez a hozzáállás zavar, az válogathat a konkurencia kínálatából.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#107) D.Va


D.Va
senior tag

Soha nem volt semmilyen Apple termékem és valószínűleg soha nem is lesz (egy iMac G3-at egyszer majd talán dísznek)
De szerintem az EPIC-nek már rég túl nagy az arca. Az Apple store-on keresztül jut el a szarjuk 1 milliárd potenciális vásárlóhoz. A szerződést elfogadták mikor a szarjukat feltették az áruházakba. Akkor most mire fel pattog? Örüljön hogy így is milliárdokat keres naponta az Apple és a google boltjának hála.
Szerintem. :P
Ilyen a telhetetlenség. :U

(#108) jerry311 válasza Hopkins95 (#105) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az átlag felhasználót pont nem érdekli, hogy csak az AppStore-ból telepíthet vagy sem.
A nem átlag felhasználó (ide tartozol te is, ha annyira hiányzik a szabad világ) pedig eldöntheti, hogy akar-e AppStore-on kívüli appokat telepíteni. Ha akar, akkor nem vesz iPhone-t.

Van iPhone-om is, meg Androidom is. Szerintem 1 kezemen meg tudom számolni, hány appot telepítettem Play Store-on kívül, de az sem volt életbevágóan fontos. Átlagfelhasználóként teljesen irreleváns, hogy lehet appot telepíteni store-on kívül vagy sem.

(#109) Noukoum válasza D.Va (#107) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez picit ilyen múltrendszerbeli gondolkodás.

”Ejnye csúnya magyarok, hát mit lázadoztok, nem hogy örülnétek hogy a szovjetek megvédenek titeket a gonosz imperialistáktól. Ekkora telhetetlen csürhét..”

Minden csak nézőpont kérdése.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#110) Komplikato válasza D.Va (#107) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem pattogtak, csak ők olcsóbban adták. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#111) Busterftw válasza Hopkins95 (#105) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Alma nem mondja meg neked.
Az Alma beleolt eveket es dollarmilliardokat egy sajat termekbe es szolgaltatasba, amiert X osszegek kernek.
Ha akarod hasznalod ha akarod nem.

(#112) D.Va válasza Noukoum (#109) üzenetére


D.Va
senior tag

Önként fogadták el a szerződés feltételeit, nem toltak atomtölteteket az Epic vezetőség seggébe. Ez nagy különbség a ruszki politikával szemben :P Ha nem tettszett nekik, mért nem az elején alkudoztak. Ez olyan mintha vennék egy kiló kenyeret a boltban, aztán egy hét múlva visszamegyek hogy túl sokba került. Max akkor lenne jogos a reklamáció ha az Apple árat emel, illetve százalékot utólag, pl 30-ról 40-re.

"Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!"
Ennyi.
Szerződés aláírás előtt kell alkudozni ha nem tettszik valami. Pedig szerintem az EPIC ügyvédjei átnyálazták a szerződést aláírás előtt... :U

[ Szerkesztve ]

(#113) Ezekiell válasza Giovan! (#106) üzenetére


Ezekiell
veterán

És kb ez az egyetlen szerencséje az Applenek, hogy az Android engedi a sideloadot, mert ellenkező esetben ez az érvelés nem lehetne (bármilyen arrogáns érv is, valahol jogos), és szanaszét cincálnák őket antitrust és anticonsumer vádakkal.

Bár így is anticonsumer az Apple, de hát van aki durván szereti... ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#114) duracell89 válasza Hopkins95 (#105) üzenetére


duracell89
senior tag

Egyetértek, hogy Apple termékekre jól jönne egy hangyányit több szabadság, de az is tény, hogy az Android userek túlnyomó többsége pont ugyanúgy nem “lát túl a store-on”. Az hogy valaki külső apk telepít vagy alternatív store-t használ az android felhasználók milliárdjai között szabad szemmel nem látható, aprócska edge-case eset.

(#115) Ezekiell válasza duracell89 (#114) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem az a lényeg, hogy hányan használják, hanem hogy van rá lehetőség. Nem sokan emaileznek mondjuk egy webshopnak se egy vásárlás után, hogy GDPR szerint véglegesen töröljék minden tárolt adatukat róluk, de megvan rá a lehetőség - és ez a lényeg.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#116) Norb79 válasza Ezekiell (#115) üzenetére


Norb79
őstag

Szemmel láthatóan nem ez a lényeg, mert ha ez lenne, akkor nem perelnék a guglit, hogy lekerültek a storeból, megelégednének a külső APK telepítéssel.

(#117) Busterftw válasza Norb79 (#116) üzenetére


Busterftw
veterán

Kerdes milyen alapon perelik a Googlet, amikor itt az Epic szegett szabalyzatot.
Vilagos hogy mivel jar egy effele stunt, megis megleptek.

[ Szerkesztve ]

(#118) Ezekiell válasza Norb79 (#116) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az Apple és Android közötti különbségről van szó, hogy ott ez a lényeg. A Googlet azért perelik, mert saját app store-t akarnak létrehozni az Epicnél, amit a Google és az Apple is tilt (ott van benne a peranyagban, hogy ezt akarják).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#119) Kansas válasza duracell89 (#114) üzenetére


Kansas
addikt

Egyetértek, de meg lehetne ezt fordítani is, hogy nem az Almáékon kéred számon a szabadságot, hanem a többieken a szar UX-ot és szemét, minőség-kontroll nélküli alkalmazásboltot(vagy mi a francért szokás almás vackokat venni...)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#120) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az kulon jo, hogy Az Apple szereti 30% -al megadoztatni a fejlesztoket, tartalmakat, meg centekert alkudoznak a beszerzes es gyartas eseten, de bezzeg ok nem szeretnek adozni. Nem is ertem, hogy az amerikaiak miert orulnek annak, hogy vannak ilyen cegeik. Otthon nem adoznak, a gyartas kinaban tortenik, vagyis munkahelyet se sokat teremtenek a meretukhoz kepest. Ez olyan mintha orulnek, mert papiron nyertem a lotton, csak a penzt nem kapom meg soha. Amerikanak van egy gazdag nagybacsija, aki sose ad semmit. Persze nem csak egy ilyen van, mert van nekik Google, Facebook, Microsoft, Amazon is, akik ugyanezt teszik. Az Amazon szinte kinai szinten fizeti es zsakmanyolja ki az alkalmazottait.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#121) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#118) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát mi történik a valóságban... a Google és az Apple egyértelműen versenyt korlátoz.

Hiába a saját platformjuk, bár Droid esetében a Google dolgok meg eleve külön kategória.

(#122) Busterftw válasza Tigerclaw (#120) üzenetére


Busterftw
veterán

Hat mondjuk igy, 2019-es cikk.

"Apple says that it is responsible for 2.4 million US jobs, and estimates it will contribute $350 billion to the US economy by 2023. The vast majority of those jobs are at one of the 9,000 US suppliers that make everything from testing equipment to specialized parts for Apple's products."

(#123) Hopkins95 válasza duracell89 (#114) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem az a lényeg, hogy mennyien használják a lehetőséget, hanem maga a princípa, hogy egyáltalán létezik ilyen lehetőség is.

(#108) jerry311 Én elég sok mindent töltöttem le külső forrásból. Komolyan, ha nem lenne ilyen lehetőség, akkor nem tudnám mi az a Youtube Vanced, Tubemate, de még a DJI Fly appot sem tudnám felrakni. De pl. az egyik Tomb Raider portot is így tudtam felrakni, ami lekerült a Play Store-ból. Na mindegy, valószínű feleslegesen mondom ezeket, úgysem értitek. De tudom, átlagjóskának elég az App Store is, mert ott megvan minden.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#124) Ezekiell válasza aprokaroka87 (#121) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pont ezt fogja eldönteni a bíróság :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#125) Giovan! válasza Ezekiell (#113) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha nem lenne konkurenciája az Apple-nek, akkor az lenne a legkisebb problémája a usereknek, hogy nem tudnak külső forrásból appot feltenni.

Az android vs ios vitát meg inkább ne kezdjük el. Vannak előnyei az iOS-nek is (nézz rá pl. a privacyhoz való hozzáállására a cégnek, pl. az iOS 14 újdonságaira), ha te ezeket nem látod, az a te dolgod, de attól nem lesz hülye valaki, amiért iPhone-t használ.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#126) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

hála isten nálam még mindíg a diablo 2,titan quest morrowind pörög meg a régi igazi klasszikusok. :D érdekes ahogy mekkora hullám let ezekböl a fajta cuccokbol.kb pár hónapja kiprobáltam fortniteot ipaden.kb 15 percig volt fenn.pedig még csak 30 leszek.na jó játékot mindenkinek

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#127) Giovan! válasza Ezekiell (#118) üzenetére


Giovan!
addikt

Az iOS az Apple-é, azt csinál vele amit akar. Ha az Epic mobilos store-t akar magának, forkoljon androidot, nem olyan nehéz, egész kicsi kínai cégeknek is megy ;]

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#128) Fall-N válasza Atocha (#73) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem kéne másokon ítélkezni. Valaki ebbe locsolja a pénzt, más elkölti cigarettára vagy alkoholra (vagy legrosszabb esetben drogra). Én azokat tartom f.szságnak. Sokkal több pénzt elcsesz az aki bagózik egy hónapban, mégis ha megemlíted nekik akkor kikérik maguknak.

Ettől függetlenül én sem támogatom ezt az IAP dolgokat, sem az előfizetéses programokat (nem a streaminget az más. Netflix előfizetésem van nekem is).

[ Szerkesztve ]

(#129) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#124) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na igen.

Arra viszont kíváncsi lennék hogy a megfelelő app Store-ban ennek a 30% dolognak benne kellene-e lennie tájékoztatásként.

Tehát.

App ára 30% nélkül és app ára úgy hogy 30%-al drágább.

Mert gondolom így alapból drágább minden 30%-al, és lehet hogy erről a kedves " vásárlónak " nem ártana tudni.

(#130) bunfi válasza Busterftw (#122) üzenetére


bunfi
őstag

Ez a cikk? Ami egy Apple sajtóközlemény... De ha nem haragszol egyrészt ez nem nagyon hiszem el, tekintve, hogy nem sokmindent szoktak tesztelni a hibás készülékeken, mert zokszó nélkül mindent kiírnak alaplapcserére, meg van egy agyonhypeolt robotjuk is, aki szétkunveniálja az iPhonokat, ahhoz meg max egy ember kell aki kiönti a készülékeket a robotnak.

Másrészt tényleg ekkora hősnek kellene őket tartanom, miközben ~110 milliárd adódollárt sumákolnak külföldön? Habár az amerikai munkásgárda legalább nem lesz öngyilkos az elviselhetetlen körülmények miatt...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#131) janeszgol válasza johnyblaze (#126) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig nem rossz. Én komálom a lövöldéket (CS-n, UT-n, Quake-en nőttem fel). Sokáig fanyalogtam, mondom szép színes, gyerekeknek készült?
De nem rossz a Fortnite. Persze PC-n játszva. Találni benne érdekességet.
A PUBG-ot is nézegettem. Bejön nekem ez a vonal. Ilyen kéne valami érdekesebb megvalósításban. Mondjuk fantasy? Warcraft világan vagy valami másban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#132) Giovan! válasza bunfi (#130) üzenetére


Giovan!
addikt

A kínai munkásjogi törvények hiányosságait nem az Apple-ön kéne számonkérni szvsz...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#133) Noukoum válasza Fall-N (#128) üzenetére


Noukoum
veterán

A p2w játékok (főleg multiplayernél) eléggé undorító kategóriába esik. Mondjuk való igaz, "az életre tanítanak". Sajnos.

(#132) Giovan! Mert nyilván az apple fejéhez fegyvert fogtak hogy kínában csinálják a termékeiket. Legalább annyira hibásak, sőt jobban.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#134) bunfi válasza Giovan! (#132) üzenetére


bunfi
őstag

Részben. Ha már arra oda tudnak figyelni, hogy a szép milliárdos székházukba csak fenntartható forrásokból származó kávét vegyenek, akkor nem tartom elfogadhatatlanul nagy vállalásnak, hogy odafigyeljen arra, hogy ne zsákmányoljon ki másokat. Minden évben külön riportot készít a fenntarthatóságról és 2030-ra elvárja minden beszállítójától, hogy karbonsemleges legyen. Véres nem csak a gyémánt lehet...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#135) Busterftw válasza bunfi (#130) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem, ez volt.
De van 2018-as is, ami hasonloan ezt vizsgalja, nem az Apple-tol szarmaznak az adatok.

De amugy nem kell az Applenak hinni, barki utananezhet mas forrasbol olyan adatoknak, hogy hanyan dolgoznak a cegnel, hany boltjuk van ahova kell embert alkalmazni, hany ceges kozpontjuk, epuletuk van az Allamokban, azt fel kellett epiteni, ki kellett termelni az alapanyagokat, az munka volt az epito cegeknek es hasonlok.

A beszallitok a legnagyobb szelet, kozvetlen vagy kozvetett.
Hany munkahelyet csinalt csak az Apple Store. Customer service-tol elkezdve a kodolasig.
Megtanulsz IOS-ra irni, kb van egy szakmad.

Az is vilagos mennyi adot fizet be az US gazdasagba, ha jol tudom ok fizetik a legtobbet.
Ilyenekre gondoltam.

(#136) Depression válasza Busterftw (#104) üzenetére


Depression
veterán

A samsung pedig mondhassa meg, hogy mit nézhetnek a tv-jükön, a UPC meg mondhassa meg, hogy milyen honlapokat nézhetsz: Ha izaura tv nem fizeti be a 30%-át a bevételüknek a samsungnak, vagy a PH! lapcsalád a upc-nek, akkor ne legyen elérhető. Csináljanak maguknak saját tv-t, meg saját internetszolgáltatót.
Ez azért nem működik jelenleg így, mert van konkurencia.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#137) Ezekiell válasza Giovan! (#127) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az iOS az Apple-é, azt csinál vele amit akar.

Ez nem így működik. Ha elég nagyra nő egy cég/termék, akkor már nem "azt csinál amit akar". Az iOSnek 50%+ részesedése van Észak-Amerikában, szóval kellően nagy.

A te érveléseddel a Facebookot se lehetne szabályozni, mert "azt csinál amit akar, hisz a saját terméke". A consumer/antitrust törvények nem így működnek szerencsére - nem emlékszel pl az IE beégetése miatti Microsoft büntikre?

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#138) Giovan! válasza bunfi (#134) üzenetére


Giovan!
addikt

Félreértessz. Egy profitot hajszoló cég mindig addig fog elmenni, amíg a helyi törvények megengedik neki. Nincs lelkiismerete, meg hasonlók. Ha a törvények lehetővé teszik a számára, hogy ne adózzon, kizsákmányolja a munkásait, stb, akkor ezt fogja tenni, ha ettől profitnövekedést vár. Ilyen a kapitalizmus rendje, ezért van a kormány, hogy ez ellen fellépjen, és megvédje a polgárait a nagyvállalatok túlkapásaitól.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#139) Tigerclaw válasza Busterftw (#122) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezek footprint szamok, tobb mint 95%-ban csak kozvetve kothetoek az Applehez, ki tudja hany szintig lemenve a grafon. Tavaly worldwide kb 130k alkalmazottjuk volt, a nagy reszuk elado. A penzuk nagy reszet be se viszik az orszagba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#140) Ezekiell válasza Giovan! (#125) üzenetére


Ezekiell
veterán

Dehogy kezdjük azt a vitát, mindenki azt használ, amit akar, nekem is volt mindkettő. Nem mondtam, hogy hülye aki iOSt használ, nem is fogom, ne add a számba pls :R

Az Apple-re mondtam (illetve egyes viselkedésükre, pl right to repair meg appstore policyk mondjuk), hogy anticonsumer, és ezt a usereik elfogadják (ez oké), és egy részük még szereti/védi is (ez nem oké, minden anticonsumer dolgot el kell ítélni, mindegy "melyik oldalon" van).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#141) Busterftw válasza Tigerclaw (#139) üzenetére


Busterftw
veterán

A 45 milliard ado az kozvetlen US-ban volt befizetve.
A footprint pedig egy ekkora cegnel nem elhanyagolhato.

Elvileg 90ezren dolgoznak kozvetlenul az Applenak az US-ben. Ok is ott koltenek, ott adoznak.

(#142) Busterftw válasza Ezekiell (#137) üzenetére


Busterftw
veterán

De pont ezzel van a gond.
Tyuk tojas esete.

Tehat senki ne rakjon le piacvezeto termeket/szolgaltatast, mert akkor mar monopolium van es szabalyozni kell?
Miert nem korlatozzak az usereket? Hiszen ok valasztjak az adott termeket/szolgaltatast, ami a monopoliumot okoz.

Miert nem korlatozzak le a lakossagot, hogy minden szazezer emberre 50-50% Androidot es IOS-t kell hogy jusson.

A Microsoft eseteben az IE ugyanolyan bullshit volt.
Csinalsz egy szoftvert ami nepszeru, nana hogy a te bongeszodet rakod bele.
Ott volt mas cegeknek is a lehetoseg, hogy Windows szintu OS-t rakjanak le az asztalra.

Az tul sok melo, inkabb pereljunk.

[ Szerkesztve ]

(#143) bunfi válasza Busterftw (#135) üzenetére


bunfi
őstag

A cikk az Apple sajtóközleménye alapján született meg: I bring it up because yesterday the company released a report that says the company is big in another way. A második link egy rendkívül pongyola blogposzt, ami zéró forrást jelöl meg.

A Wallmarkt jelenleg 2,2 millió embert alkalmaz közvetlenül, és még ehhez jön hozzá a kapcsolódó hany boltjuk van ahova kell embert alkalmazni, hany ceges kozpontjuk, epuletuk van az Allamokban, azt fel kellett epiteni, ki kellett termelni az alapanyagokat, az munka volt az epito cegeknek es hasonlok. De nem látom, hogy annyira sztárolnák magukat, hogy mekkora nagy addendumok az amerikai gazdaságban...

A legnagyobb adófizető címe sem nagyon meglepő, mivel ők könyvelhetik el évről évre a legnagyobb árbevételt és profitot, ami az adóalapot képzi. Habár az köztudott, hogy ők is nagyon szeretik kerülni az adó befizetését: link; link

Szóval az lehet, hogy nagyon rendes gyerekek, ha csak azt nézzük amit mondanak, a valóság sajnos ettől eltérő képet fest.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#144) Fall-N válasza Norb79 (#116) üzenetére


Fall-N
veterán

De ez a lényeg. Amikor megjelent a Fortnite, már az elejétől fogva reklámozták, hogy fel kell tenni az Epic Games installert. Nem nagy ügy még egy hozzá nem értenek sem egy beágyazott linkre rányomni és utána telepíteni. Föleg, hogy ez volt az egyetlen módja feltenni. Később persze a Samsung Galaxy Store-ba felkerült, de nem mindenkinek van Samsungja. Az más kérdés, hogy rengeteg telefonon el sem fut normálisan, így potenciális halmaz már kikerül alapból.

(#145) Ezekiell válasza Busterftw (#142) üzenetére


Ezekiell
veterán

Értem ezt a libertáriánus álláspontot is, van is benne igazság. A gond csak az, hogy ezeknek a hatalmas cégeknek már akkora erejük van, hogy ha csak úgy "hadd csinálják, az ő termékük" vagyunk velük, akkor az milliók/milliárdok életét tudja befolyásolni (adott esetben hátrányosan), és az probléma - valmint egyszerűen megölik a közepes/kis cégeket, mert nem engedik be a terméküket a szoftverükbe, és ezáltal torzítják a piacot/szabad versenyt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#146) bunfi válasza Giovan! (#138) üzenetére


bunfi
őstag

Épp ezért írtam, hogy nem csak a gyémánt lehet véres. Amit leírtál az az elmélet, a gyakorlat meg az, hogy amennyiben a CCP megfelelő tisztviselőinek a zsebébe a megfelelő nagyságú összeg bukkan fel, akkor nincs probléma. Ez ugyanaz, mint a afrikai háborús gyémánt, ameddig nem érdekli az asszont, hogy honnan van a kő a gyűrűben, addig a fékek és ellensúlyok rendszere csak egy hangzatos frázis marad.

(#145) Ezekiell
A legfrissebb eset: https://www.bbc.com/news/business-53740820. Azt nem lehet leérvelni, hogy ez feltétlenül szükséges...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#147) Giovan! válasza Ezekiell (#137) üzenetére


Giovan!
addikt

Csinált az Apple egy telefont egy zárt rendszerrel. A kezdetektől fogva úgy árulta, hogy ez egy telefon egy zárt rendszerrel. Elért ezzel 50% fölötti részesedést, konkurencia mellett is. És akkor megjelenik egy cég, hogy neki nem tetszik a zárt rendszer, mert ő is store-t akar magának benne, szóval akkor az állam kényszerítse ki, hogy az Apple bontsa meg a rendszere zártságát (miközben a storejával megjelenhetne máshol is, de nem, neki az Apple felhasználóbázisa kell), és tegye lehetővé külső forrásból az app telepítést.
Én ezt nem tudom támogatni, mert nem tartom fair eljárásnak az Apple-lel és azokkal a userekkel szemben, akik csak egy telefont akarnak egy zárt rendszerrel.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#148) Fall-N válasza Giovan! (#147) üzenetére


Fall-N
veterán

Én inkább ahhoz tudnám hasonlítani, hogyha valaki csinál egy vállalkozást akkor köteles adót fizetni. Itt is ha be akar kerülni az online boltba, akkor kénytelen a szerződésben foglalt dolgokat betartani. Ez az élet minden területén így van. Ha nem tetszik akkor ne rakja fel a két áruházba. Érdekes módon a kis indie fejlesztők nem lázadnak, pedig nekik jóval kevesebb hasznuk van.

Az Applet meg nem kell védeni, se más céget. Attól még, hogy zárt saját rendszerük van, ugyanúgy vissza tudnak élni a fölényükkel.

[ Szerkesztve ]

(#149) Giovan! válasza bunfi (#146) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem, amit leírtam, az az elvárás egy kormánnyal szemben. Ha nem felel meg ennek az elvárásnak, az az ő hibája, pláne ha nem is demokratikusan lett megválasztva.

A BBC-s cikkhez: Ez egyszerre szánalmas és nevetséges. Szerintem többet árt magának az Apple ezzel az üggyel (ha mást nem is, a cég imázsát biztosan rombolja), mint amennyit nyerne azon, ha neki adna igazat a bíróság (ami nem fog megtörténni).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#150) Ezekiell válasza Giovan! (#147) üzenetére


Ezekiell
veterán

Értem, amit írsz, és mondom, ez is jogos nézőpont. Nem szeretnék igazságot tenni (lol, mintha tudnék...), erre van a bíróság, majd az eldönti. Ebben a perben én egyik félnek se tudok drukkolni.

azokkal a userekkel szemben, akik csak egy telefont akarnak egy zárt rendszerrel.
Nem hiszem, hogy a userek kifejezetten "zárt rendszert" szeretnének. És őszintén szólva a usereknek fel se tűnne, ha lehetne másik appstore is iOSen, simán nem használnák, ha nem akarnák.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.