Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Giovan! válasza Raymond (#1450) üzenetére


Giovan!
addikt

Pontosan. Ráadásul mint mondtam, ha az Epic kiveszi a szabálysértő elemeket az appjából, akkor az Apple lövi is vissza nekik a Store-ba, és akkor mehet tovább a biznisz, per ide vagy oda.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1452) vhw válasza Giovan! (#1451) üzenetére


vhw
addikt

Na jó, de az arcvesztés...

Ellenben, ha az Apple gyakorol kegyet...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1453) Ezekiell válasza Giovan! (#1451) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azt az Epic mostmár nem csinálhatja meg, érted... A teljes marketingkampány/stb után itt visszavonulni az akkora arcvesztés lenne, ami simán tudná akár a pert is befolyásolni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1454) Giovan! válasza Ezekiell (#1453) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze én értem, és tudom hogy nem fogják megtenni. Csak megjegyeztem, hogy ha nagyon zavarná őket az UE-val dolgozó developerek sorsa, akkor éppenséggel nekik is lenne lehetőségük tenni az ügyben.
De nyílván az Apple is dönthet úgy, hogy mégsem lépi ezt meg, csak az meg ugye nekik lenne arcvesztés.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1455) Ezekiell válasza Giovan! (#1454) üzenetére


Ezekiell
veterán

Itt a TRO döntésig semmi változás nem lesz az álláspontokban - max utána.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1456) Coyot válasza pakesz (#1442) üzenetére


Coyot
őstag

A belinkelt angol nyelvű szövegednek semmi köze ahhoz, hogy a konzolok is perelhetőek uezen monopol státusz kikiáltása miatt, ha jelen per precedens lesz. Nem rég linkelte valaki, hogy a 30% elég standard. De elárulom nektek többedszerre is, hogy egyéb iparágakban sem dolgoznak kisebb árrésekkel. De várom a per végét még a tűzépet is perelhetem majd nem csak a Sony-t :D

Nem fér a fejembe ha nem érted mi van odaírva akkor minek erőlködsz vele? Vagy direkt terelsz?

Má' nem

(#1457) #54625216 válasza pakesz (#1442) üzenetére


#54625216
törölt tag

"en azert vennem kulon mert a konzoloknal joval olcsobban adjak a vasat es igy szedik be ra a penzt utana"

A konzol hardver csak az új gen megjelenésének első pár évében veszteséges (pontosabban nullszaldós), utána már a hardver is nyereséget termel, mégsem csökkentik azzal arányosan a jutalékot.

(#1458) #54625216 válasza Ezekiell (#1453) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A teljes marketingkampány/stb után itt visszavonulni az akkora arcvesztés lenne, ami simán tudná akár a pert is befolyásolni."

Meg fogják oldani, hidd el.
Az Epicnek az is győzelem, ha mártírként kerül ki a sztoriból, sőt eleve ez volt a cél.
Majd arra hivatkoznak, hogy a gonoszapple a szegény ágrólszakadt indie fejlesztőkkel zsarolja őket, akik így nem jutnak hozzá az Unreal Engine-hez és a játékfejlesztők gyerekei maradnak napi betevő nélkül.
A hívők höröghetnek, a média kampány folytatódhat, a kattintásszám növekszik, mindenki happy.

(#1459) Ezekiell válasza #54625216 (#1458) üzenetére


Ezekiell
veterán

A hívők höröghetnek

Az Apple-hívők is ugyanígy :)

És fenntartom, hogy a TROig semmi se lesz. Amúgy még pár nagy cég kiáll az Epic mellett, és tényleg egységbe tömörülnek, akkor máris más lesz a leányzó fekvése. Meglátjuk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1460) pakesz válasza Coyot (#1456) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "Nem rég linkelte valaki, hogy a 30% elég standard."
erre hoztam elo Churchill -t, es hogy Steam az 20% a Fortnite nagysagura es az Epic store meg 12 %

direkt nem vagy kepes ertelmezni? elmagyarazzam szajbaragosan?

a mortar and brick stilusu store meg tipikusan 50 - 70 % comission fee -vel melozik vagy te ketsegbe mereszelted vonni az Apple CEO szavat?

(#1461) #54625216 válasza Ezekiell (#1459) üzenetére


#54625216
törölt tag

Hát eddig csak Apple hatereket láttam a téma kapcsán hörögni, az Apple hívők inkább csak értetlenül állnak az egész sztori abszurditása előtt.

Pár nagy cég kiáll az Epic mellett és mi lesz?
Az Apple eddig sem függött senkitől, eddig sem a játékpiacból élt, az Epicnek nagyobb szüksége van az Apple támogatására, mint az Apple ökoszisztémának az Unreal Engine-re.
A többi nagy cég meg nem fogja a piaci pozícióit veszélyeztetni egy másik cég elbénázott PR kampánya miatt.

(#1462) pakesz válasza #54625216 (#1457) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "A konzol hardver csak az új gen megjelenésének első pár évében veszteséges (pontosabban nullszaldós), utána már a hardver is nyereséget termel, mégsem csökkentik azzal arányosan a jutalékot."

mivel ez mar megint elojott es nem szeretem azt hogy "de nem" "de igen" "de akkor sem" stilusu beszelgetest akkor vettem a faradtsagot hogy bebizonyitsam hogy megint igazam van

eloszor is az MS win10 OEM liszenszet vennem figyelembe ami 100 dodo

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-7580821/The-real-cost-iPhone-Parts-assembling-Apples-iPhone-11-Pro-Max-costs-500.html
"The real cost of your iPhone: Apple spends less than $500 on the parts and production of the iPhone 11 Pro Max - but charges up to $1,449"
tehat 1450 -bol az Applenek 600 -ba faj a vas + op rsz

https://www.techinsights.com/blog/playstation-4-vs-xbox-one-teardown-comparison
"The TechInsights bill of materials (BOM) for the Microsoft Xbox One amounts to $331.00. Based on this – and when the estimated costs for the peripherals are included – TechInsights believes Microsoft will have a gross profit of approximately $100.00 per console sold. This is far better than the $43.00 Sony will make per complete unit."
ha ehhez a kettohoz hozzadunk plusz 100 dodot, akkor pont nullszaldos lesz illetve veszteseges

ha esetleg azzal jonnel elo hogy de az eletciklus vegen hat mar kepesek 10% nyereseget elerni, akkor felhivnam a figyelmed hogy az Applenek a nyeresege 140 %
szoval igenis all Tim Sweeney megallapitasa hogy a konzolokat vesztesegesen adjak ki es azert jogos ott a 30%

[ Szerkesztve ]

(#1463) #54625216 válasza pakesz (#1460) üzenetére


#54625216
törölt tag

(#1464) #54625216 válasza pakesz (#1462) üzenetére


#54625216
törölt tag

Teljesen mindegy, hogy kinek mi mennyibe kerül. Annyiért adja, amennyiért megveszik.
Ez nem igazságossági kérdés, hanem gazdasági.

(#1465) Giovan! válasza pakesz (#1462) üzenetére


Giovan!
addikt

Nincs olyan hogy “ezért jogos”. A jog nem maximalizálja az eladott vas után beszedhető profitot (legalábbis én nem tudok ilyen törvényről). Szóval Sweeney megállapítása max annak áll, aki szimpatizál az érvelésével, de attól még a 140%-os haszonkulccsal eladott hardver nem fogja indokolni a 30%-os fee csökkentését. Egyik nem következik a másikból.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1466) #54625216 válasza Giovan! (#1465) üzenetére


#54625216
törölt tag

Pontosan. Ennyi erővel követelni lehetne az Epictől, hogy a Fortnite vbuckot annyiért adja, amennyibe nekik került: ingyen. Mert hogy az a "jogos".

(#1467) Coyot válasza pakesz (#1460) üzenetére


Coyot
őstag

Az megvan hogy angol szöveget nem tudsz értelmezni, ezekszerint magyart se.
Nem azt állítottam hogy mindenhol 30% hanem hogy nagyon bevált standard, és ebben igazam van - meg amikor már elkezdtem gépelni is igazam volt, meg előtte mikor bejöttem a topicba is milyen igazam volt, ugye? Na, megint igazam van :)

Az hogy van kivétel nem jelenti hogy a 30% nem standard. És még a steam is 30% csak van mérethez kötött discount - de ugye itt a szegény indie fejlesztők 30%-ról van szó - az Epic mártírkodásával kapcsolatban ugye - tehát akkor legyünk korrektek és legyen a mindenkire vonatkozó összeg feltüntetve.

Személyeskedni pedig az anyukáddal próbálj ne velem, főleg hogy még érvelni sem tudsz.

Má' nem

(#1468) Busterftw válasza Coyot (#1467) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt mar en is elmagyaraztam neki, amikor azt allitotta, hogy az Epic 12% az "iparagi standard".
Nagyon sok mindenen sajnos atsiklik, hiaba lett neki elmagyarazva, linkekkel, aztan 10 hsz utan megint elokerul a tema, tevesen.

[ Szerkesztve ]

(#1469) pakesz válasza Giovan! (#1465) üzenetére


pakesz
aktív tag

azert ugye tisztaban vagyunk azzal, hogy arrol az emberrol beszelunk aki vegigverte a Steam -en, hogy 20% legyen a Fortnie nagysagu jatekokra a hadisarc es nyitott egy sajat alkalmazasboltot ?
most meg nekiment az Apple -nek

mielott meg a mantrat ismetelned tudom todom: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/tekintelyre-hivatkozas

(#1470) pakesz válasza Coyot (#1467) üzenetére


pakesz
aktív tag

az megvan hogy ez szemelyeskedes?
fogalmazd ujra es azt elolvasom

(#1471) pakesz válasza Giovan! (#1451) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "Pontosan. Ráadásul mint mondtam, ha az Epic kiveszi a szabálysértő elemeket az appjából, akkor az Apple lövi is vissza nekik a Store-ba, és akkor mehet tovább a biznisz, per ide vagy oda."

van az almacskanal egy ilyen vegigklikkolos cucc aminel az van beirva, hogyha letoltod az Xcode ot es Apple SDKt, akkor letrejon egy szerzodes
tehat van tobb ezer szerzodes, ami ERVENYES
az Apple kuldott nekik levelet hogy bocsi fiuk, uj kutya jott a kifutora aki a sok nostenyt le akarja vadaszni, de jol tudjuk hogy en vagyok itt a vezérürü, ezert most szivni fogtok orbitalisat?
nem gond az sem hogy 6 PLA acc volt az Epicnek az egyik pl. Svajcban

de most oszinten szeresd az almat, de varjad mar el hogy korrektek legyenek, en pl. azt tartanam korrekt lepesnek hogy az Apple Development Dictatorship -be beirnak, hogy 1.0.0 pont, az Epic az rossz, ezert annak vege van M'kay?

(#1472) Raymond válasza pakesz (#1471) üzenetére


Raymond
félisten

Egyebkent minden rendben? Le kene picit nyugodni hogy aranylag normalis legyen megint a diskura. Tegnap es ma egy ideig ment, nem kene megint elmenni az agysorvaszto iranyba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1473) pakesz válasza Busterftw (#1468) üzenetére


pakesz
aktív tag

volt egy manipulativ lista, ahol minden 30% volt

most jott egy abra ahol legalabb be vannak irva par dolog
mondjuk az Apple ellen eppen egy per van es ezt is ugy gondolom hogy nem kellene odarakni evnek, meg szerintem a konzolt sem kellene odavenni
na meg ha tenyleg meggyozol engem hogy a legujabb szkint tenyleg meg tudom venni a Walmart -ban, akkor azt is ott hagyhatjuk :DD

(#1474) Giovan! válasza pakesz (#1469) üzenetére


Giovan!
addikt

Teljesen hidegen hagy ki ez az ember (bár a szememben egyáltalán nem egy pozitív karakter, de ettől el tudok vonatkoztatni, mert ez lenne a racionális vita alapja, hogy nem érzelmekre építjük az érveinket), amit mondott, azt véleményeztem.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1475) Coyot válasza pakesz (#1470) üzenetére


Coyot
őstag

Honnan tudod, hogy személyeskedés ha nem olvastad még el? :DDD

Má' nem

(#1476) pakesz válasza Raymond (#1472) üzenetére


pakesz
aktív tag

orultem volna ha erdemben a temahoz szolsz hozza

szoval neked azzal nincsen semmi bajod, hogy tobb ezer fejleszto akiknek ervenyes szerzodese van az Applevel azok a twitterrol meg a hirekbol tudjak meg hogy a szerzodesuk gajra ment?

(#1477) Busterftw válasza pakesz (#1473) üzenetére


Busterftw
veterán

Fogalmam sincs milyen manipulativ listarol beszelsz, nem soroltam fel mindenkit, de amint latod a 30% a standard fee.
Te jelentetted ki, hogy az Epic 12% az iparagi standard. Nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#1478) Giovan! válasza pakesz (#1471) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem érted. A szabályzatban benne van, hogy ok nélkül is törölhet az Apple dev accountot. De jelen esetben az "ok nélküliséget" kiálltani erőssen túlzás lenne, mivel az Epic szabályt sértett, és ha másik accountjáról is tette, az szerződés szerint az Apple megengedheti magának ezt a retorziót is. Túlzás-e szerintem? Valószínűleg, azok a fejlesztők nem érdemelnek büntetést, akik simán csak az UE-t szeretnék használni. Tehetne-e ez ellen az Epic? Persze, kiveszi a direct paymentet, és mehet vissza a Fortnite a storeba.
Mindkét fél a másikat próbálja zsarolni a fejlesztőkkel, nincs jófiú ebben a történetben. Persze tudom, neked van, de ez a te véleményed, amit ugyan tiszteletben tartok, de megfelelő alátámasztás híján nem kell elfogadnom.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1479) #54625216 válasza pakesz (#1473) üzenetére


#54625216
törölt tag

"mondjuk az Apple ellen eppen egy per van es ezt is ugy gondolom hogy nem kellene odarakni "
És miért pont az Apple ellen van per? Miért nem mindenki ellen, aki 30%-ot kér?

"meg szerintem a konzolt sem kellene odavenni"

És emellett az lenne az ultimate érv, hogy konzolnál "jogos" a 30%, Apple-nél meg nem?

"na meg ha tenyleg meggyozol engem hogy a legujabb szkint tenyleg meg tudom venni a Walmart -ban, akkor azt is ott hagyhatjuk "
Tudsz szoftvert venni a Walmart-ban?
Tudsz.
Kap jutalékot a Walmart a szoftver után?
Kap.
Mennyi a jutalék összege?
30%.

Tudsz vbuckot venni a Walmart-ban?
Tudsz.
Kap jutalékot a Walmart a vbuck után?
Kap.
Mennyi a jutalék összege?
30%.

(#1480) Giovan! válasza pakesz (#1476) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem ment gajra a szerződésük, az accountjuk megmarad, csak az UE-t kell hanyagolniuk. Persze ez egy játékfejlesztő esetén pont elég is, de technikailag mégsem ugyanaz mint megszüntetni az accountjukat. Nem kell ferdíteni a valóságot, elég súlyos az önmagában is.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1481) Raymond válasza pakesz (#1476) üzenetére


Raymond
félisten

Melyik fejlesztoknek "ment gajra" a szerzodese? Egyiknek se az Epic-en kivul. Az meg direkt csinalta pedig tudtak hogy a motorjukat sokan hasznaljak es problemajuk lehet belole. De ugy latszik ez nem erdekelte oket vagy ugy gonoltak igy lehet nyomast gyakorolni ahhoz hogy a sajat celjaikat elerjek. Csak talan jobb lett volna nem tuszul ejteni a sajat partnereiket/felhasznaloikat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1482) pakesz válasza Giovan! (#1478) üzenetére


pakesz
aktív tag

#1481: bocsi beneztem, lasd lejjebb

#1471

bocs nem szerzodes, hanem Agreement

tobb ezer megallapodasrol van szo, amirol en beszelek, es akkor ha esteleg erdekelne a jogi szoveg akkor
https://cdn2.unrealengine.com/epic-pi-tro-08-23-2020-819871195.pdf
5. oldal
"Further, the SDKs Agreement states that it terminates if (and only if) a developer “fail[s] to comply with any term(s) of this Agreement” (id. § 5 (emphasis added))—and does not provide for termination upon breach of any other agreement. "

mondom, hogy egyszerubb lenne ha az Apple beirna az Apple Dev Dictatorship 1 pontjaba hogy az Epic likvidalva lett

[ Szerkesztve ]

(#1483) pakesz válasza #54625216 (#1479) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "És miért pont az Apple ellen van per? Miért nem mindenki ellen, aki 30%-ot kér?"

ha tovabbmennek a konzolok fele akkor visszajovok es bocsanatot kerek :)

>> "Tudsz vbuckot venni a Walmart-ban?"
hat ok, feladtam olyat kell tegyek amit itt nem szoktak es igazat adok neked

(#1484) Giovan! válasza pakesz (#1482) üzenetére


Giovan!
addikt

Apple Developer Agreement

10. Term and Termination. Apple may terminate or suspend you as a registered Apple Developer at any time in Apple’s sole discretion.

Szerintem ezt a feltételt is el kellett fogadnia az Epicnek, amikor regisztrálták a dev accountjaikat.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1485) Busterftw válasza pakesz (#1482) üzenetére


Busterftw
veterán

Nincs tobb ezer megallapodas. Ha van akkor linket kerunk.
Ez volt az Apple altal kikuldott masodik emailben:

As of now, your membership in the Apple Developer Program is suspended. When you accepted the Apple Developer Program License Agreement, you expressly agreed in Section 3.1(c) to “comply with the terms of and fulfill Your obligations under this Agreement…” and in Section 3.2(f) to “not, directly or indirectly, commit any act intended to interfere with the Apple Software or Services, the intent of this Agreement, or Apple’s business practices including, but not limited to, taking actions that may hinder the performance or intended use of the App Store, Custom App Distribution, or the Program.” As you have breached your obligations under the Apple Program Developer License Agreement, Apple will exercise its right to terminate your Developer Program membership under Section 11.2 if the violations described above are not cured within 14 days. If your membership is terminated, you may no longer submit apps to the App Store, and your apps still available for distribution will be removed. You will also lose access to the following programs, technologies, and capabilities: - All Apple software, SDKs, APIs, and developer tools - Pre-release versions of iOS, iPad OS, macOS, tvOS, watchOS - Pre-release versions of beta tools such as Reality Composer, Create ML, Apple Configurator, etc. - Notarization service for macOS apps - App Store Connect platform and support (for example, assistance with account transition, password reset, app name issues) - TestFlight - Access to provisioning portal for certificate generation, and provisioning profile generation - Ability to enable Apple services in-app (i.e. Apple Pay, CloudKit, PassKit, Music Kit, HomeKit, Push Notifications, Siri Shortcuts, Sign in with Apple, kernel extensions, FairPlay Streaming) - Access to Apple-issued keys for connecting to services such as MusicKit, DeviceCheck, APNs, CloudKit, Wallet - Access to Developer ID signing certificates and Kernel Extension signing certificates - Developer Technical Support

A partner programban ezek a cuccok mindenki szamara elerhetoek. Ha ezt barmilyen modon megserted es felfuggesztik, torlik a fiokodat, akkor ezekhez nem fersz hozza.
Tehat nincs kulon szerzodes az SDK-ra, a TestFlight-ra, ApplePay-re es a rahedli cuccra, amit a partneri program altal kapsz.

(#1486) azbest válasza pakesz (#1482) üzenetére


azbest
félisten

"bocs nem szerzodes, hanem Agreement"
Jól írtad eredetileg. Ebben a kontextusban az agreement az bizony szerződést jelent.

Éppen ezt kell sokakban tudatosítani, hogy amikor interneten csak úgy kattintgat valaki, akkor szerződéseket köt, aminek következményei lehetnek.

(#1485) Busterftw
hát, már korábban is linkeltem a srácoknak többször az apple oldalát, ahol részletesen felsorolják ezeket, mint a developer programhoz járó dolgokat, csak ez nem illik a boszorkányüldözésbe :)

[ Szerkesztve ]

(#1487) Ezekiell válasza Busterftw (#1485) üzenetére


Ezekiell
veterán

Csak itt két külön developer program membershipről van szó. Az egyikkel megszegték a ToSt, a másikkal nem - és mégis mindkettőt törlik. Ezzel van problémája az embereknek. Jogilag ez persze legális vszeg (perpill, max a bíróság mást mond), de minimum etikailag nagyon problémás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1488) pakesz válasza Busterftw (#1485) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "Ha van akkor linket kerunk.
Ez volt az Apple altal kikuldott masodik emailben:"

leellenoriztem ketszer es te tenyleg az 1482 -es hozzaszolasomra valaszoltal
tehat ha lennel olyan kedves es abszolvealnad azt a reszt, en segitek es bemasolom...
"First, there is the Xcode and Apple SDKs Agreement (“SDKs Agreement”), an example of which is attached as Exhibit U to the Byars Declaration."
...
"Over the years, thousands of such agreements were
necessarily clicked through by employees of Epic and its affiliates."
kedvedert ha nem ertened az affiliate jelenteset es megint hazudozni akarnal a hazifejlesztokkel ~ "Microsoft, one such affiliate, has publicly backed Epic in its lawsuit against Apple"
...
"Further, the SDKs Agreement states that it terminates if (and only if) a developer “fail[s] to comply with any term(s) of this Agreement” (id. § 5 (emphasis added))—and does not provide for termination upon breach of any other agreement. "

tehat volt tobb ezer megallapodas ami az Apple haziszabalyzataban ugy volt meghatarozva amikor az a megallapodas eletbe lepett, hogy csak es kizarolag akkor lesz felszamolva ha a fejleszto megszeg barmit az Apple hazi szabalyzatabol

oruiltem hogy segithettem, mar csak az almas szemuveget kell levenni...

(#1489) azbest válasza Ezekiell (#1487) üzenetére


azbest
félisten

Észrevettem hogy volt egy hibás rész a korábbi érvelésemben: alapból az egyéni individual accountokat néztem, de van külön organization változat a cégek számára. De ez nem az enterprise fiók, mert az belső terjesztésre való változat.

Valószínűleg az lehet a megoldás arra, hogy miért zárolták mindegyik "accountot", hogy az organizationnak lehet több technikai felhasználója. De az egész egy account alatt fut, amin belül a cég account holder felhasználója tud kiosztani fiókokat és szerepköröket a dolgozóknak. [link]

Nem emlékszem száz százalékig biztosan rá, de lehet a dolgozóknak kell saját individual account és azt tudja az organization account holder hozzáadni a céghez, mint alkalmazottat [link] De attól még a termék a cég alatt fut.

Így visszagondolva emlékszem, hogy pár éve, amikor még függetlenként dolgoztam be cégnek, akkor még a googlenél nem volt ilyen szofisztikált szervezeti struktúra kezelés a fiókokkal - ma már van és ezért akkor még simán saját dev fiókkal dolgoztam androidra és céges fiókkal deployoltuk. Az ios-es kollégának viszont meg kellett hívatnia magát az organizationba, hogy képes legyen deployolni. Ma már androidnál is megvan ez a szervezeti rendszer, nem kell kiadni a fő fiókot a fejelsztők és deployolók felé, hanem csak a jogkört kell odaadni. Legutóbb pedig már olyan helyen dolgoztam, ahol a cég adott a feladathoz vállalati fiókos hozzáférést és külön technikai felhasználó végezte a deployt.

Száz szónak is egy a vége. Valószínűleg, ha sz organization fiókot zárolni fogják, akkor az organizationtól kapott deploy role-okat is elvesztik azok az individual fiókok, akinek az organization erre jogot adott. Ez teljesen normális és elvárt működés. Az individual fiókokat nem zárolják, de a zárolt cég nevében nem lesz joguk deployolni.

Szerintem valójában ezt jelentheti az, hogy az epic úgy fogalmazott, hogy minden fiókját zárolták. De majd ha a bíróságon bizonyítani kell az állításokat, akkor fogjuk megtudni szerintem a pontos részleteket erről.

[ Szerkesztve ]

(#1490) pakesz válasza azbest (#1486) üzenetére


pakesz
aktív tag

jo koszi akkor az agreement az itt szerzodest jelent, lehet nem tudom en contract -ot irnek de ez meg USA szoval elhiszem neked na :)

de legyszives most magyarazd el nekem hogy a Mikrofosch mint Epic affiliate az milyen bunt vetett, mi volt az amit az Apple kifogasolt

mert a Mikrofosch es az Apple kozott ott a vegigklikkolas soran egy Agreement lepett eletbe, es elmeletileg az Epic peranyagaban az van leirva hogy azt csak es kizarolag az adott fejleszto rosszalkodasaval likvidalhatja az Apple

(#1491) Giovan! válasza pakesz (#1488) üzenetére


Giovan!
addikt

Aha, ha csak a felét másolod ki annak a bekezdésnek, attól még továbbra is ott lesz a második fele:

5.Term and Termination
The license to use this version of the Apple Software and Apple Services is effective until terminated as set forth herein.

This Agreement and all rights under this Agreement will terminate automatically or cease to be effective without notice from Apple if You or any of Your Authorized Developers fail to comply with any term(s) of this Agreement. All rights hereunder in any beta or pre-release versions of the Apple Software for a particular release will terminate upon the commercial release of such Apple Software.

Upon the termination of this Agreement for any reason, You agree to immediately cease all use of the Apple Software and Apple Services and erase and destroy all copies, full or partial, of the Apple Software and Apple Services and all copies of Apple Confidential Information in Your and Your Authorized Developers' possession or control. At Apple’s request, You agree to provide written certification of such destruction to Apple.

Apple reserves the right to revoke, disable or suspend any Provisioning Profiles or any access to the device deployment and provisioning features of the Apple Software and Services at any time, in its sole discretion. By way of example, Apple may do this if Apple has reason to believe that Apple IDs were fraudulently obtained, that an unreasonable number of devices have been entered into the Apple Software, and/or that the Services are being used in a fraudulent, suspicious, or improper manner.

Forrás: Xcode and Apple SDKs Agreement

A bold szöveget az Apple szedte így, gondolom direkt, hogy ne lehessen azt mondani, véletlenül átsiklott fölötte az olvasó.

Szóval ja, itt is az van, hogy a szerződő felek beleegyeznek, az Apple saját belátása szerint tilthatja le a Provisioning Profile-okat.

Amúgy az Epic kajak úgy perel, hogy nem másolja be a teljes szövegét a szerződés idevágó részének? Ez nem a bíróság félrevezetése? Vagy csak te vagy túlbuzgó?

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1492) Raymond válasza pakesz (#1490) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mar parszor le lett irva. Se a Microsoft-rol se mas fejlesztorol/kiadorol nincs itt szo mert az Apple nem csinal ezekkel semmit. Az Epic hozzaferesenek megvonasarol van szo amit az direkt maga provokalt ki. A tobbiek ugy jonnek a kepbe hogy az Epic egyik termeket hasznaljak igy az Epic hozzaferesenek megvonasa az adott termek funkcionalitasara is van negativ kihatasal. De ez itt meg mindig az Epic sara mert ez nem egy ismeretlen osszefugges feloluk megis ugy gondoltak hogy meglepik amit akarnak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1493) pakesz válasza Ezekiell (#1487) üzenetére


pakesz
aktív tag

Rep. Johson is amikor megallapitotta, hogy tetszolegesen ertelmezhetik a sajat haziszabalyzatukat es barmikor megvaltoztathatjak ahogy az Apple -nek az jobb, es allitolag az AppStore diszkriminal bizonyos a fejlesztoket es rakerdezett az Apple CEOnal, hogy a fejlesztoket mindet egyenloen kezeli-e
nos erre megerkezett elesben a valasz, mar csak az a kerdes hogy Tim Cook -ot mikor vagjak be bortonbe hamis tanuzasert

azoknak akiknek a keresomotor csak az Almanak kedvezo dolgokat talalja meg: https://hankjohnson.house.gov/media-center/press-releases/rep-johnson-holds-tech-titans-accountable-consumers

(#1494) Raymond válasza pakesz (#1493) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy mar szinten meg lett mondva Rep. Johnson azt mond amit akar. Egymagaban annyi sulya van mint annak amiket te itt irkalsz. Amig a torvenyhozok reszerol nincs valtoztatas vagy a birosag reszerol egy hatarozat addig az van ami van. Beszelni beszelhet mindenki amennyit akar (na jo, mondjuk a meghalgatason van idolimit).

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1495) Busterftw válasza Ezekiell (#1487) üzenetére


Busterftw
veterán

Egyetertek, de nezopont kerdese.

Az Apple az emailben vilagosan leirta, hogy mivel az Epic szarakodott a szabalyzattal, ezert megszuntetik veluk a partnerseget.
Erre es arra a tenyre alapozva, hogy direkt csinaltak ezt az egeszet, jogosan mondhatja az Apple, hogy beszuntetunk veletek minden kapcsolatot, mert nem vagytok megbizhatoak.
Az Epic hozzaallasa sem pozitiv, szoval joggal hajitjak ki oket a programbol.

De ahogy mondod, egyelore, perpill jogosan, majd meglatjuk.

(#1496) pakesz válasza Giovan! (#1491) üzenetére


pakesz
aktív tag

bemasolta csak az a 39 oldalon van mint csatolmany en meg az Epic szoveget olvastam csak el
erre valok az ugyvedek es a birok hogy eldontsek, hogyha valaki olyan imbecillis, hogy a sajat Agreement -jeben ket egymassal teljesen ellentetes szablyozas van akkor melyik is az ervenyes, mert ott van az a masik pont is hogy a partner fejlesztonek kell surmantania

es az Applenek sajna el kellene magyaraznia azt hogy mi az a provizionalas

(#1497) Busterftw válasza pakesz (#1488) üzenetére


Busterftw
veterán

"Ez volt az Apple altal kikuldott masodik emailben:"
Ezer kulon szerzodes? Aligha. Megneztem, nincs.

"First, there is the Xcode and Apple SDKs Agreement (“SDKs Agreement”), an example of which is attached as Exhibit U to the Byars Declaration."
Ami csak annyit ir le, hogy mikepp hogyan merre hasznalhatod az SDK-t.
Az is ott van, ha pl terjeszteni, eladni akarod az appot, akkor kell a developer agreement, ami vegul a cel.

Te meg ezt abszolvald az SDK Agreementbol:

"2.6 Ownership
Apple retains all rights, title, and interest in and to the Apple Software and Apple Services. The parties acknowledge that this Agreement does not give Apple any ownership interest in Your Applications."

Tehat minden ugyanugy az Apple tulajdona, csak licencet kapsz amivel az Apple azt csinal amit akar.

A masik meg:
"5.Term and Termination
Apple reserves the right to revoke, disable or suspend any Provisioning Profiles or any access to the device deployment and provisioning features of the Apple Software and Services at any time, in its sole discretion. "

A barmikor megszuntethetem a hozzaferesed szerintem ut barmit, amit te ide osszekukazol.
Orultem, hogy segithettem. Mar csak a Google forditot kellene elovenni.

(#1498) Giovan! válasza pakesz (#1496) üzenetére


Giovan!
addikt

Olvasd már el amit beidéztem könyörgöm.
Ez az "only if " szöveg sehol sincs az Apple szerződésében. Annyit írnak, hogy ha megszeged a szerződést, automatikusan véget vetnek a Profile-odnak. De nincs olyan hogy csakis ekkor vethetnek neki véget sehol sem az eredeti szövegben. Sőt, a bold részben világosan meg van fogalmazva, hogy az Apple fenntartja magának a jogot, hogy akkor vet véget a kapcsolatnak, amikor akar. Nincs ellentmondás, azt csak az Epic vizionálja oda.

Szóval ja, ha tényleg ez van az Epic keresetében, az bizony durva kamuzás, az ilyet nem szokták értékelni a bírók.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1499) Busterftw válasza pakesz (#1496) üzenetére


Busterftw
veterán

De ezt mondjuk, hogy az Apple a szerzodesekben kikototte, hogy ha esik a ho Janoshazan, akkor is megszuntetheti a partnerseget es megvonhatja a licensz jogot az SDK hasznalatatol.

Meg nagy fekete betukkel fel is van tuntetve. Ebbe a felek beleegyeztek, onkent.
Nem kell belemenni, hogy ki mit mondott es ki mit gondol az interneten, akkor kukaznak barkit a programjukbol, amikor akarnak. Nem kell indok, nem kell hogy helyes legyen, nem kell hogy neked tetszen, vagy Rep. Johsonnak.

Ezt fogd mar fel.

(#1500) Samott válasza Busterftw (#1499) üzenetére


Samott
addikt

akkor kukaznak barkit a programjukbol, amikor akarnak.

Mondjuk mar ezert birosag ele kene vinni a ceget, hogy ilyet beleirhatnak egy szerzodesbe. Azert mindet ne lehessen mar megcsinalni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.