Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Giovan! válasza Dr. Akula (#447) üzenetére


Giovan!
addikt

Majd meglátjuk pontosan hol húzódnak az Apple iOS-hez fűződő jogainak korlátai. Mindenestre szerintem nem ott, ahol az Epic szerint. De majd úgyis a bíróé lesz a végső döntés.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#452) #52931072 válasza Dr. Akula (#441) üzenetére


#52931072
törölt tag

A cikk arról regél, hogy az epic az elejétől a 30% sápot sérelmezi és van alternatív elérési út.
Asszem nem fog öngyilkossági hullám levonulni az apple felhasználók között.
Ezek a pénznyelő játékok legkevésbé sem tehetők párhuzamba a kenyérrel meg az áramszolgáltatással, amiket sokan példaként hoznak fel. Az epic működése különben is egy kocsma társadalmi hasznával vetekszik. Az apple meg a google szolgáltatásait azért értelmesebb dolgokra is lehet használni, amik valamelyest megkönnyítik a hétköznapokat, nyilván nem ingyen.
Érdekes mekkora pörgés van a hír kapcsán. Ezek szerint sokan szeretik/gyűlölik az apple/google/epic-et, sokan használják/nem használják, de szeretik/gyűlölik a fortnitét.
Érdekes lenne tudni a hozzászólók közül kiket érint valóban az akció.

Amúgy sok téves elképzelésed van a szifonokkal kapcsolatban. Egyszer kell feltolni az itunszt, aztán simán másolgathatsz win fájlkezelőből. A saját zene, meg csengőhang feltolásához sem kell jailbreak, van ingyenes alkalmazás. Ráadásul én bőven nem az a vásárló vagyok, akire az üzletpolitikáját alapozza az apple, mert többnyire szolgáltatói részletre veszem a 3-4 éves szifonokat. Valszeg emiatt gyorsan megkeresem a kerülőutat, ha nem akarok pénzt adni valamiért. Szerintem semmivel sem nagyobb macera, mint egy droidos telefont használni.

[ Szerkesztve ]

(#453) Busterftw válasza dabadab (#449) üzenetére


Busterftw
veterán

De most őszintén, mennyi az esélye annak, hogy az Apple jogi csapata úgy csinálta meg a T&C-t, hogy abban KRESZ-t be nem tartó pontok vannak?
Én ezt az USA-ban nem tudom elképzelni, ahol mindenki perel mindenkit egy tüsszentésért.

(#454) Dr. Akula válasza Busterftw (#448) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Miért írná elő az ELMŰ?"

Amiért az Apple előírja hogy csak nála vásárolhatsz. Az ELMÜ-nek is jól jönne némi extraprofit, ha nála veszed meg a kenyyeret 400-ért, nem a sarki közértből 300-ért.

"Az Apple saját hardvert ad el és saját szoftver csomagot licencel."

Az ELMÜ is saját áramot ad el.

"Az Apple T&C is úgy íródott, hogy a hatályos jogszabályoknak megfeleljen."

Úgy látszik nem túl sikeresen. A Centrum parkoló is azt hitte...

"az Elfogadom gomb nagyon is jogerős"

Majd ha a bíróság kimondja. Addig semmivel nem jogerősebb mint a lakásmaffia által kikényszerített adásvételi.

[ Szerkesztve ]

(#455) Giovan! válasza dabadab (#449) üzenetére


Giovan!
addikt

Nos valóban, hiba volt ilyen alapon hierarchiát felállítani a vélemények között.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#456) Giovan! válasza Dr. Akula (#454) üzenetére


Giovan!
addikt

Továbbra sem kényszerítette az Apple az Epicet, hogy elfogadja a szabályait, szóval a maffiás hasonlatod még mindig rossz.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#457) aprokaroka87 válasza #52931072 (#452) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel nem csak az Epic fordult bírósághoz, így előbb-utóbb fog valami féle dolog születni.

Pl valami iránymutatás, mert jelenleg ha jól sejtem a jogszabályok is elég lazák, illetve van amire lehet nincs is normális jogszabály írva.

Mostani helyzetben mindegyik félnek igaza van, meg nem is szerintem :)

(#458) Busterftw válasza Dr. Akula (#454) üzenetére


Busterftw
veterán

Miért ne írhatná elő abban a szoftvercsomagban amit ő fejleszt és licencel másnak?
AZ ELMŰ-nek mióta vannak saját pékségei?
Mellesleg az ELMŰ nyugodtan vehet pékséget és adhatja a kenyeret amennyiért akarja.

"Az ELMÜ is saját áramot ad el."
És annyiért adja amennyiért akarja. Ha drágának találod az áramot, akkor mehetsz offgrid.

Nem. Majd ha a bíróság kimondja, hogy nem jogerős akkor nem lesz jogerős. Addig az. Ezért van a bírósági döntésnek hatályba lépési ideje.

Ellenkező esetben a bíró azt mondja az Epic véleménye nem marad vélemény. Az Epicnek azt kell bizonyítania, hogy nem jogerős a jelenlegi felállás.

[ Szerkesztve ]

(#459) dabadab válasza Busterftw (#453) üzenetére


dabadab
titán

De most őszintén, mennyi az esélye annak, hogy az Apple jogi csapata úgy csinálta meg a T&C-t, hogy abban KRESZ-t be nem tartó pontok vannak?

Az eddigi antitröszt eljárások alapján meglehetős.
Elég sok cég belefutott már ilyenbe, Apple-méretűek is. Nyilván nem feltételezném, hogy véletlenül.

DRM is theft

(#460) Ezekiell válasza Giovan! (#456) üzenetére


Ezekiell
veterán

A maffia se kényszerít senkit, hogy az ő városában üzleteljen... ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#461) Dr. Akula válasza Busterftw (#458) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"AZ ELMŰ-nek mióta vannak saját pékségei?"

Amióta az Applenek Fortnite fejlesztői.

"Mellesleg az ELMŰ nyugodtan vehet pékséget és adhatja a kenyeret amennyiért akarja."

Az Apple is nyugodtan versenyezthet árban a konkurrens áruházakkal.

(#462) Busterftw válasza Dr. Akula (#461) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Epicnek vannak Fortnite fejlesztői, akik az Apple platformjára fejlesztenek ios verziót. Ha ott akarsz árulni akkor vannak szabályok és költségek.

Az Epic is versenyezhet az Applevel saját fejlesztésű OS-al és saját áruházzal.
Hajrá. De nekik az Apple által összegyűjtött user base kell.

[ Szerkesztve ]

(#463) Giovan! válasza Ezekiell (#460) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha a hasonlatnál maradunk, akkor ebbe a városba mindenki önszántából költözött be úgy, hogy pontosan tisztában volt vele mi a helyzet. A szó legszorosabb értelmében ugyanilyen egyszerűen mehettek volna másik városba is (mert rengeteg másik város van), de ők mégis emellett döntöttek valamiért. Szabad akaratukból. Nem volt kényszerítés.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#464) dabadab válasza Giovan! (#463) üzenetére


dabadab
titán

Egészen pontosan hány appstore van IOS-en?

DRM is theft

(#465) bunfi válasza Busterftw (#453) üzenetére


bunfi
őstag

Nagyon könnyen rászaladhatnak olyanra, amit nem fogalmaztak meg elég precízen. Vagy olyanra, ami annyira még éppen törvényes, hogy érdemes lehet nekifeszülni egy kicsit, hátha nem. Ilyenből rengeteg van.

Én már csak azt várom, hogy az ilyen cukiságok, mint a lemondasz a jogodról, hogy csoportos keresetet adj be, lemondasz a jogodról, hogy közvetlenül a bírósághoz fordulj, előtte a szolgáltató által kijelölt békéltető testülethez kell fordulni, vagy épp a bíróság illetékésségét köti ki, általában azért, hogy neki legkedvezőbb feltételeket biztosító helyen tárgyalják pert stb., amelyek abszolút nem szokatlanok ebben a témakörben, és néha tényleg jogosan védig a céget, de legtöbbször a fogyasztó ellen használják fel megszűnjenek. És mivel az emberek kezdik megérteni, hogy bizony ők is ki tudják használni az ilyen kiskapukat csupán a szivatás zamatáért (lásd. Owen Benjamin vs. Patreon) ez remélhetőleg változni is fog.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#466) aprokaroka87 válasza Busterftw (#462) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor ilyen erővel minden app fejlesztő írjon saját OS-t az alkalmazásához? :D

Attól hogy az Apple vagy a Google csinálja az oprendszert, nem jelenti azt hogy esetleg azzal vissza élj, mivel az oprendszer nem egyenlő egy alkalmazással.

Telefonok esetében meg eleve előre telepítve érkezik az oprendszer, ami az árban is benne van úgy komplett, és ha pl Gipsz Jakab nem szeretné használni az oprendszer gyártója álltal felkinált app-storet, akkor jelenleg jóval nehezebb dolga van.

Az meg plusz pont, hogy mindkét esetben kötelező regisztrálni a rendszerbe.
Érdekes Android esetén az F-Droid store nem kér semmilyen regisztrálást.

Ilyen opció miért nincs Google vagy Apple esetében?
Ja hogy ha nem így lenne, akkor nem tudnák eladni az esetleges adatokat :)

(#467) Dr. Akula válasza Busterftw (#462) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Epicnek is vannak szabályai ha az ő terméküket akarod árulni.

A "ha nem tetszik ne nézz oda" pedig már mondtam hogy nem jogforrás, de ha nem látják be, majd a bíróság velük is megérteti, mint a Standard Oillal, Microsofttal, Kodakkal, AT&T-vel. Vagy mint nálunk az imént linkelt ügyvéd a Centrummal.

(#465) bunfi: "Én már csak azt várom, hogy az ilyen cukiságok, mint a lemondasz a jogodról, hogy csoportos keresetet adj be, lemondasz a jogodról, hogy közvetlenül a bírósághoz fordulj, előtte a szolgáltató által kijelölt békéltető testülethez kell fordulni, vagy épp a bíróság illetékésségét köti ki, általában azért, hogy neki legkedvezőbb feltételeket biztosító helyen tárgyalják pert stb., amelyek abszolút nem szokatlanok ebben a témakörben, és néha tényleg jogosan védig a céget, de legtöbbször a fogyasztó ellen használják fel megszűnjenek."

Pontosan! Ez a gyakorlat erőfölénnyel való visszaélés, ami szintén tiltott kategória.

[ Szerkesztve ]

(#468) Giovan! válasza dabadab (#464) üzenetére


Giovan!
addikt

Androidon van elég, nem muszáj iOS-re fejleszteni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#469) Dr. Akula válasza Giovan! (#468) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De nem is tilos.

(#470) Giovan! válasza bunfi (#465) üzenetére


Giovan!
addikt

Remélem semmi ilyesmi nem lesz és pártatlan bíróság tárgyalja majd az ügyet. Gondolom az Epic sem fogja hagyni, hogy az Apple "házibírói" döntsenek az ügyben.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#471) Busterftw válasza aprokaroka87 (#466) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha nem tetszik nekik a 30% amiért az infrastruktúrát és a hatalmas userbaset használják akkor igen, neki lehet állni.
De nem látni, hogy a több millió! app fejlesztői folyamatosan mennének tönkre a 30% miatt vagy forronganának folyamatosan.

Miért élnének vissza vele? A 30% sem azóta van a Googlenél, miután 70% market share elértek.

Előre van telepítve a Gapps, a gyártók kifizetik érte a licencet, mert ez kell az emberek többségének.
Ha nem kell Gapps, válassz Huaweit vagy forkolj magadnak Androidot. Esetleg gyomlald ki.

A Google ökoszisztémát ad neked, az F-Droid meg egy indie appstoret népszerűtlen appokkal.

(#472) dabadab válasza Giovan! (#468) üzenetére


dabadab
titán

Androidon van elég, nem muszáj iOS-re fejleszteni.

Nem ez volt a kérdés. Az iphone-os ügyfeleket nyilván csak iOS-es cuccal lehet elérni, az nem válasz a piackorlátozás vádjára, hogy "igen, ezt a piacot tényleg korlátozzuk, de vannak más piacok is" :D

DRM is theft

(#473) Dr. Akula válasza Busterftw (#471) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van többezernyi Fortnite szintű játék a storeban, ahol a 30% sáp nagyobb mint az áruház fenntartási költség?

(#474) aprokaroka87 válasza Busterftw (#471) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A kisebb app fejlesztők esetén nem tudni hogy mennyire nyereséges vagy épp veszteséges a dolog.

Ez persze sokmindentől függ.

(#475) Giovan! válasza dabadab (#472) üzenetére


Giovan!
addikt

Senki sem mondta, hogy az iOS ne lenne korlátozva. A vita azon megy, hogy ez jogos-e.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#476) Coyot válasza bunfi (#399) üzenetére


Coyot
őstag

Azért a k*rva annyát az almának, mert csalja az adót, és mert ez böki sokak csőrét akkor jól tönkre kéne tenni mindent amit felépített és úgy tűnik még jól is csinált?

Gondolom minenkinek dögöljön meg a tehene akkor, még a megyéd nagyobb vállalkozóinak is van offshore-ban tartott pénze igen nagy valószínüséggél - ami még mindig nem törvény sértés teszem hozzá, amennyiben a munka nem az adott országban történik, de ha nem érted miről beszélsz legalább nézz utána.

Almás eszközben nem a hw-t veszed meg, nem az az apropója, de ezt kerek perec leírja a szerződésed is, amit vételkor kötsz. Így teljesen felesleges értetlenkedni hogy megveszed a hw-t és miért nem az megy rajta amit akarsz.

Má' nem

(#477) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak tudnám hogy jutottunk el a dögöljön meg az Apple szintig... :D

(#478) nuke7 válasza Ezekiell (#443) üzenetére


nuke7
veterán

bármennyiben fogadok, hogy az így telepített appok elenyésző %-ot tesznek.
Nem is ez a kérdés, a lehetőség adott. És az átlag Jóska is tud 6-ot koppintani a telefonon ha megmondják neki, hogy hova koppintson, úgyhogy nem, nincs az ő sugarán kívül.

https://youtube.com/user/nuke7

(#479) Dr. Akula válasza Giovan! (#475) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na az meg a másik amit Coyot is mond, hogy adózni persze egyik se akar, mindegyik Írországban papírozza le a nyereségét, de a 30%-ukért verik a nyálukat, hogy az márpedig nekik jár. Holott az adózás az valóban törvényi kötelezettség, a 30%-uk meg csak kívánságműsor.

(#480) Giovan! válasza Dr. Akula (#479) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem tudom ezt miért nekem írod. Mondtam, szerintem is el kell ítélni az adóelkerülést.
De ez nem jelenti azt, hogy a két dolognak (ti. az Apple adóügyeinek és az ellene benyújtott Epic-féle keresetnek) bármi köze lenne egymáshoz. Összemosni őket csak hangulatkeltésnek jó.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#481) Ezekiell válasza Giovan! (#463) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert ebben a városban él a népesség >50%a, ergo ha bármi üzletet akarsz, akkor itt jelen KELL lenned, különben a potenciális vásárlóid felét instant bukod. Csak a fárnya maffia, ugye... :)

Ez kb az egyetlen valid érve az Epicnek - egyszerűen MUSZÁJ iOSre fejleszteniük, mert egyébként akkora market sharet buknak, amit simán nem engedhetnek meg maguknak semmilyen szempontból.

Az Applenek elég lenne annyit engednie, hogy az appfejlesztők simán odaírhassák az Apple által adott payment opció mellé, hogy "For alternative payment options, please visit our website at www.akármi.com". De nem, az Apple kapzsi, minden kell nekik. MInden IS.

(#478) nuke7 te magad írtad, hogy akkor nincs payment lehetőség az appban (ezt elhiszem neked, én nem tudom). Tehát máris nem ugyanaz a két app, aki privisioninggel rakja fel, annak kevesebbet tud az appja. Ez így nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#482) Busterftw válasza Dr. Akula (#473) üzenetére


Busterftw
veterán

Tobbezernyi nincs, de 2019 legtobb bevetelt generalo jatekok a Fortnite 1.8 milliard dollar utan, csak par pelda a top 10-es listabol.
- Dungeon Fighter Online 1.6 milliard dollar Android/iOS
- Honor of Kings 1.6 milliard dollar Android/iOS

Nem neztem meg mindet, kb 6-ot, ezek mind elerhetok Androidon es iOS-on.
Nem latom ezeket a cegeket panaszkodni, a 30% store ado utan.
Nem szegtek szabalyt, ott vannak a storeban, es termelik a gigalovet.

(#483) Busterftw válasza Dr. Akula (#479) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor szoljon errol a per.

(#484) Giovan! válasza Ezekiell (#481) üzenetére


Giovan!
addikt

Csakhogy a lakosság is önszánátból lakik a városban. Itt senki sincs kényszerítve semmire, és a feltételek is ugyanazok a kezdetek óta, szóval átverve sincs senki.

Ha megengedik az Epicnek, hogy odategye az alternative payment opióra mutató linket, akkor mégis mi marad az Applenek? Az app ugyanis ingyenes, szóval az app ára után semmit sem kap, csak az esetleges mikrotranzakciós díjakból. Miért is kellene az Applenek helyet biztosítania az fortnite számára a storejában (ahol szok száz millió usert elérhetnek ezáltal) teljesen ingyen? Az App Store-ban való jelenlét nem alanyi jog továbbra sem, feltételek vannak, amiket be kell tartani.

Arról nem is beszélve, hogy ha az Epicnek megengedik ezt, akkor jönni fog a többi nagy fejlesztő is (akiktől feltehetőleg az Apple bevételeinek nagy része származik), hogy nekik se kell, ők is odatennék inkább azt a linket az appjukba. Az meg Apple zárhatja be a Store-t, nem lesz hülye a köszönömszépenért és a kis fejlesztőktől becsorgó pár millióért fenntartani.

Kapzsi... Mindjárt az extraprofitnál leszünk, érzem én :D
Ebben a sztoriban mindenki kapzsi, de ez így is van jól. Ezért szeretjük a kapitalizmust :D

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#485) bunfi válasza Coyot (#476) üzenetére


bunfi
őstag

Bocsáss meg, visszaolvastam de sem tartalmilag, sem formailag nem írtam semmit abból, amit te leírtál.

Az off bekezdéssel kapcsolatban javasolnám, hogy tarts önrevíziót, mert amit leírtál az felvet kérdéseket az erkölcsi iránytűddel kapcsolatban. A tehénről és annak megdögléséről nem tudok nyilatkozni, de a gazdasági bűncselekmények és az úgy nevezett szürke zóna valós probléma.

Annak tudatában, hogy a bevételének a felét az USA-ban végzett gazdasági tévékenységéből szerzi és mégis az Írországban bejegyzett leányvállalatán keresztül csalja az adót a szürke zónában, miközben magát állítja be az amerikai gazdság oszlopának... hát gyomorforgató. Egyébként ez már szemet szúrt számos hatóságnak, számos cég esetében, és bizonyosan állíthatom, hogy a törvényhozás igyekszik mindent megtenni ennek a résnek a befoltozására, még ha az említett adócsalásban szerzett pénzből dőzsölő cégek ez ellen megpróbálnak mindent megtenni, még a törvényes kereteken túl is.

Nem értetlenkedek, hogy rajta, sőt, az alapján, amire nuke7 felhívta a figyelmem módomban állna tenni is. De ahogy már írtam előtte attól, hogy egy szerződés szabályos, még nem biztos, hogy jogszerű vagy jogszerű marad, ha a vizsgálatok és perek során ennek az ellenkezője derül ki (lásd. a jailbreaking nem törvénytelen).

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#486) Busterftw válasza Ezekiell (#481) üzenetére


Busterftw
veterán

Egy reklamert vagy azert hogy egy termeket hasznaljon, a 184 millio felhasznaloval rendelkezo Kim Kardashian 5ezer dollart ker, Dezso bacsi a 20 kocsmas kovetoivel meg max 5 dollart kaphat.

(#487) Coyot válasza bunfi (#485) üzenetére


Coyot
őstag

A törvénytelen offshore-t meg kell fogni a törvényes részét pedig békén hagyni, nekem is ez a véleményem, azért is írtam ezt, mert legutóbbi tudomásom szerint az ír rendszer minden jogszabálynak megfelel.
Az erkölcsi része aggályos, de perpill itt tart a törvényhozás így szerintem kár ezt akár beleszőni a jelen témába, főleg annak tudatában, hogy maga az ilyen jellegű adóoptimalizáló tevékenység globális probléma és semmi köze az Epic vs. Mindenki, még több pénzt akarok című meséjéhez.
Emiatt kifogásoltam , hogy ezt próbálod érvként beálítani akárkinek a javára is.

Monopol helyzetre nagyon nehéz lesz hivatkozni az alma ~20%-os globállis részesedése és az USA beli ~38% mellett is.

Má' nem

(#488) Ezekiell válasza Giovan! (#484) üzenetére


Ezekiell
veterán

Érdekes módon Amazonnál 15% fee-vel megelégedett az Apple, szóval nem lenne példa nélküli egy per publisher fee megállapodás.

Amúgy ha 5 USD egy skin inapp, és 5 USD a websiteon, ahova max egy link mutat (és be kell logolnod, meg megvenni, meg paypal, meg faszomtudja mi), akkor szted mekkora százalék fog websiteon vásárolni? 0. De máris nem lehetne hisztizni a monopóliumról.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#489) Giovan! válasza Ezekiell (#488) üzenetére


Giovan!
addikt

A fee csökkentése megint más kérdés (és valószínüleg a megoldás is ez lesz, mielőtt még a bíróságig jutna a dolog), de a te eredeti hozzászólásod nem erről szól.

Egészen biztos vagyok benne, hogy nem ugyanannyiba kerülne a két skin ha megkapná a lehetőséget az Epic az App Store fizetési rendszerének megkerülésére, ezt azért nem nehéz kikövetkeztetni.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#490) bunfi válasza Coyot (#487) üzenetére


bunfi
őstag

Egyelőre megfelel, de látszik, hogy ezeket a kiskapukat igyekeznek bezárni. Ponzi séma sem volt tiltott vagy voltak tudatában mekkora veszélyeket jelent, ma már tiltott, a piramisjátékhoz vagy az engedély nélküli betétgyűjtéshez hasonlóan. De persze ez korántsem jelenti azt, hogy ne lennének napjainkban is, akik megpróbálják, mint például a csütörtökön 275 milliós bírsággal megbüntetett U. Attila.

Ha az egyik fél motivációt vesézzük ki, szerintem abszolút témába vág a másik fél is, főleg, hogy az eddigi gyarkolatot teszik próbára törvényesség és gazdasági hatások szempontjából. Egyébként mindenki pénzt akar és senki sem szent, részemről a kérdés annyi, hogy melyik fél tevékenysége a legkevésbé káros egyéni, mikro- és makrogazdasági szinten.

Én találtam ~50-55% körüli adatot tartalmazó forrást. Belinkeled a tiedet?

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#491) Raymond válasza bunfi (#490) üzenetére


Raymond
félisten

"Én találtam ~40-45% körüli adatot tartalmazó forrást. Belinkeled a tiedet?"

Ezen hol latod a piaci reszesedesuket?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#492) nuke7 válasza Ezekiell (#481) üzenetére


nuke7
veterán


1) azt írtam, hogy nem tudom, hogy úgy lehet-e vásárolni app-on keresztül, mert ilyet még nem használtam. (lehet, hogy lehet)
2) az tuti, hogy ilyenkor nincs rajta 30% amit rátesz az apple - sőt, akkor se, ha az appstore-ban lévő app-ban nem lehet vásárolni, csak a saját (epic) honlapjukon.

A lényeg az, hogy lenne megoldás (több is!) hogy ne kelljen 30%-ot fizetniük, de ők azt akarják, hogy az apple szolgáltasson nekik (AppStore + payment processing) viszont nem akarnak érte fizetni.

azt nem tudom, hogy ez milyen világban fair, vagy jogos, de nagyobb összegben mernék arra fogadni, hogy a bíróság nem az epic javára fog dönteni...

DE! azt nem tudjuk, hogy az Epic végül milyen keresetet nyújt be, ez az egész cikk (és bármelyik másik is amiben nincs a konkrét bírósági kereset bemásolva) csak egy PR/marketing fogás, amivel az Epic próbálja a közhangulatot maga mellé állítani... :N
(és aki ismeri kicsit jobban ezeket a rendszereket, az tudja, hogy az epic csak zsarolni akarja a viszonylag sok felhasználójával az apple-t, de azért valószínűleg ez nem fog sikerülni. Azt tudom elképzelni, hogy különmegállapodás keretében mondjuk ők csak 15% fizetnek majd az AppStore használatáért vagy valami hasonlót)

https://youtube.com/user/nuke7

(#493) bunfi válasza Raymond (#491) üzenetére


bunfi
őstag

Rossz grafikon volt megnyitva és annak a számait és linkjét másoltam, javítottam.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#494) Coyot válasza bunfi (#490) üzenetére


Coyot
őstag

2019es adat volt, fellapoztam a guglit és megnéztem az első linket. De most pl kiemelt találati content szerint 57% az usa-ban az alma részesedése , más oldalak szerint meg tavaly 40 körül volt, az idei év pedig nem lefutott de az előző link szerinti is nőttek a számaik, csak tudnám melyik hiteles forrás...
A te forrásod számomra fizetős, én nem látom.

Má' nem

(#495) bunfi válasza Coyot (#494) üzenetére


bunfi
őstag

Rosszat linkeltem be, javítottam, pont arra, amit te is linkeltél. Igen, fogós kérdés napjainkban a hitelesség kérdése sajnos... :(

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#496) Dr. Akula válasza Giovan! (#480) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát csak annyi hogy amíg a törvényi kötelezettségüknek röhögve intenek be, addig milyen jogalapjuk van egy nemtörvényi vágyálmuknak? Azon kívül hogy megtehetik, bár ez jogalapnak sose számított. Ha ők is megtehetnek dolgokat, akkor mások is. Pl. az Epic.

(#492) nuke7: "A lényeg az, hogy lenne megoldás (több is!) hogy ne kelljen 30%-ot fizetniük, de ők azt akarják, hogy az apple szolgáltasson nekik (AppStore + payment processing) viszont nem akarnak érte fizetni."

Ha jól tudom ez az Apple (és a Google) adózási stratégiája is. Most visszanyalt az Epic fagyi.

[ Szerkesztve ]

(#497) Ezekiell válasza nuke7 (#492) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tessék, a kereset itt van: [link]

Ja h nem tudod, akkor félreértettem, bocs. A provisioning és az app store install nem egyenlő opciók semmiképpen, kár ezt erőltetni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#498) Giovan! válasza Dr. Akula (#496) üzenetére


Giovan!
addikt

Hát csak annyi hogy amíg a törvényi kötelezettségüknek röhögve intenek be, addig milyen jogalapjuk van egy nemtörvényi vágyálmuknak?

Azon kívül hogy nem tiltja a törvény a szabályzatban foglaltak betartatását? Semmi.
Mi alapja van az Epicnek megszegni ezt a szabályzatot? Ja hogy az ő értelmezésük szerint a szabályzat sérti a törvényt. Hát ok, akkor hajrá, ismertessék el ezt a bírósággal is, mert ez így kevés.

Ha ők is megtehetnek dolgokat, akkor mások is. Pl. az Epic.

Pont azért perel az Epic, mert nem teheti meg azt, amit meg akar. Szóval ja, az elképzelés meg a valóság az két dolog, és egyelőre egyáltalán nem biztos, hogy az Epic elképzeléséből valóság lesz. De mondom, hajrá, kíváncsi leszek a sztárügyvédek érvelésére, ha még mi amatőrök is ilyen jól el tudunk vitázni ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#499) #52931072 válasza Dr. Akula (#496) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nem nyalt vissza, mert az epic nem fizet, az apple nem szolgáltat. Az apple bukik 30%-ot, az epic 70-et. Gazdaságosabb lett volna, úgy perelni, hogy közben nem lépnek ki, mert addig is csorogna a lé, a játékosok költenének. Így kb csak az ügyvédek fognak keresni.

(#500) Dr. Akula válasza Giovan! (#498) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De az adókerülést csak tiltja. Értem én hogy szeretnek mazsolázgatni a tövényekből, csak a szimpatikusat betartani, a többire meg szarni, de hát nem csak ők vanak ezzel így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.