Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem félünk a flémtől, lehet hozzászólni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Inkább nem írom le, hogy milyen egyszerű az igénylés az OTP-nél, ha netbank szolgáltatást szeretnél rendelni. Az meg nem is írom le, hogy 3 perc és lehetett is használni. ;)

(#3) Batman válasza bambano (#1) üzenetére


Batman
őstag

A történet végéhez van hozzászólásom, nekem CIB-nél van netbankom évek óta , de még nem volt vele problémám. Nem si emlékszem mikor jártam utoljára bankban, mert amit kell ott el tudom intézni.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4) bLaCkDoGoNe válasza bambano (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A CIB-nek tényleg nagyon jó az internetbankja, megelégedéssel használom több éve. Az OTP-vel már nem vagyok elégedett, de szerencsére ''ő'' már csak egy fakuló rossz emlék.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egyik kolléga a netbankos rendszerekről írta a szakdolgozatát. Ő azt mondta, hogy OTP és a CIB tud szolgáltatást nyújtani ezen a téren. Többieket el lehet felejteni.

Egyébként párom is elkövette az ERSTE banknál a netbankos ''merényletet''. NEki 2 hét vola, ameddig megkapta a belépő kódot , meg a többi vackot. :U

[Szerkesztve]

(#6) Nimrod


Nimrod
addikt

Raiffeisen-nél van egy kifejezetten netes számlám, alapból van netbank és telefonos support, teljesen meg vagyok velük elégedve. Ha esetleg be kell mennem a bankba, akkor is végzek pár perc alatt. OTP-re inkább nem mondok semmit, nem vagyok velük túlságosan megelégedve.
Ha meg Erste bank, azt meg az Ödönnek találták ki. :U

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hehe, eddig bármennyi bankkal is volt valamilyen kapcsolatom, az összessel komoly problémák voltak.

1. OTP - hosszabb időre külföldre mentem, és elfelejtettem visszafizetni a folyószámlahitelemet (ez hiba volt, de akkoriban max 20000 Ft lehetett, szóval nem volt nagy összeg, még talán nem is használtam ki teljesen). Jött az első felszólítás, az édesanyám befizette a pénzt. Azóta is feketelistán vagyok náluk, pedig ez már 7 éve történt, és nem tudok lekerülni a listájukról.

2. Budapest Bank - Visa Classic debitkártyám lejáróban, betelefonálok a hó végén, hogy most mi van, 1 hét és lejár a kártyám, és sehol az új. A válasz, hogy már postáztuk X (nem emléxem a pontos számra) hónapja, és már rég meg kellett volna érkeznie. Mire én, denemjött. Jó, akkor letíltják, és újat rendelnek nekem. Na de nem nyugodtam, bementem személyesen is egy szabadnapomon. Mit ad isten, ott volt a fiókban a bankkártyám, természetesen letíltva. Ügyintéző telefonál, semmi baj, jön a következő, oda a fiókba. Miazisten, mondom, de én nem fogok még egy szabit kivenni ezért. Dehát nagyon sajnálják, csak a fiókba kérhetem, balblabla... Végül meglett a kártya, csak éppen változott a kártya száma és a PIN kódja is, ezért megváltoztattam a PIN-t a régire. Mint utólag kiderült, ezért is kellett fizetnem. Agyam eldurrant, átmentem egy másik bankba.

3. Citibank - 5 évig volt náluk hitelkártyám, mikor az ucsó lejáróban van, betelefonálok, hogy mi a rák van, merre van az új. Ja hát, az a fajta, ami nekem van megszűnik, ezért Januárban (Júliusban telefonáltam) küldtek nekem egy teljesen mást, azt kellett volna aktíválnom. De hát hogy a rákba tudtam volna ezt? Persze, hogy nem aktíváltam Januárban semmit, mert nem vagyok hülye, hogy 2 kártyáért fizessek éves díjat (korábban már próbálkoztak rámsózni postán egy 2. kártyát). Ja, akkor nagyon sajnálják, most már csak úgy kaphatok újat, ha újra igénylek úgy, hogy minden szokásos papírt (munkáltatói igazolás, stb) beadok hozzájuk. Agyam eldurran, 5 éves, megbízható ügyféllel ugyanúgy szórakoznak, mint azzal, aki épp beesik hozzájuk az utcáról. Mondom, jó van, majd a számlavezető bankomtól igényleg új kártyát. Jön a következő egyenlegközlő, hát mit ad Isten, levontak megint éves díjat a nem létező hitelkártyára. Agyeldurranás 2, betelefonálok, hogy mégis mi a rák van. Ja, hát van velük érvényes szerződésem, senkit sem érdekel, hogy nincs hitelkártyám, ugyanis a szolgáltatásért fizetek. MILYEN SZOLGÁLTATÁSÉRT??? Semmilyen szolgáltatást nem kapok a banktól, mióta lejárt a hitelkártyám. Jó, majd meglátják mit tehetnek. Negyedik telefonálásra sikerült elérnem (darabonként 15-20 perc, nem ingyenes hívás), hogy felbontsák a szerződést, de még mindig nem biztos, hogy lesznek olyan kegyesek, hogy eltekintsenek az éves díjtól, a nem létező hitelkártyáért.

Szóval nálam a feketelista: OTP, BUDAPEST BANK, CITIBANK

A UNICREDITtel (ex-HVB) még szerencsére semmi bajom nem volt.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

***

(#8) Batman


Batman
őstag

Nekem a Cib-nél még az is tetszik van külön számlaszám amin csak az internetes fizetést tudom bonyolítani. Általában azon nincs pénz csak ha esetleg venni akarok valamit, akkor a rendes számlárol X összeget átrakok rá, ami abban a pillanatban megjelenik rajta és így biztos lehetek bent ,hogy nem tudnak véletlenül sem lehúzni , vagy én elcseszni valamit. :)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#9) tildy válasza Nimrod (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

otp netbankja utána raiffeisen netbankja szinte kritikán aluli, ha valamit , pl. lekötést változtatni akarok, akkor telefonálni kell. Viszont jóval olcsübb mitn az otp, és nem vonnak le sokat.
Szóval felemás érzések, mert én ugye sokat netbankolok, és nem szeretek betelefonálni átutalás módosítások emg egyebek miatt.
De egyébként sokkal jobb még így is, mint az otp.

Valószínűleg mai eszemmel már a cibet választanám. Egyárban van kb a Raiffeisennel, tőlük van egy hitelünk is, ileltve egy számla, és látv aa netbankját azt mondom, igen, azt kellett volna választnaom.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) tkazmer válasza tildy (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

nekem az otp-s netbanknál lekötéshez semmiféle telefon nem kell...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) tbs


tbs
addikt

K&H netizéje is pilótavizsgás erősen. Olyan OTP fíling, kékfehérben.

CIB netbank +1. Királyság.

(#12) tildy válasza tkazmer (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

:W :W :W
Nekm sem, sőt a raiffeisennél sem.
Viszont a betét feltörésénél már kell a rafinál. OTP netbankja éppen ezért etalon volt (amíg a cibét nem láttam)

OTp iszonyat lehúzós, mindig havi 1000 forintokat húztak le rólam (több készpénzfelvért miatt: ez nekem havi 3-4 alkalom kb. ). Mióta raiffeisenes vagyok, ez jó, ha havi 300 ft.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) juliabrilke válasza tildy (#12) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mire húznak le havi 1000Ft-t? A netbank szolgáltatásra? Nekem valami 350Ft..

[link]

(#14) dabadab válasza Nimrod (#6) üzenetére


dabadab
titán

Ott a multkor meg nem volt SMS-es megerosites, anelkul meg ... hat inkabb, koszi, de nem.

DRM is theft

(#15) tildy válasza juliabrilke (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Elmondom:
Ha azt akarom, hogy sok készpénzfelvét legyen ingyen, jópár ingyen átutalással, az havi 1200 ft körül van.(online vagy mi a csomag neve)

Ha nem akarom ezt, hanem alap számlát akarok, akkor havi 100E ft felvétele mennyibe is kerül? Valami 500 ftba, otp-s automatából? + még az átutalások, meg számlavezetési díj, meg az otp direkt díjja meg egyebek... Az a röhej , hogy olcsóbb felvenni idegen automatából, mert az kevesebbet nyúl le.
Ezért váltottam, mert nekem kell az pár ingyen kp felvét (ráadásul midnegy melyik automatából) és mert nem csipázom, ha az állandó átutalásaimra havonta 40-50, a nem állandóra meg 150 ft körüli összeget lenyúlnak.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Zotya84


Zotya84
őstag

OTP-s, meg KH-s vagyok. Mindkettőnél van mobil- és ebankom is, mert kell.

Bankban, akkor jártam utoljára (nyáron, repjegy, meg szállásfoglalás céljából), mikor kellett nagyobb tételeket utalnom OTP-ről, és az ebankjuk nagyobb tételt csak mobil aláírással enged, nekem meg az még nem volt. (hála égnek szomszédasszony ott dolgozik, így bementem, magához intett (épp kevesen voltak, azok is ügyintézőnél), én elmondtam mi bajom, kért egy szlaszámot, átállította és ott, az ő gépén kipróbáltam, hogy minden oké-e, az volt.
Az ebankjuk jó, egyszerű, DE hétfőn 1400ig nagyon lassú tud lenni a sok kapcsolat miatt (ez még belefér, de néha morgolódok miatta. A bankon belüli átutalást (saját fizum) a céges szláról elküldés után azonnal teljesítik (mire átjelentkezem a saját ebankomba, addigra ott van). Anno mikor még nem volt ebank, az átutalást mindig megcsinálták, ha sürgős volt, csak a sort kellett kivárnom, ha nem volt sürgős, ment az érkeztetőbe... Nekem a tapasztalataim jók velük. Faternak volt egy kis afférja velük (a 1988ban felvett lakáshitel ki lett fizetve és két évre rá jött egy levél, hogy tartozás van (néhány ezer ft), akkor az ügyintézés f@sz volt ezért ő minden otp számláját megszüntette.

A KH ebankja is jó, viszont mivel chipkártyás, ezért 1-1,5 hét után használható csak. Amit nem szeretek benne, az az, hogy az egyenlegértesítőt nem időben küldik, tegnap például reggel 7-8 helyett csak estére ért a mobilomra.

Összességében velük sincs bajom. ÚH lekopogom, mind a két bankommal szerencsés vagyok.

Üdv.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) ollie válasza tildy (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Unicreditnál van egy online csomag (450Ft), amivel minden átutalás és havi 2 készpénzfelvét ingyenes (bármilyen automatából), és a többi kp felvét is max 75Ft (még ha max összeget veszel is ki). Szerintem nagyon jó ár.

***

(#18) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ami még nagy pofátlanság ERSTÉNÉL szerintem :
Ha nem tudsz pénzt felvenni, akkor is vonnak le költségeket. Érdekes, amikor boltban fizetsz és csak annyit ír ki a gép, hogy sikertelen. Az eladó bepötyögteti veled még 1x a kódot és a bank szépen levon tőled 2 kezelési kötséget. Ez van akkor is, ha a napi limitedet elérted. A gép nem írja ki, hogy mi a probléma, de persze a költségekkel megterheli a számládat.

(#19) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én erste/cib/otp/mkb számlákat kezelek.
-Az Erste valóban bonyolult és régebben amikor én igényeltem a netbankot akkor az ügyintéző sem tudta elmondani mit kell tennem a lentiekre magamtól kellett rájöjjek. :)

Lényegében kötsz egy telebank szerződést, kapsz egy sokszámjegyű azonosítót meg megadsz egy pinkódot, ezután felhívod a telebankot és bejelentkezel ezzel a két adattal a netbank aktiválása menüben az ügyintéző aktiválja a netbankot. Megadod a bejelentkező nevedet, kapsz még egy sms jelszót. A bejelentkezés telebank kód/felh. név/jelszó+sms visszaigazolással megy ezentúl.
Egyszer egy betéti számla kamatait nem tudták jól kiszámolni a netbank rendszerben, hibabejelentés után egy hónappal kijavították. Összességében a kezdet nehéz volt, de azóta komolyabb gondom nem volt velük.

-Cib: Nekem itt az nem tetszett hogy a netbank megerősítő jelszavamat le kellett írnom papírra a netbank igénylésekor. Meglehetősen gagyi megoldás. Emellett kp. befizetéskor többször velem töltették ki a banki adatlapot, miközben a banki ügyintéző vidáman malmozott. Nem hiszem hogy az én feladatom hogy helyettük adatlapokat töltsek ki. Ezen kívül jól használható a számla, megfelelő a netbank is.

-MKB: Eddig ez a bank jött be a legjobban, számlanyitáskor kezembe nyomták lezárt borítékban az előre generált netbank/telebank belépési kódokat, amit azonnal a számlanyitás után használni is lehetett. Az ügyfélkiszolgálás is példás volt eddig mindíg, olyan amilyennek lennie kéne minden bankban (belváros V. kerületi fiókok). A netbank felületekből is ez tetszik a legjobban. 28 év alattiaknak nagyon kedvező árú számlacsomagjuk van: [link]
(95FT, havi két ingyen kp. felvét idegen ATM-ből is,ingyen netbank,ingyen sms kártyaőr)
-OTP: minden szempontból katasztrófa, átutalási számlához netbankot akarok igényelni de azt nem lehet mert akkor csináltassak bankkártyát is hiába mondom hogy arra nekem nincs szükségem, ez se megy az se megy, sorbanállás, örülj hogy kiszolgállak felfogású ügyintézők, drága szolgáltatások.

[Szerkesztve]

(#20) bambano válasza Flashcash (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A mai nap után, tartok tőle, addig álljanak fél lábon, míg én netbankot aktiválok az ersténél...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) tildy válasza tildy (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Tévedtem, raiffeisen is f*s.

Most kaptam egy levelet, melyben elutasítottáka folyószámlahitel igénylésem (50E ftos keretet igényeltem, ez olyan, mint egy A-hitel)
''bankunk a hiteligenylest azert volt kenytelen elutasitani , mert az igenyleshez csatolt okiratok es atz abban foglalt (penzugyi , eletkorulmenyekre, munkaviszonyra vonatkozo) adatok egyuttes figyelembevetelevel megallapitottik , hogy a hitelbiralati szabalyainknak megfelelo, biztonsagos hittelkihelyezes nem biztosithato
''

A jó édes ...-t!!! Basszus anyám havi 70 nettóra kap máshol folyószámlahitelt 50E ftig, én meg 120ra semmit? biztonsagos hittelkihelyezes nem biztosithato??? Baszki, mikor fél éve felhívtatok, ugyanennyi fizum volt, akkor biztosítható volt???? Vagy az a baj, hogy Rébuszos diákmunkabérem van, és már több mint egy éve rendszeres jövedelem érkezik a számlámra??? (akkor váltottam otpről).

Iszonyat mérges vagyok, és ezek utén mindenkit le fogok beszélnia Raiffeisenről!!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) tkazmer válasza Flashcash (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

sorbanállás, örülj hogy kiszolgállak felfogású ügyintézők,
igen, sajnos velem is ez történik(bár eddig össz. 2x voltam fiókban, mikor megnyitottam a számlát, és mikor a netbankot igényeltem). Az otp-nél nagyon sok pénzt kell ahhoz tartanod, hogy rendesen kiszolgáljanak, viszont ha tényleg sokat tartasz ott(vagy legalábbis olyan csomagod van), akkor még a se**edet is kinyalják...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) tildy válasza tildy (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja és persze úgy, hogy van 200 ezres lekötött betétem náluk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) tkazmer válasza tildy (#21) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát tudod ezek a bankok már csak ilyenek, tudok olyan emberről, akinek meg a bb nem adott hitelt, átment az otp-hez, ahol meg szó nélkül kapott több 10 millát......szerintem azért ez olyan dolog, hogy lehet, az ügyintéző elnézett valamit, vagy hasonló...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én a K&H nál vgayok, és teljes mértékben meg vagyok velük elégedve, habár eddig nem is vettem fel a kártyáról pénzt, mivel nincs mit levenni róla :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#26) corlagon


corlagon
senior tag

Mentem ma a bankomba, dolgot intézni

Hogy mit csinaltal, beleptel netbankba es...? Nem tudom kovetni.
Vagy tenyleg fizikailag bementel a bankba? En eccer voltam az Erstenel, 15 perc alatt belottek az accountot, legkozelebb legfeljebb rabolni megyek be (bar lehet mar azt is celszerubb neten).
A netbankjukrol annyit h meg a noverem is siman kezeli, pedig az o technikai iranyultsagarol annyit hogy pl windows explorert hasznal fajlkezelesre.
Nekem 2 ev alatt semmi gondom nem volt veluk, asszem kemeny 99 foring a havi szamlavezetesi dij. Vagy 199 F?
Szoval sajnos nem tudom aterezni a problemadat, persze megertem ha valaki pl fel a netbankolastol.

(#27) bambano válasza corlagon (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Rögtön az első mondatnál leragadni elég ciki szerintem :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) bambano válasza tildy (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Most meséljem el neked, hogy az erste nekem nyár elején küldött egy szép nagy összegről szóló ajánlatot, hogy adnának nekem ekkora kerettel hitelkártyát. Megkérdeztem, hogy látja-e a számlaegyenlegemet, azt mondta, igen. Mondom akkor mia rossebnek ajánlgat nekem hitelkártyát?

Majd ugyanez a banda augusztusban pont a negyedéről szóló ugyanilyen ajánlattal keresett meg. Mitől lettem feketeseggű...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Eastman


Eastman
őstag

Húúú, ha meghallom az erstét már szétszexuál az ideg.

Egy évvel ezelőtt amikor először fizettem be készpénzt egy erste számlára a (flegma) ügyintéző a személyimet nézve elírta a keresztnevem. 12x adtam fel az albérleti díjat idáig Pest megye és Bp. különböző erste fiókjaiban, és minden egyes alkalommal meg kell küzdenem az ügyintézővel. Ebből kb. 6x úgy írták el a nevem, hogy közben a flekóm a kezükben volt. ...ja és mindegyik hozzáteszi, hogy ''most javítottam, ezentúl rendben lesz''.
A megjegyzés rovatról ne is beszéljünk.
Az egyik gyökér egyszer beírta kompletten az állandó lakhelyem. Egy nagyon idős házaspártól bérlem a lakást, szerintetek mit gondolhatnak rólam? Egyszer ilyen név egyszer olyan, ilyen megjegyzés egyszer olyan. Nem képesek a ''bankban'' kétszer ugyan úgy kitölteni azt a kibe..szott pénztárbizonylatot. ...és ez az emberi tényező. A sok dilettáns.

A héten fel kell adnom a lóvét, de már borsódzik a hátam tőle. :(((

MOD: ''legkozelebb legfeljebb rabolni megyek be (bar lehet mar azt is celszerubb neten).''

:DDD ''...célszerűbb'' Bazz! Ez jó volt! :))


[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Erste? A hátam közepét. Hogy miért? Hát tessék.

Lányom kijelentkezett a lakásomból tavaly novemberben. Új címét személyesen(!) jelentette be a bank alkalmazottjánál. Billentyűn pötyögés, mosolygás, minden rendben, köszöni az Erste.

Nos, idén áprilisban is címemre érkeztek lányom hivatalos levelei. Megúntam, asztalra csaptam, utolsó levél kézbe, mentem az Erste fiókba. Biztonságikám elém állt, én meg mondtam neki, hogy ügyintézőre van szükségem. Mindjárt intézkedik, mondta nyugtatóan. Cirka hat fakkban unatkoztak az alkalmazottak, és az első szólt is, hogy mehetek. Mehettem. Nem kért, hogy fáradjak oda, hanem engedélyt adott. Biztonságikám határozottan mutatta, hova menjek. Ha elmondtam volna neki, hogy ő hova menjen, biztos megsértődött volna. Tényleg az a dolga, hogy dirigáljon? Dirigáljon annak, aki valaha bármit is a szájába adott. Nos, engedelmes pór lévén oda bátorkodtam az engedélyt adó alkalmazott színe elé. Hellyel nem kínált, így nem ültem le, bár kínálta magát a szék. Köszöntem, mert így neveltek, alkalmazottkám fapofával jöttöm okát tudakolta. Levelüket letéve mondtam, hogy nem nekem címezték, legyenek szívesek a lányomnak küldeni. Alkalmazottkám elnézően mosolyogva kérdezte, hogy találkozom-e a lányommal, mert akkor ugye át tudom neki adni. Pumpa fel, beszív, nem mozog, kifúj, megnyugszik. Barátságosan érdeklődtem, hogy ugyan mi köze családi kapcsolataimhoz, és miért akar arra kényszeríteni, hogy az általa képviselt bank hibáját én orvosoljam. Közönyös vállvonogatás, menjen be a lányom személyesen, intézze dolgait. Megkapaszkodtam, hogy ne ordítsak, és közöltem alkalmazottkámmal, hogy mindez fél éve megtörtént. Nem érdekelte, a monitor érdektelen adatokat mutatott, ő pedig nem kalimpált a billentyűkön, hátha nekem lenne igazam. Megemlítettem alkalmazottkámnak a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget, erre is a vállát vonogatta unottan. Ekkor a lényegre tértem. Mondtam neki, hogy marhára nem érdekel a bank tévedése, több levelet nem vagyok hajlandó fogadni, hiszen nem vagyok az ügyfelük. Címezzék a lányomnak, ő bízik bennük, én ugyan nem. Levél az asztalon, ügyintézőkém reklamál. Nem nekem szól, mondom én, és elköszönök. Se egy viszlát, se egy puszi. Egye fitty, megyek. Biztonságikám fölém tornyosul, aztán kienged.
Utóélete a történetnek.
E-mail a banknak, minden pontosan leírva. Válaszukban buta kérések, mint a lányom ''mittudoménmilyen'' kódja, meg egyéb baromságok. Válaszoltam, és megtiltottam nekik, hogy címemet használják, hiszen személyes adat. Egyúttal megemlítettem a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget is. Betojt a bank, vagyis a képviselője. Jött az e-mail, abban meg elnézésemet kérték, és ha nem mostam volna meg a talpam, akkor is nyalnák, ilyesmi.
Azóta tudomásul vette a bank, hogy velem nem szórakozhat. Érdekes, a következő hónapban lányom címére postázták levelüket.

Ez kell? Akkor tessék kellő eréllyel fellépni a szolgáltatókkal szemben. Mi vagyunk a kedves ügyfél, a bank pedig szolgáltató, tehát szolga. Szolgáljon, dirigálni nincs joga!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) ollie válasza bambano (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem is pont ez jutott az eszembe. :D

***

(#32) Viszlát válasza Jégkokó (#25) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is náluk vagyok, mostmár 13 éve, ebből 9 éve van folyamatos aktivitás a számlámon, soha nem volt semmi problémám. A netbankjuk pedig tökéletesen működik, bármit el tudok intézni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33) Male válasza corlagon (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, olcsó a számlaveteés... csak pl nekem késedelmi kamatot számoltak fel a számlavezetési díjra... pedig végig volt pénz a számlán, csak ők késöbb vonták le valamiért. (ok, valami 5Ft volt asszem, de akkor is... ha ilyeneket hibáznak, akkor mi minden lehet még ott???)


A másik esetem: neten akartam vásárolni a bankkártyámmal. Visa Electron, amivel természetesen nem lehetett volna. Bepötyögtem a kártya számát, majd kérte a CVC kódot... hát én találtam rajta mégegy számsort, odaírtam. Persze elutasították :) Aztán jött a meglepi a következő havi számlakivonaton: levontak párszáz forintot a netes vásárlás miatt! (mégis hogyan, ha nem is stimmelt a CVC kód???)


A harmadik. Volt lekötött betétem náluk. Ismétlődő lekötés, az egyik forduló után egy nappal mentem be megszüntetni, és egyben fel is vettem volna kicsit felkerekítve a folyószámlámról. Erre úgy fizettek ki, hogy készpénzfelvételi díj a megszüntetett lekötés összegére + készpénzfelvételi díj a maradék párezerre, amivel a folyószámláról kiegészítették. (ahelyett, hogy a lekötés megszüntetésekor ''ingyen'' átkerül a folyószámlára, és onnan adja ki a pénzt, egyszeri kp felvételi díjjal... így a duplájába került majdnem).

(#34) corlagon válasza bambano (#27) üzenetére


corlagon
senior tag

Rögtön az első mondatnál leragadni elég ciki szerintem

Akkor jol erezted, h a 600 szavas iras elso mondatanak kiemelesevel milyen koncepcionalis problemara szerettem volna felhivni a figyelmet :)

(#35) EQMontoya válasza corlagon (#34) üzenetére


EQMontoya
veterán

szerintem a cikkből teljesen egyértelmüen értelmezhető a történés, amennyiben erre Te nem vagy képes, még nem kell a szerzőt b..tatni. ;) inkább olvasd végig a cikket, és rájössz, miről van szó, ne az első mondaton kötekedj, mert jó az.

Same rules apply!

(#36) corlagon válasza EQMontoya (#35) üzenetére


corlagon
senior tag

Az Erste azert balf*szkodik, mert lathatoan nincs felkeszulve arra h netbankon 3 klikkes muveleteket vki szemelyesen probal elintezni.
Mielott megkerdezned: 1. nem, nem tartom helyenvalonak a fiok hozzaallasat es munkajat, megertem a szerzo elegedetlenseget, 2. nem, nincs gondom vele ha valaki szeret bankba jarni, csak akkor a fentiekre keszuljon fel. Erre vonatkozott az elso mondatos kommentem.
Comprende?

(#37) ArchElf


ArchElf
addikt

Nekem BB-s és HVB-s (Unikredites) netbankom van. A BB-vel meg vagyok elégedve, frankón működik minden rajta. Bár aki korábban a NetPIN-t használta sírdogálhat kicsit, de szerintem eleve elvetélt ötlet volt és nem is bánkódtam, amikor eltörölték.
A HVB Spektranet viszont egy rakás sz@r. Utaláson kívül semmire nem jó, elküldött utalást nem lehet mégegyszer megismételni, hiába van napi limit, ez nem az adott napon történő átutalásra, hanem az adott napon rögzített átutalásokra vonatkozik. (WTF?)
Adatváltoztatás csak fiókban, limitváltoztatás csak fiókban, nincs jelszólejárat... Soroljam még? (ja és az oldal még digitális-aláírás hibát is dob) Láma banda. Ha nem lett volna ''kötelező'' ott vezetnem a számlát, nem jöttem volna át a BB-től.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#38) bambano válasza corlagon (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

De a bank arra sincs felkészülve, hogy nekem legyen netbankom 3 klikkeléssel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

BB-vel küzdöttem mostanság, mondom nekik, hogy a bt most nem termel, kellene egy olcsóbb csomag a havi 4000 forintosnál, ugyanis nincs forgalom. Meg különben is, most nyitottam a kft-re netes folyószámlát, ott 500 Ft a havi díj. Nem és nem... Felmondtam 15 év után. Rugalmatlan f@szkalapok...

Nem tetszik, hogy negyedévente új jelszót kell adni, mindig kínszenvedés kitalálni egy olyan jelszót, amit még nem használtam.

Klikkbankot (Erste) nyitottam (500 Ft-os), hát nagy küzdelem volt, mire az működött.... most már működik, de mire ide eljutottunk, majdnem visszaléptem.

MKB-nál van a floppilemezes netbank, ez végülis működik, de hiányolom a mobiltelefonos azonosítót.

OTP: iszonyú lassú, nehézkes....

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#40) neduddki válasza tildy (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mot mit hisztozel sajat fajtadnak fizecc ha ma nem vagyfalusi:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41) maross


maross
veterán

en teljesen elegedett vagyok erstes netbankommal. mindent nyomon lehet kovetni, a kezelofelulet szerintem attekintheto es praktikus. utalgathatok ide oda, idoben megerkezik...nem ugy mint otp->erste, neha egy hetbe telik, nice. az elejen nekem is voltak macerak, vagy haromszor be kellett telefonalnom hogy ugyanmar mi a helyzet (mar nem emlekszem hogy a telebankra vagy netbankra vartam eppen), de aki raer az elejen 2 hetet varni, szerintem megeri. de amiota kinyogtek a netbankos azonositot, egyszer sem volt problemam.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#42) moma válasza Batman (#8) üzenetére


moma
őstag

és ez minden számlához jár vagy igényelni kell? cibes vagyok, de ezt nem is hallottam, hogy van :B
amit én utálok egyébként az a rendszeres levél a havi pénzmozgásokról. csak nyűg az egész, mert ki se nyitom, mert inkább a netbankot használom és kidobni sem dobhatom ki azért simán mert azért elég bizalmas dolog :O (mondjuk nem lepődnék meg ha le lehetne mondani :D )

we all deserve a bit of luck.

(#43) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

ELLA bank: folyószámla kamat 5%, számlavzetési díj 0Ft, bankártya 0 Ft, a netbankot pedig a Lloyds biztosítja és klienszoftvert adnak hozzá.

Egy éve még az ügyfélszoli is olyan volt, hogy nem volt automata, hanem csörögtél és felvették, hogy hallo :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#44) brownus válasza bambano (#1) üzenetére


brownus
veterán

csak annyit, hogy jó az erste netbankja, és biztonságos is. mindig új jelszót küldenek mindenegyes új belépéskor sms-en keresztül, sztem no para.

(van egy netbank azonosító, plusz felh.név és jelszó és ezenfelül az sms kód)

Megigényli a netbankomat, majd másfél hét múlva menjek vissza, akkor kapok pin kódot.De tulajdonképpen nem is netbankot igényel, hanem telebankot és majd a pinkóddal ott tudok netbankot igényelni.
rögtön lehet telefonálni és már aktiválják is. nekem másnapra lett meg ha jól emlékszem, de lehet még aznap du.-ra
az ügyfeles lányok kedvesek és segítőkészek voltak igen, csak hülyék a munkájukhoz.

hát, sztem járj másik fiókba...

(#19) Flashcash, Te is kifogtál egy 'szakértőt' :)

[Szerkesztve]

(#45) Jégkokó


Jégkokó
veterán

nem tudja vki, hogy hogy tudom az összes pénzt kivenni a számlámról, hogy ne vonjanak róla le semmit se?Mert ma megérkezett egy utalásom, és a 3000 ft ból maradt vmi 2600, de gondolom minden hónapban levonnak vmi díjjat, de hogy tudom egészbe kivenni?Mert az autómata csak ezreseket ad ki

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#46) Flashcash válasza KEndre (#39) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''MKB-nál van a floppilemezes netbank, ez végülis működik, de hiányolom a mobiltelefonos azonosítót.''
Ez a floppilemezes netbank mit jelent? Csak mert MKB-s vagyok 2-3 éve de még nem találkoztam vele. MKB-nál hagyományos jelszavas, és SMS aláíró jelszavas + belépésről sms-ben értesítő netbank közül lehet most választani.

[Szerkesztve]

(#47) bambano válasza KEndre (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vms-ben volt anno jó jelszógenerátor... :)

Más: ismerős nagy magyar vállalatnál dolgozik, az ő feladatköréne tartozik, hogy havi adagokban összeállítsa a pénzszállítók jelszavait. Ezeket használják, hogy azonosítsák a pénzeszsák pakolókat. Amikor egyszerre kell 30 jelszót kitalálni, az kemény, úgy oldja meg, hogy lekap egy könyvet a polcról, felüti valahol és kimásol belőle 30 hosszú szót. Na amikor egy fizika enciklopédia akadt a kezébe, azt a pénzesek nagy nagy kib.szásnak értékelték :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza brownus (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A bank választási szokásaimat nagyban befolyásolja a parkolási lehetőség. Meg két dolog sújt Hofi szerint: az aszály meg a muszáj :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) bambano válasza moma (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

cib netbankja jó és ha elektronikus számlavezetést választassz, nem küldenek soha semmi papírt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) tildy válasza neduddki (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Mivan???

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.