Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) wdx válasza janosibaja (#9341) üzenetére


wdx
őstag

Személyes vélemény, de szerintem nem kell más billentyűzet a swype mellé. Szinte mindent be lehet állítani rajta.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9352) Thunder86 válasza Tompie (#9349) üzenetére


Thunder86
tag

Szia,

Én is emiatt böngésztem elég sokáig tokot. Végül megtaláltam ezt :Spiegen Marked Armour tok P20 pro. Ez tökéletesen védi a kamerát. A kamera résznél ki is emelkedik egy kicsit a tok, ennek következtében minimálisan billeg de egyáltalán nem zavaró módon.

Én innen rendeltem: Speedshop

No Sacrifice, No Victory!

(#9353) Dale Cooper válasza kory24 (#9350) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

Én ezt a tokot használnom, ha tévét nézek a mobilon akkor mindig ki van támasztva. Sokadszori ki-be pattintás ellenére fél év után is ugyanolyan mint új korában, a kitámasztása pedig teljesen stabil, ajánlom.

I never think of the future - it comes soon enough.

(#9354) Thoty


Thoty
senior tag

Sziasztok,
tegnap éjjel jött egy új frissítés, 9.0.0.203 .
Van valakinek vele tapasztalata? A leírásban csak azt írja, hogy a google biztonsági frissítéseket (február 1.) tartalmazza, más változásról nincs szó.

Mondjuk feltenni még nem akartam, de valahogy bekapcsolva maradt az "Éjszakai frissítés" opció, és reggel már az új verzió fogadott :D

Egy hibát fedezttem fel eddig, a SIM1-en visszaállította alapértelmezettre a hívószámkijelzést, valamint újraindítás után még mindig bekapcsolja az automatikus fényerő állítást.

(#9355) kory24 válasza Dale Cooper (#9353) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm!

Megrendeltem (gyorsboltból :))

(#9356) janosibaja válasza wdx (#9351) üzenetére


janosibaja
őstag

Igazad lehet. Ez egy személyes perverzió, hogy az AnySoftKeyboardot használom régóta, mert - nem mondom, hogy igazam van -, de engem megőrjít, amikor az applikációnak ezer ötlete van, hogy én mit akarok írni, de ha én nem pontosan azt akarom amit ő, akkor felülír, mint valami hülye főnök.

(#9357) micafighter válasza janosibaja (#9356) üzenetére


micafighter
nagyúr

Auto korrekciót a legtöbb billentyűzeten ki lehet kapcsolni, nekem is első dolgom szokott lenni, mondjuk nem értem, alap beallitason miert engedélyezett általában ez a funkció.

(#9358) st3v3np3t3r válasza Thoty (#9354) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem még semmi... de legalább tudjuk már,hogy lesz lassan :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9359) wdx válasza janosibaja (#9356) üzenetére


wdx
őstag

Dettó...Így nem javít ki, csak felajánlja a helyes szót. Egyébként minden megszokás kérdése. Any-t ismerem ezer éve, nagyon jó, de fényévekkel le van maradva a swype-tól.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9360) janosibaja válasza wdx (#9359) üzenetére


janosibaja
őstag

:R

(#9361) Tompie válasza Thunder86 (#9352) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm
Mások tapasztalatát is szívesen fogadom :)

(#9362) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Sziasztok! Pár napig ingyenes az egyik fekete témám. Ha gondoljátok lessétek meg :C

[ Szerkesztve ]

(#9363) szabeska válasza Sumptuous (#9362) üzenetére


szabeska
addikt

Fhu, dejo, koszi :)

F1

(#9364) code1005 válasza Sumptuous (#9362) üzenetére


code1005
senior tag

:R

Ha lehúzom az értesítési sávot akkor ilyen sajnos...

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#9365) kory24 válasza code1005 (#9364) üzenetére


kory24
őstag

Nálam is, amúgy pedig tetszene.

(#9366) Zsocy155 válasza code1005 (#9364) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én feltettem a P10 Lite-omra, :) azon hibátlan.

(#9367) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Na kérem... visszanyalt a fagyi az USA kontra Huawei ügyben link link

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9368) CyberSoma


CyberSoma
tag

Sziasztok,

iPhone 8 ról váltva 2 napja boldog tulajdonosa lettem egy ilyen csodának :)
Van egy pár érdekesség, amivel kapcsolatban a segítségeteket szeretném kérni. (olvasgattam a fórumot, de nem találtam választ)
- Az első és leg fontosabb, hogy a kocsim gyári bluetooth rendszerére csatlakoztatva akadozik a zene lejátszás. Youtube is és a sima, telefonon lévő zenék lejátszása is. Mi a baj? Utálja a kocsim??

- Aztán a régi fotók USB-n másolása. 3500 képet szerettem volna rámásolni, de olyan irgalmatlanul lassan másolt, (3-4 órát írt befejezésre) hogy félbe szakítottam. A laptop usb 3 as...

- Bluetooth fülessel nincs hangszínszabályzó? Egy darab basszus nincs a gyári zene lejátszóval :(
Másik lejátszó kell? Vagy csak nem találom a beállítást?

Köszönöm szépen, ha segítetek.

Üdv. Mindenkinek
Karcsi

(#9369) knox83 válasza code1005 (#9364) üzenetére


knox83
senior tag

Fura mert nekem rendesen fekete.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9370) wdx válasza CyberSoma (#9368) üzenetére


wdx
őstag

Akadozik a zene bluetooth kihangosítóval: minimum érdekes... Egyébként jó lenne tudni az előzményeket. Újonnan vetted?, volt-e szoftver frissítés azóta?, ilyenek.

Lassú usb: Ha Windows intézővel másolsz adatot, kolosszális baromságokat ír ki hátralévő időnek (az mindegy, hogy a hisuite-on beül cselekedted ezt). Emiatt kár volt megszakítani. A készülék nagyon gyors belső tárral rendelkezik, és szintén usb3-as csatlakozóval, így vagy hülyeséget írt a windows, vagy valami gond van. Megint csak jó lenne tudni az előzményeket.

Basszus: bluetooth alatt nincs eq. Ehhez egy poweramp kellene, vagy egy jobb bluetooth szoftver erre a telefonra (play áruház).

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9371) CyberSoma válasza wdx (#9370) üzenetére


CyberSoma
tag

Vadonat újonnan vettem, 3 napos, az összes frissítés felment rá, most 9.0.0.195 van rajta.

Power Amp megoldotta a hangszínszabályzást, köszönöm szépen :)

(#9372) wdx válasza CyberSoma (#9371) üzenetére


wdx
őstag

Nincs mit, a többire megoldás lehet a frissítés utáni gyári adatok visszaállítása.
Nagy frissítés után erősen ajánlott. Valószínűleg 8-as android volt rajta, és most ugye 9-es... Tehát ajánlott.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9373) cintula187 válasza Thunder86 (#9352) üzenetére


cintula187
addikt

+1
Iszonyat jó hatású tok.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9374) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

code1005 & kory24: A téma alkalmazása után kell egy újraindítás, hogy minden a helyére kerüljön. Az újabban érkező értesítések már feketén fognak megjelenni! :D

[ Szerkesztve ]

(#9375) balazs0102 válasza CyberSoma (#9368) üzenetére


balazs0102
senior tag

Én eddig 2 autóval próbáltam: Skoda octavia, toyota auris. Minkettőben gyári audio rendszer és bluetooth van és szépen dolgozik.

(#9376) CyberSoma válasza balazs0102 (#9375) üzenetére


CyberSoma
tag

Remélem nem az Astrákra allergiás a teló :(

(#9377) kory24 válasza Sumptuous (#9374) üzenetére


kory24
őstag

Köszi.
Tényleg jó lett úgy
:R

(#9378) Reddevil84 válasza CyberSoma (#9368) üzenetére


Reddevil84
tag

Pár hete én is ios-ről váltottam, bár talán ez mellékes. Nekem Vectrám van és egy nokia kihangosító, ami az iphone-al hibátlanul tette a dolgát, viszont a p20 pro úgy recseg, hogy használhatatlan 🙄😔 Nem találtam megoldást még rá...

(#9379) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok,
2 kérdésem lenne:

1.) Nyomkrászás közben sűrűn előjön egy kék vonal, ami az ujjam mozgását követi. Gondolom képernyő képet lehetne vele kivágni. Vagy nem tudom. Sajna nem jöttem rá, hogy pontosan mitől jön elő, de kezd idegesíteni. Tudja valaki mi lehet ez és hogyan lehet megszabadulni tőle?

2.)Másnál is vannak gondok a Gmail szinkronizációval? Pár hete úgy veszem észre, hogy csomó idő mire megjön egy mail. Van, hogy egy óra, vagy több is. Persze ha kézzel szinkronizálok akkor frissít, de a háttérben nem akar.
Minden alap beállításon van, szinkron engedélyezve természetesen. Bluemail-lel is próbáltam, illetve Gmailt többször fel/le rakatam már. Valami ötlet esetleg?

Köszönöm szépen

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9380) vlesi69 válasza -Maci- (#9379) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nekem sem jön meg azonnal a Gmail üzenet, sem a telefonon sem a tabon. Van hogy csak akkor ha kioldom a telefont, vagy rányomok a Gmail-re. Lezárt készülékeknél nagyon ritkán értesít hogy van valami. De ahogy észrevettem minél több frissítés jön annál sz@rabb valami és ez nem csak a Gmail-re értem. A mostani frissítés óta meg nem is tetszik!

(#9381) szabeska válasza -Maci- (#9379) üzenetére


szabeska
addikt

1: telefon keresőjébe írd be hogy képernyőkép, a legalsó, 3. találatnál lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

F1

(#9382) -Maci- válasza szabeska (#9381) üzenetére


-Maci-
addikt

vlesi69; szabeska

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9383) wdx válasza CyberSoma (#9376) üzenetére


wdx
őstag

Ha továbbra is fennáll a probléma, akkor sok megoldás jöhet szóba, úgyhogy nem kell elkeseredni, vagy autót cserélni :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9384) Tompie


Tompie
őstag

Facebookon sokan panaszkodnak arra, hogy Android 9 óta rosszabbak az esti képek minősége mint Android 8 alatt.
Más is tapasztalt ilyet?

Ilyeneket olvasva kezdi elvenni a kedvem ilyen teló vásárlásától. :F

[ Szerkesztve ]

(#9385) Rotyi válasza Tompie (#9384) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarom, DE
A Facebookon a legtöbb hozzászóló nagyon diplomatikusan fogalmazva is inkompetens, a telefonjuk és az android rendszer nagyon sok funkciója ismeretlen számukra. Ebből kifolyólag fenntartással kezelném.

Ami majdnem az, az nem az!

(#9386) west76 válasza Rotyi (#9385) üzenetére


west76
aktív tag

:DDD Zseniálisan megfogalmaztad!

(#9387) st3v3np3t3r válasza Tompie (#9384) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

alapból nagyon sokan panaszkodnak a facebookon... ne legyen sértődés, de az úgymond digitális analfabéták panaszkodnak a legtöbbet, hogy ez is $z@r az is $z@r, holott azt se tudják mire írják... sokaknak csak azért van okos(ított) telefonjuk, hogy villoghassanak vele,hogy már nekik is van... az anyósom is ilyen digitális analfabéta, egyszerűen nehezére esik megtanulni kezelni az okos(ított) telefont... neki még a nyomógombos telefont is nehéz volt használni... sajnos van ilyen... a mai korosztályokban is van digitális analfabéta, aki nem hogy kezelni nem tudja, de a kezelését sem hajlandó megtanulni... na,pont az ilyenek panaszkodnak rá... az ilyenek még egy iphone xs max-ot is lefikáznának,hogy mennyire f#$határ $z@r egy telefon...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9388) Rotyi válasza Tompie (#9384) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Tudom, hogy a fenti válaszom számodra nem segítség. Csak azért írtam, mert sokszor akik hőzöngenek a romló képminőség miatt azok az almát hasonlítják a körtéhez.
Én személy szerint nem vettem észre romlást, de nem is használom gyakran. Láttam sok helyen, hogy mire képes a készülék (nem marketing képekre gondolok), ezért úgy gondolom, ha nekem nem sikerül azt a minőséget hoznom a képeimmel mint amit szeretnék, azért nem elsősorban a telefon a hibás.
A telefon csak egy eszköz, ami lehetőséget ad bizonyos szintű képek elkészítésére. Ha valaki nem tud élni a lehetőséggel azért nem egy tárgy a felelős. Másrészt sokszor szubjektív a képek megítélése, de azt el tudom fogadni nem egyforma az ízlésünk.

Ami majdnem az, az nem az!

(#9389) knox83 válasza Tompie (#9384) üzenetére


knox83
senior tag

Talán igaz, talán nem de jól mondják itt a kollégák, sok embernek fogalma sincsen a dolgokról, de hurrognak okoskodnak stb. Éppen most csináltam pár napja egy képet full sötétben:

A vonat nem állt, lassan gurult!

Ha arra gondolok, néhány éve hogy nézett ki egy sötétben készült kép és most hogyan..Nekem ez bőven elég.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9390) Tompie válasza Rotyi (#9388) üzenetére


Tompie
őstag

Teljes mértékben igazad van és én is így gondolom, de volt egy srác aki ugyan azt fényképezte ugyanolyan fényviszonyok között Android 8 majd Android 9 alól és egymás mellé a két kép látható , hogy 9 alatt fakóbbak a színek 8 alatt élénkebbek. Erre fel gondoltam arra itt is rákérdezek.
De az itt olvasottak alapján kb megnyugodtam újra és nem tántorított el a vásárlástól :)

Ez most telefon független dolog, remélem lesz, de lehet már van megoldás droid 9 alatti hívásrögzítésre, csupán csak amiatt, hogy később kijegyzetelni egy-egy beszélgetésből fontos(abb) dolgokat.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#9391) Tompie válasza knox83 (#9389) üzenetére


Tompie
őstag

Amennyire értek a fotózáshoz nekem ez egy tökéletes esti kép :B

(#9392) cintula187 válasza knox83 (#9389) üzenetére


cintula187
addikt

Igen én is ezt csodálom az éjszakai módban, hogy nincs fénycsík.
Itt is folyamatosan mentek a kocsik

Jó a tieden stabilabb a vonat.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9393) knox83 válasza cintula187 (#9392) üzenetére


knox83
senior tag

Nálam nagyon lassan mozgott a vonat, nyilván azért jobb. De a tied is teljesen vállalható:) Pro módban állványon még jobb képet lehetne csinálni..

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9394) cintula187 válasza knox83 (#9393) üzenetére


cintula187
addikt

Állványon pláne pompás persze. De itt az a "menőség", hogy a házak egy normál kézi 5 másodperces exponálásnál ramatyak lennének. Ez meg összehozza élesnek.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9395) szabeska


szabeska
addikt

Én is lőttem párat 2 hét alatt, pl ezt. Sima fotó mód, AI nélkül, még fókuszt és fénymérési pontot sem variáltam, csak előkaptam.

[ Szerkesztve ]

F1

(#9396) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok! bocsánat a gyors kérdésért, átfutottam az összefoglalót rootolásról, de ma boltzárásig el kell döntenem egy telefoncserét (lehet hogy erre a készülékre cserélném)

hívásrögzítéshez lenne szükségem rootra. ha jól értem, PIE alatt mindenképpen, de OREO alatt sem ártana mert az eddig használt és bevált app-om kéri.

ez akkor ennél a telónál felejtős? ha mégis bevállalom a garancia bukását akkor ezek a biztonsági kockázatok mennyire reálisak magyarországon, amiről az összefoglalóban írtok?
rosszabb mintha egy s9-est rootolok, valami extra kockázat van azért mert huawei?
ezt kifejtené jobban valaki, a huawei új nekem és ez ködös volt, köszi :)
:R :R :R

(#9397) st3v3np3t3r válasza Krisz1000 (#9396) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a huawei már ad bootloader feloldó kódot, így anélkül a root esélytelen...
az s9et ha rootolod visszaállíthatatlan a knox bit(tök mindegy melyik oldal mit ír, ez egy fizikai érték, úgymond egy olvadóbiztosíték,ha megszakad,annyi,végleges marad) tehát végleg bukod a garit...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9398) Krisz1000 válasza st3v3np3t3r (#9397) üzenetére


Krisz1000
tag

köszi a második részét (s9) vágom.
de mi ez a huawei kód? írsz nekik egy emailt hogy szeretnéd rootolni a készüléket, és akkor kapsz, vagy hogyan ?
köszi :)

(#9399) Tompie válasza szabeska (#9395) üzenetére


Tompie
őstag

Egy gyors kérdés, Android 9-en vagy? :B

(#9400) szabeska válasza Tompie (#9399) üzenetére


szabeska
addikt

Igen.

F1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.