Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) wdx válasza firemanus82 (#8099) üzenetére


wdx
őstag

Wifi+ kapcsold ki

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8102) firemanus82 válasza wdx (#8101) üzenetére


firemanus82
senior tag

Nincs bekapcsolva.

ADAM1337 ezt az opciót hol találom, mert a WiFi beállításanal nem találom?

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#8103) ADAM1337 válasza firemanus82 (#8102) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem update után kérdezett rá, első bekapcsolásnál.
Most perpill én se találom. :B

(#8104) mhydas99 válasza japunk (#7980) üzenetére


mhydas99
tag

Szervusz. Galeria-kepre nyomn hosszan-Szerkesztes-1. Firka (ekkor csak kezdn el a kepre irni az ujjaddal) 2. Címke ( valaszd ki a szovegbuborekot, kattints bele ey gepelj. Ezeket tudja :)

(#8105) Risard válasza firemanus82 (#8102) üzenetére


Risard
aktív tag

Vezeték nélküli hálózat/wifi/jobb felső sarok 3 pött s beállítás

(#8106) balazs0102


balazs0102
senior tag

Amúgy aki ennyire várja a frissítést az miért várja ennyire? Miben annyira jó ez a Pie, hogy ennyire must have érzés van emberekben?
Nekem már egy hete ajánlgatja de nem rakom fel az ACR miatt, de nem is érzem , hogy annyira kéne. Én nem tudok valami nagy fíccsörről amit hoz a pie?

(#8107) firemanus82 válasza Risard (#8105) üzenetére


firemanus82
senior tag

Ne haragudj de itt mit is kellene atallitani?

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#8108) omgfx válasza firemanus82 (#8107) üzenetére


omgfx
tag

Úgy látom ki van kapcsolva a wifi+.
A 9-es frissítés után csináltál factory reset-et? Ha nem, akkor azt lehet kellene.

(#8109) spuros


spuros
őstag

Sziasztok, pár napja nekem is felment a Pie. Azóta merül mint a nyeletlen balta. Aznap volt egy factory reset is. Ma éjjel repülő módban 7% merülést produkált ami több mint érdekes. Beakadó alkalmazás nincs, reboot megvolt, sehogy nem használom másként mint korábban.

Bár követem a topikot, de van esetleg ötletetek, hogy mit érdemes megnézni, kikapcsolni (vagy bekapcsolni)?

(#8110) firemanus82 válasza omgfx (#8108) üzenetére


firemanus82
senior tag

Nem csináltam FR-t, nincs időm újra belakni jelenleg a telot. De azért elég furcsa az, hogy a wifit kikapcsolja ha megszunik a WiFi jel. Mivel jobban is merül, így ha időm lesz megcsinalom az FR-t.

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#8111) knox83 válasza spuros (#8109) üzenetére


knox83
senior tag

Nekem 5% és minden ki van lőve, memória takarítás.. A p9 1v2% volt

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#8112) omgfx válasza firemanus82 (#8110) üzenetére


omgfx
tag

Ha alkalmazásokat, beállításokat megnézted, és stimmelnek, akkor sajnos az FR a megoldás. Ha ezután sem változik, akkor sajnos szerviz.

(#8113) philoxenia válasza spuros (#8109) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem simán OTA-val ment föl, nincs igazán változás, bár a memóriát az új rendszer még agresszívabban takarítja. Olyan program okozhat merülést ami nem teljesen kompatibilis a Pie-al, nekem néhány programnál jelezte ezt. A legrégibb verziójú programok a legesélyesebbek. Mivel repülő módban is merül, valami futhat a háttérben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8114) Risard válasza firemanus82 (#8107) üzenetére


Risard
aktív tag

Nem haragszom a wifi+ t kerested itt lehet kapcsolni ha jól rémlik. S erre írtam hol találod,
Próbáld meg ki be kapcsolni hátha megoldja a problémád.

(#8115) wdx


wdx
őstag

Egyébként én csináltam FR-t, néhány program azóta jól működik, de pl a zene alkalmazás kilövi állandóan magát, ha elindítok egy alkalmazást (pl total commander). Emiatt ha értékelni kellene a pie-t, akkor nulla csillagot kapna. :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8116) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek valami ötlete, hogy az Always on display funkcióban miért mutatja az időt 12 órás formátumban?
A kezdőképernyőn és a jobb felső sarokban minden tökéletes, ott 24 órás.
Köszi előre is!

(#8117) philoxenia válasza Petyus87 (#8116) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek szerint "Ez van, ezt kell szeretni!" :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8118) Petyus87 válasza philoxenia (#8117) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszönöm! :R
Épp a mai nap üzemeltem be a telefont.
Akkor nem káprázott a szemem, amikor láttam, hogy működött 24 órás formátumban is.
2-3 frissítés biztos volt, akkor ezek szerint egy ilyen letöltése után változott át 12 órásra.
Majd panaszkodok a gyártónál. :)
Más téma. Fényképezés. Ki milyen képarányt használ fotózásnál?
Mióta okostelefont használok 16:9-es képarányra állítom a fotókat. Lehet, hogy én vagyok az egyetlen, de nem bírom a 4:3-at. A P20 Pro-nál úgy látom 7 megapixeles a széles, 18:9-es verzió. Ha ilyen képeket lövök, akkor a telefon képességeihez képest nem lesznek gyatrák a felvételek? Normális fényviszonyok között még nem volt alkalmam letesztelni, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

[ Szerkesztve ]

(#8119) philoxenia válasza Petyus87 (#8118) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából jobb a teljes méret és utólag vágsz belőle, ahonnan kell.
A 40MP RAW a tuti, de azért azzal kell utólag molyolni. Maga a kameraszoftver sokat segít, a 7MP-s fotó hibrid technológiával van összerakva gyakran, sokkal gyorsabb. Ha a téma elbírja, csinálhatsz panorámát álló telefontartással, az is elég jó.
A kameraszoftverről itt jól tájékozódhatsz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8120) wdx válasza knox83 (#8111) üzenetére


wdx
őstag

Ma megnéztem, hogy mennyit merül éjszaka a frissen belakott rendszer (2 napos): 1%. Mondjuk én kikapcsolom azt az opciót mindig, hogy bekapcsolhassa a wifit, meg a bluetooth-ot akkor is, ha ki van. (Beállítások, google, hely..., speciális, wifi és bluetooth ki). Semmi hátrányom nem származott belőle, csak nem merül.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8121) knox83 válasza wdx (#8120) üzenetére


knox83
senior tag

Az komoly.. Köszi a tippet, de ki volt kapcsolva:)

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#8122) wdx válasza knox83 (#8121) üzenetére


wdx
őstag

És ha megnézed, hogy este mi volt a fogyasztó, akkor mutat valamit?

Erre gondolok:

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8123) Petyus87 válasza wdx (#8120) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Estére frissen feltöltött telefon 100%-ról reggelre 92%-ra esett. 5 legnagyobb fogyasztó alkalmazás: Google,Egészség,Messenger,A Google címtár szinkronizálása. Azt is hozzá kell tenni, hogy egész éjjel ment az AOD. Még finomítunk majd rajta, de szerintem teljesen rendben van.

philoxenia
Köszönöm a linket! Azt hiszem, a mobiltelefonnal való fotózás egy egészen új, magasabb szintre lépett.
Alig várom, hogy a cikkben olvasottak alapján én is teszteljem az enyémet.

(#8124) knox83 válasza wdx (#8122) üzenetére


knox83
senior tag

Pontosan ugyanez van nálam is, csak ez megy 23 és 6 között..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#8125) wdx válasza knox83 (#8124) üzenetére


wdx
őstag

Gyors töltővel eteted?

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8126) knox83 válasza wdx (#8125) üzenetére


knox83
senior tag

Igen, ami gyárilag volt hozzá supercharger.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#8127) wdx válasza knox83 (#8126) üzenetére


wdx
őstag

Esetleg próbáld ki egy másik kábellel, töltővel is. Én simával szoktam, csak ha sürgős, akkor szoktam szuper töltést adni neki. Hátha ez segít. Tudod, gyorsan tölt, akkor esetleg nincs ideje minden részecskének a helyére "állni", így gyorsabban is merülhet az akksi.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8128) Asbee válasza wdx (#8127) üzenetére


Asbee
veterán

Nem bántásból, de ez butaság.

(#8129) Angerfis


Angerfis
csendes tag

Sziasztok.
Olyan gondom lenne hogy nem minden értesítés jelenik meg a telefonon( youtube,1-2 játék). A telefonon Pite van és volt visszaállítás és biztonsági mentésből volt a visszaállítás . Valaki találkozott ilyennel?

"Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is"

(#8130) knox83


knox83
senior tag

Otgs pie telekomra jött dthun frissítés. 195 sehol.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#8131) Pistike1985 válasza knox83 (#8130) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Én is azt hittem pitére jön "hab", de csak a Telekom.... 🤨

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#8132) philoxenia válasza Asbee (#8128) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem az időn múlik, de gyorstöltéskor jobban melegedhet az akksi, kevesebb töltést vehet föl. Jelezhet hamarabb teljes töltöttséget is gyorstöltéskor. Persze ez minimális különbség.
Igazából a töltöttség visszajelzése mindig saccolás. Pláne az, hogy mire lesz még elég a hátralévő töltöttség.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8133) philoxenia válasza Pistike1985 (#8131) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az jött a 195-re is, nem tudom, mi frissült tulajdonképpen... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8134) Harcsai válasza philoxenia (#8132) üzenetére


Harcsai
senior tag

Nem telefon! RC autó modell. LiPo akku pakkok.
Akkumulátor kímélésről nem beszélek, mert ez pont hogy nem az! De...
Ökölszabály, hogy egy 3000mAh akkut max 3Ael töltünk. Kivéve, ha gyorsan, több energiát szeretnénk belőle kiszedni. Versenyre brutálisan megkínáljuk az akkut. Külön robbanás esetén védelmet nyújtó tasakokban, dobozban. Ilyenkor a következő merítés ciklusban több energiát fog leadni, mint ha csak csepegteted bele a naftát. Erőteljes élettartam romlás mellett persze.
Ezt csak azért írom, hogy bár gyorsabban tönkre fog menni, de még az is előfordulhat, hogy adott esetben épp hogy tovább bírja így töltve.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#8135) Asbee


Asbee
veterán

Nekem is jött ez az újabb patch, lesznek itt ota frissítések, csak várni kell.

(#8136) Rotyi


Rotyi
aktív tag

Telekomos dual SIM-re most jött egy újabb frissítés.
DT.HUN 9.0.0.5(CT)

Ami majdnem az, az nem az!

(#8137) wdx válasza Asbee (#8128) üzenetére


wdx
őstag

Meglehet, csak egy tipp volt. :) lehet, hogy buta tipp...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8138) janosibaja


janosibaja
őstag

Pitén át lehet állítani a telefonban a háttérképet valahogy? Nekem valahogy mindig ugyanazt a téli háttérképet mutatja, ha nem fényképes névjegyű számot hívok...

Akkor inkább lenne egyszínű fekete. Van rá módszer, vagy akkor fel kell tennem másik tárcsázót?

(#8139) philoxenia válasza Harcsai (#8134) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen, csak itt az akku csere nem olyan egyszerű, pótakku eleve nem játszik...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8140) knox83


knox83
senior tag

Visszatért az akku probléma. Vagyis el sem múlt. 100% letettem egy órára(edzés) screen on és 93%. Net minden ki kapcsolva

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#8141) andrys83 válasza Asbee (#8135) üzenetére


andrys83
aktív tag

Neked is otgs verzion frissült?

(#8142) fairlane001 válasza andrys83 (#8141) üzenetére


fairlane001
csendes tag

Nekem OTG-s verzióra jött ez az új Telekomos, eddig nem vettem észre semmi problémát.

(#8143) trichie16


trichie16
csendes tag

Jó a pite, nekem csak egy rohadt nagy gondom van vele. Most töltöttem PUBG-t, de igazából tökmindegy mit, hogy ha a kikapcsol a képernyő akkor bassza tölteni. Ha visszakapcsolom a képernyőt, akkor vagy folytatja, vagy nem. Megpróbáltam folyamatosan tölteni, úgy hogy ébren tartottam a képernyőt, eljutott 94%-ig, és utána nem volt hajlandó tölteni a Play Áruház. Wifi bekapcsolva, de egyszerűen nem tölti, sebességnek is 0k/s-et ír. Az internettel/wifi-vel egyébként semmi gond. Ez valami energiatakarékossági cucc, vagy teljesítmény módba kell tenni hogy folyamatosan wifi-t használjon? Mert úgy tűnik hogy kb kikapcsolja magától, pedig nem kéne.. :W

Szerk.:A Hearthstone indításnál egyébként tölti az updatet, még kikapcsolt képernyővel is, szóval úgy látszik csak a Play Áruház ilyen szar. Pedig nem találtam semmi dolgot az alkalmazásbeállításoknál ami ezt indokolná..

[ Szerkesztve ]

(#8144) andrys83 válasza fairlane001 (#8142) üzenetére


andrys83
aktív tag

Köszi. Akkor lesz ra frissites.

(#8145) V-I-D-A válasza andrys83 (#8144) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Nekem is megjött a telekomos frissítés az OTG-s 163-ra.

(#8146) andrys83 válasza V-I-D-A (#8145) üzenetére


andrys83
aktív tag

Xdan már 197et frissitik. Neked még 163?valami szolgaltatós frissités?

(#8147) simonjoe válasza Asbee (#8128) üzenetére


simonjoe
senior tag

Azért ez nem teljesen igaz! A gyors töltés hirtelen nagy áram átküldése az akkun és a rendszeren, elég nagy hőterheléssel bír, és ez nem tesz jót az akkunak.

Joe

(#8148) V-I-D-A válasza andrys83 (#8146) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Kevered a Mate 10 pro-val! Erre a 195-ös a legfrissebb.

(#8149) andrys83 válasza V-I-D-A (#8148) üzenetére


andrys83
aktív tag

Az lehet

(#8150) Tybor99


Tybor99
tag

Nekem most jött meg a telekomos Frissítés OTG-s pite 163 verzió . (dual telekomos) mostanság csak a chrome bugol megnyitáskor de ez nem a pite hibája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.