Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) st3v3np3t3r válasza apollo12 (#9850) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

írj a szolgáltatónak,a telekomosok már decemberben megkapták

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9852) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Sziasztok! Szombat óta tulajdonosa vagyok egy P20 pro-nak. Próbálom felvenni a fonalat a fórumból hozzá.

(#9853) Risard válasza apollo12 (#9850) üzenetére


Risard
aktív tag

Szerintem megjött már telenorra

(#9854) apollo12 válasza Risard (#9853) üzenetére


apollo12
veterán

nekem nem találja :/

(#9855) szabeska válasza apollo12 (#9854) üzenetére


szabeska
addikt

HiSuite?

F1

(#9856) atomka78


atomka78
tag

Üdv. Nekem Telekomnál vásárolt és és 203as. ez jó? Köszönöm

(#9857) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Sziasztok! Most fog lejárni a 2 évem Telekomnál és képbe jött ez a telefon, illetve a P30 Pro. Utóbbival nyilván az ár a probléma, viszont a P20-at megkapnám 120(!!!) ezerért a csomagomban, és mit mondjak ez rohadtul csábító. :D Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire fluid, gyors a telefon 9.0-val, mennyire sűrű 1-2 megakadás, lag? Illetve mennyire romlott az üzemidő? A jelenlegi Samsungom alig bírja már a 4 óra kijelzőt, ráadásul óránként képes 2-3%-ot is merülni készenlétben. Ezt már egy kicsit (nagyon) unom.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét! :R

(#9858) whYz válasza tesz-vesz123 (#9857) üzenetére


whYz
addikt

Hat nem egy oneplus vagy pixel a sebesseget tekintve. Boven vannak mikrolaggok, akadasok, ami persze normalis egy ilyen regi soc-tol. Custom rommal vagy kernellel ez minimalisan orvosolhato, de mivel a huawei mar nem engedi a bootloader nyitast, igy ez nalad kilove. Ha nem zavar a lassu soc, akkor p20 pro ar/ertekben biztos jobb mint a p30. Viszont sebessegben a p30 koroket ver a p20-ra.

(#9859) st3v3np3t3r válasza whYz (#9858) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezt a "régi" SoC-ot úgy mondod mint ha 10 éves széria lenne :DDD

abszolút nem lassú a készülék,ilyet nem kell állítani;)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9860) Gabesz87 válasza st3v3np3t3r (#9859) üzenetére


Gabesz87
addikt

Lassunak én sem nevezném, de mondjuk összehasonlításkepp az előző mi mix 2S-emmel érezhető a különbség a snapi 845-hoz képest!

(#9861) balazs0102 válasza whYz (#9858) üzenetére


balazs0102
senior tag

Hol vannak azok a mikrolaggok, akadások? Miből kell lépni mibe? Néhány hónap alatt én nem vettem észre, de megnézném.
Nekem s9 volt előtte...ott tényleg voltak, itt még nem tűnt fel.

(#9862) tesz-vesz123 válasza whYz (#9858) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Köszönöm, akkor végül is "normál" Android működés. :DDD

És az üzemidő 9.0-val? Azért a 4 óra kijelzőidőt megüti? Készenlétben mennyire merül?

[ Szerkesztve ]

(#9863) Rotyi válasza tesz-vesz123 (#9857) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Szerintem nem lesz problémád a sebességgel. Nálam a használatot befolyásoló akadások, lagok, nincsenek, vagy nem veszem észre. Üzemidőre 9.0 alatt sincs panaszom.
Ami más lesz, az a felhasználói felületből eredő eltérések (pl. AOD amúgy is bugos még), ezek inkább lehetnek zavaróak, de ez szokás kérdése.
P20 pro és P30 pro között csak specifikációkban tudok különbséget tenni, azok alapján nem vennék most P30 pro-t.

Ami majdnem az, az nem az!

(#9864) NoOne1976 válasza whYz (#9858) üzenetére


NoOne1976
őstag

Olyan viccesek ezek a régi már a soc, vannak akadások stb. hozzászólások. Én nem tudom, hogy ko mit csinál a telefonjával, amivel ezek előjönnek, de én átlag userként észre se veszek ilyet.

(#9865) istnag válasza whYz (#9858) üzenetére


istnag
addikt

Boven vannak mikrolaggok, akadasok,

Én nem vagyok egy elfogult márkab.zi, de ez bőven túlzás, amit írtál.

(#9866) tesz-vesz123 válasza Rotyi (#9863) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ha már az órát mutatja normálisan az bőven elég nekem. :) Persze jó dolog, ha látszik minden értesítés az AOD-n, én szeretem. De ha kibírja nap végéig, akkor erről a funkcióról szívesen akár le is mondanék. Ha jól tudom Huaweinél amúgy is van raise to wake(?). Szóval, ha kézbe veszem, rögtön látok mindent. Illetve az olvasó érintésével azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#9867) whYz válasza balazs0102 (#9861) üzenetére


whYz
addikt

Az, hogy te nem vetted eszre nem jelenti, hogy nincsenek. Anno zte bladenel is azt mondtak a fanok, hogy gyorsabb telefon nem letezhet a vilagon. Eleg ha egy jobban optimalizalt snapi 845+ telot a p20 pro melle raksz es hajtod kicsit. Feltuno a kulonbseg. Persze ha nem figyelsz ra es hozzaszoktal akkor nem veszed eszre, de attol meg lehet.

Amugy appoktol is fugg. Gyari gallery laggos szemet, quickpic meg gyors.

Eddigi tapasztalataim alapjan a kirin 970 hozza a snapi 820 szintjet fluidsagban, ami azert egy okes szint, de nem varjunk mar tole csodat. Az meg megint mas, hogy benchmarkban hogyan teljesit.

(#9868) glehel válasza whYz (#9867) üzenetére


glehel
senior tag

a fluidság nem csak a processzoron múlik.

(#9869) ptgmaster válasza tesz-vesz123 (#9866) üzenetére


ptgmaster
tag

Pont az órát nem mutatja normálisan az AOD, vagyis csak 12 órás mód lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az!

(#9870) Sumptuous válasza whYz (#9867) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Találtál már olyan kernelt, amiben benne (~engedélyezve) van a hotplug? Mert így elég "érdekes". Teljesítménymódban oké, de anélkül nem kéne az összes mag...

(#9871) whYz válasza Sumptuous (#9870) üzenetére


whYz
addikt

Nexus 6 ota mar nincs hotlug. Marmint nincs ertelme. Nem fogyaszt sokkal tobbet igy a soc, illetve jelentos sebessegnovekedes erheto el.

(#9872) Sumptuous válasza whYz (#9871) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ez azért tulzás :D Én fejlesztettem egy éve romot/kernelt, és jelentős energiamegtakarítás érhető el vele.. Igaz, az qualcomm proci volt (920) (teljesítményben hasonló mint ez a krinin, de fele ennyi mag..) ott a hotplug mpdecision névre hallgatott. Illetve ott csak 4 mag volt, és már úgy is érezhető volt a takarékosság. Szerintem itt még számottevőbb lenne a különbség. Szvsz. egyszerűbb a huaweinek inkább ígyhagyni :DD Lehetne a tejlesítménymódban kikapcsolni, alapból meg bekapcsolva hagyni. Elképzelhető, hogy dadogósabb lenne a rendszer, de akit ez nem zavar, nyerne egy extra adag képernyőidőt.

[ Szerkesztve ]

(#9873) st3v3np3t3r válasza Gabesz87 (#9860) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem csak a soc,hanem a ram is számít, a mi mix 2s-ben 8gb ram van, a p20 pro-ban csak 6... ezelött honor play-em volt, abban 4gb ram volt csak, de a p20 pro gyorsabb, pedig ugyan az a soc...

whYz: mikrolaggok? érdekes, nálam se normál módban,se teljesítmény módban sincs semmilyen akadás... a kameránál esetleg 40Mpixeles képnél vagy Pro módban 40Mpixel+RAW, videózás közben zoom váltásnál, de alap használatban,játékoknál egyáltalán nem tapasztalható akadás

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9874) Gabesz87 válasza st3v3np3t3r (#9873) üzenetére


Gabesz87
addikt

A nagyobbik 2S-ben igen! Nekem az alap 6/64-es volt. Nem szoktam teletömni hülye app-okkal, úgyhogy azok sem terhelik a telót, nem fut kismillió app a háttérben, szóval ugyanolyan felhasználási körülmények közepette szerintem a Snapdragon 845 pörgősebb, fluidabb a Kirin 970-nél. Pláne a xiaomi.eu dev ROM-mal! Az a világ legjobb szoftvere szerintem. Az ami leginkább hiányzik a 2S-ből. De ilyenkor mindig a kamerára gondolok, és az kárpótol.

(#9875) st3v3np3t3r válasza Gabesz87 (#9874) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nagyon sok függ ám a ramkezelésen... a P20 Pro nagyon sokszor gyalulja a memóriát, ez főleg háttérbe rakott böngészőn vagy játékokon látszódik, viszont nem mindig csinálja...nekem nincs bajom a P20 Pro sebességével,sem pedig a képességeivel...én sem vagyok márkab*zi,de van az márka amit nem vennék meg

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9876) Gabesz87 válasza st3v3np3t3r (#9875) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem sincs bajom a P20 pro sebességével, ne érts félre! Teljesen elégedett vagyok vele! Csak szubjektív megállapítás volt, hogy azért szerintem a Snapi 845 erősebb, mint a Kirin 970. De nem vagyok sebességfetisiszta, aki egyből Antutut, meg isten tudja miket futtat. Nem érdekel. Csak legyen gördülékeny, ne akadjon. Van amiben szerintem jobb a Mi Mix 2S (szoftver, testreszabhatóság leginkább), de sok minden másban jobb a P20 Pro. Szóval summa summarom, csak a két SoC közti különbségre utaltam. Akár telefontól függetlenül.

(#9877) st3v3np3t3r válasza Gabesz87 (#9876) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az antutuban sem lehet bízni, mert mindig más pontot ad... én a 3d markot jobban preferálom... az PC-ken is jóval elismertebb teszt program

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9878) whYz válasza Sumptuous (#9872) üzenetére


whYz
addikt

Mpdecision a qualcomm sajat hotplug implementacioja. Termeszetesen nyersz vele valamennyit, de a kerdes, hogy mennyit. Ezt nehez megmerni, talan nem is lehet. Itt azt irjak maximum perceket nyerhetsz vele naponta amit szerintem nem eri meg az egeszet.

st3v3np3t3r: Figyelj ha te nem latod akkor akar meg is mutathatnam neked akkor se latnad. Ez nem masodpercekben merheto, azert nevezik mikrolagnak. Legtobb esetben ez nem tunik fel altalanos hasznalat soran, mint a 24 fps videot is folyamatosnak latod addig, amig egy 60fps film melle nem rakjuk. Huawei nem igazan torodik az ilyen sebessegoptimalizalassal, mivel a felhasznalobazisuk ilyenekbol all mint te, akiknek ugyis mindegy (ne vedd sertesnek). Galeriat is optimalizalhatnak, de az ido es penz, es minek, ha nem zavarja az 1 bites felhasznalot.

(#9879) micafighter válasza tesz-vesz123 (#9857) üzenetére


micafighter
nagyúr

Samsung S8 es S8+rol valtva P20 Pro sokkal jobb üzemidőben. Mindet AODal hasznalom. Sebességben nincs különbség. Elsőre a huawei lassunak tunik de csak az animációk miatt, developers optionsban gyorsabbra kell venni az animaciokat es tökéletes.

Uzemidot tekintve nalam 9.0 androidos P20 Pro majdnem 2x annyit bir mint az S8+.

[ Szerkesztve ]

(#9880) tesz-vesz123 válasza micafighter (#9879) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Uzemidot tekintve nalam 9.0 androidos P20 Pro majdnem 2x annyit bir mint az S8+

Uh, nagyjából erre voltam kíváncsi üzemidő témában. Köszönöm szépen! Akkor azt hiszem eldőlt, hogy váltani kell Samuról. :) Köszönöm szépen a segítséged/segítségeteket! :R

(#9881) micafighter válasza Gabesz87 (#9874) üzenetére


micafighter
nagyúr

Max az animaciokat erezted gyorsabbnak szerintem, azt meg lehet allitgatni olyan gyorsa amilyenre akarod. A gyari huawei nekem is lassunak tunt a belakott Samsung S8+ után, de kb 10 masodperc volt atallitani és azota tökéletes.

Nem hinném hogy a soc különbséget benchmarkon kívül mashol látnád. Max gyorsabban nyit meg egy appot ami nincs a memóriában. De ha memoriabol tölti be az appokat, ott már a memoriakezeles is szamit, nem csak a SOC. Ilyen tekintetben sincs bajom a huaweivel. Amelyik appot lelakatolom és kikapcsolom rá az akksi optimalizaciot azt nem lövi ki a huawei. Xiaominal ez jóval szenvedősebb, ott 4 helyen kikapcsolod és még van hogy ugy is kilövi az appot, nem jönnek meg értesítések.

De ez csak bizonyos felhasználás esetén ütközik ki, amugy lehet észre se veszed.

(#9882) glehel válasza whYz (#9878) üzenetére


glehel
senior tag

Az EAS a jövő nem a hotplug!

(#9883) Sumptuous válasza whYz (#9878) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nemtudom, de szívesen kipróbálnám, hogy mit bírna a telefon ha menne a hotplug. Az ilyen tesztek nem igazán adják vissza az átlag felhasználó tapasztalatait. :(

Más: Halkan megjegyzem, hogy van egy csomó (22db) tokom a telefonhoz, amit felraktam az apróra, ha érdekel valakit, megtalálja. :R

(#9884) wdx


wdx
őstag

Ha már vita... Én már kipróbáltam sok készüléket, de egyik se veszi fel a harcot ezzel. Samu: sokat eszik, nincs térerő, néha megbízhatatlan. LG: kb hagyjuk is. Sony: jó, jó, de a töltő csatlakozó hamar off, a többi leeső elem meg esztétikai hiba (plusz vízállóság hiányához vezet). Pixel: hát khm...Azért ennyi bugot...nem kéne. Huawei: régen nagyon rossz volt, mára konkrétan nincs más, amit használhatsz normálisan. 7-9 óra üzemidő, elég jó kamera, nagy kijelző... És stabil. Vannak apró hibái, de melyiknek nincs? Őszintén, szívre tett kézzel, az előnyöket, hátrányokat nézve, melyik az a készülék, amelyik nap végéig kiszolgál megbízhatóan? Legközelebb a Huawei áll ehhez. Laggol? Laggol (nálam nem). Sztereó hangszóró? Igen. HDR kijelző? Igen. 40MPx? Igen. Jó minőségű képeket lehet vele lőni? Igen. Működik? Igen. Akkor mi a... Probléma?

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9885) st3v3np3t3r válasza whYz (#9878) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ne vedd sértésnek, de ha én nem veszem észre az általad vélt "mikrolagg"okat, te hogy lennél képes észre venni :DDD :F

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9886) knox83 válasza tesz-vesz123 (#9880) üzenetére


knox83
senior tag

Teljesen változó az üzemidő. Most 25%-on vagyok 1 n 18 óra üzemidővel és 5 ó 15 perc kijelző idővel. De volt 8-9 óra is egy nap mellett.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9887) knox83 válasza wdx (#9884) üzenetére


knox83
senior tag

+1

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9888) whYz válasza wdx (#9884) üzenetére


whYz
addikt

Senki nem mondta, hogy szar telo. Nem veletlenul hasznalom. Annyi, hogy meg kell tanulni elni a hatranyaival, mint kb az osszes telonal. :K

st3v3np3t3r: OK.

[ Szerkesztve ]

(#9889) NoOne1976 válasza micafighter (#9881) üzenetére


NoOne1976
őstag

Mit kellett átállitanod, hogy az S8+ után is jó sebességet kapj?

(#9890) Imilenni válasza micafighter (#9881) üzenetére


Imilenni
addikt

Nálam a belakott P20 Pro sokkal gyorsabbnak tűnik mint a friss S8 :U

Press "F" to pay respects.

(#9891) Harcsai válasza NoOne1976 (#9889) üzenetére


Harcsai
senior tag

Nagyon gonosz leszek. Nagyon! ;]
A gondolkodásod kell átállítani.
Bocsánat!!!! :))

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#9892) Harcsai


Harcsai
senior tag

Not approwed rom rottal sem tehető fel?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#9893) glehel válasza Harcsai (#9892) üzenetére


glehel
senior tag

DE! Én már tettem fel, egy pár hét elteltével approved lett :)

[ Szerkesztve ]

(#9894) Harcsai válasza glehel (#9893) üzenetére


Harcsai
senior tag

Akkor ha innen nézzük, a rootolt telefon a frissebb biztonsági csomag miatt akár még "biztonságosabb" is lehet.... :))

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#9895) tesz-vesz123 válasza knox83 (#9886) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Azért ez már azta ku***!! :Y

(#9896) glehel válasza Harcsai (#9894) üzenetére


glehel
senior tag

ha innen nézzük igen

(#9897) jose999 válasza tesz-vesz123 (#9895) üzenetére


jose999
senior tag

Ezt a véleményemet továbbra is tartom, sőt!

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#9898) st3v3np3t3r válasza Harcsai (#9894) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ennyire ne éld bele magad, hiába a rendszer javító csomag,ha ott a rootjog, tökmind1 milyen javítás van rajta,biztonsági kockázatot jelent...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9899) Harcsai válasza st3v3np3t3r (#9898) üzenetére


Harcsai
senior tag

Idézőjelek között volt.
Bár én mindig root párti voltam. P20at még nem nyitottam ki, de kódom van hozzá.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#9900) JohnDoe_Hun


JohnDoe_Hun
tag

Sziasztok. Tegnap vettem egy ilyen telót és szerettem volna a 3 hónapos kijelző garit aktiválni de azt írja h a beírt szériaszám szerint a készülék kívül esik a régiókampányon. Magyar webshopban vettem. Ilyenkor mi a teendő.
A válaszokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.