Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) st3v3np3t3r válasza Krisz1000 (#9500) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

erről nem tudok nyilatkozni, sose volt,sose láttam és sose tapiztam ilyen tabletet... szóval passzolom...

a zárt bootloadernek nagy előnye a kédzülékbiztonság...

Kizártnak tartom, hogy ex cryptomimer rig-dzsel keresnék a kódokat... azt se tudják milyen algoritmus kalkulálja ki a passzoló kódot az adott készülékhez...ami vagy jó lesz vagy nem... mert garanciát egyik sem ad... de úgy tudom egyes huawei modellek bootloader kód árusítását felfüggesztették,többek között egyes oldalak már a P20 szériához nem árulnak kódot... ennek 2 oka lehet... vagy azért mert nem találták meg a megfelelő algoritmust vagy azért mert értelmetlen,mert a gyártó kivette a fastboot rendszerből az oem feloldóparancs értelmezését, ami nélkül elég nehéz lenne nyitni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9502) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Megjött a Ugreen mágneses telefontartó. Elég jónak tűnik tapad rendesen a gyári mágneses tokhoz. [link]

(#9503) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Nektek tökéletes a Viber?
Nekem vagy késve vagy nem is jönnek be az értesítése/hívások.

(#9504) Gedeon31 válasza Axe Miskolc (#9503) üzenetére


Gedeon31
addikt

Lehet nálad is ez a gond [link]

(#9505) st3v3np3t3r válasza Gedeon31 (#9504) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

érdekes... nálam nincs gond...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9506) Gedeon31 válasza st3v3np3t3r (#9505) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam csak az Instagram hasalt el.

(#9507) Schweini válasza Gedeon31 (#9504) üzenetére


Schweini
tag

Nálam a Facebook adta meg magát.

(#9508) st3v3np3t3r válasza Schweini (#9507) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

lehet az NKI-ben toltak el valamit...:D valamelyik "szak"értő leoffolhatott egy fontos szervert :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9509) Schweini válasza st3v3np3t3r (#9508) üzenetére


Schweini
tag

Közben az Instagram is elvérzett. :D

(#9510) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

ez nem tartott sokáig... van aki már a márciusi patchet is megkapta c432 régiós p20 pro-ra link

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9511) Axe Miskolc válasza Gedeon31 (#9504) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Sajna nem ez.A Facebook cuccok tökéletesen mennek, a Viber problémás és már kb. egy hónapja.

(#9512) szabeska válasza Gedeon31 (#9504) üzenetére


szabeska
addikt

Ilyen ez a skynet :DDD

[ Szerkesztve ]

F1

(#9513) szabeska


szabeska
addikt

Üdv!

A véletlen érintések megakadályozásának bekapcsolva tartása ellenére is sokszor úgy veszem elő a telefont a zsebemből, hogy fel van oldva, beír dolgokat sms-be, belépked alkalmazásokba, stb...

203-as szoftver, hard reset volt telepítéskor.

Más készülékeken ezzel soha nem volt gond.

Híváskor működik a közelségérzékelő.

Ötlet?

F1

(#9514) st3v3np3t3r válasza szabeska (#9513) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ujjlenyomat van beállítva?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9515) szabeska válasza st3v3np3t3r (#9514) üzenetére


szabeska
addikt

:K

F1

(#9516) st3v3np3t3r válasza szabeska (#9515) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem érsz hozzá a leolvasóhoz mikor kiveszed a zsebedből? 360°-ban olvas amúgy...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9517) szabeska válasza st3v3np3t3r (#9516) üzenetére


szabeska
addikt

Természetesen hozzáérek, ha nem is előveszem, csak zsebre teszem a kezem. Ennek ellenére sem volt soha feloldás, tapicskoltam pedig első és hátsó ujjlenyomat olvasókat is véletlenül számtalanszor, Xiaomi, Samsung, etc. ki is írta, hogy ne takarjam le az érzékelőt, mert azt hiszi, zsebben van, tehát nem tud feloldani. Itt viszont, így, ebben a formában semmi értelme a véletlen feloldás megakadályozásának, mivel csak az ujjlenyomat olvasóval oldhatom fel a telefont, mert még duplakopp sincs (oké, bekapcsoló gombbal is, de az más tészta), de ez ugye nem működik. Nem is értem, miért van akkor ilyen opció a menüben :W Már sms-t is küldött el a zsebemből a telefon... hát mit, ha nem ezt kéne pont hogy megakadályoznia?

[ Szerkesztve ]

F1

(#9518) st3v3np3t3r válasza szabeska (#9517) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a p20 pro az felold,zsebvédelem ellenére is...

kapcsold ki a kijelzöt
takard le a szenzorszigetet
kapcsold be a kijelző
húzd fel a képernyőzárat
reklamálni fog az érintés-tiltási mód
de ha ugyanezt eljátszod,hogy
letakarod a szenzorszigetet
ujjlenyomattal oldod fel kikapcsolt kijelzőnél,akkor felold zokszó nélkül...

erre a legjobb az arcfelismeréses feloldás

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9519) Sumptuous válasza szabeska (#9517) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Én kikapcsoltam a véletlen érintés megakadályozását. Hozzáadtam az ujjlenyomatom, és amikor kiveszem a nadrágzsebemből a telefont, úgy próbálok hozzáérni, hogy a hüvelykujjam hozzáérjen a szenzorhoz. Így mire a szemem elé kerül a telefon már fel van oldva. Ha nem sikerült, akor jön az arcfelismerés. Ha az sem, akor marad a minta. Elég jól működik, néha mikor a mintát kéri, még gondolkodnom kell rajta, annyira ritkán látom azt a képernyőt :D

A trükk az, hogy én kijelzővel kifelé helyezem a zsebembe a telefont. Tudom, hogy így nem biztonságos, de vigyázok rá. :D

Próbáld meg te is így, vagy használj fliptokot. (Gyárit)

(#9520) szabeska válasza Sumptuous (#9519) üzenetére


szabeska
addikt

:R :R

F1

(#9521) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!
Valami szerintem nem okés a barátnőm P20 Pro-ja akkumulátorával. Készítettem képeket róla és feltöltöttem ide: [link]
Valaki tud erre mondani valamit? Ez már garanciális eset? Képernyő automatikus fényerő volt végig, háromnegyedig húzott csúszkával. Azt mondja a két óra kijelzőidő szerinte nem igaz, mert ma utazott, és szerinte út közben végig használta a telefont.
Köszi a segítséget előre is.

(#9522) wdx válasza Crucio (#9521) üzenetére


wdx
őstag

Ez kb érthetetlen hozzászólás, de megpróbálkoztam a lehetetlennel. Nos, nálatok több probléma is van. Az első, amit ti is láttok, hogy nem gyári home launcher van (microsoft féle, ami biztos, hogy nincs optimalizálva erre a telefonra, vagy csak egy visszaállítás miatt nem működik jól). A másik a telegram. Szintén ugyanez. Ezeket (csak saját és közeli ismerőseim általi észrevétel) mi nem használjuk. Bőven elég a facebook, messenger páros optimalizáltság mentessége. Viszont, a fb+mess. mellett simán ki kéne jönnie a 6-9 óra kijelzőnek. Barátnődnél kijönne a max 4 óra. Jelen helyzetben nem garanciális probléma. Egyszerűen olyan programokat használ, olyan körülmények között, amik lehetetlenné teszik a normál használat melletti üzemidőt.
Én 4 óra 40 perces kijelzőt produkáltam most, az égvilágon mindenre használtam, és még 43% van az aksiban.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9523) wdx válasza Crucio (#9521) üzenetére


wdx
őstag

Ja, amúgy videóhívás mellett nyilván negyed annyi időt bír, vagy ha 2 órán keresztül csak szelfizik, és posztol, menthetetlenül merül a készülék legalább 53%-ra, ahogy a mellékelt képek szerint. De nyugi, egy készülék se bírna még fele ennyi időt se. Lehet próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9524) micafighter válasza wdx (#9523) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valóban, Pixel 2 XL-nek se volt rossz üzemideje (na nem olyan jó mint a p20 pro), de mikor fotóztam vele, elkezdett zuhanórepülésben merülni a pixel. :K

[ Szerkesztve ]

(#9525) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Elnèzèst, de sose tudom megèrteni ezt az akksi hisztit. Nem teljesen mind1, hogy 40 vagy 20%-kal van feltève a telefon nap vègèn....

(#9526) micafighter válasza .zSoLTi. (#9525) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem mindegy, hogy pl S8+ miatt power bankot kellett melohelyen tartanom, de P20 Proval egyszer se volt eddig rá szükségem, hazafele menet még van benne 30-40% nap végére.

(#9527) glehel válasza wdx (#9522) üzenetére


glehel
senior tag

első körben azt látom hogy a Telegram meríti de nagyon.
sokat ébren tartja nem engedi mély alvó módba a telefont.

(#9528) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ezt a fóliát próbálta már valaki ? [link]

(#9529) wdx válasza Gedeon31 (#9528) üzenetére


wdx
őstag

Nagyon tetszik, még nem próbáltam, de ezt lehet, hogy kipróbálnám. :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9530) micafighter válasza Gedeon31 (#9528) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem próbáltam, de igy ránézésre ugy látom tokokkal nem nagyon lesz kompatibilis.

(#9531) Gedeon31 válasza wdx (#9529) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem minden hozzászolás dicséri, ahogy olvasom.

(#9532) Gedeon31 válasza micafighter (#9530) üzenetére


Gedeon31
addikt

Több ilyet gyártó foliáját néztem már és mind működik tokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#9533) wdx válasza Gedeon31 (#9531) üzenetére


wdx
őstag

Mindannyian tudjuk, hogy vannak jó dolgok, amiket nem mindenki tud jól használni vagy alkalmazni. Ilyenkor jönnek a negatív tapasztalatok. Sajnos ki kell szűrni, hogy melyik releváns.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9534) Gedeon31 válasza wdx (#9533) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ennyire egyszerűen fóliát feltenni telefonra nem láttam még. Elég könnyen karcolódik állítólag.

(#9535) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Akciós a gyári mágneses hátlap 615 Ft. [link]

(#9536) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Ezzel a modszerrel mukodik a hivatalos update rootolas utan?

(#9537) st3v3np3t3r válasza whYz (#9536) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

passz... szerintem sokunknak nincs rootolva a telefonja

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9538) patyi1989


patyi1989
tag

Nem tudom járt e így már valaki, de mondom 2 hónap után lecserelem a gyári fóliát mert full karcos volt. Leszedtem és alatta van mégegy teljesen korrekt karcmentes fólia. 😂😂😂😂 Ezek szerint volt egy fólia védő fólia is a telefonon. Szuper 😅😅 Csak azoknak írom akik velem együtt szentségelnek, hogy a gyári fólia könnyen karcolódik. :)

[ Szerkesztve ]

LG OLED CX 55 | PlayStation 5 | Samsung S20

(#9539) szabeska válasza patyi1989 (#9538) üzenetére


szabeska
addikt

Érdekes, nekem a feliratos "reklám"fólia alatt amit már leszedtem nyilván, egy vastagabb fólia van, és 1 hónap alatt semmi karc :)

F1

(#9540) patyi1989 válasza szabeska (#9539) üzenetére


patyi1989
tag

Pont ez a poén. Én a "reklám" fóliára hittem azt, hogy az a védő fólia. Én csak azt a fület szedtem le a fólia tetején. Még csodálkoztam is, hogy minek akarják egyből levetetni, ha egyszer fáradoztak a felrakással. :)

LG OLED CX 55 | PlayStation 5 | Samsung S20

(#9541) bikkamokka válasza Crucio (#9521) üzenetére


bikkamokka
tag

Én is használtam MS launchert az előző telefonomon. Kipróbáltam ezen is, még az elején. Aztán rászoktam az EMUI-ra, mert az MS launcherrel jelentősen rövidebb volt az üzemidőm. (Az előzőnél - Nexus 6P - nem volt jelentős a különbség az üzemidők között.)

(#9542) Crucio válasza bikkamokka (#9541) üzenetére


Crucio
aktív tag

Nekem Redmi Note 4-en sem érződik jelentős különbség MS Launcherrel és nélküle.
Egyébként amióta a komment íródott, nem volt töltve a telefon, (tehát ez a harmadik napja) belement még 2 óra kijelzőidő, és csak most ment 10% alá, igaz, energiatakarékos módban van.

(#9543) whYz


whYz
addikt

Az emui nem tamogatja a bluetooth absolute volume-ot? Hihetetlen, hogy ilyen alap androidos funkciokat is ki kell szednie a huawei-nek, hogy megnehezitse az emberek eletet. :W

[ Szerkesztve ]

(#9544) wdx válasza whYz (#9543) üzenetére


wdx
őstag

Nem csak emui gond ez.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9545) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Nem értem, hogy miért szakad meg telefonról gépre másolás közben...

(#9546) knox83


knox83
senior tag

Egészen elkepesztően undorító képeket csinál a selfie kamera. Nem szoktam használni de éppen nyaralás van és próbáltam a tájat lefotózni magammal. Az összeset töröltem, értékelhetetlen. Életlen, bluros szar... A p9 ehhez képest top volt. Nem értem miért nem csinálnak vele valamit, szerintem android 8 alatt is jobb volt..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9547) istnag válasza knox83 (#9546) üzenetére


istnag
addikt

Nekem P20 van, de szörnyű és szégyen az egész. Azért nem tudnak vele mit csinálni, mert fix fókuszos sz@r az egész 1-2,5 méterig tud fókuszálni, ott még éles én onnantól cseszheted az egészet. Ha fotó módra állítod a háttér eszméletlen zajos lesz, ha meg portréra, akkor meg elmosott. Pár szelfit akartam csinálni az összeset törölni kellett nekem is, Iphone SE -vel csináltuk a többit.

[ Szerkesztve ]

(#9548) Gedeon31 válasza knox83 (#9546) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az első nap ,amikor megjött a telefon kiszerettem volna próbálni milyen selfit lövök vele. Biztos lesz egy jó kép végre rólam,de teljesen ledöbbentem mennyire vállalhatatlan, amit csinál és próbáltam több környezetben is ,de nem jött össze. Az előző telefonom H8 volt ,de nagyon jó selfi képeket csináltam vele.

Nagy pozitívum ,hogy az előbb megjött a Huawei OTG kábel és meglepődtem milyen gyorsan másolja pendriveról a telefonra. A H8 ebben nem jeleskedett.

(#9549) philoxenia válasza Gedeon31 (#9548) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A telefont hibáztatni azért, ahogy kinézel..... ;]

Az első kamera kuka, még tükörnek is gyenge, de a legtöbben nem szelfire használjuk ennek a telefonnak a kameráját. Arra vannak megfelelő más telefonok.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9550) Gedeon31 válasza philoxenia (#9549) üzenetére


Gedeon31
addikt

Telefon nélkül is tudom hogyan nézek ki ;]

Napsütésben nem lehet vele selfit csinálni. Azért H8 telefonnal mennyivel jobb selfit lehetett minden időjárási körülmények között csinálni. Pedig az 2 évvel korábbi telefon már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.