Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) st3v3np3t3r válasza Thoty (#8694) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

próbáld ki a Here Maps-ot vagy a Google Térképet...
javaslom,hogy ellenőrizd,hogy hány műholdat lát.. ezt az appot ajánlom ellenőrzésre Play link
ez kiírja a pontosságot is

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8702) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#8701) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szerintem nagyon pontos... +/-4m

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8703) glehel válasza wdx (#8700) üzenetére


glehel
senior tag

Ez a gyári fólia szerintem nagyon jó minőségű nekem érzetre úgy csúszik mintha üveg volna és az ujjlenyomatot sem gyűjti. Ezt nem érdemes addig leszedni amíg bírja.

(#8704) cintula187 válasza akyyy (#8699) üzenetére


cintula187
addikt

A leszedő fülecskés fólia alatt van egy tartósabb fólia az üvegen. Az pár hónapig kitarthat, de már most rendelem a Nillkin üveget előre.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8705) west76 válasza cintula187 (#8704) üzenetére


west76
aktív tag

Arra készülj fel, hogy a Nillkin üveg valamiért nagyon törékeny lett, legalább is erre a telefonra. Én 3 éve legalább minden telefonomra Nillkint vesttem, soha semmi gond nem volt vele, volt olyan, hogy több, mint 1 évig volt fenn a telefonon sérülésmentesen, úgy, hogy közben a telefon azért előfordult, hogy leesett, de ez a p20pro telefonomnál már nem működik, ezen is az elejétől szeptember óta fent van a Nillkin üveg, de már 2 hónap után volt egy kis repedés rajta, mostanra pedig 6-7 repedés díszíti kisebb-nagyobb formában a telefonom, most várom az újabb üveget, de ez most nem Nillkin lesz.

(#8706) cintula187 válasza west76 (#8705) üzenetére


cintula187
addikt

Ez nem a lekerekített szélek miatt lehet?
Mondjuk a P9 -en látványosabb volt. Majd írd meg melyik vált be. Lehet a végén fólia lesz a tartós megoldás?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8707) janosibaja válasza Thoty (#8694) üzenetére


janosibaja
őstag

Beállítottad a nagy pontosságot? Iránytű kalibrálva?

Néha nekem is akkor szól, hogy kanyarodjak, mikor épp túlmentem a sarkon - kb 10 métert téved ilyenkor, ez szerintem előfordul mindegyik navinál, ha nem lát jól a műholdakra.

(#8708) V-I-D-A válasza west76 (#8705) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Nálam a Nillkin a látható kijelző széléig sem ért ki, fehér képernyőnél pl. nagyon zavaró volt, ahogy belógott a képbe. Röptettem is rövid úton.

(#8709) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Pár napja vagyok tulaja a telefonnak, még nem volt sok időm fotózgatni. Olvastam itt-ott, hogy a 153-as szoftver óta ratyi lett a kamera szoftvere (3x zoom, éjszakai mód, meg úgy overall - élesítés, agresszív szoftveres utómunka ). Tapasztaltatok ebből bármit is, vagy kacsa az egész? :D

F1

(#8710) glehel


glehel
senior tag

Ezt is lehet reklámblokkoló dns címnek használni.

AdBlock
SecureDNS can be used as an Adblocker by using a alternative hostname/address instead. The advertisements that are getting blocked can be found here. SecureDNS additionally blocks advertisements for Youtube and Spotify.

DNS over TLS Hostname: ads-dot.securedns.eu

vagy :dot-de.blahdns.com

[ Szerkesztve ]

(#8711) Thoty válasza janosibaja (#8707) üzenetére


Thoty
senior tag

A nagy pontosság az a WiFi + Bluetooth keresés engedélyezése? Az ki van kapcsolva.
Az iránytűre azt mondja a GMaps, hogy Pontosság: magas (azért bekalibráltam újra)

szerk.: igen, nekem is ilyen, szól, hogy 200m múlva tartsak jobbra, majd mikor már benne vagyok a keresztezősésben, akkor szól, hogy "tarts jobbra". Nem hiszem, hogy jelvételi problémája lett volna, ez konkrétan ma a Bécsi út - Vörösvári út sarkon volt, ahol elég messze vannak az úttól a magasabb épületek.

[ Szerkesztve ]

(#8712) st3v3np3t3r válasza Thoty (#8711) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A nagy pontosság az a WiFi + Bluetooth keresés engedélyezése?
nem.semmi köze hozzá... android pie alatt egyszerre működik már az A-GPS(ez a mobil hálózatos) és a hardveres GPS

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8713) Thoty válasza st3v3np3t3r (#8712) üzenetére


Thoty
senior tag

Igen, én is így tudtam, ezért kérdeztem, mert a beállításokban meg ez van: "Növelje a pozícionálási pontosságot azáltal, hogy" engedélyezem a WiFi és BT hálózatok keresését...

(#8714) kabalababa


kabalababa
tag

A korábbi telefonomon (LG G4) Nillkin volt, azzal meg is voltam elégedve vele.
Erre is vettem egyet (Nillkin CP+MAX 3D full glue), de a Spigen Rugged Armor tok szépen felnyomta.
Ahogy néztem, körben a széleinél nem is volt ragadós.

(#8715) tipuka válasza kabalababa (#8714) üzenetére


tipuka
addikt

és rendeltél más üveget helyette? :DDD G4-en nekem is tökéletes volt a nillkin, de mivel 1 napos még a p20 pro, nem vettem rá semmit egyelőre.

(#8716) kabalababa válasza tipuka (#8715) üzenetére


kabalababa
tag

Igen, egy Spigen-t.
Mondjuk ez se tökéletes, mert két oldalt nem tapad le kb. 1-1 mm-es csikban, de jobb, mint a Nillkin, és a tok se nyomja föl.

(#8717) janosibaja válasza Thoty (#8713) üzenetére


janosibaja
őstag

Nézd, elhittem a gyártónak, hogy jobban tudja, s bekapcsoltam ezt az opciót. Szerintem tényleg pontosabb így, bár tökéletes nyilván nem volt egy telefonnal sem.

Minimális, ki nem mutatható fogyasztást produkál, ami engem nem zavar, mert amúgy is be van kapcsolva a Bluetooth örökösen az okos karpánt és a kocsi miatt.

@st3v3np3t3r: Ami a GPS-eket illeti, tudtommal mindegyik hardveres, s a 8-as Androidon szintén működtek. Nálam napi használatban volt/van a GPS sporthoz és navihoz.

(#8718) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok, tegnapi napon csatlakoztam közètek. P20 lite-ot valtottam.

(#8719) cintula187


cintula187
addikt

Viszont van egy idegesítő problémám. PC-n több programmal (KM player) is próbáltam lejátszani vagy szerkeszteni (AVS video editor) a telefonnal rögzített videókat és video error-r kapok. Hang van kép nincs.
BS Playerrel most nézem, hogy oké. Mindegy hogy x264 vagy x265 a kódolás

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8720) wdx válasza cintula187 (#8719) üzenetére


wdx
őstag

Codec hiány? ffdshow és vagy matroska videó codec talán segít.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8721) Balázs1986 válasza west76 (#8705) üzenetére


Balázs1986
addikt

0.2mm Nillkin esetén én is ezt tapasztaltam, képes volt a zsebemben elpattanni. 0.3mm esetén nincs ilyen gondom. Persze kicsit cserébe vastagabb, ami valakinek zavaró lehet pl az ujjlenyomat-olvasónál, de én elvagyok így is vele.
Most kipróbáltam ideiglenesen egy Bakeey-t (kb feleannyiba kerül), de pár nap után már elengedett a sarkánál, úgyhogy ez csak addig marad amíg nem jön meg az új Nillkin.

(#8722) tipuka válasza Balázs1986 (#8721) üzenetére


tipuka
addikt

Te melyik eladótól vetted, dobsz kérlek egy linket? :D Lehet akkor veszek egy 0.3mm-eset.
Ugye középen is ragasztott, nem csak körbe a széleken? :D

[ Szerkesztve ]

(#8723) Gogodj


Gogodj
tag

sziasztok! valakinek csinált már olyat hogy random eltűnik másfél gb hely? a minap itthonmaradt a telefon. reggel éppen ránéztem 115.57 volt. miután kitakaritottam ami nem kell... ez után letettem. este hazaérek már csak 114.07gb elérhető. semmi nem települt. wifi,mobilnet sem ment. számomra érthetetlen. :O

Gogodj

(#8724) wdx válasza Gogodj (#8723) üzenetére


wdx
őstag

Gondolom, lapozó fájl, illetve cache előre lefoglalás...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8725) Roland861010 válasza Gogodj (#8723) üzenetére


Roland861010
addikt

Úr isten.

Most ez komoly.... Még ha 1.4Gb maradna de 114Gb....pff :W :W :W

(#8726) R3laX


R3laX
addikt

Hali!

Ma megrendeltem a telefont :K .
Erről van vmi vélemény? Elvileg teljes védelmet ad a kijelzőnek: [link]

(#8727) Gogodj válasza Roland861010 (#8725) üzenetére


Gogodj
tag

már vártam mikor köt valaki bele... kiváncsiság... konkrétan mikor megy rajt a wifi stb aztmondom oké. csak mikor itthonvan fél napig. este fetünik egy ilyen,sorry hogy érdekel.

amugy van bőven hely nincs azzal gond. mivel most kezdem belakni csunya is lenne ha nem lenne :D ;)

wdx:

ezt hol lehet látni vagy megnézni? gyári fájlkezelő semmi extrát nem mutat :( :F

[ Szerkesztve ]

Gogodj

(#8728) wdx válasza Gogodj (#8727) üzenetére


wdx
őstag

Telefonkezelőben talán. De elég, ha kinyomsz minden net kapcsolatot, kiválasztasz egy böngészőt mondjuk, amit használsz, belépsz a beállítások, alkalmazásokba, megnézed mennyi adatot használ, utána elindítod a böngészőt, cache ürítése, megint megnézed, mennyit foglal. Szinte semmit. Majd eltelik egy pár perc, és újra sokat foglal.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8729) Sumptuous válasza Gogodj (#8723) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Mesterséges Intelligencia. :) Tudja, hogy sok az a hely neked, így elhasznál egy kicsit.. Ne sajnáld tőle ;)

(#8730) st3v3np3t3r válasza Sumptuous (#8729) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8731) badmad


badmad
senior tag

Megosztok egy dolgot a rendszer vissza állítással kapcsolatban.Megint volt alkalmam megtapasztalni a jó öreg win 7 a telefon kütyüzésre a legjobb.Szenvedtem az otg-vel feltett piémel mert az istennek sem tudtam volna a 195-ös frissitésről vissza állni a 8,1-re.Másik lapimon amin win 7 fut és ezer éve pihen a szekrény tetején csodák csodája rögtön elsőre sikerült.Nem írkált olyanokat mint win 10-alatt hogy nincs hálózat(persze volt)meg hasonló ostobaságokat pikk pakk vissza álltam. :)

(#8732) Thoty válasza janosibaja (#8717) üzenetére


Thoty
senior tag

Köszönöm az ötleteket, az iránytű kalibrálása után jobbnak tűnik, pár nap alatt kiderül, tényleg így van-e :)

(#8733) vlesi69 válasza tipuka (#8692) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én egy vastagabb tokot használok mert a vékonyabb tokokból ki lóg az optika és ha asztalra teszed azon fekszik fel.

(#8734) tipuka válasza vlesi69 (#8733) üzenetére


tipuka
addikt

igen, ezt én is észrevettem, így még tokokból is jól meg kell néznem mit veszek, neked milyen van?

kabalababa: köszi a linket, ezt már más is ajánlotta, de lehet először kipróbálom a Nillkint. :D

(#8735) kabalababa válasza tipuka (#8734) üzenetére


kabalababa
tag

Akkor majd lehetőség szerint írd meg melyik Nillkint vetted meg, és az hogyan vált be.
Korábban még ezen is gondolkodtam, hogy esetleg kipróbálnám. Csak hát ennek is van ára...

(#8736) robekraptor


robekraptor
tag

Itt még senki sem használt nano kijelzővédőt? Azt írják akár 1 évig is megóv mindenféle karctól és ujjlenyomattól

(#8737) czeban válasza robekraptor (#8736) üzenetére


czeban
csendes tag

Hülyeség az egész. S7 edgemet kezeltem le vele (speedshop vásárlás a nano szutyok) és egy-két nap múlva a zsebemből kivéve egy hatalmas karc volt a telefonon. Mai napig nem tudom mi karcolta meg annyira....

(#8738) robekraptor válasza czeban (#8737) üzenetére


robekraptor
tag

Feleségem p20asát bekentem vele, 12óra száradást írt, utána kipolíroztam, majd gondoltam bátor leszek és egy szikével átlóba vágtam egy csíkot. Meg sem látszik rajta, se ujjlenyomat. Nekem nagyon bevállt. Lattam ugyanennek a 2000forintos változatát. Na az egy kalap kaki. Ez nem volt olcsó de nekünk bejött.

(#8739) cintula187 válasza robekraptor (#8738) üzenetére


cintula187
addikt

Ahha. Attól a vágástól maga a gorilla üveg mentette meg, nem az a csapvíz. :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8740) balazs0102 válasza Gogodj (#8723) üzenetére


balazs0102
senior tag

Még nyáron vettem a telefont.... de még egyszer se jutott eszembe megnézni ,hogy mennyi a szabad tárhely rajta :D :D :D

(#8741) cintula187 válasza kabalababa (#8735) üzenetére


cintula187
addikt

Az ilyen UV-s ragasztós megoldás eltávolítására lennék kiváncsi. Megy -e gond nélkül.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8742) cintula187 válasza cintula187 (#8719) üzenetére


cintula187
addikt

Erre még annyit, hogy most már sokadik videó szerkesztővel is kipróbálva (sony vegas 9, davinci resolve 15) az x265 kódolással egyik se birkózik meg. Jól írja a telefon, az x264 jobban kompatibilisebb. Azt megeszi mindegyik.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8743) kabalababa válasza cintula187 (#8741) üzenetére


kabalababa
tag

Itt egy videó egy szintén UV-s módszerrel felrakott kijelzővédő eltávolításáról, csak ez nem az általam linkelt XPRO márkájú.

Csak ugye a felrakásnál nem árt kitakarni részeket, pl. felül a hangszórót, hogy ne tudjon oda befolyni a ragasztó, mert miután az UV által megköt... :)

(#8744) kabalababa válasza kabalababa (#8743) üzenetére


kabalababa
tag

A videó lemaradt...

(#8745) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

GPS,GLONASS,BEIDOU,GALILEO műholdrendszer

A QZSS(Quasi-Zenith Satellite System) csak Japán és Ausztrália térségben működik!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8746) cintula187 válasza kabalababa (#8743) üzenetére


cintula187
addikt

Háááát én inkább maradok a simánál.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8747) knox83


knox83
senior tag

Nagyon nem tetszik a pie akku kezelése. 16rol 12re kb 2 perc alatt merült. Illetve 100rol 95re is leugrik. Android 8 alatt ilyen nem volt. Ezt kb iosnél láttam, hogy ugrál a számláló. Csak engem zavar?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#8748) tipuka válasza robekraptor (#8738) üzenetére


tipuka
addikt

Okés, hogy karcot meg ujjlenyomatot nem gyűjt, de törést, hogy bírja? :) Karc ellen meg ujjlenyomat ellen egy fólia is elég érted. Most nem b@szogatásból mondom,félre ne érts.

(#8749) Leshrac válasza szabeska (#8709) üzenetére


Leshrac
csendes tag

Ez engem is érdekelne. Vásárlás előtt állok és fontos lenne a kamera. Sok tesztben olvastam/láttam, hogy gyakran a valóságtól elrugaszkodó, túlszaturált képeket készülnek az utómunka során (mint amire ráerőszakoltak egy rakat insta filtert...). Ez így van? Jobb vagy rosszabb lett a frissítések után a kamera?

(#8750) wdx válasza Leshrac (#8749) üzenetére


wdx
őstag

Hozzávetőlegesen kicsivel jobb képeket tud csinálni, mint a P10, vagy P9 (automata módban persze), de van rajta zoom optika, és a nagyobb felbontású érzékelő miatt 10MPx-en jobb képet ad vissza, mint elődei. A hatalmas különbség sötétedés után vehető észre, illetve pro módban. Ilyenkor ugyanis a sokkal több fényt beengedő optika messze lealázza az eddigi huawei készülékeket, plusz az éjszakai mód. Hétköznapi használatra az automatikus mód tökéletes, komolyabb képeket lőni vele: állvány+mók.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.