Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Bferibörs válasza cintula187 (#8600) üzenetére


Bferibörs
addikt

elveszik

kb- fél óra ennyi adat mentése ha gyors PC-d van

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8602) #40553216


#40553216
törölt tag

A Pie telepítése után nagyon pocsék a Geekbench és az AnTuTu. Másnál is?

(#8603) feri1014 válasza #40553216 (#8602) üzenetére


feri1014
senior tag

Mi ezzel a gond? Lassú a rendszer? Nem lehet villogni a haveroknak?

Azért csökkent a pontszám, mert már nem csal a rendszer. Eddig ha indítottál egy benchmarkot, azt felismerte és feltekert mindent, amit csak lehet, amíg le nem futott. Volt is számos cikk erről. De ezt a teljesítményt máshol nem használta ki a telefon. 9.0-ban van teljesítmény mód, ha benchmark pont kell.

Bocs, gyorsabb volt másolni a korábbi hszt. Lassan kellene egy txt file, amiben össze van gyűjtve a 'naponta' előforduló kérdésekre a válasz. :))

(#8604) Harcsai


Harcsai
senior tag

Root után sem lehet vajon "belenyúlni" az aod-ba? Nem találok ilyesmit xda-n, pedig talán lenne rá igény. Esetleg egy samsung portra.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#8605) st3v3np3t3r válasza #40553216 (#8602) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

tettem fel a téma összefoglaló blogba teljesítményteszt képeket... hasonlítsd össze:) normál- és teljesítmény mód-ban készültek

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8606) #40553216 válasza feri1014 (#8603) üzenetére


#40553216
törölt tag

A hangnem olyannak tűnt, mintha hiányolnám a villogás lehetőségét? 50+ évesen aligha szempont. 😂 Pusztán jeleztem. Nem vagyok benchmark buzi, éppen ezért az ilyen tesztekre való optimalizálás „szokásával” sem vagyok tisztában. ;)

(#8605) st3v3np3t3r
Köszi.

(#8607) feri1014 válasza #40553216 (#8606) üzenetére


feri1014
senior tag

Mint mondtam, másolva lett a hsz. Visszatérő kérdésre, visszatérő válasz. :))

(#8608) Aszi10 válasza ffodi (#8541) üzenetére


Aszi10
tag

Szia!

A segítségedet kérném , mert megcsináltam mindent ahogy leírtál , nekem is üres a changelog és nem írja így ki a teljes verziót mint neked...

Mi lehet a baj?
:R
Előre is köszi!

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#8609) #40553216 válasza feri1014 (#8607) üzenetére


#40553216
törölt tag

Attól, hogy másoltad, még te voltál, nem egy automatizmus. Még. 😂

(#8610) Motaba78 válasza Roland861010 (#8581) üzenetére


Motaba78
őstag

Van, én sem toltam fel a pitét.
Majd kb 1 hónap múlva..

(#8612) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

sms küldeni nemtudok, azt írja 38as hibakód....

Kerestem az üzenetközpont szám beállítást, de nem találom.

Merre van ebben a telefonban?

(#8613) simonjoe válasza Aszi10 (#8608) üzenetére


simonjoe
senior tag

...elsőre nekem sem írt ki semmit, megtörtént a frissítés és maradt a régi verziónál. Ha feltetted, majd újra küld rá a frissítést és akkor már látni fogod, és a telefonon is megjelenik a 195-ös.

Joe

(#8614) kali válasza kory24 (#8612) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Üzenetek -> Opciók -> Beállítások -> Haladó -> SIM SMS központ

(#8615) sirokipatrik válasza kory24 (#8612) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Szia!
Nekem is volt sms problémám az elején, ugyanis az első nagy frissítés után nem tudtam elkudeni senkinek semmit. Csináltam egy gyári visszaállítást és utána jó volt. Az SMS központ számát nem lehet módosítani, csak megnézni a beallitasok-->rendszer--> telefon névjegye--> állapot és ott a legalsó.

(#8616) Motaba78 válasza #40553216 (#8611) üzenetére


Motaba78
őstag

Hát elég érdekes hasonlítás, főleg a rekesz beállítás rész. Az 1.8 rekesz mélységélessége fényképezőgépen olyan kicsi, hogy ha arcot fénykézel és a szemre fókuszálsz az orra és a füle is életlen.
A cikkben szereplő kép amire 0.95 rekeszt ír az rendes fényképezőn kb 5.6 rekesznek felel meg.
A telefon képkészítési algoritmusáról semmit nem ír.

Én azt mondom egy olcsóbb kompaktot kiválthat, de semmi több. FF-el való összehasonlítás teljesen felesleges.

(#8617) janosibaja


janosibaja
őstag

Két apró kérdés, de hálás lennék, ha mondanátok megoldást.

A Facebookon már magam sem tudom,de valahogy sikerült beállítanom, hogy csak a programokat megnyitva látok piros pöttyben számot, hogy hány újdonság érkezett, de a teló nyitóoldalán, fenn, az állapotsorban (talán így hívják), nem. Ez nekem azért fontos, mert oda csak a fontos üzeneteket várom, azokat viszont jól akarom látni.

Míg ez a beállítás Facebooknál sikerült, az Instagramnál nem... Az Insta értesítést ha a beállítások/ értesítések menüpontban kikapcsolom, akkor a programok között sem jelenik meg rajta a pötty, hogy történt valami... Hogy lehetne megoldani, hogy a programok közötti ikonon legyen pötty, de a felső értesítési/állapot sorban ne legyen értesítés? (Valahogy biztos, mert ez is a Facebook kölyke, ha egyiken sikerül, akkor a másikon is lehetne, de nem találom.)

Másik kérdés: a Gmail nektek sem jelzi pöttyel vagy számmal a jobb felső sarkában, hogy új üzenet érkezett?

Köszi! :R

(#8618) Aszi10 válasza simonjoe (#8613) üzenetére


Aszi10
tag

Köszönöm szépen a segítséget , nagy király vagy! :))
Már Nyomatja is felfelé...
Még egy oylan kérdésem lenne viszont , h ez a megoldás után magától is fognak jönni OTA a frissítések gondolom? :R

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#8619) #40553216 válasza Motaba78 (#8616) üzenetére


#40553216
törölt tag

A lehető legkisebb távolságról, kézből 54 mm-es, 35 mm ekvivalens fókusztávosággal, 16-17 cm-ről. Szerintem messze az 5,6-os rekeszhez tartozó mélységélesség alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8620) kory24 válasza kali (#8614) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Neked is ilyen telefonod van??

Csak, mert ilyen útvonal nincsen... (hacsaknem eltérő android használsz, nálam 9.0)

Ha olyan egyszerű helyen lenne én is megtaláltam volna....

Nincs is üzenetek alkalmazás, hanem csak messages (tudom angolul ugyanazt jelenti, de hát magyar nyelvű szoftveren akkor is fura

És ebben a messages beállításaiban csak ilyenek vannak, sehol üzenetközpont:

sirokipatrik

Köszi, de nekem ott sincs :(

Remélem nem kell tényleg FR csinálnom emiatt, hiszen pár napos telefon és azzal kezdtem.....

[ Szerkesztve ]

(#8621) kali válasza kory24 (#8620) üzenetére


kali
legenda

Nem, nekem Mate 10 Pro volt, meg itt a feleségem View 10-e, azon néztem most 9-es Androidon, de az alaprendszer nem tér el.
Az persze más, ha a Messages az alapértelmezett üzenetküldő alkalmazás a gyári helyett, amennyiben az nem módosítható, úgy nem áll a korábban leírt útvonal.

[ Szerkesztve ]

(#8622) kory24 válasza kali (#8621) üzenetére


kory24
őstag

Nem módosítható, nincs Üzenetek alkalmazás.

Vagyis módosítható, de csak Messenger-re, azt meg nem akarom.

Viszont így akkor sajnos a hiba továbbra is fenn áll :(

(#8623) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

FF-es 195-ös romnál másnál sem tanusított az eszköz a Google Play Áruház beállításánál?

(#8624) Rotyi válasza V-I-D-A (#8623) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Furcsa.
OTA. 195-nél az eszköz hitelesített van. Mondjuk az lenne a furcsa, ha nem az lenne.

Ami majdnem az, az nem az!

(#8625) vidaila válasza Rotyi (#8624) üzenetére


vidaila
aktív tag

Nekem meg nincs ilyen menüpont 😁

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#8626) Harcsai válasza V-I-D-A (#8623) üzenetére


Harcsai
senior tag

ff 195, nálam hitelesített

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#8627) sirály69 válasza Harcsai (#8626) üzenetére


sirály69
őstag

Szintén....

Szerver Hosting Debrecenben

(#8628) sirokipatrik válasza kory24 (#8620) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Töröld meg a SIM kartyadat. Nekem mondjuk ez sem segített, csak az fr. Speciel nekem nem írt ki hiba kódot, hanem csak szimplán nem küldte el az üzeneteket senkinek. Megkapni megkaptam őket. De hátha lesz itt valaki aki hasonló cipőben járt és megoldotta. Volt itt olyan, ő mondta nekem is hogy fr segített neki is. Valószínűleg neked is frissített egy komolyan az elején és ez nagyon bezavart valamit. Amúgy biztonsági mentesbol vissza lehet állítani az adatokat.

Apropó sms. Megint gond van, ugyanis ha megnézitek nem csinál a Google róla biztonsági mentést. Állandóan ennyit ir: Várakozás a biztonsági mentesre. Nektek is?

(#8629) Bilal válasza kory24 (#8612) üzenetére


Bilal
újonc

Nekem nyáron volt ilyen, a pontos hibakódra nem emlékszem, de nálam egy sima újraindítás megoldotta a gondot.

(#8630) vidaila


vidaila
aktív tag

Azt hogy tudom beállítani, hogy a fizikai hangerő állító gomb ne a média hangerejet állítsa hanem a csengés és figyelmeztető hangét?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#8631) feri1014 válasza vidaila (#8630) üzenetére


feri1014
senior tag

Állítod a hangerőt, csuszka alatt fogaskerék->Alapértelmezett hangerőszabályozó gomb

(#8632) simonjoe válasza Aszi10 (#8618) üzenetére


simonjoe
senior tag

Dehogy vagyok király! Az érdem ffodi fórumtársunké!!! Az Ő eljárási metodikája alapján jutottunk el idáig.
Tehát a köszönet neki jár!!, no és a többieknek is kik időt, fáradtságot nem kímélve tették közkinccsé munkájuk eredményeit. :R
Hogy lesz-e ezután már normális frissítési eljárás? Nemtom! :D

Joe

(#8633) _Moriarty_


_Moriarty_
aktív tag

Ez a digitális egyenleg nem valami hű, de jó dolog. Tiszta szarul érzem magam a számok láttán :B
Sejtettem, hogy picit függő a viszonyom a telefonommal, de ez sokk... :Y

(#8634) vidaila válasza feri1014 (#8631) üzenetére


vidaila
aktív tag

köszönöm, csak a szemem nem szúrta ki :R

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#8635) Roland861010


Roland861010
addikt

Én nem tudom sokan mit rugóztak itt az üzem időn.
AOD On 5h30min kijelző idő.
AOD off 7h15min..

Kell ennél több egy okostelefontól

Kb 40 perc telefonálás, 1óra játék, Facebook, instagram, messenger és persze Chrome + 2 fiók szinkronizált a háttérben.

Meg pár fotó.

[ Szerkesztve ]

(#8636) sirály69


sirály69
őstag

Ma ébredtem rá, hogy nem fogadott hívás végén a telefon kiad 1 üzenetjelző hangot is.
Nektek is így működik?

Szerver Hosting Debrecenben

(#8637) simonjoe válasza sirály69 (#8636) üzenetére


simonjoe
senior tag

igen :)

Joe

(#8638) Gabesz87


Gabesz87
addikt

AZt nem lehet beállítani hogy az értesítéseket ne egy pöttyel jelölje az ikonok sarkánál, hanem számmal? Most a Viberrel van gondom...folyton ott van a pötty, pedig nincs új üzenetem, már kismilliószor megnyitottam, bezártam...

(#8639) Janaboy válasza Gabesz87 (#8638) üzenetére


Janaboy
veterán

Értesítések - Ikonjelvenyek... Itt nezz szét.

Janaboy

(#8640) tipuka válasza _Moriarty_ (#8491) üzenetére


tipuka
addikt

Okés köszi, tényleg jó lenne valami jó üveg majd a telefonra, 3 hónapig lehet csak nyugodt a 3 hónapos törés gari miatt :D

Más: Holnap jön , azaz ma, elméletileg a drágaságom, ha frissítem belakás előtt, a frissítés után elég egy gyári visszaállítás vagy kell más is neki? :D

(#8641) Roland861010 válasza tipuka (#8640) üzenetére


Roland861010
addikt

Ne gyári visszaállitást csinálj hanem Fr-t.
Hangerő fel +power majd ha a Huawei logó meg jelent power el enged. Meg jelenik a recovery menü és itt kell factory resetre menni.

Így

Semmi képen ne lakd be csak annyira hogy "el induljon" a készülék.
Nekem legalább 2 óra volt mire a 195-ös fel ment.

[ Szerkesztve ]

(#8642) st3v3np3t3r válasza Roland861010 (#8641) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

FR-Factory Reset az 1:1ben ugyan az mint a gyári visszaállítás(Beállítások -Rendszer -Visszaaállítás-Telefon visszaállítása)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8643) kali válasza st3v3np3t3r (#8642) üzenetére


kali
legenda

Annyi a különbség, hogy ha menüből történik a visszaállítás, akkor a rendszer eltávolítja a Google...stb. fiókokat és utána bármilyen másikkal aktiválható a készülék, de ha (csak) Recovery alatt megy rá a visszaállítás, akkor marad a fiók regisztrálva a készülékhez és csak azzal aktiválható újra a telefon.
Ez egyfajta biztonsági funkció, hogy például az eltulajdonított készülék esetén ha a menübe nem tud illetéktelen belépni és onnan fiókilag is nullázni a készüléket, akkor Recovery alól ne tehesse meg.

[ Szerkesztve ]

(#8644) tipuka


tipuka
addikt

Értem, köszönöm, még meg se jött, szóval nekem mindegy melyiket csinálom, mert csak az updatek után költöznék be :D

(#8645) feri1014 válasza kali (#8643) üzenetére


feri1014
senior tag

A beállításokban is lehet úgy visszaállítást csinálni, hogy az összes fiókot is törölje. Még listázza is, hogy milyen fiókokat töröl.

(#8646) st3v3np3t3r válasza kali (#8643) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nálam a honor playnél ugyan úgy kérte a google fiókot is meg az előző képernyőzár kódot, tök mind1 hogy menüből vagy erecoveryből csináltam...
az frp információkat nem törli se a menüs módszer,se az erecovery-s módszer...éppen ez a lényege, hogy ha ellopják akkor gyári visszaállítás után se tudják használni. gyári visszaállítás elött törölni kell a google fiókot és a képernyőzár kódját,hogy gyári visszaállítás után ne kérje ismét...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8647) kali válasza feri1014 (#8645) üzenetére


kali
legenda

Pont azt írtam, hogy a menüből lehet, Recovery alól nem.

st3v3np3t3r: Menüből kellene pedig, hogy törölje, bizonyos esetekben net kell hozzá közben, hogy felszinkronizálhassa a szükséges infókat a változtatásról.
Ja, persze megfelelő védelemnek beállítottnak kell lennie, de gondolom nem úgy használod, hogy bármilyen azonosítás nélkül feloldható legyen a készülék.
A védelem arra terjed ki, hogy a menübe ne léphessen be illetéktelen, a Recovery bárki számára elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#8648) feri1014 válasza kali (#8647) üzenetére


feri1014
senior tag

Hopp, benéztem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8649) st3v3np3t3r válasza kali (#8647) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Menüből kellene pedig, hogy törölje nem kellene,pont ez a lényege
net persze kell hozzá közben, hogy felszinkronizálhassa a szükséges infókat a változtatásról. visszaállítás elött nem szinkronizál,úgy tudom,bár lehet hogy az utolsó lokációt feltölti ha tudja
Ja, persze megfelelő védelemnek beállítottnak kell lennie, de gondolom nem úgy használod, hogy bármilyen azonosítás nélkül feloldható legyen a készülék. visszaállításkor nem kér semmit, egyszerűen végrehajta.A fejlesztői menü aktivalásakor kér újboli hitelesítést!
A védelem arra terjed ki, hogy a menübe ne léphessen be illetéktelen, a Recovery bárki számára elérhető.
Nem egészen... a védelem a készülék rendszerének illetéktelen hozzáférés ellen véd,ha feoldják a készüléket,az már nem illetéktelen hozzáférés,tehát a visszaállítást hitelesített használó indítja.a recovery egy "vészal
rendszer,arra az esetre ha az os nem indul el, így lehessen egy gyári állapot visszaállítást csinálni,ami hátha javítja a hibát. védelem valóban nincs a recoveryben,de pont ez ellen is véd a FRP(factory reset protection) funkció.

ha pinkódot,ha jelszót, ha mintát állít be valaki,az az biztonsági tárolóba is mentésre kerül, ezt nem törli a visszaállítás...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8650) kali válasza st3v3np3t3r (#8649) üzenetére


kali
legenda

A telefon bármilyen védelem mellett kikapcsolható, a Recovery külön nem védhető, oda bárki beléphet és elvégezheti az ott adott funkciókat, pont ezért úgy nem szabad semmit törölnie, de menüből más a helyzet.
Szívesen bemutatom például Huawei vagy Samsung telefonokon, hogy ha a menüből nyomom a gyári visszaállítást, akkor utána bármilyen idegen fiókot beállítok, aktiválom azzal a telefont és nem lesz probléma, hogy előtte mi volt beállítva fiók, kód...stb.
Minden korábbi telefonomat így adtam el, hogy előttem csak nyomtam menüből egy gyári visszaállítást, semmi külön extra, nem távolítottam el előtte a fiókokat, nem kapcsoltam ki a jelszavakat vagy ilyesmi és soha semmi gond nem volt a következő tulajdonosnak.
A jobb rendszerek menüből visszaállításkor (is) kérik a telefon kódját, ha van olyan beállítva.
Amit utána írtál, pont azt fejtegeted más szemszögből, amit korábban én is írtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.