Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) st3v3np3t3r válasza JohnDoe_Hun (#9900) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szia,pontosan hol vetted? mi a régiókódja?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9902) JohnDoe_Hun válasza st3v3np3t3r (#9901) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Szia. Terrafon. Hol tudom a régióját megnézni?

(#9903) st3v3np3t3r válasza JohnDoe_Hun (#9902) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A szoftverfrissítés alatt a beállítások menüben rendszer alatt
C...

így elsőre szürkeimportos boltnak hangzik, milyen garanciát adtak hozzá?

sőt, kamu gyártói garanciát ír, mert 2 azaz kettő év gyártói garancia van a készülékre

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9904) JohnDoe_Hun válasza st3v3np3t3r (#9903) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

CLT-L29
C432E5R1P9

[ Szerkesztve ]

(#9905) st3v3np3t3r válasza JohnDoe_Hun (#9904) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez pedig EU-s régiókód

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9906) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Az Auchanban vásárolt P20 Pro garancia jegye nincs lepecsételve. Ez mennyire gond? A blokkon persze imei szám meg nincs feltüntetve. Lehet probléma a gariztatással?

(#9907) JohnDoe_Hun válasza st3v3np3t3r (#9905) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Írtam az ügyfeleseknek majd kiderül ha válaszolnak. Amúgy nagyon ott van ez a teló. Bár csak egy napja nyomkodom de szerintem jó haverok leszünk.

(#9908) st3v3np3t3r válasza NoOne1976 (#9906) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

célszerű visszamenni és lepecsételtetni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9909) st3v3np3t3r válasza JohnDoe_Hun (#9907) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Terrafon 12 hónap gyártói garanciát ír [link]

A Média Marktnál 2 év

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9910) JohnDoe_Hun válasza st3v3np3t3r (#9909) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Igen. Ezt olvastam. Köszi. A 3 hónapos kijelző garit akartam regisztrálni de akkor ez benne van az egy évben amit a gyártó szervizében lehet érvényesíteni ha gáz van?

(#9911) st3v3np3t3r válasza JohnDoe_Hun (#9910) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nincs,ezt külön kell aktiválni a vásárlás után max. 1 héten belül ha jól tudom... sajnos te buktad a 3hónapos kijelzőgarit:(

a hicare appban nézd meg a garanciát
hicare-jobb alul Én-Garancia

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9912) JohnDoe_Hun válasza st3v3np3t3r (#9911) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Hicare: Garanciális. Becsült lejárati idő 2021.04.02

(#9913) micafighter válasza NoOne1976 (#9889) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nova launcher + az animaciokkal kellett szoszolni. Animaciokat tudod állítani nova launcherben is, meg telefon beallitasokban a developers optionben.

Ezek a beállítások:

Gyari beallitasokon az animaciok miatt nagyon lassunak hatott a P20 Pro. Ezeket beállítottam, és hasít.

[ Szerkesztve ]

(#9914) micafighter válasza Imilenni (#9890) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem emlékszem a gyari S8ra, én belakottal hasonlítottam össze a P20 Prot, ezeket valószínűleg az S8on is beallitottam valamikor. Mindenesetre nálam mindkettő teló gyors, de az S8+ többször szokott megreccenni, de annyira nem volt még zavaró hogy eladjam. A P20 Pro az ritkán szokott, és akkor is egy újraindítás után minden tökéletes megint nalam.

(#9915) st3v3np3t3r válasza JohnDoe_Hun (#9912) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az úgy akkor érdekes, hívd fel a huawei üfsz-t, kérdezd meg miért nem engedi a kijelzőgarit aktiválni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9916) balazs0102 válasza whYz (#9867) üzenetére


balazs0102
senior tag

:D :D Ki mondta, hogy nincsenek? Én azt kérdeztem miből kell mibe lépni, mit kell elindítani, hogy lássam őket. Vagy mindig máshol produkálja neked?

(#9917) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Teljesen no offense, csak ide belököm, ha már ennyire téma ez a laggolás.

A kolléga (whYz) nem arra gondol, hogy megakad a telefon, és másodpercekig nem történik semmi. Ezek olyan mini megakadások, hogy a legtöbb felhasználó észre sem veszi. Ezzel nincs is probléma, hiszen őket nem zavarja. (Örülj neki, ha ebbe a csoportba tartozol! :R) Vannak a másik típusú emberek, akiket minden kis apró reccenés idegesít, mert ők észrevesszik ezeket. (Személy szerint én is észreveszem, és zavar is.) De ez nem ellenetek (akik nem veszik észre) szól, hanem egyfajta "szakmai ártalom"... Ha elég sok telefont, tech kütyüt (főleg felsőbb kategória, ájfon, esetleg valamilyen komolyabb gép) használsz/nyomkodsz akkor hozzászoksz, hogy minden nagyon(!) folyékonyan történik. Azután kezedbeveszed ezt a telefont, és sajnos észre lehet venni, hogy az előző eszköz(ök)höz képest nem annyira(!) fluid az UI. (Itt az "annyira" a lényeg. Ugyanis itt is baromi fliud a felület, valóban reszponzív, csak nem annyira, mint a viszonyítási alapnál.)

Ezt nem úgy kell megitélni, hogy ez a telefon sz@r, aki ezen a véleményen van, az ócsárolja, porba tiporja a telefont.. Koránt sics így. Csak ha összehasonlítod a két eszközt, akkor veszed észre. Átlag felhasználóként esélyed sincs, jó esetben, mert nem tudod (/tudjátok) miről beszélünk. (Ez is talán sértőnek hangzik, de nem annak szánom.. Szimplán nem igazán lehet máshogyan, szemléletesen megfogalmazni. )

Talán hasonló a PC-s piacnál is a 60+ FPS vs. bőven elég a 30 is -harc.

Míg nem tapasztalod meg mind a két oldal álláspontját, addig nem fogod érteni. :)

Tényleg nem szeretnék itt további vitát szítani, de íly modon egyikőtöknek sincs, vagy épp mindkettőtöknek igaza van, csak épp más szemszögböl.

[ Szerkesztve ]

(#9918) istnag válasza Sumptuous (#9917) üzenetére


istnag
addikt

Én komolyan nem értem, minden márkából volt már csúcs telefonon, a Samsungnál vettem észre megakadásokat, pl a főképernyő lapozáskor.
Huawei-nél ezt nem tapasztaltam, pedig tudom mi az és észre is venném, ez 100%.

(#9919) st3v3np3t3r válasza Sumptuous (#9917) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

androidot meg ios-t ne hasonlítsunk össze, mert messzemenően más hardveresen is meg szoftveresen is, főleg ne egy iphone-nt és egy felsőkategóriás samsungot vagy huawei-t... tény,hogy szinte ugyan úgy működik, mégis máshogy működik egy snapdragon vagy exynos, mint egy apple által tervezett proci.... az antutu is szándékosan választja el egymástól az androidos és ios-es pontértékeket, mert nincs viszonyítási pont, az eltérő működési mechanizmus miatt

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9920) Sumptuous válasza istnag (#9918) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Random Instagram görgetés. (18+) Remélem látható, miről beszélek. :D Nem az IG hibaja, ugyanis az appok 98%-ában jelen van. És ilyen IG görgetést már láttam más telefonon, ott folyamatos. Ismételten nem szeretnék vitát gerjeszteni, csak ha már kérdezted, válaszoltam. :R

@st3v3np3t3r: Ahogy említettem nem szeretnék vitázni.. Az ájfon is egy eszköz. Én szemléltetésként említettem meg, hogy legyen egy fix viszonyítasi alap. Legyen egy olyan eszköz, amihez lehet viszonyítani a "fluidságot". Nem azért említettem, mert egy fair összehasonlítás. Végkép nem azért, mert ezt a folyékonyságot várom el a huaweitől is. :R

[ Szerkesztve ]

(#9921) istnag válasza Sumptuous (#9920) üzenetére


istnag
addikt

Ez akkor telefon mikrolagg, értem és köszönöm.

(#9922) st3v3np3t3r válasza Sumptuous (#9920) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

pont nem egy ájfón a viszonyítási alap :DDD bár nem olvastam sehol, hogy ilyenkor mit vesznek etalonnak...max időbeni összehasonlítást tudnak csinálni, hogy egy eggyel korábbi SoC-hoz képest mennyivel gyorsabb az új...
az ájóesz kontra android azért nem jó összehasonlítási pont, mert pl. egy iphone 6S a maga 2magos procijával és 2GB ramjával odaverte a korabeli 4magos 2-4GB-os androidos telefonokat sebességben...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9923) micafighter válasza Sumptuous (#9917) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mondj kérlek egy telefont ami "észrevehetően fluidabb". Komolyan kérdezem mert szívesen kipróbálnám egymás mellett a P20 Proval.

Továbbra is ugy gondolom hogy pusztán az animációk sebessége miatt látjátok lassabnak a P20 Prot. Leirtam mit kell állítani, tényleg észrevehető, óriási a különbség nekem.

(#9924) Sumptuous válasza st3v3np3t3r (#9922) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Bocs, de itt most senkit sem érdekel hogy milyen hardver van alatta. Itt az volt a cél, hogy ha nem veszik észre, illetve nem tudják, hogy mi az a microlagg, akkor így a legkönnyebb észrevenni: Ha a huawei telefon mellé rak valaki egy iPhone (telefont!), akkor észreveszi, hogy azon milyen szép folyamatosak az animációk (tehát nem gyorsak, nem lassúak, hanem folyamatosak(!)), ellenben a másik telefonnal(!), ahol kicsit dadogósabb az animáció.

Tökmindegy milyen rendszer, milyen SOC, mennyi RAM.. stb.

És mint említettem ez nem sebességbeli különbség, hanem folyamatosságbeli.
Ha ennyire nem megy a szó jelentése, van értelmező kéziszotár :R

De én kiszálltam. Túlságosan elfogultak vagytok, és azt hiszitek blamáljuk a telefont. :D Említettem azt is, hogy ez nem így van.

Tisztelet a kivételnek! (Mert szerencsére van az is! :)) )

Egyébként nem vagyok apple fan, sőt. De azért még mindig van pár dolog, amit ellehetne tanulni tőlük...

[ Szerkesztve ]

(#9925) whYz válasza Sumptuous (#9924) üzenetére


whYz
addikt

Igy van. Ha levesszuk az animaciokat 0.5-re vagy kikapcsoljuk, akkor gyorsabb lesz a telo, viszont nem lesz olyan smooth, mert elobb vegeter az animacio minthogy betoltene az app mondjuk. Illetve kevesebb framebol all az animacio, amitol nem tunik olyan folyamatosnak. En ezert hagyom 1x-en, mert igaz igy lassabban tolt be par miliseccel, viszont az animacio folyamatosabb, szebb. 0.75x lenne a tokeletes, de sajna ezt az emui nem tamogatja.

Masik erdekes dolog, hogy zram miatt folyamatosan tomoriti az appokat a telefon es igy az appok kozotti valtas is lassul. Erre rohadtul nincs szukseg 6 giga ram mellett, de erolteti a huawei mert jobb benchmark eredmenyeket kap igy. Szerencsere ez roottal orvosolhato.

[ Szerkesztve ]

(#9926) JohnDoe_Hun válasza st3v3np3t3r (#9915) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Köszi a segítséget. Azt írta a teló shop h nincs papíros garancia hanem bekapcsolásnál regisztrálják a telót és onnan indul a gari

(#9927) st3v3np3t3r válasza JohnDoe_Hun (#9926) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez igaz, de a kijelzőgaranciához a sorozatszám kell, ha azt nem fofadja el valamiért,akkor valami nem oké a telóval

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9928) glehel


glehel
senior tag

Én a 0.5 használom amióta android van, gyakorlatilag az első bekapcsolás után fejlesztői lehetőségek és ott már veszem is le. Van olyan márka ahol az alap beállítás is ez. Én nem szeretem a folyamatosságot, inkább pattogjon.

(#9929) NoOne1976 válasza JohnDoe_Hun (#9926) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ki regisztrálja a telefont és hol?

(#9930) knox83


knox83
senior tag

Kíváncsi leszek ha megjön a 9.1 p20 prora az erofs állítólagos 20% random readje mennyire lesz érezhető..

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9931) .zSoLTi. válasza knox83 (#9930) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Magyarul esetleg? :-)

(#9932) knox83 válasza .zSoLTi. (#9931) üzenetére


knox83
senior tag

A huawei a p30 pro-n az emui 9.1-el már más file systemet használ, előtte ext4 volt, most erofs ami gyorsabb az olvasásban.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9933) JohnDoe_Hun válasza st3v3np3t3r (#9927) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Kiderült h holland régiós és így nem lehet regisztrálni. A magyar hivatalos szervíz is csak pénzért garanciáztatja

(#9934) st3v3np3t3r válasza JohnDoe_Hun (#9933) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha javasolhatom akkor 14napos elállást kérheted is azonnali hatallyal, pénzt vissza... 160ezres telónál ilyennel ne játszál,főleg ne egy p20 pro-val...
most buknál 3hónap ingyen kijelzőgaranciát véletlen kijelzőtörés esetén,meg +1év gyártói garanciát... azért az a +1 év is sokat jelent

Fogok nyitni a Témaösszefoglalóban egy külön szekciót az ajánlott és kerülendő boltokról. Aki esetleg aktív tagja a topiknak az legyen szíves írja meg,hogy hol vette,akár publikusan akár privátban,ki hogy érzi, az összefoglalóba csak a boltok,webshopok nevét írom ki úgy is, Köszönöm a segítséget,azoknak akik részt vettek ebben...

Én a Telekom Webshopból rendeltem 2év Gyártói garanciával...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9935) Harcsai válasza st3v3np3t3r (#9934) üzenetére


Harcsai
senior tag

Telekom. 2 év. Kijelző gari is járt sikeres hicare reg után.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#9936) Gabesz87 válasza st3v3np3t3r (#9934) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szintén Telekom!

Viszont én merem ajánlani a mobilcorner-t is, feleségem iPhone 6S-ét ott vettük anno. Teljes körű gyártói garit adnak, és valamivel jobb az áruk is a nagyobb műszaki áruházaknál.

(#9937) jose999 válasza st3v3np3t3r (#9934) üzenetére


jose999
senior tag

[Hol érdemes Huawei-t vásárolni? ]

Telekom Domino-s az enyém

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#9938) ZoleeWolf válasza st3v3np3t3r (#9934) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Én a JemilaGSM-ben vettem, már nem az első telefon amit itt veszek, ugyan gari náluk 1év gyártói van írva, de a telefont regisztrálva 2 évet ír a Hicare, és járt hozzá a képernyő gari is, a régió európai, benne Magyarországgal!
Nekem csak jó tapasztalataim vannak a bolttal.

(#9939) whYz válasza knox83 (#9930) üzenetére


whYz
addikt

Hol ovastad, hogy jon p20 prora? Amugy a data f2fs mar most is, nem ext4.

(#9940) Rotyi válasza st3v3np3t3r (#9934) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Én jose999 kolléga által is linkelt hivatalos eladókon kívül senkit nem tennék be ajánlottként az összefoglalóba. Akár ajánlja valaki akár nem.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#9941) knox83 válasza whYz (#9939) üzenetére


knox83
senior tag

Ja ext4 előtte volt, igen. Nem olvastam, ezért tettem oda "ha" megjön. Csúnya lenne ha nem jönne majd 9.1es emui frissítés az 1 éves flagshipre...

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9942) ptgmaster válasza st3v3np3t3r (#9934) üzenetére


ptgmaster
tag

Én is Telekom webshop, 2 év teljes körű garival. A 3 hónapos kijelzőgaranciát is gond nélkül sikerült aktiválni.

Ami ami, az az!

(#9943) whYz válasza knox83 (#9941) üzenetére


whYz
addikt

EMUI 9.1 megjohet persze, de az nem azt jelenti, hogy minden feature jon vele egyutt. Attol, hogy beraktak az erofs tamogatast, a p20 szeria maradhat f2fs-en. Huaweibol kinezem, hogy megtartjak erofs-t p30 exkluzivnak es csak a kovetkezo telokra jon majd.

(#9944) kory24


kory24
őstag

A p30 pro megkapta normális AOD:

[link]

Remélhetőleg akkor hamarosan p20pro is :)

(#9945) Csabikavagyo válasza JohnDoe_Hun (#9933) üzenetére


Csabikavagyo
tag

Ez így elég gáz. Viszont a Honor 8 topicban azért olvastam érdekes eseteket hasonlóan vásárolt készülékekkel.Valakit elzavartak vele a József körútról,hogy felejtse el a gyári garit. Viszont volt olyan aki csak egyszerűen beküldte a Telemaxhoz a hivatalos szervizbe és simán javították garanciálisan. :U

(#9946) knox83 válasza whYz (#9943) üzenetére


knox83
senior tag

Jogos:) nem marad más mint a remény.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9948) st3v3np3t3r válasza Gabesz87 (#9936) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az Apple globális garanciát ad...

jose999: Köszi, bedobom az összefoglalóba

ZoleeWolf: Azért járt hozzá mert pont magyar piacra szánt telefont kaptál, JohnDoe_Hun-nak is 2 évet ír,2021.04.02 viszont holland piaci készülék,mint írta, azt itthon csak pénzért javítja a huawei

FF-ben megjelent egy Áprilisi patch-es verzió,.263-as verziószámmal, csak biztonsági javítást tartalmaz

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9949) JohnDoe_Hun válasza st3v3np3t3r (#9948) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Igen. Még levelezek a bolttal is meg a huawei ügyfélszolgálattal. Nem küldeném vissza a telót ha nem muszáj. Minimális kompromisszummal együtt tudok élni. Ha mondjuk a bolt végigviszi a gariztatást hiba esetén akkor az sem érdekel ha az ő költségükön a hazai szervizzel csináltatják vagy esetleg külföldön más cég. A honlapon világosan feltüntették hogy egy év gari. Most várom a válaszaikat.

(#9950) _Moriarty_ válasza kory24 (#9944) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

De jó is lenne, várom nagyon :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.