Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) pool46 válasza Peet91 (#8949) üzenetére


pool46
csendes tag

Szia. Melyik screen test progit ajánlod. Kösz előre is.

(#8952) Crucio válasza ddt500hu (#8947) üzenetére


Crucio
aktív tag

Feltöltöttem őket a onedriveomba, hogy normális minőségen + exif adatokkal meg tudjátok nézni. Két mappa van, az egyikben vannak a "jók", a másikban meg a "kevésbé jók", amikel nem vagyunk maradéktalanul elégedettek.
[link]
Amint látszódik, többségében vannak azok, amik tetszenek és jól eltalálta őket, ezért is írtam, hogy korrekt képeket lő. Leginkább a közeliekkel vannak problémáink, a méhet az istenért sem tudta lekapni a barátnőm. A másik, amit nem is várok el ettől a telefontól, az a távoli képek (pl madarak) lekapása. Éppen emiatt gondolkoztam el abban, hogy valami "komolyabb" kompaktot/milcet beszerzek. Ha pl a G9X annyival jobb képeket lőne, akkor már megfontolandónak tartanám hogy megvegyem.
Néhány kivételt leszámítva minden auto módban készült, esetleg éjszakaiban.

[ Szerkesztve ]

(#8953) Bferibörs válasza Crucio (#8952) üzenetére


Bferibörs
addikt

Mozgó állatról kompakttal sem fogsz jó képet készíteni nagy valószínűséggel.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8954) philoxenia válasza Crucio (#8945) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Komolyabb kompaktok optikailag("szenzorilag") annyival jobbak, hogy azok a képek még nem lőhetők meg telefonnal, amik azzal igen. Csakhogy azok árban is elég komolyak.
Tervezek újabb fényképezőgépet venni én is 1-két éven belül. A MILC mellett szól a nagyobb rugalmasság és a bővíthetőség. A kompaktok általában egyszerűbben kezelhetők, de rövidebb a kifutási idejük.
Fényképezni már elég ez a telefon is legtöbbször, fotókat készíteni az utókornak nagyobb kreativitást kíván viszont, mint egy dedikált gép. Egymás mellett léteznek még pár évig.
Az olcsó kompaktokat már megölte a mobilfotó.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8955) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok

Ez a gyári mágneses tartó [link] a gyári hátlappal mennyire megbízható ? Köszönöm :)

(#8956) philoxenia válasza Crucio (#8952) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A méhes képek rossz szögből készültek, hacsak nem volt cél a hátulról megvilágítás. Madarazni komoly felszerelés és rengeteg türelem kell. Zoomobjektívekkel inkább a MILC felé terelnélek. A G9X Zoomja igen kevés. Nagy zoommal jó kompakt tudtommal nem létezik jelenleg. (3-400 mm alatt, de inkább 5-600mm alatt csak nagy szerencsével lehet egy-két madaras képet lőni. (Már persze ha élő és vad madárra gondolok... ;] )
Olcsó 70-300-as zoomok léteznek MILC-re is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8957) Crucio válasza philoxenia (#8956) üzenetére


Crucio
aktív tag

Az a méh rám szállt, és hát a nagy hasam kitakarta előlről :DDD Egyébként készült róla szemből is fotó, de azok még rosszabbak lettek. Talán user error volt csak.

(#8958) philoxenia válasza Crucio (#8957) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alkalmi fotót telefonnal még könnyebb is csinálni. Eleve nálad van... Poloskát akartam az ősszel fotózni és még azt is nehéz volt direktben... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8959) Peet91 válasza pool46 (#8951) üzenetére


Peet91
aktív tag

Ezt a szögegyszerű csodát. Ez volt az első olyan progi, ami tudta azt, hogy x idő után nem lép automatikusan egy következő színre, hanem csak érintésre.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#8960) philoxenia válasza Peet91 (#8959) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi ez a Facebook elhagyása szöveg? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8961) bodoraudio


bodoraudio
aktív tag

Találkoztatok olyan hibával, hogy a kijelző random megbolondul?
Össze vissza ugrál ha hozzá érek?

(#8962) Csabikavagyo válasza Crucio (#8952) üzenetére


Csabikavagyo
tag

A közeli képekért én sem vagyok oda. A szofver minden áron ráerőlteti ezt a BOKEH effektet a képekre,pedig maga a kamera tudna szerintem rendes fotót csinálni. Távolabb tartva 3x zoomal már valahogy ezt kiküszöböli,de ahhoz meg rendesen meg kell tartani a telefont,hogy ne remegjen be.

(#8963) Crucio válasza Csabikavagyo (#8962) üzenetére


Crucio
aktív tag

Pontosan ez a legnagyobb problémám nekem is.

(#8964) philoxenia válasza Csabikavagyo (#8962) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt a gond, hogy tudni kéne fotózni. Minden optikának objektívnek megvannak jellemző tulajdonságai. A bokeh itt a tág rekesz miatt van, szűkebbre kell venni a rekeszt! Persze szűk rekesznél kevesebb fényben emelnie kell az érzékenységet...
Segítség.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8965) szabeska válasza philoxenia (#8964) üzenetére


szabeska
addikt

Szia! En eddig nem szorakoztam a rekeszertek allitasaval, hol tudom ezt megtenni? :)

F1

(#8966) philoxenia válasza szabeska (#8965) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fotós menü legelső pontja. :) [kép]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8967) szabeska válasza philoxenia (#8966) üzenetére


szabeska
addikt

Jajj, koszi, en a pro modban kerestem :)

F1

(#8968) philoxenia válasza szabeska (#8967) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Először én is.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8969) Csabikavagyo válasza philoxenia (#8964) üzenetére


Csabikavagyo
tag

Jahh,hogy értelmezni kellene amit írtam. (stílusod alapján válaszolok) Eszemben sem jutott rekeszértékben fotózni közelről bármit is,ha nem ez lenne a célom. Maga a szoftver sima fotó módban rádobja az effektet ha akarja az ember hanem. :)

(#8970) taboros válasza Harcsai (#8930) üzenetére


taboros
tag

Erre válaszolok, de egyúttal a többire is.

"Itt nem kéne beszélgetni a novarol, a pie frissítésekről, unalmasak a külömböző kijelző üvegek, a hisuite, a romolás az hülyeség"

Ne általánosíts, ha kérhetem. Csak a Novát kérdőjeleztem meg, mert az nem a P20 Pro-val jön, stb. A Pie a P20 Pro gyári frissítése, a HiSuite-s is gyári Huawei. A "romolás" addig esetleg OK, hogy hogyan lehet megcsinálni, de pl. hogy melyik nem gyári ROM a jó, arra külön topik kellene. Szerintem. (nem külömböző, hanem különböző)

"Szerintem mivel ez egy technikai fórum és a Nova Launcher működtetése,használata,használhatósága is technikai részleteket tartalmaz"

Ha "ez egy technikai fórum", akkor akár a kondenzációs kazán működéséről is beszélhetünk, mivel az is "technikai részleteket tartalmaz"

Én udvariasan (ööö, bocsi) megjegyeztem, hogy a Nova ügy kicsit túl van tárgyalva, más meg semmi. Persze nekem lehet ugrani, és megkérdőjelezhető indoklással lehet engem oltani. OK, túlélem. :R Ha akartok, fórumozzatok ebben a topikban 3rd-party programokról vagy akár a cserebogarak halhatatlanságáról. Az is biztos ide tartozik, hiszen lehet akár a P20 Pro-n is olvasgatni róla. :W

(#8971) st3v3np3t3r válasza taboros (#8970) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

látom hogy,a szavak kiforgatása nagyon megy... persze,lehetne kondenzációs kazánokról is csevegni,de at nem vág egybe a Huawei P20 Pro témával... :DDD

Mivel adott Topik,adott témát tárgyal, jelen esetben a Huawei P20 Pro készüléket és a vele kapcsolatos dolgokat,így nyilván a kondenzációs kazánok techniaki dolgai nem vágnak egybe a témával :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8972) gegekutas válasza st3v3np3t3r (#8971) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Deee! Beszéljünk a kondenzációs kazánról is!!! Pl én p20próval vezérlem a a nyaralóét GSM termosztáton keresztül. :C

(#8973) wdx válasza bodoraudio (#8961) üzenetére


wdx
őstag

Csak ha vizes a kijelző, akkor "bolondul" meg. Egyébként nem szabadna neki.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8974) balazs0102 válasza glehel (#8940) üzenetére


balazs0102
senior tag

Megcsináltam. Fasza lett nagyon! Köszi!

(#8975) glehel válasza balazs0102 (#8974) üzenetére


glehel
senior tag

Nincs mit! Talán ezeket és reklámblokkoló dns címeket is be lehetne tenni az összefoglaló mélyvíz részébe hogy egyben legyen és ne keljen keresgélni. valamint összeállítani egy listát mit lehet így biztonságosan eltávolítani.

(#8976) philoxenia válasza Csabikavagyo (#8969) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a Hua szoftverével van gondod, ide írj! ne ebbe a topikba.... ;)
Itt csak abban tudunk segíteni, amiben módosítás nélkül lehet... :U
Ha csillámpónikat szeretnél a fotókra, vagy csillámpónihiányt, nem tudunk segíteni. Ha a menürendszerben akadtál el, abban igen. Ha Dzsinnit (Sirit) szeretnéd, hogy bemondásra segítsen, rossz hírem van, ez nem a te telefonod.... :N
Ja és a "sima fotó mód" -ot nem találtam... hol van ez a menüben? :F

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8977) mivanminincs


mivanminincs
csendes tag

Elso blikkre nem latom, hogyan indithatnek hivast a masodlagos simrol. Addig OK, hogy kivalasztom a kartyak alapertelmezett funkcioit, melyik az elsodleges hang-, ill adatforgalom (nalam a privat szamom mindketto, a SIM 1-rol), de kerdesem, hogy SIM2 cegesrol hogyan tudok hivast inditani, ilyen beallitasok mellett?
Csak van a tarcsazoban, akarhol egy erre vonatkozo opcio, csak nagyon elbujt, nem latom.
Koszonom elore a segitseget!

(#8978) akyyy válasza mivanminincs (#8977) üzenetére


akyyy
senior tag

tárcsázóba, nem rábögsz a zöld hivás gomba, hanem jobbra vagy balra húzod. át vált a szám 1-es vagy 2-re. de vigyázz mert úgy marad (pont most rendeltem kaját 1 órája, most meg kórházat hivtam és nézem, hogy basszus, a kettesen maradt :D )

(#8979) mivanminincs válasza akyyy (#8978) üzenetére


mivanminincs
csendes tag

Koszonom! Probaltam ott is varialni, csak ezek szerint nem voltam eleg hatarozott.
:K

(#8980) tipuka válasza akyyy (#8978) üzenetére


tipuka
addikt

nekem a hívásfelvétel volt érdekes, megszoktam h rábökök a zöld vagy pirosra vagy elhúzom a zöldet/pirosat, erre most egy kört kell odahúzni rá, 3ból 2x elrontottam eddig a megszokásom miatt és hívhattam vissza az emberkét :))

[ Szerkesztve ]

(#8981) sirokipatrik


sirokipatrik
aktív tag

Szasztok!

Megtudjátok nézni, hogy nektek működnek-e a hangutasításos opciók (ok Google, a fordító alkalmazások)? Nekem nem megy 195-ön. Nyugtassatok meg hogy nektek se. A mikrofon jó, mert hivasnál hallanak, illetve a hangrogzito is okey. Legyszi valaki nézze már meg hogy nála okey-e. Az is jó, hogy ha a Google widgetnél rányomsz a hang gombra, és mondasz neki valamit. Előre is köszi.

Szerk: a Shazam se működik...

[ Szerkesztve ]

(#8982) pool46 válasza sirokipatrik (#8981) üzenetére


pool46
csendes tag

Sajna nem tudlak meg nyugtatni. Google simán rákeres amit kérdezek. Translator szintén remekül működik. Minden amit hanggal lehet működtetni ok.

(#8983) west76 válasza sirokipatrik (#8981) üzenetére


west76
aktív tag

Szintén 195 és mindenhol működik a hangutasításos dolgok.

(#8984) patyi1989 válasza bodoraudio (#8961) üzenetére


patyi1989
tag

Én pont ugyanezt akartam kérdezni most. Nekem rengetegszer hiszi azt, hogy koppintással érek a kijelzőhöz, és megjelenik a "varázs" vonal, amivel rajzolni lehet a betűket, vagy osztott képernyőt elohozni. Nagyon idegesítő, ha csak görgetni akarok.

LG OLED CX 55 | PlayStation 5 | Samsung S20

(#8985) sirokipatrik


sirokipatrik
aktív tag

Köszi szépen srácok.

Ezért nem fogok rollback-elni. Tegnap 163-on jó volt, frissítettem 195-re erre most benyeltem de rendesen. Pedig napi használatban van ez a funkció, de kibirom március 8ig mostmár.

(#8986) bodoraudio


bodoraudio
aktív tag

Egy törlés újra telepítés megoldotta a kijelző mizériát..

(#8987) .zSoLTi. válasza sirokipatrik (#8985) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Mi lesz marcius 8.-án?

(#8988) Harcsai válasza .zSoLTi. (#8987) üzenetére


Harcsai
senior tag

Nőnap :))

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#8989) wdx válasza patyi1989 (#8984) üzenetére


wdx
őstag

Kapcsold ki a kéz gesztusokat. Elmúlik a baj.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8990) akyyy


akyyy
senior tag

Használ valaki Smart View tokot még? üvegflóviával használom, nekem kicsit homályos, ha összezárom, illetve kár, hogy szétnyitva hátra, ha fotózni akarok, kitarja a kamerát :DDD

viszont kérdésem: van e valamilyen widget, vagy alkalmazás, bármi, amivel az összezárt képernyőre a másodpercet is kijelezné?

(#8991) sirokipatrik válasza .zSoLTi. (#8987) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Hát srácok, úgy néz ki tönkre ment a mikrofonom. Rollbeckeltem 8.1-re, de nem jó. A duo-ban sincs hangom illetve sehol sem. Holnap igénybe veszem ezt a háztól házig garit. Van tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban?

Elvileg március 8-án jön az S10-em. Vodától jön, és jóval olcsóbb, mint amennyiért a p20 pro-t vettem. Best buy.

(#8992) embe válasza sirokipatrik (#8991) üzenetére


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ebben a telóban van vezetéknélküli töltés? A teszt szerint tudom nincs, de valahol olvastam, vagy hallottam (??) hogy mégis van,.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8993) V-I-D-A válasza embe (#8992) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Nincs

(#8994) embe válasza V-I-D-A (#8993) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8995) csolaca68 válasza akyyy (#8990) üzenetére


csolaca68
tag

Fólia nélkül is homályos. Minek a másodperc?

(#8996) Roland861010 válasza sirokipatrik (#8991) üzenetére


Roland861010
addikt

Kíváncsi lennék ha nem baj mennyit fizetsz a csomagra havonta?!
Amivel én hoztam ki a Prot 130-ert a Telekomtól azzal a s10+ 330ezer lenne.

A legkisebb össze rakható csomagról van szó 3ezer Ft.
Így már nem olyan jó az ár érték arány a Samsung részéről.
Az S9plus is még mindig 180ezer...

Samsungbol mióta van plusz csak azt szabad még venni(furcsa de jobb a támogatása is)

Volt S8-am haver S8+-a hamarabb kapta a frissítéseket... Ugyan ott vettük.

[ Szerkesztve ]

(#8997) sirokipatrik válasza Roland861010 (#8996) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

15 év után a kedvezményem 30000 forint, online vásárlás még 2000 forint. Így 184 ezer. A P20 Pro-m 203 ezer forint volt. Most hála a jó istennek nincs akkora illetve lényeges különbség a Plus és a sima S10 között, mint mondjuk az S9 meg S8 idején. Most csak az előlapi kamera másabb illetve az aksi nagyobb a Plus változatban. Ha eladnám a P20-am meg majd a galaxy buds fülest akkor szinte elhanyagolható a ráfizetés. Vagy még pluszba is jönnék ki.

(#8998) philoxenia válasza sirokipatrik (#8997) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen havidíja van a csomagodnak?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8999) knox83 válasza sirokipatrik (#8997) üzenetére


knox83
senior tag

Miből gondolod hogy az s10+ annyira jó? Tényleg kíváncsi vagyok, nem kötözködni akarok.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#9000) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sose értettem, hogy mire jó az, hogy alig jelentenek be egy csúcs telefont, azonnal rohanjunk megvenni sok száz-ezerért. Mindegy, hogy majd utána jönnek ki esetleg hibák. Pl .felrobban, kigyullad :DDD
Na de midnegy, ha telik rá valakinek, és nem sajnál ennyit kiadni, hát tegye....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.