Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Litván Zongora válasza Caaabi (#7293) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

A Gmail-t is mutatja? :Y Az eddig nem ment senkinek, ha jól tévedek, mi a titok?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#7302) Pjotr


Pjotr
senior tag

Használ valaki kivetítést tv-re? Milyen felbontás ez? A tv két szélén csak feketeseg van.

(#7303) Pongi1975


Pongi1975
tag

Sziasztok!
Most melyik a legújabb hivatalos firmware? (nekem még a 187-es van)
Kezd kissé kaotikussá válni .....

(#7304) spartan44 válasza Pongi1975 (#7303) üzenetére


spartan44
tag

Helló!

Szerintem a 198-as. (Februári biztonsági frissítés.) Én tegnap kaptam meg.

Ha rácsatlakoztatod PC-re és a HiSuite-on belül próbálod meg frissíteni, úgy sem talál semmit?

[ Szerkesztve ]

(#7305) Caaabi válasza Litván Zongora (#7301) üzenetére


Caaabi
senior tag

Azon kivul megy minden, a sima email t akartam irni gmail helyett 😳

(#7306) Caaabi válasza Caaabi (#7299) üzenetére


Caaabi
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7307) Pongi1975 válasza spartan44 (#7304) üzenetére


Pongi1975
tag

Semmit nem talál, de nem is ez a lényeg...csak már repkednek itt a firmware-ek, és már nem igazán tudom melyik a hivatalos ami már engedélyezve is van.

(#7308) Caaabi válasza Caaabi (#7306) üzenetére


Caaabi
senior tag

A 198as frissitessel javult:)

(#7309) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Boldog tulajdonosa lettem egy Mate 20 Pro-nak, nekem eddig tetszik a telefon, több kell vele foglalkozzak, hogy megtudjam mi az ami nem tetszik. Ha érdekel valakit BOE képernyővel van szerelve, nincs összehasonlítási alapom az LG-vel, szal remélem tetszeni fog sok ideig a telefon. Bár sajnos az már feltűnt, hogy a betekintési szögön sok múlik. :( de remélem ezzel megbirkózom :R .

(#7310) Pistakiss válasza Goblin12 (#7309) üzenetére


Pistakiss
őstag

Szia!
Ezt a betekintési szögön sok mulik-on mit értesz? A leglaposabb szögből nézve sem változik a kép színe, kontrasztja. Persze én általában szemből szoktam nézni, mint mindenki! Aki oldalról nézi, annak meg mindegy lenne úgy is!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7311) Goblin12 válasza Pistakiss (#7310) üzenetére


Goblin12
őstag

Pont ez az, hogy ha eldöntöm akkor már más a színe a képernyőnek, ami fehér, az sárgás lesz, más színnél ez még nem tűnt fel. De majd ha otthon leszek akkor majd többet tudok mondani. :R

Nyilván én is szemből nézem, csak leraktam az asztalra és egyből feltűnt.

(#7312) Pjotr válasza Pistakiss (#7310) üzenetére


Pjotr
senior tag

Nekem az első volt ilyen. Nem ugyanolyan minőségűek a kijelzők ... Ennek tudatában már a kéket kértem hogy megnézhessem, mielőtt elhozom.

[ Szerkesztve ]

(#7313) Pistakiss válasza Goblin12 (#7311) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát, ha ez a Te szórakozásod, hogy oldalról nézed, akkor tényleg baj! Engem nem zavarna, de nem is szoktam oldalról nézni. Csak azért, hogy lásd nem beszélek félre megnéztem és abszolúte jók a színei oldalról is, még teljesen lapos szögben is! Olyan, mintha egy fénykép lenne ráragasztva

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7314) Goblin12 válasza Pistakiss (#7313) üzenetére


Goblin12
őstag

Ha ez úgy van ahogy mondod akkor az enyém defekt, de már le lett írva itt ez a téma sokszor, ha majd nagyon bosszant elviszem egy Huawei szakszervízbe és megkérdezem, hogy ez így most okés-e vagy nem.

(#7312) Pjotr kéket? :F a hátlapi szín miben járul a dologhoz?

[ Szerkesztve ]

(#7315) Skynet258 válasza Pjotr (#7288) üzenetére


Skynet258
veterán

Múltkor rendeltem én is, hibátlanul felment (nem is látszik) 2 készülékre is, kamera képe nem romlott...

https://geekpulse.hu

(#7316) Pistakiss válasza Goblin12 (#7314) üzenetére


Pistakiss
őstag

Jóó oldalról nézegetést! Én megmaradok a szemből nézésnél! Majd szólj, ha megtudsz valamit a szervizben, lehet átállok én is a telefon oldalról nézésére, de lehet majd hátulról fogom nézni, nekem ott rossz a szín, kékbe megy át, őrülten idegesít, teljesen elrontja a szemem!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7317) Pjotr válasza Goblin12 (#7314) üzenetére


Pjotr
senior tag

A hátlap színe nem befolyásol semmit, így különböztetem meg őket :) a másik lila volt. Ezek a kijelzők érdekesek. A mostani alsó része szemből pl rózsaszín alacsony fenyeron. De aki kifogott egy jót, váltig fogja állítani, hogy ezekkel semmi baj. Pedig van, nem is kevés.

Pistakiss nem kell habzo szájjal nekiesni a másiknak. Fordult már elő veled, hogy letetted a telefont az ágyra és mellé fekve bizonyos szögből nézted a telefont? Na, nekem ilyenkor a felső rész kékes, az alsó rózsaszínes. Sajnos a BOE elég nagy szorassal dolgozik. Saját tapasztalat is, az LG panelek hibátlanok lettek volna, csak hát a zoldules.

[ Szerkesztve ]

(#7318) MiniXD55 válasza nbukta77 (#7289) üzenetére


MiniXD55
tag

Gboard

"Hard work, dedication. I'm a one man army."- Floyd Mayweather

(#7319) Pistakiss válasza Pjotr (#7317) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát, ha valami miatt nézek rajta valamit, akkor felemelem és szemből nézem meg, ha mégis valamiért oldalról nézném, akkor nem bosszankodnék ezen, mivel ez nem normál használat. Egyébkánt ez lehet az üveg miatt is, mivel itt már vastagabb rétegen keresztül látod a képet. Szemből elenyésző az üveg színének hatása, de oldalról már lehet elszíneződés, mint az ég színe a nap helyzetétől függően

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7320) mjani1172 válasza Pistakiss (#7319) üzenetére


mjani1172
addikt

Ebből egyedül te csinálsz itt hisztit.
Kultúráltan leírta, mit tapasztalt, erre való a fórum.
Miért bánt enyire? (Költői kérdés)

(#7321) Litván Zongora válasza Goblin12 (#7311) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Nekem is pontosan ilyen tulajdonságokat mutat a kijelző, ha élesebb szögből nézem, elszíneződik, és a kis lekerekítés látszik normális színnel. Úgy döntöttem, fütyülök rá. :))

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#7322) S e t h válasza Litván Zongora (#7298) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az tapasztaltam, hogy pie alatt már nem szinkronizálja a szavakat, már az is meglepő volt, hogy ennyi ideig a leállást követően ment.

Van egy olyan érzésem, hogy a leállás után egy évvel leállították a szervert is.
Sajnálom, mert valóban a legjobb volt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7323) Litván Zongora válasza S e t h (#7322) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Igen, én is bajban vagyok a Swype-pal kicsit, mert valóban leállt pár funkció, csak nincs kedvem átszokni valami másra... :O Nekem alapérték lenne a magyar, ékezetes billentyűzet, ilyesmit nem találtam eddig, bár egy ideje nem is kerestem, az igaz... :U

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#7324) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Az utóbbi időben kipróbáltam kétféle töltési módot. Gondoltam, megosztom a tapasztalatokat.

Az első módszer: gyorstöltővel fullra tölteni, majd kisvártatva levenni a töltőről. Nem tölteni addig rá, míg le nem megy 20-30%-ra, és akkor ismét tölteni.
Második módszer: minden nap néhány órát vezeték nélküli töltőre rakva használni. Így gyorstöltőre szinte hetente egyszer került csak a készülék.

Úgy tűnik, az első módszert használva sokkal lassabban merül az akksi, mint a másodikkal - tudom, hogy ez furán hangzik, de a 100%-os szint gyorstöltővel kimaxolva láthatóan mást jelent, mint a vezeték nélküli töltővel elérve. Míg az első esetben a következő nap délutánjáig ki lehet húzni 90%-on, beszélgetéssel együtt, a másodikban erre esély nincs, 20-30%ot is esik a töltöttség akár nyugalmi keret között is. :F

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#7325) Pjotr válasza Litván Zongora (#7324) üzenetére


Pjotr
senior tag

Szabotázs :) Ez furcsa. Azt gondolnám józan paraszti ésszel, hogy az áram az áram, bárhogy is tesszük az akkuba. Na, ezt jól megfogalmaztam...

[ Szerkesztve ]

(#7326) Skynet258 válasza Litván Zongora (#7324) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen ez már több készüléknél is felmerült, én sem értettem soha miért van, de létező jelenség. Másra nem tudok gondolni mint a visszajelzés "csal" a vezeték nélküli töltésnél, tehát valójában kevesebb nafta kerül bele mint amit visszajelez.

https://geekpulse.hu

(#7327) Pjotr válasza Skynet258 (#7326) üzenetére


Pjotr
senior tag

Gyári vezetékmentes töltőt kellene próbálni.

(#7328) Barthezz2 válasza Pjotr (#7327) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha megjön majd tesztelem :)

Everybody lies.

(#7329) nbukta77 válasza Barthezz2 (#7328) üzenetére


nbukta77
addikt

Nekem van. Nagyon fasza. Jo gyorsan feltolti a kicsiket. Mas. Mit szoltok az s10 plus-hoz?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#7330) lacus83 válasza nbukta77 (#7329) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Szerintem semmit :DDD
Adat használat statisztikára használ valaki valamilyen appot a gyári megoldás helyett?
Nálam abszulut pontatlan.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#7331) spartan44 válasza nbukta77 (#7329) üzenetére


spartan44
tag

Teljesen jó telefon, főleg a videós képességei. (És az is egy kedves gesztus a Samsung-tól, hogy ők még mindig nem vették ki a jack dugót. Bár kicsit ilyen fából vaskarika, hogy az előrendelők meg megkapják a Galaxy Buds-ot.)
Ha most állnék telefon vásárlás előtt, nagyon agyalnék közte és a Mate 20 Pro között, de így, hogy egy ideje használom ezt a telefont, annyival többet nekem(!) nem tudna nyújtani, hogy megérje lecserélnem rá.

Valami ehhez hasonlót próbáltam anno leírni Gyakorin is, egy ilyen témájú kérdésnél, persze, hogy a Samsung-fanok be is támadtak ezért:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobiltelefonok__9759449-mi-a-velemenyetek-a-most-bemutatott-samsung-galaxy-s10-szeriarol

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobiltelefonok__9785523-galaxy-s10-vagy-mate-20-pro

(#7332) AngelH


AngelH
aktív tag

Csak az akar Samsungot, akinek még soha nem volt. S7Eről váltottam pár hete Mate 20 Prora, ég és föld. Múlt héten Tnél egymás mellé raktam a kettőt (S10+ vs Mate20Pro) kijelzőbe nem láttam különbséget, eltekintve a kivágástól. S10+ ellenben szaggatott, de ez lehet a korai sw miatt is (tesztek nem ezt mondják, durvábban erősebb a kirin az exynoshoz képest. Kamera... hát mit mondjak, S7Et egekbe dícsérték, a valóságban nem voltam a képminőségtől elájulva. Emiatt Matetől sem vártam sokat, de mivel az S7 megmaradt egymás mellé raktam a kettőt fotóba... Ég és föld! Soha többet Samsung!

(#7333) nbukta77 válasza AngelH (#7332) üzenetére


nbukta77
addikt

A kirin 980 erosebb? Tesztek nem ezt mutatjak.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#7334) AngelH válasza nbukta77 (#7333) üzenetére


AngelH
aktív tag

Erről a tesztről beszélek pl. Ezen felül több helyen írják, hogy az amerikai piacra szánt Snapdragon kenterbe veri az exynos-t. A Kirin csak összehasonlítási alapnak van.

Biztos jó topikban vagy? :)

[ Szerkesztve ]

(#7335) AngelH válasza AngelH (#7334) üzenetére


AngelH
aktív tag

Fotó teszt:

Mate 20 Pro
S7E

(full amatőr mód, nem vagyok egy fotózseni)

[ Szerkesztve ]

(#7336) nbukta77 válasza AngelH (#7334) üzenetére


nbukta77
addikt

Azt ertem, hogy a snapi le veri. De hogy a kirin is.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#7337) AngelH válasza nbukta77 (#7336) üzenetére


AngelH
aktív tag

Nem én mondtam, anandtech szerint, lásd amit linkeltem.

Egyébként élőben is, Mammut1 T pontban próbáltam múlt hét-két hete vasárnap, szaggatott S10+ mint a szemét. Ha nem hiszed, menj be, nézd meg a saját szemeddel.

(#7338) vasi89 válasza AngelH (#7337) üzenetére


vasi89
addikt

A kiallitott telefonok mind laggolnak. Ugyan ezeket írtak sokan anno a mate20rol is. Mondjuk számomra semleges az s10+ viszont a sima és az s10e az bejon. Ha most vennék telefont lehet hogy az s10e lenne a befuto csak nem ezen az áron.. Drágább mint a sima mate20 :U

[ Szerkesztve ]

(#7339) AngelH válasza vasi89 (#7338) üzenetére


AngelH
aktív tag

egyébként a három közül az s10e nem szaggatott egyedül, valszeg a felbontás miatt, de méretben és árban is nálam 2nd telefonnak az lenne a nyerő

(#7340) Sógi válasza Pjotr (#7288) üzenetére


Sógi
addikt

Nekem tökéletesen fent van a kamera védő üveg, szinte észrevehetetlen, csak nehéz feltenni...

(#7341) Sógi


Sógi
addikt

Ma újraindítottam a telefont és megjelent a volte :) Eddig nem volt...
Ezt, hogy és miért? :D Nem értem, pedig a számomhoz eddig is aktíválva volt, legalábbis mytelenoron ezt láttam...

[ Szerkesztve ]

(#7342) nbukta77


nbukta77
addikt

Ez mar a masodik mate 20 prom. Zold szinben. Otthon forgalmaznak zoldet? Media oldalan nem nagyon lattam.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#7343) mjani1172 válasza AngelH (#7332) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem tudom, nekem S5 volt, az sem szaggatott, a gyereknek S8 van az is hibátlan.
Az S10 ennyire visszalépés lenne?

(#7344) AngelH válasza mjani1172 (#7343) üzenetére


AngelH
aktív tag

Egy telefont próbáltam, saját, szubjektív vélemény. Saját S7E nálam sem szaggatott, ezért is lepődtem meg. Betudtam a korai szoftvernek, de kolléga szerint bemutató telóknál ez normális.

[ Szerkesztve ]

(#7345) safizoo válasza Litván Zongora (#7323) üzenetére


safizoo
tag

Én is pont így vagyok vele. Kipróbáltam én is mást, de elég gyenge mind. Utálom ezt a hányómon és kiválasztom az ékezetes betűt. Ha találtál vmit szólj...

(#7346) ESP23 válasza mjani1172 (#7343) üzenetére


ESP23
senior tag

Ahogyan írták fentebb is, bemutató darab hibájának tudható be. Családban van egy S10, és egy S10+, veszettül gyors mind a kettő.

(#7347) Pjotr válasza AngelH (#7337) üzenetére


Pjotr
senior tag

Lehet most kapni fogok, de soha olyan fluid rendszert nem láttam, mint az iOS iPhone-on. Az első évben. Utána meg vagyok győződve, hogy direkt lassította az apple őket. Mondjuk a Mate 20P is teljesen akadásmentes, kivéve ezt a szemét hulladék chrome-ot.

(#7348) AngelH válasza Pjotr (#7347) üzenetére


AngelH
aktív tag

Ezt adom, ennek viszont az optimalizáció az oka, ne feledjük el, 1 fajta OS nemsok féle HW-ra.

(#7349) Pjotr válasza AngelH (#7348) üzenetére


Pjotr
senior tag

Igen, csak mindig eszembe jut, ha feljön ez a laggolás téma.

(#7350) AngelH válasza Pjotr (#7349) üzenetére


AngelH
aktív tag

Hozzáteszem, Lumia 900,920, 1520 sosem lagolt nálam, ezis emiatt volt, nem ios specifikus a történet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.