Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) KaitouP válasza Kis Tigris (#6040) üzenetére


KaitouP
veterán

Szép képek! Milyen állványod van?

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#6052) Pongi1975 válasza Cobra652 (#6049) üzenetére


Pongi1975
tag

Azt tedd hozzá, hogy legyalulja telefont. Vagyis felér egy FR-el.

(#6053) Krinyo válasza Pongi1975 (#6052) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ez azért fontos infó...

(#6054) Krinyo válasza KaitouP (#6051) üzenetére


Krinyo
senior tag

Szerintem bármilyen megteszi amin nem mozog a telefon, egy sima háromlábú is.

(#6055) Sógi válasza belisa (#6050) üzenetére


Sógi
addikt

Szia,

Attól függ mire használod a telefont...
Én is nézegetem a P20 prot és a mate 20 prot is, jelenleg mate 10 prom van..Csak van annyi előnyöm, hogy jutányos áron juthatok hozzá mindkettő készülékhez, így valószínűleg a M20P-t fogom választani, ami kb ebben jobb a P20P-nál:
- Gyosrabb LTE modem
- Vezeték nélküli töltés
- Elvileg IP 68
- Nagyobb és fényesebb kijelző + felbontás
- Kirin 980
- Újabb GPU
- Jobb kamera
- 5.0-ás BT
- Face ID
Tehát neked kell döntened, hogy ezek megérik-e neked a többlet költséget. Véleményem szerint a P20P is nagyon jó telefon, elején ujjlenyomat olvasóval, nem kerekített kijelzővel és tuti zöldülésmentesen :DDD .
Hozzáteszem a mate 10 Pro is szinte tökéletesen kiszolgál!

Gondolom a többiek is hozzászólnak :)

[ Szerkesztve ]

(#6057) Pjotr válasza Cobra652 (#6056) üzenetére


Pjotr
senior tag

bocs, de ez hülyeség. Mindkettő prémium. Nincs nagylátószög, samsung a kijelző, amit én pl. utálok, design egyszerűbb, régebbi chip, lassabb töltés. A telekomos P20 Pro ár most nagyon megéri, konkrétan a fele tényleg, de a Mate 20 Pro mindent jobban tud, legalábbis használva mindkettőt ez a benyomásom és a jót könnyű megszokni. A dupla árat nem éri meg, viszont megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#6059) #48613632 válasza Sógi (#6055) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Hozzáteszem a mate 10 Pro is szinte tökéletesen kiszolgál!"

Ha innen nézzük, engem a P10 Plus-om is tökéletesen kiszolgált. (Csak szegény kapott annyit meló közben, hogy összef*sta magát. De ez abszolute nem az ő hibája)

(#6060) Pjotr válasza Cobra652 (#6058) üzenetére


Pjotr
senior tag

Jó, igazad van. Ugyanazokból az anyagokból vannak, de a lekerekített oldalak miatt a Mate valóban prémium. Vékonyabbnak, kevésbé szélesnek tűnik, nem olyan drabális kocka mint a P20P.

Ennek ellenére vásárlás előtt mindenképp javaslom, hogy kapcsoltasd be, nézd meg a kijelzőt, mert nekem a két Mate20P BOE között óriási különbségek voltak minőségben, ami egy ilyen telefonnál nem megengedhető szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6061) Sógi válasza #48613632 (#6059) üzenetére


Sógi
addikt

Jogos, csak fejlődni kell és a két általunk említett telefon között van némi különbség :)
Bár nem sok, de nekem ez az első huaweiem, így nem tudok nyilatkozni bővebben.

Csak azért írtam, mert, ha csere érett az aktuális telefonja valakinek, akkor elviekben a legjobb ár/érték arányút kellene választani, ha reálisan gondolkodik az ember. Gondolok itt arra, hogy felesleges +100 ezreket költeni, ha nem használod ki és nem állsz abban az anyagi helyzetben..Természetesen mindenkinek szíve joga azt választani amit szeretne!

Én pl nem cserélném le a M10P-t, csak hát csábít a kedvező lehetőség :) ..és a lehetőségeket nem szabad kihagyni az életben :D

(#6060) Pjotr: Pont ezt vettem észre én is, hogy pl m10P és P20P olyan téglás és jobban kézre esik illetve kézbe illik a M20P.

[ Szerkesztve ]

(#6062) Pjotr válasza Cobra652 (#6049) üzenetére


Pjotr
senior tag

Nekem nem ment fel. Azt irta nem kompatibilis a jelenlegi rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#6063) xedamen válasza Cobra652 (#6049) üzenetére


xedamen
senior tag

Én is lecsaptam rá, ahogy kikerült XDA-ra. USB Type C külső HDD-vel ment le a frissítés. Utána restore from backup. Nem is árt 3 havonra FR az Androidnak, most aztán tényleg pereg a teló :C

(#6064) xedamen válasza Pjotr (#6062) üzenetére


xedamen
senior tag

"3. Tömörített cuccban a dload részt a memkártyára másolni'

Tehát a dload nevű mappát teszed a külső eszközre.

(#6065) Pjotr válasza xedamen (#6064) üzenetére


Pjotr
senior tag

software install failed...

(#6066) Pjotr válasza Pjotr (#6065) üzenetére


Pjotr
senior tag

3. pendrive formazas+masolas a kitomoritett mappabol es elindult. Nálam volt vmi hiba a laptopon.

(#6067) Jack Oneill válasza Mr X (#6047) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En csak elolapot foliaztattam anno egyik telomnal, ebbol kiindulva biztos lehet csak hatlapot is.

(#6070) xedamen válasza Cobra652 (#6069) üzenetére


xedamen
senior tag

Nem, csak a memory card látszik, arra katt és megy USB is. Én egy sima USB Type C kábelt használtam. Mindkét fele USB C, s azon van rajta a HDD.

(#6071) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Félve kérdezem meg: van valami különös oka, hogy ennyire erőltetni kell a manuális frissítést? :F Miért nem elég akkor, amikor úgyis megérkezik magától?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#6072) xedamen válasza Litván Zongora (#6071) üzenetére


xedamen
senior tag

Az az oka, hogy türelmetlen népség vagyunk. Részemről semmi sem indokolta, mert buggal nem találkoztam.

(#6073) lacus83 válasza xedamen (#6072) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Nálam nincs türelmetlenség, max akkor ha tényleg olyan frissítés jön aminek hasznát is veszem.
De idén még olyan nem volt :K

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#6074) Pjotr válasza Cobra652 (#6068) üzenetére


Pjotr
senior tag

Mediamarkt varta usb-c átalakító. 1500 Ft.

Én pl. szeretem feltenni, ha van frissítés. És ez most ugy tűnik hasznos. Gyorsabb a feloldás. Legalábbis az arc alapú biztosan. A másik se lassú.

[ Szerkesztve ]

(#6075) Mr X válasza Mr X (#6047) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor válaszolok magamnak. Raknak fel csak hátlapra, 8k, oldalra nem kerül semmi.

(#6077) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Kérdés:

Amikor jobbra lapozok, bejön egy hírek csatorna vagy tököm tudja mi a megnevezése. GY nem is tudom, hogyan lehet azt személyre szabni.
megtaláltam fent a beállításokat de rohadtul semmi köze hozzá. Lásd pl egyes híroldalakat nem tudok kitiltani hogy ne dobálja fel az onnan jövő híreket.

milyen program ez és hol lehet jól beállítani?

Még a google oldalán sem igen találtam rá, mi ez.

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6078) Caaabi válasza Pongi1975 (#6029) üzenetére


Caaabi
senior tag

Ezzel tényleg egyszerű volt 👍👍😊

(#6079) xedamen válasza KKrisz751 (#6077) üzenetére


xedamen
senior tag

Google feed a neve. Fent ott van a 3 pötty és "custumise" vagy ott van a Settings is, ott is be lehet állítani. Kikapcsolni is kilehet. Hosszan tartod az ujjad a főképernyőn és ott a jobb oldali beállítások és utolsó menüpont.

(#6080) KKrisz751 válasza xedamen (#6079) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nem kikapcsolni akarom. Azt tudom hogyan kell. hanem hogy egy-egy hirpoltálról ne jöjjön sok ezer baromság.

Illetve max a sport vagy tudomány célzott hírek, mert rohadtul nem érdekel, VVribanc mikor kivel mennyiszer.
De hiába állítom be, az életmód vagy valami mindig betolja közé. Aztán nyomhatom neki a kevesebbet, naponta mindig ott van egy ilyen.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6081) Sziric válasza KKrisz751 (#6080) üzenetére


Sziric
csendes tag

A hír jobb felső sarkánál van 3 pötty. Ott tudod beállítani, hogy ne mutassa az adott hírt, vagy az adott portál híreit. De néha meg is kérdezi egyik-másikról, hogy érdekel-e. Idővel megtanulja, hogy miket szoktál elolvasni, és mire nem kattintasz rá soha.

(#6082) Regiee


Regiee
aktív tag

A minialkalmazások között van az időjárás azon belül a nagyobb. Ott kiírja a mintaképen meeting joe stb emlékeztetőt. Hogy lehet ezt beállítani? Akárhogy írom hogy ma vagy holnap egész napra kiírja a teendőm nem teszi.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#6083) Jack Oneill válasza Mr X (#6075) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem zavar, hogy valaszoltam?

(#6084) Pjotr


Pjotr
senior tag

Végeztem a Chrome böngészővel. Iszonyú döcögős a scroll. Firefox miért tud úgy görgetni, mint iPhone-on a Safari?

(#6085) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Olvastam az összefoglalóban a zöld képernyőről, és hogy már olyan az újakban nincs. Kérdésem, hogy hogy lehet meggyőződni róla? Van a dobozán vmi azonosító, amiből lehet erre következtetni? Esetleg gyártási időpont is jó lehet erre a célra?

Előre is köszi

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#6086) Pjotr válasza olloczky (#6085) üzenetére


Pjotr
senior tag

Device info-t tedd fel.

(#6087) olloczky válasza Pjotr (#6086) üzenetére


olloczky
senior tag

Vásárlás előtt állok. Ezért érdeklődöm, hogy meg lehet-e tudni vmi külső infoból.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#6088) Mr X válasza Jack Oneill (#6083) üzenetére


Mr X
veterán

Láttam, köszönöm, de biztosat nem tudtál mondani, ezért írtam le.

(#6089) Krinyo válasza olloczky (#6087) üzenetére


Krinyo
senior tag

Dobozról nem lehet megmondani, tesztelni kell.

(#6090) olloczky válasza Krinyo (#6089) üzenetére


olloczky
senior tag

Szomorú. :( Köszönöm

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#6091) kakuk.tamas válasza olloczky (#6090) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az S/N résznél ne 18A1x, vagy 18A2x legyen, hanem lehetőleg 18B1x, vagy 18B2x. Azaz novemberben legyen gyártva, ne októberben.
Sokak így választottak Boe-s telót.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6092) Krinyo


Krinyo
senior tag

Telekom VoLTE kérdés: van itt olyan, aki használ VoLTE-t Telekom hálózaton?

10 nap után elutasította a Telekom a VoLTE bekapcsolására irányuló kérésemet a számomra, miszerint nem VoLTE-képes a telefonom... ami érdekes, hogy a feleségem Xperia XZ2-jére sem kapcsolták be, miszerint az sem, noha az benne is van a kompatibilitási listában. Nonszensz...

(#6093) Pjotr válasza Krinyo (#6092) üzenetére


Pjotr
senior tag

Telekom fura. Esimet nem tudok kérni, mert nincs ott a menüpont. Ügyintéző tanácstalan. Ő is ott tudná bekapcsolni :)

[ Szerkesztve ]

(#6094) vasi89 válasza Krinyo (#6092) üzenetére


vasi89
addikt

nálam a telenor automatikusan bekapcsolta és azóta is működik, külön kérni sem kellett. Nem tudom a telekom mit szerencsétlenkedik, de próbáld meg egy másik ügyintézővel.

(#6095) kali válasza Krinyo (#6092) üzenetére


kali
legenda

Rossz ügyintézőket fogtál/fogtatok ki, némelyik nem is foglalkozik a készülék típusával, hanem csak bekapcsolja kérésre a VoLTE funkciót.
Próbálkozni kell személyesen/telefonon többször is, csak beesik egy korrekt ügyintéző valamikor.
Más kérdés, hogy a legtöbb előfizetésen automatikusan bekapcsolták már a VoLTE funkciót.
Olvasom közben a következő hozzászólásodban, hogy flottás előfizetés, nos, ott más részben a helyzet, mert bár azoknál is lehetséges már, de ha a kapcsolattartó/kezelő nem elég határozott, vagy nincs képben, akkor bukta lehet...

[ Szerkesztve ]

(#6096) Krinyo válasza vasi89 (#6094) üzenetére


Krinyo
senior tag

Negyedik hívásom és harmadik ügyintéző volt, próbáltam a kapcsolattartónkon keresztül is (üzleti, flottás előfizetés), az még ennyire sem volt képben, azt állította, hogy be van kapcsolva, hiába mondtam, hogy látom, hogy nincs.

1400 végül mondta, hogy tényleg nincs, bekapcsolják, 10 nap, erre ma reggel (9 nap után) felhívnak, hogy bocs, de a szoftveresek szerint nem lehet bekapcsolni, mert a készülék ígymegúgy.

Most írásban kértem magyarázatot, mert nem tudom ezt elfogadni, ráadásul nem csak nekem nem kapcsolták be, hanem egy Xperia XZ2-re sem, noha a lista szerint (meg már régóta) az is 4G hang képes. Lehet, hogy pattanni kéne a telekomtól, csak 100 számunk van náluk havi többszázezres számlával, ez nekem elfogadhatatlan...

(#6097) xedamen válasza Krinyo (#6096) üzenetére


xedamen
senior tag

Volt telekomos dolgozó vagyok, sajnos az is elképzelhető, hogy flottára nem lehet. Voltak megkötések anno, bizonyos szolgáltatások csak flottán mentek, másik extrák nem voltak feltehetők csak lakosságira. Bár nem vagyok up to date, mert 4 éve nem dolgozom náluk. De ha gondolod felhívom egy üzletvezető haverom.

(#6098) Krinyo válasza xedamen (#6097) üzenetére


Krinyo
senior tag

Tavaly október óta lehet flottára is.

(#6099) vasi89 válasza Krinyo (#6096) üzenetére


vasi89
addikt

Nekünk csak 3 szám volt náluk, kisvállalkozói előfizetésben. De minősíthetetlen volt mikor 1 év alatt 3x módosítottak egyoldalúan szerződés és majd duplájára nőtt a havidíj majd mikor szóvá lett téve még kötbérrel fenyegettek, hogyha felmondjuk a szerződést. 100 előfizetésnél már azért nem egyszerű a helyzetetek, illetve akkora flottánál a telenorral sincs tapasztalatom de az biztos h a telekomot csak addig érdekled amíg aláírod a szerződést, onnantól kezdve ha van hűség le vagy sz.rva. Csak az új előfizetőknek kedveznek folyamatosan.

(#6100) olloczky válasza kakuk.tamas (#6091) üzenetére


olloczky
senior tag

Á köszönöm szépen :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.