Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Indian74 válasza hramon94 (#1450) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm :R :C

NAGYPAPA

(#1452) Domi392


Domi392
tag

Mostmár tényleg jöhetne az Oreo😑

The force is with You

(#1453) mayday00 válasza Domi392 (#1452) üzenetére


mayday00
őstag

Én sem kaptam még meg 🙁

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#1454) tahepa válasza mayday00 (#1453) üzenetére


tahepa
senior tag

Edigital vásárlású szintén semmi....de kit érdekel.. :DDD

(#1455) Doky586 válasza hramon94 (#1450) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért két lépésben csinálja ha egyből tud Oreot feltenni..?

(#1456) Indian74 válasza Doky586 (#1455) üzenetére


Indian74
senior tag

Kösz mindenkinek,de egyik werzsion sem megy fel,mindig azt irja ki hogy "CSOMAG ELLENŐRZŐ ÖSSZEGE HIBÁS",nagyon sok féle szoftverrel próbáltam,és a leírások alapján csináltam. :W
[link]
De ez van,majd csak jön valami,csak kicsit számomra,furcsa,és érthetetlen,hogy miért nem frissült eddig??? :Y

NAGYPAPA

(#1457) zzola válasza Indian74 (#1456) üzenetére


zzola
félisten

Küldd be a szervizbe, ott lefrissítik...

(#1458) Indian74 válasza zzola (#1457) üzenetére


Indian74
senior tag

:R :K

NAGYPAPA

(#1459) hramon94 válasza Doky586 (#1455) üzenetére


hramon94
tag

Mert nem jó az általad javasolt Oreo frissítés mit nem értesz ezen? Ő is próbálta, én is próbáltam és nem megy. BL nyitással megoldanám de nem akarok BL-t nyitni mert nem érdemes ezért, rootra nincs szükségem. Az ő baja az volt hogy, B120-nál megállt a frissítés. Semmire nem megy a te elméletei tanácsaiddal. Ahogy előttem is javasolták küldje be szervizbe mielőtt téglát csinál belőle és csak nehezéknek lesz jó a kísérletezgetések után.

[ Szerkesztve ]

(#1460) Doky586 válasza Indian74 (#1456) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ezeket hozza le de többször is: [kép] [kép] [kép] [kép]

142601
142602
143910
149701

Mindegyik FullOTA-MF-PV és 2.788 GB, azt nem értem hogy ez a méret nem illik a másik blog 4.1GiB (zip 1.97GiB) méretű frissítéséhez :F

[ Szerkesztve ]

(#1461) Doky586 válasza hramon94 (#1459) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A probléma az hogy a te tanácsodat követve se ment semmire.. :)

(#1462) Indian74 válasza Doky586 (#1460) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm a segítségedet de egyik sem nyerő,mindegyik ezt adja ki.

:Y :W

NAGYPAPA

(#1463) Doky586 válasza Indian74 (#1462) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Olyasmit olvastam hogy a Huawei próbálja megszüntetni a firmware szabad letöltés lehetőségét hogy csak az automatikus OTA maradjon. Állítólag az új firmből is kiveszik a SD kártyás frissítés lehetőségét, de erről még nem számoltak itt be azok akik megkapták már a 8-ast. (feléjük kérdés: benne van még a rejtett menüben?)

(#1464) LagerMaister


LagerMaister
tag

Helló! Nemrég lettem tulaja egy Mate10 litenak, kérdésem az lenne, h idővel meg kaphatom majd én is az Android 8at? Sok ismerősöm már azon van, de nekem viszont nem adja be azt a frissítést...

Alaplap: Asus F2A85-M LE----Proci:AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core 3.4GHZ---Cooler Zalman CNPS10X Optima---RAM:Kingmax 2x4GB, DDR3, 1333MHZ---Videokari:nVidia GTX660 TI 2Gb 192Bit DDR5 --Merevlemez:KINGSTON 120G SSD, Samsung 2x1Tb---Táp: nJoy Ayrus 500W---Monitor:Samsung TV---Ház:ASUS TA-863 ---Bill

(#1465) zzola válasza LagerMaister (#1464) üzenetére


zzola
félisten

Kaptál már OTA frissítést? Ha igen, akkor lesz O is, csak ki kell várni. Akár hónapok is eltelhetnek, mire egyik-másik készülék megkapja. Feleségem Honor 8-a folyamatosan 1 hónappal később kapja meg a frissítéseket, mint a többség...

(#1466) TheMiller válasza zzola (#1465) üzenetére


TheMiller
tag

RNE-L21/ L01 esetében akié C432-es ott még nem jött ki hivatalosan az oreo, legalább is nem találtam nyomát.

FF-el nekem se ment fel, szerviz menüben pedig a csomagot dobja el, de már nem érdekel. :))

Az fura csak, hogy 06.14 óta nincs mozgás a firmware-k terén (ha a hivatalosat nézzük, akkor május óta)..

The World is Yours

(#1467) Doky586 válasza TheMiller (#1466) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig még alá is húztam a C432 - t a csatolt képeimen.. :B

(#1468) zzola válasza TheMiller (#1466) üzenetére


zzola
félisten

FF-t nem javaslom, én anno nagyon sokat szívtam a H8-cal, mire gatyába tudtam rázni a készüléket, + az nem is hivatalos forrás, azzal csak a garanciát kockáztatod...

[ Szerkesztve ]

(#1469) Bicsibocsi válasza TheMiller (#1466) üzenetére


Bicsibocsi
junior tag

Csak a fórumban kell visszaolvasnod és láthatod, hogy szinte legelőször nekem jött meg az Oreo RNE-L01 C432-re.

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#1470) Doky586 válasza Bicsibocsi (#1469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

az SD kártyás frissítés lehetősége nálad benne van még a rejtett menüben? [kép]

(#1471) TheMiller válasza Bicsibocsi (#1469) üzenetére


TheMiller
tag

Valóban.
Viszont visszanézve pár oldalt, a képeken mindegyik L01 volt, én meg első sorban L21-ből indultam ki, mert nekem ez van (media markt-os).
Akkor ezzel pontosítanék. :)

The World is Yours

(#1472) Bicsibocsi válasza Doky586 (#1470) üzenetére


Bicsibocsi
junior tag

Igen benne van.

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#1473) Roleq


Roleq
csendes tag

Sziasztok! Biztos triviális kérdés, de se a telefon beállításaiban, sem fórumokon nem találtam a megoldást a következőre:
Hogyan tudom a telefon által készített fotókon megjeleníteni a telefon típusát?
Telefonok által készített képek összehasonlító oldalán láttam felhasználók által készített fotókon, hogy rajta van pl.: Shot on Mi A1 Mi dual camera.
Előre is köszi, ha valaki tudja a választ!

(#1474) Doky586 válasza Roleq (#1473) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A kép EXIF információiban ott szerepel sok más adattal (idő, gps koordináta, paraméterek) együtt.


[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1475) Roleq válasza Doky586 (#1474) üzenetére


Roleq
csendes tag

Valószínű, hogy én nem fogalmaztam meg jól, ezért inkább csatolok egy fotót, hogy mire is gondoltam:

Lehet, hogy ez csak Xiaomi fícsör?

(#1476) Bicsibocsi válasza Roleq (#1475) üzenetére


Bicsibocsi
junior tag

Nem csak xiaomi tudja. Tudja a huawei is, de valami különleges kamerarendszer kell hozzá, hogy ki lehessen vele íratni a telefon nevét. Pl. P9-nél volt. Mate 10 pro-n is van, P10-nél is. Ezen a telefonon még én sem találtam meg. Csak sima vízjeleket lehet kirakni mint pl ez.

Bár ez inkább sör jel. 😆

Más.
Most kezdte a telefonom, hogy mobilnettel baxik értesítéseket megkapni. Már HR-t is csináltam. Semmi változás. Vagy késve vagy egyáltalán nem jönnek chat és egyéb értesítések. Megint valami google szarság lesz ebben biztos vagyok. Hihetetlen, hogy folyamatosan ezzel kell szopni Huawei-nél. Igaz régóta huawei-t használok és általában elő is szokott jönni ez a probléma, de nem tudom más telefonokon mi a helyzet. Rohadt idegesítő.

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#1477) Doky586 válasza Roleq (#1475) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ilyen dicsekvő feliratokkal kár elrontani egy fotót, főleg mivel ezek pár év múlva nagyon cikinek fognak hatni. Lehet a képhez jegyzetet is adni, ami szintén megnézhető az exif-ben..

(#1478) Roleq válasza Bicsibocsi (#1476) üzenetére


Roleq
csendes tag

Megtaláltam a "megoldást" a shot on feliratra: vannak rá appok, amik jelölik a fotókon, hogy mivel lőtted őket és akár azt is, hogy ki lőtte. Ez két okból nem tetszik. Az egyik, hogy app. Az egyik béna vízjel helyett lehetne ez is. A másik, hogy azt írok ki a fotóra, amit akarok, lehet ájfon 14 vagy Ericsson T10, így pont tökmindegy...

Másik: nálam nincs ilyen értesítés-elmaradás probléma, ha mégis akad, akkor az egy-egy app aktuális hibája. Viszont kikapcsolt wifivel és kikapcsolt mobilnettel is kapok értesítéseket. Már mindent kipróbáltam, amit itt a fórumban olvastam erről, de semmi eredmény.

(#1479) Roleq válasza Doky586 (#1477) üzenetére


Roleq
csendes tag

Nem dicsekvő felirat szerintem és nem ez a cél. Ez a telefon azért nem az a kategória, amivel villantani lehet. Ez nem lekicsinylés, hanem tény. Nekem azért lenne szükségem a feliratozásra, mert adott helyre töltöm fel, ahol másokat érdekel, hogy mivel és hogyan készült a kép, illetve több eszközzel is készítek fotókat, így másnak is hasznos lehet az összevetés. Nem Facebook és egyéb megjelenésekhez használnám. :)

(#1480) Bicsibocsi válasza Doky586 (#1477) üzenetére


Bicsibocsi
junior tag

Bizony. Ez nem dikecskvő felirat. Vannak oldalak ahova, ha a képedet fel akarod tölteni akkor csak úgy fogadják el, ha rajta van a vízjel, hogy mivel lett készítve.

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#1481) Doky586 válasza Roleq (#1479) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De ott van rajta (benne az exif) bárki megnézheti. Hitelesebb mint utólag a képre fotoshopolt felirat amit megtehetsz most is. Minden kért info benne.. :K

(#1482) cherubion08 válasza Roleq (#1478) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Nálam is kikapcsolt mobilnettel a netten maradt . Jöttek az üzik,szinkronizált stb. Repülőgép üzemmód be/ki és lekapcsolódott .

(#1483) Roleq válasza cherubion08 (#1482) üzenetére


Roleq
csendes tag

Köszi, már azt is próbáltam, egy idő után újra produkálja a hibát. Azt még nem tudom, hogy a wifi vagy a mobilnet marad aktív, majd kipróbálom valahol, ahol nincs wifi.

(#1484) cherubion08 válasza Roleq (#1483) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Elvileg a mobilnet a ludas,ès minden mobilnet kikapcsolásnàl el kell játszani a repül.mód ki/be kapcsolâsát. Amúgy a hàlózaton marad ,mintha ki se kapcsoltad volna. Video nèzès,böngèszès stb simán megy kikapcsolt adatforgalommal.

(#1485) Bicsibocsi


Bicsibocsi
junior tag

Vicc komolyan mondom.
Oreo-ra frissítés után minden rednben volt a telefonnal. Most, hogy nyomtam egy HR-t mindennel baszakodnom kell. Hírfolyamon sincs semmi hír. Nem kapok értesítéseket. Nem csinál azóta semmit ez a retek.
Ezért nem szoktam soha frissítés után HR-t csinálni. Most nyomtam egyet erre semmi sem jó. Hihetetlen. 🤨
Soha többet androidos telefon. Vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#1486) Roleq válasza cherubion08 (#1484) üzenetére


Roleq
csendes tag

Ja úgy?! :) Köszi!

(#1487) TheMiller válasza Bicsibocsi (#1485) üzenetére


TheMiller
tag

ASUS is mindig ezt csinálta.. még egy HW? - esetleg külön egy full format (power és hang+)?

The World is Yours

(#1488) Bicsibocsi válasza TheMiller (#1487) üzenetére


Bicsibocsi
junior tag

Szerintem semmit nem érek el még egy HR-el, de köszönöm az ötletet. A google szarakodik. A gyári frissítésben megmaradnak olyan dolgok amikkel normálisan működik a telefon. A HR meg valamit leszed ami kell a google-nek. P9-nél, P9 lite 2017-nél is ugyan így jártam állandóan. P9-nél az volt a szerencse, hogy Cunaja csodálatos romokat írt rá és nem kellett a gyári romokkal szarakodni. Most a Huawei még a romolás lehetőségét is elveszi, rollback-olni sem lehet már.
Kezdek rohadtul kiábrándulni az androidból. A rengeteg telefonjaim közt egyszer használtam egy Iphone-t. Azóta sem találkoztam olyan stabil normális rendszerrel. Lassan hányok a droidtól....

[ Szerkesztve ]

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#1489) Vbazsi2


Vbazsi2
tag

Sziasztok

Nekem is egy a címben szereplő készülékem van és még mindig nem kaptam meg a frissítést. meg lehet valahogy gyorsítani a folyamatot, hogy nekem is frissítsen?

(#1490) zzola válasza Vbazsi2 (#1489) üzenetére


zzola
félisten

Nem. Feljebb írtam, hogy akár 1-2 hónap is lehet az eltérés a készülékek között...

(#1491) Vbazsi2 válasza zzola (#1490) üzenetére


Vbazsi2
tag

Köszi

(#1492) TheMiller válasza zzola (#1490) üzenetére


TheMiller
tag

Megkérdeztem a Huawei-t, válaszuk szerint IMEI alapján küldik ki a frissítéseket az egyes készülékekre OTA-n lényegében random módon.

Sajnos arra sem kaptam választ, hogy az L21 frissítése is zajlik-e már, vagy csak az L01-é.

The World is Yours

(#1493) zzola válasza TheMiller (#1492) üzenetére


zzola
félisten

Igen, ez ediig is így volt!

(#1494) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a Huawei Mate 10 Lite telefonomra csatlakoztatni a DSLR kamerámat, amit az Adobe Lightroom appal használnám, tölteném le a fotókat a fényképezőgépről. Csak egy baj van, hogy nem akarja betölteni a Lightroomba a fotókat a gépről.

Valami ötletetek van, hogy mi lehet a gond? Más telefonnál működik, a kábel jó!

(#1495) Pikaa válasza Pikaa (#1494) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Megoldódott a probléma!

(#1496) FeZ... válasza Pikaa (#1495) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Ha már beírtad ide, esetleg a megoldást is elárulhatnád ! :K
Hátha valakinek jól jön még az információ.

(#1497) modulus válasza Roleq (#1473) üzenetére


modulus
aktív tag

Normális oldalon nem kell a fotót ilyenekkel elrontani, hanem automatikusan kinyeri az adatokat az exif-ből és a kép mellé/alá odaírja, hogy mivel készült, milyen beállításokkal.

Ez az okostelefonos vízjelek egyébként is vicckategória.

(#1498) Szabcsizz válasza modulus (#1497) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ez a vízjelezés a közösségi világban elterjedt inkább. Én csak azon csodálkozom, hogy iOS alatt nincs ilyesmi. Vagy tévednék?🤔

(#1499) Doky586 válasza Szabcsizz (#1498) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt meg bármivel feliratozhatja.. Winen Paint v telón is tehet rá feliratot.. :P

[ Szerkesztve ]

(#1500) Szabcsizz válasza Doky586 (#1499) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Az úgy elég kókány hatást kelt. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.