Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) ZoleeWolf válasza kcsa (#344) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Sajnos bár nem tudom konkrétan, de nekem is az a gyanúm, hogy közös az antenna, és üti a Bluetooth a wifit, ez csak azért gáz, mert ez orvosolni nem lehet, míg ha szoftveres gond lenne, akkor még lenne valami halvány remény, hogy javítják egy frissítéssel...

(#352) ZoleeWolf válasza kcsa (#347) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Nem akarok senkit megbántani, de egyet értek veled, ez a telefon valóban túl van árazva, azt tudomásul vettem, hogy nincs nfc, nem nagyon használtam a régi telómban sem, kicsit zavar ugyan, hogy az akku lassan töltődik, de majd csak feltölt 3-4 óra alatt, sebaj, viszont cserébe gyorsabban merül, a Xiaomi ekkora aksival nálam kibírt két napot, ez ugyanolyan használattal bő egy nap, mindegy sűrűbben töltöm.
Gondoltam túlélem azt is, hogy a wifiben "csak" az n-es szabványig jutott a dolog, nem érdekes megleszek, de ez a Bluetooth kontra wifi dolog már szíven ütött, amikor beszélek az ügyféllel, és közbe nem tudok a wifi lelassulása miatt egy egyszerű dokumentumot megnyitni, na az már gáz...
Főleg annak tudatában, hogy egy elavult még új korában sem igazán csúcs mobilnak számító 2 éves Lenovo a7000-es röhögve megcsinálja a letöltés Bluetooth mellett. Nyilván ez a dolog is használat függő, nekem a munkám miatt gyakorlatilag állandóan Bluetooth fülessel beszélek, és közben szükségszerűen meg kell(ene) nyissak tárhelyen lévő fájlokat, aki viszont nem használ Bluetooth eszközt az nyilván nem is érti miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#353) #65510400 válasza ZoleeWolf (#352) üzenetére


#65510400
törölt tag

Na látod ez kiváló példa. Neked ez a készülék NEM MEGFELELŐ. Sajnos vélhetően 1 antennája van a wifinek, és a Bluetoothnak, ez neked nem elegendő a munkádhoz. Másik telefont kell választanod.

Épp tegnapelőtt volt nekem is ilyen, Bluetooth telefonálás közben meg kellett nyitnom dokumentumot. Csakhogy nekem ez a telefonon volt, így nem okozott gondot.

Bár elgondolkodtató, hogy a youtubeon való filmnézés ennyire kicsi adatforgalommal járna, hogy simán megy bluetooth mellett, míg egy dokumentum letöltése annyival nagyobb feladat, hogy nem megy vele?

(#354) kcsa válasza FeZ... (#350) üzenetére


kcsa
veterán

Vártam a hasonló kommentet.

Egész egyszerűen érdekelt az elején a készülék, mint lehetőség lebegett a levegőben - pont a nagyobb 2:1 kijelző tetszett nekem is, de hogy teljesen őszinte legyek: a specifikáció teljes ismerete után már csak a popcornos zacsival maradtam itt, mert egy darabig szórakoztató volt hogy páran erősen tolják a kognitív disszonanciát. És most is: ha valaki kérdez az 5GHz-es Wifi meglétéről, csak a pikírt megjegyzések jönnek hogy "ő a szakértő, majd ő megmondja hogy mit ért az ábrából".

A mai napi árát nem tudom, megjelenéskor volt 120, 150k volt a Oneplus 5T, gyakorlatilag ugyanabban az időben. Komoly összeg (nekem). De nem akkora a különbség, mint amekkorát a(z általam jobbnak tartott) hardver indokolhatna, tehát ár/érték arányban ez botrányos. Szerintem. Ezzel szemben a P10 Lite kvázi azonos (helyenként jobb) hardverrel, de nem ekkora kijelzővel félár.

Bár marha unalmas, de kénytelen vagyok kihangsúlyozni a "szerintem" dolgot, mert még így is kapom az osztást... Szép hosszú listát tudok felsorolni az általam az elmúlt években használt Huawei telefonokról, ezek egy részét mai napig is követem - egész egyszerűen mert érdekel, ez pusztán azért maradt ki, amit korábban már kifejtettem.

(#355) jegenye77 válasza kcsa (#354) üzenetére


jegenye77
addikt

Ezt értjük csak azt nem, hogy minek vagy még itt!?
Mindenki el tudja olvasni a specifikációt oszt eldönti kell e neki a készülék vagy másikat választ.
Ha ezt választotta és teljesen elégedett a készülékkel akkor miért írjon rosszat róla?
Nem kell leírni 100 x hogy ennyiért túl drága vagy, hogy ez meg az nincs benne.
Aki megvette az mérlegelet előtte ( gondolom)
Aztán ha tetszik neki használja ha nem akkor meg eladja. Ennyi.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#356) kcsa válasza jegenye77 (#355) üzenetére


kcsa
veterán

Leírtam. Ha megy a szövegértés, akkor meg is fogod érteni.

De azt is értem hogy rossz érzés a kis kedvencedről rosszat olvasni, de ez egy olyan eset ahol nem elkerülhető. A P10 Lite topikban is vsiszatérő kérdés volt azelején, hogy P9 Lite-ot (illetve később hogy P9 Lite 2017-et) vegyen, vagy ezt? Ilyenkor frankón leírtuk, hogy egyéni preferencia kérdése az egész, mert a hardver azonos, csak abban tárhely kisebb, cserébe emez minőségibb anyagból van és drágább.

De nem sértődött kommentek tömkelege volt...

[ Szerkesztve ]

(#357) jegenye77 válasza kcsa (#356) üzenetére


jegenye77
addikt

Itt se sértődik meg senki ( Én főleg nem ) csak nem értem mire jó ez neked?
Boldogság van közben? :) mert akkor folytasd nyugodtan. Biztos ez a legnagyobb öröm az életedben :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#358) kcsa válasza jegenye77 (#357) üzenetére


kcsa
veterán

Alakul ez, már kezdődik a személyeskedés is. :U

Persze ha nem akarod, nem is fogod megérteni soha. De ha téged ekkora endorfin-adaggal lát el a hibátlan telefonod, akkor be kell ismerjem, hogy végülis te csinálod jobban.

(#359) jegenye77 válasza kcsa (#358) üzenetére


jegenye77
addikt

Engem??? Én győzködök itt bárkit is, hogy ezt vegye? Én erősködök, hogy tökéletes számomra a készülék?
Te vagy az aki rontja itt a levegőt az okoskodásával! Hogy ez mag az sincs benne.
De tőlem csináld csak! Téged minősít a viselkedésed.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#360) kcsa válasza jegenye77 (#359) üzenetére


kcsa
veterán

Nem győzködtél, kapásból támadtál. Valóban jobb személyiség vagy.

(#361) jegenye77 válasza kcsa (#360) üzenetére


jegenye77
addikt

Támadtam?
Akkor még is csak Te vagy itt aki egyből megsértődik és nem azok akik leírják, hogy nekik miért is elég ez a készülék :)
De mondom! Ha neked ez kielégülést okoz, akkor csináld csak.
Nem értelek meg de elfogadom :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#362) kcsa válasza jegenye77 (#361) üzenetére


kcsa
veterán

Nem sértődök meg, sőt. Leírtam a sarokpontokat, de ezekre nincs értelmes válaszod neked sem, csak az, hogy én vagyok a hülye.

(#363) jegenye77 válasza kcsa (#362) üzenetére


jegenye77
addikt

De mire vársz választ?
Ezt tudja a telefon!
Specifikációt el kell olvasni!
Aki használja az meg leírja a tapasztalatát.
Szerintem ennyire egyszerű ez.
Minek neked 100 x ugyan azt leírni.
De mondom ha jól esik és ez segít neked valamiben :) akkor csináld. Nem szeretnélek megfosztani ettől az örömödtől!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#364) #65510400 válasza kcsa (#360) üzenetére


#65510400
törölt tag

Ez volt a sorrend a hozzászólásaid szerint:

"specifikáció teljes ismerete után már csak a popcornos zacsival maradtam itt"

Tehát a telefon már nem érdekelt, vártad a veszekedést. Mivel nem jött, beírtál valamit, amivel gerjeszted.

"Vártam a hasonló kommentet."

És sikerült, meglett, amit vártál, még le is írtad!

"Ha megy a szövegértés, akkor meg is fogod érteni."

Itt elkezdtél személyeskedni.

"Alakul ez, már kezdődik a személyeskedés is"

Majd itt ráfogtad másra, viszont megvolt az öröm, mert amit ELKEZDTÉL, sikerült FOLYTATNI.

"Nem győzködtél, kapásból támadtál. Valóban jobb személyiség vagy."

Nem támadott senki rajtad kívül. Gerjesztettél egy negatív folyamatot, amit még úgy is sikerült folytatnod, hogy nem volt hozzá partner.

Kérlek fogd a popcornt és menj máshova veszekedni. Itt pedig térjünk vissza a telefonhoz. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#365) #65510400 válasza kcsa (#362) üzenetére


#65510400
törölt tag

Számodra mi az értelmes válasz a sarokpontjaidra azon kívül, hogy "tényleg, ennek a telefonnak ez a hátránya"

(#366) kcsa válasza #65510400 (#364) üzenetére


kcsa
veterán

Valamit benéztél pláne a személyeskedés témában is.

De most kiszálltam, ezzel bizonyítva azt, hogy igazatok van (természetesen), és további jó szórakozást kívánok, üldözzétek tovább azokat akik nem értenek egyet. :)

(#367) #65510400 válasza kcsa (#366) üzenetére


#65510400
törölt tag

Köszönjük szépen. Képtelenség veled szót érteni. Leírsz valamit, erre leírjuk, hogy igazad van, mire úgy reagálsz, mintha az ellenkezőjét írtuk volna. Nem láttam még ilyet. Így tényleg jobb, ha mész.

(#368) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Ne etessük a trollocskát,mert csak hízik tőle :DD

(#369) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Legyen egy telefonos hozzászólás is, ne csak vitatkozás. Kezdem én.
Két kártyával használom. Egyik a sima beszélgetős simem,másik a net kártyám. Nincs szükségem folyamatosan a nettre ezért ha nem kell lekapcsolom,ne egye a két hálózaton lógás az aksit. Ilyenkor a 1 beszélgetős simem nem talál hálózatot és újra kell indítanom a telefont és bekapcsoláskor már rögtön megtalálja a térerőt. Illetve ilyenkor átállítja magát és nem mutatja a hívott félnek a számomat és vissza kell állítanom ,h mutassa a számot. Nem nagy probléma ,mert naponta fél perc az életemből. Csak érdekelne,h ez másnál is jelentkezett,vagy csak nálam?

(#370) #65510400 válasza cherubion08 (#369) üzenetére


#65510400
törölt tag

Kipróbáltam, letiltottam az egyik kártyám, majd vissza. Semmi nem történt, úgyértem gyorsan visszatalált a hálózathoz és van térerő mindkét kártyán.

(#371) cherubion08 válasza #65510400 (#370) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Köszi,akkor nálam van valami bibi.

(#372) #65510400 válasza cherubion08 (#371) üzenetére


#65510400
törölt tag

Régiek a SIM kártyák?

Egyébként megéri ez, két előfizetést fizetni? A beszélgetős kártyádhoz nincs valami akciós netes dolog olcsón?

(#373) cherubion08


cherubion08
aktív tag

A dumás sim nincs két éves a nettes egy hónapos , és azért vettem ezt a telot,mert két kártyás és így jövök ki jobban anyagilag ha két kártyával nyomom. Beszélgetősön még van 9 hónap rablánc,net hozzá meg méregdrága. Ha másnak nincs ilyen problémája akkor lehet nyomok rá egy gyári visszaállítást ha nagyon elkezd idegesíteni :DD

(#374) ZoleeWolf válasza cherubion08 (#369) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Én is két kártyával használom, céges és privát, kipróbáltam lekapcsoltam a 2-es kártyát, de az 1-es kártya térereje marad, és mükszik is, visszakapcsolva a 2-es minden szépen vissza jött a számelküldés is megmaradt, valami bibi nálad lesz akkor.

(#375) cherubion08 válasza ZoleeWolf (#374) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Köszi, h te is megnézted.

(#376) ateszm válasza cherubion08 (#375) üzenetére


ateszm
senior tag

mennyivel üdítőbb érzés szakmai fórumon szakmai kérdést választ olvasni...
köszönöm neked (is) :)

[ Szerkesztve ]

(#377) ZoleeWolf válasza cherubion08 (#375) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Nincs mit, ez a lényege a fórumnak, hogy segítsünk egymásnak ha tudunk :)

(#378) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Némi fejlemény a Bluetooth kontra wifi dologhoz.
Én közbe levelezgetek a Huawei ügyfélszolgálattal a dologgal kapcsolatban.
Az ügyfélszolgálatot meg kell hogy említsem, igen gyorsan reagálnak, korrekt módon álltak hozzám, dicséret érte!

A problémát jelenleg nem tudják megoldani sajnos, kis kivonat mit írtak:
"A hibát továbbítottam fejlesztőink irányába, akik dolgoznak a megoldáson és rövidesen egy frissítés formájában megoldják azt."

Reménykedem, hogy így lesz...

(#379) FeZ... válasza ZoleeWolf (#378) üzenetére


FeZ...
aktív tag

No, erre kíváncsi leszek, bár engem egyelőre nem érint a dolog, de mint írtam is, több más Huawei (és egyéb-, bár ez most mellékes) készüléknél is felfedezték ezt a problémát. Nem lenne rossz, ha csak egy szoftverfrissítéssel orvosolni lehetne.

(#380) anzee84


anzee84
újonc

Sziasztok!
Nekem most jelenleg P10 van...
Nem túl régi,1.5 hónapos,de most ilyenen gondolkozom!Vagyis amennyiért elmenne,ilyen kijönne belőle :)
Kéne a dual sim!Gondolkozom,hogy P10 dual legyen-e vagy ilyen mate 10 lite dual...
amire használom:
-navigáció
-fénykép nézegetése...
-mobilnet .korlátlan...
autóban bluetooth gyári kihangosítóval...
kamera,nem érint... mert fotózom...

Gondolom ezekre a funkciókra tökéletes lenne..
Köszönöm a válaszokat...

(#381) dragonfx


dragonfx
veterán

akinek van léci dobjon már pár fotot akksiidő milyen? nem kéne a 4000es ide?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#382) South Velen válasza dragonfx (#381) üzenetére


South Velen
addikt

Az akkuidő kb a Mate 8-ammal egyezik meg (ez 4000 mAh).

Teljesen jó.

A Redmi Note 4 nyilván elveri ebben, de ha Redmi Note 2-ről váltasz, nagy lesz az előrelépés ebben.

(#383) dragonfx válasza South Velen (#382) üzenetére


dragonfx
veterán

a redmi note 4et mér árulja mindenki? ennyire xar?
renegeteg van fenn. vagy ezek mind mobilboltok ajanlatai?
a mate 8at nem ismerem.
hát igen akkuidőre gyurok na.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#384) South Velen válasza dragonfx (#383) üzenetére


South Velen
addikt

Nem szar, néptelefon, így több az eladó is belőle, gondolom.

Nekem volt mindenféle, a Note 4 is rendben van minden tekintetben, de ez sokkal prémiumabb hatást kelt.

(#385) dragonfx válasza South Velen (#384) üzenetére


dragonfx
veterán

én most a honor 9 lite.t várom az a csillogó kék bitang.
illetve még a honor 7x.et néztem.
ezekhez képes a mate 10 lite és a redmi note 4 nem tudom hol van.
nekem a redmi note 2 hw.ben totál elég. de merül mint az atom.és ezen akarok segíteni.
bár ez a dupla kamera irtó bíztató.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#386) #65510400 válasza dragonfx (#381) üzenetére


#65510400
törölt tag

Amit feltettem, az nem jó?

(#387) D@niel


D@niel
addikt

üdv mindenkinek!
nagyon nézem ezt a telót következőnek, ami nem tetszik az a 18:9 kép arány, illetve type-c jó lett volna, de ez utóbbi is olyan, hogy ha mondani kellene valamit..

a kép arány viszont azért necces nálam, mert nagyon sokat youtubeozok telefonon, és állandóan ott lenne két oldalt a két csík.. persze, meg lehet szokni csak hát, na...

jelenleg egy meizu m2 note van, 5,5col, ettől kisebbet nem akarok, valamint 3000 aksi ami elég jó
aki esetleg használta ezt a típust, kb milyen a lite üzemidőben ehhez képest?

nézem még a p9 plust, ott standard a kép arány, külsőben számomra top, kissé sajátos, nagyon tetszik, hardver is csúcs, bár nem használnám ki

múltkor volt kézben a mate lite, pont egy határozott kategóriával magasabb mint a meizum

a kép aránnyal kapcsolatban, iPhone 5s-em volt, ott nagyon nem tetszett ez a hosszított kialakítás, egy napig volt meg..

appok nem tudom mennyire frissültek-e már az új kép arány trendre, pl Nokia here GPS app a másik ami nagyon sokat megy, ott mondjuk van értelme a 18:9-nek, ha több tartalmat mutat
2008 óta elég sok telefonom volt, mivel már van tapasztalatom kellően, úgy látom, hogy huawei lesz a következő, de házon belül a két modell közül még nem döntöttem, proci és kamerát nézve elég a lite, külső és kép átló miatt a plus... amoled kijelzőt figyelembe megint csak a plus, youtubeal kapcsolatban van ertelme emelett döntenem (bár nagyon nem kéne, hogy egy év után kiégjen a kijelző valahol)

és még halványan ott van a mate 9 is opcióként! ez lenne az igazi a kép méret teljesítmény miatt, hosszú távra tervezek, 2 év alsó hangon, ha április körül látok újonnan, gari mindegy, sosem törik nálam semmi, és nagyon sokan írjátok, hogy nem akad meg a rendszer.. t-s flottám is lejárt, mate lite ez alapján előnyben van
azt se gondolnám, hogy akármelyik huaweinek egy éven belül bármi hw baja lenne
kérdés, apk-ból tudok appot telepíteni? a meizun a beállitásokban van egy ilyen kapcsoló, hogy apk-ból telepítés, azért is kérdezem, mert van egy program amit használok de már nincs a storeban - régen frissült, ez se lesz alkalmas a kép átló miatt, még is fel kell tennem

van még időm, a meizut is hónapokig figyeltem, tudatos vagyok
köszi!

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#388) #65510400 válasza D@niel (#387) üzenetére


#65510400
törölt tag

Túlgondolod ezt az egészet. Pont a youtube az, ami megy 18:9-be. Ezen felül én is úgy voltam, hogy gázos ez a képarány, de az a helyzet, hogy a 10. Perc után baromira mindegy. Használod és kész, megszokod, mint bármilyen más képarányt.

(#389) D@niel válasza #65510400 (#388) üzenetére


D@niel
addikt

YouTube 18:9-be teljes képernyőn, és nem vág le a videóból? ezt nem tudtam, ha így van akkor kb el is dőlt

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#390) dragonfx válasza #65510400 (#386) üzenetére


dragonfx
veterán

hova?

ám kiválasztottam 3 telot véletlen mind kirin 659.es :DDD
szerintetek a snapdragon 625 gyorsabb takarékosabb ennél?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#391) #65510400 válasza dragonfx (#390) üzenetére


#65510400
törölt tag

329-es hozzászólás.

(#392) D@niel válasza D@niel (#389) üzenetére


D@niel
addikt

levág belőle, pont így nem jó

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#393) atosan válasza D@niel (#392) üzenetére


atosan
addikt

Maga a Youtube videó nincs levágva, jobb alsó sarokban az NFL logón látszik. Nem szakértői véleményem szerint míg nem 18:9 arányú kamerával veszik fel az adott eseményt/filmet stb, addig mindegyiknél ilyen lesz.

Ilyen egy 18:9 demo videó

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#394) D@niel válasza atosan (#393) üzenetére


D@niel
addikt

én is így tudom. ha pedig dupla koppal teljes képernyőre tesszük (18:9-re), akkor nem minden fér rá a kijelzőre

no, meglátom majd

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#395) dragonfx válasza #65510400 (#391) üzenetére


dragonfx
veterán

Ez eleg jo.meg vagy elegedve vele?
En s honor 9 lite es a hinor 7x kozott variallok.illetve ez s telo kozott.
De a honor.t nem lehet mrg kapni nalunk.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#396) Bumblebeee


Bumblebeee
tag

Crap..
Panelba vagyok 2,4Ghz telitve van. AC meg nincs ez még hadjál. De hogy lassú a wifi bluetooth alatt áá.. You tube-on akadnak a HD videók ha bluetooth speakert használok.

LG G4 Android MM 20D* NILLKIN Qin Quick Circle*

(#397) #65510400 válasza Bumblebeee (#396) üzenetére


#65510400
törölt tag

Kcsa vagy más néven?

:DDD

(#398) npontpeti16


npontpeti16
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Nemrég vettem Mate 10 Lite telefont. Hangerő beállításnál a leghalkabb csengetési erőre van állítva, de baromi hangosan csörög, ha hívnak. Illetve ha zsebben van a telefon, akkor még hangosabban csörög. Találkozott már valaki ilyennel? Vagy valami beállítási gond lehet? Köszi előre is! Üdv

(#399) atosan válasza npontpeti16 (#398) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Tárcsázó/beállítások/zsebmód kikapcsolása.

Maine coon

(#400) dragonfx válasza a.t.t.i. (#325) üzenetére


dragonfx
veterán

Huhhh ez de jo kep

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.