Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) snooze válasza fiesta14 (#2300) üzenetére


snooze
veterán

usb hibakeresés be van kapcsolva a fejlesztöi beállitásokba?

GO Gunners!!!

(#2302) fiesta14 válasza snooze (#2301) üzenetére


fiesta14
tag

igen be van kapcsolva.
de van más is lehet összefügg a 2 dolog. van az autón telefon tükrözés funkció. ez az hogy amit a telefon képernyője mutat azt látom a kocsi (opel) kijelzőjén. ( navigáció stb) de nem hajlandó kommunikálni vele. (az p8 lite az ment) a mate 10 nem akar az usb beállításoknál csak töltés-t akar bár mire állítom visszaugrik 1 mp után.hogy lehet rábírni hogy ne tegye? így ugyanis nincs adat áramlás a kocsi és a telefon közt.azaz a térképet látja meg a cimet is. de gps adatot már nem (tehát... és a net (élő infó) sincs. nem tudom ezeket hol állitom? már más kábellel is próbáltam de azzal sem. már gyári vissza állítottam a telefont de ez sem oldotta meg.
engedélyezve van a fejlesztői mód ott tudnám állítani usb hogy menjen de visszaugrik mint említettem.
segítsetek. nem birok vele.

(#2303) fiesta14


fiesta14
tag

bocs duplán küldte

[ Szerkesztve ]

(#2304) fiesta14


fiesta14
tag

Üdv! sajnos ahogy nézem nem igen él ez a topic sem. azért felteszek egy kérdést: hogy tudom kikapcsolni a hisuite progi ne kérjen 8 jegyű kódot minden belépésnél?

(#2305) merqree válasza fiesta14 (#2304) üzenetére


merqree
őstag

Azért ül a topic, mert kezd "kikponi" a telefon az újdonság varázsából egyrészt, másrészt kezd kimenni a forgalomból/használatból is.

(#2306) fiesta14 válasza merqree (#2305) üzenetére


fiesta14
tag

lehet igazad van. most 2 éve mutatták be a készülék januárban lesz 2 éves. annyira talán nem régi.
de a gondjaim még nem oldódtak meg vele. valami ötlet mit tudok csin vele?

(#2307) snooze


snooze
veterán

kijött a 8.0.0.346..

GO Gunners!!!

(#2308) Doky586 válasza snooze (#2307) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A multkori 50 napja jöhetett, mert akkor indítottam újra a telefont, most megint újraindult. Fura hogy ez november 1. dátumú azaz másfél hónapos.

(#2309) snooze válasza Doky586 (#2308) üzenetére


snooze
veterán

ez nem fura,kb mindig ennyi a lemaradás,decemberi szerintem még egyik huaweire sem jött ki,de lehet tévedek..

GO Gunners!!!

(#2310) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Sziasztok!
Hátha tud valaki megoldást a problémára.
Mate 10 Lite a páciens.

Olyan gond adódott vele, hogy a kamerát bekapcsolva sokszor fekete lesz a kép és lefagy. Kamerából ki lehet lépni, bezárni... visszalépve ugyan ez a gond. Ezzel egyidőben a zseblámpa ikon a fenti menüben elszürkül (nem lehet bekapcsolni/kikapcsolni, de nem is világít). Olyan mintha azzal lenne kapcsolatban. Az érdekesség viszont, hogy néha gondol egyet és tökéletesen működik minden.

Újraindítva a készüléket sem minden esetben oldódik meg a gond. Teljesen magától szokott később megjavulni. Olyankor használható, tökéletesen végzi a dolgát. A zseblámpa is bekapcsolható... Szoftveres problémára gyanakszom. A gyári visszaállítás nem segített. Még mindig szokott jelentkezni a probléma random.

Tippek, ötletek?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2311) cherubion08 válasza Stanbacsi (#2310) üzenetére


cherubion08
aktív tag

2 éve megvan a telo, de ilyet még nem csinált. Gyári visszaállítást javasolnám, de azon már túl vagy.

[ Szerkesztve ]

(#2312) Bacusuz


Bacusuz
őstag

szisztok kéne egy kis sos segítség
mate 10 lite össz adatot(képek videók) átmentése sd-re hogy lehetséges?
sajnos az usb nem megoldás, mertszerintem koszos a csati egyfolytában leugrik róla

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2313) FeZ... válasza Bacusuz (#2312) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Milyen SD-re ? Mert ami a telefonban van, arra egy file-kezelővel át tudod másolni telefonon. Egy külső SD-re meg úgy, ha azt bedugod mondjuk egy PC-be egy átalakítóval, és felteszel egy olyan progit, amivel le lehet menteni az adatokat a PC-re WiFi-n keresztül. Én pl. a [WiFi PC File Explorer] -t használom erre.

(#2314) Bacusuz válasza FeZ... (#2313) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi, ez hasznos lehet. Közben megoldottam, a töltőrészen kellett egy kicsit puceválni :-)

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2315) ateszm


ateszm
senior tag

Keresőt használtam,de nem találtam bejegyzést,ezért kérdezném, hogy valaki használja e autójában az android car nevű lehetőséget fejegységével egyetemben? Nekem nem sikerül sehogy sem működésre bírnom. Asszony p30lite-ján megy gond nélkül.

(#2316) ateszm válasza ateszm (#2315) üzenetére


ateszm
senior tag

Közben kigugliztam, a telefon nem tudja ezt a funkciót... Lassan ideje lesz utód után nézni. :((

(#2317) z00mhead válasza ateszm (#2316) üzenetére


z00mhead
tag

Nekem simán megy egy Renault Medianav Evolution v2-vel. Az apkmirror-ról van az app, és semmiféle extra beállítást nem igényelt. Kábelre nagyon finnyás, a gyárijával szépen megy, de abszolút lutri, hogy a többivel fog-e működni. (Volt olyan Samsung kábelem, amivel egyik nap még ment, másnap már nem)

[ Szerkesztve ]

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#2318) ateszm válasza z00mhead (#2317) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszönöm a választ,közben az apkmirror-ról megoldottam. De ez a BT kapcsolat eléggé ergya... már a korábbi 20K-s jvc fejegységgel is az volt,de aott az olcsó fejegységre fogtam. Most jobban bosszant,hogy a 150K-s kenwooddal is szar.... grrr lassan telefoncsere lesz úgy érzem, pedig alapjában nincs rá panaszom :(

(#2319) golyós válasza ateszm (#2318) üzenetére


golyós
őstag

Kábel is kell hozzá, Mate 10 proval is csak úgy az igazi, meg tudtommal mindennel.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#2320) w.miki


w.miki
veterán

Mate 10 lite RNE-L21 telefon, csak a Huawei logo-ig jut. Ilyenkor mit tudok tenni? Van javítási leírás?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2321) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Üdv mindenkinek,egy P8 lite-ot váltottam erre, igaz,ez sem mai gyerek,de nekem tetszik. A gesztusvezérlésnek külön örültem :)

(#2322) pepimama


pepimama
tag

Sziasztok! Tud vki segíteni? Bluetooth-nak nincs hangja több fejhallgatóval sem :( Töröltem a párosítást és újrapróbáltam, de sajnos úgy sem. Nincs moddolva.

(#2323) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Kijelzőre van bevált forrás? Kollégának sikerült összetörnie, kicserélném neki.

(#2324) ateszm válasza jackbacsi87 (#2323) üzenetére


ateszm
senior tag

én is odacsaptam a harmadjára is besárguló kijelzőmet, de ott ette meg a fene ez már majd így megy a kukába. Ha lenne normális alternatíva cserélném,de perpillanat használható még :)

(#2325) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nektek már megjött..? [kép]
Semmi leírás nincs.

Megéri? Mi változik?

(#2326) pepimama


pepimama
tag

Megjött, köszönöm, hogy szóltál, nálam visszatért a Bluetooth 😉👏😀

(#2327) Doky586 válasza Doky586 (#2325) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A végen felraktam én is.
Az Android biztonsági javítás maradt: 2019. november 1. :Y csak ez változott:

(#2328) jegenye77


jegenye77
addikt

Sziasztok!
Végül lett orvosolva a Bluetooth és wifi együttes használatánál a net sebesség lassulása?
Megörökölte az asszony a telómat és most lett egy honor magic watch 2 órája ami ugye Bluetooth on kapcsolódik a telóhoz. Mobilnettel nincs probléma de wifi használata mellett belassul a sebesség.
Más is tapasztal még hasonlót?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2329) bazsi545


bazsi545
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy Mate 10 lite-om nekem is, amivel az történt, hogy megpúposodott az akksi. Abból gondolom, hogy egyik oldalt szét is van kissé nyílva.
A telefon szürkeimportos, tehát a gyári gari bukta (pedig ha eszem lett volna, akkor lenne még egy hónapom). Így valahogy máshogy kellene megoldanom.
Kivel, esetleg hol tudom kicseréltetni a (púpos) akksit, aki ért is hozzá, és megbízható?
Pécs mellett lakok, tehát legjobb lenne, ha ezen a környéken lenne. :)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ajánlásokat szívesen elfogadok.

(#2330) #53876480 válasza bazsi545 (#2329) üzenetére


#53876480
törölt tag

A Plázában van szervíz, meg az Árkáddal szemben az Edigital mellett is kettővel.

(#2331) mnó77


mnó77
tag

Sziasztok.
Megörököltem a fiamtól egy ilyen telót.Előtte a kollégámé volt aki a szolgáltatónál (Voda)letiltatta a frissítést mert nem tetszett neki az Android 9.Vissza lehet-e álítani valahogy,hogy jelezze újra ha frissítés van vagy csak a szolgáltató teheti meg?

(#2332) bazsi545 válasza #53876480 (#2330) üzenetére


bazsi545
csendes újonc

Köszönöm szépen! Sikerült :D
Egy kis érdekességként mondom, hogy a fickó mondta, hogy mostanában 4 ugyanilyen készüléket hoztak be hozzá, ugyanezzel a problémával. Amikor mentem a telefonért, épp egy ugyanilyenen dolgozott, mondta lehet, hogy ez akár egy szériahiba is. Az én telefonom akksija 2018. márciusában készült, a másik telefoné áprilisban. :(

(#2333) #53876480 válasza bazsi545 (#2332) üzenetére


#53876480
törölt tag

Ezeket nem szabad túlgondolni. Van mondjuk Baranyában ezer db Mate 10 Lite, abból a csávóhoz került 4 db. Ez olyan, mint a tapasztalt autószerelő, aki 20 év után minden autóra azt mondja, hogy szar. Mert ő mindből csak a rosszal találkozik. Hiszen autószerelő.

[ Szerkesztve ]

(#2334) bazsi545 válasza #53876480 (#2333) üzenetére


bazsi545
csendes újonc

Igaz lehet.

(#2335) Berreh válasza bazsi545 (#2334) üzenetére


Berreh
tag

Szia/Sziasztok!

Feleségemnek volt ilyen telefonja, teljesen meg volt vele elégedve, de az aksija kicsit felpúposodott. Érdemes aksicserében gondolkodni?

(#2336) ZoleeWolf válasza Berreh (#2335) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Szia,
Nem érdemes, az én feleségemnek is felpúposodott az akku.
Elvittem a szervizbe, de mivel a kijelzőt is kell ilyenkor cserélni, nem éri meg.

(#2337) Doky586 válasza Berreh (#2335) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az aksicsere nem nagy pénz. Megéri.

(#2338) Berreh válasza ZoleeWolf (#2336) üzenetére


Berreh
tag

Köszönöm a választ Neked is és Doky586-nak is!
A kijelzőnek nincsen baja, legalábbis egyelőre. Másik telefont vettünk már, ott az eladó is említette, hogy a kijelző is sérülhet az aksi miatt, de úgy mondta, ez akkor következhet be, ha hosszabb ideig feszíti a kijelzőt az akkumulátor.

(#2339) ZoleeWolf válasza Berreh (#2338) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

A kijelző nekünk is működött, nem volt baja, de a szervizben (Huawei márkaszerviz) nem vállalták volna csak kijelző cserével együtt, mert nem tudták garantálni, hogy szétszedéskor nem reped el. Nálunk is másik készülék lett.

(#2340) Berreh válasza ZoleeWolf (#2339) üzenetére


Berreh
tag

Előbb is megnézhettem volna, több szervízt is találtam, persze, nem garantált, hogy nekem bevállalnák a sérülésmentes készülék bontást. Teszek egy (két) próbát, 10 ezer forint körül megérné, a készülék még 1-2 évig használható lehetne.

(#2341) ZoleeWolf válasza Berreh (#2340) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Én is így indultam el, hogy egy 10-15 ezer körül megéri még az akku csere, de a szervizben a végén 30-40 körüli összegről beszéltek előzetesen (kijelzővel együtt), na azért már nem érte meg nekem. Mondjuk én nem mentem el több szervizbe, lehet neked esetleg nagyobb szerencséd lesz, próba szerencse :)

(#2342) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Hölgyek, urak!

Az elhalálozott telefon után maradt néhány tok és fólia.
Mindegyik új, nem használt, sajnálom kidobni, ezért felajánlom akinek szüksége van rá.

- fekete kemény tok
- fekete szilikon tok (karbon mintás)
- Lila notesz tok
- üvegfólia kijelzőre
- lágy fólia kijelzőre (nem sárga, csak a fóliavédő fólia az :D )
- hátlapi fólia (átlátszó karbon mintás)

Átvehető a Corvin negyedben (mozi, pláza), illetve a Nokia székháznál.

(#2343) mexel


mexel
veterán

Látom hogy ez a topik nem kis ideje meghalt. De azért talán tud valaki segíteni. Párom találta a fiókjában egy Mate 10 lite-ot, aminek a kijelző be van törve sok helyen. A telefon hibátlanul működik, kép is van csak repedt. Cserélnek ezen valahol eredetire kijelzőt még? Érdemes lehet foglalkozni vele? Esetleg van itt valaki aki szerel ilyesmit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.