Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Firedaddy válasza martin1369 (#300) üzenetére


Firedaddy
tag

Akkor inkább p10 😎

(#302) ateszm


ateszm
senior tag

Beléptem a klubba én is. Üdv minden felhasználónak,és Búék is egyben! :)

(#303) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Üdv. mindenkinek, én is csatlakoztam a táborhoz az új telómmal :)
Elkezdtem belakni, és lenne is kérdésem hátha valaki tudja a választ, az értesítési fény színét, villogási sebességét lehet állítani a különböző alkalmazásokhoz? Én egyenlőre nem találtam... :((

(#304) Firedaddy válasza ZoleeWolf (#303) üzenetére


Firedaddy
tag

Csak alkalmazással.de azzal is felesleges.ha villog a LED úgyis megnézed mi az.akkor meg minek😎

(#305) ZoleeWolf válasza Firedaddy (#304) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Köszi az infót, igazad van,azért nem teszek fel plusz progit, marad így.

(#306) atosan


atosan
addikt

Üdv mindkettőtöknek :)

Maine coon

(#307) Joe-Soft


Joe-Soft
tag

Tisztelettel üdvözlök mindenkit!

Én is csatlakozom a klubhoz. Egy hete használom teljesen megelégedve! Huawei P8-ról váltottam Mate 10 Lite-ra. Ami kicsit hiányzik, az az ékezetes billentyűzet. A kijelző számomra tökéletes, az értesítésiled alacsony betekintési szögből is látszik. Az akksi nagyon jól bírja, kételkedtem a nagy kijelző miatt, de kellemes csalódást okozott. Összeszerelése kiváló minőségű. Ujjlenyomat olvasó piszok gyors.. Erős napsütésben is tökéletes a kijelző, szépen látható, olvasható a megjelenített tartalom. Amit meg a többség hiányol, NFC???? A P8-ban volt, de ott se használtam, nem érzem létszükségét, amit támogat WI-Fi-t engem maximálisan kiszolgál, nem akarok több terra adatot forgalmazni rajta... Nem torrent kliens ez a telefon, de szerintem a többi sem. A másik negatív dolog amit felrónak ennek a készüléknek, az a játékban nyújtotta teljesítménye... Hát... én nem játszom mobilon, kipróbáltam ugyan, de nem érdekel. Ha játszani akarok, akkor azt számítógépen teszem , nagy kijelzőn és szép grafika mellett. Az én tapasztalatom az, hogy mindennapos használatra maximálisan elegendő a tudása! Ismétlem, ezek az én tapasztalataim és meglátásom!

(#308) Firedaddy válasza Joe-Soft (#307) üzenetére


Firedaddy
tag

Szívemből szóltál. Ugyanez a véleményem és tapasztalatom.

(#309) FeZ... válasza Joe-Soft (#307) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Én is P8-ról váltottam és imádom a készüléket. (mert amit nem tud, arra nekem nincs szükségem) A billentyűzetet nyugodtan lecserélheted neked tetszőre, a Play-en egy rakás jó van fent.

(#310) ateszm válasza Joe-Soft (#307) üzenetére


ateszm
senior tag

Ami kicsit hiányzik, az az ékezetes billentyűzet.

ezt nem teljesen értem,mert nekem teljesen rendben van a billentyűzete (swiftkey)

(#311) Joe-Soft válasza ateszm (#310) üzenetére


Joe-Soft
tag

A P8-nak a billentyűzetén kint voltak az ékezetes betűk is, nem kellett hosszan nyomva tartani pl. az e betűt, hogy é betűt gépeljek. Remélem így már érthető.

(#312) atosan válasza Joe-Soft (#311) üzenetére


atosan
addikt

Honor 8-on android 6-ig ez volt, Huawei Swipe, de ez az alkalmazás volt az alapja. 7-es droidnál már kivették, lett a Gboard és Swift. Próbáld ki.

Maine coon

(#313) #65510400 válasza Joe-Soft (#311) üzenetére


#65510400
törölt tag

Attól még ateszmnek igaza van,külső appal simán használhatsz ékezetes betűket.

(#314) Joe-Soft


Joe-Soft
tag

Atosan válasza volt a korrekt. Szépen leírta, hogy a 7-es android rendszerből kivették.
Köszönöm Atosan.
Értem én a többieket is, de ami egyszer korábban bent volt alapból, és jó volt, azt kár volt kiszedni.
A Swift sem olyan , mint a P8-ban volt. Én ezt a hiányosságot említettem meg.
Most meg külső alkalmazást kell vadászni, ha azt a kényelmes írást szeretném, ami a P8-ban gyárilag megvolt.
Ennyi az egész történet. Ezt leszámítva tökéletes a készülék! és ez nem a készülék hibája, hanem a szoftverfejlesztőké.

(#315) FeZ... válasza Joe-Soft (#314) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Igazad van valahol, meg nem is. (szerintem!)
Egy szoftver (és persze egy hardver) sosem fog tetszeni mindenkinek. Kinek ez tetszik, kinek az. Neked nem jön be ez a billentyűzet (meg mondjuk másik 3 milliónak szintén nem), de mondjuk másik 2 milliónak meg igen. Akkor most melyik is legyen benne ? Vagy mindegyik ? De ha meg megint másik 1 milliónak meg más tetszik, akkor legyen benne......az összes ? :N
Ezért írtam , hogy megvan a lehetőséged a megfelelőt feltenni a készülékedre. Azért ez nem akkor nagy macera.
Írom ezt úgy, hogy konkrétan nekem is jobban bejött a régi billentyűzet. :D
Ezen kívül ez a készülék biztosan nem hibátlan, de melyik az ? Illetve ez is hasonló dolog, mint a szoftver esetén. Tehát kinek a pap, kinek a papné. És jól van ez így azt hiszem. ;)

Végezetül: BUÉK ! :))
Ez természetesen mindenkinek szól !

[ Szerkesztve ]

(#316) arnyjaro válasza Joe-Soft (#314) üzenetére


arnyjaro
csendes tag

Egy alkalmazás hiányosságait azért nem kellene a telefon hibájának felróni... Bármelyik telefonra igaz ez. Majd esetleg akkor, ha saját fejlesztés lesz a gboard, vagy a Swiftkey. Vagy még akkor sem.
BUÉK

iPhone 12 pro, Macbook Air M1

(#317) Joe-Soft válasza arnyjaro (#316) üzenetére


Joe-Soft
tag

Légyszíves olvasd el még egyszer az utolsó hozzászólásom és próbáld meg értelmezni is.
Nem a készülék hibájának róttam fel, hanem a szoftverfejlesztőknek!

(#318) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Kb. 3hete van nekem is meg.
A kamerát próbálgattam,hol jobb hol rosszabb képet csinál sima és profi módban.
Ha profin hagyom,el kell állítani az értékeket?
Kinek hogy csinálja a legszebb képeket?

(#319) Bumblebeee


Bumblebeee
tag

https://imgur.com/a/Rpff0/[IMG]

LG G4 Android MM 20D* NILLKIN Qin Quick Circle*

(#320) #65510400


#65510400
törölt tag

Na megjött. Használom pár napot aztán írok róla. Akárhogy is, nekem megvan a hűha érzés. De ez biztos az én hibám, nem csak egy Note 8-nak tudok örülni. :DDD

(#321) Firedaddy válasza #65510400 (#320) üzenetére


Firedaddy
tag

Használd egészséggel ! Nekem 3 hete van,csak jókat tudok mondani róla.eleinte ódzkodtam, mert olvastam teszteket, és itt a fórumot is és mindenhol csak leszólták, de aztán megszerettem és nem érdekel más véleménye. Én imádom ! Vannak emberek akiknek semmi nem jó, mindenbe belekötnevk,aztán lehet egy nokia 3310-est használnak. :DD

(#322) Firedaddy válasza a.t.t.i. (#318) üzenetére


Firedaddy
tag

Próbáld meg a Camera Zoom fx appal. Nekem úgy tűnik sokkal jobb képeket lő. De ez lehet csak placebo :D

(#323) FeZ... válasza Firedaddy (#321) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Ezen a fórumon szerintem szinte csak azok szólták le, akinek nincs ilyen készülékük, talán még ki sem próbálták. :-P
(mondjuk engem sem zavar különösebben mások negatív véleménye ;-) )

(#324) ateszm válasza FeZ... (#323) üzenetére


ateszm
senior tag

Személy szerint sosem fikáztam a saját telefonomat (sem) mert az kb olyan mintha öngólt rúgnék... Ha szaroznám akkor miért vettem meg? :D :D Inkább mindig a megoldást kerestem a problémákra.

(#325) a.t.t.i. válasza Firedaddy (#322) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Megpróbálom,de azért ilyeneket tudok csinálni:

(#326) atosan válasza a.t.t.i. (#325) üzenetére


atosan
addikt

Kivételesen laptopon néztem, szerintem jó kép. Igaz nem vagyok szaki, csak mint laikus mondom.

Maine coon

(#327) a.t.t.i. válasza atosan (#326) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Ez nekem is megfelel,de feltettem a Camera zoom-ot is.

(#328) atosan válasza a.t.t.i. (#327) üzenetére


atosan
addikt

Nagyon régen használtam, lehet meg van véve a pri is. Szerintem meglesem én is.

Maine coon

(#329) #65510400


#65510400
törölt tag

Második töltésre nem rossz.

A képernyőidőből kb. 1 óra navigálás, egy 1.5 órás film, a többi böngészés és youtube, illetve táblázatkezelés.

Ehhez jön egy szűk óra mobilnet, a többi wifi.

Két kártya, de 2G/3G-re állítva.

Bluetooth olyan 5 órát bekapcsolva egy füleshez.

10 perc telefonálás.

Facebook app nincs rajta, csak Messenger, és 1 db Gmailt szinkronizál.

Fényerő fele vagy az alatt fényviszonyoktól függően. Automata kikapcsolva.

Kérdezzetek, ha kihagytam valamit. Majd még írok sokat, csak még használom kicsit. Sok pozitív meglepetés volt és egy-két kisebb csalódás.

(#330) p2pp


p2pp
őstag

A Specifikációban még van ac wifi.
Tényleg nem tudja az 5GHz-et a wifi a mai világban.
Nekem csak azon megy minden.
Mert a 2,4GHz egy dzsungel.
Az 5GHz-en meg csak mi vagyunk még szerencsére.
Vki nyomjon m@r egy Wifi Analizert légyszi! Köszi! 2,4GHz

5GHz

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#331) kcsa válasza p2pp (#330) üzenetére


kcsa
veterán

Nincs AC wifi. (de ha vársz pár percet mindjárt megmagyarázzák hogy semmi szükség rá :D)

(#332) atosan válasza p2pp (#330) üzenetére


atosan
addikt

Nem tudom ebből mit látsz, én nem értek hozzá.

Maine coon

(#333) Firedaddy válasza atosan (#332) üzenetére


Firedaddy
tag

Nem baj. Ő ért hozzá . És ha nincs ac wifid akkor ne is akarj máson netezni mert semmire se valo ha nincs ac wifid! . 😂 Én őszintén lefosom h nincs benne ac wifi mert így is tudom használni amire akarom. Akinek ez gondot okoz az nem vesz ilyet. Pont.

(#334) kcsa válasza kcsa (#331) üzenetére


kcsa
veterán

Mondtam :W

(#335) atosan válasza Firedaddy (#333) üzenetére


atosan
addikt

Engem sem zavar, korlátlan mobilnet, gyorsabb is mint az otthoni wifi. :D Marha ritkán kapcsolom be a wifit.

Maine coon

(#340) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Ha már wifi, akkor egy találós kérdés, tudja esetleg valaki, hogy mért lesz ilyen csodálatos "betárcsázós" sebességű a net a wifin?

(#341) kcsa válasza ZoleeWolf (#340) üzenetére


kcsa
veterán

Huawei hiba sajnos: kapcsold ki a bluetooth-t, ettől általában megjavul. Ha ettől sem, akkor (ha nem így lenne) akkor gyári témát válassz ki.

(#342) ZoleeWolf válasza kcsa (#341) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Ott a pont, ha kikapcsolom akkor egy kicsit jobban megy:

Először nem is akartam elhinni, felhívtam az ügyfélszolgálatot ahol kértem technikai segítséget a problémával kapcsolatban, és kis várakozás után azt az információt kaptam, hogy ezek a készülékek így működnek(!), és nem is értik mi a problémám, használjam felválta(!) a két funkciót. :W
Az eddigi telefonjaimnak nem okozott gondot a két funkció együttes használata...

(#343) FeZ... válasza ZoleeWolf (#342) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Mostanában került elő ez a probléma más Huawei készülékek topikjaiban, aztán olvastam, hogy más gyártmányú telefonnál is volt, aki találkozott ilyennel. Még nem olvastam róla, hogy kiderült volna az oka.
:-(

[ Szerkesztve ]

(#344) kcsa válasza ZoleeWolf (#342) üzenetére


kcsa
veterán

Egy ideje Huawei telefonjaim vannak, ezeknél ez vissza-visszatérő probléma. Valami olyasmit tippelek, hogy közös antennát használhatnak, és egyik üti a másikat.

Speciel decemberben a P10 Lite-ot cseréltem Oneplus-ra, mert meguntam ahogy az update-ekkel szívatnak (pontosabban azok hiányával), az is ilyen volt, de az 5T az előbb még lassabb is volt, amikor kikapcsoltam a BT-t. Fene se érti ezt :).

(#345) #65510400 válasza kcsa (#334) üzenetére


#65510400
törölt tag

De most ne mondtamozzál, hanem írj észérveket. Értem, hogy a 2.4 Ghz túlzsúfolt, az itthon látható 30-40 hálózat (városi paneldzsungel) mind azon van.

Most jön a gyakorlati rész. Sem itthon, sem más lakásban, ahol netet használok, sem közösségi helyeken, plázákban, bevásárlóközpontokban, stb. Nem okozott gondot netet használni sem ezzel, sem az előző telefonommal, pedig egyikben sem volt ac-s wifi.

Értem az elméletet és tapasztalom a gyakorlatot. Tehát akkor?

(#346) #65510400 válasza FeZ... (#343) üzenetére


#65510400
törölt tag

Beszéljük meg ezt is. A múltkor 3 órán keresztül hallgattam wifin youtubeon zenét Bluetoothos fejhallgatóval 1 ezredmásodperc megakadás nélkül. Értem, hogy a kettőt együtt használva lecsökken a net sebessége, de ha a gyakorlatban még mindig elég gyors marad a net és a fejhallgató együttes használatához, akkor mi a probléma?

(#347) kcsa válasza #65510400 (#345) üzenetére


kcsa
veterán

Kapcsold össze pl. kapásból a két problémát: szintén panelpatkány vagyok, egymillió wifi hálózat, egy fal választ el a saját routertől és a P10 Lite tudott olyat, hogy az ágyban ha balra fordulok nincs használható sávszélességem, ha jobbra, akkor épphogy van. 5GHz-en ez jelentősen kevésbé volt tapasztalható (cserébe kisebb hatótáv, de jellemzően magasabb sávszél, stb.).

Munkahelyen kb. ugyanez a történet pepitában. Épp hogy 2018. van, és egy vadi új középkategóriás típusról beszélünk, amiből ilyen fícsörök maradnak ki - szerintem gáz.

Bár hozzáteszem, én már akkor elvetettem a típust, amikor kiderült hogy ugyanazzal a SOC-cal hozzák ki. Újra.

Szerk.: nem értem miért akarja a topik többsége lekicsinyelni a készülék hiányosságait. Amivel tényleg semmi gond nem lenne 80k-ért, de ennyiért...?

[ Szerkesztve ]

(#348) FeZ... válasza #65510400 (#346) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Nekem semmi problémám sincsen, csak jeleztem, hogy felmerült ez a dolog a "rendszerben". :-)
Napi szinten használom a wifi-t, a bt-t, nálam eddig semmilyen probléma sem jelentkezett. (illetve nem érzékeltem problémát)

(#349) #65510400 válasza kcsa (#347) üzenetére


#65510400
törölt tag

Hát csak ismételni tudom magam. Ezzel a készülékkel én nem tapasztaltam wifi gondot. Értem, hogy a P10 tudott ilyet, de ezzel az egész lakásban van jelem, de még lent a parkolóba is, pont úgy, mint a J5 2016-tal.

Azt is értettem már az fórum elején is, hogy ez a SOC nem a csúcsok csúcsa. Pont annyira érdekelt, mint a J5-nél, amikor vettem. Semennyire. Engem a GYAKORLAT érdekel. Márpedig a gyakorlatban a telefon flottul működik, minden azonnal történik, amire rányomok. Fényképezésnél azt hittem először, nem érzékelt a kijelző, pedig de. Olyan sebességgel történt a fényképezés, hogy nem volt látható jele. A flagshiphez szokottaknak ez biztos nem újdonság, de nekem új volt.

A hiányosságok lekicsinylése pedig teljesen egyértelmű. Ha a hiányosságok nekem számítanának, nem vettem volna meg ezt a cuccot. De nekem ez nem számít,mert használatakor nem érzem az ac wifi hiányát, nem érzem a SOC hátrányát, nem használok NFC-t. Ezért számomra ezek a hiányosságok kicsinységek az előnyökhöz képest.

Ennyiből mondhatnám, hogy miért kicsinyled le a telefon erősségeit? A 6 colos képernyővel, hazai garival kombinált 64 gigás tárolót, amit jelen pillanatban 100ezerért más nem ad? Vélhetően neked ezek nem számítanak, míg az ac-s wifi meg a SOC igen. Semmi baj ezzel, bizonyára ezért használsz másfajta telefont. De vannak emberek másfajta igényekkel, akiknek meg pont ez a telefon jó.

Ezt egyébként úgy hívják, a másik ember másfajta igényének, gondolkodásának az elfogadása.

(#350) FeZ... válasza kcsa (#347) üzenetére


FeZ...
aktív tag

"nem értem miért akarja a topik többsége lekicsinyelni a készülék hiányosságait. Amivel tényleg semmi gond nem lenne 80k-ért, de ennyiért...?"

Én pl. nem kicsinylem le a hiányosságait, mert nem találkozom velük. Az én használati módomban hibátlan a készülék, a leírt paraméterek meg csak akkor érdekelnek, ha valamire szükségem lenne, de nincsen benne, vagy ha valami nem működik.

Mellékesen én meg azt nem értem, hogy akinek nem jön be a készülék, mert egy sz......khm. vacak szerinte, az minek jár a fórumjára ?
Értem, hogy fórum és mindenki elmondhatja a véleményét, de azt gondolom, hogy ezen már a fórum elején túljutottunk. Talán megyek és elmondom egy csomó Iphone tulajnak a saját fórumán, hogy szerintem miért egy fosch a készüléke. :DD
(bocs, ezt nem tudtam kihagyni :R )
A készülék különben nekem kedvezményesebb volt, mint a teli ára, akkor én örülhetek neki ? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.