Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) FeZ... válasza atosan (#200) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Elvagyok én is nélküle, csak ha már tudja ,........... de nem úgy tudja, ahogy kellene. :(

(#202) Prien


Prien
addikt

Máris akciós az edigitálnál, 109.990 Ft.

A kevés is több a semminél.

(#203) Klitschko válasza Prien (#202) üzenetére


Klitschko
tag

Media Markt-nál már hetekkel ezelőtt volt 105 600.ért.

(#204) soundman1 válasza atosan (#198) üzenetére


soundman1
senior tag

Köszi szépen, így már egyértelmű.
Sokat nézegettem e telót, de legalább tudjon annyit, mint a H7-em. Meglátjuk a Honor 7x mit hoz szoftveresen.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#205) adrianzen


adrianzen
csendes tag

Sziasztok
Tudnátok feldobni pár képet, h a fényképező milyen képeket készít? Pozitíz esetleg negatív tapasztalatok a készülékkel?

(#206) FeZ... válasza adrianzen (#205) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Igazából az én igényeimhez képest egyelőre semmi negatívum sincsen, amit nem tud, az számomra nem lényeges, ezért is mertem ezt a készüléket választani. A képernyőt és a nagyságát imádom, a sebessége szerintem jó, kicsit játszom is vele, ott sincsen gond, nem akadozott eddig sehol, nekem a képei is megfelelőek. Az aksi ideje is szuper, úgyhogy én egyelőre pozitívan tudok nyilatkozni róla. Természetesen az igények különbözőek, tehát biztosan van, akinek nem felel meg a készülék.
Nekem egyelőre ez a két képem van, az egyik HDR+-os, de az a képinformációknál látható. Mindkét kép csak "előkap és kattint" módszerrel készült, automata módban.


[ Szerkesztve ]

(#207) atosan


atosan
addikt

Elég jó a SOT :)

Maine coon

(#208) James67


James67
aktív tag

Ahh, nem találom, hogy hol kell beállítani a védett alkalmazásokat.... Help pls :)

Redmi Note 8 4/64

(#209) atosan válasza James67 (#208) üzenetére


atosan
addikt

Huha, eddig ezzel nem is foglalkoztam. Honor 8-on picit máshogy volt ha jól emlékszem. Talán itt ami nincs kijelölve a zárképernyő tisztításra, az védett marad.

Maine coon

(#210) arnyjaro


arnyjaro
csendes tag

Ma beléptem én is a klubba :) Fekete 105K-ért nekem tetszik. Nagyon tetszik :)

iPhone 12 pro, Macbook Air M1

(#211) atosan válasza arnyjaro (#210) üzenetére


atosan
addikt

Üdv,
Nekem is fekete van, pofás kis darab :)

Maine coon

(#212) James67 válasza arnyjaro (#210) üzenetére


James67
aktív tag

Üdv a klubban. :)
Várjuk a tapasztalataidat.

Redmi Note 8 4/64

(#213) Cilinder001


Cilinder001
tag

Nekem a töltő még ha lehúzom a 220-ról,a fülemhez közel tartva, észlelem,hogy fura sistergő ciripelő hangot ad. Tapasztalt ilyet valaki? Bementem ma a debreceni media marktba és ott azt mondták, hogy nem kell vele foglalkozni, mert van olyan 2a töltőjük ami konkrétan sípol. Vigyem vissza töltőt?

(#214) atosan válasza Cilinder001 (#213) üzenetére


atosan
addikt

Más telefon topikjában szintén olvastam ilyeneket. Állítólag ez rendben van. Debrecenben nincs Huawei szerviz? Ott csak biztosabbat mondanának.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#215) jegenye77 válasza Cilinder001 (#213) üzenetére


jegenye77
addikt

Nálam is ilyen de nincs vele gond.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#216) Cilinder001 válasza atosan (#214) üzenetére


Cilinder001
tag

Van, ha jól vettem ki az eladó szavaiból, a plázában, csak feleslegen nem vinném be, főleg ha úgy kérik,hogy készülékkel kell bevinni mert azzal semmi bajom nincs, megvagyok vele elégedve. Tényleg ha leveszem és közel tartom a fülemhez akkor hallani a zizegést, sistergést. Ha ez megszokott, akkor én ki nem adom a kezemből a telót :N :N :N

(#217) South Velen válasza Cilinder001 (#213) üzenetére


South Velen
addikt

Ez ilyen.

(#218) arnyjaro válasza Cilinder001 (#216) üzenetére


arnyjaro
csendes tag

A H7-nek is ilyen töltője van, az is ciripel. Ez ilyen :)

Viszont kellene valami megoldás nekem, mert bár tetszik az EMUI, de jobban szeretem a saját bejáratott alkalmazásaimat használni. Pl. a tárcsázót. De valahogy nem tudom beállítani hogy az értesítési jelvény megjelenjen az ikonon. Kénytelen voltam egy Nova Primeot ráhúzni launchernek, ott működik. Még nem érzem hátrányát ennek, remélem így is marad ha nincs más lehetőség.

iPhone 12 pro, Macbook Air M1

(#219) James67 válasza Cilinder001 (#213) üzenetére


James67
aktív tag

Az én töltőm nem sistereg, zúg stb.... Debrecenben a Plazaban a földszinten van Huawei szervíz, oda beviheted. (földszint, az van kiírva, hogy First phone)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 8 4/64

(#220) Cilinder001 válasza James67 (#219) üzenetére


Cilinder001
tag

Ha ilyen, akkor elfogadom.Nem viszem ezért be. Csak nem tudtam, hogy a töltővel adnak egy aktív tücsköt is. :) Nem akartam, hogy baja legyen miatta a telónak. Köszi mindenkinek a segítséget!! :R :R

(#221) James67 válasza Cilinder001 (#220) üzenetére


James67
aktív tag

Csak azért gondoltam, mert garanciában esetleg kicserélik a töltőt. Lehet, hogy annak van baja.

Redmi Note 8 4/64

(#222) South Velen válasza James67 (#221) üzenetére


South Velen
addikt

Nincs semmi baja a töltőnek. Nálam mindegyik Huawei töltő ilyen volt. Az is lehet, hogy a tied is ilyen, csak nem hallod (nagyon magas frekvencia).

(#223) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Én is megvettem extrémben,eddig minden ok.
Csak tokot vadászni hozzá....
De rendeltem ebay-en Angliából,állítólag hétfő-kedd itt van.
Amit észrevettem,kocsiban navigáció ment,hívás bejött,kihangosítva beszéltem,és közben navigáció hangja is ment,de nagyon torzan.

(#224) FeZ... válasza a.t.t.i. (#223) üzenetére


FeZ...
aktív tag

A kocsiban nálam folyamatosan megy a Waze, és mellette bluetooth-on a kihangosítás. Eddig nem volt probléma vele.

[ Szerkesztve ]

(#225) James67


James67
aktív tag

Ezen a telon hogy lehet beállítani a védett alaklmazást? Messenger üzenetet csak akkor kapom meg ha belépek az alkalmazásba.... A Honor 7-es telómon azt hiszem külön volt ilyen lehetőség, itt nem találom....

Redmi Note 8 4/64

(#226) jegenye77 válasza James67 (#225) üzenetére


jegenye77
addikt

Beállítások - akkumulátor - zárképernyő tisztítás
Be tudod állítani, hogy mit ne zárjon be és akkor megkapod az üzenetet.
Ha erre gondoltál!?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#227) James67 válasza jegenye77 (#226) üzenetére


James67
aktív tag

Megnézem, köszi

Redmi Note 8 4/64

(#228) James67 válasza jegenye77 (#226) üzenetére


James67
aktív tag

Ez lesz, köszi :)

Redmi Note 8 4/64

(#229) a.t.t.i. válasza FeZ... (#224) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Nekem a telefon saját kihangosítójával ment....

James 67:Én is honor 7ről álltam át,de nekem annak a kijelzője szebbnek tűnt,te nem így érzed?

(#230) James67 válasza a.t.t.i. (#229) üzenetére


James67
aktív tag

Az én Honor 7-em most a páromnál van, nekem a mate 10 lite szebbnek tűnik. Ráadásul a H7 rövidesen megy ismét szervízbe, mert 2 év alatt másodjára sárgásodott be a kijelzője. :(

Redmi Note 8 4/64

(#231) South Velen válasza a.t.t.i. (#229) üzenetére


South Velen
addikt

A kék szín fakó egy kicsit a Mate 10 Lite-on, illetve alacsony fényerőnél döntögetésre felfénylik a fehér szín. (meg a fehér is inkább szürke). De egyébként élénk, jó betekintési szögű, éles kijelzője van, de semmiképp se a legjobbak közül való. A P9 Lite és a Mate 8 elveri. (Lehet hogy a P9 Lite és a H7 kijelzője megegyezik.)

De az is lehet, hogy több kijelző beszállítóval dolgoznak, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#232) szupernova23


szupernova23
csendes tag

Egy hete használom.Egy Nokia Lumia 930-at váltott.Jó kis teló. :C
Bár a Nokia Amoled kijelzője azért nekem jobban bejött,de az csak egérmozi ehhez a tepsihez képest.
A tepsit jó értelembe értsétek. :DD
Ajánlom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#233) atosan válasza szupernova23 (#232) üzenetére


atosan
addikt

Én Galaxy A5 2017-ről jöttem, az amoled nekem is picit hiányzik, de elégedett vagyok a telefonnal :)

Maine coon

(#234) szupernova23 válasza atosan (#233) üzenetére


szupernova23
csendes tag

Én is a Galaxy A5 2017-et akartam,de Mate 10 lite lett belőle.
Esetleg tudnál mondani néhány dolgot pro és kontra,hogy jól választottam-e???
(Felhasználói élmény,használhatóság stb.)

(#235) #65510400


#65510400
törölt tag

Ez az ac-s wifi dolog tényleg fontos? Az NFC meg a Type C hiánya nem érdekel, de a wifihez nem értek.
Valaki fentebb írta, hogy neki nagyon lassú volt. A többieknek viszont gyors. Akkor most hogy van ez?

(#236) Quqesz válasza #65510400 (#235) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az ac wifi akkor jó, ha gyors a neted. Ha lassú(nekem 2 mbyte), akkor elég bőven az n is

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#237) atosan válasza szupernova23 (#234) üzenetére


atosan
addikt

Galaxy pro számomra az amoled kijelző, talán más nem is. Sebesség érzet ugyan az, kivéve az alkalmazások menüben (mármint ahol törölni lehet) és a play áruházban a saját alkalmazások frissítésénél. Na ott a Galaxy érezhetően lasabb volt. Tehát ez az ML-nek pro. Ami számomra még mindenképp pozitív a Hawei javára, az a kijelző forma és méret. Meg azért a nagyobb tárhely és ram sem elhanyagolható. Nem bántam meg :)

Maine coon

(#238) jksx


jksx
senior tag

A fotók minősége milyen?
A teszt képei nem igazán győztek meg. Ilyen mosott fotót a Mate 8 telómmal is tudok csinálni (sajnos).

(#239) atosan válasza jksx (#238) üzenetére


atosan
addikt

Néhány kép

Maine coon

(#240) South Velen válasza jksx (#238) üzenetére


South Velen
addikt

Mate 8-rol nem sok ertelme van cserelni (sőt).

(#241) szupernova23 válasza atosan (#237) üzenetére


szupernova23
csendes tag

Köszönöm szépen a megerősítést. :R

Kb. én is így látom.

[ Szerkesztve ]

(#242) Cilinder001 válasza atosan (#239) üzenetére


Cilinder001
tag

Jók ezek a képek :C :R :C

(#243) atosan válasza Cilinder001 (#242) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm szépen. :) Csak előkap és katt, semmi pro vagy ilyesmi, illetve 3-4 képet hdr-el készítettem, de már meg nem tudom mondani melyikek azok.

Maine coon

(#244) #65510400


#65510400
törölt tag

Nem pörög a fórum. Kevesen vesznek ilyet?

Én agyalok továbbra is,hogy ezt vegyem-e. Mate 9, Oneplus 5T, Samu A7 volt a terv,most ez, de nem látom tisztán az érveket, ellenérveket.

A tesztben leírt hátrányok nem tiszták. Az infra és az NFC hiánya engem nem érint. Az USB C nek tudtam volna örülni, dehát eddig is megvoltam nélküle.
Az ac-s wifire fentebb írták, hogy gyors net mellé kell,és nekem van gyors netem,de rájöttem, hogy eddig egyik telefonomban sem volt ac, mégis élek.
A gyorstöltés is jó lett volna.

De a tesztben szereplő alternatívák egyike sem az. Nem is értem a tesztelőt. Honor 9, P9, A5 mind sokkal kisebbek, ha 5 colos telefont szeretnék, eszembe se jut Mate 10 Liteot venni és fordítva.
Az A7 sufniboltban kapható csak. Az Lg G6 jó lenne helyette,de a 64 gigás csak sufniboltos és 40ezerrel többe kerül.

A fórumon Xiaomit írták, de abból vagy kisebb van,vagy sokkal drágább.

Szóval nem tudom mi legyen,ez a teszt nem kimondottan pozitív, a többi teszt a neten erősen elfogult,a fórumon meg azt írják drága, de én nem úgy látom. A 64 gb tárhelyes telefonok közül ez a legolcsóbb, a következő meg 140ezer Ft.

És még a fórum sem pörög.

(#245) cherubion08 válasza #65510400 (#244) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Nem pörög a fórum,mert gondolom a többieknél is az van mint nálam. Működik a telefon,nincs probléma. Eddig úgy tűnik amit ígértek azt tudja :D

(#246) FeZ... válasza #65510400 (#244) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Én is gondolkodtam még a G6-ban, de amennyivel kisebb volt, annyival drágább. Néztem teszteket is, és végül ez lett. Eddig teljesen elégedett vagyok és imádom a nagy kijelzőjét. (is :-P) A fórum tényleg nem pörög, de valószínűleg azért, ahogy írták is, mert nincsen gond vele. :-)

[ Szerkesztve ]

(#247) arnyjaro


arnyjaro
csendes tag

Nem tud valaki olyan témát hozzá, ami a menük és a tárcsázó hátterét is feketére állítja? Egyenlőre csak ez miatt használok még mindig Novát

iPhone 12 pro, Macbook Air M1

(#248) atosan válasza arnyjaro (#247) üzenetére


atosan
addikt

Van ez az alkalmazás. Egyet görgettem é feldobott ilyet ami így néz ki. A play áruházba beírva az emui dark theme és jó néhány találatot kiad.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#249) milespress


milespress
csendes tag

Egy hete használok egy ilyen készüléket, segítségképpen összefoglalnám a tapasztalataimat. Előtte egy Huawei P8 lite-ot használtam. Tök hidegen hagynak a mag sebességek és minden, amitől egy IT-s esetleg merevedést kap. Csak használom, nem teszteket futtatok rajta.
Amikor nem dolgozok automatikusan a telefont kapom fel böngészni, nem a gépet kapcsolom be. Ez elég erős pozitívum a részemről.
Kicsit nehéz, nem csak az előző telefonom ismeretében, hanem amúgy is. Meg kell szokni, hogy egy hosszabb cikk, elemzés olvasása közben hogyan tartsd a telefont.
A bokeh effekt nem rossz, de csínján kell bánni vele, különben minden ember-tárgy az előtérben karton figurának tűnik.
Fordítva a sorrenden, először a negatívumok.
Kontra:
- LED értesítő: tők dizájnos, hogy lassan pulzálva villan fel, de semmi betekintési szög, csak szemből látod, hogy jelezni próbál. Értem a készítők igyekezetét, hogy elegáns legyen a kicsi pötty, de ha leteszed magad mellé az asztalra, akkor máris nem látod, ha jelez.
- Akku: egy nap, bármit is írnak. Mondjuk marha magas a szoftver arány a fogyasztásban, 40+%, még javíthatják.
- Nehéz. Lehet a szokatlan súlyelosztás miatt, de nem mindig komfortos tartani.
- Alap fotó módban nincs olyan, hogy full auto. A rekeszt minimum állítanod kell.
- A sim kártyát bele kell imádkozni a rekeszbe. (ez mondjuk általában egy alkalom, szóval csak trehányság)
- Az, hogy nincs NFC és USB C magasról letojom, de kár, hogy a beharangozás ellenére a gyroscope kimaradt, így a VR élmények is.
PRO:
- Szép a készülék. Nekem a fekete változat van, nagyon adja.
- Nagyon jó képeket készít. Nem kell állítgatnod - a fent jelölteken túl -, az ég ragyogó kék lesz, az alanyod meg tűpontos. Nem érdekel ha 16x nagyításban valaki kromatikus aberrációt vél felfedezni, azt sem tudom mi az, de nem is ilyenekre gerjedek. Az az aberráció, ha valaki erre mered. Jól néz ki? Jól! Akkor nem érdekel a sallang.
- Az ujjlenyomat olvasó nem tud hibázni és iszonyat gyors. Konkrétan nem érzékelsz delay-t.
- Gyönyörű kijelző, megjelenítés.
- Ha sikerült megtartanod a készüléket, akkor kényelmes olvasás és média fogyasztás. Tök mindegy milyen hosszú a cikk, kényelmesen elolvasod pár gördítéssel. Közben a hangszóró tökéletesen elegendő egy coub vagy insta videó meghallgatására torzulás mentesen.

Az, hogy én mennyiért vettem az előfizetésemhez senkinek nem releváns, de úgy gondolom a mostani 105.000 forintos listaárát megéri, a felsorolt hibák és hiányosságok ellenére. Nekem tényleg csak a gyroscope hiányzik belőle, de kárpótol a kijelző és a fotó minősége.

(#250) FeZ... válasza milespress (#249) üzenetére


FeZ...
aktív tag

"- Akku: egy nap, bármit is írnak."

Pedig én "bármit is" fogok írni. :D
Eddig P8-am volt, reggel-este némi Waze, napközben párszor netezés wifi-vel és/vagy mobilneten és persze telefonálás. A P8-at naponta tölteni kellett. A Mate 10 Lite két napot kibír simán ugyanolyan használati szokások mellett. Meg is lepődtem rajta, mert szokatlan volt, hogy nem kell még töltőre dugni.
Úgyhogy ez a dolog nagyon személy- és felhasználás függő, szerintem ne jelentsünk ki ilyen határozottan dolgokat, ha csak egy készülékkel van tapasztalatunk. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.