Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) psyho85 válasza golyani (#150) üzenetére


psyho85
aktív tag

A lenovo oldaláról kell leszedni a megfelelő szoftvert, azt hiszem az Ultranav fedőnevűt. Az a 128bites memóriabusz érdekes a videokártyán, de ha igaz, akkor az nagy jóság. :) Csinálj te is pár játék-tesztet, kiderül mi a helyzet. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#152) golyani válasza psyho85 (#151) üzenetére


golyani
addikt

csináltam egy 3dmark03 tesztet 2720 pont lett.

(#153) psyho85 válasza golyani (#152) üzenetére


psyho85
aktív tag

Az azért szép eredmény. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#154) Chaser válasza psyho85 (#153) üzenetére


Chaser
titán

Bocs beirom ide is az észrevételt, hátha user error van amit kétlek, de sose tudni.
Szóval tegnap megjött a gép, fél órát, órát használhattam akuról. 11 körül hozta a a postás, egyből kipróbáltam, csak erre vártam éjszakázás után mikor jön:) Aztán aludtam pár órát, este fele tettem fel töltőre de nem töltött semmit. A kis led világit és kész. Ma reggel indulás előtt töltőre raktam megint, annyi eredménye lett a dolognak, hogy a maradék 30-35% töltöttség is elszállt estére mire hazajöttem. Már kb fél órája használom a a gépet, egy % sincs az akuban a kijelző szerint. Ha nem tévedek nagyot, ez az aku megdöglött, mondjuk hasonlóval még nem találkoztam, de gondolom ezek a jelei.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#155) mghltm válasza Chaser (#154) üzenetére


mghltm
addikt

uj gepnel aksi hiba nagyon ciki a gyartonak :U minden csatlakozo erintkezik az aksi es a laptop kozott? nincs valamelyik elkoszolodva? probald windows alatt batterybar progival megnezni veszi-e a toltest az aksi illetve mekkora az elhasznalodas merteke! bios-ban szinten tudod ellenorizni az aksi allapotat. :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#156) Chaser válasza mghltm (#155) üzenetére


Chaser
titán

Ez nem új gép, a cikkiró régi gépét vettem meg:)
A helyzet annyiban változott az előző post óta, hogy bekapcsolt állapotban beindult a töltés, igen rövid idő alatt 0-ról most épp 16%-on van. Többi gépem az mind tölt kikapcsolva is, a thinkpad nem? És mért szállt el belőle a tegnapról maradt kb 30% ma estére mikor nem használta senki?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#157) Chaser


Chaser
titán

Biosban esetleg lehet állítani, hogy kikapcsolva töltsön/ne töltsön? Odáig még nem jutottam el, hogy megnézzem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#158) Khaal


Khaal
őstag

Kikapcsolt állapotban is kellene töltenie mindenképpen. Eredeti töltő van hozzá?

Van egy program amivel meg lehet nézni az akku állapotát, hány ciklus van benne, mikori gyártás, mekkora töltést tud tartani. Nem emlékszem a nevére, de az xp-s driverekkel együtt töltöttem le annak idején az IBM oldaláról. A tálcára kirakható power management programmal volt egy csomagban azt hiszem.

Nekem bele kellett raknom pár teljes töltés-merítés ciklust is amire valamennyire pontosan ki tudta jelezni a hátralévő töltést. Amikor megvettem a gépet kb másfél órát is elment kijelző szerint 0%-os töltöttséggel.

[ Szerkesztve ]

(#159) Blyan válasza Khaal (#158) üzenetére


Blyan
félisten

Power Manager, régebben meg volt Battery Gauge, de lehet most is van.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#160) golyani


golyani
addikt

battery maximiser & power management

(#161) Chaser válasza Khaal (#158) üzenetére


Chaser
titán

Töltőt még nem nézegettem. Tegnap este óta akun volt, az kb 22 óra. Nem töltött bele semmit, pont ott hagyta ahol este abbamaradt. Kikapcsolt állapotban egyszerűen nem tölt. Most amíg fenn vagyok bekapcsolva hagyom és lehúzom a hálózatról, hogy ígyis megtartja-e a töltést. A volt tulaj azt mondta azért szállhatott el belőle mert vmilyen sleep módba ment a gép, de 100% hogy kikapcsoltam. Lehet ez a jelenség aku vagy töltő eletronikájának a problémája? Aku eletronikás gebaszokról már hallottam más gépeknél, nekem még nem volt "szerencsém" ilyenhez. A töltési ciklus egyébként a volt tulaj szerint 100 körül van, el is hiszem neki, ha valaki át akar verni valakit, az nem ír hozzá egy cikket is:)
de holnap megnézem azt is. Nekem az a lényeg hogy tudjam, kikapcsolt állapotában a nem töltés thinkpad "szokás"-e, de úgy látom nem, tehát valami nem oké.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#162) Chaser


Chaser
titán

Megnéztem a töltőt, nekem eredetinek tűnik, bár nem tudom miből lehetne rájönni ha nem az. Hamisítványnak nagyon ügyes lenne:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#163) Chaser


Chaser
titán

Volt fenn egy gyári progi, akura azt mondja 105 cilis, és valami IBM az azonosítója és sanyo gyártmány.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#164) adamikus


adamikus
tag

Én kb. fél éve vettem egy ilyet használtan, de sajnos rossz üzletet kötöttem, mert rá 1 hónapra elsötétült a képernyő, alig volt világítás, nem lehetett látni semmit. Egy ideig megoldotta az a trükk, hogy lehajtottam és vissza, de aztán teljesen tönkre ment, és 120-140 EZER forintért akarták megcsinálni a szervizben. :W Szerintem röhejes, ennyiért már egy bika laptopot kapok. :(((

(#165) Khaal válasza adamikus (#164) üzenetére


Khaal
őstag

Keresni kell egy normális szervizt, mert használt alkatrész már meglehetősen olcsón kapható ehhez a típushoz. Még ha a rettegett vga hiba is jönne elő, az is 20-25 ezer maximum.

(#166) Chaser válasza Khaal (#165) üzenetére


Chaser
titán

20-25k, hát akkor inkább el kell adni alkatrésznek az egészet :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#167) Khaal válasza Chaser (#166) üzenetére


Khaal
őstag

Általában az is történik, ezért olyan könnyű alkatrészt találni hozzá.

(#168) Chaser válasza Khaal (#167) üzenetére


Chaser
titán

:)

szerk: Ha már áraknál tartunk, mennyit érhet gyári 30-35% elhasználódottságú aku?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#169) modd3r


modd3r
őstag

Tudja valaki, hogy egy ilyen T42-őn hogy hasít az Ubuntu?
Most tudnék venni egy ilyen masinát 40e körül.

(#170) warez01


warez01
csendes tag

Üdvözlet!

Az IBM T42-es szériának melyik a legjobb gépe? Értem itt, hogy melyik az a videókártya, memória, amit még kezel a készülék? Úgy olvastam 2 giga ramot tehetek bele..(de hány slot van eleve benne?) A videókártyánál meg elvileg a gépemben egy 7500as Ati van, és úgy néztem 9600as széria is mehet bele... mennyivel tud többet és egyszerű a cseréje, valamint hogy kb mennyibe kerülne?

Üdv és köszönet

(#171) oryba


oryba
csendes tag

2001. június 6. ez a pontos dátum amióta folyamatos (napi) használatba van ez a gép. 8 évig nem volt szállítva(dockkolon állt), otthoni távmunkás gép volt (volt hogy éjszakákra bekapcsolva maradt), majd utána nevetséges árért megvettük, most szállítom, rángatom magammal, bulikra (is). de persze itthoni netezésre, zenehallgatásra nagyon jóó.
most cseréltem benne ki, a kis-40GBos winyót 250esre. és raktam bele még egy 512es RAM-ot.
eszméletlen jól össze van rakva. SEMMI, DE SEMMI BAJA nem volt még és már 10 éve "folyamatosan" megy. eszméletlen megéri még akár most is megvenni egy használtat, jó állapotban.

egyedül az aksi ami 20percet bír, de nemis baj.

amig meg nem hal, lecserélni nemfogom, nagyon hozzámnőtt :) :))

(#172) sanc20 válasza Khaal (#165) üzenetére


sanc20
csendes tag

heló probáld meg hogy ki cseráled a procit mert nekemis ugy an igy volt tetem bele egy másikat és igy müködik már vagy 3honapja

(#173) kemike válasza psyho85 (#1) üzenetére


kemike
csendes tag

Nálunk több típus/T43p,T420/ is megy,nagyon megbízható és strapabíró ketyerék ..Köszönöm a részletekre törő leírást :R

Ha már minden kisérlet csődöt mondott, olvasd el a használati utasítást!

(#174) psyho85 válasza kemike (#173) üzenetére


psyho85
aktív tag

Köszönet az öregedő cikkecske olvasásért és a hozzászólásért! :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#175) sanci777


sanci777
tag

IBM= minőség. Kár hogy az IBM kiszállt a notesz piacról. A Lenovo-t inkább hagyjuk...

(#176) SAMYka válasza psyho85 (#174) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Szép cikk
3 éve koptatok egy T42-t
1G ram 1.6 proci W7
1G ram kéne még viszont akkut vettem "olcsó országból" normál használat mellett 3 óra üzemidő :)
Bizonyít az idővel szemben

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#177) Vladi válasza psyho85 (#174) üzenetére


Vladi
nagyúr

öreg cikk nem vén cikk. köszi az írást. :R

t40-et szerettem nagyon. De sajnos típushibája volt. Ezért mélyen áron alul megváltam tőle. :(

Nem csoda, hogy most t60-at nyúzok. Szerintem nincs hibája. Nem hinném, hogy valaha csinálnak ennél jobb lapost. :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#178) psyho85 válasza Vladi (#177) üzenetére


psyho85
aktív tag

Köszönöm az olvasást és a hozzászólásokat.

SAMyka: 2 giga rammal nagyon pöpec kis masina, megéri bele, csak a DDR drágább, mint a DDR2...

Vladi: a T40-nek mi volt a baja?

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#179) Vladi válasza psyho85 (#178) üzenetére


Vladi
nagyúr

link. ez volt a gond. Típushibája, sokaknak előjött. nem kellett hozzá statikus elektromosság, az anyag fáradstág is előhozta. Ettől számítva a napjai meg voltak számlálva az alaplapnak.

Voltak akik chip leforrasztással és cserével próbálkoztak. Nem tudom milyen sikerrel.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#180) psyho85 válasza Vladi (#179) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ó, ettől az USB-s problémától én is tartottam, de szerencsére se T42, se T43 alatt nem jött elő.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#181) Vladi válasza psyho85 (#180) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azokban szerintem már fejlesztettek rajta annyit. Ha nem jött volna elő, még mindig a 40-et püfölném. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#182) golya32


golya32
aktív tag

Kérdésem lenne:
Miért van hogy az egérpadon ha dolgozom akkor néha úgy érzékeli megnyomtam a bal egér gombot?
Már cseréltem a padot de most is csinálja.
Ja és van 1 órás akku fölösbe.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#183) Cube576


Cube576
tag

Sziasztok!

Van egy IBM T42p típusú gépem, és az a problémám, hogy bekapcsolás után nem sokkal, 2-3 perc kb., elmegy a kép, besötétül. Mitől lehet ez? Monitorra kötve nem jelentkezik ez a probléma.

Kösznöm előre is, Norbi

The truth is out there...

(#184) Manky956


Manky956
tag

Sziasztok , nézelődtem hova tudnék írni ,de ahogy láttam itt vagytok a legaktívabbak .
Olyan gondom lenne ,hogy van egy IBM Thinkpad gépem ,nem rég vettem X60S , töltőn halál csendes a gép ,de ahogy leveszem töltőről hangos sípolást hallok a billentyűzet alól , ezt is csak ha netezek.. az aksi kb 50% os benne , mitől lehet ez , kicsit zavaró.

Köszönöm a segítséget.üdv

http://sakaldob.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.