Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) bambano válasza IO.sys (#3345) üzenetére


bambano
titán

csak a nav meg ne tudja...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3352) IO.sys válasza #09634560 (#3349) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem ő már csak egy telephelyem fogalmatlan rendszergazdája, ráadásul csak most fog kiderülni, hogy mennyire fogalmatlan, azt meg látni akarom. :DDD Sőt, ha "lecseréltetném", be kéne tanítanom másikat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3353) Gabibácsi válasza solena (#3347) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én mindig tudom hogy néz ki Samantha Fox, akiről álmodom :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3354) opr válasza bambano (#3351) üzenetére


opr
veterán

Miert lenne baj, ha a nav megtudja? Komolyan kerdezem, nem ertem, milyen jellegu problema lehetne abbol, ha valaki felmond munkavallalokent, de bizonyos reszeit az elozo mukajanak tovabbra is ellatja, csak immar kulsoskent, olyan szerzodessel. Persze amig minden be van vallva, meg a megfelelo adok idoben befizetve.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3355) #09634560 válasza IO.sys (#3352) üzenetére


#09634560
törölt tag

Viszont olyant veszel fel akit akarsz, pl vizsgakérdésekkel, beugró teszttel lehetne kideriteni hogy van-e fogalma, érdemes-e foglalkozni vele...

(#3356) Top cat válasza Gabibácsi (#3353) üzenetére


Top cat
őstag

Csakhogy te Gabibácsi vagy, nem Gabinéni ( bár az avatarod bezavar), így nincs esélyed nála. :D

(#3357) Gabibácsi válasza Top cat (#3356) üzenetére


Gabibácsi
tag

Samantha Foxnál? Hát csak mert még nem találkoztunk :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3358) Top cat válasza Gabibácsi (#3357) üzenetére


Top cat
őstag

Igen. Ezek szerint nem tudod, hogy a csajokat szereti. :D

Ezért írtam, hogy ha Gabinéni lennél, akkor volna nála esélyed.

(#3359) Gabibácsi válasza Top cat (#3358) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hahh, egyrészt a csajokat IS szereti, úgy tudom, másrészt láttam én már karón varjút :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3360) davenport válasza opr (#3354) üzenetére


davenport
aktív tag

Ha okosan csinálják, akkor semmi. Ha bután, akkor egy ellenőrzésnél a NAV színleltnek tekinti, átminősíti munkaviszonnyá, és lehet a kasszához fáradni. Nagyjából ezeket nézik.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#3361) Vakegérke válasza Gabibácsi (#3357) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem zavar, hogy lassan 54 éves? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3362) nyisziati válasza Vakegérke (#3361) üzenetére


nyisziati
veterán

Hmmm...
Samantha Fox + Sabrina

(#3363) Dr.NX válasza Vakegérke (#3361) üzenetére


Dr.NX
addikt

- Én azért még egyszer szeretném megdugni.
- Miért, egyszer már megdugtad?
- Nem, de már egyszer szerettem volna.

Elfogadom a sütiket.

(#3364) Gabibácsi válasza Vakegérke (#3361) üzenetére


Gabibácsi
tag

miért zavarna? asszonyt zavarná csak :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3365) bambano válasza Gabibácsi (#3364) üzenetére


bambano
titán

egész pontosan mi zavarná a feleségedet, ha felvinnéd maxifoxit? neked a körmödre csorogna a gyertya, de az nem a feleségedet zavarná :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3366) bambano válasza opr (#3354) üzenetére


bambano
titán

mert vannak olyan adózási formák, tipikusan a kata, ahol kedvezményesen fizeted a járulékot. ezért rákattant a magyar adócsaló ipar, hogy színlelt szerződéssel bújtatnak munkaviszonyt, amire viszont a nav kattant rá, és az ilyenekre hajtanak.

hosszú távon biztosan nem tudja kimagyarázni, hogy dolgozott egy cégnél, most meg számlásan dolgozik nekik és csak nekik. az lehet a menekülési útja, hogy több megrendelőt szerez, mert az én véleményem szerint a bújtatott munkaviszony legjobb ellenszere a több vevő. szerintem egy darabig mondhatja, hogy most indult a vállalkozása, stb. majd lesz, még az is előfordulhat, hogy egy darabig a nav ezt benyeli. de hosszú távon biztosan nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3367) bambano válasza Vakegérke (#3361) üzenetére


bambano
titán

hát elég fiatalka még, de majd kinövi :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3368) opr válasza bambano (#3366) üzenetére


opr
veterán

Értem köszönöm! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3369) hcl válasza IO.sys (#3352) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, ez jóóó :D Ilyesmivel elég jól lehet szakítani. Egy ismert pécsi gyárban is volt egy arc, aki fejlesztett egy termelésirányítási cuccot, aztán valami barom kirúgta. Más viszont nem tudott érdemben belenyúlni. Onnantól, ha komolyabban változtatni kellett abban az izéban, akkor annyit számlázott, amennyit akart. Mire kifejlesztettek egy fele úgy sem működő sajátot, behalt a cég :D

@Gabibácsi : SF-ban egyetértünk :D

@bambano : Nem olyan nehéz megrendelőket találni :) Sóher magyar vállalkozók nem szeretnek fizetni folyamatosan az IT-ért, cumizzanak csak a userek maguk...

Mutogatni való hater díszpinty

(#3370) IO.sys válasza bambano (#3366) üzenetére


IO.sys
őstag

Válaszolok erre, mielőtt szó érné a ház elejét.
Közszféra. Annyira nincs itt semmi feketézés, hogy nekünk a NAV majdnem, hogy testvérszervünk. Nagyon szabályosnak kell lenni. Az más kérdés, hogy ez a nagy szabályosság a szabályok alkotóinak és azok közeli hozzátartozóinak, kertszomszédainak, stb. mikre nyit mozgásteret. Én nem tartozok közéjük és erre büszke vagyok egyébként.

Ezt a témát ne feszegessük, mert jönnek a kidobók. Csak válaszoltam.

(#3355) Sanci38:
Javaslattételi jogom van, de a döntésnél bent se vagyok.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3371) bambano válasza IO.sys (#3370) üzenetére


bambano
titán

általában az a kisebb kérdés, hogy te mit csinálsz, a nagyobb kérdés mindig az, mit hisz róla a hatóság.
hogy ne piszkáljuk a legnagyobb állatot, maradjunk a gdpr-nál. ott is a legfontosabb elv, hogy dokumentálva legyél és bizonyítani tudj mindent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3372) hcl válasza IO.sys (#3370) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon szabályosnak kell lenni - neked, de pl. van olyan minisztériumi ismerős, aki fel volt háborodva, hogy nem fizetnek nekik túlórát, meg ellenőrizni akarják, mikor megy be, jön ki (meglepődnének a kilépési időpontokon, mármint hogy mennyivel szoktak tovább bent maradni...)
Jelenlegi melóhelyen is részben ezt untam meg, hogy rajtunk bevasalnak minden apróságot, USA-ból meg néha olyan dolgokat tapasztalsz, mintha ott senkire nem vonatkozna semmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3373) Gabibácsi válasza IO.sys (#3370) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah, emlékszem amikor tök feketén leltározott egy ismerősöm ismerősé a vám és pénzügyörség központjában :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3374) davenport válasza IO.sys (#3370) üzenetére


davenport
aktív tag

A NAV, aminek a közbeszerzéseit tanítják, hogy hogyan ne csináld. Dolgoztam ott is, érdekes hely, de nem a szabályos jut róla eszembe, inkább a félkatonai jellege. Jelenleg közbeszerzésekkel is foglalkozom, a közszféra és a szabályos nekem nem szinonimák, maximum ott abban reménykednek hogy állami szervezet révén nem ellenőrzik őket, az ÁSZ ellenőrzések ilyet nem nagyon szoktak feltárni, mert nem nézik.
(#3372): A gond inkább azzal van, hogy két éve leépítettek a létszámon, adtak valamennyi illetményemelést (nem annyit amit beharangoztak), aztán oldd meg a munkát valahogy. A túlórát pedig, mivel kevesebb lett a létszám elvárják, csak nem fizetik ki, és mindig van 1-2 érinthetetlen aki nem dolgozik. Vannak láblógatós látszathelyek, és van ahol késő estig hajtják őket, az persze más kérdés, hogy a munka nagy része van hogy tök felesleges, párhuzamos, vagy egyszerűen teljesen értelmetlen.

No money, no honey.

(#3375) GEIL válasza davenport (#3374) üzenetére


GEIL
addikt

panaszkodsz vagy dicsekszel ? :U :DDD ;) ;]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#3376) davenport válasza GEIL (#3375) üzenetére


davenport
aktív tag

Most jó helyen vagyok, kicsi a hülye faktor, tervezhető a munka, az ember már ezt is megbecsüli.

No money, no honey.

(#3377) qnadam válasza Gabibácsi (#3373) üzenetére


qnadam
veterán

ismerős csaj dolgozott kávézóban.
illegálisan.
ausztráliában.
a bevándorlási hivatallal szemben.
és többször szolgálta ki a nőt, aki a hivatalban az ő ügyével is foglalkozott :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3378) Gabibácsi válasza qnadam (#3377) üzenetére


Gabibácsi
tag

jobbat mondok
haverom apeh-ben dolgozott (akkor még úgy hívták)
volt nekik az épületben egy büféjük
akiket megbírságoltak számlaadás mulasztása miatt :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3379) wintikek válasza Gabibácsi (#3378) üzenetére


wintikek
tag

Ők se ismerték a mondást hogy nem piszkítunk oda ahol eszünk :DD
Valszeg az utána készült szendvicsekbe volt plusz feltét is... :D

[ Szerkesztve ]

(#3380) qnadam válasza Gabibácsi (#3378) üzenetére


qnadam
veterán

az ilyen szintű hülyeségre csak azt tudom mondani, hogy megérdemelték...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3381) Elemental válasza Gabibácsi (#3378) üzenetére


Elemental
addikt

Nagyobb poén lett volna, ha azt írod, hogy saját magát bírságolta meg :)

(#3382) KROK640 válasza hcl (#3372) üzenetére


KROK640
veterán

"(meglepődnének a kilépési időpontokon, mármint hogy mennyivel szoktak tovább bent maradni...)"
Nekem volt egy munkahelyem (még 2007-ben) ahol szerződés szerint 16:30ig dolgoztam H-P. Nos egyszer sikerült lelépnem 17:00-kor, de egyébként teljesen rendszeres volt, hogy 18:30-19:00, de volt, hogy 20:00 vagy 20:30(!) is előfordult mire végre hazaindulhattam.
Az már csak hab volt a tortán, hogy eleinte mindenféle kifogással lettem megkérve, hogy ugyan szombaton is menjek már be mert vis major, mert ez meg az... Aztán úgy 2 hónap után azt vettem észre, hogy már minden(!) szombaton bent vagyok, és elvárás is, hogy bent legyek.
Az volt a szerencséjük, hogy elég jól fizettek (kb a minimálbér másfélszeresét vittem haza - ami itt keleten akkoriban úri fizetés volt), így lehúztam velük jó pár hónapot, mielőtt búcsút intettem nekik. Ez nem állami volt, hanem magán szektor.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#3383) IO.sys válasza bambano (#3371) üzenetére


IO.sys
őstag

Versenyszférás szemszögből írsz, a közszféra teljesen más. Amúgy itt jogi formai dolgokról van szó, nem a NAV-hoz köthető dolgokról elsősorban.

(#3372) hcl: Túlóra nincs, de a mínuszt le kell dolgozni, és ellenőrzik a mozgásokat. Nyilván innentől kezdve én nem jelentkezek ki ecigizésre meg ebédhez, mert közben is hívnak, akkor meg ingyen dolgoztam.

(#3373) Gabibácsi: Na a leltár az fekete, 4 év alatt nem tudtam rendbe rakni, már nem is fogom.

(#3374) davenport: szabályos = félkatonai :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3384) bambano válasza IO.sys (#3383) üzenetére


bambano
titán

nem más. amikor az adatvédelmi hatóság először megbüntetett állami céget, konkrétan a bm központi adatfeldolgozóját, még nem volt pénzbüntetés a határozatban, csak kötelezvény, hogy mit csináljanak meg. amikor a brfk-nál elkövettek egy incidenst, akkor olyan 5 misis büntetést kaptak a nyakukba, hogy füstölt.

szóval a hatóságok büntetik az állami szerveket is.

nekem a nav-val a kedvenc kisvárosi legendám az, amikor a pizzafutár a nav székházba számla nélkül vitt pizzát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3385) #80976640


#80976640
törölt tag

Szeretnek tapsot kerni, pentek delben ebedidoben sikerult elnyomnom egy nagyon messze levo szamitogep statikus ip cimet.
Kozepesen kapcsolodik a topikhoz ugyan, meg nem is noi fenekeket rogzitett a szamitogep, de na..

(#3386) #64791808 válasza bambano (#3384) üzenetére


#64791808
törölt tag

Büntetik, csak mi értelme? Rakjak a penzt egyik zsebbol a masikba.

Szerk:

mehpempo: Suboptimal :) Megesik, en S2S VPN-t konfigoltam, mikor rossz ip-t adtam meg az egyik telephelynek. 40 ember esett le a halozatrol es nem tudott tovabb dolgozni, es ok 300 km-re voltak. Szoval.... Latin nevén "oralita sexualita"

[ Szerkesztve ]

(#3387) #80976640 válasza #64791808 (#3386) üzenetére


#80976640
törölt tag

koszonom, szerencsere az enyem nem halozati kiszolgalo, hanem "csak" a hajoskapitanytol jovo public announcementeket vagy a riadoszignalt tovabbito kis kutyu.

szoval borzalmasan remelem, hogy az elkovetkezendo egy oraban, amig a hajon levo rendszergazda vissza nem nyomja az eredeti ip cimet, addig nem gyullad ki a hajo vagy torik ki a koronavirus.

(#3388) bambano válasza #80976640 (#3385) üzenetére


bambano
titán

ez nagyjából az a szint, mikor le akarod állítani az edgerouter belső interfészét, elírod a nevét, és a külsőt csapod le...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3389) Lenry


Lenry
félisten

az én mai sztorim, hogy amióta az új irodaházba költöztünk, haldoklott a VMWare. timeoutolt a webfelülete, minden nyűgje volt. eléggé zavart a dolog, de a vm-ek rendben mentek (már ha egyszer elindultak), úgyhogy tologattam a probléma megoldását.

most megjavult.
brutálisan felbasz a dolog, mert nem értem miért :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3390) koby11h válasza Lenry (#3389) üzenetére


koby11h
aktív tag

A legrosszabb fajta probléma!
- mitől javult meg?
- mi a frászt csináljak ha megint előjön?
Utálom, pedig van 1-2 évente egy-egy ilyen nekem is.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3391) #64791808 válasza bambano (#3388) üzenetére


#64791808
törölt tag

:D :D :D

(#3392) iguana válasza bambano (#3366) üzenetére


iguana
őstag

majdnem percre(!) pontosan, 1 napra rá:
[link]
hol az alufólia sisakom, bazz...:DDD ;]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#3393) IO.sys válasza bambano (#3384) üzenetére


IO.sys
őstag

Értem, amit mondasz, csak azt nem, hogy miért. Azt szereted, ha valami rossz vagy ha baj van? Minden papírozva van, minden iktatva van, szabályok szerint működünk, a GDPR is egy ilyen szabály, én kezelem az iktatást, kétbázisos dupla RAID van belőle. Tehát nem értem, mi a gond. Ha komoly mulasztást találnak, itt nem a pénzbüntetéstől kell félni, mert az házon belüli utalás lenne, hanem a kótertől.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3394) qnadam válasza IO.sys (#3393) üzenetére


qnadam
veterán

sőt szerintem azt se mondtad, hogy katázni fogsz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3395) IO.sys válasza qnadam (#3394) üzenetére


IO.sys
őstag

Azt se. :D Amúgy nem is. Szóval értem, hogy valamit szeretne mesélni bambano csak azt nem, hogy én hogy jövök a képbe.

Ja egyébként a felmondással kapcsolatban ma volt az utolsó napom, a kollégám mondta, hogy "halkan megjegyzi", tegnap egész nap meg se mozdult. Tegnap előtt volt az informatikai ügyek elosztása és felvitele a központi rendszerbe (tök véletlenül esett így), 31 ügyünk van. A csávó meg NEKEM mondja, hogy nem csinált semmit. JAJ MI LESZ ITTT :C

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3396) #09634560 válasza #64791808 (#3386) üzenetére


#09634560
törölt tag

"Büntetik, csak mi értelme? Rakjak a penzt egyik zsebbol a masikba"
Bizony van értelme: mert utóbbi esetben jóval többet, bünti az mindig nagyobb mintha legálisan tenné. :)

(#3397) hcl válasza davenport (#3374) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Túlóra - ennyi. Mondjuk ez a munkahelyek egy jó részén eljön egyszer. Nálunk mondjuk egy időben ukáz volt, hogy évente mennyivel kevesebb munkaórából kellene megoldani azt, ami a dolgunk (vagy behozni plusz melókat).
Csak itt kifizetik a túlórát.

@3382 KROK640 : Sóher magyarvállalkozónál erre már a fejed se kapod fel.
Aztán most meg csodálkoznak, hogy minden használható munkaerő lelépett.

@Lenry, koby11h : Igen, legrosszabb fajta gond - a szomszád Vmware csapat is szívott ilyet (mi is éreztük, mert volt guestünk náluk), úgy talált megborulni az ESXi, hogy a gépek mentek, de se konzol, se webfelület, se ssh :D Újraindítás lett a vége... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3398) hcl válasza IO.sys (#3395) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ja egyébként a felmondással kapcsolatban ma volt az utolsó napom, a kollégám mondta, hogy "halkan megjegyzi", tegnap egész nap meg se mozdult. "
Majd fog :D
Néha én is röhögök magamban, hogy ha egyszer elhúzok, akkor ezek azt se fogják tudni, mihez kapjanak.
Kollega ma előadta, hogy jobb nem gyorsan végezni a nagyobb feladatokkal, mert akkor megszokja a főni.
Mondom ember. Amíg az van, mint most, hogy párhuzamosan csinálunk 3 dolgot, és ez csak tolja a hülyébbnél hülyébb kéréseket, addig miért lenne jobb? :D
Gyorsan végezni, és nem szólni neki, na az már értelmesebb, mert akkor normális munkaterhelést tudsz magadnak csinálni :)

@Sanci38 : Ha az állami szerv állami szervet büntet, akkor az egyik zsebből a másikba megy a pénz. Illetve, plusz költsége van, amit mi fizetünk :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3399) Kisgépkezelő válasza hcl (#3398) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

"Kollega ma előadta, hogy jobb nem gyorsan végezni a nagyobb feladatokkal, mert akkor megszokja a főni."
Ezt én is így tartom, sőt szerintem ez a kisebb feladatokra is érvényes. Ha hamar végzek és utána nagyon nem csinálok semmit, akkor azért megvan az esélye, hogy megtalálnak valami munkával, tettetni a munkát még idegőrlőbb mint csinálni, úgyhogy a legjobban én is azt szeretem, hogy szép komótosan széthúzom a teendőimet 8 órára, akkor is ha fele idő alatt végzek.

(#3400) nullpoint


nullpoint
senior tag

Inkább nem véleményezem ezt a fajta munkahozzáállást. Hányok tőle :W

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.